המחנה הציוני

9,931 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

איתן ברושי / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  איתן ברושי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 11 בפברואר 2019 14:20. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


לצד מימוש זכותי הדמוקרטית כחבר מפלגת העבודה בפריימריס שנערכים היום, ערכתי סיור בגליל המערבי, סיור שהתמקד בנושאים המרכזיים בהם עסקתי בכנסת ה-20: תמיכה וחיזוק הפריפריה, אזורי העדיפות וקווי העימות, תעשייה, התיישבות וחקלאות.

בשתי פגישות שונות, הראשונה עם ראש המועצה המקומית החדש של כפר ורדים חברי איל שמואלי, והשניה בעיריית מעלות תרשיחא עם ראש העירייה החדש ארקדי פומרנץ והנהלת העירייה, דנו בנושאים מגוונים המעסיקים את התושבים: המצב הביטחוני, פיתוח הגליל והפריפריה, המשמעויות של גידול האוכלוסייה, תעסוקה ונושא שיתוף הפעולה בין יישובי קו העימות אל מול רשויות המדינה. חלק עיקרי בשיחה עסק בסוגיית הטבות המס ליישובי קו העימות, נושא אותו קידמתי, יחד עם חברים נוספים, לאורך כל הקדנציה. נושא זה חשוב ומהותי להתפתחותם של היישובים, ועל כך ראש העירייה וראש המועצה הודו לי מאוד.

בהמשך, נפגשתי עם און ברזילי, מנכ"ל חברת מילואות. מילואות הוא ארגון כלכלי- חברתי, אחד מרשת של ארגונים כלכליים, אזוריים וארציים של התנועה הקיבוצית, המנהלת תאגידים ומפעלים שרובם חקלאיים באזור הגליל המערבי, ותחתיו מאוחדים 23 קיבוצים ושני מושבים שיתופיים. בפגישה עם און עלו נושאי פיתוח האזור, החקלאות והמים. היתרון של מערכת כזו היא שכח הקנייה והשיווק שלה, שנעשה באופן משותף ומאוגד לחברות רבות, הוא כח משמעותי ויעיל.

את התקופה הקרובה, עד לכינונה של ממשלה חדשה, יש לנצל למען ייסוד תכנית אסטרטגית משותפת ארוכת טווח ליישובי קו העימות, תכנית שתעסוק בנושאים המרכזיים שעל סדר היום- ביטחון, גידול וצמיחה, פיתוח ותעסוקה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 55. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

יש לעצור את הייבוא הפרוע של ירקות לקראת חג הפסח.

השבוע, בביקור שערכתי במושב נתיב העשרה בעוטף עזה, הביעו החקלאים במקום, כמו גם חקלאים רבים ברחבי הארץ, חשש אמיתי ממדיניות הממשלה המאפשרת לייבא ללא מכס תוצרת חקלאית לישראל לפני תקופת החגים, באופן אוטומטי, ללא תנאי וללא בחינה אמיתית האם יש בכך צורך. צעד זה פוגע פגיעה אנושה בחקלאים ובחקלאות.

מצ"ב מכתב ששלחתי אתמול לשר האוצר משה כחלון בבקשה שיבחן פעם נוספת את סוגייה זו. בתגובה הראשונה לפוסט מוזמנים להאזין לדבריי בנושא בתכנית הכלכלית של רדיו 103FM.

שתפו והפיצו.
שבת שלום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 21. הגיבו: 1. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

כל פעם מחדש כאשר אני מגיע ל"כפר תקווה", הלב מתרחב לנוכח המפגש עם האנשים המיוחדים ועם העובדים במקום, כולל מתנדבי שנת שרות של התנועה הקיבוצית, העושים עבודת קודש.

כפר תקווה השוכן בעמק יזרעאל, סמוך לקריית טבעון, הוא כפר לאנשים בוגרים עם מוגבלויות מגוונות, מקום המאכלס 225 בוגרים בגילאים שונים ומגוונים, המאפשר למתגוררים בו שגרת חיים עשירה, מגוונת ותומכת, הכוללת שילוב חברתי בחיי הקהילה, תעסוקה, שילוב של עבודת אדמה והעצמה אישית. הדיירים במקום מעורבים בחיי היום יום בכפר עצמו, בקריית טבעון בה חלקם מתגוררים וביקב "טוליפ" הסמוך, יקב בוטיק הכי גדול בארץ המייצר 330 אלף בקבוקים לשנה ומעסיק 7 עובדים מהכפר.

כאשר כיהנתי כראש מועצת עמק יזרעאל, הכפר חווה קשיים רבים. סייעתי למנהלי הכפר עם היתרי הבנייה להגדלת המקום ועזרתי להם בחיבור עם קרנות פילנתרופיות שונות, כמו קרן ויינברג, שבנוסף לסיוע הממשלתי בסך 35 מלש"ח, תורמות מיליונים רבים לרווחתם של הדיירים במקום.

התרגשתי מאד לפגוש את הדיירים ואת מנהלי הכפר בראשות מושיק גרוס ואני רואה במקום כמו "כפר תקווה" סימן לחוזקה ועוצמתה של החברה בישראל שיודעת לשלב ולהכיל בקרבה גם אנשים בעלי צרכים מיוחדים. כן יירבו!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 46. הגיבו: 4. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

מושב נתיב העשרה במועצה האזורית חוף אשקלון בו ביקרתי היום הוא מוצב קדמי מול רצועת עזה.

החקלאים בנתיב העשרה הם החלוצים הבולטים של ימינו המיישמים הלכה למעשה את החזון הציוני של חקלאות והתיישבות. החשש העיקרי אותו הביעו החקלאים הוא הייבוא הפרוע של ירקות ומוצרים נוספים, ללא מכס, לקראת חג הפסח. משרד האוצר מאשר ייבוא באופן אוטומטי, ללא מכס ומבלי לבחון האם באמת יש מחסור אמיתי בשוק. המדיניות הזו פוגעת בחקלאים ולראייה החממות הנטושות וחקלאים שפושטים את הרגל. אני קורא לשר האוצר שלא לחתום על הצו באופן אוטומטי, ולשנות את מדיניות הממשלה גם בנושא המים ובנושא העובדים הזרים.

החקלאות היא מרכיב חשוב ביכולת הקיום ובחוסן של ההתיישבות באזור עוטף עזה ועל הממשלה לחזק את התושבים והיישובים באזור.

בהמשך, נפגשתי עם ראש המועצה האזורית חוף אשקלון איתמר רביבו ועם הנהלת המועצה. בפגישה עלו מספר נושאים בהם הממשלה מדירה את עצמה מטיפול ומותירה את המועצה לטפל בעצמה ולשאת בעלויות הגבוהות. הדוגמאות הבולטות לכך הן אתר הקראווילות ניצן למפוני גוש קטיף בו נותרו משפחות רבות ללא פתרון, וחוף זיקים, החוף היחיד בעוטף עזה, אותו מתפעלת המועצה בעצמה בעלות של 2 מלש"ח ללא עזרה מהמדינה. איום נוסף, אשר משותף גם למועצות אזוריות נוספות, הוא איום הותמ"לים אשר במסגרתו ישנה שאיפה של עיריית אשקלון לגרוע שטחים משטחי המועצה האזורית.

הנהגת המרחב הכפרי בישראל צריכה להציג לממשלה הבאה תכנית ארוכת טווח, במקביל לתכנית הלאומית לגידול באוכלוסייה, תכנית שתעסוק בסוגיות המרכזיות שעל סדר היום - גידול וצמיחה, שמירה על השטחים הפתוחים, חקלאות ותעסוקה, כדי להבטיח את עתידו של המרחב הכפרי.


אהבו: 33. הגיבו: 2. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

המורשת הייחודית שהותירו אחריהם אל"מ אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון בחלל ואיש חיל האוויר, וצביקה לוי, "האבא של החיילים הבודדים", היא מורשת של תרומה משמעותית לחברה ולמדינה, של ציונות, של ביטחון, של קליטת עלייה ושל קיבוץ גלויות.

אתמול השתתפתי ביום ה-30 למותו של חברי צביקה לוי ז"ל, בן וחבר קיבוץ יפעת, בן למשפחת מייסדי הקיבוץ וחלק ממשפחת ההתיישבות, החקלאות והביטחון. בטקס, בו לקחו חלק בני משפחה וחברים, אמרתי שצביקה הוא צירוף מיוחד של אדם, מקום וזמן, אדם ששם תמיד את התרומה לחברה ולמדינה בראש סדר העדיפויות, והצליח לרתום את התנועה הקיבוצית ואת החברה הישראלית כולה לפרויקט המדהים של החיילים הבודדים, פרויקט שזיכה אותו בפרס ישראל למפעל חיים. צביקה שצמח, גדל ונקבר בקיבוצו יפעת שבעמק יזרעאל, מסמל יותר מכל את השילוב המובהק של אדם ואדמה, ולראייה המנהג המיוחד שהיה לו להניח גבעול של כותנה על קבר של כל חייל שנפל, בכל לוויה ובכל אזכרה. גבעול הכותנה מסמל את אותם ערכים וסמלים אותם הביא צביקה לכל מקום. נזכור את צביקה תמיד כסמל של מסירות, שליחות ודוגמא אישית.

היום, זו השנה ה-16 ברציפות שאני מגיע ב-1/2 לבית העלמין במושב נהלל שבעמק יזרעאל לכבד את אל"מ אילן רמון ז"ל בטקס האזכרה השנתי. לצידו של אילן נקבר גם בנו הטייס אסף ז"ל שנפל בשירותו הצבאי. מאז מותו של אילן, שנקבר בנהלל בעת היותי ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, נוצר קשר קרוב ביני לבין המשפחה. השנה, לצערי, אם המשפחה רונה רמון ז"ל איננה נמצאת איתנו. את אילן, אסף ורונה ז"ל הגיעו לכבד גם מפקד חיל האוויר ומפקדי חיל האוויר לדורותיהם, נציגי סוכנות החלל האמריקאית, משפחות האסטרונאוטים הנוספים וחברים.

כולי תקווה שזרקור חייהם, פועלם ושליחותם של צביקה, אילן, רונה ואסף ז"ל ימשיך להאיר את דרכנו גם בדורות הבאים. יהי זכרם ברוך.

שבת שלום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 45. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

מדינת ישראל שוקדת ומכינה בימים אלו תכנית ארוכת טווח שבמרכזה גידול משמעותי באוכלוסייה. על המרחב הכפרי להיערך בהתאם ולהציג לממשלה שתקום תכנית מקבילה שתבטיח את המשך קיומה ושמירת מעמדה של החקלאות וההתיישבות בכל רחבי הארץ, כמרכיב חיוני בקיומה של המדינה ושמירת ערכיה.

בהמשך לפעילותי, בימים האחרונים סיירתי באזור הערבה ובאזור בית שאן ועמק המעיינות, ונפגשתי עם דמויות מפתח במגזר החקלאי והתיישבותי.
יחד עם ראש מועצת עמק המעיינות, חברי יורם קרין, ביקרתי באזור הגבול עם ירדן ליד טירת צבי, על מנת לעמוד מקרוב על קידום הפרויקט "שער הירדן" להקמת אזור תעשייה משותף לישראל וירדן, פרויקט אותו מוביל המשרד לשיתוף פעולה אזורי יחד עם המועצה, ואותו אני מלווה בשנים האחרונות. בשלב זה הפיתוח היחידי הוא בצד הירדני ויש לקדם את הפיתוח גם בצד הישראלי. יש חשיבות גדולה לקידום היוזמה לבניית אזור התעשייה, יוזמה שתקדם את יחסי הידידות והשלום בין ישראל לירדן, תיתן תנופה לכלכלה ותספק אלפי מקומות עבודה לאזרחים משני צדי הגבול.
בהמשך נפגשתי עם חברי קצ'ה, אחד הלוחמים המהוללים של יחידת ה-101 וצה"ל ובעל חווה לגידול בקר לבשר בגלבוע, אשר מתאר קשיים רבים במדיניות הממשלה באשר לענף. אני פועל רבות בנושא מול הגורמים במשרד החקלאות כדי להבטיח את המשך קיומו וצמיחתו של הענף.
עם הנהלת ארגון משקי בית שאן, הארגון הכלכלי של עמק המעיינות, נועדתי לפגישה שעסקה בתחומי החקלאות המרכזיים- המים, החלב, הפטם והלול. שנת 2018 הייתה שנה קשה באזור ועל המדינה לעשות יותר כדי לחזק את ענפי התעשייה והחקלאות באזור, לייצר מקומות עבודה חדשים וליצור תנאים לגידול וצמיחה דמוגרפיים.

אתמול סיירתי באזור הערבה התיכונה ונפגשתי עם רפתנים במושב עידן, רפת משותפת וגדולה של מספר מושבים. גם בעלי הרפת הזו מודאגים ממדיניות הממשלה בענף החלב ומההסכם המתגבש. לאחר מכן, השתתפתי בתערוכה החקלאית המרשימה במרכז למחקר ופיתוח חקלאי במושב חצבה, תערוכה אותה פוקדים כ-30,000 מבקרים ביומיים. התערוכה ומה שהוצג בה מבטאים היטב את עוצמתה וחשיבותה של החקלאות הישראלית. במהלך התערוכה נפגשתי עם ראש מועצה אזורית מגילות ים המלח אריה כהן לשיחה על התקדמות התכנית לטיפול ביישובים שנפגעו מהבולענים באזור ים המלח, תכנית לה הייתי שותף ושאושרה בממשלה.
כמו כן, נערך במקום, בנוכחות מאות אנשים, טקס הוקרה והערכה לעמי אוליאל, מנהל מחוז בקק"ל ולי, על פעילותנו ותרומתנו למען קידום ופיתוח ההתיישבות והחקלאות באזור הערבה.
אני מודה לחבריי ד"ר איל בלום, ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה שאירח אותי בתערוכה, ולד"ר חנן גינת, ראש מועצה אזורית חבל אילות , על הטקס המרגש ועל המילים החמות והמפרגנות .


אהבו: 24. הגיבו: 2. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

הוזמנתי היום לישיבת סיכום פעילותי בכנסת עם שולחן הארגונים הכלכליים של הקיבוצים, בראשות היו"ר יאיר ריינמן.

בישיבה הודו לי מנהלי הארגונים האזוריים של כלל הקיבוצים בארץ, שגם איתם עבדתי בצמוד, כמו עם גופים רבים נוספים במהלך כהונתי כחבר כנסת, על העבודה המשותפת, על השליחות, המסירות, הנאמנות ועל קידום הנושאים המשותפים למען החקלאות, ההתיישבות, הפריפריה, המושבים, הקיבוצים והמועצות האזוריות.

במהלך הישיבה סקרנו את עיקרי הפעילות בכנסת בתחומי החקיקה, בוועדות ובדיונים במליאה, ואת התרומה של חברי לשדולה החקלאית להתיישבות כולה. בדבריי הדגשתי שעל מנת לקדם את היעדים של החקלאות וההתיישבות, נדרשת עבודה משותפת ותאום טוב יותר בין התאחדות חקלאי ישראל, שולחן הארגונים הכלכליים ומרכז המועצות האזוריות.

אני מודה לנוכחים על הברכות בסיום ובטוח שנכונה לנו עבודה משותפת גם בעתיד. האזינו לדבריו של אחד הדוברים עמית בן יצחק יו"ר גרנות.


אהבו: 27. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

חברות וחברים יקרים,

לאחר שהודעתי שאינני מתמודד על מקום ברשימת מפלגת העבודה לכנסת הבאה, אני מקבל מרבים מכם תמיכה והוקרה על פעילותי בארבע השנים האחרונות בכלל, ובכנסת בפרט. תודה רבה!

אני אמשיך לעבוד ולפעול למען החקלאות, ההתיישבות, הפריפריה ולמען אזרחי המדינה כולם. מצורף לעיונכם בתגובה הראשונה הניוזלטר שלי עם סיכום השבוע שחלף. מוזמנים לקרוא.

שבת שלום,
איתן והצוות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 114. הגיבו: 11. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

הפשיעה החקלאית משתוללת והממשלה משותקת.

הגעתי הבוקר לעמוד מקרוב על הנזק שנגרם לחוות הלולים בכפר הנשיא. כפר הנשיא הוא קיבוץ שמרבית הכנסתו מגיעה מענפי החקלאות ובמרכזם ענף הלול והפטם. זהו האירוע השלישי בחודש האחרון בו מבקשי דמי חסות מהכפר טובא זנגריה פוגעים בחווה, כולל אירוע ירי שאירע לפני מספר ימים. אוזלת היד של המשטרה ורשויות החוק חייבת להסתיים. יש לעצור את המפגעים שמוכרים למשטרה ולהחזיר את תחושת הביטחון שאבדה לתושבים.

החקלאות וההתיישבות עוברים משברים לא פשוטים ואת נושא הפשיעה והטרור החקלאי יש להסיר מסדר היום.


אהבו: 25. הגיבו: 1. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

לחרמון, בנוסף לערכו הביטחוני הרב, ישנה חשיבות גדולה לכלכלה ולתיירות בצפון בכלל ולאזור רמת הגולן בפרט, ועל רשויות המדינה לסייע ולפצות בגין סגירת האתר בעקבות הסלמות ביטחוניות.

הבוקר, הגעתי לביקור באתר החרמון בעקבות האירוע הביטחוני בתחילת השבוע שהוביל לסגירת האתר למבקרים, ונועדתי עם מנהל האתר אלון פרידמן ועם הנהלת מושב נווה אטי"ב בנוגע לסוגיות הנוגעות למושב.

כאשר אני עולה לחרמון, הדבר הראשון בו אני נזכר הוא שירו של חיים חפר, "החרמון של גולני", שנכתב לאחר הקרב הקשה לכיבוש החרמון במלחמת יום הכיפורים, קרב בו לחמתי כמ"פ בגולני, ובעיקר שורה מסוימת בשיר- "אתה רואה את המוות אשר עבר כאן ולא הבדיל בין איש לאיש", אשר מזכירה לי את החברים שנפלו בקרב.

אתר החרמון הוא אתר מרשים, בו מבקרים מאות אלפי אנשים בשנה, ומעסיק 400 עובדים בהעסקה ישירה ועוד מאות עובדים ועסקים שנהנים באופן עקיף מהפעילות באתר. בפגישה עם הנהלת האתר, עלה הצורך לקבלת גיבוי ותמיכה גדולים יותר ממשרד התיירות, בעיקר בכל הנוגע למתן פיצוי על הימים בהם האתר היה סגור כתוצאה ממצב ביטחוני חריג. לא מדובר רק על האירוע בתחילת השבוע, אלא גם על הימים בהם האתר היה סגור בחודש מאי כאשר נורה לאזור הטיל האיראני.
אתר החרמון נמצא באזור עדיפות לאומית, יש לו חשיבות רבה בחיזוק הקשרים עם אחינו הדרוזים שבכפרים מסביב, ועל כן על המדינה לסייע בהשקעות הנדרשות ובמתן פיצוי ישיר ועקיף בגין סגירת האתר.
בימים הקרובים אזום דיון מיוחד בועדת הכספים בנושא ואפנה לשר התיירות בבקשה לסייע לאתר.

בהמשך היום נפגשתי עם ראש המועצה המקומית מג'דל שמס, יחד עם מנהלת אגף החינוך במועצה, חברת קיבוץ איילת השחר, ועם הנהלת המועצה. שמחתי לשמוע שהושלמה מלאכת פינוי המוקשים באזור, פרויקט אותו הובלתי בתפקידי כעוזר שר הביטחון. בנוסף, דנו בנושאים המרכזיים שעל סדר היום של המועצה - ביטחון, חקלאות, תיירות והטבות המס. ארבעת היישובים הדרוזים ברמת הגולן אינם חלק מתכנית החומש שאושרה לכל הרשויות הדרוזיות בארץ וזו הסוגייה המרכזית והמיידית בה הממשלה חייבת לטפל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 35. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: