מרצ

40,632 (-0.40% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מיכל רוזין / מרצ באתר כנסת פתוחה

  מיכל רוזין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 16 באוגוסט 2018 16:52. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 17 באוגוסט 2018 07:05


בואו נעשה "הסדרה" למכבסת המילים שהממשלה המציאה בנוגע למצב בדרום מעל ראשו של הציבור: "הסדרה" = הסכם מדיני // "גורם מדיני בכיר" = שרי ממשלת ישראל // "הסכם מול המצרים"= משא ומתן עם החמאס.

כמה פחד יש לממשלה הזו מלהגיד לציבור את האמת. ממשלה שמתחבאת מאחורי המילה "הסדרה", כדי שחס וחלילה לא תיאלץ להודות שהיא מנהלת משא ומתן ומגיעה אף להסכם מדיני עם פלסטינים, לא עלינו.

זאת לא פחות מהתחמקות כדי לא להודות במה שכולנו כבר יודעים ויודעות: מדיניות המצור והסקנציות על תושבי עזה, ההתעלמות מהמלצות מערכת הביטחון על המצב ההומניטרי שם והיעדר כל אופק מדיני הם אלו שהביאו את ישראל לשלושה סבבי לחימה, אובדן חיים של ישראלים ופלסטיניים, ויותר מדי לילות חסרי שינה לתושבי ותושבות הדרום. אבל יותר קל להביא בוחרים לקלפי על בסיס הפחדה במלחמות, קנאות, כח ולאומנות. אז למה להם להודות בכך?

אני מברכת על אימוץ עמדת Meretz מרצ לפתרון המשבר עם רצועת עזה. אבל לא נסתפק בכך.

מול ממשלה חסרת מדיניות ואחריות לתושבי ישראל, חובתנו להזכיר פעם אחר פעם שהפתרון היחיד שיוביל לשקט לצמיתות הוא פתרון מדיני: הסכם כולל לסיום הסכסוך הזה אחת ולתמיד, סיום הכיבוש בשטחים וסיום השליטה על עזה. אני קוראת לממשלת ישראל ליזום משא ומתן מידי להסכם שלום כולל, או שבתום ה"הסדרה" הזאת נמצא את עצמנו בעוד מעגל דמים בקיץ הבא.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 220. הגיבו: 47. שיתפו: 40.
{% trans 'Tags' %}:

מדינתו של העם היהודי רודפת יהודים.
פיטר ביינרט, עיתונאי בולט ומוכר שמייצג רבים מהקהילה היהודית בארה"ב, עוכב ונחקר בנתב"ג בזמן שהגיע עם בני משפחתו לבת מצווה של אחייניתו. החשד החמור: מתנגד למדיניות של ממשלת נתניהו.

רוח חוקי הלאום, החרם, וההשתקה במערכת החינוך הביאה איתה עוד התדרדרות אל עבר מדינה לאומנית ופאשיסטית. כזו בה כל האמצעים כשרים למען האדרת הממשלה והמנהיג, על חשבון זכויות האזרח, השוויון והדמוקרטיה.

רק אתמול, ראש הממשלה הסית באופן אישי נגד מיקי גיצין, מנכ"ל הקרן החדשה לישראל, במטרה להפחיד את אזרחי ישראל ש"כך יעשה לאיש אשר המלך חרד מהתנגדותו". והנה היום נחשפנו לעוד עדות על אזרח ישראלי או אמריקאי שעובר תחקור אימתני בגבול רק כי העז לבקר את נתניהו.

אז קדימה נתניהו, קח את זה צעד נוסף כדי להקל על עצמך, כי בפועל אנחנו כבר שם - פרסם את "הרשימות השחורות" שממשלת ישראל מחזיקה על אזרחיה ואזרחי מדינות אחרות, ותוסיף לפספורט של כולם "שמאלני" למען יראו וייראו.

בעקבות הפרסומים שנערמים על העיכובים והתחקורים בגבולות, פנינו ביחד חברי הכנסת מוסי רז, עיסוואי פריג' ואני לראש השב"כ כדי לדרוש דין וחשבון. אנחנו לא ניכנע ולא נרכין ראש לנוכח מדיניות ההפחדה, הרדיפה וההסתה שמובילה ממשלת הימין הפרנואידית. ככל שהם מנסים להשתיק ולהסתיר את מעשיהם, הם רק מוכיחים את צדקת דרכנו וצדקת מאבקנו להחלפתם.

(תמונה: צילום מסך Haaretz הארץ)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 633. הגיבו: 121. שיתפו: 194.
{% trans 'Tags' %}:

זה לא ראש ממשלה, זה טוקבקיסט. התגובה שלו להפגנה הערב נובעת מתוך פחדנות וגזענות, הוא שם פס על ציבורים שלמים במדינת ישראל ומחוקק נגדם; "על הדרך" הוא וממשלתו שכל כך מבוהלת מדגלי פלסטין, רומסת את ערכי מגילת העצמאות במו ידיה.

ההסתה הזאת, הניסיון הנואל לייצר דה לגיטימציה היא בדיוק הסיבה שכל המחנה הדמוקרטי אמור היה להתייצב היום בהפגנה. ‏גורמים פוליטיים שהחליטו להיעדר ממהפגנה נתנו לממשלה הגזענית לגיטימציה לדברי הבלע האלו, זו לא אופוזיציה.

כפי שאמרתי היום בהפגנה, לצד חברי וחברותי, אנחנו לא נכופף את הראש למדיניות ההפרד ומשול של ממשלת נתניהו. מי שחושב שהממשלה יכולה להפלות היום קהילה אחת ומחר לא תפלה קבוצה אחרת, טועה ומטעה. אי אפשר לדבר על שוויון לכל ולסרב להביע סולידריות עם אזרחי ישראל הערבים. אנחנו לא נשקוט עד שהחוק יבוטל וערכי השוויון והדמוקרטיה יחזרו לנהל את ישראל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,014. הגיבו: 188. שיתפו: 72.
{% trans 'Tags' %}:

המחאה האזרחית נגד המדיניות הגזענית והמפלה של הממשלה מתרחבת. מחר במוצ"ש, אגיע יחד עם Meretz מרצ לשתי הפגנות חשובות: הראשונה, הפגנה משותפת של יהודים וערבים נגד חוק הלאום האנטי דמוקרטי. השניה, עצרת של ארגון IGY - ארגון נוער גאה - איגי לציון 9 שנים לרצח הנורא בברנוער.

אלו אמנם שתי הפגנות שונות, אך בבסיסן נמצאים אותם עקרונות: שוויון זכויות, סובלנות וחיים בביטחון. מדיניות ההפרד ומשול של הממשלה לא עובדת יותר. יהודים וערבים, הקהילה הגאה, יוצאי אתיופיה, עולים חדשים - כולנו אחד. מי שחושב שהממשלה יכולה להפלות היום קהילה אחת ומחר לא תפלה קבוצה אחרת, טועה ומטעה.

צר לי שיש גורמים פוליטיים שהחליטו לא להגיע להפגנה נגד חוק הלאום. אי אפשר ביד אחת להתנגד לחוק הלאום ולדבר על שוויון לכל וביד השניה לסרב להביע סולידריות עם ערביי ישראל.

עלינו מוטלת החובה לעמוד בסולידריות לצד כל האוכלוסיות המופלות והמודרות בישראל, עד ליום בו השוויון יחזור למדינת ישראל והדמוקרטיה תחזור לצעוד בגאון. לציבור נמאס ממציאות של שיסוי והסתה, והציבור מצביע ברגליים. בואו במוצ"ש.

פרטים נוספים על ההפגנות בתגובה הראשונה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 483. הגיבו: 60. שיתפו: 49.
{% trans 'Tags' %}:

שוב הסלמה קרובה יותר מהסדרה. בדרום האזרחים העבירו את הלילה במקלטים, ובעזה התושבים רעדו למשמע תקיפות צה"ל. זו מציאות שכולנו מכירים כבר יותר מדי טוב. אני מאחלת החלמה מהירה לפצועים. לבי אתכםן.

אנחנו נמצאים בנקודת זמן קריטית בה יקבע איך יראה המשך הקיץ של משפחות רבות בדרום, במדינה כולה, ובעזה - זה הזמן לנהוג באחריות ובאיפוק ולמצות את כל אפשרויות השיח עם השותפות למשא ומתן. הממשלה צריכה לעשות הכל כדי לעצור את כדור השלג שמתגלגל וגדל במהירות מפחידה, כי במלחמה כולם מפסידים.

הבוקר פניתי ליו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ אבי דיכטר, בדרישה שיקיים דיון דחוף בוועדה בה אני חברה. מן הראוי שלפני שאנו מדרדרים לסבב אלימות נוסף ומיותר, נציגי הכנסת בוועדה יקבלו סקירה מקיפה על ניסיונות ההסדרה מצד אחד, והיערכות צה״ל להסלמה במצב הביטחוני מצד שני. זו הדרך היחידה שלנו לפקח על הממשלה, רגע לפני שיהיה מאוחר מדי.

(תמונה: דוברות המשטרה)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 397. הגיבו: 87. שיתפו: 59.
{% trans 'Tags' %}:

כך מתנהלת קומבינת המאחזים:
בתחילת חודש יולי התקיימה ישיבה בוועדת הפנים על הסדרת המאחזים הבלתי חוקיים בגדה. ראש מועצה אזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר שהוא לא יכול לדאוג לצרכי תושבי המאחזים ברחבי המועצה שלו כיוון שהוא יחשב לעבריין.

אז מה מסתבר? ששלמה בכלל לא נאמן – לא לחוקי המדינה ולא לדברים שהוא עצמו אמר.

התנועה לחופש המידע ושלום עכשיו פרסמו היום מידע שמוכיח כי מועצת גוש עציון דאגה ביד רחבה לאותם מאחזים מכספי המיסים של כולנו. בשנת 2017 מימנה המועצה בסכום של כשש מאות אלף שקלים בניה במאחזים אלו, קמפיין נגד החלטת בג״ץ בנוגע לנתיב האבות, ועוד. מדבריו של נאמן עולה שהוא עצמו יודע שהפעילות הזאת עבריינית.
כך עובדת השיטה; בונים מאחזים בניגוד לחוק, מכספי המיסים שלנו, ואחר כך מתחננים שיסדירו את המאחזים כי הם ״לא רוצים״ להיות עבריינים.

המידע שנחשף היום מתווסף לדו"ח של שלום עכשיו מחודש יולי שחשף כי המועצה האזורית מטה בנימין הסתירה מהמדינה ומהציבור העברה של עשרות מיליוני שקלים ל"אמנה" – ארגון שעומד מאחורי הקמת רוב המאחזים הבלתי חוקיים בגדה המערבית. המועצה העבירה למעלה מ-65 מליון ₪ לעמותות שונות הפועלות בתחומה.

בעקבות החשיפה, פניתי לשר הפנים ולמבקר המדינה בדרישה לדעת מה הסנקציות שיופעלו נגד המועצה ומה בכוונת הממשלה לעשות עם כמויות הכספים שנגנבו מאתנו והועברו לפעילות בלתי חוקית.

לינק לסרטון של שלום עכשיו על קומבינת המאחזים בתגובה הראשונה.
(תמונה: פלאש 90 / נתי שואט)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 159. הגיבו: 35. שיתפו: 45.
{% trans 'Tags' %}:

ערב אישור חוק המרכולים נבהל ראש הממשלה מהמחאה הציבורית והצהיר: "אחרי שהחוק יעבור, יסתכלו ויראו שאין שום שינוי. זה הרבה רחש ומהומה". אתמול, שר הפנים דחה את חוקי העזר העירוניים של חמש רשויות מקומיות לפתיחת עסקים בשבת, בטענה מנותקת מאין כמותה: "הערים לא הוכיחו צורך חיוני בפתיחת עסקים בשבת".

עבור הממשלה הזאת חופש הוא לא צורך חיוני, ורצון הרשויות המקומיות לפעול על פי צו מצפונם של תושבי ותושבות העיר, לא לגיטימי.
בהובלת הקואליציה של נתניהו הכפייה הדתית הפכה לשגרה, והכרסום בחופש שלנו, הפך למדיניות.

כמחוקקת אני מייחסת חשיבות רבה למילה הכתובה. האמירות הריקות של נציגי הממשלה, חדשות לבקרים, שאין חידוש או השלכות יישומיות לחוק שעובר, הן לא רק שקריות אלא בעיקר מזלזלות בציבור. כך, לפתע הוחלט לישם את הסעיף בחוק שבאמצעותו נעצר הרב דב חיון – שכל "פשעו" היה לחתן זוג עפ"י דרכם ואמונתם. אותו סעיף בחוק שמשמש כאמצעי הפחדה, משטור וכפייה.

אל לנו להיות אדישים ולו במעט לכרסום בחופש שלנו. לא בכדי יצאנו במחאה בכנסת וברחובות, יחד עם עשרות אלפים, על ההתערבות הבוטה של הממשלה בחוק המרכולים, עבודות הרכבת בשבת, הדרת נשים והפרדת הדת מהפוליטיקה.

אני מחזקת את הרשויות המקומיות שמסרבות לקבל את החלטת שר הפנים ועתרו על כך לבג"צ. הן מצטרפות לעתירה שהגישה זהבה גלאון Zehava Galon כיו״ר מרצ, מיד לאחר אישור החוק בכנסת.
המאבק הוא על החופש של כולנו.

(צילום: פלאש 90)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 529. הגיבו: 69. שיתפו: 93.
{% trans 'Tags' %}:

אחרי שנים ארוכות של מאבק, ועדת השרים אישרה את המתווה של שרת המשפטים איילת שקד להטלת קנסות על צרכני זנות, לצד השקעת משאבים בשיקום נשים וגברים בזנות. בכך, מתחילה סוף סוף ההכרה שזנות היא תופעה פסולה שצריך למגר. זנות, על כל סוגיה, היא הקצה של אי השוויון המגדרי בחברה, ומיגור תעשיית הזנות תהווה צעד בהכחדת תרבות האונס בה אנו חיות.

קנסות הם לא העונש האולטימטיבי, וצריך לשאוף לכך שצריכת זנות תהיה עבירה פלילית. אך המתווה הקיים בהחלט מצביע על התקדמות מבורכת ומתבקשת ביחס החברה לזנות. השיקום של הנשים הוא חלק חיוני ובלתי נפרד מהחוק, לכן פניתי היום לשרת המשפטים לכלול את המכללה - Her Academy, שמעניקה הכשרות מקצועיות לנשים בזנות, בתכנית השיקום העתידית במסגרת המתווה. 'המכללה' נותנת אופק תעסוקתי לנשים רבות, וסגירתה בשל חוסר תקציבים יהיה מחדל.

על אף ההתקדמות החשובה, המאבק לא נגמר. כל עוד תופעות נוספות כמו חשפנות יהיו מותרות, נשים ימשיכו להיות כלי לבידור ולסיפוק מיני. אמשיך להיאבק עד שהממשלה תכיר בכך שזנות וחשפנות הן אותה הפרקטיקה.

ההתקדמות החשובה לא הייתה קורית בלי הארגונים הפמיניסטיים, ארגוני הסיוע וארגוני המאבק בזנות בראשם המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, ובלי הנשים הפמיניסטיות והאקטיביסטיות בכל מקום, שמשנות את השפה, התודעה והתרבות של החברה כולה. ובעיקר, כבוד גדול לחברתי, חברת הכנסת לשעבר זהבה גלאון Zehava Galon, שהובילה את המהלך בכנסת ולא ויתרה במשך עשור שלם עד להגעה לרגע הזה.

(צילום: פלאש 90)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 296. הגיבו: 36. שיתפו: 25.
{% trans 'Tags' %}:

ככה נראית ירושלים של כולםן - גאה, פלורליסטית, שוויונית ומכילה. בירתנו היא מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית כולה, ויחד עם המגוון האנושי שצועדים איתנו היום, אנחנו התשובה הניצחת לחקיקה המפלה ולהסתה של גורמים חשוכים.

זהו מאבק על זהותה של מדינת ישראל. שוויון, חופש וסובלנות אינם נחלתם של קבוצה, דת או אזור גיאוגרפי אחד בלבד, עלינו להבטיח בטחון וחופש מלא לקהילה הגאה בכל מקום ובכל זמן.

לצד המאבק אנחנו זוכרים את שירה בנקי, ניר כץ וליז טרובישי זכרם לברכה. אנחנו לא נעצור עד שנגרש את השנאה המתפרצת ובמקומה נאיר את הרחובות והחברה הישראלית כולה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 868. הגיבו: 20. שיתפו: 41.
{% trans 'Tags' %}:

ככה נראית להט"בופוביה ושנאת האחר:
*בתחילת השבוע הותקף באלימות לבנה צליל, רק כי העז ללכת בירושלים עם דגל הגאווה.
* הרב לוינשטיין קרא להפגין נגד מצעד הגאווה בירושלים כי לטענתו זה "סטייה ועיוות מוסרי".
*יותר מ-100 רבנים חתמו על מכתב בו הם מאשימים את ארגוני הלהט"ב ב"טרור אגרסיבי" וב"שטיפת מוח תקשורתית" במטרה "להפוך את הסוטים לגיבורים".

ואם כל זה לא הספיק, השיא המכוער של השבוע הגיע בצורת מאמר שמסית לאלימות באופן חד משמעי, ומשווה את קהילת הלהט"ב, יחד עם ערבים, שמאלנים וכל המיעוטים בעצם, לאויב מסוכן. כמובן שפנינו ליועמ"ש על מנת שיפתח בחקירה, כי מילים יכולות להרוג, כי מילים עלולות להפוך בסוף למעשים.

שלושה בני נוער כבר איבדו את חייהם להסתה ולשנאה. שירה בנקי נרצחה במצעד הגאווה בירושלים לפני שלוש שנים. ניר כץ וליז טרובישי נרצחו בבר-נוער ממש היום לפני תשע שנים. נתניהו ילך לנחם את האבלים, אך היכן הוא עכשיו? מדוע הוא שותק לנוכח האלימות הגואה? הכתובת על הקיר, ולא באופן מטאפורי, מעל דפי הפייסבוק ובתקשורת, והשתיקה הרמה של הממשלה מעידה על אובדן היכולת להבחין בין טוב לרע.

מחר אני אצעד בירושלים, יחד עם אלפים רבים - נשים וגברים, חילונים ודתיים, צעירים ומבוגרים. זהו מצעד חשוב מאין כמותו במאבק על צביון המדינה, כדי לדרוש שוויון זכויות, הכלה וסובלנות, ואת הזכות הבסיסית לחיים בביטחון. יחד ננצח את השנאה. בואו איתי.

לינק לאיוונט בתגובה הראשונה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 320. הגיבו: 31. שיתפו: 36.
{% trans 'Tags' %}: