מרצ

37,730 ( +0.20% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מיכל רוזין / מרצ באתר כנסת פתוחה

  מיכל רוזין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 19 בספטמבר 2017 17:03. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 23 בספטמבר 2017 07:05


אינספור נשים, שחתומות על מהפכים, נמחקו מדפי ההיסטוריה. מזהות את האישה בתמונה? זאת קייט שפרד, פעילה בתנועת הסופרג'סטיות שחתומות על כך שאנחנו, נשים, בעלות זכות הצבעה.
~~
היום לפני 124 שנים ניו-זילנד הייתה למדינה המודרנית הראשונה שנתנה זכות בחירה לנשים בבחירות הכלליות, בזכות מאבקה של שפרד. החוק התקבל מספר שבועות בודדים לפני הבחירות עצמן, ובתוך זמן קצר זה, למעלה מ60% מהנשים נרשמו והצביעו בבחירות הכלליות בניו-זילנד. רובן לעולם לא דמיינו שיוכלו לבחור, אבל המאבק והניצחון האיר להן את הדרך ופתח נתיב שלימים גם אותן נשים התמודדו, נבחרו ושינו סדרי עולם.
~~
למה אני מספרת לכם את זה היום? בתקופה האחרונה, ובדגש על הימים האחרונים, אנחנו שומעות מתקפות חסרות תקדים על שילוב נשים בצה"ל. דווקא כאן, בישראל, גורמים שמציגים עצמם כאוהבי הארץ וציונים טוענים שמדובר בסכנה. הם שוכחים שהמפעל הציוני התפאר בשאיפה לשוויון מוחלט מיום הקמתו ושהדעות שלהם ממש לא תואמת את ערכינו ומטרותינו.
~~
אני מחזקת את המאבק של נשים לשרת בתפקידי לוחמה ובכל תפקיד שרק יחפצו למלא, וקוראת לצה"ל להמשיך אל עבר הקידמה, ולא לסגת לאחור. פתיחת השערים תוביל נשים רבות לבחון אופציות ואפיקים נוספים לשירותן, ובעתיד גם לחייהן. בדיוק כפי שזכות הבחירה נתקלה בראקציונרים פחדנים ואנחנו ניצחנו, גם בקרב הזה אנחנו ננצח.

(תמונה: nzhistory.govt.nz)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 508. הגיבו: 34. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

האלימות המזוויעה שהיינו עדים לה אתמול בהפגנת החרדים אינה זרה לנו, אנחנו פוגשים התנהגות דומה בהפגנות האתיופים או הבדואים, ואחרים. כמות האירועים עולה, ונדמה שמפכ"ל המשטרה אינו מתייחס בכובד ראש לתופעה המסוכנת הזאת. האם הוגשו כתבי אישום נגד שוטרים? האם מח"ש שוקדת על חקירות? המפכ"ל הצהיר בפומבי שהוא הרגיש רע מאוד לצפות בסרטונים המזעזעים שעלו מההפגנה אתמול. "להרגיש רע" זו פריביליגיה של צופה מהצד. מהאדם שמנהל את המחדל הזה- אנו מצפים למעשים.
~~
המעצרים המופרזים של המפגינים בפתח תקווה, פינויים אלימים והרג אזרחים כפי שהתרחש באום אל חיראן ולאחרונה ביפו, שם נורה מהדי סעדי בגבו. הקרבנות של כוחנות המשטרה חוצים מגזרים והמקרים הללו הם רק קצה הקרחון. הגיע הזמן לרסן את משטרת ישראל.
~~
מח"ש חייבת לחקור ביסודיות כל שוטר שפרע והשתמש בסמכותו בצורה לא ראויה, צריך למצות את הדין עם השוטרים שנקטו באלימות בלתי סבירה כלפי המפגינים, ולהראות לאזרחי ישראל שהמשטרה שלהם רוצה להגן עליהם ולא לתקוף אותם.⁠⁠⁠⁠

(תמונה מתוך חדשות כיכר השבת)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 140. הגיבו: 26. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}:

אם מרצ לא תפתח את שורותיה היא עלולה להיוותר מחוץ לכנסת ה-21, ובפועל לחסל את הסיכויים לכינון ממשלת שמאל. אל תתבלבלו, אנחנו כבר בדרך לשם. פקדנו השנה 18,000 שותפים ושותפות לדרך שרואים בפתיחת השורות תקווה אמתית לשינוי.

לכן, אני קוראת לכםן להתנגד להצעות שתעלנה היום להצבעה בוועידה שקוראות להדחת זהבה גלאון מראשות המפלגה, ולקבוע עבור הועידה החדשה שתיבחר בסוף אוקטובר את מועד הבחירות ליו״ר המפלגה.

יוזמי ההצעות מנסים לבצע מחטף, ולשלול מאלפי מתפקדי מרצ, שהצטרפו למפלגה במפקד השנה, את זכותם להיות מעורבים בהחלטות הרות גורל ומהותיות לעתידה של מרצ ואף לעתידו של מחנה השמאל הישראלי כולו. הוועידה החדשה תידרש להכריע בשאלת אופי הפריימריז במפלגה, כלומר האם לפתוח את בחירת היו"ר והרשימה לקבוצת בוחרים גדולה יותר מאלף חברי וחברות הועידה. פתיחת הבחירות ליו"ר ולרשימה לכנסת היא תגובה הולמת לטענות נגד מרצ על היותה סגורה, נישתית ואליטיסטית, וכפועל יוצא מכך - קטנה. פתיחת הבחירות יכולה לחדש גם את ימיה של מרצ הארצית בתור מפלגה רלוונטית, אטרקטיבית ובת-קיימא

כמי שפעילה במרצ כבר יותר מ-20 שנה וגאה לייצג את בוחריה בכנסת כבר קדנציה שנייה, חורה לי לראות איך מאחורי הקלעים נרקמות בריתות שמטרתן אינה שיח, אלא דילול שורות וסגירת חשבונות. בעוד שחילוקי דעות על מבנה ומנגנון הם עניין בריא במפלגה, אותם אינטרסים צרים וניסיונות לסיכולים פוליטיים הם אלו שמזהמים את המפלגה ומצמצמים את כוחנו יותר מכל דבר אחר. בין יוזמי המחטף כאלו שמתנגדים לפתיחת הפריימריז ומעדיפים להשאיר את מרצ סגורה כפי שהיא כיום, ולהסתכן בכך שמרצ חלילה, לא תעבור את אחוז החסימה בבחירות הקרובות.

בשנים האחרונות, כדרכה ומסורתה, מרצ פעילה בכנסת, בחוגי בית וברחוב - שמאל חזק וגאה שלא מסתתר ומתבייש. החזרנו את הגאווה לשמאל ואין לנו שום כוונה להתקפל או להיעלם, ולכן כל מי ששואף לראות מרצ גדולה מוכרח להתנגד למחטף הבזוי והמקומם הזה.


אהבו: 288. הגיבו: 57. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

לקראת שבת, 02:40 דק' של שיחה צפופה על השמאל בישראל, העשייה והחזון שלי, קצת טוקבקיסטים (איך אפשר בלי?) ולמה אני כל כך אוהבת את הפוליטיקה הישראלית.
מוזמנות ומוזמנים לצפות. שבת שלום!
#פנים
כאן ועכשיו


אהבו: 243. הגיבו: 32. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

אם הוטרדת מינית באוטובוס, זכותך לגשת לנהג ולבקש שיסיע את כל האוטובוס לתחנת המשטרה הקרובה באופן מיידי. לא ידעת? את לא לבד, גם רוב הנהגים לא יודעים זאת, למרות הנוהל הברור של משרד התחבורה בעניין.
במהלך שיזמתי עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל, ובקידום שר התחבורה, ישראל כץ, מופצות בימים אלו בתחבורה הציבורית ברחבי הארץ מדבקות בנושא הטרדות מיניות בתחב"צ ועל זכותנו לקבל מענה מיידי.
~~
בישראל של 2017, אוטובוסים אינם מהווים מרחב בטוח עבור נשים. כמעט 50% מהנשים שנשאלו העידו שהוטרדו מינית בתחבורה הציבורית.
מטרת המדבקות אינה רק ליידע את הנפגעות על המענה המיידי, אלא להעלות מודעות לתופעת ההטרדות המיניות בתחב"צ ולהרתיע את הפוגעים. אין לי ספק כי זהו צעד משמעותי מאד אל עבר שינוי התודעה בזירה ציבורית המועדת לפורענות.
~~
תודה בראש ובראשונה לKeren Corcos ולנשים האמיצות שפנו אלי בנושא החשוב הזה, לשותפות באיגוד מרכזי הסיוע ובייחוד לעו"ד Liat Klein שסייעה בהכנת הצעת החוק שהובילה לגיבוש מהלך זה, ולמשרד התחבורה והבטיחות בדרכים על יישום פרויקט חשוב מאין כמותו.

צפו בכתבה של עמליה דואק ויונה לייבזון, חדשות 2 (לינק לכתבה המלאה בתגובה הראשונה).


אהבו: 684. הגיבו: 73. שיתפו: 224.
{% trans 'Tags' %}:

אלו שתקפו את ח"כ יגאל גואטה עיוותו את היהדות ושכחו כי דרך ארץ קדמה לתורה. התמיכה הרחבה בו שוב מוכיחה את הפער העצום בין הציבור, על כל גווניו, לבין רבנים חשוכים שאינם נושאים את שם היהדות לטובה. על אריה מכלוף דרעי Arye Machlouf Dery לפעול כמנהיג ולדחות את בקשת ההתפטרות של ח"כ גואטה ובכך לעמוד לצידו. למרות המחלוקות הגדולות בינינו, ח"כ גואטה פעל בכבוד והוכיח שאפשר לחשוב אחרת ועדיין להיות בן-אדם.

(תמונה: צילום מסך Ynet)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 393. הגיבו: 46. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

כפיים, מירי.
תאמינו או לא- שרת התרבות וההשתקה מתלוננת על סתימת פיות ומאמצת מילים כמו "דמוקרטיה" ו"חופש ביטוי". אם היה פרס השרה הצבועה ביותר- היא היתה לוקחת בגדול, לא רק את פרס "אופיר" – גם ב"קאן" הייתה נרשמת גאווה ישראלית נדירה.
~~
שיכרון הכוח של רגב וחנופה לקיצוניים הוביל אותה מרגע מינויה לשרת התרבות להפוך לאויבת חופש הביטוי בישראל. את מי רגב לא ניסתה להשתיק? בכל חלקה טובה של יצירה, גאווה ישראלית, התפתחות תרבותית, רגב מצאה לה מקום למתקפה.
תעשו תרגיל: תחפשו "מירי רגב נגד" בגוגל ותמצאו לא פחות מאשר 762,000 תוצאות. ביניהן: מירי רגב נגד התיאטרון ביפו // מירי רגב נגד "פוקסטרוט" // מירי רגב נגד אקו"ם // מירי רגב נגד גרוסמן // מירי רגב נגד גלגל"צ // מירי רגב נגד מופעי הערום בפסטיבל ישראל, ועוד ועוד ועוד.
~~
באיומים של רגב אין כלום, פעם אחר פעם עו"ד דינה זילבר, המשנה ליועמ"ש, מפזרת את הערפל ואומרת שאין לה שום סמכות לפעול לקיצוץ תקציבים ממוסדות או לשנות ולהגביל תכנים.
~~
לפני שנה, בטקס אופיר הקודם, רגב יצאה מהאולם כשהראפר תאמר נאפר שר את אחד משיריו של דרוויש, ואז עלתה חזרה על הבמה כדי להתחיל את ההצגה הפרטית שלה. אני מחזקת את אנשי הקולנוע והתרבות ששמו סוף לפרובוקציות המיותרות והמסיתות של שרת התרבות, והחליטו שלא להזמין אותה השנה לאירוע, לטקס שכולו גאווה תרבותית ויצירה חופשית.

(צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,475. הגיבו: 227. שיתפו: 225.
{% trans 'Tags' %}:

היי נפתלי בנט, אוטו-אנטישמיות, מצלצל לך?
זוכר שכינית את השמאל, ארגון ׳מולד׳ ואת הנאבקים בהדתה בבתי הספר כסובלים מאוטו-אנטישמיות? אז הנה לך שיעור באנטישמיות; הבן של ראש הממשלה, מנהיג הקואליציה שלך, שחי, נושם ופועל מחשבון כספי ציבור, פרסם את הפוסט האנטישמי הזה, שהראשון לפרגן לו הוא דיוויד דיוק, מנהיג ה-kkk לשעבר- עבריין, אנטישמי ומכחיש שואה מוצהר. בוא נראה אם הפעם אתה וחבריך בקואליציה, חסרת עמוד השדרה הזאת, תצליחו לעמוד לצידנו, לצד העם היהודי ולגנות באופן נחרץ את התהום המוסרית הזו.
והאמת? אותי זה לא מפתיע, כי זו כנראה רוח המפקד. שחיטת פרות קדושות וזילות מבישה כדי להסית, להשפיל ולפלג. האנטישמיות הזאת יוצאת ממשכנו של ראש ממשלת ישראל.
בושה.

תמונה: מחזקים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,389. הגיבו: 185. שיתפו: 234.
{% trans 'Tags' %}:

ההודעה על הגשת כתב האישום נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות, מזכירה לי זיכרונות מן העבר. היו ימים שמנהיגים היו מכבדים את שלטון החוק ולוקחים אחריות.
יצחק רבין ז"ל: ״האחריות היא משותפת, פורמלית ומוסרית, ואינני מוכן לכך שרק רעייתי תעמוד לדין״.

היו ימים.

("כך היה", ערוץ 1. לינק: http://bit.ly/2vPW3Xw)


אהבו: 3,360. הגיבו: 778. שיתפו: 3,372.
{% trans 'Tags' %}:

"תוריד את השטיח מהראש!" כך התבטא איש, לכאורה "שמאלן", באופן דוחה ומשפיל כלפי אדם חרדי בהפגנה השבועית בפ"ת לפני שבוע וחצי. מדובר בהתנהגות מגעילה שזכתה לסיקור בכל הערוצים ולגינויים מכל קצוות הקשת. כשמדובר בשמאלנים, ה"מזועזעים הכרוניים" מימין תמיד יהיו שם כדי לרכוב על הגל ולא להאמין שדבר כזה יכול לקרות במדינת היהודים. השמאל מגנה כמובן גם כן.
>>
אתמול הוגש כתב אישום נגד אדם חרדי, תושב בני ברק על כך שאיים על שורה של יהודים רפורמים בישראל. לא - הוא לא אמר מילים מגעילות בלבד, הוא איים עליהם ברצח. ב"חרב ודם". הוא הניח סכינים בפתחי בתי הכנסת שלהם, שלח אליהם מכתבי סחיטה וריסס כתובות נאצה. זה לא עניין של מה בכך, הוא איים על המנהיגים - רבנים ורבות שמייצגים קהילה של למעלה משני מליון יהודים בישראל ובתפוצות.
>>
וזה לא עוצר באיומי רצח על יהודים רפורמים, אתאיסטים והקשת הפלורליסטית כולה. האיש אסף מידע על פעילי שוברים שתיקה ורכש בנזין במטרה לשרוף את המשרדים שלהם (כותרת עתידית בערוץ 20: "שוב קצר חשמלי במשרדים של ארגון שמאל קיצוני").
>>
אז איפה אתם המזועזעים הכרוניים של הימין כשזה נוגע להסתה ואיומים בתוך המחנה שלכם? איפה הרבנים והמנהיגים הרוחניים של היהדות האורתודוקסית? איפה מזדעקי האנטישמיות כשהפגיעה היא ביהודים רפורמים?
>>
נמצא איום לרצוח אזרחים על רקע דתם או עמדותיהם הפוליטיות, ולא רק שהמנהיגים המסיתים לא לוקחים אחריות, הם אפילו לא מגנים. מחר הם שוב יגידו ששוברים שתיקה הם "אויב שפוגע במדינת ישראל" (סגנית שר החוץ ציפי חטובלי) ו"תג מחיר של השמאל" (שר החינוך נפתלי בנט) ו"גיס חמישי" (שרת התרבות מירי רגב). מחרתיים הם שוב יגידו שהרפורמים "גורמים חורבן ליהדות" (שר הפנים אריה דרעי). ככה לא נראית מנהיגות שחותרת לאחדות העם - ככה נראית הכשרת הדם שעוד יבוא.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 414. הגיבו: 41. שיתפו: 66.
{% trans 'Tags' %}: