המחנה הציוני

73,317 (-0.17% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

אראל מרגלית / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  אראל מרגלית בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 15 בדצמבר 2017 16:47. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 17 בדצמבר 2017 07:05


בגיל עשרים ואחת לא ידעתי שאהיה יזם. האמת? לא ידעתי, בכלל, מה אהיה אבל הייתי סקרן ורציתי ללמוד. בשיחות עם ההורים חשבתי להשתחרר וללכת ללמוד מדעי המחשב, אמא שלי עודדה אותי. מקצוע מכובד, פרנסה בטוחה, כל הדברים שהורים רוצים ומקווים בשביל הילדים שלהם. "יש לך טעם יקר תראה איזה מערכת סטריאו אתה רוצה לקנות", זה מה שהיא אמרה. ואני זוכר את המשפט הזה שלה מצוין.
את ההחלטה לא ללמוד מדעי המחשב אלא דווקא פילוסופיה, קיבלתי מיד בסוף השירות הסדיר במלחמת לבנון ׳הראשונה׳. שכבנו שם על האדמה, בחורשה בעין זחלתא במבואות בירות ואני קראתי את "זן ואמנות החזקת האופנוע". הספר הזה שינה לי את החיים. ואחרי זה, אחרי כל מה שקרה וכל מה שחוויתי החלטתי שהדרך בחיים מתחילה בדרך לעצמך, שקודם צריך למלא את עצמך במעניין את הראש והנשמה והלב. ידעתי שאני חייב קודם כל להכיר את עצמי, לדעת מי אני. לדעת משהו על העולם. ורק אח"כ להחליט מה אני רוצה להיות ולעשות.
למדתי פילוסופיה ולמדתי ספרות אנגלית ולמדתי לוגיקה.
את הסיפור הזה סיפרתי היום לכחמישים חיילים צעירים, כולם בוגרי ארגון "בקהילה" שעשו אצלנו שנת שירות. הם עומדים להשתחרר בקרוב מהצבא והם מתלבטים ושואלים את עצמם מה ואיך לעשות. מבחינתנו, כל מדריך וכל שינשין שעשה אצלנו שנת שירות נשאר חלק מהמשפחה. הדלת תמיד פתוחה בפניו, הוא חרוט בלב, בקהילה - משנים מציאות חברתית, Bakehila - Leading Social Change
זה בית שתמיד יקבל אותך.
אז החבר'ה האלה, הם באו היום למעין 'יריד תעסוקה' שארגנו למענם. והם התעניינו ושאלו שאלות ורצו להבין, הם מחפשים ותוהים ומתלבטים. והסתכלתי עליהם, צעירים כ"כ, נהדרים כ"כ, מלח הארץ. ונזכרתי בעצמי, בגיל שלהם, והיה לי חשוב להגיד להם שזה בסדר, שמותר לא להיות סגור על עצמך בגיל הזה, שחשוב להתלבט, שהחיפוש והשאלות הם חלק מהתהליך ההתבגרות שלנו.
ושאסור לפחד ממנו. שכולנו חייבים לעצמנו את המתנה הזו של לדעת מה מעניין אותנו באמת.
הם כל כך חכמים, החבר'ה האלה וכל כך ערכיים שאני יודע שיהיה בסדר. שהם ימצאו. שזה רק עניין של זמן.
הם העתיד של המקום הזה ואני גאה בהם.
שבת שלום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 771. הגיבו: 94. שיתפו: 40.
{% trans 'Tags' %}:

דחיית מעבר צה"ל לפארק הסייבר בבאר שבע פוגעת בצעירי הדרום. הגיע הזמן לומר את האמת:

מאז הקמנו את חממת הסייבר הראשונה בבאר שבע השקענו למעלה מ-300 מיליון שקל בחברות סייבר צעירות. יצרנו מעל 2000 מקומות עבודה טכנולוגיים, אירחנו מעל 340 משלחות מכל העולם והייתה לנו גם הזכות להוביל את האקזיט הראשון בבאר שבע כאשר פייפאל העולמית רכשה את הסטארטאפ CyActiv.

אך על ההצלחות הללו מאיבה כרגע מציאות שצריכה להטריד את כולנו ובעיקר את תושבי הדרום: כי אחרי שהחליטו כי היחידות הטכנולוגיות של צהל יעברו לעיר עד 2016, מבקשים כעת לדחות זאת ל2022! איזה מסר זה משדר לחברות עולמיות שחשבו ורצו לעבור לבאר שבע?

אי יישום החלטת הממשלה ודחיית המעבר זו הפרה בוטה של הסכם כתוב ומחייב בין המדינה ותושבי הדרום. גרירת הרגליים הזו פוגעת ישירות בצעירי הדרום שרוצים מקומות עבודה איכותיים.

אחרי שארה"ב הכירה בירושלים כבירת ישראל הגיע הזמן שישראל תכיר בבאר שבע כבירת הסייבר . לא בדיבורים אלא במעשים. צפו בדברים היום מועידת הנגב של Calcalist כלכליסט


אהבו: 204. הגיבו: 22. שיתפו: 20.
{% trans 'Tags' %}:

ימים לא פשוטים והמון מתח באוויר, אבל אנחנו לא מאבדים את האמונה שזה אפשרי, שיש מקום לשיתוף פעולה כלכלי, לבנות גשרים לטפח קשרים. במקביל ליד חזקה שיש להפעיל מול מי שמקדם ומפעיל טרור, עלינו להגיש יד פתוחה למי שמקדם מציאות אחרת. ליזמים כמו בשאר מסרי והצעירים שרוצים עתיד חדש ברוואבי.
כתבה על הביקור שלנו בעיר הפלסטינית החדשה הגענו יחד עם חברות כמוCisco : Deloitte Tesco ו Microsoft , כדי לקדם חדשנות וכדי לייצר מקומות עבודה כי רק כך מייצרים תקווה. אנחנו עושים את זה בדרך שלנו והדרך הזאת, בסופו של יום, תנצח. צפו ושתפו.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001214993

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 296. הגיבו: 33. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

See English below
ירושלים חזקה יותר מכל אלו שמנסים לעשות על הגב שלה פוליטיקה. הפרשנים והפוליטיקאים עסוקים בלפזר הצהרות ובחגיגות ובגינויים, יש מי שמתעקש להבעיר את השטח. ובינתיים ירושלים תמשיך בשגרת חייה. הנביא ישעיהו ראה בחזונו עיר שהיא אור רוחני ויצירתי. אור שמזמין את העמים השונים לראות בירושלים גם מקור שלהם, את העולם כולו לשאוב ממנה השראה וכוח.
ירושלים היא בירת ישראל והעם היהודי. אני גר בעיר הזו מגיל 14, גידלתי כאן יחד עם דבי את 3 בנותינו. כאן הקמתי את jvp ואת פרויקט "בקהילה" ואת מועדון הזאפה במעבדה. אני מאמין בעיר הזאת, בכוח שלה, באנרגיות, במרקם החברתי המיוחד כל כך שקיים רק כאן.
זאת העיר שלנו. זה הבית שלנו. והעיר הזאת כבר חוותה אתגרים קשים והמרקם החברתי הדק שלה נמתח ואיים להיקרע עשרות פעמים. ובסוף היא התגברה, העיר שלנו, מצאה את הדרך להמשיך ולאפשר דו קיום. חלקי הפאזל הסתדרו בסוף, גם בימים בהם המתח בין חילוניים לחרדים הפר את הסדר, גם בימים הקשים של האינתיפאדה השנייה שבהם שלט הפחד ברחובות.
בזמן שאלה יחגגו ואלה יאיימו וכל צד ינסה להוציא מההצהרה של הנשיא האמריקאי את המקסימום, אנחנו נמשיך להעניק הזדמנות שווה לכל ילדי העיר, ערבים ויהודים, דרך הפעילות של ארגון בקהילה. ונמשיך להביא משקיעים לעיר וליצור מקומות עבודה לצעירים דרך קרן JVP. ונמשיך לשמוע מוסיקה ויצירה דרך הזאפה במעבדה. הייתי בכל העולם, ביקרתי בחיי במאות ערים ועשרות בירות: ירושלים יש אחת, אין שנייה לה. והיא מיוחדת ושונה והלב שלה, הוא בסוף תמיד נמצא במקום הנכון.
יש היום הרבה אנשים שחוגגים בשם ירושלים, מאיימים בשמה, מתפרעים בשמה. אנשים שאין להם דבר וחצי דבר עם העיר הזאת, שלא שאלו, באמת, לשלומה אף פעם. מחר, מחרתיים הכותרות יוחלפו והרעש ידעך ואנחנו נישאר כאן, בעיר היפה שלנו, עם המחלוקות והלבטים והשאלות ובעיקר עם האהבה הגדולה: לאנשים, לפינות החמדה, לעבר, להווה, לעתיד לבוא.
שבת שלום מירושלים חברות וחברים

Jerusalem is stronger than all those who are politicizing the situation on her behalf – all the politicians and pundits who are making declarations, condemnations, celebrations and provocations. In the meantime, Jerusalem continues its daily routine.

I have lived in Jerusalem since the age of 14. It is where I live and work, where I raised my 3 daughters together with my wife Debbie. I have traveled the world. I’ve visited hundreds of cities and dozens of capitals. There is only one Jerusalem. It is a unique city with a beating heart, always in the right place at the right time. A city with a future as promising as its glorious past. This is our city, our home.

The Prophet Isaiah envisioned Jerusalem as a city of light, spirituality and creativity – light that invites all to see the city as a source of energy and inspiration.

I believe in this city, in its power, its energy and its unique social fabric. This city has been through the most difficult times and its delicate social fabric has been stretched and frayed time and again. Eventually, the pieces of the puzzle fit together, even in the tensest days, between secular and orthodox Jews, at times of raging Intifada, when fear was the driving force in city streets. In the end, Jerusalem always overcame its threats and challenges. Co-existence, despite itself, remains at the heart of the city’s existence.

While some take advantage of President Trump’s declaration to celebrate and some to intimidate, we will continue to provide equal opportunities for every child in this city, Arab and Jew, through the activities of Bakehila, “In the Community,” which provides educational enrichment to all who need. We will continue to bring investors to the city, create jobs and opportunities, spur innovation, ingenuity and invention through JVP. We will continue to dance to our music and enjoy our culture and creativity at the Zappa music club.

Today, there are many who celebrate on behalf of Jerusalem, intimidate on behalf of Jerusalem, dictate on behalf of Jerusalem, demonstrate on behalf of Jerusalem, berate on behalf of Jerusalem. Many of those people have no connection to Jerusalem, have never really cared for Jerusalem to begin with.

Headlines will change, the shouting will quiet down, but we will still be here, in this beautiful, pulsating city where every stone has a story, together with the never-ending controversies and disagreements and most importantly, the love and regard and respect for our fellow townspeople - Jerusalem’s people, its special places, its past, present and future. We, Jerusalem’s people, we will still be here, regardless of who recognizes what, we will still be here.

Shabbat Shalom from Jerusalem.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 348. הגיבו: 53. שיתפו: 45.
{% trans 'Tags' %}:

SEE ENGLISH BELOW ⬇
ניו יורק? ממש לא. לונדון? לא ממש. אפילו לא הרצליה או תל אביב או ירושלים. אלה המשרדים של מתחם החדשנות ברוואבי, העיר הפלסטינית החדשה שמקים היזם והחבר בשאר אל מסרי.
קראו עוד על הביקור והמיזם: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5054696,00.html

פחות משעה מתל אביב מוקמת עיר חדשה, חדשנית וצעירה שכבר היום גרים בה כ-4000 צעירים פלסטינים שמאמינים ביזמות, כלכלה חדשה, יצירתיות ושיתוף פעולה. כמה זה רחוק מאיך שמרבית הפוליטיקאים והציבור הישראלי תופסים את הפלסטינים? וואו, מאה שמונים מעלות.
מדובר כאן בעיר וצעירים שרוצים להיות חלק מהעולם המודרני, היזמי והעסקי. נשים צעירות שעובדות לצד גברים על סטארטאפים שיוצאים לכל העולם הערבי. שילוב של השכלה גבוהה ורוח יזמית והמון תקווה לעתיד טוב יותר ושיתוף פעולה. אנחנו מאמינים שהיזמים יכולים לשקם את הגשרים שהפוליטיקאים הרסו עם השנים ולהוביל דרך ורוח חדשה.

הגענו לכאן היום כדי לחשוף את היזמים הפלסטינים ל JVP PLAY- מיזם משותף של קרן ההשקעות שלנו יחד עם נציגי חברות עולמיות כמו:Tesco,Cisco,Microsoft,ו-Deloitte. אנחנו מאמינים בדבר אחד: ייצור של עוד ועוד מקומות עבודה לצעירים בישראל וברשות הפלסטינית, מהלך שייצר תקווה ומגרש את היאוש שמחלחל.
כ-65% מאוכלוסיית הרשות הפלסטינית היא מתחת גיל 30. אם הם לא ייצרו כמיליון מקומות עבודה בעשור הקרוב הם לא יוכלו לעצור את התהליכים המסוכנים שייאוש מוביל אליהם.
רק אפשרויות והזדמנויות ואמונה בעתיד טוב יותר לצעירי האזור, רק ייצור מקומות עבודה בישראל ואצל שכנינו וברחבי המזרח התיכון, כולו יכולים לנצח את השנאה והאלימות.
----------------------

Silicon Valley? Silicon Alley? Silicon Roundabout? Nope. It’s not even Tel Aviv, Herzliya or Jerusalem.
This is the innovation hub in Rawabi, the new Palestinian city founded by entrepreneur par excellence and my friend, Bashar Masri.

Less than an hour from Tel Aviv, Rawabi is a burgeoning, prosperous new city, with more than 4,000 young Palestinians residents, booming with entrepreneurship, creativity and innovation.

How different is this town from the preconceived notions Israeli politicians and the general public have regarding the Palestinian people? Worlds apart!

This is a city populated by millennials who want to be part of the modern, tech-driven, new economy – young, well-educated women and men working side by side on startups aimed at solving the challenges in the Arab world.

We believe that entrepreneurs can repair the bridges that politicians have torn down – they are the ones building our future – a future of cooperation, not frustration.

We came to Rawabi today to introduce Palestinian entrepreneurs to JVP PLAY, JVP’s new startup initiative, together with key executives from global companies such as Tesco, Microsoft, Cisco, Deloitte and others.
We believe in one thing: creating more and more jobs for young Israelis and Palestinians, working hand in hand to generate hope and opportunity. 65% of Palestinian society is under the age of 30. If a million new jobs aren’t created in the coming decade, we won’t be able to stop the dangerous processes fostered by hopelessness and despair.

By creating new prospects for young Palestinians and giving them a reason to believe in a better future, we’ll also be nurturing new jobs in Israel and other countries in the region as well.

Innovation, opportunity, cooperation: that is what will ultimately beat out hatred and violence.

Which do you choose?

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,899. הגיבו: 158. שיתפו: 108.
{% trans 'Tags' %}:

שאפו לעשרות אלפי האזרחים שהפגינו היום למען הדמוקרטיה הישראלית. שאפו למי שהעבירו היום מסר לממשלת ישראל שכותרתו "תתביישו". ההשתוללות של ביטן ואמסלם שנועדה להציל את שלטונו של הבוס שלהם בכל מחיר חייבת להיפסק. הפגיעה היום יומית בשלטון החוק חייבת להיעצר.
הלילה יש מי שראה את התמונות ושמע את הקולות. והלילה אף אחד בבלפור לא מרים כוס שמפניה או מעשן סיגר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,079. הגיבו: 65. שיתפו: 96.
{% trans 'Tags' %}:

מיקי גורדוס הקשיב לעולם בשבילנו. בימים שבהם אף אחד לא חשב, בכלל, על אינטרנט ו "חוץ לארץ" היה מושג בלתי מושג הוא הביא לנו את הסיפורים והמילים והקולות והמידע מעבר לים. דובר שפות, רחב אופקים, סקרן, שלוש התכונות שאפשרו לו לזהות סיפור טוב ממרחק. הבנה שאנחנו לא לבד בעולם, לא מרכז העולם, שיש עוד המון מסביב וזה חשוב שנדע ונכיר.
הילדים והנכדים שלנו לא מסוגלים להבין על מה אנחנו מדברים. הם נולדו לעולם בו המידע נגיש להם, לפעמים אפילו נגיש מידי. הכל מהר, מהיר, מגיע בדחיפה בטלפון. הם לא יכולים לתאר לעצמם את. ישראל של ילדותינו, זה בלתי נתפס. אבל אנחנו, שגדלנו על רדיו ועיתונים ואח"כ ערוץ טלוויזיה אחד מבינים עד כמה מיקי גורדוס היה פורץ דרך. ועד כמה הוא הצליח לפתוח בפנינו את העולם. ועד כמה המושג "קשבנו" הפך לחלק מחיינו. ועד כמה חשוב להקשיב בחיים, לאנשים שמקיפים אותנו, לסביבתנו, לעולם.
יהי זכרו ברוך.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 181. הגיבו: 18. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

‏כאשר 19 מדינות ערב מגדירות את חיזבאללה ארגון טרור ושרי הליגה הערבית מתכנסות יחד נגד איראן, האינטרסים המשותפים צפים בכל תחום. יחד עם שותפים מכל האזור, אנחנו מקדמים בימים אלה פרויקטים כלכליים גדולים בנושאי מים, מזון, אנרגיה, וכן- גם בתחומי הסייבר. דברים גדולים בדרך !


אהבו: 244. הגיבו: 21. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

הם יורים גם במתפללים
האיסלאם הקיצוני לא מבחין בין דם לדם, כל מי שלא מיישר קו עם דעאש נחשב בר מוות. מצרים מתמודדת היום עם פיגוע קשה. מאות הרוגים, מוסלמים, מאמינים, פיגוע בתוך מסגד.
מכאן, מירושלים, אני שולח תנחומים לחברי במצריים ולבני העם המצרי. הלב יוצא אל המתפללים, שרק רצו לשאת תפילה לאל האחד של כולנו - ונרצחו בדם קר ע"י אנשים שטוענים שפועלים בשם הדת, אבל בעצם אין להם אלוהים.
צריך להבין: הטרור כבר לא מופנה רק נגד "הכופרים המערביים", לא רק ארה"ב ואירופה נמצאות על הכוונת. האיסלאם הקיצוני מוכן לרצוח את כל מי שיעמוד בדרכו.
הפרטנרים שלנו באזור הם כל מי שמאמינים ודבקים באיסלאם המתון. מדינות שהאיסלאם הקיצוני פוגע גם בהן, מאיים על בטחונן ויציבותן. יש הרבה מאוד כאלה, אנחנו צריכים לשתף אתן פעולה על בסיס אינטרסים משותפים.
בשבוע שעבר, פגשתי בדוחא שבמפרץ, נציגים ואנשי ממשל של מדינות ערביות שאומרות די לטרור ובעד בטחון. נושא השיחה העיקרי שעלה בכל מפגש, הוא שיתוף פעולה של הגורמים המתונים באזור נגד האיסלאם הקיצוני וברמה הכלכלית, כי עוני מזמין קיצוניות. ישראל יכולה להיות חלק משיתוף הפעולה הזה, הן בתחום הגנת סייבר והן בתחום העברת אינפורמציה. מה שקרה היום במצרים, יכול לקרות בכל מקום, האיסלאם הקיצוני לא יוותר על שאיפותיו להשתלט על האזור כולו ורק יחד, במאמץ משותף, נוכל לעצור אותו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 131. הגיבו: 19. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

Israel’s Deputy Foreign Minister Tzipi Hotovely should have been fired the first moment she began her campaign of incitement against the American Jewish community.

Listening to her interview, one realizes she doesn’t have a clue the kind of weight her words hold, and how very harmful her rhetoric is -- the type of which is probably being cheered by our anti-Semitic foes – especially when coming from a high-ranking Israeli official, our Deputy “Secretary of State.”

Her contempt for our sisters and brothers in the American Jewish community, who have proved their unwavering commitment and deepest passion for the State of Israel time and again, a land which is both theirs and ours, who helped build many of our key institutions, our global family who support us unflinchingly and always stands by us in good times and bad – this type of contempt is intolerable. Tzipi Hotovely gives plenty of ammunition to our worst haters, who would be more than happy to divide us as she does.

As if we are not one people thousands of years old. As if we are not one family who share such a rich tradition, literature and culture. As if we are not all the Children of Abraham, Isaac and Jacob, Sarah, Rebecca, Rachel and Leah, who have known great tragedy but who have also changed the world and who rejoice at the miracle of our ancient homeland renewed.

I just returned from New York City two days ago where I met with Jewish leaders, including a new generation who told me that under its current leadership, Israel is becoming a state which simply doesn’t accept them and the way they see fit to practice their Judaism. Unfortunately, many of these young American Jews are choosing to distance themselves from Israel, damaging our vital connection. Have we really arrived at such a place? Jew vs. Jew? That would be an unimaginable tragedy.

Hotovely and her kind are a real danger to the unity of the Jewish People. Netanyahu should send her packing, and now!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 69. הגיבו: 6. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}: