יש עתיד

37,947 ( +0.93% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

עפר שלח / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  עפר שלח בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 19 בספטמבר 2017 11:07. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 23 בספטמבר 2017 07:05


הידיעה על סכנת הקריסה והסיכונים לחולים בבית החולים בנהריה מדאיגה ומרגיזה. גרעון כספי קטן ביחס לתקציב בית החולים, ובוודאי ביחס לבתי חולים אחרים, שזכו לסיוע ממשלתי ענק, מאיים על בריאותם של תושבי הצפון - שגם ככה מקבלים שירותי בריאות נחותים ביחס למרכז.

לתושבי הצפון מגיעים יחס שווה, בריאות שווה, ותחושה שהם אזרחים שווים - גם בפני שר הבריאות. אסור שחשבונות אישיים וביורוקרטיה יקבעו מי יזכה לשירותי בריאות ראויים ומי לא
___
קרדיט צילום: דוברות ביה"ח

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 234. הגיבו: 23. שיתפו: 47.
{% trans 'Tags' %}:

יש לי מעט חברים בין חברי הכנסת של ש״ס. יגאל גואטה הוא אחד מהם. בזהירות המתבקשת אני יכול להעריך איפה מצוי ליבם בלא מעט עניינים, ובהם הראיון של יגאל, בו סיפר שנכח בחתונת אחיינו הגאה עם בן זוגו. אבל השאלה היא לא מה הם חושבים; השאלה היא מה ש״ס תעשה, וזה מבחן גדול בהרבה מהעניין הפרטי של יגאל גואטה.

יגאל בחר לשמח את אחותו ואחיינו ולא להלבין את פניהם, בחירה ראויה לשבח דווקא משום שאמונתו האישית מסרבת לקבל את ההומוסקסואליות כלגיטימית.

אם תגבר ידם של הרבנים, שמבקשים לגרש אותו בשל כך מהכנסת, ש״ס תעשה צעד גדול ומצער לכיוון החשוך. אם יגלו הח״כים שלה אומץ, ויאמרו בגלוי שכבוד בין אדם לחברו הוא הערך היהודי החשוב מכולם, ושהם מסרבים להיכנע לקיצונים, זה יהיה רגע מכונן ומשמח. ב-48 השעות הקרובות, ייקבע משהו חשוב מאוד בתולדות התנועה הזו.
___
צילום: ערוץ הכנסת

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 573. הגיבו: 54. שיתפו: 25.
{% trans 'Tags' %}:

בנט ושקד בשירות ביבי

לדבר עם מי משרי הממשלה הנוכחית על עצמאות המערכת המשפטית זו ההגדרה הכי מדוייקת של ״בזבוז זמן״.
היזומה של נפתלי בנט ואיילת שקד לחוק, שימנע מבג״צ למתן את עריצות השלטון ולהגן על החלשים, היא עוד צעד בקמפיין של קואליציית נתניהו להחליש את בית המשפט ואיתו את הדמוקרטיה. אבל הדבר הכי נלעג בהצעה הוא שהיא מתיימרת ״להחזיר את הכוח אל הכנסת״.

לא היתה בתולדות ישראל ממשלה שזלזלה בכנסת והחלישה אותה כמו הממשלה הנוכחית. היא מעבירה תיקונים לחוקי יסוד בדיון של 12 שעות, ומקימה ועדה מיוחדת לכל חוק אידיוטי שחשוב לה לחוקק. השרים שלה לא טורחים לקרוא הצעות חוק בתחומי אחריותם, ושולחים שר תורן שמקריא מהכתב תשובה בלי להבין מה כתוב בה. בנט ושקד רוצים לתת לכנסת כוח? קודם שיתייחסו אליה ברצינות.

ובצד מחייך בהנאה ראש הממשלה. הוא יודע כמה כל זה הזוי, הוא יודע כמה מהחוקים האבסורדיים של ממשלתו הוא עצמו לא רצה, אבל נגרר אליהם כמו לכל דבר אחר. אבל לנתניהו יש סיבות משלו להחליש את מערכת המשפט, הפעם באמצעות שליחים. אתם יודעים מהן.

בוידאו- נאום שנשאתי ב-24.11.15 לפני ההצבעה בכנסת על ביטול השוויון בנטל.

נפתלי בנט איילת שקד הפורום לשוויון בנטל


אהבו: 881. הגיבו: 129. שיתפו: 249.
{% trans 'Tags' %}:

מהיום שבו יזמה מממשלת נתניהו את הקומבינה המבישה נגד השוויון בנטל, אני אומר שבית המשפט לא יוכל לתת לה לעבור.
המאבק הוא על הערכים המשותפים של החברה הישראלית ועל בסיס של החברה והכלכלה שלנו, שנתניהו ושותפיו חותרים תחתיהם בלי בושה. החוק שאנחנו העברנו היה מעשי, מתון וצודק, ואנחנו נמשיך להיאבק כדי למנוע עוד בזבוז זמן והתחמקויות.


אהבו: 1,055. הגיבו: 151. שיתפו: 124.
{% trans 'Tags' %}:

שישי בצהריים עם חברי מאיר כהן - Meir Cohen במפגש עם האנשים היקרים של מטה תל אביב.

תודה רבה לרועי אלקבץ ראש מטה תל אביב על ההתלהבות וההשקעה. כיף להיות איתכם.

שבת שלום!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 53. הגיבו: 0. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

אני אוהב את הכדורסל הישראלי. 25 שנה כיתתתי רגליים וגרון במגרשים שלו, אלה עם היציע בצד אחד וסולמות ההתעמלות בצד השני. ראיתי מקרוב את השחקנים והמאמנים שלו. התעמקתי בו כי הוא שלי, וכי הוא חשוב: ספורט, בכל מקום, אומר משהו עמוק על החברה ממנה הוא צומח. אהבתי ואני אוהב אותו, בלי תנאים.

נבחרת ישראל נכשלה בניסיון לעלות שלב באליפות אירופה. זה כבר קרה בעבר, ומן הסתם עוד יקרה. אין ספורט בלי כישלון, אבל כישלון שלא לומדים ממנו הוא סתם זיכרון מר. הכישלון העיקרי הוא באי-הכרת המציאות: יש לנו, בכדורסל כמו בדברים אחרים, חסרונות וחוסרים. העדר גבוה אמיתי הוא חוסר כרוני; העדר קליעה מבחוץ, תחום שפעם הצטיינו בו, הוא מחסור שנובע מיסודות לא טובים. הדגש המופרז על טקטיקה, האמונה המשונה שיש גאונות של פטנטים שתחליף את היסודות שמנצחים משחק, כל אלה הם ביטוי של תרבות בעייתית.

לכדורסל הישראלי יש מסורת וגאווה. רק לפני חודש נבחרת העתודה מילאה את כולנו שמחה. אם נישען על המסורת - אנחנו לוחצים, רצים, משנים את כללי המשחק במקום שבו המצב ההתחלתי הוא נגדנו - נחזור ונצליח. אם נראה את המציאות כמו שהיא, ולא נמציא תירוצים ואגדות ולא ניילל ונתקרבן, הגלגל יחזור ויתהפך. רגע, יכול להיות שאני מדבר לא רק על כדורסל?

קרדיט תמונה: איגוד הכדורסל בישראל

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,419. הגיבו: 130. שיתפו: 95.
{% trans 'Tags' %}:

ביבי נגד איראן: הרבה דיבורים, אפס מעשים
יותר משלוש שנים אנחנו אומרים לראש הממשלה, שמי שלא יוזם ולא מוביל ימצא את עצמו עם מציאות שמכתיבים לו אחרים. מאז סיומו של "צוק איתן" אנחנו דורשים שישראל תוביל, יחד עם השותפות לאינטרסים שלה באיזור, מהלך שבו נהיה שותפים לעיצוב המזרח התיכון על פי האינטרסים שלנו: מיהודה ושומרון עד סוריה, מלבנון ועד החזית מול טהראן. אבל נתניהו לא מוביל, ועכשיו הוא רץ למוסקבה כדי לנסות ולמנוע את חזון הבלהות: איראנים על הגבול.

לרוסיה יש אינטרסים משלה, ובראשם משטר סורי יציב שיבטיח את האחיזה שלה בים התיכון. היא לא נגדנו, אבל גם לא עובדת בשבילנו. ארה"ב נשארת בחוץ, וזה רע מאוד לישראל. רק חזון ברור, יחד עם סעודיה ומצרים וירדן ומדינות המפרץ, ייצור משקל מספיק כדי שוושינגטון תזוז. אבל נתניהו פוחד: מבנט, מהקיצונים בליכוד, מהמציאות. נתניהו, כרגיל, מסביר נהדר אבל לא עושה.

ראש הממשלה מאיים שישראל תפעל צבאית. אני בעד פעולה צבאית כשצריך, אבל הפעלת כוח מביאה תועלת רק כשהיא משרתת מדיניות ברורה. והאיש שמדבר כבר עשרים שנה על איראן, לא קובע מדיניות ולא עושה מה שצריך כדי להשאיר את האיראנים הרחק מהגרעין והרחק מהגבול הישראלי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,629. הגיבו: 480. שיתפו: 322.
{% trans 'Tags' %}:

לכל מי שלא הבין, ולאלה שבכוונה לא הבינו ומנסים לעשות סיבוב: בפוסט שהעליתי אתמול לא היתה שום עמדה לפיה צריך לקצץ בפנסיות הקיימות של אנשי הקבע שכבר פרשו או במה שמגיע למי שיפרשו בשנים הבאות. ההתחייבות להוריד את הפנסיה הממוצעת לקצין ל-12 אלף שקלים היא לא רעיון שלי: היא נקבעה בפירוש בהסכם בין האוצר למשרד הביטחון, מעוגנת היום בחוק ונוגעת בכלל לפנסיות הגישור שישולמו למי שיפרוש מאמצע העשור הבא, ויקבל פנסיה צוברת ולא תקציבית. שר הביטחון והרמטכ״ל עומדים מאחוריה ומחויבים לה.
לא יעזור לכל בעלי האינטרסים: אמשיך להיאבק עבור זכויותיהם של המשרתים, בחובה בקבע ובמילואים, כדי שהטובים ביותר יהיו בצבא ויתוגמלו כראוי. ובצד זה אמשיך לדרוש אחריות תקציבית, תיקון עיוותים שגם הצבא מודה בהם ומיקוד של תקציב הביטחון, כדי שהכסף הרב שאנחנו משקיעים אכן יקנה לנו ביטחון ראוי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 822. הגיבו: 185. שיתפו: 48.
{% trans 'Tags' %}:

דו״ח החשב הכללי, לפיו למדינה אין כל מושג כמה היא חייבת לעתיד בגין הפנסיה של פורשי צה״ל, לא צריך להפתיע איש. בדיוני חוק ההסדרים האחרון הזהרתי מהמצב הזה והצעתי דרך לתקנו: אם צה״ל לא יעמוד בהבטחתו להוריד את הפנסיה הממוצעת לקצין מלמעלה מ-18 אלף שקלים ל-12 אלף, תיקבע בחוק תיקרה למה שמכונה ״הגדלת הרמטכ״ל״, שמאפשרת להגדיל משמעותית את הזכאות לפנסיה והצבא מחליט עליה לבד, בלי יכולת של האוצר לשלוט בכך. פקידי האוצר חשבו שאני צודק, אבל את השר שלהם עניינו יותר המחויבויות הפוליטית שלו. חברי הקואליציה חשבו שזה הכרחי, אבל הצביעו נגד.

המשך המצב הנוכחי מאיים על קופת המדינה, על תקציב הביטחון וגם על גימלאי צה״ל, שיום אחד המדינה תבוא ותודיע להם שפשוט אין לה כסף לעשרות המיליארדים שתעלה הפנסיה לפורשים. אבל זה יהיה בעתיד, והעתיד לא מעניין את הפוליטיקאים. הוא רק ייפול על הילדים שלנו ועלינו, בימים שבהם כבר לא נוכל לתקן.


אהבו: 472. הגיבו: 130. שיתפו: 85.
{% trans 'Tags' %}:

ביליתי ערב נהדר עם המתנדבים של השומר החדש, שמיישמים בידיים וברגליים ציונות מעשית של זמננו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 637. הגיבו: 26. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}: