המחנה הציוני

9,911 (-0.20% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

איתן ברושי / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  איתן ברושי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 12 באוגוסט 2018 13:57. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 באוגוסט 2018 07:05


במסגרת הסיורים שאני עורך ברחבי הארץ בכלל ובמרחב הכפרי בפרט, ביקרתי בסוף השבוע שעבר במועצה האזורית זבולון.

ברמת יוחנן, מקיבוצי המועצה, נפגשתי עם הועד להצלת הקרקעות של המועצה והאזור, ועם נציגי הקיבוצים אושה, רמת יוחנן, כפר מכבי ומושב כפר ביאליק, אשר יחד עם גורמים ויישובים נוספים הקימו את המטה המיוחד למען שמירת המרחב הכפרי במועצה ובאזור כולו.

הצעת רשויות התכנון היא לגרוע שטחים נרחבים משטחי היישובים, אשר רובם חקלאיים, למען הרחבה לא סבירה של העיר קריית אתא וערים נוספות, עד כדי איום על היישובים והפיכתם מיישובים כפריים- חקלאיים ליישובים קהילתיים ושכונות של הערים באזור. מדובר בפגיעה קשה בתושבי האזור וגם בערכי ההתיישבות והחקלאות.
מטרת המאבק היא לשמור על ההתיישבות הכפרית ועל השטחים החקלאיים באזור. למאבק זה אני נרתם ואמשיך להיות שותף פעיל.

בהמשך נפגשתי עם ראש מועצת זבולון, דב ישורון. דנתי עם דב על הצורך לסכל את היוזמה הנ"ל ועל הנושאים המרכזיים הנמצאים על סדר יומה של המועצה .

יש לשמור על האיזונים בין שמירה על המרחב הכפרי לבין הפיתוח העירוני הכולל צמיחה דמוגרפית ופיתוח כלכלי. זהו תפקידה של הממשלה ושל הגופים הכפופים לה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 62. הגיבו: 95. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

מערכת הבריאות חולה ושום פלסטר לא יעזור: נדרשת תכנית חרום לאומית כוללת להבראת מערכת הבריאות בישראל.

השבוע השתתפתי בדיון פגרה מיוחד בוועדת הכספים של הכנסת בנושא סיוע ותמיכה לבתי החולים הציבוריים בהשתתפות סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן ובהובלת יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני.

מזה זמן רב אני עוסק בנושא מצבה של מערכת הבריאות בישראל, אני מסייר בבתי חולים ברחבי הארץ ונפגש עם מנהלי בתי החולים. יזמתי לפני מספר שבועות דיון מיוחד בעניין זה במליאת הכנסת ואף העליתי את הנושא בפני שר האוצר.

מערכת הבריאות בישראל נמצאת באחריותה הישירה של הממשלה. זו מערכת חולה הסובלת מפערים עצומים בין המרכז לפריפריה בכל הנושאים: תקציבים, תרומות, מיטות אשפוז, תקנים, תורים ועוד.

בעת הזו נדרשת תכנית חרום לאומית לבריאות בישראל. זו אחריותה של הממשלה.
מוזמנים לצפות ולהאזין לדברים שאמרתי בוועדה.

שתהיה שבת שקטה ורגועה. שבת שלום.


אהבו: 70. הגיבו: 23. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

אני מגבה את צה"ל ואת מערכת הביטחון על פעולותיהם הנחושות כנגד החמאס, ומחזק את תושבי שדרות, עוטף עזה והדרום כולו על עמידתם האיתנה. שוחחתי עם ראשי הרשויות ועם הקב"טים והבעתי את הערכתי למנהיגות שהם מגלים.

לצד הפעילות הצבאית והחזרת כושר ההרתעה של צה"ל, על הממשלה להקים באופן מיידי ועדת מנכ"לים שתטפל בסוגיות האזרחיות בשדרות ועוטף עזה על מנת לחזק את התושבים, היישובים והאזור כולו. על וועדה זו לתת מענה לסוגיות המרכזיות בחיי התושבים, כגון השלמת המיגון, חיזוק מרכזי הסיוע והחוסן, הסדרת הפיצוי על הנזקים ועל אובדן ההכנסות, מניעת הקיצוץ במכסות המים לחקלאות ונושאים נוספים.

יש לעשות הכל על מנת להחזיר את השקט ואת תחושת הבטחון לתושבים.


אהבו: 55. הגיבו: 6. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

אתמול, יום ג', הקדשתי את היום לסיורים ופגישות באזור הדרום.

בקיבוץ צאלים, קיבוץ שיתופי במועצה האזורית אשכול, סיירתי במוזיאון המרשים "מורשת צאן ברזל", אשר נחנך לאחרונה ומציג את מפעל המדליות המפואר שהיה בירושלים. בהמשך נפגשתי עם הנהלת הקיבוץ בראשות יו"ר הקיבוץ בעז קרצ'מר, לשיחה על הסוגיות המרכזיות המעסיקות קיבוץ שאיננו חלק מעוטף עזה ועל כן לא נהנה מההטבות הנלוות, יישוב מרוחק המתמודד עם אתגרים בתחומי הגידול והצמיחה הדמוגרפית, החקלאות, התעסוקה, הבריאות, התחבורה והביטחון. סיכמנו על המשך תקשורת ישירה למען פתרון הבעיות.

במועצה האזורית רמת נגב, אשר חלקה סמוכה לגבול מצרים, נפגשתי עם רכז הוועדה החקלאית במועצה יענקלה מוסקוביץ' ועם נציגים נוספים מהיישובים העוסקים בחקלאות. החקלאים באזור מתמודדים עם אתגרים רבים כגון הקיצוץ במים, פערי התיווך של התוצרת החקלאית, סוגיית העובדים הזרים והאיום על ענף החלב. החקלאות באזור היא ענף מרכזי ועל המדינה מוטלת החובה לסייע ככל הניתן לתושבים החיים באזור מורכב זה . סוכם על המשך הקשר הישיר בינינו למען פתרון הסוגיות שעל הפרק.

בסוף היום התארחתי ביישוב הבדואי ביר הדאג' אשר במועצה האזורית רמת נגב. את המפגש הרחב יזם חברי יגאל צחור חבר קיבוץ רביבים בהשתתפות הנהגת היישוב, התושבים המקומיים ותושבי האזור. היישוב מונה 7000 איש ומתמודד עם אתגרים של הסדרת היישוב, התפתחות והשתלבות בחברה. סוכם על המשך הקשר לשם פתרון השאלות המרכזיות בתחומי החינוך, התעסוקה והמגורים ועל הקמת צוות משותף של תושבי האזור הבדואים והיהודים.


אהבו: 93. הגיבו: 13. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

נפגשתי אתמול עם ראש מנהל הרכש במשרד הבטחון ועם צוותו, בנוגע להצעת החוק שלי המציעה לחייב את יתר משרדי הממשלה לאמץ את הנוהל הנהוג במשרד הביטחון, הנותן עדיפות במחיר להצעות של תושבי קו העימות ואזורי עדיפות לאומית (עד 15%) בבואם לגשת למכרז ממשלתי.

היקף הרכש של מנהל הרכש במשרד הבטחון, רק בשוק הישראלי, הוא 11.5 מיליארד ₪ בשנה. בזכות העדפה זו, בשנת 2017 זכו מפעלים בקווי עימות ואזורי עדיפות במכרזים אשר סכומם נאמד בכמעט 3 מיליארד ₪ בשנה.

מטרת ההצעה היא לתמוך ולקדם את הכלכלה, התעשייה והחקלאות באזורי קו העימות והעדיפות הלאומית. אמשיך לקדם את הצעת החוק גם בפגרת הקיץ.

צפו בדברים שנשאתי במליאה בנושא לפני מספר שבועות.


אהבו: 94. הגיבו: 18. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

אתמול השתתפתי בכנס חרום ומחאה גדול כנגד חוק הלאום בכפר הבדואי ביר אל מכסור שבגליל התחתון, בהשתתפות יו"ר האופוזיציה הנכנסת ח"כ Tzipi Livni - ציפי לבני וח"כ פרופסור יוסי יונה - Yossi Yonah מ"המחנה הציוני".

הכנס מנה מעל 100 משתתפים, ונערך בהשתתפות ראשי 8 המועצות המקומיות של הבדואים בצפון, משרתי צה"ל, המשטרה, מערכת הבטחון , ותושבים רבים. ב-70 שנות קיומה של המדינה אחינו הבדואים נלחמו לצידנו בכל מלחמות ישראל, ומעל 200 מהם נפלו במערכות השונות.

אני וחבריי לסיעת ה"מחנה הציוני" נמשיך לעמוד לצד אחינו הבדואים ולהיאבק כנגד חוק הלאום הרע והמפלג. את החוק צריך לבטל ואת הממשלה צריך להחליף.

שבוע טוב.

בתמונות:
1. עם יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני ועם מארגן הכנס.
2. עם ראש הכפר ועם מארגן הכנס.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 90. הגיבו: 71. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

אני מחזק את חברינו היקר ח"כ סאלח סעד שמוביל את מאבק הדרוזים נגד חוק הלאום בצורה נחושה, ומתחייב כי יחד עם חבריי ב"מחנה הציוני" נפעל במשותף עם ערביי ישראל כולם למען ברית של שווים וברית של חיים.

עוד לא יבש הדיו על חוק הלאום המיותר והמסוכן לעתיד החברה בישראל, וכבר הממשלה מזגזגת.

את החוק צריך לבטל ואת הממשלה צריך להחליף.

שבת שלום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 127. הגיבו: 35. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

נפגשתי היום עם הנהלת מנהל החינוך ההתיישבותי במשרד החינוך בראשות אילנה נולמן, מנהלת המנהל .

החינוך ההתיישבותי, בתי הספר האזוריים של ההתיישבות, הפנימיות וכפרי הנוער, מונים כ-100,000 תלמידים וחניכים. בשיחה החשובה הוסכם והובן שהתפקיד המרכזי הוא לשמור ולפתח את המרחב הכפרי, ההתיישבות והחקלאות. יש לעודד את בוגרי החינוך ההתיישבותי להשתלב בהדרכה ובהוראה. סוכם לנסות ולקדם במשותף את החוק שיזמתי לעבודה מועדפת בחינוך.

בנוסף, העלינו את הסוגיה של עבודת בני נוער בהתיישבות כחלק מהחינוך לערכים וכחלק מהסיוע להתיישבות ולחקלאות. יש חשיבות ושליחות לחיבור של בתי הספר האזוריים עם כפרי הנוער והפנימיות למען החברה בישראל.

מנהלת המנהל בירכה ושיבחה את יוזמתי לקבלת חוזר מנכ"ל משרד החינוך שמסדיר את פעילות המנהל לחינוך התיישבותי ומקנה לו וודאות ויציבות.

החינוך הוא גם מגנט וגם מכבש. הוא הגורם העיקרי להצטרפות של אוכלוסייה נוספת להתיישבות ולפיזור אוכלוסייה, וגם האמצעי העיקרי לחיבור בין אוכלוסיות וקהילות.

שבת שלום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 55. הגיבו: 13. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

ביקרתי היום במועצה האזורית מטה אשר, אשר בגליל המערבי.

בבניין המועצה נפגשתי עם ראש המועצה יורם ישראלי וסגניו, עם רן שוסטרמן רכז הועדה החקלאית של המועצה, עם בעלי תפקידים נוספים במועצה ועם נציגי יישובים. יחד דנו בסוגיות שעל סדר היום בחיי המועצה והיישובים כגון חקלאות ומים, מפת עדיפות לאומית ומפת הטבות המס שנידונה לאחרונה בממשלה ובכנסת, סוגיות בנייה, סוגיות סביבתיות ועוד. האתגר המרכזי של המועצה ויישוביה הוא גידול וצמיחה, ושמירת אופיו של המרחב הכפרי .

בקיבוץ חניתה, שהוא צמוד גדר לגבול לבנון, נועדתי עם אורלי גביש מרכזת המשק של הקיבוץ, עם בעלי תפקידים נוספים בקיבוץ, עם החברים, ובהמשך סיירתי במפעל "עדשות חניתה". הקיבוץ מתמודד עם מציאות ביטחונית מורכבת. סיכמנו על המשך טיפול בנושאים המרכזיים של המפעל והקיבוץ.

בקיבוץ ראש הנקרה נפגשתי עם הנהלת הקיבוץ בראשות יושבת הראש נורית ברקאי, עם בעלי תפקידים וחברים נוספים . הקיבוץ הוא צמוד גדר המונה 1300 נפשות, ונמצא בהליכי קליטה וצמיחה מרשימים . הקיבוץ מתפרנס ממפעל ביוטכנולוגיה לפיתוח תרביות בננה, מחקלאות ומתיירות.

ביקרתי בבית לוחמי הגטאות שבקיבוץ לוחמי הגטאות, שהוא המוזיאון הראשון בארץ ובעולם להנצחת השואה. הבעתי את תודתי והערכתי למנכ"לית המוזיאון ד"ר ענת לבנה, המסיימת את תפקידה בקרוב. ענת פעלה רבות במהלך 7 השנים האחרונות למען שימור ופיתוח המוזיאון במציאות לא פשוטה. כמו כן, נפגשתי עם ירון צור, מנהל מחלקת החינוך במוזיאון, אשר הציג בפני את התערוכות החדשות והמרשימות של המוזיאון.
על המדינה לסייע בתמיכה ומימון המוזיאון החשוב הזה .

הסיור הוכיח פעם נוספת את החשיבות של ההתיישבות לאורך הגבול הצפוני ואת חשיבות שמירת המרחב הכפרי.

מוזמנים לצפות בתמונות מהביקורים.


אהבו: 53. הגיבו: 10. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

בדיון מיוחד שיזמתי היום בוועדת הכספים של הכנסת בנושא הקיצוץ במכסות המים לחקלאים, קרא יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני לשר החקלאות אורי אריאל :" אם אינך יכול לדאוג לפיצוי לחקלאים בגין הקיצוץ במכסות המים, עליך להתפטר".

החל מה-1/5/2018 קוצצו 50 מיליון קוב מים שפירים המיועדים לחקלאות. הקיצוץ האחיד והברוטלי כלל גם את יישובי עוטף עזה אשר מתמודדים עם מציאות ביטחונית מורכבת, ונעשה ללא הידברות ושיתוף עם החקלאים. הקיצוץ במים שספג קיבוץ נחל עוז מהווה איום גדול יותר על הקיבוץ מאשר הקאסמים והמרגמות.

עלות הפיצוי שאנו דורשים נאמדת ב- 100-150 מיליון ₪. ממשלה שעומדת להשקיע מיליארדים בשיקום משק המים, באיחור גדול, מן הראוי שתקצה את הסכום הנ"ל לפיצוי לחקלאים ולחקלאות.

בתום הדיון דרש יו"ר הוועדה ח"כ גפני ממשרד האוצר ומשרד החקלאות לשבת עם החקלאים ולהציג בתוך שבועיים תכנית מוסכמת לפיצוי החקלאים, כאשר במידת הצורך הוועדה תגשר על הפערים בין הצדדים.

מוזמנים להאזין לדברים שאמרתי היום בוועדה.


אהבו: 72. הגיבו: 18. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}: