מרצ

40,184 ( +3.54% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מיכל רוזין / מרצ באתר כנסת פתוחה

  מיכל רוזין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 21 בפברואר 2018 18:13. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 21 בפברואר 2018 07:05


נתניהו מוכן להקריב את המדינה עבור שרידותו הפוליטית. מזה שנים שהוא מנהל מקח וממכר מול גורמים שונים כדי שיפעלו לטובתו בתמורה לטובין, שוחד פוליטי גרידא. בדצמבר האחרון, אמר נתניהו לבכירי הציונות הדתית: "אם הייתי מוותר על שטחים - לא היו פותחים נגדי בבדיקות", ולמחרת הורה להעביר תוספת תקציב של 40 מיליון ש"ח להתנחלויות. שר החקלאות, אורי אריאל, טען שלא בטוח שהיה מתייצב לצד ראש ממשלה בחקירות, במידה ולא היה מהימין – משמע תומך במפעל ההתנחלויות.

ככל שהחקירות נערמות והעדויות מצטברות כך התקציבים יזרמו והחוקים הדרקוניים יתגברו; שר התיירות פועל ללא לאות להעלות את חוק הלאום בקריאה ראשונה, וחוק המואזין חוזר לככב. כל זה כדי להזין את הבייס של ראש הממשלה ולהוות עבורו שריון הגנה אידיאולוגי. החוקים הללו מפרים איזון עדין שעל בסיסו הוקמה המדינה, צביונה היהודי והדמוקרטי. מגילת העצמאות מושלכת לפח, העיקר להינצל מחקירה.

השחיתות שנגלית לנו מהפרסומים על חקירות הממשלה, מלמדת על דפוס, על שיטה. תן וקח בצורה העבריינית ביותר. ונבחרי הציבור של הליכוד? חלקם שותקים כמו דגים, והאחרים משתלחים בגורמי האכיפה ובעדים, כמו אחרוני העבריינים: "עד מדינה זה דבר נחות", ומי שמוזמן להעיד במשטרה הוא "שטינקר", "יש פה ניסיון הפיכה של משטרת ישראל. הם רואים בראש הממשלה אויב אישי ומנסים להפיל אותו". או ה"פנינה": "מה שעושים לראש הממשלה זה רצח פוליטי, מה שהיה בשנת 1995 לא פחות חמור מהיום."

אל תטעו, מי שמדבר מגרונם של הוא ראש הממשלה. לא פלא שמבין מדינות העולם המערבי, ישראל מדורגת בשליש האחרון במדד השחיתות העולמי. מטרתו של מסע הרדיפה המתוזמר מלשכת רה"מ היא להסיט את השיח מהעיקר ולבצע סיכול ממוקד לרשויות החוק, האכיפה והסדר במדינה.

קרדיט תמונה: Meretz מרצ

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 244. הגיבו: 28. שיתפו: 28.
{% trans 'Tags' %}:

יום זכויות הקהילה הגאה, שהתקיים היום זו הפעם השלישית בכנסת, הוא התשובה הניצחת להסתה הקשה של קולות חשוכים, שמנסים לפעול נגד הקהילה. חברותי ואני נלחמות נגד הבורות, האלימות וההסתה כדי להביא הכרה ושוויון לקהילת הלהט״ב ולחברה הישראלית כולה. אך הדרך עוד ארוכה.

יש הישגים והם נותנים תקווה ומגבים את המאבק הגאה, אבל אין די בתקציבים ותקנות. השינוי האמיתי הוא בספר החוקים, המקום שמשקף את הנורמות בחברה ויותר מזה - מעצב אותן.

אתם בממשלה צריכים להסתכל לחברי הקהילה בעיניים; בפסילת החוקים למען הקהילה הגאה אתם מקשים על חייהם ואף מסכנים אותם, בכך שאתם מצמצמים את המרחב הבטוח ללהט"בים לחיות את חייהם בשלום ובבטחה. אתם לא יכולים לדמיין מה זה עבור ילד ללכת לבית הספר כשמציקים לו, שאין לו או לה את המקום לדבר, אף לא עם המורה. אתם לא יודעים מה זה לפנות לעזרת המשטרה ולהתקבל בלעג רק כי את טרנסית. אתם בודאי לא יודעים כמה המערכות שאתם מנהלים אינן מותאמות לצרכים המיוחדים של הקהילה.

תכירו בקהילה, תגנו עליה ממלעיזיה ותוקפיה ותחוקקו חוקים שיאפשרו שוויון מלא לקהילה הגאה.

אני מודה לחברותי שעומדות איתי בראשות השדולה הגאה בכנסת ה-20, חברות הכנסת יעל גרמן - Yael German, Merav Michaeli מרב מיכאלי, מירב בן ארי - Merav Ben Ari וSharren Haskel שרן השכל וכמובן להאגודה למען הלהטב בישראל על היום החשוב הזה.

נתראה בשנה הבאה

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 334. הגיבו: 19. שיתפו: 23.
{% trans 'Tags' %}:

בשנה האחרונה הייתה עלייה של 17% באירועי להט"בופוביה חמורים וכל 4 דקות מתפרסמים ברשת דברי שנאה כלפי הקהילה הלהט"בית. כך פורסם הבוקר בדו"ח מדאיג של מרכז ניר כץ ז"ל למאבק בלהט"בופוביה.

השבוע, בפעם השלישית ברציפות נקיים בכנסת את יום זכויות הקהילה הגאה ביוזמת האגודה למען הלהטב בישראל ויו"ריות השדולה הגאה בכנסת ה-20, ששיאו בכנס המרכזי בנושא: להט"ב זהב - להט"בים בגיל השלישי.

את הכנס נפתח בציון 30 שנים לביטול איסור משכב זכר על ידי שולמית אלוני ז"ל. האמת המצערת היא שמאז לא נעשה שום שינוי חקיקתי משמעותי, כך שבפועל אנחנו חוגגים את ביטול האיסור אבל זוכרים את הקיפאון.

התשובה הטובה ביותר ללהט"בופוביה, היא הענקת זכויות חוקיות מלאות והכרה לחברי קהילה. עם זאת, כמי שפועלת לקידום זכויות הקהילה שנים רבות אני יודעת שהעובדה שאנחנו מקיימות את היום המיוחד בכנסת, הוא כשלעצמו הישג שלא היה מתקבל בעבר.

אז נתראה ביום שלישי, 20.02.18, החל מ09:00 בבוקר בכנסת ישראל, בואו!

בתמונה: יו"ריות שותפות בשדולה הגאה; חברותי יעל גרמן - Yael German, Merav Michaeli מרב מיכאלי, מירב בן ארי - Merav Ben Ari, Sharren Haskel שרן השכל ואני.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 481. הגיבו: 33. שיתפו: 33.
{% trans 'Tags' %}:

זהירות, פוסט דביק ליום המשפחה; זה אחד הימים שהכי מרגשים אותי בשנה, בעיקר כי זו הזדמנות עבורי להודות למשפחה הכל כך יקרה שלי.

אז משפחתי האהובה: תודה שאתם אוהבים ותומכים בי בכל יום בשנה. אתם נותנים לי את הכוח להיאבק על מה שאני מאמינה בו, שאנחנו מאמינים בו. בזכות שריון האהבה שאתם מספקים לי, ההשמצות, הגידופים וההסתה לא חודרים. אני יודעת שאתם גאים בי וזה הסוד הפרטי שלי, שנותן לי עוצמות מטורפות למאבקים היומיומיים הקשים. השאיפה והעשייה שלי למען ישראל טובה וצודקת יותר, היא לפני הכל בשבילכם ולמען העתיד שלכם.

רק בקשה אחת קטנה- אתם מתבגרים לי מהר מדי, תישארו עוד קצת קטנים בשבילי...

בתמונה: מכתב מרגש מבת הזקונים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 128. הגיבו: 12. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

את הפרומו לסיכום חקירות המשטרה נתניהו סיפק היטב בחודשים האחרונים בהשתלחויות, כנסי תמיכה המוניים והסתה פרועה. עכשיו זה רשמי: ראש ממשלת ישראל חשוד בשוחד בתיק 1,000 ו2,000. הגיע הזמן שהיועמ"ש יפסיק להיות פחדן והססן ויקבל החלטה. העם רוצה שהאמת תצא לאור בבית המשפט. המבחן של ראשי מפלגות הקואליציה הגיע - אל תתקפלו ואל תתקרנפו - תעמדו לצד האינטרס הציבורי ונגד השחיתות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 529. הגיבו: 68. שיתפו: 36.
{% trans 'Tags' %}:

את הפרומו לסיכום חקירות המשטרה נתניהו סיפק היטב בחודשים האחרונים בהשתלחויות, כנסי תמיכה המוניים והסתה פרועה. עכשיו זה רשמי: ראש ממשלת ישראל חשוד בשוחד בתיק 1,000 ו2,000. הגיע הזמן שהיועמ"ש יפסיק להיות פחדן והססן ויקבל החלטה. העם רוצה שהאמת תצא לאור בבית המשפט. המבחן של ראשי מפלגות הקואליציה הגיע - אל תתקפלו ואל תתקרנפו - תעמדו לצד האינטרס הציבורי ונגד השחיתות. צפו בדברי במליאה:


אהבו: 33. הגיבו: 6. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

מחאת me too# בהוליווד הביאה השבוע להשקת קוד התנהגות חדש להתמודדות עם הטרדה מינית, על ידי איגוד שחקני המסך והרדיו בארה"ב, המאגד תחתיו כ-160 אלף שחקני קולנוע וטלוויזיה, עיתונאים, שדרני רדיו, מוזיקאים ומדובבים. עוד לפני שנה וחצי השקנו בישראל את האמנה למניעת הטרדות מיניות בתעשיות הקולנוע והטלוויזיה. יחד עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל, והאיגודים המקצועיים פעלנו לניסוח אמנה שתתאים לאופי העבודה המורכב בתעשייה.

האמנה נולדה בעקבות פנייה שהגיעה אלי מעובדת שהוטרדה מינית ופוטרה, כי היא "העכירה את האווירה על הסט". תחום ההפקות היווה אתגר לחוק למניעת הטרדה מינית; יחסי עבודה באווירה לא פורמאלית, תעסוקת פרילנסרים והיפוך התפקידים לפיו הטלנט, כוכב ההפקה, הוא המועסק ולא המעסיק, אבל הכוח בידיו, הקשו רבות על יישום החוק בתעשייה.

יזמתי היום בוועדה לקידום מעמד האישה דיון מעקב מיוחד, בו השתתפו נציגות ונציגים מהאיגודים שחתמו על האמנה, ומטרתו הייתה לשמוע מה השתנה מאז, ומה עוד אפשר לעשות. בין היתר, מונו אחראיות למניעת הטרדה מינית באיגודים השונים וממונה חיצונית. נתלו פוסטרים המפרטים על עקרונות האמנה ומספרי טלפון של האחראיות על הנושא, ועוד.

הדרך עוד ארוכה וסביבת העבודה בתעשיית הקולנוע וההפקות מערימה אתגרים, אך אסור לנו לקבל מציאות של הטרדות מיניות באף סביבת עבודה, וכל צעד להעלאת המודעות ולמיגור התופעה מבורך.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 165. הגיבו: 10. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

לפני הכל, אני מאחלת החלמה מלאה לטייסים שנפצעו היום, ומקווה שהמצב בצפון ירגע ולא תהיה עוד הסלמה. הימים האחרונים ברואנדה ואוגנדה סיפקו לי ולמוסי רז - Mossi Raz, מידע חשוב מאין כמותו על ה׳הסכם הלא קיים׳ שישראל לא חושפת לציבור, ורואנדה ואוגנדה מכחישות בכלל את קיומו.

מתוך אלפי מבקשי המקלט שעזבו "מרצון" לרואנדה בשנים האחרונות, רק כשבעה נותרו שם. השאר חזרו למסע הפליטות; עברו את הגבול לאוגנדה בתקווה לעתיד טוב יותר, חלקם נותרו באוגנדה והרוב המשיכו במסע דרך לוב לנסות להגיע לאירופה. הסיפורים הקשים כבר ידועים, וחלקם לא שרדו.

מבקשי המקלט המגורשים מישראל מובלים ללא מסמכים משדה התעופה לתוך רואנדה, ומעודדים אותם להמשיך הלאה ולא להישאר. מי שמשתכנע להמשיך, מוברח לגבול עם אוגנדה ונאלץ לשלם את רוב כספו שקיבל מישראל כדי לעבור. פגשנו את מבקשי המקלט שהגיעו בחודשים האחרונים לאוגנדה, הם חיים ללא מעמד, ללא תעודות רשמיות, ללא עבודה, וללא אפשרות לתמיכה מהממשלה או מארגוני הסיוע.

בהסכמה שבשתיקה רואנדה ואוגנדה מאפשרות למבריחים להעביר את הפליטים, לתת להם ויזות שהייה, שבהמשך מתבררות כמזויפות, ובגינן הם נתפסים ומושלכים לכלא.
לא רק המגורשים מיואשים, גם חברי הפרלמנט שפגשנו ונציגי ארגוני הסיוע, שיתפו אותנו בחוסר האונים שלהם ובחוסר היכולת לעזור.

כל יום שעובר כאן, מעמיקה אצלי הידיעה שאסור לנו בשום פנים לקבל את הגירוש. התכנית מפוקפקת ולא חוקית, ואנחנו חתומים עליה. בידינו הכח לגרום לממשלת ישראל לסגת מהתכנית הזאת, שאם תצא לפועל היא תכתים את שמנו לעד. צריך לצאת לרחובות ולחשוף בכל מקום ועל כל במה את מה שגילינו פה. האמת חייבת להיאמר.

בתמונה: עם המנהיג המקומי של מושבת הפליטים ׳Najana kumbi' באוגנדה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 616. הגיבו: 151. שיתפו: 170.
{% trans 'Tags' %}:

אחרי יום קשה ברואנדה, נחתתי באישון לילה באוגנדה, עוד יותר מודאגת מאיך שבאתי. למען האמת רציתי לגלות שטעינו, שיש תקווה ברואנדה. זה היה יום עמוס מנטלית ורגשית, וככל שהיום התקדם התחזקה אצלי ההבנה עד כמה מוצדק המאבק שלנו נגד הגירוש.

יש ברואנדה כיום יותר מ-170,000 פליטים, ברי המזל שבהם מצאו מקום במחנות הפליטים. אלו שלא שפר עליהם מזלם עוברים ממקום למקום בחיפוש אחר ביטחון. מבקשי המקלט שהגיעו לכאן מישראל פשוט לא שרדו פה. הם נחשבים מגורשים וחסרי מעמד לחלוטין. רק שבעה מהם עדיין כאן, ומספרים חוויות קשות מאוד. השאר, המשיכו במסע הפליטות.

נפגשנו ברואנדה עם גורמים רבים, שחוששים להתבטא נגד המשטר, וכדי לשמור על ביטחונם לא נחשוף אותם. פגשנו גם שני פליטים שגורשו מישראל. כבר ארבע שנים שהם חיים כאן בלי מעמד ובעיקר בלי תקווה.

כל מי שנפגשנו איתו, מקומיים, דיפלומטיים וגורמי חוץ העבירו לנו מסר ברור - עדיף שמבקשי המקלט לא יגיעו, כי כאן הם יהיו לא חוקיים ולפיכך חסרי זכויות לחלוטין.

התחושה החזקה איתה יצאנו מרואנדה אמש, חברי מוסי רז - Mossi Raz ואני, היא שיש לנו כוח. שהמאבק בישראל הוא לא לחינם ושאותותיו מגיעים עד לכאן. חוסר האדישות שלכם, שלנו, יכול לעשות את השינוי ולהציל את אלפי הפליטים שבסכנת גירוש.

בתמונה: עם מבקשי המקלט שגורשו מישראל החיים ברואנדה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,352. הגיבו: 277. שיתפו: 712.
{% trans 'Tags' %}:

נחתתי הבוקר ברואנדה עם חברי מוסי רז - Mossi Raz. הגענו לביקור חירום בן ארבעה ימים ברואנדה ואוגנדה, כדי לחשוף בפני אישי ציבור ונציגי ארגוני זכויות אדם את מחדלי ממשלת ישראל בטיפול במבקשי המקלט.

במקום לאפשר להם להגיש בקשות מקלט כראוי, במקום לבדוק את בקשות המקלט בהתאם לאמנות הבינלאומיות ובמקום לחשוף את ההסכמים עם ה"מדינות השלישיות", ממשלת ישראל החליטה להניף את החרב מעל לראשי הפליטים ומבקשי המקלט ולהתחיל בגירוש.

מאז שהתחלנו במאבק, מצטרפים אלינו עוד ועוד אזרחים ואזרחיות שלא מוכנים לתת לזה יד, שלא מוכנים שיגרשו את הפליטים בשמם, בשמנו. אנחנו לא ניתן לזה לקרות בלי שמיצינו את כל דרכי הפעולה האפשריות.

אמשיך לעדכן הישר מכאן ומחשבון הטוויטר. לאור שינוי הגדרות הפייסבוק, אני מזמינה אתכם לבצע שלוש פעולות פשוטות כדי להמשיך ולראות את העדכונים שלי:

1. היכנסו לעמוד שלי בפייסבוק --> www.facebook.com/michal.rozin
2. לחצו על כפתור ה-FOLLOWING.
3. בחרו ברשימה SEE FIRST.

מוזמנים ומוזמנות לעקוב גם בטוויטר: https://twitter.com/Michal_Rozin

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 974. הגיבו: 972. שיתפו: 247.
{% trans 'Tags' %}: