הבית היהודי

20,683 ( +0.09% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

שולי מועלם-רפאלי / הבית היהודי באתר כנסת פתוחה

  שולי מועלם-רפאלי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 16 באוגוסט 2018 10:51. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 באוגוסט 2018 07:05


אתמול בצעדת המחאה נגד הזנות בלטה מאוד נוכחותם הגדולה של משתתפים מהציבור הדתי. בעבר הלא רחוק הנושא של מיגור זנות כלל לא היה חלק מהשיח במגזר הדתי. כיום אנחנו עדים לשינוי עמוק, כאשר הסימן הבולט ביותר מעבר לנוכחות בצעדה הוא פורום הארגונים הדתיים למאבק בזנות בראשותי. הפורום אותו מרMeital David Bonchek ו נעה מבורך מבורך אוגד עשרות ארגונים מכל גווני הקשת בציבור הדתי. המסר שיוצא מהם הוא אותו המסר שיצא מהצעדה אתמול - צריכת זנות איננה מוסרית ויש למגר אותה. ברור לכולם שחברה ששואפת לתיקון עולם במלכות שדי לא יכולה להתגדר ב ד' אמות, בפרט שתופעת הזנות, הן לגבי צרכנים והן לגבי נשים וגברים במעגל קיימת בכל חלקי החברה הישראלית.


אהבו: 55. הגיבו: 7. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

אלף מאתיים יהודים מצרפת הגיעו לחגוג את יום חברון. חברון מלשון חיבור, חברון שעושה את כל ישראל חברים, חיבור בתוך העם היהודי וחיבור בין העם היהודי לארץ ישראל, שכן בחברון החלה ההיסטוריה של העם היהודי. ההגעה שלהם לעיר כדי להשתתף בצעדה היא אמירה ברורה כי חברון היא חלק בלתי נפרד מהזהות היהודית והמורשת ההיסטורית שלנו. גם עבורם, הצעד המתבקש הוא החלת ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון.
השתתפתי בצעדה יחד עם בצלאל סמוטריץ', Sharren Haskel שרן השכל, מלאכי לוינגר ואנשי Israel Forever שהחלה מישיבת שבי חברון, וכללה עצירה בכיכר ע"ש אהרון גרוס , עצירה נוספת בבית רחל ובית לאה וסיום במערת המכפלה.
בימים של מאבק על היותה של מדינת ישראל מדינת הלאום של העם היהודי , הנפנו בגאון את דגלי ישראל מתוך ידיעה ברורה שעם ישראל חי בארצו ומתוך תודעה וזהות יהודית - ציונית ברורה .


אהבו: 34. הגיבו: 4. שיתפו: 20.
{% trans 'Tags' %}:

בלתי נתפס אבל זו המציאות.

החשיפה הממוצעת של ילדים לתכנים פורנוגרפיים עומדת על גיל 8. ההשפעות השליליות של חשיפה לתכנים אלו על ילדים ונוער והקלות הבלתי נסבלת בה ילד יכול לצרוך את התכנים הללו מאשר לרכוש גלידה במכולת השכונתית, עומדות מאחורי הסיבה שח"כ מיקי זהר ואני מקדמים חקיקה לסינון אתרים פורנוגרפיים . אלו הסיבות שעומדות מאחורי גופים אזרחיים רבים שפועלים בנושא יחד עם הורים מכל רחבי הארץ, דוגמת הפורום הדיגיטלי / The Digital Forum שעורך סקר הורים כיצד יש לפעול בעניין.

מוזמנים להשתתף ולשתף

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 12. הגיבו: 9. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

אתמול בכנס נשות ובנות חב"ד דיברתי על מקומן של נשים ביהדות. רבים סבורים בטעות שמקומן של נשים בעולם היהודי הוא פסיבי בחיים של תורה ומצוות. יש כאלה אחרים שלפעמים חותרים לאיזו השגה של שוויון מוחלט. הרבי מלובביץ' הציג עמדה בהירה ובנויה לתלפיות באשר למעמדן ותפקידן של הנשים. לפי הרבי, מקומן של הנשים בעבודת ה' ובחיים היהודיים בכלל שווה ערך לזה של הגברים. נכון, אין זהות מוחלטת בין המצוות והחובות המוטלות על הנשים ועל הגברים, אבל, אומר הרבי, העובדה שלכל אחד מן המינים תכונות גוף ונפש שונות, ובעקבותיהן חובות וזכויות שונות, אינה מביאה לפער בין נשים וגברים בעולם של חיים יהודיים, ההפך הוא הנכון. לנשים תפקיד מרכזי ושוויוני בעבודת ה' והן עומדות במרכזו של כל נושא וכל עניין בחיי המשפחה ובחיי הרוח של עם ישראל, החל ביציאת מצרים, שבזכות נשים צדקניות נגאלו, דרך מתן תורה וכלה בגאולה האמיתית, בעזרת השם, שבזכותן עתידים להיגאל. בסמוך לקבלת ההנהגה הקים הרבי ב-1952 את ארגון נשות חב"ד, שהיה חלוץ ארגוני הנשים באמריקה. הרבי היה מדבר בפניהן, פוגש אותן ביחידות, וכמובן במעמד חלוקת הדולרים המפורסם, נשים הגיעו אליו מכל מקום ומכל מעמד, וכל התפקידים שהטיל הרבי, כל הזכויות והחובות על השלוחים, הוטלו גם על השלוחות. כמי שעוסקת בלימוד תורה נשי, נגעה בי במיוחד גישתו של הרבי ללימוד תורה לנשים, כשאמר לא פעם כי לא רק שמותר לנשים ללמוד תורה, אלא הן צריכות ללמוד תורה מתוך פלפול, כדי שהלימוד יהיה בעל טעם ונשים תרצינה לעסוק בתורה, להתעמק בה ולהתמקד בה.

בהקשר זה, יש לציין את פועלן של נשות חב"ד הנמצאות בליבת העשייה ולא מחוצה לה. אני מאחלת לכן המשך עשייה ברוכה בפרטים הגדולים ובפרטים הקטנים והיומיומיים המרכיבים את חיינו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 18. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

סמ"ר אביב לוי ז"ל
מלח הארץ , ביישן וצנוע שדיבר מילים מדודות ומדוייקות.
אלה הערכים שסיפרו הוריו שהעביר כסמל מחלקה לחייליו :
הכי חשוב - רעות
השני - אמינות
מקצועיות, כי בסופו של דבר אנחנו חיילים וחייבים להיות הכי טובים שיש.

יהי זכרו ברוך.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 56. הגיבו: 5. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

המאבק לתיקון העוול והאיוולת בהריסת יישובי צפון השומרון במסגרת תכנית ההתנתקות ממשיך, גם 13 שנה לאחר הגירוש. בשעות הקטנות של הלילה עליתי לשאנור, יחד עם ידידי ח"כ בצלאל סמוטריץ' ומשפחות המגורשים והעברנו שם את הלילה לאחר תליית דגלי ישראל על קירות המצודה.
יחד עם ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, מטה חומש תחילה ושרת המשפטים איילת שקד נפעל לאישור החוק לביטול ההתנתקות מצפון השומרון בתחילת מושב החורף – כצעד ראשוני לקראת שליחת הדחפורים לחומש, שאנור, גנים וכדים. והפעם כדי לבנות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 35. הגיבו: 13. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

החוק והתקנות נגד הפליית לקוחות ביהודה ושומרון נכנסו לתוקף. במידה וגם אתם הופלתם לרעה על ידי בעל עסק, תעשו כמו Yuval Morgenstern ותתבעו את העסק.

הודות לשינוי החקיקתי שהובלתי, לבעלי עסקים עומדות האפשרויות הבאות:
1 - לנהוג כמו חברת הוט מובייל בחוסר שקיפות בכל הקשור למדיניות השירות ולהסתכן בתביעה.
2 - להפלות לקוחות המתגוררים ביהודה ושומרון ולנהל מדיניות שירות שקופה וגלויה - ובהתאם לאבד מאות אלפי לקוחות לטובת מתחרים.
3 - או פשוט להעניק שירות שיוויוני לכולם.

יצויין שהחוק תקף עבור עסקאות שבוצעו החל מחודש מאי השנה.

http://www.israelhayom.co.il/article/572343


אהבו: 25. הגיבו: 6. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

השרות הלאומי- אזרחי הוא ממלכתי המאפשר שרות משמעותי ל- 18000 צעירות וצעירים המטופלים על ידי תשעה גופים מוכרים.
השרות הלאומי - אזרחי פתח את השורות לצעירים בסיכון , לצעירים עם צרכים מיוחדים , בני מיעוטים ובנות שרות לאומי בודדות מהתפוצות הפועלים לקידום מדינת ישראל במקומות רבים.
ועכשיי תדמיינו שבגלל בעיה טכנית עשרות ארגונים חברתיים היו מאבדים את תקני השירות הלאומי. כן, ככה סתם והחל מתחילת החודש הבא.
אז זהו שלא.
כרגע אושר בקריאה שנייה ושלישית התיקון לחוק שהגשתי, שיאפשר ליישם כראוי את חוק השירות הלאומי אזרחי.
ברכת הדרך מלווה בתודה גדולה לשר אורי אריאל ולראש רשות השירות הלאומי-אזרחי היוצא שר-שלום ג'רבי וברוך הבא לראש הרשות החדש ראובן פינסקי , ברכה והצלחה בקידום השירות הלאומי אזרחי .

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 12. הגיבו: 4. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

אחרי שבת קשה וכואבת שעברה על תושבי שדרות ועוטף עזה, הגעתי היום בצהריים יחד עם חברי אלעד קלימי סגן ראש העיר שדרות, ראש העיר אלון דודי וראש עיריית ירושלים ניר ברקת, לבקר בביתם של משפחות רוזנפלד ובוכריס שנפגעו קשה בירי אתמול מעזה.
כנרת רוזנפלד סיפרה על הפגיעה הקשה והממושכת במהלך החיים התקין, ועל הפגיעה הקשה אתמול בשכניה משפחת בוכריס ההורים ושתי בנותיהם.
ההרס המזעזע הביא אותי להבין את גודל הנס שלא קופחו חיי אדם.

כשמסתכלים על המציאות שנוצרה לאחרונה בדרום, שמים לב שחמאס מנהל אותנו. ישראל לא רוצה מלחמה אבל חייבים לנקוט בפעולות דרסטיות להשיב את ההרתעה הישראלית ואת הביטחון והשקט לתושבי העוטף.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 34. הגיבו: 11. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

גם הבוקר, כמו בכל פעם שאני עולה להר הבית, נזכרתי בסבתא פרחה ע"ה, מנסה לדמיין כיצד היתה מגיבה לו היו אומרים לה שהנכדה שלה תזכה לעלות להר הבית ועוד כחברת כנסת.
הבוקר, בימים של ציון חורבן המקדש, ימי בין המצרים, עליתי להר הבית יחד עם חברי הכנסת יהודה גליק - Yehudah Glick וAmir Ohana - אמיר אוחנה. היה מרומם ותחושה של חיבור לקודש. הודות לעבודת המשטרה המורביטון והמורביטאת ושאר הגורמים המתסיסים הורחקו מההר והפעם בניגוד לעבר התאפשר שיח וחיבור עמוק בשקט מופתי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 79. הגיבו: 15. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: