מרצ

40,680 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מיכל רוזין / מרצ באתר כנסת פתוחה

  מיכל רוזין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 4 בדצמבר 2018 18:45. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


הצטרפו אלי לעצרת המחאה נגד רצח נשים הערב ב 19:30 בככר רבין


אהבו: 85. הגיבו: 37. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

נשים במדינת ישראל חיות בפחד.

היום זו היא שנפגעה אבל מחר זו יכולה להיות גם את או אני.

אני קוראת לכולם ולכולן להצטרף מחר למחאה, גם לשעה או שעתיים, ובעיקר להפגנת ההמונים בערב. כי הזעקה של הציבור חשובה ביותר.

אני קוראת למעסיקים/ות לאפשר את השביתה, מבלי לחייב לקחת יום חופש על חשבון השובתות והשובתים - תנו יד למחאה הזאת, למען חברה צודקת ובטוחה.

זה לא מאבק של נשים בלבד ולא מאבק של קואליציה ואופוזיציה, אבל באופן אבסורדי הכסאות של חברי הקואליציה נותרו היום, במהלך הצעת אי האמון שהגשתי בנושא רצח הנשים, ריקים.

לינק לכל אירועי המחר - בתגובה הראשונה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 496. הגיבו: 90. שיתפו: 45.
{% trans 'Tags' %}:

יש ביטוי באנגלית שכדאי שגם בממשלה הזו יתחילו להפנים: Speak truth to power. אמור אמת לכוח.

כולנו נדרשים לאמת, אבל אנשים בעמדות כוח זקוקים לה יותר מכולם. בגלל כובד האחריות ובגלל שקל יותר להתחנף לאדם חזק מלומר לו אמת לא נעימה. אבל זה תפקידו של השירות הציבורי בישראל, של מוסד המבקר ושל היועצים המשפטיים.

האנשים הללו לא מונו כדי לעקם עבורם את החוק. הם מונו כדי להיות שומרי הסף של האינטרס הציבורי בישראל. הם שם בדיוק כדי לומר להם מה ניתן לעשות ומה לא ניתן וכדי לשמור עליהם ועל כולנו ישרים.

אבל הם לא רוצים שומרי סף, הם מעוניינים בצבא של חנפנים, עורכי דין שיעקמו עבורם את החוק, שיהללו אותם בישיבות ושימצאו איזו דרך פתלתלה לשים נזם זהב באף החזיר.

המטרה אינה רק דינה זילבר, אלא חיסול שומרי הסף בישראל. זו המשמעות של המתקפה המאורגנת על המשנה ליועמ"ש - לגרום לאחרים לפחד להרים את הראש. זו המשמעות של מינוי שופטים על פי דעתם הפוליטית. זו המשמעות של הניסיונות החוזרים לקצץ את כנפי מבקר המדינה.

ואיפה אתה, מנדלבליט? כך אתה רוצה להיזכר, כמי שאפשר את חיסולה השיטתי של מערכת החוק במדינה הזו?

אתמול נתניהו חפר מנהרה מתחת לאמון הציבור במשטרה, ולא בפעם הראשונה. השרה שקד חופרת מנהרות תחת מערכות המשפט מרגע כניסתה לתפקיד. הם לא מעוניינים במערכת משפט עצמאית, רק באוסף של אומרי הן. הם לא מעוניינים בהפרדת רשויות, אלא בכוח מוחלט. לא דמוקרטיה הם רוצים כאן, אלא לכל היותר פסאדה של דמוקרטיה.

"הבו לנו יועמ"שים צייתנים, אמנים מסורסים, תקשורת מרוסנת, עם ממושמע, מחונך, שחשיבתו אחידה". זילבר הגדירה אותם במדויק, וזו בדיוק הסיבה שהם כל כך מפוחדים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 294. הגיבו: 46. שיתפו: 50.
{% trans 'Tags' %}:

זה לא צביון יהודי - זה צביון לאומני.

חזרנו והזהרנו שוב ושוב שחוק הלאום הוא חוק הלאומנות - וההוכחות לא מפסיקות להגיע. חוק הלאום משמש בפועל כחומת מגן חוקתית כדי להפלות באופן בוטה בין יהודים לערבים ולהתגזען ללא הגבלה.

"צביון יהודי" לפי ראש העיר בעפולה הוא לסגור את הפארק הציבורי בעיר לתושבי העיר בלבד, כדי למנוע מהערבים השכנים להיכנס. לי זה נשמע הרבה יותר כמו עליונות גזעית, וזה הכי רחוק שיש מ"צביון יהודי".

כל הבטחות הממשלה שחוק הלאום יהיה הצהרתי בלבד, "רק כדי לעגן את היותה של מדינת ישראל מדינתו של העם היהודי" - מתגלות כשקרים. כולנו יודעים שלא היה שום ספק ביהדותה של מדינה ישראל לפני החוק הזה, ולא סתם משנים חוק ללא סיבה, בטח לא חוק יסוד. מטרת הממשלה היא מובהקת- לתת מעטפת חוקתית שתאפשר אפלייה והפרדה גזעית בחוק, כמו זו שמנסים לעשות במועצת העיר עפולה.

הכתובת היתה על הקיר וההשלכות על חיינו ועתיד מדינתנו קשות - לצביון היהודי, למוסר ולדמוקרטיה הישראלית. הכותרת על הצעדים של עיריית עפולה, עלולה להיות כותרת של עוד מקומות רבים בארץ, אם לא נתעורר ונשנה כיוון.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 38. הגיבו: 37. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

התחושות קשות והלב כואב מאד על שתי הנערות; יארא איוב ז"ל, בת 16 בלבד, וסילבנה צגאי ז"ל, בת 13 בלבד, שנרצחו אתמול על רקע מגדרי. הנערות הצעירות האלו, נוספו נגד רצונן למניין קורבנות הטרור המגדרי, שהוא 24 נשים מאז תחילת 2018 בלבד.

כמה עוד נחכה לממשלה, שתועיל בטובה לתקצב את התכנית הממשלתית למיגור האלימות המגדרית? היום פניתי ליו"ר הכנסת, יחד עם שאר חברות הכנסת היוזמות, כדי לדרוש להעלות מחדש את הצעתנו להקמת ועדת חקירה על רצח נשים כבר מחר.

אנחנו לא קונות את הספין של ראש הממשלה, שביד אחת מצהיר שהוא "צריך לעשות יותר כדי לטפל", וביד שנייה מצביע נגד הקמת הוועדה. בזמן שהוא מזגזג לו, הנשים בישראל בסכנה ממשית.

בתוך כך, המאבק למיגור האלימות נגד נשים ממשיך; היום, עברה בקריאה ראשונה הצעת החוק שלי יחד עם ח"כ מוטי יוגב וח״כ אורלי לוי אבקסיס, שתמנע מעברייני מין מורשעים לשנות את שמם. החוק יוודא שעבריין מין לא יוכל לפגוע שוב באמצעות הסתרת זהותו. עוד צעד קטן בתוך מהפכה גדולה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 282. הגיבו: 65. שיתפו: 42.
{% trans 'Tags' %}:

פעם הבאה שבנט מנסה למסמס ביקורת על הדתה, ואומר "מה מפחיד בקצת יהדות"- תזכרו את הרגע הזה שבו הוא מקצץ את תקציב היהדות הפלורליסטית במשרד החינוך כי הוא מפחד מכל יהדות שהיא לא שלו.

זו עוד הוכחה שלא הזהות היהודית חשובה לבנט אלא הזהות היהודית האורתודוקסית או הלאומנית.

לא אהבה ליהדות ופיתוח חשיבה ביקורתית מנסים לקדם במשרד החינוך, אלא רק הטמעת הנרטיב שיש דרך אחת נכונה להיות יהודי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 268. הגיבו: 63. שיתפו: 56.
{% trans 'Tags' %}:

היום נתניהו גילה את מה שיודע כל גבר מתעלל וכל אשה שמתעללים בה, שיודעים גם שירותי הרווחה, ארגוני הנשים וצרכני התקשורת: "אנחנו" לא מטפלים בגברים האלימים.

נתניהו מזכיר את האזרח הבריטי שיום לאחר שהצביע בעד ברקזיט, החליט לחפש בגוגל מה זה האיחוד האירופי ומה המשמעות מבחינת בריטניה של פרישה ממנו. אבל נתניהו אינו עוד אזרח מהשורה - הוא ראש הממשלה שלנו, וזה כבר מצחיק הבא פחות.

חוסר הטיפול בגברים אלימים הוא מחדל - והיום, ביום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים - אנחנו זוכרות כל מקרה ומקרה של נשים שנפלו קורבן לחוסר המעש של הממשלה בנושא.

אנחנו לא כמו נתניהו, ששבוע שעבר העז להצביע נגד הצעתי להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית על רצח נשים, ואז נזכר להאבק באלימות מגדרית אחת לשנה כדי להתאים כותרת טובה לציון יום מיוחד. אצלנו כל יום הוא יום האישה וכל יום הוא יום מאבק באלימות מגדרית: 365 ימים בשנה, 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 308. הגיבו: 69. שיתפו: 27.
{% trans 'Tags' %}:

הנה מה שיו"ר הכנסת לא רוצה שתראו


אהבו: 126. הגיבו: 50. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

הגיע הזמן להפסיק את הטירוף ש-850 מתנחלים בלב עיר פלסטינית מסובבים על האצבע מדינה שלמה.

בואו לשמוע על ההשלכות המדיניות והביטחוניות של ההתנחלות בחברון ולמה צריך לפנות עכשיו- לינק להרשמה לכנס: http://tiny.cc/ly440y

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 222. הגיבו: 128. שיתפו: 67.
{% trans 'Tags' %}:

אזרחי ואזרחיות ישראל,

זוהי לא הצעת אי אמון אלא קריאה לצו חרום. אמש הונח אקדח טעון על שולחן ראש הממשלה. חבורה של פאנטים משיחיים הניחה אותו שם בדרישה אחת. להפגיז, לירות, להרוג, להרוס, לצאת למלחמה.


זוהי דרישה שהולכת להיענות. כי זו הדרך של ראש הממשלה לשרוד. אנו נכנסים למעגל דמים חדש, סבב אלימות שכולו שרידות פוליטית. חייהם של כל כך רבים, יהודים וערבים כאחד, יועלו קורבן על מזבח דרישותיהם של חבורת הימין הקיצוני בראשותם של בנט ושקד. ביטוי לראש ממשלה הנמצא בשלהי כהונתו ונאחז בכל דבר כדי לשרוד.


מה בעצם קרה בשבוע האחרון? למעשה שום דבר. נתניהו, כמו קודמיו בתפקיד נתקל גם הוא במציאות הכואבת.


נתניהו וליברמן גילו כי לא ניתן להכריע צבאית את הסכסוך הישראלי פלסטיני. ניסו הכל, עופרת יצוקה, צוק איתן, עמוד ענן, הרג מאות על הגדר, הרס נרחב ברצועה, חיסולים, משימות חשאיות. כלום. דבר לא קרה חוץ מההבנה שאנו נמצאים בדיוק באותו מקום שהיינו לפני 10 שנים ביום בו נתניהו נבחר לראשות הממשלה.


ועכשיו, במקום להבין את המציאות המרה, בוחר ראש הממשלה את הבחירה הגרועה מכל והיא מלחמה. כי רק כך הוא ירצה את הפירומנים בימין הקיצוני, כי רק כך הוא יוכיח שהוא יכול על החמאס, כי רק כך הוא יוכיח שהוא באמת מבין את המצב. כי רק כך הוא יסלק את האקדח הטעון מעל השולחן.

אני יודעת שמלחמות הם לעיתים בלתי נמנעות. אולי אף הכרחיות. אך למלחמה יוצאים כשיש ממשלה בירושלים. ולעם ישראל אין ממשלה. יש אוסף של אילוצים פוליטיים שמתנקזים אל לשכה אחת שרואה עורכי דין וחוקרי משטרה יותר מאשר אנשי חינוך, חברה, אומנות וספורט. את הימים האלו עוד נקרא רבות בדפי ספרי ההיסטוריה. ולכולנו, חברי וחברות הכנסת, יש הזדמנות לכתוב עכשיו את הדפים הללו.

האם בעוד עשר או עשרים שנה יזכרו כולם את הכנסת שנתנה יד לממשלה שנכנעה לטרור מבית? או שנקרא על האחריות הלאומית שגילתם ברגע של התפכחות והבנה כי יש ברירה.

לפני 44 שנים, עמדה מעל דוכן הכנסת כאן שולמית אלוני זכרה לבכרה.

היא הסתכלה בעיניה של ראש הממשלה דאז גולדה מאיר – ויתר שרי ממשלת מפא"י בשלהי ימיה. המבושמת משכרון הכוח, הכושלת בהבאת הביטחון עקב סרבנות ליד המושטת לשלום, המפלה קבוצות בחברה עקב רצון לשמירה על כס השלטון והרקובה משחיתויות. היא הסתכלה עליהם ואמרה:

"כאם לשלושה ילדים, ששנים מהם משרתים בצבא – אינני מאמינה לכם. אינני מאמינה לדבריכם, אינני מאמינה לשיפוטכם, אינני מאמינה לכושר המחשבה והתכנון שלכם. משעה שסרה הבושה, משעה שאין נטילת אחריות, משעה שהרסתם מושגים של שכר ועונש. משעה שגיליתם כי אתם פועלים לפי דחפים אמוציונאליים אישיים בלבד, וכי מדבקות בכסא ישחרר רק המוות. אינני מאמינה לכם. אינני מאמינה בכם. האנשים הסבורים שבלעדיהם אי אפשר הם המסוכנים שבשליטים".

מעל ל-5 שנים במשכן וכאן מעל במה זו וממולי אני רואה איך אתם, חברי וחברות הממשלה, נראים יותר ויותר כמו אותה תמונת המצב שהשתקפה בפני שולמית אלוני אז ב-1974.

אני רואה ממשלה שמובלת על ידי מפלגה ששלטונה רב השנים פירק אותה מבפנים והפך אותה לשבעה מדי מכדי להנהיג. מפלגה שהתפרקה מערכיה, מיסודותיה הדמוקרטיים ומשיקול דעתה. זהו שלטון שנבנה על ידי נטיעת פחד, ריסוס הסתה ובריחה מכל אחריות.

זו אי אמונה בסיסית בדרך שבה אתם מכוונים את המדינה, כנגד רצון הרוב ומשמרים שלטון על ידי פחד בלבד.

כי רוב הציבור הישראלי אינו נמצא איתכם.
רוב הציבור בעד חתירה להסכם שלום אמיתי – מתוך הבנה שיש ויתורים שעושים למען האינטרס הציבורי הכללי. גם אם חלקם לא פשוטים.
רוב הציבור רוצה לראות כאן מדינה מודרנית ומתקדמת. כזו שמקדמת תרבות ולא ממשטרת אותה לצרכי השלטון.
ורוב הציבור רוצה מערכת משפט חזקה ששומרת על הזכויות של כל אזרח ואזרחית מפני מדיניות פוגענית ובלתי מוסרית.

ואתם? אתם מעדיפים לצעוק ש"הבוחר אמר את דברו בקלפי – בחרתם בנו" ולהתנער מכל אחריות להקשיב לבקשותיו לאחר מכן.

מאות האלפים שפקדו את הכיכרות בדרישה לשוויון בקיץ הם אוויר חם מבחינתכם. תושבים שמתלוננים על פגיעה במענה הרפואי בצפון פשוט משעממים אתכם. ותושבי העוטף שמבקשים לילדיהם עתיד שבו לא יבלו את חצי מהלילות במקלטים הם מטרד שולי מבחינתכם.

אתם שכחתם שהכיסאות שעליהם אתם יושבים אמורים לשרת את כלל הציבור הישראלי והם ממש לא נבנו כששמכם חרוט עליהם.

אתם שכחתם ממלכתיות מהי. מבחינתכם, אין ממלכתיות אלא יש ממלכה ששוכנת בבלפור 9.
ממלכה שהעומד בראשה אינו יכול לענות טוב יותר לתיאור של המסוכן שבשליטים: האיש הסבור שבלעדיו אי אפשר.
משעה שאתם סרים למרותו ומוצא פיו. משעה שאתם ביטלתם את הצורך באמת. משעה שהענייניות היא ממכם והלאה – אינני יכולה להאמין לא רק לדרככם – אלא לכם.

לא ניתן להאמין לשר החינוך בנט שלפני שלושה שבועות אמר כי "סוף סוף מצביעים ימין ומקבלים ימין" ופתאום שינה את עורו ואמר כי "שוב מצביעים ימין ומקבלים שמאל".

לא ניתן להאמין ליכולתכם לקבוע מדיניות – כי אינכם מציגים כזו. הדבר היחיד שאתם מציגים הוא מופע התקרבנות מתמשך שבה המדיניות היא להפנות אצבע מאשימה כלפי כל גורם או קבוצה אפשריים, רק כדי להתחמק אחריות.

כל פעם שהייתה לכם אפשרות לעשות צעד אמיץ עבור העתיד שלנו – כשלתם.

כשהדרום שוב חווה מכה קשה ומתמשכת עקב הרצון לנהל סכסוך ולא לפתור אותו. אינכם נותנים שום אפיק פעולה מדיני. שום אטסרטגיה ליצירת מצב קבוע ומתמשך, וראש הממשלה כבר הודה בעצמו שאינו רואה פתרון לעזה. לא מתייחסים ליוזמת הליגה הערבית, מתנגחים בכל מאמץ מדיני בינלאומי ומנסים לעשות כל דבר כדי להחליש את הפרטנר הכי סביר שיש לנו בצד השני, בזמן שמעצימים את כוחו של יריבו הפוליטי הפועל כלפינו באלימות וטרור.

בשבוע האחרון אתם בעיקר מצטיירים כקריקטורה של עצמכם. מאשימים זה את זה בספינים הפופוליסטיים שהזנתם בידי עצמכם לשיח הציבורי על השמאל והחברה האזרחית. אינכם ראויים להיקרא ממשלת ישראל. אולי ממשלת האין אמת, אולי ממשלת האין מדיניות או ממשלת הספינים. אך את אזרחי ואזרחיות ישראל הפסקתם לייצג נאמנה מזמן.

אחרי השבוע המגוחך האחרון שעבר ואחרי 4 שנים של אפס מדיניות - הגיע הזמן להחליף את השלטון הרע הזה באחד שיפעל לטובת ישראל, ולא לטובת עצמו.

בואו נלך לבחירות.


אהבו: 210. הגיבו: 61. שיתפו: 32.
{% trans 'Tags' %}: