המחנה הציוני

73,702 ( +0.08% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

אראל מרגלית / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  אראל מרגלית בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 6 ביולי 2018 21:00. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 ביולי 2018 07:05


כשהיא היתה בת 9 היא פרצה למחשב של אבא שלה. בגיל 11 היא פתחה לעצמה אימייל ובגיל 16 היא כבר הקימה את אתר האינטרנט הראשון שלה. תכירו: פאטומטה בה, היזמית המצליחה באפריקה. היא בת שלושים בסך הכל, במקור מסנגל וקצב הצמיחה של המיזמים האינטרנטיים שלה הוא פשוט מסחרר. ובתוך כל העשייה העסקית המדהימה שלה היא לא שוכחת לתמוך במיזמים חברתיים באפריקה, עוסקת בטיפוח מנהיגות צעירה ליבשת ובהשקעה בילדים.
פגשתי אותה היום בצרפת, השתתפנו יחד בכנס יזמים בינלאומי Aix en Provence שבו השתתפו יזמים, שרים ומנהיגים מכל העולם. אתה עומד נפעם מול הסיפור שלה, האישיות והעשייה. האישה הזאת, יותר משהיא יזמית נהדרת, היא סמל ודוגמא ומופת לכל ילדה ונערה שרוצה להצליח. היא ההוכחה לכך שלא משנה איפה נולדת ומה צבע העור שלך, לכל אחד מגיעה הזדמנות וכל אחד, בעבודה קשה והתמדה ואמונה וגם תמיכה ועזרה יכול להצליח.
שבת שלום

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 288. הגיבו: 22. שיתפו: 20.
{% trans 'Tags' %}:

אז מה היה לנו היום בקריית שמונה?
(See English Below)
1. מאה ועשרה מיליון שקל שהבטיח שר הכלכלה אלי כהן למיזמי פודטק בעיר בשנה הקרובה.
2. סטארטאפים ושישים חברות המזון הגדולות בישראל שבאות לבחון השקעות בעיר.
3. 11 שגרירים ונספחים כלכליים ממדינות שונות שמגיעות לבחון שיתוף פעולה.
4. תמריצים והטבות לחברות ומפעלים שיעברו לגליל בהיקף של ארבע מאות מיליון ש"ח.
5. הדבר שאני הכי גאה בו ועליו - הקמת מאיץ עסקי לגליל העליון ולקריית שמונה בשיתוף עמותת בוגרי 8200 המדהימים. מה זה מאיץ עסקי? זה קצת כמו לשיר
" איך נולד סטארט אפ". המאיץ ישמש פלטפורמה ליזמים מהגליל, נלווה אותם מההתחלה, מהרעיון ועד הקמת הסטארט אפ. הם לא יצטרכו לעבור למרכז, לא לפתוח משרד רק בתל אביב או הרצליה, אלא כאן, בגליל ולהישאר בצפון. ששת המיזמים שיבחרו יזכו לליווי מקצועי כולל שירותים עסקיים , משפטיים , שיווקים וחיבור ישיר למשקיעים מהארץ ומהעולם.
כבר כמה שנים שאנחנו פועלים כדי שמה שקרה בבאר שבע בתחום הסייבר יקרה בקריית שמונה ובגליל בתחום הפוד טק. זה קורה בזכות שיתוף הפעולה של כל השחקנים באזור, ראשי רשויות וערים, אשכול גליל מזרחי, האקדמיה ואנשיה, יזמים/ות מקומיים, צעירים -
אקוסיסטם מקומי שכולם בו נרתמים למען מטרה אחת. שיתוף פעולה מלא וגאווה עצומה. אנחנו עושים את זה יחד.
זה קורה!
בואו והצטרפו אלינו כדי לעשות את הדבר הגדול הבא בתחומי הפוד-טק והאגרו-טק.
דווקא בגליל . דווקא עכשיו.

(הכתבה המלאה בתגובה הראשונה)

=====================================

What an inspiring event we had today in Kiryat Shemona, bringing together all the #FoodTech ecosystem players, from the #Galilee and across Israel. Some of the highlights and announcements made:
1. The Minister of Economy, Mr. Eli Cohen, announced that 120 Million Shekels will be allocated to foodtech initiatives in Kiryat Shemona in the upcoming year.
2. Startups and 60 of Israel's largest food companies came together to explore investments in the Galilee.
3. 11 Ambassadors and Economic Attache's came to learn more about opportunities for collaboration.
4. Incentives and benefits, amounting 400 Million Shekels, will be allocated for companies that will move to the Galilee.
5. What I am most proud of- a business accelerator in the Upper Galilee, and Kiryat Shemona, in collaboration with the amazing 8200 alumni network will open in the next few months.
For the past few years we have worked across different regions in Israel, What we led with the Cyber Initiative in Beer Sheva, we are doing now through FoodTech in the Galillee.
This all comes together thanks to the support and collaboration we are seeing from all of the regional players- the Mayors, heads of Municipalities, Academic professionals, local business people and entrepreneurs. This local ecosystem is thriving since we are all working together. It's happening here and now and I am so proud to be part of this. Join us for the next big thing in FoodTech and AgroTech

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,653. הגיבו: 139. שיתפו: 146.
{% trans 'Tags' %}:

בשבוע שעבר פגישה עם תרזה מיי וסדרת פגישות במרוקו, השבוע אנחנו שבים הביתה, לגליל. זה קורה מחר, 64 חברות מזון מובילות, 11 שגרירים, 3 שרי ממשלה כולם באים לקריית שמונה, שותפים ביוזמה שלנו להפיכת האזור למוקד פוד-טק בינלאומי ויצירת אלפי מקומות עבודה בגליל. No place like home

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 162. הגיבו: 17. שיתפו: 25.
{% trans 'Tags' %}:

פגישה עם תרזה מיי, ראשת ממשלת בריטניה. אני חלק מקבוצה מצומצמת של מספר יזמים מכל העולם שהוזמנו לפגישה אישית אתה יחד עם ארבעה שרי קבינט לדבר על שיתופי פעולה בינלאומיים.
שר החדשנות הבריטי היה אצלנו ב JVP לא מזמן. בעקבות הסיור ההוא הגיעה ההזמנה לפגישה בדאונינג עשר.
היו שם אנשים מארה"ב, סין ואירופה ואדם בכיר ממדינה ערבית חשובה שהיתה לי איתו שיחה מאד מעניינת.
לאחר מכן הוזמנו לקבלת פנים בביתה כחלק משבוע החדשנות באנגליה.
כשאנחנו מדברים על שיתופי פעולה ופיתוח כלכלי וחדשנות אין חרם, אין גינויים, יש כבוד הדדי ושיתוף פעולה וחזון משותף. זאת השפה שאנחנו יודעים וצריכים לדבר. זה הכלי הדיפלומטי הכי טוב שלנו, החדשנות והיצירתיות ושיתוף הפעולה הבין לאומי הם הפרק החדש שישראל יכולה להוביל.

שבת שלום

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,316. הגיבו: 141. שיתפו: 88.
{% trans 'Tags' %}:

קזבלנקה, מרוקו. ברגע אחד אתה עובר מהסיפור היהודי המפואר והמרגש לסיפור האזורי. כן, יש הייטק במרוקו ויש יזמות וחדשנות ואנשים צעירים עם רעיונות נהדרים. ויש רצון אדיר להתחבר לישראל, ללמוד, לעשות שימוש בטכנולוגיה שלנו כדי להתקדם ולעשות וליצור, לייצר וליזום דברים יחד.
מרוקו היא מדינה שהיחס שלה לישראל יכול וצריך לשמש גשר לאזור כולו. העם במרוקו מרגיש חיבור אמיתי אלינו. מסתכלים כאן על ישראל בהערכה עמוקה ובחיבה, זוכרים את שהיה מעריכים ומכבדים את ההווה ומדברים ובונים את העתיד.
נפגשתי היום עם היזמים הצעירים האלה שכל כך שמחים על הקשר בינינו. שמי ומה שהם זה חיבור אמיתי בינינו לבין העולם הערבי ויבשת אפריקה, הזדמנות אמיתית לברית אזורית, צמיחה ושינוי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,017. הגיבו: 79. שיתפו: 59.
{% trans 'Tags' %}:

מזל גדי.
בין מרקש לים , ליד העיר אסואירה, הייתי עד לאחד מפלאי עולם ליד עץ הארגן

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 176. הגיבו: 17. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

‏בשביל עסקה טובה צריך להכניס כמה עזים לחדר, בשביל אקזיט ענק צריך לעלות אותן על העץ.

על עץ הארגן, בדרך בין מרקש שבהרים לאסווירה השוכנת על גדות הים.

#מרוקו - בכל יום שעובר מתאהב בה יותר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,404. הגיבו: 96. שיתפו: 60.
{% trans 'Tags' %}:

רגעים כאלה כמו שחוויתי אתמול והיום בתפילה מרגשים כל יהודי. אני לא ממוצא מרוקאי, אני כן ממוצא ספרדי. סבה רבה של אמי, ישעיה בכר שמואל ׳ישעיצ׳י ׳, הקים כבר ב 1860 בית כנסת בירושלים. בנו, שמואל תאג׳ר, היה ממקימי בית הכנסת אוהל מועד בת"א.
זהו ספר התורה של בית הכנסת אלעזמה, במרוקו, מרקש, בו התפללתי היום בבוקר עם חברי הקהילה. החזן, יצחק אוחיון, ליווה אותי במהלך כל הסיור בבית הכנסת לאחר התפילה וסיפר לי על ההיסטוריה המפוארת של יהדות מרקש ובקצרה על ההיסטוריה של יהדות מרוקו.
את בית הכנסת אלעזמה בשכונת מלח היהודית בעיר העתיקה בשכונת מלח במרקש הקימו מגורשי ספרד הראשונים ב1492. לכאן הם נמלטו כשהמשפחה שלי נמלטה מזרחה.
35 אלף יהודים היו ברובע הזה במרקש. כמעט 500 אלף יהודים חיו בכל מרוקו.
היום נשארו במרקש מאה וחמישים בלבד. כל בוקר יצחק פותח את הבית כנסת ומוביל תפילת שחרית לפני שהוא הולך לעבודתו. הוא גם דאג לשפץ ולשקם ולתעד את כל מתחם בית הכנסת.
הקהילה הקטנה מקפידה להגיע לתפילה בבקרים, בשבתות ובחגים, לשמר שגרת חיים יהודית. במהלך השנה מגיעים לכאן יהודים מכל העולם וישראלים רבים לטיולי שורשים. זוהי יהדות מרוקו שתמיד היתה סבלנית ומקבלת ולא מסתגרת, בעלת זיקה עמוקה לישראל. החכמים והרבנים ואלו שרצו להקים תלמודי תורה בירושלים לאורך הדורות עברו פה כדי ללמוד וללמד ולגייס כספים למפעלותיהם.
שגרת החיים שלי מלאה ורצופה בעשייה וביוזמה ובתנועה מתמדת. אני בדרך כלל קורא ולומד בלילות או בנסיעות ארוכות או בשבתות. אבל רגעים כאלה כמו שאני חווה כאן במרקש הם מזור ומנוחה לנפש, רגעים של התרוממות רוח, רגעים שמדברים אליך בתוך העם שלך, לוחשים לך מאין אתה בא ולאן אתה הולך.ממלאים אותי בכוח והשראה לקראת הבאות.
שבת שלום לכם חברות וחברים שלי

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 861. הגיבו: 93. שיתפו: 47.
{% trans 'Tags' %}:

שבת שלום מבית הכנסת "בית אל" במרקש שבמרוקו


אהבו: 283. הגיבו: 30. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

הם צעירים - מאוד.
הם מוכשרים - מאוד.
הם עובדים קשה והם החל מהשבוע בתפקידי מפתח בקרן JVP:
יוליה קגן היא בת 32, במקור מאשקלון, שירתה כקצינה בצה"ל, הייתה חלק מצוות ההקמה של ענקית התעופה לוקהיד מרטין בישראל, והובילה את הפיתוח העסקי של חברת ליידוס במכרזי מעבר צה"ל לנגב.
אלכס דיקמן הוא בן 32, במקור מקריית שמונה, למד באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, עבד במספר קרנות השקעה גלובליות וניהל צוותים באמאזון בסיאטל.
בראל כפיר הוא בן 28, במקור מחיפה. שירת כקצין ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין ובמשרד הביטחון. הוא דמות מפתח בחממת הסייבר של JVP בבאר שבע.
שלושתם אנשים צעירים שהוכיחו את עצמם והגיעו לאן שהגיעו בזכות עצמם. כבוד.
יחד הם יוצרים פסיפס של החברה הישראלית כולה ומוכיחים שהכישרון והיכולות נמצאים בכל מקום בארץ. ושבעבור אנשים יצירתיים ובעלי יוזמה שיודעים לעבוד בצוות השמיים הם הגבול.
אני גאה לעבוד איתם.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 150. הגיבו: 11. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}: