יש עתיד

29,382 ( +0.06% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

עליזה לביא / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  עליזה לביא בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 18 ביוני 2018 20:00. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 ביוני 2018 07:05


התחלנו היום את מהפכת אוקטובר 2018! למעלה מ-70 נשים מתמודדות,
קואליציית ארגוני נשים מקומיות 2018, ראשות רשויות מכהנות, חברי כנסת ואנשי ציבור הגיעו לכנסת לאירוע ייחודי שקיימנו בקריאה משותפת: לתקן את הייצוג העגום של נשים ברשויות המקומיות, לעודד נשים רבות להתמודד, לקרוא לסיעות לשלב נשים ברשימות, ולציבור- לתמוך ולבחור בנשים!

הרמנו היום כנס עם אנרגיות יוצאות דופן- שאיחד ח"כים מכל סיעות הבית,ימין ושמאל, יחד עם ארגונים ונשים מסורות שהדבר בוער בעצמותיהן. כיום פחות מ-14% מכלל חברי המועצות, ו-2% בלבד מראשי הרשויות הן נשים. זה לא עוד פער מגדרי. זה עיוות מטורף, זה הפסד ובזבוז של הון אנושי. התיקון שאנו מבקשות זה לא פריבילגיה או טובה שעושים לנשים, אלא המפתח לתיקון ושיפור הרשויות המקומיות והחברה בכלל. היכן שיש יותר נשים סביב השולחן – התמהיל מגוון יותר, תהליך קבלת החלטות מאוזן וטוב יותר, והדיון ער וקשוב לצרכים המגוונים בחברה. בבחירות הקרובות לראשונה יחול החוק שקידמתי שיספק לרשימות תמריץ כלכלי לשלב נשים. זה צעד חשוב אחד, אך יש עוד דרך ארוכה. הצטרפי, תתמודדי, תנצחי, תהיי את השינוי שהיית רוצה לראות!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 253. הגיבו: 20. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

#תתמודדי
60 מועמדות למועצות ולרשויות, ראשות עיר מכהנות, קואליציה של ארגונים מקומיות 2018, חברי כנסת ונשות ציבור- הגיעו כולם לכנסת לקראת הבחירות לרשויות המקומיות בקריאה משותפת: תתמודדי! תהיי השינוי שאת רוצה לראות. אנרגיות מדהימות ועשרות נשים שבאו לומר שהגיע הזמן לשנות סדרי עולם ברשויות המקומיות. שלא לשלב נשים בהנהגה המקומית זה הפסד ובזבוז של הון אנושי, ושהפעם - נעשה זאת אחרת. הצטרפו אלינו לשידור החי מהכינוס המיוחד יחד עם WePower - עמותת כ"ן-כוח נשים.


אהבו: 44. הגיבו: 11. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

עושים היסטוריה! בדרך לצמצום היקפי הזנות בישראל, שיקום נשים, נערים ונערות הלכודות במעגל, ואמירה ערכית ומוסרית של מדינה כנגד תופעה איומה עם השלכות הרסניות על החברה כולה.

הבוקר אחרי שנים של מאבק שאני מובילה עם שותפות רבות הוצג לראשונה בוועדת למאבק בסחר ובזנות בראשותי תזכיר החוק לאיסור צריכת זנות. זה רגע מרגש והיסטורי, שיש בו אמירה ערכית ומוסרית של מדינה כנגד תופעה עם השלכות הרסניות כלפי אלפי נשים, נערות ונערים, וכלפי החברה כולה. החוק יסייע בצמצום הביקוש לזנות שמניע את התעשייה, ובשיקומן ושילובן מחדש בחברה של אלו שיצאו מהמעגל. אני משוכנעת שבשילוב של חקיקה, אכיפה אפקטיבית, שיקום, חינוך ומודעות בציבור - נצמצם דרמטית את היקפי התעשייה, ונביא לתיקון חברתי בקנה מידה היסטורי. מודה לשרת המשפטים איילת שקד וצוות משרדה, שהתחילה את הדרך בהתנגדות, ובעבודה משותפת שינו את עמדתם והפכו שותפה אמיצה למאבק. ל זהבה גלאון Zehava Galon ו שולי מועלם שמובילות יחד אתי את החוק, ותודה ענקית לארגוני השטח הנהדרים שבלעדיהם דבר לא היה אפשרי. המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות מיתוס - ליום שאחרי הזנות עמותת תודעה - למאבק בתופעת הזנות ולשינוי הגישה הציבורית הופכות את היוצרות - Turning the Tables סלעית - סיוע לנשים במעגל הזנות ג׳ון סקול ישראל - John School Israel מרפאת לוינסקי - איתור וטיפול במחלות מין

המסע ארוך, אך כבר אין שום כוח בעולם שיעצור אותו!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 194. הגיבו: 26. שיתפו: 26.
{% trans 'Tags' %}:

יו"ר וועדת המשנה, חה"כ עליזה לביא (יש עתיד): "אנו ניצבים בפני הזדמנות יוצאת דופן לצמצם דרמטית את היקפי הזנות, לסייע בשיקום לאלפי נשים ונערות, ולהוביל תיקון חברתי בקנה מידה היסטורי . הצטרפו לשידור החי צוועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות בהשתתפות השרה איילץ שקד שתציג את תזכיר החוק לאיסור צריכת זנות ומתן סיוע לנשים שורדות זנות


אהבו: 49. הגיבו: 30. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

תסתכלו להם בעיניים. אמא ואבא שלקחו להם את יסמין הקטנה. סייעת מטורפת התעללה בתינוקת בת שנה וחודשיים עד מוות. בה ובתינוקות נוספים. היום הם באו לזעוק בכנסת, בשמם ובשם הורים נוספים שחרדים לגורל ילדיהם.

הילדים והנכדים שלנו לא מוגנים במעונות ובגנים שלהם. שטח הפקר.
נכון, יש גננות ומטפלות רבות שעושות עבודת קודש וחשוב לומר זאת. אך אם היה כאן חוק פיקוח שיגן על ילדינו אולי לא היינו נמצאים כאן היום, כדי לחבק אמא ואבא שאיבדו את היקר מכל. שנים שמנסים לקדם כאן רפורמה בתחום, שנים ששומעים את אותן תשובות. חוקי הפיקוח והצבת המצלמות ייכתבו לצערנו בדמה של יסמין, כי המדינה נרדמה בשמירה. אך לא עוד. נגמרו התירוצים. לא נאפשר עוד עיכוב ועוד מריחה בשום תירוץ תקציבי או טיעון משפטי קלוש. חייבים למנוע את האסון הבא!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 276. הגיבו: 53. שיתפו: 34.
{% trans 'Tags' %}:

הסיפור המזוויע של השבוע האחרון הגיע מתוך כותלי בית הסוהר. סוהרות שב"ס אולצו להשתבץ באגף של מחבלים שם הן נפגעו והוטרדו מינית. את הסיפור המצמרר והחשוב הזה הביא Liran Levi, ומאז רק נערמות עוד ועוד תלונות מצד סוהרות. ואם זה לא מטורף מספיק, הרי שלפי הדיווח הדבר נעשה לבקשתו של אחד מ"מנהיגי האסירים" (קרי ארכי מחבל מהפת"ח, אסיר עולם), שביקש אליו לאגף את אחת הסוהרות. או כפי שהיטיב לתאר מקורבה של הסוהרת - אותו קצין פשוט סרסר בסוהרת שלו בשביל "שקט תעשייתי" . מכעיס וחמור לא פחות הוא שהסוהרות התלוננו, ונפנפו אותן בכל מיני טענות מטופשות. טוב עשתה נציבת שב"ס שהחליטה להשהות את קצין המודיעין עד לסיום הליכי הבירור והחקירה, אך אני מאמינה שהוא אינו היחיד, והחרפה הזאת פשוט לא יכולה לעבור לסדר היום. סוהרות שעושות ימים כלילות בתנאים קשים לא יכולות להיות מושפלות ומבוזות בעבודתן, ובכלל. אנחנו נהיה שם מחר ומחרתיים בדיונים בוועדות הכנסת בנושא, ולא נרפה גם לאחר מכן עד שימוצה הדין, ועד שמקום עבודתן של הסוהרות יחזור להיות שפוי ובטוח.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 24. הגיבו: 2. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

לא רק מירי רגב היה לנו השבוע. השבוע הזה הקדשנו יום מרגש במיוחד לאחד המשאבים היקרים שיש לנו - הסטודנטים. יחד עם חברתי מירב בן ארי - Merav Ben Ari והתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל ציינו את יום הסטודנט בכנסת זו השנה השלישית ברציפות בשדולה בראשותנו. הצעירים הללו הם העתיד שלנו, אלו שיצרו, ינהלו, יחקרו, וימשיכו את קיומנו כסטארט-אפ ניישן וכחברה משגשגת, הם זוכי פרס הנובל של המחר. וחשוב לא פחות - דור ההנהגה הבא, שיתווה את הערכים והנורמות שלנו כחברה. השקעה בצעירים חייבת לעמוד במרכז סדר היום הלאומי, לא כטובה שאנו עושים להם - אלא לטובתנו. לטובת המשק והחברה כולה. שש ועדות עסקו בכל מה שמעסיק ומטריד את הצעירים - מיוקר המחיה, דרך מצב המעונות, התעסוקה, לקויות למידה, שילוב נשים, מעורבות חברתית ועוד. המשותף לכל - אכפת להם, והם רוצים להשפיע על איך ייראה המקום בו אנו חיים. בצמוד ליום הצגתי חוק שבא להקל על סטודנטים מעוטי יכולת בתשלום הביטוח הלאומי, ובכך להנגיש את ההשכלה הגבוהה ליותר אוכלוסיות, גם בפרירפריה החברתית (בתגובה הראשונה).

אחת מנקודות האור הגדולות של יום הסטודנט בכנסת היא עצם הבחירה של הסטודנטים להקדיש אותו למיזמים חברתיים ותרומה לקהילה. בצד הוראה, מצוינות אקדמית ומחקרית, זהו תפקידה השלישי של האקדמיה. התרומה הזו היא לא רק למען החברה והמדינה, אלא חלק בלתי נפרד מהתפתחותם והצלחתם של צעירים בישראל. את זה צריך להנחיל בכל דרך, לזה מוקדשת עבודתנו בשדולה ובכנסת. נמשיך יחד, אתם העתיד שלנו!
Ram Shefa התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל צעירי יש עתיד
שבת שלום

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 165. הגיבו: 10. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

לפני שנה צביה פתחה בשביתת רעב מול הכנסת. זעקנו יחד. 20 שנה שהייתה בכלא העגינות, 20 שנה שנאבקה בבעל וממסד אטומים, 20 שנים שהתפללה יום יום לחירותה - הגיעו סוף סוף לסיומן. בית דין (פרטי) באומץ רב עשה מעשה ושיחרר אותה לחופשי. כמוה יש עוד מסורבות גט ועגונות בכל רחבי העולם היהודי. הצעת חוק שיזמתי ומקודמת בימים אלו תאפשר למדינה לסייע גם לנשים יהודיות שאינן אזרחיות ישראל - ולהטיל סנקציות על סרבן גט שמגיע לארץ. זו אחריות מוסרית של מדינת העם היהודי למצוקה שאין לה גבולות גאוגרפים ומאמללת נשים רבות. והנה, הפחד מהחוק שאושר רק בקריאה הראשונה, כבר הביא סרבן גט מארגנטינה לשחרר את אשתו, שהגיעה היום לדיון בכנסת לשתף בסיפורה ולומר תודה.
נמשיך במאבק עד שנוציא את כלל העגונות והמסורבות מכלא העגינות. נמשיך במאבק עד שנעקור את שורש הבעיה: עצם האפשרות לסרב גט ולעגן אישה מלכתחילה.

[ברכות לרב שפרבר ול מרכז צדק לנשים - Center for Women's Justice על התושיה והעזרה בתהליך שאפשרו לצביה את חירותה, היכן שמערכת בתי הדין לא עשתה זאת. היכן שיש רצון - מוצאים גם את הדרך]

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 57. הגיבו: 6. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

עבריין מין? לא בבית ספרנו. לא באף בית ספר! אישרנו היום לקריאה ראשונה את הצעת החוק שלי יחד עם מיקי רוזנטל איתן כבל David Bitan - דוד ביטן שתמנע את המשך העסקתו של עבריין מין במוסדות חינוך ובמוסדות נוספים הקבועים בחוק. יש עוד הרבה מה לתקן ולחדד בהמשך החקיקה וכך נעשה, אך המסר החשוב: מאסנו במקרי הזוועה בו ילדים חסרי ישע נפגעים דווקא במקום בו הם אמורים להיות הכי מוגנים, בידי אלו שאמורים היו להגן עליהם.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 26. הגיבו: 1. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

בושייאף - צדקת מטריפולי שהפכה למוקד עליה לרגל למאמינות ולמאמינים רבים. במסעותי אחר תפילות הנשים למדתי על בית כנסת בושיאף במושב זיתן שהוקם על שמה בדומה לבית הכנסת בזליתן שבלוב, שסביבו נרקמו אגדות של נסים ונפלאות. האגדה מספרת שלבושאייף לא היו ילדים, השנים חלפו והיא לא זכתה לפרי בטן. משמים הובטח לה שהיא תזכה לעזור לאחרים. עם העליה לארץ שחזרו בני קהילת לוב את בית הכנסת היפה ומאיר הפנים שרבים באים אליו להתפלל מכל חלקי הארץ. בהילולה המתקיימת בסוכות מוצאים עשרות בפרי התורה אל מרחב בית הכנסת - מהמראות המרגשים שפגשתי במסעות מחקריי. 3 שנים לקח לי לשכנע את אבישי בן חיים המוכשר כתב ערוץ עשר המומחה לסמטאות הדת העממית לבא ולראות והנה התוצאה לפניכם. שבת שלום https://www.10.tv/news/163953


אהבו: 39. הגיבו: 3. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}: