המחנה הציוני

9,931 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

איתן ברושי / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  איתן ברושי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 7 בדצמבר 2018 15:34. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


חברות וחברים יקרים,

השבוע אנו חוגגים את חג החנוכה. במגוון נושאים עלינו לעשות עוד דרך ארוכה על מנת שישראל תהיה מקום מואר וטוב יותר.

בניוזלטר הנוכחי אפרט בפניכם אודות פעילותי בשבועות שחלפו ובאשר לפעילותי הצפויה בימים הקרובים, בתקווה שבחג החנוכה בשנה הבאה נוכל לומר שבנושאים הנ"ל יצאנו מחושך לאור.

חג שמח ושבת שלום,

איתן ברושי והצוות.

לניוזלטר המלא-----> https://bit.ly/2Sx0jlC

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 192. הגיבו: 4. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

ממשלה שרוצה לגייס למילואים בלילה, אסור לה לפטר עובדים ביום.

השתתפתי היום בהפגנת עובדי חברת "מרכבים", חברה ישראלית לייצור רכבי תחבורה ציבורית , שעלולה להיסגר עקב מדיניות הממשלה הפוגעת במשק כולו. חברת "מרכבים" מעסיקה כ-500 עובדים, 200 מתוכם כבר פוטרו, והמשך קיומה כאמור מוטל בספק.

מי שחשב שחיסול המשק הישראלי יסתיים בביצים ועגבניות- טועה. האיום הוא על תעשיית רכבי התחבורה הציבורית ועל תחומים רבים נוספים. בסיום הדיון בוועדת הכספים עצרתי יחד עם חברי לוועדה את העברת הכספים למשרד התחבורה עד אשר יוסדר נושא רכש הגומלין בתעשיית התחבורה הציבורית, עליו מחו המפגינים.

צפו בדבריי מההפגנה.


אהבו: 17. הגיבו: 3. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

אנחנו לא ניתן שהסכם החלב יפגע במשק המשפחתי ויאיים על משק החלב כולו.

היום נערך דיון סוער בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא הסכם החלב שנחתם, בהשתתפות שרת המשפטים, ח"כים רבים, נציגי הארגונים החקלאיים ותנועות ההתיישבות, ועשרות רפתנים וחקלאים שמחו על חתימת ההסכם.

הבעיה המרכזית היא שאין הגדרת מטרה ברורה ומשרדי הממשלה לא מתואמים ביניהם. אסור שבשם יוקר המחייה משרד האוצר והממשלה יחסלו את החקלאות ואת ההתיישבות. יש למצוא את האיזון בין הצרכנים ליצרנים ולדאוג להמשך קיומו של ענף החלב.

צפו בדבריי מהוועדה.


אהבו: 84. הגיבו: 20. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

הידוק הקשרים עם המגזר הערבי, תמיכה בחקלאות ובתעשייה, וייצוג של המרחב הכפרי והפריפריה- הם הנושאים המרכזיים המאפיינים את פעילותי. בסיורים ובפגישות שערכתי היום באזור הגליל המערבי עסקתי בכל הנושאים הללו.

העיר טמרה שבגליל המערבי בה ביקרתי היום היא עיר המונה כ-35,000 תושבים, עיר עם תעשייה מקומית ועם מסורת של חקלאות הנפרסת על פני עשרות שנים. בפגישה עם ראש העיר שנבחר לכהונה שניה, ד"ר סוהיל דיאב ועם בכירים נוספים בעיר, עסקנו בנושאים המרכזיים שעל סדר היום של התושבים: נושאי חקלאות ומים, בנייה ופיתוח, סוגיות תכנון ועוד.

בנוגע לחקלאות, על החקלאים בעיר להתאגד יחדיו וליצור שותפויות של שטחים וגידולים חקלאיים, בדומה לקיבוצים ולמושבים. בנושאי הבנייה והפיתוח הבטחתי לקברניטי העיר לסייע להם בקשיים אל מול רשויות המדינה.

בהמשך ביקרתי במגזרה ובמתפרה בעיר שהן חלק מתעשיית הטקסטיל. תעשיית הטקסטיל מעסיקה כ- 5000 עובדים בישראל ועוד 30,000 ברשות, והמגזרה והמתפרה בעיר הן סמל לדו קיום ולשיתוף פעולה מבורך בין יהודים לערבים, עם ערך מוסף של תעשייה ישראלית, יזמות ומקומות עבודה. אולם, גם על ענף זה לא פסחו גזרות משרד האוצר, כאשר האחרונים הורידו את מכס ההגנה על ייבוא בגדים מסין וכעת המכס ירד ל 0% ליבואנים. הדבר גורם לכך שלרשתות האופנה משתלם יותר לקנות ולייבא בגדים מסין מאשר לקנות תוצרת מקומית. מדובר בענף עם פוטנציאל של עוד אלפי מקומות עבודה, וחיזוק הקשרים הכלכליים בין ישראל לרש״פ. על כן, יש להחזיר את מכס ההגנה על בגדים, כפי שנהוג בכל מדינות המערב. יש לשמור על איזון בין הצרכן ליצרן, ולא לפגוע בשם ״עגל הזהב״ של יוקר המחייה ביכולת של התעשיינים להתפרנס בכבוד.

הצעת החוק שלי המבקשת להשוות בין ההטבות הניתנות לשכונות בעיר לבין יישובים במועצות אזוריות באזורי קו העימות ועדיפות לאומית, עמדה במרכז פגישתי היום עם בעלי תפקידים מרכזיים בקיבוץ עברון, סמוך לעיר נהריה. בערים, במידה וחלק מתושביהן נמצאים בתחום קו העימות, ההטבות חלות על כל תושבי העיר, גם אם הם רחוקים מרחק רב מקו העימות. לעומת זאת, במקרה של מ"א, גם אם מרבית היישובים בהן נמצאים בתחום קו העימות, ההטבות והתנאים לא חלים על כל היתר. זה ההבדל המהותי כיום בין עברון לנהריה. בנוסף, הקיבוץ מתמודד בימים אלו עם איום של שינוי במפת הטבות המס לשנת 2019, ועם הורדת מעמד היישוב מאזור עדיפות לאומית א' לאזור עדיפות לאומית ב'. לשינויים הללו יש משמעויות כספיות מרחיקות לכת שעלולות לפגוע ישירות בתושבים. כנגד גזרות אלו ולמען הצעת החוק שלי איאבק בכנסת בשבועות הקרובים.

שבוע טוב.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 34. הגיבו: 1. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

אני מסכם שבוע במהלכו פעלתי בתחומים חשובים ומגוונים, בדגש על חיזוק הפריפריה בכלל ועוטף עזה והדרום בפרט, חקלאות ומים, וכלכלה.

בתחילת השבוע התראיינתי בתכנית "הכל כלול" בערוץ 10, בנושא הצעת החוק שלי המבקשת לאסור מכירת תוצרת חקלאית במחירי הפסד בשיטה השיווקית הידועה בשם "לוס לידר". בסופו של דבר, החלטתי שלא להעלות את ההצעה להצבעה ולנסות להגיע להסכמה רחבה בתמיכת הממשלה. מוזמנים לצפות בראיון- https://www.facebook.com/MKBroshi/videos/183803369231843/.

בכנסת נערכו השבוע שני אירועים חשובים שעסקו בנושא משבר משק המים בישראל:
הראשון- דיון בוועדה לביקורת המדינה שעסק בדו"ח מבקר המדינה בנושא. האירוע השני היה כנס ביוזמתי וביוזמת חברי כנסת נוספים, בשיתוף התאחדות חקלאי ישראל, ובהשתתפותם של חקלאים רבים מכל רחבי הארץ בנושא משבר המים בחקלאות.
משבר משק המים הוא תוצאה של ניהול כושל ולא רק של 5 שנות בצורת. כדי לשנות את פני הדברים יש לפעול לשינוי במבנה ניהול משק המים ובדרך קבלת ההחלטות של משק המים. בנוסף, יש לעמוד על כך שיינתן פיצוי לחקלאים על הקיצוץ במכסות המים לשנים 2018-2019, ולא להשלים עם קיומו של משק מים סגור. משמעותו של ניהול משק המים כמשק סגור הוא שהשקעות העתק הנדרשות בהקמת מתקני התפלה, חידוש האקוויפרים ועוד, ממומנות מהתשלום של הצרכנים. צעד כזה הוא פגיעה אנושה בחקלאים ובצרכנים הפרטיים.

במליאת הכנסת הצגתי שאילתא דחופה מדוע לא הכריזה הממשלה על מצב מיוחד בעורף בגין ההסלמה בעוטף עזה. צפו בתשובתו המקוממת של סגן שר הביטחון- https://www.facebook.com/MKBroshi/videos/739717163044092/.

כמו כן, הנחתי השבוע על שולחן מזכירות הכנסת הצעת חוק חדשה בעניין תרומה למוסד ציבורי באזורי עדיפות לאומית. על מנת להקל על גיוס המשאבים, מוצע בהצעת חוק זו לקבוע הקלה במס לתרומות לעמותות המצויות באזורי קו עימות ועדיפות לאומית בשיעור של 50% מסכום התרומה, לעומת 35% הנהוגים בשאר יישובי הארץ. זאת במטרה לעודד ולחזק את הפעילות שנעשית בשטחי העדיפות הלאומית ובקו העימות.

כיו"ר שדולת הידידות הבין פרלמנטרית ישראל-בולגריה, השתתפתי באירוע פרידה והוקרה לשגריר בולגריה בישראל, ד״ר דימיטר מיכאיילוב, המסיים את כהונתו לאחר 6 שנים. הודיתי לשגריר על תרומתו הרבה לחיזוק היחסים בין שתי המדינות. במהלך פגישותינו בשנים האחרונות הייתי עד לעבודתו המסורה ולאכפתיות הרבה שגילה.

שבת שלום.


אהבו: 72. הגיבו: 8. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

משרד הביטחון טעה בגדול בכך שסרב להכריז על מצב מיוחד בעורף בגין ההסלמה בעוטף עזה.

היום העליתי במליאת הכנסת שאילתא דחופה לממשלה מדוע לא הופעל מצב מיוחד בעורף עקב ההסלמה הביטחונית והנזקים הנלווים בעימות האחרון בעוטף עזה והדרום.
הכרזה על מצב מיוחד בעורף היא אחד מהלקחים של מלחמת לבנון השניה, לקח שיושם במבצע "עמוד ענן" כאשר הייתי עוזר של שר הביטחון אהוד ברק. התושבים בדרום ובעוטף עזה ספגו מטחים של אש וכעת סובלים מהנזקים הכלכליים עקב ההחלטה השגויה של הממשלה שלא להכריז על מצב מיוחד בעורף.

צפו בדבריי ובתשובתו המקוממת של סגן שר הביטחון.


אהבו: 45. הגיבו: 9. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

משבר משק המים הוא תוצאה של ניהול כושל ולא רק של 5 שנות בצורת.

היום נערכו בכנסת שני דיונים חשובים בנושא משבר משק המים. הראשון, בוועדת ביקורת המדינה, עסק בדו"ח המבקר שבדק את משבר משק המים והעביר ביקורת קשה על רשות ומועצת המים.

לאחר מכן, נערך ביוזמה משותפת של השדולה החקלאית בכנסת יחד עם התאחדות חקלאי ישראל ועם ארגוני המים, כנס רב משתתפים בנושא משבר המים בחקלאות. בכנס החשוב לקחו חלק יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל, חברי כנסת נוספים, מנהל רשות המים גיורא שחם, בכירי משרד החקלאות ועשרות חקלאים ואנשי מים מכל רחבי הארץ.

כדי לשנות את פני הדברים יש לפעול לשינוי במבנה ניהול משק המים ובדרך קבלת ההחלטות של משק המים, לעמוד על כך שיינתן פיצוי לחקלאים על הקיצוץ במכסות המים לשנים 2018-2019, ולא להשלים עם קיומו של משק מים סגור.

עלינו לחזור להיות מעצבי המדיניות ולא הקורבנות שלה.

צפו בדבריי מהכנס היום.


אהבו: 40. הגיבו: 6. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

עושים סוף לעושק הצרכנים ולפגיעה בחקלאים.

השבוע תעלה במליאת הכנסת הצעת החוק שלי שתאסור מכירת מוצרים לצרכן הסופי במחירי הפסד, בשיטה השיווקית הידועה בשם "לוס לידר" ( Loss-Leader). בישראל, תופעת ה"לוס-לידר" שכיחה במיוחד בשיווק תוצרת חקלאית בדגש על פירות וירקות.

החשש מהנזק לצרכן שגלום בשיטת השיווק במחירי הפסד, היא שהצרכן יתפתה לחשוב שהוא חוסך על הקנייה כולה בזכות המוצר שנמכר במחיר הפסד, בעוד שמחיר הסל הכולל יהיה גבוה אף יותר מהרגיל.

ההצעה בגרסתה הנוכחית, בתאום עם אנשי המקצוע ועם שר החקלאות, מבקשת להחיל את ההצעה כהוראת שעה ניסיונית של שנתיים, על סל מוצרים מצומצם של ירקות ופירות.

צפו בדבריי מהיום בתכנית "הכל כלול" בערוץ 10.


אהבו: 32. הגיבו: 8. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}:

https://www.haavoda.com//Emails//body?t=d5ce9156-bbfb-4a36-a121-2e0a3e87eb1a

חברות וחברים יקרים,

מצורף לעיונכם הניוזלטר שלי ובמרכזו: המצב הביטחוני בעוטף עזה ובדרום, מתן הפיצויים בגין הנזקים בעוטף עזה, היישובים צמודי הגדר בגבול, השוואת התנאים בין עיריות למועצות אזוריות, חקלאות ומים ובסוף- אירוע פרידה מאיש יקר שעבד בצמוד אלי כראש מועצת עמק יזרעאל.

קריאה מהנה ושבת שלום,
איתן


אהבו: 52. הגיבו: 9. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

משרד האוצר ורשות המיסים ממשיכים להקשות על תושבי עוטף עזה והדרום בכך שהם לא מפצים על הנזקים הכבדים.

הדיון אותו יזמתי היום בוועדת הכספים, יחד עם יו"ר הוועדה ח"כ גפני, בנושא פיצוי וסיוע לתושבים ולעסקים ביישובי עוטף עזה והדרום עקב המצב הביטחוני והפגיעה הכלכלית הנובעת מכך, הוא המשך לליווי שלי לתושבי העוטף לאורך כל השנים האחרונות ומהווה כתב אישום חריף נגד הממשלה, משרדי הביטחון והאוצר ונגד רשות המיסים.

יש לפצות מיידית את תושבי עוטף עזה והדרום ועל הממשלה לקבל על כך החלטה בישיבתה הקרובה ביום ראשון.

בסיום הדיון, הנחה יו"ר הוועדה את רשות המיסים להסדיר את הנושא תוך ימים בודדים.


אהבו: 133. הגיבו: 13. שיתפו: 45.
{% trans 'Tags' %}: