יש עתיד

15,349 ( +1.64% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מיקי לוי / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  מיקי לוי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 20 בספטמבר 2017 10:50. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 23 בספטמבר 2017 07:05


נתקלתי בזה אתמול והתגלגלתי מצחוק. אחלה דרך לפתוח את השנה.
שתהיה לכולנו שנה טובה ומתוקה, שנזכה לשקט וביטחון, ומי ייתן שתהיה מלאה באהבה ושלום בינינו. חג שמח.


אהבו: 50. הגיבו: 6. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

הייתם רוצים שמדינת ישראל תהיה תלויה בטורקיה בייצור זכוכית למיגון רכבים בטחוניים? הייתם רוצים להיות תלויים בטורקים באיזה שהוא מוצר קריטי אחר במשק? התשובה ברורה.

במקביל למאבק להורדת יוקר המחייה ופתיחת השוק לייבוא, חייבים גם לחזק ולהגן על התעשייה הישראלית שלנו ולשמור על נכסים אסטרטגיים ישראלים.

במסגרת הסיורים שאני עורך במפעלים כחול-לבן שלנו, ביקרתי היום במפעל פיניציה הוותיק בנצרת עילית. מפעל כחול-לבן לייצור זכוכית שמעסיק כ-280 עובדים בצורה ישירה ומספק תעסוקה לעוד כ-1800 עובדים בצורה עקיפה (קייטרינג, הסעות וכו). אחרי כל הטלטלות שעבר המפעל הזה, מדובר במפעל רווחי ויצרני שמהווה עוגן תעסוקתי חשוב באזור.

אלא שמפעל פיניציה מתמודד עם תופעה שאני פוגש בתקופה האחרונה גם במפעלים אחרים: חדירה מכוונת למשק הישראלי של סחורה טורקית באייכות ירודה במחירי רצפה שכל מטרתה להביא לקריסת המפעלים הישראלים. וזה קורה בכל מיני תחומים. הקריסה הזו תביא לעלייה באבטלה, להישענות על היבוא הטורקי ובסופה גם לעליית מחירים. וכשיגיע המשבר הראשון עם טורקיה, היא תסגור את השערים ונמצא בקטסטרופה. את זה חייבים לעצור.

בכוונתי ליזום דיון בוועדת הכספים כדי לחדש את הצו להיטלי סחר ואמצעי הגנה שעומד לפוג ל4 שנים נוספות.
אני בעד יבוא ובעד תחרות אבל תחרות הוגנת ושמירה על נכסים ישראלים.
אף מדינה מתוקנת לא מפקירה תעשיות שלמות שלה ונשענת לגמרי על מדינות כמו טורקיה. לנו אסור שבעתיים.


אהבו: 158. הגיבו: 37. שיתפו: 28.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 72. הגיבו: 25. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

מבחינת שרי הממשלה הזו, הנכים יכולים לחכות, הג׳ובים לחברי המרכז לא.
לפני כשעה אישרו השרים מחטף מושחת תוך שהם מנצלים את העובדה שאין נציב שירות מדינה קבוע.
אם תהיתם, מעכשיו הם יוכלו למנות את חברי המרכז ליותר מ-150 תפקידים נוספים בשירות הציבורי. וככה במקום פקידים מקצועיים עם שיקולים והחלטות ענייניות, נקבל חברי מרכז עם שיקולים פוליטיים צרים שיפגעו בשירות ובציבור. פשוט טירוף מערכות.

לפני כחודש וחצי כששמעתי על המזימה הזו פניתי ליועץ המשפטי בבקשה שיעכב את רכבת המינויים הפוליטיים הדוהרת הזו עד שימונה נציב קבוע. לצערי לא קיבלתי עדיין תשובה. אבל עוד לא מאוחר. גם הערב אני קורא לו לבטל את ההחלטה הזו שתפגע אנושות במשרדי הממשלה.
חייבים לעצור את זה כי יהיה מאוד קשה להחזיר את המצב לקדמותו.

אנא שתפו והפיצו.


אהבו: 195. הגיבו: 90. שיתפו: 73.
{% trans 'Tags' %}:

כואב הלב להבין שנכים ממשיכים לחיות מקצבה נמוכה שלא מאפשרת קיום מינימלי בכבוד רק בגלל מאבק קרדיטים בין שר האוצר לראש הממשלה שנמשך כבר חודשים ארוכים.
וזה הדבר היחיד שמעניין אותם. האחד מקים ועדה ומאמץ מסקנות על דעת עצמו והשני בולם אותו ומקים עוד ועדה מטעם עצמו. וככה, למרות שיש כסף בקופה הציבורית, והרבה, זה נמרח ונמרח ואנשים נכים מוצאים את עצמם מתחננים על נפשם ומפגינים יום יום בכבישים על מה שמגיע להם מלכתחילה.
לא יאמן כמה ציניות וכמה אטימות.

אני מציע להם שיתחלקו כבר בקרדיט המטופש ויעלו את הקצבה. הם חייבים להפנים שכל חודש שעובר נכים רבים ממשיכים לחיות בעוני מחפיר מהיד לפה. אז די לשחק בהם. תנו להם להתקיים בכבוד.

(צילום: מוטי קמחי)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 44. הגיבו: 11. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

את העבריינים שבנו את מתחם ירקונים בניגוד לחוק צריך היה להעניש ללא ספק. אבל לפני הכל חובה לדאוג ל500 העובדים שהולכים להיפגע. לא יכול להיות שבגלל המצב שנוצר 500 עובדים שמרוויחים שכר מינימום יזרקו לרחוב ללא פתרון וללא מענה.

וכך לפני כחודשיים במסגרת הדיון שקיימנו בנושא בוועדת הפנים של הכנסת, פניתי לבעלי העסקים במתחם וביקשתי שייבחנו את העתקת כל העסקים על כלל העובדים למתחם אחר. הבטחתי שאם יתחייבו לכך אפעל ביחד עימם לבקש את עיכוב ביצוע פס"ד במגבלות זמן סבירות.

לשמחתי בעלי העסקים הסכימו ולכן פניתי לפני כ10 ימים לפרקליטות המדינה בבקשה לקחת בחשבון את המצב שנוצר, לעכב ביצוע ולא לפנות את המתחם בשנתיים הקרובות. השנתיים הללו דרושות לעסקים במתחם כדי לעבור למתחמים חדשים סמוכים איתם חתמו על חוזה. זה לא מצב אידיאלי מבחינת החוק אבל גם אי אפשר לזרוק 500 עובדים בשכר נמוך לרחוב.
כולי תקווה שכך אכן יקרה.


אהבו: 49. הגיבו: 9. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

נחמץ לי הלב כששמעתי שח״כ יגאל גואטה אולץ להתפטר. מדובר באיש ציבור מהמעלה הראשונה ובחבר שתמיד אפשר לשבת ולנהל איתו שיחות כנות בפתיחות ובכבוד הדדי למרות חילוקי הדעות.
עצוב לראות עד כמה הקצינה הדתיות המזרחית שהיתה פעם סמל למתינות ולסובלנות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 134. הגיבו: 19. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

נאבקנו על הערכים, עתרנו לבג״צ והצלחנו.
כי לא ייתכן שתהיה אפליה בין דם לדם. כל עוד השירות בצה״ל הוא שירות חובה וחיילים נשלחים למלחמות ומסכנים את חייהם, לא יעלה על הדעת שקבוצה בעם ישראל תקבל פטור אוטומטי. זהו פסול מוסרי וכתם שהיינו חייבים למחוק.

ודווקא ברגע המשמח הזה חשוב להפנים שחוק השוויון בנטל שהעברנו בכנסת הקודמת ופסיקת בג״צ מהערב אינם נגד החרדים! אלו מהלכים שמטרתם לשלב סוף כל סוף את החרדים בחברה הישראלית. בצבא, במדע, בתרבות ובשוק העבודה.
והנתונים לא משקרים. מעל 90% מהצעירים החרדים שעשו שירות צבאי השתלבו בשוק העבודה. זוהי בשורה משמחת וחשובה מאין כמותה. כי אין לנו אופציה אחרת. אנחנו עם אחד וחייבים ללמוד לחיות ביחד בחברה משותפת.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 211. הגיבו: 49. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}:

השוטרים והסוהרים שלנו לא צריכים להתחנן כדי לקבל את זכויותיהם. הם לא שונים מלוחמים אחרים בקבע בצה״ל שמקבלים את התוספת הזו לשכר כבר משנת 2000. המדינה הבטיחה להם ובית המשפט כבר פסק בעניין. תנו להם את מה שמגיע להם על פי דין. בושה שאנחנו מגיעים למצב הזה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 379. הגיבו: 69. שיתפו: 108.
{% trans 'Tags' %}:

אפשר לומר הרבה דברים על הדרך בה מתנהלים במעון ראש הממשלה, אבל אשאיר את זה לרשויות החוק שיבדקו ויחליטו.
מה שלי מפריע בכל הסיפור הזה היא העובדה שבזמן שמתפרסמים הסכומים המוטרפים הללו של ארוחות שהוזמנו ממסעדות יוקרה על חשבון הקופה הציבורית, נכים שמקבלים קצבה של 2342 שח בחודש, מפגינים ברחובות וזוכים להתעלמות מצידו של אותו ראש ממשלה. זו הבעיה האמיתית.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 337. הגיבו: 128. שיתפו: 141.
{% trans 'Tags' %}: