המחנה הציוני

73,612 ( +0.14% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

אראל מרגלית / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  אראל מרגלית בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 18 באפריל 2018 21:16. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 21 באפריל 2018 07:05


מדהים, 70 שנה של עצמאות!
חג שמח לכולנו אזרחי מדינת ישראל.
חג שמח באשר אנו בנות ובני עם ישראל.
קשה להאמין, הנס הגדול של מדינת ישראל. אחרי אלפיים שנה חזרנו הביתה, נס התקומה אחרי השואה. קיבוץ הגלויות מכל פינה בעולם של השבט היצירתי והקדום שנקרא העם היהודי.
החגיגה של היצירה והעשייה והבניה בכל ישוב בכל עיר בכל קבוץ בכל מושב, מהגליל בצפון ועד הנגב בדרום הרחוק.
אז מה נבקש לעצמנו בשנים הבאות? נבקש שנהפוך למדינה יוזמת, למדינה מובילה. שנקים 7 אזורים חדשים של צמיחה חברתית וחדשנות בגליל ובנגב, כך שגם הצעירים בצפון ובדרום יעמדו בחזית הכלכלה והיצירה החדשה של העולם. שהאוכלוסיה החרדית תלך בעקבות הנשים פורצות הדרך וישתלבו בהייטק הישראלי. שהצעירים הערבים יקבלו את ההזדמנות שלהם להיות חלק מהכלכלה החדשה של ישראל. שנשים יובילו את המהפכות הכלכליות והחברתיות הבאות לצד הגברים שכם אל שכם, שוות בין שווים. שלא נשאיר ילדים עניים מאחור בישראל. בשום שכונה ובשום בית ספר לא ניתן שיהיו ילדים שלא מביאים סנדוויץ לבית הספר, לא יוצאים לטיול השנתי, או לא ניגשים לבחינה. שנוביל הסדר אמיתי של שלום ופריחה כלכלית ושיתוף פעולה כלכלי ובטחוני עם המדינות הערביות המתונות באזורנו והסדר של שתי מדינות עם הפלסטינים שכנינו. מתוך כבוד. שנזכור שהמזרח התיכון יכול לזוז קדימה ושלא נראה באזור רק ערבים מול יהודים, אלא מתונים מול קיצוניים שמולם נתייצב יחד עם מדינות האזור נגד התוקפנות והטרור והסכנות. ביחד נגבש את הברית הכלכלית והבטחונית של המתונים. ביחד נעבוד על פרוייקטים של מזון וחקלאות ומים ורפואה וחדשנות טכנולוגית. שחדשנות ויצירה תהיינה המילים שמחברות את ישראל לעולם. שאם תל אביב היא העיר התוססת של ישראל, ירושלים,כמו בחזונו של הנביא ישעיהו, תהפוך לעיר התוססת של המזרח התיכון כולו, עיר שלא מפלגת אלא תוססת ומחברת בין דתות ובין עמים ומציבה את ישראל כמדינה של תקווה.
חג עצמאות שמח מירושלים

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 937. הגיבו: 80. שיתפו: 43.
{% trans 'Tags' %}:

לכל אדם יש את החלל הפרטי שלו. היום אני בוחר לדבר על אור אילן.
אור אילן היה חבר שלי. הוא לא נהרג בקרב, אלא אחרי הקרבות בחופשת השחרור שלו. היינו ביחד באוהל הסיירים בטירונות. אני אהבתי לישון בבוקר עד הרגע האחרון ליפני מסדר הבוקר והוא היה צועק לי ׳קום נשר קום׳ עם קפה שחור ביד.
הוא נהרג שבוע לפני השחרור שלו, במדבר יהודה, במקום בו אהב יותר מכל. הוא עבר בשלום את מלחמת לבנון כמפקד מחלקה, המלחמה ההיא שבה איבדנו חברים, מלחמה שהשפיעה על הדור שלי באופן הכי עמוק שאפשר. לבנון מסמלת את מה שכוח יכול להשיג ואיפה צריך להגביל את השימוש בכוח. מתי צריך לתקוף ולנצח ומתי צריך לסגת אסטרטגית בחזרה לשטחים שלנו.
בחופשת השחרור שלו הוא יצא לטייל בעין גדי, וטיפס על צוק ונפל ממנו, ומצאו אותו מת למרגלותיו.
וזה כאב, זה כואב עד היום. כי אור היה אדם מדהים, מבריק, מתמטיקאי ושחקן שחמט מחונן, פילוסוף ומעל הכל איש שיכולת לדבר אתו על הכל. אדם צעיר עם מחשבה עמוקה של איש מבוגר.
וחבר, חבר אמיתי.
כמה הייתי רוצה לדבר אתו, להתייעץ, לשמוע ולו פעם אחת נוספת את התובנות העמוקות שלו. אבל הוא נשאר לנצח בן 22.
והזמן חולף.
לכל אדם יש את החללים הפרטיים שלו, אלו שביום הזיכרון פניהם צפות ועולות. אדם שחי, שוב ושוב, בתוכנו. שלעולם לא נשכח.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 157. הגיבו: 28. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:

ספורט משנה חיים של ילדים. הצלחה משנה חיים של ילדים. וכשזה בא יחד זה, פשוט, נפלא ומרגש. אתמול התקיים בירושלים טורניר כדורגל השכונות של ארגון "בקהילה" בשיתוף עם קבוצת הפועל קטמון. שמונה קבוצות משמונה שכונות, ביניהן פסגת זאב וגאולים ובית צפאפא ופסגת דוד. ילדים משחקים כדורגל, בלי הבדל דת וגזע, דו קיום במובן הכי פשוט ונכון. בדיוק מה שספורט קבוצתי אמור לעשות, למחוק הבדלים וללמד אותך לעבוד בצוות. לתת לך אפשרות להצליח אבל גם להיות חלק מההצלחה של אחרים.
בקבוצות שלנו יש ילדים שמתקשים בלימודים. יש ילדים שבאים מרקע קשה, שצריכים להתמודד עם קשיים. על המגרש הם המרכז, הם הסיפור, זה מעצים אותם ונותן להם כוח. ככה הם צומחים, גדלים, זאת המטרה.
כמה מרגש לראות את הילדים האלה וכמה סיפוק זה מעניק לכולנו.
בקהילה - משנים מציאות חברתית, Bakehila - Leading Social Change
Omer Givati
ליגת השכונות של הפועל קטמון ירושלים HKJFC Neighborhoods League

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 693. הגיבו: 59. שיתפו: 36.
{% trans 'Tags' %}:

אחרי 4 שנים של עבודה משותפת עם ראשי הרשויות בגליל המזרחי כמו הרב ניסים מלכה (קריית שמונה), גיורא זלץ (גליל עליון) ואלי מלכה (רמת הגולן) , החזון הופך למציאות בשטח. את מה שעשינו בבאר שבע עם הסייבר והביא לאלפי מקומות עבודה, נעשה כעת בקריית שמונה סביב התחום הכי חם בעולם- החיבור בין חדשנות ומזון. יחד עם הגופים העסקיים, מכללת תל חי, מכון המחקר מיג"ל, האוניברסיטאות ומשרדי הממשלה, יש בכוחנו לייצר מהפכה כלכלית של ממש. העובדה שתחום הפוד-טק נכנס להחלטת ממשלה ממחיש את ההזדמנות הלאומית שיש לנו כאן, לייצר מנוע צמיחה אמיתי לגליל שיביא סטראטאפים שרואים בפוד-טק קטגוריה חדשה, משקיעים, חברות רב לאומיות והכי חשוב יביא ליצירת מקומות עבודה איכותיים לצעירי הגליל העליון וקריית שמונה שרוצים לחזור הביתה. שאפו לשר האוצר משה כחלון, שר הכלכלה אלי כהן, ראש רשות החדשנות אהרון אהרון ופקידי משרדי הממשלה שהפכו שותפים אמיתיים במטרה לכתוב סיפור כלכלי חדש לקריית שמונה והגליל
https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3736090,00.html


אהבו: 989. הגיבו: 127. שיתפו: 114.
{% trans 'Tags' %}:

הרב ישעיה בכר שמואל, שהיה מראשי העדה הספרדית בירושלים, הוא סבה של סבתי מרים, ביתם של סולטאנה ושמואל טאג׳ר. הוא היה מראשי ביה"ח משגב לדך והקים בירושלים ישיבה ובית כנסת ספרדים. אני מרגיש שההוקרה הזאת היא סגירת מעגל של חמישה דורות.
כבוד גדול.
שבת שלום

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 439. הגיבו: 61. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

אם סבא שלי שמואל יוסף טאג׳ר זכרונו לברכה היה בחיים, בטוח שהיה מתרגש גם כן. מבחינתי רק התחלתי את העשייה ומימוש החזון, אבל מבטיח שאעבוד קשה להצדיק את הבחירה והכבוד שהעניקו לי ב הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו The World Federation of Moroccan Jewry - תודה מכל הלב!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 11. הגיבו: 3. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

לאישה בתמונה קוראים רחלי גנות והיא יזמית הייטק חרדית מצליחה. בשנת 2011 הייתה לנו בקרן JVP הזכות לתמוך במיזם שלה ושל איציק קרומבי להקמת פורום ההייטק החרדי. כן, הבנתם נכון, רחלי היא אישה חרדית שמאמינה שנשים חרדיות יכולות וצריכות להיות חלק מעולם ההייטק והיא מובילה מהפכה בתחום. מהפכה שמטלטלת ומחברת את שוק העבודה למגזר החרדי.
היום התבשרנו שהיא תהיה אחת ממדליקי המשואות בערב יום העצמאות.
הרבה דברים נאמרו על הטקס השנה, נעשו דברים שראוי היה שלא יעשו. הדברים הללו והדיון בהם הסיטו את תשומת הלב ממה שחשוב באמת: הפנים היפות של ישראל. האנשים שמובילים את המקום הזה קדימה, שפורצים גבולות, שמנפצים תקרות זכוכית. האנשים היצירתיים שמובילים קו של חדשנות ויוצרים מחר טוב יותר ומלא תקווה.
רחלי גנות היא אחת מהם.
לתפארת מדינת ישראל.

Yitzik Crombie
@Racheli ganot

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,166. הגיבו: 107. שיתפו: 106.
{% trans 'Tags' %}:

כשאנחנו לא ישנים טוב בלילה אנחנו עצבנים, חסרי מנוחה ופראנואידים. כשמדינות לא נחות הן מגיבות, בדיוק, באותו אופן שבו בני אדם מגיבים למחסור בשעות שינה: הן פוחדות, חשדניות ומשתמשות ברטוריקה אלימה. במשך שנים המזרח התיכון ער בלילה, שנתו טרופה. אחרי לילות ארוכים ללא שינה הוא לא יכול לראות את הרווח הטמון בפשרה אלא רק את האיומים והפחדים.
רק כשאתה ישן טוב אתה יכול להיות יצירתי ופרודיקטיבי ולראות את מה שאפשר. אולי הגיע הזמן שהאזור כולו ילך קצת לנוח ואז יקום עם רעיונות חדשים ותפיסת עולם אחרת.
המאמר שלי אצל אריאנה האפינגטון Thrive Global

חג שמח של אביב פריחה ומנוחה


אהבו: 146. הגיבו: 22. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}:

שאנחנו לא ישנים טוב בלילה אנחנו עצבניים, חסרי מנוחה ופרנואידים. כשמדינות לא נחות הן מגיבות, בדיוק, באותו אופן שבו בני אדם מגיבים למחסור בשעות שינה: הן פוחדות, חשדניות ומשתמשות ברטוריקה אלימה. במשך שנים המזרח התיכון ער בלילה, שנתו טרופה. אחרי לילות ארוכים ללא שינה הוא לא יכול לראות את הרווח הטמון בפשרה אלא רק את האיומים והפחדים.
רק כשאתה ישן טוב אתה יכול להיות יצירתי ופרודיקטיבי ולראות את מה שאפשר. אולי הגיע הזמן שהאזור כולו ילך קצת לנוח ואז יקום עם רעיונות חדשים ותפיסת עולם אחרת.
המאמר שלי אצל אריאנה האפינגטון ב Thrive Global
חג שמח של אביב ופריחה ומנוחה

https://www.thriveglobal.com/stories/27598-sleepless-countries-count-their-enemies-it-s-time-to-sleep-and-count-our-allies


אהבו: 2. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

"וְגֵר לֹא תִלְחָץ וְאַתֶּם יְדַעְתֶּם אֶת נֶפֶשׁ הַגֵּר כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם", כך אנחנו מצווים. הודעת המדינה כי לא תגרש את מבקשי המקלט בעקבות הבג״צ החשוב שהוגש נגד הגירוש היא קיום של הציווי הזה. דווקא עכשיו, פסח, חג החירות.
אנחנו לא יכולים להיות מדינה ששולחת אנשים נרדפים ופליטים חזרה למקום בו רדפו אותם, הרגו בהם והתעללו בהם. דווקא עכשיו בחול המועד של פסח ועשרה ימים לפני יום השואה אנחנו זוכרים מאין באנו, את העבר שלנו, אנחנו יודעים מה זה אומר להיות פליטים ומה זה אומר להיות נרדפים.
המאבק למען מבקשי המקלט הוא אות כבוד לחברה האזרחית בישראל. זהו מאבק שהשתתפו בו קבוצות שונות ומגוונות מכלל החברה הישראלית, אנשים בגילאים שונים, ממקומות שונים, מאבק חוצה מגזרים וערים. מטייסים באל על, ניצולי שואה, צעירים מתנועות הנוער, עירוניים, קיבוצניקים, צפון ודרום, ירושלים ותל אביב...חברו אליו אנשים שלבם במקום הנכון, שלא יכלו לראות כיצד מדינת ישראל שולחת אנשים אל מותם. זהו מאבק שכולו מפגן של חמלה ואהבת אדם.
ולכן הוא הצליח.
במוצ״ש לפני 10 ימים הייתי בהפגנה הגדולה שהתקיימה בת"א נגד גירוש מבקשי המקלט. אחרי הפגנה דומה בירושלים. הגעתי בזכות רעייתי דבי ושלוש בנותי שבמשך חודשים לקחו חלק פעיל במאבק נגד הגירוש. עמדתי בכיכר, מסביבי אנשים שאכפת להם, שהגירוש ומשמעותו נגעו בנימי נפשם. אנשים שרוצים לראות ישראל שזוכרת שהיא מדינה יהודית ודמוקרטית, שמאמינים בערכי מוסר וצדק ורוצים לחיות לאורם. זה היה מרגש. היה בזה המון כוח. ובעיקר תחושת גאווה גדולה, זה העם שלי, אלה אזרחי המדינה. בימים שבהם אנחנו מביטים מסביב ומתקשים, לפעמים, לראות את הטוב המאבק הזה הוא נקודת אור, אולי נקודת מפנה. המאבק הזה כולו, שהתקיים במשך חודשים והסתיים היום בהודעה שישראל לא תגרש את הפליטים, מעניק תקווה.
זה אפשרי. אפשר לשנות. בסבלנות, באמונה, באהבה, כשיש מטרה מוגדרת וצודקת. כשאנשים הולכים יחד, כשהם מתגייסים ונותנים מעצמם.
יש לנו סיבה להיות גאים, יש סיבה לחגוג, אבל במקביל יש לזכור את תושבי דרום ת"א שחלקם מרגישים היום שנעשה להם עוול. העוול שנעשה לשכונות הדרום לא התחיל עם הגעת מבקשי המקלט ולא יסתיים בקליטתם במקומות אחרים. הקיפוח של שכונות דרום ת"א הוא עוול שנמשך כבר עשרות שנים, בדומה להזנחת הפריפריה. המנהלת שתקום כדי לסייע בשיקום דרום ת"א היא בשורה משמחת, אבל על מי שיוביל אותה מוטלת החובה לזכור שההשקעה באזור חייבת להיות מעבר לקוסמטיקה - יש להשקיע בחינוך, בתשתיות ובתעסוקה.
"וְגֵר לֹא תִלְחָץ וְאַתֶּם יְדַעְתֶּם אֶת נֶפֶשׁ הַגֵּר כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם".
אנחנו יודעים.
אנחנו זוכרים.
חג חירות שמח.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,762. הגיבו: 333. שיתפו: 153.
{% trans 'Tags' %}: