יש עתיד

19,281 ( +0.16% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מאיר כהן / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  מאיר כהן בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 27 ביולי 2018 13:18. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 באוגוסט 2018 07:05


בר וקנין, מפקד מעורר השראה

ביקרתי את קצין צה"ל הפצוע בר וקנין שנפגע מירי החמאס. על אף שאני מורגל בביקורים מן הסוג הזה, הפעם היה הביקור, מרגש במיוחד. בר, בן דימונה, הוא בנם של חברים קרובים ונכדה של שותפתי לעשייה הציבורית מזה שנים.
לבית החולים הגעתי מיד עם היוודע הדבר ולאחר שעות מורטות עצבים, הבנתי אני ובני המשפחה, שמדובר בנס גדול. רבים מכם בוודאי קראו על כך שבטרם פונה בר, הוא חייג לאביו ואמו וסיפר להם שהוא נפגע מירי ושלא ידאגו.
בנוסף ועל אף חומרת הפציעה, בר המפקד סירב להתפנות עד שווידא שכל חייליו בטוחים ואף אחד מהם לא נפגע.
אלו הם חיילינו, אלו הם מפקדינו וטובי בנינו ובנותינו.
בר, ילד שגדל בדימונה, צמח להיות מפקד ולוחם שליבי יוצא אליו בגאווה.

נאחל ונתפלל שבר ישוב במהרה בריא ושלם לחיק הוריו משה ואתי שידעו לגדל ילדים מקסימים ומפקד נערץ.
חיבוק גדול לבר ולכל חיילי וחיילות צה"ל העומדים על הגנת המדינה.

שבת שלום.


אהבו: 549. הגיבו: 123. שיתפו: 28.
{% trans 'Tags' %}:

לכל אחד מגיע להיות אבא

חוק הפונדקאות כפי שאושר לפני שבוע גורם עוול אדיר. כחבר בכנסת ישראל המקפיד לפעול בוועדות להגיע לוועדות זה לא מפתיע אותי! אני רואה כיצד פעם אחר פעם, מובילה הממשלה הנוכחית חוקים שמדירים אוכלוסיות שונות החיות בישראל. הממשלה הזו מתמחה בלעשות טוב לאחד על חשבון האחר. אחינו הדרוזים אינם אזרחים מספיק שווים בחוק הלאום, ההומואים, אינם שווים מספיק להיות הורים. החקיקה הדורסנית של הממשלה הזו, מפלגת ומשסעת, בניגוד לתפקידה הראשון במעלה של כל ממשלה – לאחד.

ליבי נמלא גאווה נוכח רבבות הישראליות והישראלים שמילאו אמש את כיכר רבין. קשה להאמין שגם היום, צריכים אזרחים לצאת אל הרחובות, רק בכדי לממש את הזכות הכי בסיסית שניתנה לכל אדם – להיות הורה! יש עתיד הצליחה להשיג את הרוב הדרוש לכינוס הכנסת בנוכחות ראש הממשלה סביב העוול של חוק הפונדקאות המפלה.

אדוני ראש הממשלה, זה לא סיפור של שמאל וימין. יש זכויות שהם הרבה מעל לפוליטיקה וביניהם הזכות להיות הורה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 177. הגיבו: 21. שיתפו: 22.
{% trans 'Tags' %}:

חוק הקולנוע – סרט רע בהובלת משרד התרבות!

הייתי מצפה ממשרד התרבות שיביא לכנסת חוק שיחזק את הקולנוע, שירחיב את היצירה, שייתן מענקים לפריפריה ויגדיל את התקציב. במקום זה, אני מוצא את עצמי, שקוע מזה שלושה ימים בדיונים על חוק שצובע את הקולנוע בצבעי אויב. אין בו בחוק שום בשורה לקולנוע הישראלי וליוצרים הצעירים מכל רחבי הארץ שחולמים לעשות סרטים, כי אין בו שום תוספת תקציב. מה שיש בו, זה סינון היצירה הפורה בישראל.

את המטרה הזו, מכסה שרת התרבות באמירות ריקות של דאגה לפריפריה. אז זהו, שאין בחוק שום דאגה לפריפריה. שרת התרבות מבקשת באופן לא תרבותי, לשלוט באופן מוחלט על בחירת הלקטורים שיאשרו תסריטים לתמיכה. אם הייתה דאגה אמתית לפריפריה, היא יכולה הייתה לתת מענקים גדולים ליוצרים שיצרו ויצלמו בפריפריה.
גם אני מתנגד לסרטים שקריים ומסיתים כמו ג'נין ג'נין, אבל זה לא המייצג של הקולנוע הישראלי. פניו של הקולנוע הישראלי, מגוונים, יפים, יצירתיים ותוססים והם לא זקוקים לניתוח קוסמטי ומגביל מידיה של שרת התרבות.

כראש עיריית דימונה הקמתי יחד עם שרת התרבות לשעבר לימור לבנת ומפעל הפיס, תיאטרון. פתחתי סינמטק יחד עם גדולי יוצרי הסרטים בישראל בני העיר דימונה האחים משה וליאון ז"ל אדרי. יוצרים מתל אביב עמדו בתור בכדי להגיע לתיאטרון ולסינמטק בבקשה לייצר אומנות. אלה הם פניה של התרבות הישראלית, אלה הם פניו של הקולנוע הישראלי.

שר שרוצה לקדם אותם צריך לשמר את חופש היצירה, להגדיל תקציבים ולתת מענקים ליצירה בפריפריה.

צילום: עיריית דימונה

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 131. הגיבו: 9. שיתפו: 18.
{% trans 'Tags' %}:

ליבנו, תמיד עם אנשי עוטף עזה, האנשים הטובים בחבל ארץ יחיד ומיוחד.

אני נדהם בכל פעם מהנתונים המצביעים על כך שהעוטף, הופך להיות לאבן שואבת למשפחות ישראליות שבוחרות "לעלות" ולגור בעוטף עזה. ביקרתי היום בשדרות אצל דבורה ביטון , נירה שפק לראשות מועצת שער הנגב בכפר עזה ובגמר המונדיאל צפיתי יחד עם יו"ר הכנסת Yuli Edelstein - יולי אדלשטיין וראש מועצת אשכול גדי ירקוני, בבית משפחת מגלי בישוב שדה ניצן.

אתם, שעוברים ימים קשים ומטחי רקטות, מרגמות וטילים, תמיד תהוו לנו מקור השראה לחוסן הלאומי שלנו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 158. הגיבו: 19. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

לעצור את סגירת המכונים להתפתחות הילד בפריפריה

לאור סכנת הסגירה המרחפת מעל לראשם של מכונים חשובים אלה, קיימתי היום דיון דחוף בוועדה לזכויות הילד. זה המקום להודות ליו"ר הוועדה חה"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון - Yifat Shasha Biton שעל אף עומס דיוני הוועדה, נרתמה לקיום הדיון באופן מידי. חלפה יותר משנה מאז שהעליתי יחד עם ארגוני הורים וחכי"ם נוספים, את הנושא ואת הצורך לשפר את חייהם של ילדים עם בעיות התפתחותיות שונות. מדובר בשנה יותר מידי שבאה על חשבון הזמן שאין לאותם ילדים.

למרבה הצער, אנו חוזים בהפרטה של תחום רפואי רגיש זה, הפרטה המתרחשת למול עיניו הפקוחות של משרד הבריאות. הפרטה זו כוללת זליגה מסיבית של מטפלות ומטפלים, מהמסגרות הציבוריות לפרטיות, תעריפים שהולכים וגדלים, ושחיקה של דמי השתתפות
הקופות.

אני פוגש את ההורים, רואה את הילדים וחש את הכאב והתסכול המוצדקים שלהם. חודשים ארוכים של המתנה, פרוצדורה שכוללת נסיעות למרחק, היעדר נגישות ומאבק התשה שמנהלים ההורים נגד הזמן.

בדיון דרשנו באופן ברור לקבל ממשרד הבריאות במהרה, תכנית מפורטת המבוססת על מסקנות וועדת גרוטו. כמו כן, יש צורך מידי להכיר במקצועות קלינאי התקשורת ומרפאים בעיסוק, כמקצוע במצוקה. חשוב לא פחות, הוא לעדכן את תעריפי ההשתתפות של הקופות מחד ולהגביל ולפקח על התעריפים הנגבים על ידי מטפלים פרטיים.

ובינתיים יש גם הצלחות, כמו פתיחת המגמה ללימודי קלינאות תקשורת במכללת אחווה בדרום, שתצור עתודה של קלינאי תקשורת תושבי הדרום. זה צעד ראשון, אך חשוב.

נמשיך במאבק ולא ניתן למכונים להיסגר!

(גרף לקוח מתוך ידיעות אחרונות)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 644. הגיבו: 53. שיתפו: 176.
{% trans 'Tags' %}:

אתמול העברנו את חוק "שוברים שתיקה" בכנסת.

(המאמר פורסם הבוקר במעריב)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 202. הגיבו: 31. שיתפו: 18.
{% trans 'Tags' %}:

המאבק שלי ושל חברי כנסת נוספים לצמצם את פערי הבריאות בין המרכז לדרום, לא פוסק לרגע.

ברור לי ולכם שמהות המאבק הצודק הזה, נעוצה בזכותנו הבסיסית לרפואה מקצועית והוגנת בזמן ומרחק סבירים. אין לנו את הפריבילגיה להרפות מהמאבק העיקש עד שהנגישות לרפואה טובה בדרום, תתממש.

היו בריאים!


אהבו: 110. הגיבו: 19. שיתפו: 20.
{% trans 'Tags' %}:

תודה לערי הפיתוח!

כבר ערכתי כמה ימים מיוחדים בכנסת, אבל יום זה היה מרגש במיוחד. היום הצדיעה כנסת ישראל לאחד מאבני היסוד החשובים של המפעל הציוני, ערי הפיתוח. אותן ערים שהוקמו בשנות החמישים והשישים והפכו לטבעת החברתית, הכלכלית והביטחונית של מדינת ישראל.
הרבה שנים, נפקד מקומם של ערי הפיתוח והעולים מהאתוס הציוני. הסדרה "סאלח, פה זה ארץ ישראל", חשפה חלק כואב מתהליך זה, אבל היום עשינו תיקון חשוב ומתבקש שכנסת ישראל כולה, אמרה לאותם עולים, תודה.
פגשתי את מאות האורחים שהגיעו מקריית שמונה, יוקנעם, כרמיאל, חצור, מעלות, מגדל העמק, דימונה, שדרות וירוחם. הם הגיעו זקופי קומה ומלאי אהבת הארץ, בדיוק כמו לפני שישים שנים. יחד עם העולים הוותיקים שבנו את הארץ, הגיע דור ההמשך של תלמידות ותלמידי ערי הפיתוח שמצטיינים כל אחד בתחומו. מאומנות ומדעים ועד לסייבר ורובוטיקה.

שיאו של היום, היה בטקס המרכזי בו הענקנו אני ושותפי ליום זה חה"כ אלי אלאלוף, יחד עם שר הפנים, יו"ר פורום ערי הפיתוח ויו"ר השלטון המקומי, אות הוקרה לגיבורי הסדרה "סאלח, פה זה ארץ ישראל". ראיתי את ההתרגשות על פניהם של העולים הוותיקים, בזמן שהם עולים בקושי על הבמה וזה, היה שווה כל רגע.

תודה לראשי הערים, למאות האזרחים ולאנשי הכנסת על תרומתם ליום זה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 85. הגיבו: 11. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

איך ממשלת הימין מפילה כזה חוק?

הקואליציה הימנית, דחתה את הצעת החוק שלי שמבקשת להחמיר את הענישה כלפי סייעני טרור שידעו ולא מנעו רצח של יהודים.
הגשתי את הצעת החוק לאחר הרצח הנורא של בני משפחת סולומון באותו ליל שישי בישוב חלמיש. שנה לאחר הרצח שזעזע את כולנו, הסתבר כי בית המשפט גזר על בני משפחתו של המחבל הנפשע, עונשים מגוחכים ולא מרתיעים. זאת, על אף שהם הורשעו בכך שידעו ולא עשו כלום.

הממשלה הימנית דחתה את הצעת החוק וזאת רק בגלל שיקולי קואליציה ואופוזיציה, כך נוהגת ממשלה ימנית?


אהבו: 101. הגיבו: 28. שיתפו: 83.
{% trans 'Tags' %}:

יום הוקרה לערי הפיתוח בכנסת.

אני מזמין אתכם להצטרף אליי להצדיע לערי הפיתוח בכנסת, על תרומתן לבניין הארץ ולמפעל הציוני.

יום שלישי, כ"ט סיוון, 12.6.18 החל מהשעה 10:00.
דיונים בוועדות, תערוכה וטקס מרכזי באודיטוריום.

מספר המקומות מוגבל, מהרו להירשם.


אהבו: 82. הגיבו: 13. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}: