מרצ

40,226 ( +0.09% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מיכל רוזין / מרצ באתר כנסת פתוחה

  מיכל רוזין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 23 במרץ 2018 09:56. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 23 במרץ 2018 07:05


מרצ מתעוררת! מרצ יוצאת היום לדרך חדשה בהובלת חברתי Tamar Zandberg תמר זנדברג, ותמשיך להיות המפלגה האידאולוגית והערכית שתמיד הייתה: מפלגה שנושאת בגאווה את המאבקים לחברה הוגנת וצודקת יותר, לסיום הכיבוש והשליטה בשטחים, להפרדת דת ומדינה, לצדק חלוקתי, לניקיון כפיים ושוויון מלא לכל אדם ואישה באשר הם.

במיוחד בתקופה האחרונה, שהשחיתות השלטונית מאיימת על הדמוקרטיה, שראש הממשלה מנצל כל במה להשתלח בשומרי הסף, הקרעים בעם הולכים ומתרחבים ורוחות של גזענות ולאומנות מנשבות, מרצ מציבה אלטרנטיבה. העובדה שמאז שינוי שיטת הבחירות כמעט הוכפל מספר המתפקדים, מוכיחה שהציבור מתעורר - מרצ מתעוררת.

עכשיו, המשימה שלנו היא להמשיך במגמה שאנחנו רואים ורואות בסקרים כדי לחזק את את מפלגת השמאל היחידה בארץ שלא מגמגמת ולא מזגזגת. התהליך לא נגמר, הוא רק מתחיל. תצטרפו אלינו, תקחו חלק, תניפו איתנו את דגלי הסובלנות, הערבות ההדדית, האהבה לאחר. אין לנו שמאל אחר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 462. הגיבו: 92. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

היום Meretz מרצ יוצאת לדרך חדשה. בזכות שינוי שיטת הבחירות, 32,000 המתפקדים והמתפקדות יכריעו את עתידה של מרצ לשנים הקרובות - כך נראית חגיגה דמוקרטית. אני כבר מימשתי את זכותי להשפיע, מה אתכםן?

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 324. הגיבו: 49. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

מרצ היא הבית הפוליטי שלי. בשנים האחרונות ניהלנו מאבק ארוך על המשך קיומה של מרצ ועל אופיה, בהובלתה האמיצה של חברתי זהבה גלאון. מחר, בזכות שינוי שיטת הבחירות ופתיחת השורות, למעלה מ-130 קלפיות יפתחו ברחבי הארץ ו-32,000 מתפקדים יגיעו לבחור יו"ר למרצ. זה ניצחון גדול לכולנו שהתנועה גדלה באופן חסר תקדים, במספר המתפקדים ובמנדטים בסקרים, וזו רק ההתחלה. אל תישארו בבית, ממשו את הזכות הדמוקרטית הכל כך חשובה הזו שתשפיע על מרצ, ועל פני השמאל הישראלי כולו בשנים הקרובות.

מחר אני אצביע לחברתי תמר זנדברג. עשינו דרך ארוכה יחד, הובלנו מאבקים והפגנו שותפות ערכית ואמתית לדרך. יחד אנחנו יוצאות לדרך חדשה ולא מתפשרת להנהגת השמאל הישראלי.

במידה ואינכם יודעים היכן הקלפי הקרובה אליכן - המטה המדהים של מרצ פתח אפליקציה דרכה ניתן לאתר את הקלפי הקרובה אליכם:
https://kalfi.net/‎

Tamar Zandberg תמר זנדברג | זהבה גלאון Zehava Galon


אהבו: 174. הגיבו: 32. שיתפו: 18.
{% trans 'Tags' %}:

אם לא די בכך שהמדינה אינה מכירה בזוגיות ותאים משפחתיים להט"ביים, בשנה האחרונה אנו נחשפים לעוד גילוי להט"בופובי ומפלה של רשויות המדינה והפעם המטרה: אמהות חד-מיניות. על אף צווי הורות פסיקתיים שמורים על רישום שתי אמהות לסביות כאמותיהן של ילדן, משרד הפנים מערים קשיים רבים ואף מונע זאת מהן.

כתבה שפורסמה הבוקר בHaaretz הארץ, מסכמת היטב את העוולות ומראה שמדובר במדיניות של ממש ולא בכמה "עשבים שוטים".

זה לא רק עניין פרוצדורלי, יש לכך השלכות על הילדים. בלי רישום, לאמהות אין שום זכות חוקית על הילדים שלהן, לא במקרים בהם נצרך טיפול רפואי ולא מול מוסדות המדינה. במצב הנוכחי, צו הורות פסיקתי היא הדרך היחידה של אמהות חד מיניות לקבל הכרה. גם כאן הזכות הזאת מסתמכת על פסק דין וחוות דעת של היועמ"ש לשעבר, עו"ד יהודה וינשטיין. כעת, המדינה עושה ככל שביכולתה כדי לערער על מעמד זה.

זו שערורייה ואלימות משפטית שמופנית באופן ישיר כלפי זוגות להט"בים בלבד, וחושפת שוב את הגישה הלהט"בופובית של מוסדות המדינה. אם מעמדן של משפחות להט"ביות היה מעוגן בחוק, כפי שראוי היה בשנת 2018, זה לא היה קורה.

המצב הזה לא יוותר כמו שהוא. פעלתי רבות בשנים האחרונות בנושא ואני ממשיכה להפעיל את כל הכלים שעומדים ברשותי כדי למנוע את המדיניות הרעה הזאת, עד ליום שבו המדינה תעשה את מה שנדרש ממנה ותאמץ את הצעתנו לשוויון לכל והכרה בלהט"בים ומשפחותיהם. כי זה 2018.

צילום מסך מתוך אתר "הארץ", לקריאת הכתבה המלאה: http://bit.ly/2pnyCyC

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 246. הגיבו: 29. שיתפו: 38.
{% trans 'Tags' %}:

הצו להקפאת תכנית הגירוש שניתן הערב הוא עוד צעד בדרך לניצחון במאבקנו נגד הגירוש. אני מברכת על החלטת בג"צ שמוכיחה את מה שאנחנו אומרים מהרגע הראשון בו הממשלה הצהירה על תכנית הגירוש: ממשלת ישראל משקרת.

העדויות ששמענו ברואנדה ואוגנדה הן חד משמעיות: אנחנו שולחים פליטים אל עתיד לא ברור ורצוף סכנות ב"מדינות השלישיות".

אני חוזרת ואומרת: גירוש הוא לא הפתרון, אלא בדיקת בקשות המקלט, פיזור ושיקום דרום ת"א. הגיע הזמן שממשלת ישראל תבין זאת לפני שיהיה מאוחר מדי.

(צילום: החדשות)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 395. הגיבו: 81. שיתפו: 50.
{% trans 'Tags' %}:

״טעיתי מקווה שזה ייעלם״, כך אומר היום אנתוני וארן, הכדורגלן מאותו ״סרטון מין״, המופץ ברשת.

אז לא, זה לא ייעלם. ולא, זה לא עוד איזה ״סרטון מין״ שמתרוצץ לו ברשת. זה סרטון שמתעד לכאורה עבירת מין, ומעלה שאלות על פגיעה מינית קשה.

ולא, זה לא מספיק ששרת התרבות והספורט הזדעזעה, ושבהתאחדות לכדורגל התחילו להתפלפל ולהתפתל. גרוע מכך, מהקבוצה לא רק שלא נשמע גינוי ראוי, הודיעו שישחק בשבת הקרובה. אז בואו נעזור להם עם ההתלבטות: המעשה הראוי הוא לפטר את וארן, תוך גינוי ציבורי ברור למעשה הנלוז.
כל התנהלות אחרת היא אור ירוק לאלימות נגד נשים.

ההתנהלות הרפה הזאת מרתיחה. זה מה שקורה כשראש הממשלה מתעלם מעבירות מין שמבצע מנהל הלשכה שלו כלפי עובדת במשרדו וממשיך להעסיק אותו, למרות הדחתו משירות המדינה.

זה מה שקורה כששר החינוך ושרת המשפטים מתעלמים מעדויות של נפגעות הטרדה מינית מידי חברם לסיעה ויו״ר ועדת חוק חוקה ומשפט.

זה מה שקורה כשאנחנו מעלימים עין, מסובבים את הראש ומצקצקים בלשון, לנוכח אלימות מינית.

די!

(צילום: mako)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 449. הגיבו: 133. שיתפו: 64.
{% trans 'Tags' %}:

הצעתי לראש הממשלה במליאה להעלות עוד היום את הצעת החוק לפיזור הכנסת, ובתגובה לכך הושלכתי החוצה מהמליאה.

נתניהו שיקר במטרה "להביך" את האופוזיציה, אבל האמת היא שמרצ היתה הראשונה להניח את החוק לפיזור הכנסת , כשבקואליציה נשמעו פרפורי גסיסת כהונתה.

יתר על כן, הממשלה שולטת בסדר היום בכנסת והיא זו שקבעה כי השבוע יעלו הצעות חוק ממשלתיות בלבד. כדי לעלות הצעת חוק פרטית כמו הפיזור או הגיוס, יו"ר הכנסת צריך לאשר.

הניסיונות של הממשלה להציג את אחרית ימיה כמשבר על רקע חוק הגיוס הם שקר. האמת היא שנתניהו מבוהל, הוא מבין שהמלצות המשטרה והחקירות המתנהלות לא מותירות את הציבור אדיש וסודקות את חומת ההסתה וההכפשות שהוא מנהל.

ככה זה שראש ממשלה מעדיף לשקר, לסלף ומתנהל כמו טוקבקיסט פחדן שזורק סיסמאות לאוויר.

הגיע זמן בחירות.

(צילום: ערוץ הכנסת- העמוד הרשמי)


אהבו: 209. הגיבו: 86. שיתפו: 29.
{% trans 'Tags' %}:

כשמדינה שלמה תלויה בהחלטת מועצת גדולי התורה, אנחנו יודעים שהגיע הזמן לבחירות.
נתניהו מבין היטב שמצבו כל כך גרוע שבכבודו ובעצמו הוא מנהל פייק משבר קואליציוני.

נתניהו אלוף ב"לנהל" סכסוכים. לא הגיוס מעניין את ראש הממשלה, אלא דרישתו להמשיך לכהן כראש ממשלה עד 2019. משמע, גם לאחר הגשת כתב אישום. ראש ממשלה חשוד בשחיתות, שעסוק בחקירות ובהכפשות לא יכול להמשיך ולנהל מדינה. אבל יותר מכל, צריכים ללכת לבחירות כי ראש ממשלה לחיץ שנענה לכל דרישה קואליציונית למען הישרדותו הפוליטית, הוא ראש ממשלה מסוכן.

מגיע לכולנו ראש ממשלה שלא ישסה את הימנים בשמאלנים, את היהודים בערבים את האשכנזים במזרחים. מגיע לנו ראש ממשלה שיגן על רשויות אכיפת החוק ולא ירמוס אותן. מגיע לנו ראש ממשלה שידאג לנו, לאינטרסים של אזרחי ישראל ומדינת ישראל ולא לאינטרסים שלו ושל מקורביו. במוקדם או במאוחר נתניהו ילך הביתה וישאיר אותנו להתמודד עם ההרס שיצר - זה הזמן לשנות את הנתיב.

(צילום: קובי גדעון/ לע"מ)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 358. הגיבו: 64. שיתפו: 70.
{% trans 'Tags' %}:

יום האישה הבינלאומי הוא בהחלט היום הראוי להכריז שאני תומכת בח"כ Tamar Zandberg תמר זנדברג, בבחירות לראשות Meretz מרצ. אני גאה להיות נבחרת ציבור מטעם מפלגה שלאורך כל ההיסטוריה שלה מובילה קו אידיאולוגי בלתי מתפשר ומונהגת באופן שווה על ידי נשים.

תקרת הזכוכית קיימת כדי לשבור אותה, והדרך היא בחינוך, בכלכלה, בחברה ובפוליטיקה. חברתי, יו"ר מרצ, זהבה גלאון Zehava Galon, תחסר לי מאוד, במשך שנים הובילה את השמאל הישראלי באופן מעורר השראה, וסללה את הדרך למהלך האמיץ וההיסטורי של פתיחת השורות במפלגה. כעת, אני סמוכה ובטוחה שיחד עם תמר בראשות המפלגה נמשיך להוביל את מרצ לשמאל חזק וגדול.

שנים רבות שתמר ואני שותפות לדרך. מאז ומעולם מרצ היתה הבית הפוליטי שלנו. מפלגה שנושאת בגאווה את המאבק לחברה הוגנת וצודקת יותר; לסיום הכיבוש והשליטה בשטחים, להפרדת דת ומדינה, לצדק חלוקתי, לניקיון כפיים ושוויון מלא לכל אדם ואישה באשר הם. עבורי, זהו הקול הצלול והברור ביותר של השמאל הישראלי, ואני סומכת על חברתי תמר שכך מרצ תמשיך להיות.

הערכתי לכל המתמודדים שהציבו את מועמדותם, ואין לי ספק שישתלבו בהנהגת המפלגה ובפעילותה. איחולי החלמה מכל הלב לחברי, יו"ר סיעת מרצ, אילן גילאון.

בתמונה: מיצג תקרת הזכוכית לציון יום האישה הבינלאומי של ארגון ויצו - קידום מעמד האישה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 523. הגיבו: 75. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

לנוכח מחדל תת הייצוג לנשים בפרס ישראל, שמענו ממשרד החינוך בעיקר תירוצים מביכים: "נשים לא הגישו מועמדות", "אנחנו עיוורים למגדר ועדה", "אין לשר החינוך סמכות לקבוע", ועוד. לא האמנתי שבשנת 2018 צריך לספר למשרד החינוך, שכבר לא ניתן להאשים את הנשים עצמן בחוסר התקדמות בעולם, ובטח שלא האמנתי שאני צריכה לגלות להם את תנאי התקנון שהם עצמם כתבו.

אז יחד עם ח"כיות וח"כים רבים שהצטרפו אליי, פניתי לשר החינוך בדרישה שיממש את סמכויותיו הקיימות לפי תקנון פרסי ישראל, וישקול מחדש את הענקת הפרסים לשנת תשע"ח. קראו את הכתבה המלאה בmako: http://bit.ly/2I6KH3J

מספר הנשים המועמדות לקבלת הפרס צורם, אינו מייצג את הישגיהן של נשים רבות בחברה הישראלית, ואת רוחות השינוי במעמדן של נשים. לצד הזוכים הראויים ביותר, שאין ספק בפועלם החשוב לאורך השנים, בהיעדר נשים זוכות, שר החינוך מעביר מסר עגום לפיו אין לילדות, לנערות, לסטודנטיות סיכוי להערכה.

אז במקום תירוצים מעליבים, אפשר לתקן, עוד השנה. במכתב לשר קראתי לפעול לייצוג שוויוני של נשים בוועדות הפרס. היום; מתוך 10 ועדות, ישנה רק אישה אחת העומדת בראש ועדה ומתוך 35 חברי ועדות הפרס רק 7 הן נשים. יש להקים ועדת איתור ראויה ומקצועית כדי לעודד נשים להגשת מועמדות.

מגיע לילדות ישראל דמויות נשיות לשאת אליהן עיניים. זה אמור להיות אינטרס, בראש ובראשונה, של שר החינוך.

תודה לח"כים ולח"כיות שהצטרפו: עמיר פרץ Amir Peretz, יוסי יונה - Yossi Yonah, פנינה תמנו- שטה, Merav Michaeli מרב מיכאלי, יואל חסון - Yoel Hasson, קסניה סבטלובה - Ксения Светлова, יעל גרמן - Yael German, מיקי רוזנטל, יעל כהן פארן Yael Cohen Paran, רחל עזריה, Yehudah Glick, נורית קורן - Nurit Koren, Lea Fadida (לאה פדידה), זוהיר בהלול زهير بهلول, Tamar Zandberg תמר זנדברג, עיסאוי פריג', מוסי רז - Mossi Raz, אילן גילאון, חיליק בר, Stav Shaffir סתיו שפיר, רויטל סויד עו"ד | Revital Swid וAkram Hasson - אכרם חסון.
"

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 314. הגיבו: 27. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}: