מרצ

37,654 ( +0.26% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מיכל רוזין / מרצ באתר כנסת פתוחה

  מיכל רוזין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 20 באוגוסט 2017 14:07. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 21 באוגוסט 2017 07:05


צריך להגיד את המובן מאליו: תפקיד משטרת ישראל הוא להגן על האזרחים ועל האינטרס הציבורי. הפגנות המוניות בכל מוצאי שבת אולי לא נוחות למשטרה, אבל זהו תפקידה. כחלק מתפקידיה במדינה דמוקרטית, עליה להגן על חופש ההפגנה והזכות הבסיסית למחאה ציבורית. במקום לבצע מעצרים ולסכל הפגנות, המפכ"ל, היה צריך להידבר עם נציגי המפגיניםות ולחפש יחד מקומות חלופיים, בכדי לאפשר את המחאה.
>>
ניסיונות המשטרה להשתיק את קולות המחאה לא התחילו בהפגנה אמש. מלכתחילה ניסתה המשטרה למנוע את ההפגנות בפ"ת, בכך שביצעה מעצרים בודדים והכריזה על העיר כשטח סטרילי, בהרחבה ופרשנות דרקונית של קביעת בג"צ. המדיניות הזאת נבלמה דאז בידי בג"צ.
>>
גם שהמשטרה מתעמרת במפגינים ומפגינות שלא חולקים עמי את אותה עמדה או אג'נדה – אני תומכת בזכותם הדמוקרטית לחופש הביטוי. זו זכות בסיסית שלנו כאזרחי המדינה ובודאי כנבחרי ציבור. להטוטי הלשון של כל מיני פוליטיקאים שמנסים לייצר משוואות של תפקוד המשטרה בסוגיה אחת, לעומת ההפגנות בפתח תקווה תחזור אליהם כבומרנג – זה מחול צביעות והפניית גב לציבור.
>>
אתמול, נעצרו אלדד יניב ומני נפתלי נעצרו בחשד לשידול הגעה להפגנה. לא פעם משטרת ישראל עוצרת פעילים חברתיים בגלל התבטאויות ברשתות החברתיות. הכוח הרב שניתן לה בחוק לטיפול בגורמים עוינים, משמש אותה כעת נגד אזרחים שומרי חוק, שכל רצונם הוא למחות כנגד השחיתות. אסור לוותר על הזכות להפגין, זו קריאת השכמה לכולנו, לא לעמוד מנגד.
>>
ומילה ליועץ היועץ המשפטי לממשלה: שבור שתיקה ותבקר באופן נחרץ את התנהלות רשויות החוק מול חופש הביטוי – זה תפקידך ואחריותך הציבורית.

(צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90).

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 844. הגיבו: 93. שיתפו: 129.
{% trans 'Tags' %}:

הגיע הזמן להקים מחלקות ייעודיות לעבירות מין והטרדות מיניות בבתי המשפט בישראל.
היום קיימים בתי משפט ייעודיים לתעבורה, עבודה, לעניינים כלכליים, משפחה ועוד. לעבירות מין – אין, ונפגעות ונפגעים רבים מתארים חוויות טראומטיות קשות בעקבות ההליך הפלילי והמשפטי. כל שופט ושופטת, פרקליט ופרקליטה, שוטר ושוטרת מורשים לעסוק בנפגעות ונפגעים, הם לא מכירים לעומק את התחום, ואת המורכבויות שקיימות בהתמודדות עם תקיפות מיניות. אפשר וצריך לשנות את המצב הזה.
~~
לפני שבוע קיימתי דיון מיוחד בוועדת החוקה, חוק ומשפט על יחס בתי המשפט לנפגעות ונפגעי עבירות מין. במהלך הדיון הועלתה ההצעה שלי ושל חברתי, ח"כ Merav Michaeli מרב מיכאלי, להקמת מחלקות ייעודיות בבתי המשפט לעבריינות מין. סקירה שנערכה על ידי מחלקת המחקר של הכנסת, העלתה כי במספר מדינות קיימים בתי משפט מיוחדים לעבירות מין, ובנוספות קיים פיילוט ניסיוני בעניין. רק כך נוכל לגשר בין השיח המשפטי לבין השיח של נפגעי ונפגעות העבירה, ונוכל לתת קול לנפגעים, מחד גיסא, ולמיצוי הדין עם הפוגעים, מאידך.
~~
נמשיך לקדם את הצעת החוק, ולקיים דיונים בנושא עד אשר שרת המשפטים והממשלה יראו את הצורך במענה אמתי להתמודדות עם עבריינות מינית. כדי להבין יותר לעומק את הסוגיה וחשיבותה, קחו לכםן 12:00 דקות וצפו בכתבה החשובה והמטלטלת של Michal Peylan שפורסמה אתמול בחדשות 2:


אהבו: 314. הגיבו: 16. שיתפו: 63.
{% trans 'Tags' %}:

הנוכחות במצעד היום היא בגדר נוכחות חובה.
~~
לפני שבועיים עמדנו יחד בתל אביב, 10,000 אישה ואיש, וקראנו לממשלה לעשות צדק בסוגיית האימוץ. היום זה הזמן לשלש את המספר הזה- בירושלים. להראות, כבכל שנה, מחאה אזרחית אדירה, שבה לצד אלפים מהקהילה הגאה יצעדו חברים וחברות של הקהילה.
~~
היום אנחנו מפגינות נגד האפליה, האלימות והלהט״בופוביה, היום אנחנו זוכרות את שירה בנקי ז"ל, שנרצחה לפני שנתיים בלב המצעד, את ניר כץ וליז טרובישי ז"ל שלפני יומיים ציינו שמונה שנים לרצח המחריד שלהם בבר-נוער. היום אנחנו נהפוך את ירושלים לעיר שאנחנו רוצות ורוצים לראות, עיר פלורליסטית, מכילה ומקבלת: להט"בים, דתיים וחילונים, נשים וגברים וכל מי שמבקשים להפוך את החברה שלנו לשיוויונית וטובה יותר לעצמנו ולעתיד ילדנו.
~~
השנה אנחנו גם מציינות 20 שנה להקמת הבית הפתוח בירושלים. עיר בעלת מרקם חברתי מורכב ומחולק מאד, שבלב ליבה קם מקום חם לקהילה הגאה. כל יום הוא מאבק קיום במקום החשוב הזה, אך בזכות הצוות הנפלא הוא ממשיך לפעום, לגדול ולהוות בית עבור הרבה להט"בים. אז נתראה היום ונתחיל לצעוד בשעה 18.00 בדיוק, הירשמו כאן --> http://bit.ly/2umfL7A

בתמונה: מצעד הגאווה והסובלנות 2016.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 465. הגיבו: 36. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

אם אג'נדה פמיניסטית רדיקלית היא החתירה לשוויון, אז אני פמיניסטית רדיקלית גאה.
הקמפיינים המתלהמים של המתנגדים לשירות נשים בתפקידי לוחמה בצה"ל, עולה מדרגה. הפעם, ארגון "אחים לנשק" יוצא נגד יוהל"ם וטוען שהיחידה מקדמת "אג'נדה פמיניסטית רדיקלית". לטענת הארגון, התוצאה של שילוב נשים בתפקידי לוחמה, הובילה להעלאת היקף הפציעות, הורדת הרף המקצועי, ועוד כל מיני הגיגים שלא רק שאינם מבוססים, אלא בהחלט מוטעים ואף מטעים.
~~
הענן המרחף מעל הדיון הוא פקודת השירות המשותף. לפני שנה החליט אייזנקוט לעדכן את פקודת השירות המשותף, ולהעמיק את השתתפותן של נשים בתפקידי לוחמה. בארה"ב החליטו בשנת 2015 לפתוח את כל תפקידי הלוחמה לנשים, כמעט שלוש שנים אחרי שהפנטגון הסיר את האיסור על השתתפות נשים בתפקידי לחימה בחזית. מאז ועד היום מפקדים ומפקדות מעידות על שיפור משמעותי בתפקוד היחידות.
~~
גיוס נשים מעלה אתגרים שעלינו להידרש אליהם, אך לקרוא לנשים לא להתגייס בגלל פציעות, זו בורות. צה"ל פועל בדרכים שונות כדי להתאים את היחידות המשולבות לכניסתן של הנשים, בדרך של קורס הכנה ייעודי ללוחמות בעת הגיוס, סרגל מאמצים לנשים, שקובע את עומס האימונים והדרישות לפי ההכרח והוא מותאם באופן יחסי לנשים, גדודים מעורבים זוכים ליותר ביקורי רופאים מומחים ויותר פיזיותרפיסטים, ועפ"י הנתונים – מרבית הלוחמות הולכות לקורסי הכנה טרום שירותן.
מחקרים מראים כי ארגונים ציבוריים וצבאיים הפגינו יכולות ביצוע גבוהות יותר משמעותית, כאשר לפחות 30% מדרג ההנהלה הבכירה היו נשים, מאשר ארגונים ללא נשים בדרג בכיר.
~~
הארגונים ׳חותם׳ ו׳אחים לנשק׳ בקמפיינים הפופוליסטים שלהם, מפעילים מערכת הרתעה וכפייה אגרסיבית על נשים דתיות שלא להתגייס לצה״ל, יחד עם קמפיין נגד שילובן של המתגייסות בתפקידי לוחמה. לאחרונה פורסם, כי אופן החתמת הבנות הדתיות על פטור משירות ישונה. על פי הנוהל החדש, לא תצטרכנה הבנות להצהיר בפני שופט או דיין על הבקשה מפטור מטעמי דת, אלא הן יוחתמו על כתב ויתור בבית ספרן. כן, מנהלי האולפנות יפקחו על החתמת הבנות על הפטור משירות. נותנים ״לחתול לשמור על השמנת״. ומי אישר את זה? נכון מאוד, שר החינוך. מחר יערך דיון ביוזמתי, בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בנושא.

בתמונה: החלוצות ח"כ נעמי חזן ואליס מילר, בבג"צ פורץ הדרך שפתח את שערי קורס טיס גם לנשים והוביל לאחר מכן למהפכת שילוב הנשים בצה"ל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 435. הגיבו: 53. שיתפו: 33.
{% trans 'Tags' %}:

חצי שנה אחרי שקרא לקצינה האמיצה שהתלוננה על הטרדות מיניות מניצב רוני ריטמן "עבריינית", בג"צ דרש מהמפכ"ל להסביר את החלטתו השערורייתית להחזיר את ריטמן לתפקידו- כמפקד יחידת לה"ב 433.
~~
מה שקרה בבית משפט מוכיח בראש ובראשונה שהמפכ"ל הוא דווקא זה שפעל באופן עברייני. שינה גרסאות, כשבתחילה טען שראה שתי חוות דעת, ועל סמך אותן חוות דעת החליט להשאיר את הניצב המטרידן לכאורה. ועכשיו, אלשיך באורח פלא "לא זוכר" שקרא את חוות הדעת של מח"ש בנושא ויתרה מכך, הוא מסרב להגיש את כל חוות הדעת לבג"צ.
~
אז למען זכרונו האבוד של אלשייך, בואו נחזור עבורו על העובדות:
1. עמדת מח"ש, היחידה לחקירות שוטרים: המליצה להעמיד את ניצב רוני ריטמן לדין פלילי על הטרדות מיניות.
2. עמדת היועץ המשפטי לממשלה: ללא ההתיישנות נכון היה להעמיד את ניצב רוני ריטמן לדין משמעתי.
3. עמדת אגף משאבי אנוש של משטרת ישראל: לזמן את ניצב רוני ריטמן לשימוע ולשקול את פיטוריו או העברתו מהתפקיד.
~~
למרות שלושת חוות הדעת שהוצגו בפניו, קיבל אלשייך את ההחלטה ה"פיקודית" הראשונה שלו: להחזיר את ניצב רוני ריטמן לפקד על יחידת לה"ב 433.
ועם כל זאת, אלשייך בחר לקרוא לקצינה אחת אמיצה, שבחרה בצדק ובנחישות להגן על עצמה ועל אחרות מפני מטרידן לכאורה- עבריינית.
~~
החזרתו של ריטמן לתפקידו, היתה יריית הפתיחה של אלשייך, ולאחריה הגיעה האמירה הקשה, הבלתי חוקית והלא מוסרית, בה הצהיר, ביום האישה, בפני שוטרות וקצינות כי לא יטפל יותר בתלונות אנונימיות.
אלשיך מחזיר את משטרת ישראל שנות אור אחורה בכל הנוגע לטיפול בעבירות מין מבית ומחוץ. הגוף שאמון על שלומינו מתנהל בהנהגתו של אלשיך כמחסה למטרידים מינית. לאחר פניות רבות לשר לביטחון פנים שידרש לסוגייה, פניתי לפני כשנה למבקר המדינה שיבדוק את ההתנהלות סביב פרשת ניצב ריטמן ואת מדיניות משטרת ישראל ביחס לעבירות מין בשורותיה. כעת יפסוק בג"צ ואני מקווה שהמפכ"ל יתעשת ויבין שאת רוני ריטמן, ודומיו – צריך לפטר.
~~
אני אמשיך לעמוד לצד הקצינה והנפגעות בכל הדרכים שעומדות לרשותי.

(צילום: אוליבייה פיטוסי/ "הארץ)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 670. הגיבו: 45. שיתפו: 134.
{% trans 'Tags' %}:

טוב עשו שופטי בית הדין לערעורים, שהשאירו את ההכרעה בעניינו של אלאור אזריה על כנה.
העובדות חודדו בהכרעת הדין: אזריה פעל ממניע נקמני ובניגוד מוחלט לערכי צה"ל. התקרית הקשה לא התרחשה במצב לחימה, מדובר בחייל שהפך עצמו לשופט ולתליין, זמן רב לאחר סיום האירוע, ואסור להתיר ללוחמי צה"ל לפעול כך.
>>
אזריה אינו גיבור והוא אינו ה"ילד של כולנו", הוא חייל שהפר את פקודות הצבא, ופעל בניגוד לקוד האתי ולמוסר. ההכרעה הערכית והמוסרית שלנו יכולה להיות רק אחת - לא הכל מותר במלחמה, וגם לא במלחמה בטרור. נשיא בית הדין הצבאי פיילס אמר כי ההרשעה: "שבה והזכירה לכל החברה הישראלית את ערכי המוסר של צה"ל, שאינם נסוגים בעת קושי".
>>
יותר מדי פוליטיקאים וחפצי פרסום תפסו ׳טרמפ׳ על אזריה. הם משתמשים בטיעוני הגנה על צה״ל ועל הלוחמים, אבל בעצם מבקשים להחליש את ערכי צה"ל ומפקדיו, ולקחת את החוק לידיים. הקריאות לחנינה הם ביזוי החלטת בית המשפט, משום שאין חרטה בליבו ואין בקשת מחילה בפיו.
>>
ומילה על הכיבוש- שנים השמאל טוען ש׳הכיבוש משחית׳ והימין מתרעם. מקרה אזריה הביא גם את תומכי הימין להכרזה כי הכיבוש משחית ולא ניתן לעשות ׳כיבוש נאור׳. אולי מעז יצא טוב.

צפו בראיון שקיימתי היום בנושא בתכנית "שבע אקטואלי" של כאן, לינק בתגובה הראשונה.


אהבו: 340. הגיבו: 85. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

בכנסת תמיד אומרים שלמרות שמרצ היא הסיעה הכי קטנה, היא בכל מקום; מובילות בחקיקה, שומעים אותנו כל הזמן במליאה, בכל ועדה ושדולה. ככה זה שאנחנו עובדות בשבילכםן. אז אתמול הסתיים מושב הקיץ, בו קידמתי שלושה חוקים, יזמתי פרויקט למען בני ובנות נוער עם מוגבלות, והובלתי דיונים בועדות ובשדולות. מנגד, נאבקתי לאורך הדרך בחוקים והחלטות אנטי דמוקרטיות ולא שוויוניות, שממשלת הימין מנסה לקדם. יחד איתכםן הפגנתי, מחיתי, וזעקתי נגד העוולות, השחיתות, וסתימת הפיות. אתםן מוזמניםות לקרוא על ההישגים שלי במושב האחרון דרך הלינקים בתגובה הראשונה. בינתיים, צפו בסרטון שהכנתי על הפעילות שלי במושב הקיץ:


אהבו: 511. הגיבו: 68. שיתפו: 41.
{% trans 'Tags' %}:

דיון הראווה על חוק הלאום שהתקיים היום בכנסת היה צריך להתקיים בכלל ב"בית המכפלה" בחברון, יחד עם 120 הפולשים שמתבצרים שם, זה בהחלט תואם יותר לאג'נדה של הקואליציה: אובדן הביטחון על ידי הבערת השטח.

"דיון" זו באמת הגדרה יפה למצעד הפופוליסטי של נאומים לאומניים שנציגי השלטון הציגו. נאומים על הגדרת הריבונות על מדינת ישראל- ממש כאילו חזרנו לבאזל. רק שכחו שמדינת ישראל הוקמה לפני 69 שנים, וחוק הלאום שהם מקדמים לא רלוונטי לכלום, מלבד הפרה גסה של האיזון החשוב בין מדינה שהיא בית לעם היהודי, לבין שוויון לכל אזרחיה. מה שנקרא- בין היהודית לדמוקרטית. זו הממשלה שלנו: במקום להרגיע את המשבר המדיני החריף והמצב הביטחוני, פועלים לתקוע עוד כמה אצבעות בעין לאזרחי ישראל הערבים ולירוק בפנים של רוב אזרחי ישראל החילונים.

חוק הלאום הוא רק עוד מהלך במשחק הנואש של נתניהו להסית את הדיון מהחקירות עליו. מהלך שמתווסף לאחרוניו- ערעור חריף של הסטטוס קוו ויצירת משבר עם כל ערביי ישראל, פלסטין והעולם, וההחלטה להשאיר 15 משפחות שפלשו לתוך בית המכפלה בחברון. דווקא עכשיו, אחרי שבועיים של הסלמה ביטחונית ומשבר מדיני חריף, פולשים 120 איש ואישה למקום הנפיץ ביותר בשטחים, וראש הממשלה ושר הביטחון מחליטים שאין צורך בהתערבותם. אין זמן עכשיו לעסוק בביטחון מדינת ישראל, יותר חשוב לקשקש עצמם לדעת על לאומנות ודתיות.

נתניהו, כל שנותר מהטייטל שלך- "מר ביטחון" הוא הפקרת הביטחון למען הישרדות אישית ומשחקי אגו בינך לבין בנט על רכישת אהדת מתנחלי בית המכפלה בחברון, 99% אזרחי ישראל האחרים, משוועים למנהיגות אחראית ושקולה.

(צילום: אוליבייה פיטוסי/ הארץ)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 295. הגיבו: 61. שיתפו: 32.
{% trans 'Tags' %}:

משבר הר הבית מתאר יותר מכל כרוניקה ידועה מראש. פיגוע נורא גורר את הממשלה, ובמיוחד את העומד בראשה, לשלוף מהמותן ולפעול ללא ראייה אסטרטגית רחבה. מגנומטרים, ריבונות, מצלמות חכמות, מה לא היה לנו? פשוט ובטוח יותר היה לנהל את המשבר הזה באחריות- בשיתוף כל הגורמים המעורבים בשמירה על הסטטוס קוו בהר הבית. את המחיר להפקרות המדינית הזו כולנו שילמנו בשבוע האחרון, והממשלה שוב מגלגלת את האחריות הלאה ופועלת להדוף את הביקורת עליה, במקום להבין ששגתה שגיאה נוראה ועמוקה. אלו הדברים שאמרתי הערב ב"שבע אקטואלי" של תאגיד השידור הישראלי - כאן:


אהבו: 312. הגיבו: 77. שיתפו: 32.
{% trans 'Tags' %}:

״האם אני צריכה להרגיש שהיה עדיף לי להיות במצבם של השוטרים משער האריות? להיות מתה ולא חיה?״ שואלת ציפי יעקוביאן, השוטרת שנפצעה ושרדה את הפיגוע בשער האריות שהתרחש בספטמבר 2016, במה שנקרא אינתיפאדת הסכינים.
>>
ציפי נפצעה באופן קשה, היא מרותקת לכיסא גלגלים ומשתקמת בבית החולים. 9 חודשים היא כבר בבית חולים, מנסה להתחזק. אין ספק שהשיקום שלה יצליח יותר אם היא תוכל לעשותו בביתה, בקרב משפחתה- במקום בו היא מרגישה הכי בנוח. היא לא חייבת לעבור את השיקום בבית החולים, אבל הבעיה היא שהבית שלה לא מונגש, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה.
>>
היכנסו לקמפיין שיעזור לממן לציפי את המעבר לבית נגיש, שיאפשר לה שיקום. תרמו כדי שהיא תוכל להחלים במהרה https://m.giveback.co.il/?id=826#/main?id=826

בריאות שלמה לכולםן ושבת שלום!

בתמונה: בביקור השבוע אצל ציפי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 276. הגיבו: 21. שיתפו: 36.
{% trans 'Tags' %}: