מרצ

40,575 ( +0.25% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מיכל רוזין / מרצ באתר כנסת פתוחה

  מיכל רוזין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 20 ביוני 2018 14:26. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 ביוני 2018 07:05


עשינו היסטוריה עכשיו במליאת הכנסת! ניצחון לאופוזיציה, לציבור החופשי ולקהילה הגאה בישראל. מול הניסיונות של הקואליציה להמשיך באפליה, לפני כמה דקות הצלחנו בצעד חסר תקדים להביא צדק ולאשר את חוק הפרשנות שבכוחו לבטל את האפליה החוקית נגד הקהילה הגאה בישראל.

לפי הצעת החוק, בכל מקום בספר החוקים ותקנות המינהל בו יש התייחסות לאיסור הפליה, יתווסף האיסור על הפליה מנימוקים של נטייה מינית או זהות מגדרית. יש לכך משמעות גדולה בעיקר בפרשנות המשפטית ובפסיקה לטובת להט"ב וגם חינוכית וחברתית.

גאה בחברי ח"כ לשעבר ניצן הורוביץ שהצליח בכנסת ה-19 להעביר את הצעת החוק בקריאה טרומית, ואני נרגשת להמשיך את דרכו ולייצג את סיעת מרצ בקידום צעד נוסף במאבק ההיסטורי.

חודש הגאווה 2018 ייזכר כזמן בו שוויון הוא הכרח והצדק הוא שמנצח.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,280. הגיבו: 73. שיתפו: 122.
{% trans 'Tags' %}:

להפריד ילדים מהוריהם זו לא מדיניות, אלא אכזריות מעוותת. בשבועות האחרונים ממשל טראמפ הפריד בין 2,000 ילדים להוריהם, כלא אותם ב"כלובים" והקהילה הבינלאומית שותקת, כולל ישראל, וזו בושה גדולה.

אין ספק שכל מדינה רשאית להגן על הגבולות שלה, אבל לא בכל מחיר ולא כך. העדויות, קול הבכי והתמונות שמתפרסמות הופכות את הבטן ואני לא יכולה לתאר לעצמי את עומק זעקת ההורים ואת הטראומה הקשה שהילדים הללו יקחו איתם כנראה לכל החיים.

לאחר שהאשים את הדמוקרטים כהרגלו, אתמול טראמפ אמר ש"ארה"ב לא תהפוך למחנה מהגרים או מתקן שמחזיק פליטים, לא במשמרת שלי". המשיך וציין שאירופה "טעתה כשנתנה למיליונים להיכנס". כיהודיה, אני לא יכולה לשמוע או להעלות את הדעת שמדינות סוגרות את דלתותיהם לפליטים. מדינות אירופה עשו את שנדרש מהן לא רק כישויות מדיניות המחויבות לחוק הבינלאומי אלא כבני ובנות אדם. האמירה של טראמפ היא ניצול ציני ותו לא, ועל אחת כמה וכמה - לא מכשירה את השרץ.

הימין בישראל מוחא כפיים לכל צעד של נשיא ארה"ב, אך חס וחלילה לבקר אותו - במיוחד כשמדובר באמירה ערכית שזורה היטב בהיסטוריה של כל עם שהיו פליטים ומהגרים בעברם. זה לא סוד שיש לי ביקורת קשה מאוד על מדיניות הממשלה שלנו בנוגע לפליטים ומבקשי המקלט, אך כשהממשלה הזאת שותקת היא עושה את זה גם בשמנו.

עלינו להוקיע ולגנות מהשורש את המתרחש בארה"ב. מהגרים, פליטים וילדיהם הם בני אדם ולא כלי משחק ולחימה במאבק על הגבולות. זה גם שיעור טוב עבור ההנהגה הישראלית ודורשי הגירוש שאני מקווה בכל ליבי שהם רואים ומזדעזעים עד לאן אכזריות, לאומניות ואטימות לב לסבל של אחר יכולים להוביל אומה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 430. הגיבו: 128. שיתפו: 117.
{% trans 'Tags' %}:

לא מזמן שאלו אותי קבוצת בני נוער, "את בעד או נגד ערבים"? ככה פשוט. כי אפשר להיות בעדם או נגדם, וזה מה שמפריד בעיניהם בין ימין לשמאל, ואולי גרוע מכך, מי בעד או נגד המדינה.

השאלה הזו לא מגיעה מחלל ריק. אלה ילדים שחשופים לחדשות ושומעים שתושבי עפולה הפגינו נגד מכירת בית למשפחה ערבית, ואיך בבריכה בדרום מפרידים באופן שיטתי בין יהודים לבדואים. הם גם שומעים את ראש הממשלה מגנה בגלל ׳פייק ניוז׳ את אוהדי סחנין, את שרת התרבות והספורט של מדינת ישראל עושה שמיניות באוויר כדי שהשפה הערבית לא תקבל שום ביטוי באירועים מרכזיים, ואת ח"כ מיקי זוהר שטען שהגזע היהודי הוא העליון.

את כל אלו מובילה הממשלה הלאומנית ביותר, שבמקום להוקיע את הגזענות הזו, היא מלבה אותה בשביל לקושש עוד כמה קולות ולייצר "הפרד ומשול" בעם. אותה ממשלה שמגבה אלימות של מתנחלים נגד שוטרים וחיילי צה״ל, אבל מחפשת כל הזדמנות, גם אם שקרית, כדי להתנגח באזרחי ישראל הערבים.

לבני הנוער, אגב, עניתי - זו לא שאלה של בעד ונגד. הערבים, אזרחי ישראל הפלסטינים, הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, ואין חולק על כך. חזרתי למגילת העצמאות ולהקמת בית לאומי לעם היהודי עם שוויון זכויות מלא לכל אזרחיה. כנראה שגם חברי הממשלה צריכים לחזור לשיעורי האזרחות וההיסטוריה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 308. הגיבו: 68. שיתפו: 26.
{% trans 'Tags' %}:

מירי רגב, מתי תפסיקי?
את חגיגות ה-70 הרסת,
את מסי הברחת,
אז אולי לאירוויזיון תניחי? האירוויזיון שווה, גם אם אי אפשר לשלוט בו.
ואם תרצי או לא, החברה הערבית והשפה הערבית הן חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית.

תעשי טובה לכולנו - תחסכי מאיתנו את מסיבת העיתונאים הבכיינית שתערכי אחרי שיבוטל האירוויזיון בארץ. כשזה יקרה, כבר לא תוכלי להאשים את איומי הטרור.

#מירי_צאי_לנו_מהאירוויזיון

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 424. הגיבו: 71. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

בשביל להגן על חיילי וחיילות צה"ל לא צריך להחשיך מצלמות, אלא לסיים את הכיבוש ולעצור את שליחתם לתפקידי שיטור מול אוכלוסייה אזרחית.

תקשורת מגוייסת לא מועילה למדינה דמוקרטית, להפך.
במקום לבדוק את עצמנו, בוחרת הממשלה להאשים את מי ששם לנו מראה מול הפנים. הגבלת הסיקור ביו״ש לא תיגמר בשטחים הכבושים ובתושבים הפלסטינים, אלא תזלוג גם לתוך מדינת ישראל בהפגנות ובמחאות חברתיות.

אז מה יהיה עכשיו? חיילי צה״ל יצאו לפעילות צבאית לאסוף מצלמות וסרטונים?

לא רק שקצינים בכירים באוגדת יו״ש מעידים כי הסרטונים משמשים כלי ממשי בתחקירים של תקריות חריגות, וטיפול בתקלות שקורות, אלא כבר קיימות היום בחוק הגנות על לוחמים מפני צילום שעלול לפגוע בהם.

הנזק התדמיתי לאיסור הצילום ברמה הבינלאומית יותר קשה מאשר הצילומים עצמם. הצילומים לא מסכנים את חיילי צה״ל, אלא מסכנים את המשך מדיניות הכיבוש והסתרת האמת מאזרחי ישראל. זו בדיוק הכוונה של ממשלת נתניהו שממשיכה להתקרב למשטרים חשוכים שבוחרים לצמצם את חופש הביטוי באופן דרקוני כדי להסתיר את אזלת היד המדינית שלה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 357. הגיבו: 109. שיתפו: 38.
{% trans 'Tags' %}:

עיד אל פיטר שמח לכל אחיותינו ואחינו המוסלמים בישראל ובעולם, מי ייתן ונזכה לימים של אחווה, שכנות טובה ושלום.

كل عام وجميع اخواننا واخواتنا في اسرائيل وفي العالم أجمع بألف خير, محبة, وئام وسلام بمناسبة عيد الفطر السعيد.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 222. הגיבו: 22. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

רוחות מערביות נושבות בעוטף עזה, ומביאות עמן מעזה עפיפונים שמבעירים את השטח. מראות המרבדים השחורים, החיטה השרופה והריח מהשריפה שהוצתה בחורש ניר עם בזמן שסיירתי שם, ימשיכו ללוות אותי עוד ימים רבים.

בחודשים האחרונים הוצתו למעלה מ-400 שריפות בעוטף ונשרפו כליל כ-25 אלף דונם. בכל יום שירותי הכבאות מטפלים בכ-11 שריפות ובימי שישי כ-20.

אבל את הרקטות, עפיפוני התבערה ובלוני התבערה, לא נצליח לעצור רק באמצעים צבאיים וטכנולוגיים. מדיניות ממשלת ישראל היא מדיניות פלסטר, מבלי להסתכל לסכסוך ולתושבים בעיניים. מדיניות של אלימות שמובילה לעוד אלימות ולמעגל בלתי נגמר של אימה ורוע.

השיחה עם תושבי העוטף, האחראי על השטחים החקלאיים והרבש"צ, מגלה אנשים אמיצים וערכיים, שרואים גם את מצוקת תושבי עזה ודורשים פתרון מדיני ארוך טווח. גם הם יודעים ששיקום הרצועה וחתירה להסדר מדיני, הוא אינטרס שיועיל עמנו ועמם.

בתמונה: ההפגנה השבועית בצומת יד מרדכי. קוראים יחד לפתרון מדיני, כי המציאות הזאת אינה גזירת גורל - היא גזירת מנהיגות קלוקלת ופחדנית ובידנו הכוח לשנות אותה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 292. הגיבו: 112. שיתפו: 29.
{% trans 'Tags' %}:

הציבור הישראלי מאס ברבנות ובכפייה הדתית.

מחקר מיוחד שפורסם ב Haaretz הארץ מצא שבשנת 2017 לפחות 2434 זוגות נישאו בטקס יהודי שלא דרך הרבנות, עלייה של 8% לעומת 2016, ושחלה עלייה בשיעור המגדירים עצמם כידועים בציבור בעשור האחרון.

מדינת ישראל היא המדינה המערבית היחידה שלא מאפשרת נישואין אזרחיים וכופה על כלל אזרחיה טקס נישואין דתי. נישואים מחוץ לרבנות הוא אקט מחאה חשוב ביותר שמוכיח מעל הכל את הפער בין הציבור החופשי לבין הממשלה הנשלטת על ידי הממסד הדתי.

הרבנות היא גוף שוביניסטי אנכרוניסטי ומיושן. קהילות שלמות לא זוכות לממש את הזכות הבסיסית שמגיעה להן להינשא ולהיות מוכרות על ידי המדינה. המציאות הזו חייבת להשתנות.

דרשתי אתמול שוועדת הפנים תקיים דיון דחוף לבחינת התופעה ולמציאת פתרונות ראויים לאזרחיות ולאזרחי ישראל. צריך להפקיע מהרבנות את הסמכות הבלעדית על חיי האישות שלנו. בסוף זה יקרה, השאלה היא רק מתי.

ישראל חופשית פנים - איגוד ארגוני יהדות ישראלית

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 301. הגיבו: 38. שיתפו: 32.
{% trans 'Tags' %}:

הבוקר נעשתה היסטוריה בישראל: צרכני זנות ייקנסו ב1500-3000 שקלים. בשורה חשובה אחרי שנים של מלחמה בזנות, בסחר בנשים ובהחפצתן.

צריכת זנות היא כתם מוסרי בחברה שלנו ומייצגת את הקצה של אי השוויון המגדרי ותרבות האונס. שרת המשפטים הציגה הבוקר את תזכיר החוק והעבירה מסר חד וברור - זו תופעה שצריך להוקיע ולפעול למיגורה. זה מסר חברתי חשוב ביותר לכלל החברה שלנו, נשים וגברים כאחד.

יחד עם זאת, נותרה עוד מלחמה לפנינו. מבחינה מהותית ופרקטית, המתווה האידיאלי הוא ענישה פלילית, וההחלטה על ענישה מנהלית היא רק ההתחלה. כולי תקווה שהמתווה הנוכחי הוא רק צעד ראשון ונזכה לראות אכיפה אמיתית של המשטרה, ובהמשך הרחבה משמעותית של ההרתעה בנושא.

כבוד גדול לחברותי זהבה גלאון Zehava Galon ו שולי מועלם שהובילו יחד את המאבק בכנסת וקוצרות היום את פירות עבודתן הקשה.

זו תחילתה של נורמה חדשה בישראל. יש צורך בשיקום שורדות הזנות, חינוך מעמיק לנושא ומלחמה על שינוי צריכת זנות לעבירה פלילית. כך בונים חברה טובה, בריאה ומוסרית יותר.

(תמונה: עופר וקנין)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 603. הגיבו: 78. שיתפו: 58.
{% trans 'Tags' %}:

ממשלת נתניהו לא מונעת את ההסלמה הביטחונית, היא מכבה שריפות. תרתי משמע. יש פתרונות לסיום מעגל הדמים בדרום, הקשיבו לדברי במליאה:


אהבו: 130. הגיבו: 48. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}: