המחנה הציוני

73,304 (-0.01% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

אראל מרגלית / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  אראל מרגלית בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 19 בינואר 2018 09:11. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 בינואר 2018 07:05


בערוץ 2 נתנו לראיון הזה את הכותרת "החיים החדשים של אראל מרגלית".
האמת? ממש לא.
מה שאני עושה בצפון עשיתי כל חיי בירושלים ובאר שבע ובשנים האחרונות יחד אתכם גם בגליל - יצירת מקומות עבודה.
התקשורת זקוקה לכותרות, הצפון זקוק למעשים. ואנחנו עושים, כל הזמן, כי עשייה היא התשובה לכל דבר, לייאוש, לכעס, להיעדר תקווה.
אני חושב שזאת גם התשובה לשאלה האם אני מתגעגע לפוליטיקה. זאת שאלה פחות רלוונטית לגבי, עשיתי בכנסת ואני עושה עכשיו. כיזם וכיזם חברתי. זה בדם שלי. לא באתי לפוליטיקה כדי לחפש ג'וב ולא עזבתי אותה כשאני מחפש ג'וב. כשנכנסתי אליה ידעתי מאיפה אני בא וכשיצאתי ממנה ידעתי לאן אני הולך.
ובשורה התחתונה מה שאנחנו עושים בצפון גדול יותר מכל פוליטיקה. ואני רוצה את כולם, כולל מצביעי כל המפלגות, שותפים איתי בעשיה.
צפו בראיון, ספרו לי מה חשבתם, שתפו.
ואיזה שישי סוער בירושלים, מקווה שאתם במקום חם ונעים עם חברים ומשפחה.
שבת שלום


אהבו: 1,169. הגיבו: 179. שיתפו: 113.
{% trans 'Tags' %}:

7 טריליון דולר. זה הסכום שמגלגל תחום המזון בעולם. הגיע הזמן להכניס לשם את החדשנות הישראלית. אחרי הסייבר, זה הדבר הגדול הבא שישראל והגליל בפרט הולכים להוביל בעולם: פודטק. העולם מבין שפריצת הדרך הטכנולוגית הבאה תהיה במזון שאנו אוכלים. השילוב בין חקלאות, חדשנות ומזון, הולך להפוך לשילוב "קדוש". ואם יש מקום אחד בו המהפכה הזו תפרוץ הוא הגליל העליון. חקלאות פוריה, מחקר מתקדם, ויזמים צעירים: כל התנאים ליצירת מוקד חדשנות עולמי ויצירת מקומות עבודה איכותיים, בדיוק כמו בת"א.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 224. הגיבו: 34. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

בשביל הגליל נעשה הכל..

לראיון המלא- ועל איך הגליל העליון הולך להפוך להשקעה הכי טובה בחמש שנים הבאות. בלינק :
http://bit.ly/2DrA5x4

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 48. הגיבו: 5. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

איטליה. אזורים שלמים שכל אחד מהם הוא מותג בפני עצמו. יין ואוכל, תעשיית מזון מפוארת שנשענת על מסורת של שנים. אבל כשאתה נוחת ברומא ונוסע שבע שעות לצפון, לפיימונטה, אף אחד לא מתייחס לאזור כאל "פריפריה". וחבל הקיאנטי בטוסקנה או הברברסקו בצפון הם מושגים בינלאומיים, לא "פריפריה". ואצלנו? אנחנו נוסעים שעתיים וחצי לצפון וקוראים לזה "פריפריה", במקום להתייחס לאזור כפי שכל העולם מתייחס אל האזור הזה - קוראים לו הגליל. ללא ספק אחד המותגים הכי חזקים של ישראל בחו"ל.
נפגשתי היום עם שגריר איטליה גיאנלאוגי בנדטי ברובע המדיה בירושלים. תעשיות ההייטק והרכב והאופנה והמזון האיטלקית מביעות עניין בפרויקטים ברחבי ישראל ובפרט בפרוייקט שלנו להפיכת הגליל העליון למרכז ״פודטק״ עולמי, ואני בטוח שהיזמות הישראלית היא שהולכת לחולל את המהפכה האמיתית בתחום המזון העולמי ושמישראל תצא הבשורה.
במהלך הביקור עלה שוב ושוב הצורך והרצון לקדם שיתופי פעולה טכנולוגיים ואיך חדשנות יכולה לפתוח דף חדש ביחסים ולהביא ליצירת עשרות אלפי מקומות עבודה לצעירים, גם באיטליה וגם בישראל.
אני מבטיח לכם שבחודשים הקרובים תראו יותר ויותר בכירים של תעשיית המזון האיטלקית ובכלל מגיעים לישראל ולגליל בפרט. אנחנו מתכוונים לארח אותם כמיטב המסורת הגלילית - אין לנו מה להתבייש באוכל, היין, הבירה והשוקולד שלנו שמשלבים בין מסורת, יזמות וחדשנות.

Italian Trade Agency Tel Aviv
JVP Media Quarter
Noa Segre

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 663. הגיבו: 83. שיתפו: 46.
{% trans 'Tags' %}:

זה סיפור על ילדה, כדורסל, נתינה, אור בעיניים ומוטיבציה. סיפור קטן שיש לו משמעות גדולה. סיפור על איך ספורט יכול לשנות חיים של ילדה או ילד ברגע אחד של הכרה. ובעיקר סיפור על כמה חשוב להאמין בילדים ולתת להם דרך לבטא את עצמם, להוכיח שהם מסוגלים.
זאת רחל. השבוע היא הגיעה עם החברים שלה ממרכז הלמידה עמותת "בקהילה" בשכונת רמת אליהו בראשל"צ למשחק כדורסל של מכבי ראשל"צ. שחקני הקבוצה כמו יניב סולומון תורמים מזמנם וממרצם ומגיעים, אחת לשבוע, לאמן את הילדים. השבוע הם גם הזמינו אותם למשחק.
בהפסקה העלתה הקבוצה שני זוגות של ילדים לפרקט. הם התחרו ביניהם. רחל קלעה שלושה סלים רצופים. כל הקהל הריע לה, מחיאות כפיים, ילדה שבחיים לא שיחקה כדורסל באופן מקצועי עומדת במרכז המגרש ומצליחה. איזו תחושה עילאית זאת, כמה כוח ואמונה זה נותן לילד בעצמו, כמה זה מעצים. אתם יכולים רק לתאר לעצמכם כמה זה מרגש. דמעות.
אגדת הכדורסל לברון ג'יימס, גדל אצל המאמן שלו לאחר שאביו נעלם ואמו, שהיתה רק בת 16 כשילדה אותו, לא הצליחה לתפקד כהורה משמעותי. הוא לא השחקן היחיד שספורט נתן לו משמעות וכוח, עולם הספורט מלא בסיפורים על ילדים שפגשו בספורט בגיל צעיר והוא הפיח בהם תקווה ונתן להם להבין שהם שווים ויכולים.
אני לא יודע אם רחל תהיה התשובה הנשית לקינג ג'יימס, אבל אני בטוח שהרגע הזה, שבו הכדור נכנס לסל ומחיאות הכפיים הרעידו את ההיכל, הוא רגע משמעותי שהיא תישא אתה גם הלאה.
להעניק תקווה לילד אחד משמעותו להאיר עולם שלם.
שבת שלום.

בקהילה - משנים מציאות חברתית, Bakehila - Leading Social Change

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 611. הגיבו: 35. שיתפו: 35.
{% trans 'Tags' %}:

יאיר נתניהו לא מייצג את הצעירים של המדינה הזאת. הוא לא הפנים שלהם, הוא לא הפנים שלנו. אני פוגש את הצעירים הישראלים יום, יום, מדובר באנשים מוכשרים, אינטליגנטים וערכיים. חבר'ה צעירים שהלב מתמלא גאווה שהם העתיד שלנו.
לפני כמה ימים הייתי במסיבה של מדריכים מארגון "בקהילה". מתנדבי שנת שירות, מלח הארץ. בדרך כלל אני רואה אותם עם הילדים בבתי הספר והמועדוניות ופתאום ראיתי אותם חוגגים, בינם לבין עצמם. וראיתי באיזה כבוד הם מתייחסים אחד לשני ואת הביחד היפה שלהם. הכי רחוק מהבחור הזה, שכל כך מלא בעצמו וחסר כל ערך לסביבה. מדינת ישראל היא הצעירים האלה, לא הוא. ואסור לרגע לשכוח את זה.
יאיר נתניהו מייצג רק את עצמו ואת משפחתו, לא את הילדים שלכם ולא אתכם. הוא יכול היה להיות הכל, והוא בחר להיות מה שהוא.
מרבית הצעירים בישראל בוחרים אחרת, וחשוב שנזכור את זה ונילחם למענם על עתיד טוב יותר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 546. הגיבו: 47. שיתפו: 52.
{% trans 'Tags' %}:

“The idea is to make communities think and act like startups. Ambition drives startups and thinking big moves communities forward and helps them retain their members, even attract new ones… creating in the community means not only starting new businesses, but also innovating in all aspects of the life of the community including education, arts and culture.”

Combining social entrepreneurship with innovation builds bridges between countries, communities, and above all, between people. It spurs economic development, it creates opportunity and reduces social gaps. In short, it helps turn the impossible into the possible.

Just as each and every one of us has a story, startups also have stories – and cities, communities and people young and old need stories, otherwise, they become invisible.

It was my honor to share this story and vision with Gil Press, in a special interview in Forbes in their #ChangeTheWorld section.


אהבו: 275. הגיבו: 7. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

מה ההבדל בין לשלוף פנקס צ'קים לבין יזמות חברתית?
יש הרבה דרכים לתרום כסף ולהעניק לזולת, אני מאמין בתרומה דרך יזמות חברתית. אתה יכול לתרום ככה שהשם שלך יהיה חקוק בגדול על הקיר, זה עושה לך טוב, זה מפאר אותך וכולם יודעים. אבל לאורך זמן שינוי יגיע לא דרך דגים בודדים אלא רק בחכות ארוכות: בן אדם צריך ללמוד לדוג בעצמו.
בעיתון "פורבס" מתפרסמת השבוע כתבה שמספרת על היזמות החברתית שאותה אני מוביל בירושלים, בבאר שבע ובגליל, ועל האופן שבו פועלים ארגון "יוזמה לאומית" וארגון ״בקהילה״. הכותרת שלה - "מה הסיליקון ואלי יכול ללמוד מאראל מרגלית".
עכשיו אני מכיר את הסיליקון ואלי היטב, יש המון דברים שלמדתי ושאני יכול ללמוד מאנשים שם. יש המון דברים שכולנו בהייטק הישראלי לומדים מהם יום יום. אבל כשמדובר בנתינה, בתרומה לקהילה, אני מאמין שדווקא כאן, בארץ, אנחנו מביאים את משהו חדש, אחר, שונה וייחודי:
אנחנו מאפשרים לעוד ועוד אנשים להצטרף למעגל ההצלחה, למעגל ההגשמה. אנחנו מאפשרים לעוד איזורים בארץ ולעוד צעירים לספר את הסיפור הייחודי שלהם. אנחנו נותנים הזדמנות להעז להצליח גם למי שהתחיל מאחור את החיים, ממקום פחות נוח וקל. אנחנו מחברים, נותנים הזדמנות אמיתית, פותחים את הדלת בפני עוד ועוד אוכלוסיות ומגזרים.

https://www.forbes.com/sites/gilpress/2018/01/02/making-a-social-profit-what-silicon-valley-can-learn-from-israeli-vc-erel-margalit/#74146724ccf1


אהבו: 1,084. הגיבו: 108. שיתפו: 80.
{% trans 'Tags' %}:

11 שנים ללכתו של טדי קולק, האיש הענק הזה שפתח את ירושלים לעולם ונתן לעיר שלנו סיכוי מחדש. וגם לי, ברמה הכי אישית, טדי קולק נתן את ההזדמנות הראשונה להשתמש ביכולות שלי ולהצליח לחולל שינוי בעיר ושינוי במדינה.
ביחד ובשיתוף עם עוזי וכסלר האגדי, הקמנו את הגן הטכנולוגי במלחה, פיתחנו את הר חוצבים, הבאנו חברות בין לאומיות לעיר. יחד עם חיים בראון מגלובס הפקנו את ועידת העסקים הבינלאומית הראשונה של ישראל כשיצחק רבין נבחר ורצה לשדר לעולם ולאזור מסר חדש של תקווה.
זכות גדולה הייתה לי לשרת תחתיו ולקבל רוח גבית ואמונה שגם כשאתה צעיר אתה יכול להעז ולעשות דברים גדולים.
אני מתגעגע אליך, אנחנו מתגעגעים אליך טדי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 305. הגיבו: 28. שיתפו: 26.
{% trans 'Tags' %}:

יש היום בישראל חמשת אלפים מהנדסים ערבים. קראתם נכון, חמשת אלפים. בשנת 2008 היו רק 350. היום רק בנצרת יש למעלה מאלף.
הגידול הבלתי נתפס הזה מעיד על משהו, משהו שקשה לרבים במדינת ישראל לקבל: מרבית אזרחי ישראל הערבים רוצים להיות חלק מהסיפור הישראלי. הם לא רוצים להתבדל, הם לא נגד, הם רוצים להשתלב בחברה ולתרום לה. הם רוצים להיות אזרחים שווי חובות וזכויות, לא יותר ולא פחות.

עמותת Tsofen تسوفن צופן מסייעת לאקדמאים אזרחי ישראל הערבים להשתלב בתחומי הטכנולוגיה וההייטק. זה לא פשוט, זה מצריך שינוי מחשבתי אצל חלק מהמעסיקים, אבל זאת משימה לאומית, לא פחות. שילוב של אזרחי ישראל הערבים בכל תחומי המשק והכלכלה יסייע למדינת ישראל, זאת הזדמנות שאסור לפספס. אנחנו בתוכנית "יוזמה לאומית" שאותה אני מוביל מבינים את זה, מאמינים בזה, רוצים לראות את הצעירים המשכילים הללו משתלבים ובשום אופן לא נדחקים הצידה רק מפני שהם לא יהודים.
ביקרתי היום בחברת "גליל סופטוור". הנהלה שמורכבת משליש יהודים, שליש מוסלמים, שליש נוצרים. עובדים יחד, כאיש אחד, למען העתיד. לא נותנים לרעשי הרקע להפריע להם ליצור ולעשות ולהתקדם.
השילוב הזה הוא תפיסת העולם של הארגון שלנו "יוזמה לאומית". מי שרוצה להיות חלק צריך לקבל הזדמנות. לא משנה היכן הוא נולד, במה הוא מאמין ואיזה מבטא יש לו. הוא ישראלי והוא חלק ממדינת ישראל.

זאת גם הזדמנות טובה להודות ל RH Technologies, כיום המעסיקה הגדולה ביותר בנצרת עילית, על האירוח החם והמרתק במפעל. שמחנו לדון על שיתופי פעולה ועל האופן בו הם יכולים לקחת חלק בהפיכת הצפון כולו לאזור מצויינות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 339. הגיבו: 51. שיתפו: 28.
{% trans 'Tags' %}: