יש עתיד

37,515 ( +2.59% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

עפר שלח / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  עפר שלח בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 17 באוגוסט 2017 11:33. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 21 באוגוסט 2017 07:05


ביליתי ערב נהדר עם המתנדבים של השומר החדש, שמיישמים בידיים וברגליים ציונות מעשית של זמננו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 630. הגיבו: 26. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}:

הרעיון שהסמכויות הבטחוניות העליונות יעברו באופן רשמי מהממשלה לקבינט הוא נכון, כי זה המצב ממילא. אבל כמו בהרבה מקרים בקבינטים של נתניהו, מתעסקים בקישוט ולא בעיקר: ראש הממשלה ממשיך להתייחס לקבינט שלו כאל אויב, וההחלטות בעניני הביטחון החשובים ביותר מתקבלות בלי דיון ובלי ידע. אה, וחוץ מזה, יש בהצעה החדשה גם סעיף הפתעה בעייתי


אהבו: 339. הגיבו: 44. שיתפו: 25.
{% trans 'Tags' %}:

התעשייה היא לא אויב. התעשייה היא הבסיס לתעסוקה, לצמיחה, לתוצר ונדמה שזה נשכח קצת במסגרת המאבק ביוקר המחייה.

כתבה על שדולת כחול לבן בעמוד 22
התאחדות התעשיינים בישראל


אהבו: 102. הגיבו: 10. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

כתב אישום נגד ראש הממשלה הוא עכשיו לא שאלה של האם, אלא של מתי. צריך לתת למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה את הזמן הדרוש כדי להשלים את החקירה, אבל שני עדי מדינה, אחד מהם מסביבתו הקרובה ביותר של נתניהו והשני נוגע במקורבים לו ביותר, מעידים היטב מה קורה כאן עוד לפני ששמענו אותם בבית המשפט.

זו שעת המבחן של האנשים ההגונים המחזיקים את הקואליציה המתפוררת הזו. של משה כחלון, שיודע את האמת על ביבי כבר מזמן. של בכירי הליכוד, שסותמים את האף ואת הפה מפחד הנקמה, שדוד ביטן כבר הזדרז להכריז שבוא תבוא. של האנשים הרבים, גם בקואליציה, שהגיעו לפוליטיקה כדי לעשות טוב, ומוצאים את עצמם משמרים שלטון שהתקלקל, בכל מובן אפשרי.

אליהם אנחנו צריכים לפנות. אותם אנחנו צריכים לשאול: עד מתי? להם אנחנו צריכים לומר: מי שישמר את השלטון המט לנפול של נתניהו, ייפול בסוף יחד איתו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,722. הגיבו: 423. שיתפו: 328.
{% trans 'Tags' %}:

הקריאות לחנינה מיידית לאלאור אזריה הן המשך של ההתערבות הפוליטית המזהמת את התהליך כולו. פוליטיקאים מבקשים לעצמם פופולריות זולה על חשבון הרמטכ״ל, במטרה להציג אותו כאיש הרע בסיפור. פרשת אזריה היא מבחן ערכי לצה״ל, ומבחן לכך שרק מפקדי הצבא יקבעו את ערכיו. ראוי להניח לרמטכ״ל לקבל החלטות ללא לחץ של המערכת הפוליטית, והעובדה שראש הממשלה אינו נוהג כך היא עוד עדות לחוסר המנהיגות שלו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,140. הגיבו: 371. שיתפו: 260.
{% trans 'Tags' %}:

אני מכבד את יו"ר הקואליציה, אבל פעם נוספת הוא משתלח באופן מגונה באנשים שמגינים עליו ועל הציבור כולו. אני מציע לח״כ ביטן שיחווה בעצמו, ואפילו לזמן קצר, את מהות עבודתם של אנשי השבכ, ואז ודאי לא ירשה לעצמו לכנות אותם ״פחדנים״. אני קורא לראש הממשלה, שפעם אחר פעם ביטן נחלץ לעזרתו באופן מביש, לגנות בתוקף את הדברים ולהשקיט אחת ולתמיד את הפיות הגדולים העובדים בשירותו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,674. הגיבו: 763. שיתפו: 326.
{% trans 'Tags' %}:

שר הביטחון והקואליציה התקפלו באופן מביש בפני סחיטה של הבית היהודי. רבני ישיבות ההסדר יוכלו לקרוא לסירוב פקודה, הרבנים החרדים יוכלו לקרוא להשתמטות מגיוס, והישיבות שלהם ימשיכו לקבל פטור או דחיית גיוס. הממשלה הזאת, שמדברת גבוהה על ערכים, פשטה את הרגל בעניין המוסרי הבסיסי של ערך השירות והשיוויון בפני החוק.


אהבו: 976. הגיבו: 210. שיתפו: 223.
{% trans 'Tags' %}:

ראש הממשלה צודק כשהוא מביע דאגה מההסדרה המסתמנת בסוריה, שתקרב את איראן לרמת הגולן ותשלים ציר של עוינות לישראל מטהראן ועד ביירות. אלא שכמו שנוהגים לומר בצבא, כשביבי מפנה אצבע לעולם, שלוש אצבעות צריכות להיות מופנות אל עצמו.

נתניהו לא יוזם. נתניהו מתחפר, אומר כן ולא,עסוק בהישרדות אישית ובכניעה לקיצונים בממשלתו. וכך הוא אינו מוביל את ישראל ליוזמה, שתנצל את המצב הייחודי שנוצר במזרח התיכון כדי לקבע את מקומנו כגורם משפיע במרחב. ואם אנחנו לא גורם משפיע, אנחנו יכולים לצעוק אבל אף אחד לא מקשיב - לא בהסכם הגרעין עם איראן, לא בהסדרה בסוריה.

המדינות שואפות היציבות באיזור אומרות לנו: שימו על השולחן יוזמה להסכם עם הפלסטינים, ואנחנו נממש את האינטרס המשותף שלנו למלחמה באיסלם הקיצוני. בואו לעצב את המזרח התיכון יחד איתנו, ולהילחם באוייב האמיתי - איראן. אבל ביבי, כבר שמונה שנים, אומר בר אילן ועושה בנט. מזהיר מהסכמים רעים לנו ולא עושה מה שצריך לשנות אותם. מי שלא יוזם ומוביל, המציאות קובעת עבורו - ובדרך כלל קובעת לרעתו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,028. הגיבו: 203. שיתפו: 116.
{% trans 'Tags' %}:

שלוש שנים אחרי מבצע צוק איתן והדבר היחיד שנותר הוא אזכרות החללים.

האחריות אינה רק של נתניהו. אמרתי כבר שאם השר בנט היה מתכוון ברצינות, אם לשר דרעי היה איכפת, אם הם היו מאיימים על ראש הממשלה כמו שהם מרבים לעשות בעניינים זוטרים, ותיקון הקבינט כבר היה מתבצע מזמן. אם לשרים כמו זאב אלקין, שתומכים בחוק ויודעים כמה הוא נחוץ, היה לא רק מצפון אלא גם אצבע שקשורה אליו, הם היו מצביעים עבור הדבר הנכון. אם השר ישראל כץ, שאומר בגלוי שלישראל אין מדיניות בעזה, היה מממש את האחריות, הנובעת מהעובדה שהוא חבר בגוף שצריך לקבוע מדיניות, הוא היה מסרב להיות חבר הקבינט והשר לענייני מודיעין.

בשנתיים האחרונות, היומן שלי לחודש יולי גדוש בשמות של בית עלמין. מאלוני הבשן ועברון בצפון ועד למיתר בדרום, אעלה לטקסי האזכרה של בני חברי וחבריו של בני, חללי צוק איתן. ב-25 בחודש נהיה בבית העלמין בסביון, באזכרה לעומר חי זכרונו לברכה, לוחם מגלן.

בדיון בוועדה לביקורת המדינה אמרה אורית, אימו של עומר, לראש הממשלה: "מצטייר כאן כשל חוזר של הצמרת המדינית והצבאית והפנמת הביקורת ביישום המסקנות. אין לתת לכשל כזה להישנות, יש ליישם את מסקנות הדוח ללא דיחוי. זוהי חובתך המוסרית כלפי אלה שנפלו, אלה שנותרו מאחור ובעבור עתיד לוחמינו. תקנו את הליקויים. איננו מבקשים את העבר, אנו מבקשים את העתיד".

שאי עינייך לכאן, אורית, את ויתר ההורים השכולים מצוק איתן. ראו את האצבעות שיורמו עוד מעט נגד החוק המתבקש הזה, שכל כולו יישום מסקנות הדוח ותיקון הליקויים. הסתכלו אל הכיסא הריק בו יושב ראש הממשלה. זהו המוסר שלו, זו דרכו לזלזל בעבר ולהתחבא מן העתיד. על זה, ולא על הצעת חוק פרטית של חבר כנסת מן האופוזיציה, אנחנו עומדים להצביע עכשיו.


אהבו: 656. הגיבו: 81. שיתפו: 159.
{% trans 'Tags' %}:

חברי מאיר כהן, יחד עם ח"כ טלי פלוסקוב, יזם והוביל את יום הנגב בכנסת, המתקיים היום. התמונה שעולה מהדיונים בוועדות היא ברורה: יש היום בנגב מנהיגות מקומית מצויינת, עם חזון ותנופה. יש גם משאבים ממשלתיים לא קטנים, ממעבר צה"ל דרומה ועד השקעות בתחבורה. אבל בלי חזון כולל, בלי חינוך ורפואה ותעסוקה גם לבני זוג ותרבות פנאי, המשאבים האלה לא יובילו עוד עשרות אלפי משפחות דרומה, לשטח הפתוח הענק של ישראל. זה מה שצריך עכשיו, ובזה נשקיע מאמץ ומחשבה ויוזמה, בכל תפקיד בו נהיה.

מאיר כהן - Meir Cohen
עו"ד ניסן בן חמו
טל אל-על
אייל בלום
רוביק דנילוביץ' - הדף הרשמי
Tali Ploskov - טלי פלוסקוב

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 280. הגיבו: 28. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}: