יש עתיד

29,170 ( +1.14% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

עליזה לביא / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  עליזה לביא בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 17 בינואר 2018 16:10. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 בינואר 2018 07:05


בלי בושה - הרב אליהו קרא הבוקר ברדיו לפטר את הרמטכ"ל. הרב אבינר קבע שגברים לא צריכים להתגייס היכן שיש נשים ביחידה, וח"כ סמוטריץ' יצא במתקפה מבישה נגד מינוי מפקדת לטייסת.

ואת מי הם תוקפים?
את הרמטכ"ל שמקדיש את חייו למען ביטחון ישראל. את הנשים פורצות הדרך המשתלבות בצה"ל בתפקידים משמעותיים, תורמות לצה"ל, לחברה ולביטחון ילדינו. והם גם תוקפים אותנו, ואת כל מה שמשותף ומחבר אותנו כחברה. את האתוס המשותף של צה"ל כצבא העם, שיש בו מקום מכבד ומאפשר לכלל הקבוצות: נשים, גברים, דתיים וחילונים.

מתקפת הקיצונים החרד"לים על צה"ל ומפקדיו היא חרפה שפוגעת בצה"ל ובמפקדיו, פוגעת בחוסן הלאומי, ופוגעת בד.נ.א של הציונות הדתית המושתתת על ערכי ההשתלבות והחיים המשותפים. והמתקפה הבוקר היא רק חלק ממאבק כולל של פלג קיצוני שלא מקבל את העובדה שהזמנים השתנו. אך הרכבת הזו כבר יצאה מזמן, וזו שירת הברבור של פלג קיצוני שמסרב להכיר בכך ששילוב נשים בצה"ל ובחברה זאת עובדה מוגמרת.

מברכת את ט', הטייסת הראשונה שהתמנתה למפקדת טייסת תעופה והראשונה לקבל דרגת סגן אלוף, ומחזקת את רא"ל אייזנקוט, רמטכ"ל מקצועי ומסור, שלמרות המורכבויות- פועל ברגישות ובאחריות לשמור על מעמדו של צה"ל כצבא העם, שיש בו מקום לכולם והוא מעל לכל מחלוקת. האזינו לדברי ב גלצ אצל רזי ברקאי הבוקר, בתגובה הראשונה.

צילום: דובר צה"ל

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 315. הגיבו: 53. שיתפו: 138.
{% trans 'Tags' %}:

יצרנו היום קהילה ענקית המשלבת ידיים במטרה להלחם באלימות ולמנוע אסון. באחד הימים המרגשים שיצא לי להוביל בכנסת - התכנסו היום יחד גוגל ופייסבוק, רבנים וסטארט-אפים, קוסמטיקאיות ובלניות, בני מכינות וסטודנטים במטרה אחת: לקחת את האחריות לידיים ולהלחם בנגע האלימות, ברשת וברחובות.

במהלך הדיונים הצגנו מיזמים קהילתיים - כמו עובדות ועובדי מכוני יופי וקוסמטיקאיות הלומדים איך לזהות סימני אלימות, מיזמים טכנולוגיים חדשניים להתמודדות עם שיימינג ואלימות כלפי בני נוער, שיתופי פעולה של ארגונים חברתיים עם פייסבוק וגוגל כדי להלחם בבריונות רשת, אפליקציה חדשה להתמודדות ודיווח על הטרדות מיניות ועוד מיזמים טכנולוגיים וחברתיים רבים.

המשותף לכולם? הם מוכיחים שהכוח בידיים שלנו. עוד הרבה לפני המתנה לפעולה של הרשויות - יש לנו את הכוח לפעול יחד בשיתוף פעולה ואולי להציל חיים. וזו רק ההתחלה. אני חושבת שלקהילה יש כוח אדיר שלא מנוצל בעוד הרבה מאוד תחומים. עם חשיבה יצירתית ומחוץ לקופסה- ניתן להגביר את המודעות, לרתום את הסביבה הקרובה, ולמנוע את הטרגדיה הבאה. הצטרפו אלינו, שתפו ברעיונות חדשים, ויחד נתקן עולם. למען הנכדים והילדים שלנו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 276. הגיבו: 31. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

מה משותף לפייסבוק וגוגל, הקוסמטיקאית, הבלנית, והשכן מלמטה?

לכל אחד מהם היכולת להתגייס ולמנוע את האסון הבא. אם בכלים טכנולוגיים, אם באמצעות בעל מקצוע שמכיר אותנו מקרוב, ואם בערנות של השכן או המוכרת בסופר, הסביבה הקרובה שלנו יכולה לזהות אלימות או סימני מצוקה עוד הרבה לפני המשטרה והרשויות.

זה התחיל מהמיזם בו התחלנו להכשיר קוסמטיקאיות לזהות סימני אלימות אצל נשים, וכעת אנחנו מרחיבים את היוזמה: ביום שלישי הקרוב נקיים בכנסת יום מיוחד לקידום מיזמים ייחודיים למניעת אלימות, בהשתתפות ארגוני החברה האזרחית, הממשל והמגזר העסקי. בדיונים ופאנלים השונים ישתתפו נציגי גוגל ישראל, פייסבוק, מנכ"ל משרדי ממשלה, ארגון הקוסמטיקאיות בישראל, בלניות, עמותות, מיזמים טכנולוגיים ואנשי תקשורת מובילים, כולם סביב מטרה אחת - לחשוב ולעודד יזמות יצירתית, שיכולה להציל חיים. כאן אתם נכנסים לתמונה. אם יש לכם מיזם יוצא דופן, או שאתם מעוניינים להגיע לשמוע ולהשתתף. כתבו לנו alavie@knesset.gov.il. יחד מונעים את הטרגדיה הבאה!

כיצד הכל התחיל? צפו בכתבה של Nofar Moshe במהדורת כאן כאן חדשות


אהבו: 123. הגיבו: 25. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

שר אחד נגד מדינה שלמה: חוק המרכולים שאושר הלילה סופית הוא לא 'ניצחון חרדי' אלא הפסד מר ליהדות כולה. ואחרי שהכל כמעט נאמר על החוק העצוב הזה, חשוב להדגיש: לא רק רוב הציבור סולד ממנו. דרעי עצמו יודע היטב שעשה נזק חסר תקדים לשבת. ביודעין, בשביל רווח פוליטי עלוב וקצר טווח. הוא עורר תחושות זעם ומיאוס בקרב אזרחים רבים, הוא הזניק עיריות למירוץ לתיקון חוקי העזר מהר לפני שהחוק עובר, הוא הילך אימים על ח"כים בקואליציה שמצפונם ייסר אותם מול החוק הזה, ניסה להקים אדם משבעה שיבוא להצבע, ומעל הכל - פגע פגיעה איומה בשבת ויביא ליותר מאבקים ויותר חילול שבת.

השבת היא מקור העונג והמתנה הגדולה ביותר שקיבלנו. דווקא אותה - היה מוכן דרעי להקריב בשביל צרכיו הפוליטיים. זה יהיה אחד החוקים הראשונים שנבטל כשנחזור לשלטון. בינתיים - מזמינה אתכם להשתתף במיזם מיוחד של שדולת דת ומדינה שאנוכי, אלעזר שטרן Elazar stern וח"כ Yehuda Glick עתים - Itim מובילים ב-14.2, ובו ישתתפו פעילויות ומיזמים קהילתיים הפועלים להחזיר את השבת לעם - בדרך הדיאלוג, ולא בדרך הכפייה.
כתבו לנו להשתתפות


אהבו: 263. הגיבו: 55. שיתפו: 91.
{% trans 'Tags' %}:

הוגו מרום היקר באדם הלך לעולמו. לפני 67 שנים עמד הוגו על רחבת המסדרים וקיבל את כנפי הטיס שלו מדוד בן-גוריון, בטקס הסיום של קורס הטיס הראשון אותו סיים בהצטיינות. הוגו היה נער צ׳כי ניצול שואה שלימים הפך להיות טייס קרב מצטיין, הקים את בית הספר לטיסה ואת מרכז ניסויי הטיסה של התעשייה האווירית. איש שחלם בגדול, ועשה בגדול למען בניין האומה ועוצמתה.

לאחרונה אירחתי אותו בכנסת, יחד עם משלחת פרלמנטרית גדולה מצ'כיה. הוגו סייע רבות בחיזוק הקשר המעמיק עם צ׳כיה. גילו המופלג לא גרע במאום מן האנרגיות וחדוות החיים שלו. הוא שיתף אותנו בסיפורו האישי ובקשר ההיסטורי בין העמים. את הצ'כים הצליח הוגו להדהים בצ'כית רהוטה ושוטפת, ואותנו- הוא ריגש מאוד בסיפור חייו, שמספר את סיפור תקומתו של העם היהודי - מזוועות השואה- למדינה עוצמתית ומשגשגת.
תחסר לי מאד הוגו חברי היקר. יהי זכרו ברוך

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 121. הגיבו: 9. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

לא עוד דיינים שנכנסים לבתי הספר להפעיל לחץ על צעירות דתיות כדי למנוע גיוס לצה"ל. מחר תעלה הצעת חוק שיזמתי, שתאפשר לבנות המגזר הדתי להחליט באופן עצמאי האם להתגייס לצה"ל וללא לחצים פסולים. ההצעה תקבע שתצהירי הפטור יימסרו על ידי המועמדת לגיוס בלבד, ותמנע את הופעת דיינים בבתי הספר להחתמה מרוכזת. הרקע להצעה הוא מאבק אגרסיבי המתנהל כנגד הגידול בגיוס של בנות דתיות.

בשנים האחרונות ישנה עליה דרמטית בשיעור המתגייסות הדתיות, שבוחרות בשירות משמעותי בצה"ל. אך המציאות עימן מתמודדות המועמדות לגיוס בחינוך המלכתי דתי מורכבת: כיום לצה״ל אין גישה אל רוב התיכונים והאולפנות, ובכך נמנעת מהן הכוונה ומידע חיוני על האפשרויות והמסלולים הקיימים. לכך יש להוסיף את הפרסומים הפוגעניים המנסים להשחיר את חוויית השירות של נשים בצה"ל, ובניסיון לכפות עליהן החלטה רגישה ומורכבת בתנאי לחץ. ההצעה באה לשים סוף למסע ההפחדה נגד בנות משרתות, ולאפשר להן לקבל החלטה מושכלת וחופשית יחד עם משפחתן, ללא לחצים וללא מורא.

קבלנו ניירות עמדה מקצועיים רבים התומכים ומחזקים ואני משתפת את הפוסט של יאיא פינק:

"זוכרים שביקשתי מכם לפני כחודש לחתום על מכתב הקצינים במילואים התומך בשירות משותף? מעל 500 קצינים וקצינות מכל הדרגות חתמו והוא נשלח לרמטכ"ל ולשר הביטחון ואף קיבלתי תשובה אוהדת מאד מלשכת שר הביטחון. בנוסף המכתב הגיע לחברי כנסת העוסקים בנושא ואף הוצג בישיבת הוועדה לקידום מעמד האישה בדיון מיוחד בנושא השירות המשותף.

כעת רציתי לבקש מכם.ן דבר נוסף:
אמש פנו אלי מהלשכה של ח"כ עליזה לביא לקראת הצעת חוק שלה ושל שורת חברי כנסת אחרים מהקואליציה ומהאופוזציה שתעלה בראשון הקרוב לוועדת שרים לענייני חקיקה המבקשת להוציא מבתי הספר רבנים המחתימים בנות באופן מרוכז, בתוך בתי הספר על פטור משירות צבאי (מסיבות דתיות).

המטרה היא שבנות דתיות המעונינות לשרת בצבא יוכלו לעשות כן בלי לחץ חברתי/רבני/בית ספרי ולכן יש לתקן את החוק ולוודא שהחתימה על פטור תבוצע רק באופן פרטני ואישי בבית דין, או בית משפט.

נשמע יחסית קטן, אולם זה חלק ממערכה יותר גדולה של מגמה הולכת וגדולה של בנות הציונות הדתית המתגייסות לצה"ל למרות המאבק החרדלי נגד.

אם תרצו לתמוך גם בהצעת החוק הזו כתבו בתגובות את השם המלא והדרגה שלכם ואצרף אתכם לעניין.

בנוסף, אם תרצו לקחת חלק בעתיד בפעולות סביב השירות המשותף, שלחו לי ווטס אפ עם שם מלא ואצרף אתכם לקבוצה ייעודית ושקטה באופן יחסי העונה לשם: מטה קציני המילואים בעד שירות משותף שתפתח בנושא.

מספר הטלפון שלי הוא - 0547732677.

שיהיה שבוע טוב ובהצלחה אלומה משרתות באמונה קולך - פורום נשים דתיות פורום דבורה Forum Dvorah שדולת הנשים בישראל - נאבקות על הזכויות שלךְ מירב בן ארי - Merav Ben Ari עודד פורר - Oded Forer יעל כהן פארן Yael Cohen Paranחיים ילין - Haim JelinMickey Levy - מיקי לוי יפעת שאשא ביטון - Yifat Shasha BitonMichal Biran | מיכל בירן אלעזר שטרן Elazar stern רחל עזריה יואל רזבוזוב - Yoel Razvozov יעקב פרי - Yaakov Perry עפר שלח - Ofer Shelah נאוה בוקר - Nava Boker

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 500. הגיבו: 56. שיתפו: 32.
{% trans 'Tags' %}:

לפעמים גם מהמקומות החשוכים ביותר יכול לצמוח אור גדול.
נערות ונערים שנשאבו ונוצלו לזנות בידי האכזרים שבאנשים, זכו לבית חם במקלט של עלם עמותה לנוער במצבי סיכון. העובדה שהבנות הללו נמצאות על דרך של שיקום והתקדמות ולא בסמטאות אפלות היא לא פחות מנס. נס שמתרחש יום-יום שעה-שעה, בזכות עבודת קודש של עובדים ומתנדבים בתקציב קטן, עם לב ענק.

יחד עם הוועדה למאבק בסחר בנשים ובזנות בראשותי, סיירנו היום לראשונה במקלט של עלם בעיר ירושלים, שם העירייה עד לאחרונה התכחשה שהתופעה בכלל קיימת. שמענו עדויות מצמררות, אך גם מעוררות השראה מנערות חסרות בית, שיצאו לדרך חדשה של שיקום ושילוב מחדש בתעסוקה ובחברה. כמוהן יש עוד רבות, שקולן אינו נשמע ונדרשים עוד משאבים רבים על מנת לאתר ולסייע. לא תשמעו על זה כמעט בחדשות, אך עבור מאות נערות ונערים חסרי בית - המקומות הללו מצילי חיים, ומאפשרים להן להתחיל ולראות אור בקצה המנהרה.

יחד עם שותפיי לדרך, בשנתיים האחרונות אני מקדישה את מלוא מרצי במסגרת הוועדה להשמיע את קולן של אלו שנשכחו מאחור, בשולי החברה, ולהכניס תקווה מחודשת לחייהן. אך שיקום וסיוע זהו רק צד אחד של המטבע. החוק להפללת לקוחות זנות, שעדיין תקוע מאז הקריאה הטרומית חייב להתקדם במהרה: גם כדי לטפל בצד הביקוש- הגלגל שמניע את התעשייה האכזרית הזו (שנאמדת בלמעלה ממיליארד ש"ח), ובעיקר - כדי שמדינת ישראל תקבע סוף סוף עמדה ערכית ומוסרית, ולפיה צריכת זנות היא נורמה פסולה עם השלכות הרסניות על חייהן של אלפי נשים, גברים, נערות ונערים. וגם עלינו - כחברה.
ביום שני הקרוב - נקיים דיון ועדה נוסף בנושא ונשמיע את הקולות והעדויות מהשטח.
מירב בן ארי - Merav Ben Ari מוסי רז - Mossi Raz עלם עמותה לנוער במצבי סיכון Reut Guy Inbal Dor Kerbel

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 465. הגיבו: 37. שיתפו: 23.
{% trans 'Tags' %}:

הניסיון של דרעי להקים את יהודה גליק מהשבעה על רעייתו שעות לאחר שהלכה לעולמה, לצורך הצבעה על חוק מטופש - זהו אחד האירועים המבישים שידעה הפוליטיקה הישראלית. כבר חשבתי שראיתי הכל, אך כאן נשברו שיאים של עליבות וציניות גם במונחים של השר דרעי, שאיבד לחלוטין את המצפן היהודי והמוסרי שלו. זה ממחיש שוב, למי שעוד היה ספק, כי לא היה כאן מאבק למען כבוד השבת לרגע אחד, אלא מרדף עיוור אחר רווח פוליטי קטן ועלוב, גם במחיר של ביזוי אדם אבל שחרב עליו עולמו, שעות ספורות לאחר שהביא לקבורה את רעייתו. מזעזעת אותי המחשבה שהוא עוד נועץ הלכתית ברב, כאילו זו בכלל אפשרות הגיונית. וכל זה בשביל מה? בשביל חוק שיפגע ברוב הציבור, יפגע בשבת, יפגע ביהדות. זה מעציב אותי מאוד, ואני מקווה שהשיעור יילמד והממשלה והקואליציה כולה תחזור למסלול של שפיות ואנושיות.

שולחת תנחומיי מעומק הלב וחיבוק גדול לחברי יהודה ולמשפחתו היקרה, ומייחלת שאהבתם הנדירה שעטפה את המשפחה תמשיך להאיר את הבית ולהיות מקור לנחמה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 396. הגיבו: 84. שיתפו: 71.
{% trans 'Tags' %}:

פוליטיקאים מחלקים כסף לעצמם - כדי להנציח את מעמדם ולהבטיח את הכיסא שלהם גם לקדנציה הבאה. זו המשמעות של חוק מימון פריימריז שעבר אמש במליאה, ואולי קצת נעלם מהעין הציבורית על רקע סערת המרכולים וההמלצות ושאר השערוריות שהממשלה הזו מייצרת מדי שבוע.
הכסף שמחלקים - הוא הכסף שלכם, הציבור, והוא בא על חשבון מועמדים חדשים, שאין להם את ההון, התומכים, הכוח וההשפעה שיש לפוליטיקאים מכהנים. במקום לנער את המערכת ולרענן אותה, מנציחים אותה על כל תחלואיה. נתנו לחתול לשמור על השמנת, והחתול חוגג, על חשבון כולנו, לאור יום.


אהבו: 76. הגיבו: 12. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

מילה שחייבת לצאת מהלקסיקון אחת ולתמיד: טפטופים.
זה לא טפטופים - זו מתקפה אכזרית שמטרתה להרוג כמה שיותר ישראלים, ללא הבחנה- קשישים, ילדים, נשים וגברים. חייבים להשיב את ההרתעה ואת השקט לחייהם של אחינו ואחיותינו בדרום. מחבקת את תושבי העוטף ומתפללת לשקט שיחזור לחבל הארץ היפהפה הזה. שיהיה שבוע טוב
חיים ילין - Haim Jelin


אהבו: 23. הגיבו: 5. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: