יש עתיד

41,463 ( +0.70% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

עפר שלח / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  עפר שלח בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 17 במאי 2018 13:09. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 21 במאי 2018 07:05


אל תתנו לשקרים להטעות אתכם


אהבו: 169. הגיבו: 21. שיתפו: 64.
{% trans 'Tags' %}:

מוזמנים לצפות בחלק מהראיון שלי אתמול אצל רוני קובן
כאן


אהבו: 604. הגיבו: 81. שיתפו: 62.
{% trans 'Tags' %}:

אין דרך טובה יותר להתמודד עם מה שקורה בגבול הרצועה מזו שצה״ל נוקט בה.

עקבתי מקרוב אחרי ההכנות של המפקדים לימים האלה. הם תיארו בפנינו כבר לפני חודשים את העתיד לקרות, ואני יודע שמהפקודות ועד להקפדה על הביצוע, הם עושים כל מה שאפשר כדי לעמוד במשימתם באופן השלם והראוי ביותר.

אבל, מזה שלוש שנים אנחנו מתריעים שבלי מדיניות בעזה, סיר הלחץ הזה יתפוצץ עלינו. שני מיליון איש בתנאים של סף משבר הומניטרי מולידים מתוכם עשרות אלפים שמוכנים לסכן את חייהם. זו קרקע פוריה לתעמולת השקר של החמאס, ועלולה להיות הקרקע שעליה תפרוץ המלחמה הבאה.
גם קציני צהל אומרים את זה, כמעט בגלוי: האינטרס הישראלי הוא להיטיב את החיים בעזה ולתת להמונים שם תקווה, אחרת נמצא אותם מתנפצים על הגדר. גם שרים בקבינט מבינים שחייבים לעשות משהו, וחלקם (ישראל כץ, יובל שטייניץ) אומרים את זה בגלוי. אבל ראש הממשלה מסרב אפילו לדון בהצעות שלהם.

מדיניות היא לא רק הוראות פתיחה באש. היא גם מעשה שירחיק, ואולי ימנע, גם את המחזות של הימים האחרונים וגם את המלחמה הבאה.

קרדיט תמונה- דובר צה"ל

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 948. הגיבו: 89. שיתפו: 96.
{% trans 'Tags' %}:

טראמפ החליט. מה צריך לעשות עכשיו?

ההחלטה החד משמעית של הנשיא טראמפ לפרוש מהסכם הגרעין עם איראן צריכה להיות תחילתו של סדר חדש.

הצעד הבא הוא גיוס העולם כולו, כולל השותפות האחרות להסכם שלא פרשו ממנו, לעיצוב מצב נכון יותר, תוך תיקון כל חסרונותיו של ההסכם הקיים: תיבלם התוקפנות האיראנית כלפי ישראל ומדינות אחרות באיזור; תיעצר תכנית פיתוח הטילים של איראן, וישופרו הסעיפים הנוגעים לתקופה שאחרי פקיעת ההסכם הנוכחי.

לשם צריכה מדיניות ישראל לכוון, לזה אנחנו צריכים לרתום את אירופה ולעזור לשכנע את רוסיה להצטרף. לשם, ולהחזרת ארה״ב לתפקיד פעיל ומוביל באיזור. רק כך יהפוך הצעד ההחלטי שנקט היום נשיא ארה״ב לתחילתו של עולם טוב יותר

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 414. הגיבו: 62. שיתפו: 18.
{% trans 'Tags' %}:

השר ישראל כץ, שאמר באומץ את דעתו, לא לבד. המרד מתחיל.

שרים נוספים בקבינט מתחילים להבין מה ראש הממשלה רקח להם מאחורי הגב. גם בכירי המערכת הביטחונית בעבר שמכירים את המצבים האלה קולטים שהחוק, המאפשר לראש הממשלה ושר הביטחון להוציא אותנו למלחמה לבדם, מסוכן לביטחון ישראל.

הם מבינים שהגחמה חסרת האחריות של נתניהו, שהעביר את הסעיף המופרך הזה כגנב בלילה, מערערת את תהליך קבלת ההחלטות בדברים החשובים ביותר למדינה. הם מחפשים דרך להוציא מהבאר את האבן, שזרק אליה ראש ממשלה חסר מעצורים.

יש דרך: תצביעו בעד הצעת החוק המתקנת, שהעליתי יחד עם עומר בר-לב מייד אחרי שעבר החוק המסוכן הזה. תודו שטעיתם, שהצבעתם בלי אבחנה בעד משהו שלא נידון כראוי, ורק עכשיו אתם מבינים בעד מה הרמתם יד.

תתגברו על המבוכה הפוליטית ותקנו את הטעות, כי על הטעויות שעלולות להיגרם ממנה משלמים לא במבוכה, אלא בדם.

צילום: אבי אוחיון לע"מ

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,924. הגיבו: 247. שיתפו: 745.
{% trans 'Tags' %}:

‏החוק המאפשר לראש הממשלה ושר הביטחון להחליט לבדם על מלחמה, הוא לא פחות מטירוף.
‏בלמנו את זה בוועדה, אבל בלחצו של ביבי הוא עבר במליאה.

‏אני מוצף בפניות של אנשי ביטחון מנוסים שמזועזעים מכך, ובצדק: זה עלול להיות הנושא של ועדת החקירה הבאה


אהבו: 297. הגיבו: 62. שיתפו: 182.
{% trans 'Tags' %}:

חוק הטירוף עבר

חזרתי הלילה מהכנסת בארבע לפנות בוקר. הייתי עייף, אבל היה קשה להירדם. גם בגלל עצם הדברים שאליהם אתייחס כאן, וגם בגלל שהטלפון רטט, גם בזמן שישנתי, מהודעות של אנשים שאת שמותיהם אתם מכירים. אנשים רציניים, בעלי ניסיון, שהיו בכמה מהמעמדים הדרמטיים שידעה ישראל בשנים האחרונות. המסר שלהם היה אחד: התיקון לחוק שעבר אתמול, המאפשר במצבים מסויימים לראש הממשלה ושר הביטחון, והם לבדם, להחליט על מלחמה או פעולה המסכנת אותנו במלחמה, הוא לא פחות מטירוף.

הקואליציה הזו מתמחה בחוקים מרגיזים, מעליבים את השכל וחוש הצדק ופוגעים בדמוקרטיה, אבל לא ממש מזיקים במישור המעשי. היא העבירה כאלה גם אתמול. אבל התיקון הזה הוא נזק ענק: אני מקווה שאתבדה, אבל הוא עוד עלול לעמוד במרכזן של ועדות חקירה, שיבדקו למה ואיך יצאנו למלחמה בהחלטה של איש אחד. ואני מזכיר: הרבה יותר מפעם אחת (בן גוריון, רבין, בגין, ברק) ראש הממשלה היה גם שר הביטחון. לפי חוק הטירוף הזה, הוא יכול להחליט לבד על פעולה שתביא אותנו למלחמה.

נלחמנו בגחמה המטורפת הזו של נתניהו. היא לא עלתה כלל בימי הדיונים הרציניים מאוד שהקדישה לכך הוועדה. חברי כנסת נבונים ובעלי נסיון מהקואליציה, מבני בגין וניסן סלומיאנסקי ועד יו"ר הוועדה אבי דיכטר, דיברו נגדה. בסופו של דבר בלמנו אותה חלקית בוועדה, למרות שההצעה שכולם חשבו שהיא נכונה, של עמר בר-לב ושלי, לקבוע מספר מינימלי מחייב של חברי קבינט שישתתפו בהצבעה כל כך גורלית, לא התקבלה, בגלל שוויון בהצבעה.

ואז, בלחצו ושליחותו של נתניהו הועבר החלק הזה בתיקון במליאה עם 62 אצבעות של חברי קואליציה שרובם ככולם לא היה להם מושג על מה הם מצביעים ולחלקם הקטן דווקא היה. אבל ביבי רוצה, יש לו חלום להחליט על מלחמה לבד, ובממשלה הזו הכל הולך.

אני יכול לעבור איתכם על סידרה של החלטות גורליות מהעבר ולהראות לכם למה זה נורא. לדיכטר ובגין אני לא צריך. גם לא לכל מי שהתקשר אלי מאתמול. דבר אחד אני לא יכול לעשות: למצוא את הוריהם של החיילים שחס וחלילה ייהרגו במלחמה, שהחלה כי אדם אחד ניצל את החוק וקיבל החלטה שגויה, ולהסביר את זה להם.

צילום: מוטי קמחי

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,050. הגיבו: 524. שיתפו: 1,222.
{% trans 'Tags' %}:

‏מישהו הפיץ שמועה שבמשחק הכדורגל בסכנין שרקו בוז בדקת הדומיה לזכר הנספים באסון השיטפון בערבה. ההתאחדות שבדקה את הווידאו, המאמן והבעלים של רעננה - כולם אומרים שלא היה ולא נברא.

ומי קופץ בראש כדי להסית בכח שמועה חסרת בסיס? ראש הממשלה, כמובן. ממתי האמת הפריעה לביבי להסית ולפלג?


אהבו: 918. הגיבו: 172. שיתפו: 237.
{% trans 'Tags' %}:

התחלנו
מוזמנים לשאול אותי על כל נושא


אהבו: 194. הגיבו: 205. שיתפו: 23.
{% trans 'Tags' %}:

אני מזמין אתכם להצטרף אליי ביום חמישי הקרוב לצ׳אט לייב, שבו אענה על כל שאלה שמעניינת אתכם.

מוזמנים לכתוב שאלות בתגובה לפוסט זה.

נתראה בחמישי

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 401. הגיבו: 79. שיתפו: 37.
{% trans 'Tags' %}: