המחנה הציוני

88,312 ( +2.67% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

איציק שמולי / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  איציק שמולי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 19 בינואר 2018 16:50. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 בינואר 2018 07:05


הדרך הביתה (עדיין) חסומה...
תביאו אתכם קיאק או מטען נייד לטלפון וסיר לשבת


אהבו: 660. הגיבו: 73. שיתפו: 92.
{% trans 'Tags' %}:

‏רבנים חשוכים ופוליטיקאים בורים רוצים להחזיר אותנו לתקופת האבן - לא ניתן להם. מרכולים ימשיכו למכור ונשים ימשיכו להטיס ולהוביל; מי שלא נראה לו שיחזור לגור במערות.

(📷: ידיעות אחרונות)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,844. הגיבו: 270. שיתפו: 436.
{% trans 'Tags' %}:

‏במקום לטפל בסבתא שלי ז״ל הפכו אותה לזומבי; דחפו לה תרופות הרגעה עד לשיגעון, עד מוות.

נכנסה לבית האבות אשה אצילית, שבמקום טיפול סיעודי תומך, חיבוק או טיול בחצר הולעטה בתרופות וסמי הרגעה במינון סיטונאי שפשוט גמרו אותה. בהתחלה הזיכרון היה בסדר גמור - אפילו זיכרונות מעיראק הרחוקה היא הייתה מעלה, בהמשך בגלל מינון הכדורים המטורף היא כבר אפילו לא זכרה את שמה. בכל פעם שהגענו היא פשוט ישנה - ולא ידענו את הסיבה... עד שגילינו.

זו המציאות של אלפי קשישים סיעודיים חסרי ישע שנמצאים במקומות האלה ולא מסוגלים להתלונן או להתגונן. וגם אם כן - מי יאמין להם? אפילו כשהמשפחה מנסה לעשות משהו - אומרים לך שזו ההנחיה של הרופא ושזה לטובת המטופל.

אבל זה שקר. מכפיפים כאן את הרפואה והטיפול בקשישים מתחת לשיקולי הרווח של הבעלים והנוחיות של המטפלים. האצבע קלה מדי על המזרק כדי שיהיה קל יותר וזול יותר במקומות האלה לשלוט על ״צמחים״ במקום על קשישים חיים.

מה הפשע הגדול של הקשישים המסכנים? - ביקשו משהו, אולי כוס מים או קראו לבן משפחה, וכבר נדחפת המחט ונוטלת מהם את כל זהותם; שמוחקת מהם כל צלם אנוש ואת הזכות הפשוטה להיפרד מהעולם בכבוד.

ואיפה משרד הבריאות? ממשיך להתעלם... אין מצלמות, אין בקרה והפיקוח הרקוב ממשיך להודיע למנהלים לפני שמגיע לבדיקה. ליצמן ימשיך לחולל משברים בממשלה על רכבות ומסילות ולא על בתי אבות.

ואני אלחם. לסבתי ז"ל זה כבר לא יעזור; לחסרי ישע אחרים אני מתפלל שכן, ולפני שיהיה מאוחר.

לתחקיר המלא של Ariela Sternbach ב-ידיעות אחרונות Yedioth Ahronoth ו-ynet -
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5071415,00.html

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,891. הגיבו: 818. שיתפו: 1,224.
{% trans 'Tags' %}:

קופות החולים מונעות שיקום רפואי עבור בצע כסף.

ביחד עם סופי צדקה הצלחתי להאיר היום בכנסת את אחת מהפינות החשוכות והכואבות ביותר במערכת הבריאות. הסרט שעשתה "בשם האב" חשף אמת פשוטה ומטלטלת: קופות החולים מונעות מקשישים ופצועים שיקום רפואי כדי לחסוך עוד כמה שקלים ומדרדרות אותם למצב סיעודי של חוסר אונים.

ביחד הפכנו את ועדת הרווחה ושמנו את האמת על השולחן. למשרד הבריאות ולקופות החולים כמובן שלא היו תשובות.. "הכל לפי הנהלים", "לא מכירים מציאות כזאת" ועוד כמה שקרים והמצאות.

קופות החולים עובדות בתנאים בלתי אפשריים. בכל מאבק אני הראשון לסייע להן. כאן- הן יהיו חייבות לשנות את המשוואה. חיי אדם שווים יותר מעשרות השקלים שנחסכים על שיקום מוסדי. הגרידיות שלהן גוזרות על אלפי אנשים כל שנה מצב סיעודי בכאב ובייסורים וגם מוות מוקדם במקום סיכוי מחודש לחייים.

לא יהיה.


אהבו: 1,038. הגיבו: 188. שיתפו: 205.
{% trans 'Tags' %}:

אייזיק סגל הוא ניצול שואה בן 81 שנאלץ לצאת מדי יום לרחוב כדי למכור עטים ומצתים בניסיון נואש לממן אוכל ותרופות לו ולאשתו.

בגלל שהם חיים מקצבה עלובה של 6,000 שקל בלבד בחודש שלא מספיקה לחיים בכבוד הוא מנסה את מזלו ברחוב בכל יום מחדש.

וזה רק סיפור אחד של קשיש אחד מתוך מאות אלפי קשישים וניצולי שואה ש״חיים״ בעוני. היום בלילה, בדיוני הממשלה על התקציב אף שר לא ייאבק עבורם, אף אחד לא יהפוך שולחן או יתנגד כי הם שוב נשכחים מאחור.

אבל בהמשך התקציב יגיע לאישור הכנסת ושם אני אלחם; ועוד איך שאלחם.

לכתבה של Michal Peylan בחדשות 2 -
http://reshet.tv/item/news/domestic/internal/newsitem-686902/


אהבו: 1,124. הגיבו: 414. שיתפו: 407.
{% trans 'Tags' %}:

משרד רווחה נורמלי אמור לטפל ולסייע לצעירים בסיכון, במקום זאת היום הוא הציע לשלוח אותם לכלא. לא אתן לאף אחד לפגוע בהם!

מנכ"ל משרד הרווחה העביר היום בקשה רשמית שלאור השביתה המוצדקת ממחר של עובדי חסות הנוער, הפתרון בינתיים לנערים בסיכון הוא שליחתם לבתי הכלא עד לפתרון המשבר - הבנים לכלא אופק והבנות לנווה תרצה.

זו הצעה מרושעת ומסוכנת. אסור לקחת צעירים בסיכון כבני ערובה במאבק על יחסי עבודה. כלא אינו מעון טיפולי וכליאה אינה תחליף לתמיכה. בכוונתי לזמן על כך דיון דחוף כבר בשבוע הבא בכנסת ולעצור את הפגיעה הצפויה בהם.

לכתבה של אמיר אלון ב-ynet - https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5069177,00.html


אהבו: 488. הגיבו: 97. שיתפו: 121.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 3,046. הגיבו: 353. שיתפו: 63.
{% trans 'Tags' %}:

על חוק מרכולים מטופש שרק יעגן בחוק את הכפייה הדתית ויפורר את החיים המשותפים שבנינו כאן, הממשלה הזו ממש מתאבדת. מיישום מתווה הנכים, אישור עוד תרופות מצילות חיים ועצירת ההתעללות במוסדות הסיעודיים היא דווקא מתעלמת.

השבוע הייתה אמורה הכנסת לדון בהצעת החוק שלי לפטור ממע״מ על תרופות מצילות חיים לילדים וחולים שהתרופה שלהם לא נכנסה לסל הבריאות. אבל פעילות הכנסת מוקפאת כבר שבוע שלישי רצוף כי צריך לתת חוק מרכולים לדרעי, חוק מחבלים לליברמן ושבוע הבא לסדר קומבינה עלובה לליצמן.

את עדי, בן 11, שחולה בדושן ונלחם נגד הזמן הממשלה הזו לא רואה בעיניים. עבורו, אישור הצעת החוק שלי זה "החיים עצמם" ולא עוד חוק מושחת, מטופש או מיותר שנועד לעשות רק דבר אחד - לשמור על שלמות הקואליציה. והאזרחים? שיתפוצצו.
אמשיך להיאבק עבורם על מה שחשוב באמת.

לכתבה של Lior Eilati בידיעות אחרונות Yedioth Ahronoth ו-ynet -
https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5067677,00.html


אהבו: 645. הגיבו: 79. שיתפו: 161.
{% trans 'Tags' %}:

יש למדינה הזדמנות אחת אחרונה לתקן את הפשע המתמשך כלפי ניצולי השואה ובמקום לעשות זאת היא ממשיכה להתיש אותם בטפסים, קריטריונים קשיחים וביורוקרטיה אינסופית.

כבר מחר אגיש את הצעת החוק שלי שקובעת שכל מי שהוכר כניצול שואה יקבל את הסיוע המקסימלי הכספי, הסוציאלי והרפואי שניתן - ללא חלוקה מפלה לקבוצות ותתי קבוצות שמקבלות זכויות שונות.

הגיע זמן תיקון ואם לא נעשה זאת הדור שלי יצטרך בעוד כמה שנים לנסות ולהסביר איך נתנו לבושה הזו של ניצולי שואה עניים להימשך כל כך הרבה שנים. אני לא מתכוון לתת לזה לקרות.

לכתבה של Michal Peylan והצעת החוק בחדשות סוף השבוע של חדשות 2 - http://reshet.tv/item/news/domestic/education-society/newsitem-685995/


אהבו: 986. הגיבו: 167. שיתפו: 220.
{% trans 'Tags' %}:

שמח הבוקר יותר מתמיד על החקיקה ההיסטורית שהובלתי לפני כחודש, ביחד עם שר הרווחה חיים כץ, למתן מענקי חימום ל-250 אלף קשישים עניים במדינה! תיקון היסטורי שמשנה מציאות.

(תמונה: רויטרס)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 920. הגיבו: 150. שיתפו: 60.
{% trans 'Tags' %}: