המחנה הציוני

9,931 ( +0.38% בחודש האחרון, בקירוב)

טוען נתונים נוספים...

איתן ברושי / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  איתן ברושי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 19 באוקטובר 2018 10:14. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


https://www.haavoda.com//Emails//body?t=99194118-6c8d-4d58-8625-8db271b15f5d

חברים וחברות יקרים,

פגרת הקיץ הסתיימה לה והשבוע פתחנו את מושב החורף של הכנסת ה-20.

ישראל ו"המחנה הציוני" מתמודדים בימים אלו עם אתגרים רבים ומורכבים.

בניוזלטר המצורף כאן לעיונכם, אציג בפניכם את מקצת מהנושאים בהם עסקתי בפגרה, ואת הנושאים המרכזיים בהם אתמקד במושב הנוכחי.

אמשיך גם במושב הכנסת הזה לפעול ולקדם נושאים לטובת החקלאות, ההתיישבות, המרחב הכפרי ואזרחי המדינה כולם.

בברכת שבת שלום ובידידות,
ח"כ איתן ברושי והצוות.


אהבו: 12. הגיבו: 0. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

הבוקר, לאחר הירי לבאר שבע ובזמן פעילותו של צה"ל, אנו נותנים גיבוי מלא לממשלה ולכוחות הביטחון כדי להחזיר את השקט לתושבי עוטף עזה והדרום.

אני מחזק את התושבים על כושר העמידה שלהם .

יש להחזיר את כח ההרתעה, להנחית על החמאס מכה קשה, כך שיבין שלשיבוש חייהם של מיליוני אזרחי ישראל, יש מחיר כבד.

ישראל חזקה יותר מתמיד, ותעשה את הנדרש כדי להחזיר את תחושת הביטחון ולהגן על אזרחיה.

צפו בעצות של "היועץ" שר הביטחון ליברמן ובתשובתי אליו.


אהבו: 22. הגיבו: 3. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

בעיית הבנייה ביהודה ושומרון היא לא רק הבנייה הבלתי חוקית, אלא בעיקר הבנייה החוקית בהיקפים גדולים מחוץ לגושי ההתיישבות.

אתמול השתתפתי בדיון בוועדת הפנים של הכנסת בנושא ההסדרה של בנייה בלתי מוסדרת, לרבות על אדמות פלסטיניות פרטיות, בהשתתפות נציגי המנהל האזרחי וגורמים נוספים.

אמרתי בדיון, גם לאנשי יהודה ושומרון, ש-51 שנה אחרי מלחמת ששת הימים, הגיע הזמן לקבל החלטות היסטוריות, לקבוע מהם גבולות המדינה ולהבטיח את עתידה של ישראל כמדינה בטוחה, יהודית ודמוקרטית.

מוזמנים לצפות בדבריי מהוועדה.


אהבו: 30. הגיבו: 1. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

המשמעות של סגירת שדה התעופה בשדה דב היא ניתוק של אילת והערבה ממרכז הארץ.

מה שעומד על הפרק היא שאלת סדרי העדיפויות והגדרת המטרה: האם המטרה היא הגדלת תל אביב בעשרות אלפי יחידות דיור או תמיכה וחיזוק הנגב, הגליל, הערבה התיכונה והעיר אילת. מדינת ישראל קבעה והגדירה אזורי עדיפות לאומית ולכן אין מקום ליצירת איזון בין תל אביב לבין קריית שמונה, הערבה התיכונה ואילת.

על כן, אסור לסגור את שדה דב ואסור להסכים לדחייה של 3 שנים ביישום ההחלטה. יש לשאוף לשדה תעופה מינימלי עם תעופה מקסימלית.

בסיום הדיון שנערך היום בוועדת הפנים של הכנסת ולו הייתי שותף, קראה הוועדה לממשלה לתאם מול הגורמים הרלוונטים את המשך פעילותו של שדה התעופה האזרחי, ובכל מקרה לא לפנות את שדה דב עד לקבלת היתרי בנייה במקום, הליך שצפוי להימשך זמן רב.

מוזמנים לצפות בדברים שנשאתי היום בוועדה.


אהבו: 18. הגיבו: 1. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

מפלגת העבודה והמחנה הציוני חייבים להציע סדר יום מדיני בטחוני ולא להשאיר את הזירה לימין.

ההצעה של חלק מהחברים להציב את הסוגיה החברתית כלכלית בעדיפות על פני זו המדינית בטחונית היא טעות. יש לשלב בין השתיים.

בכך עוסק המאמר שפרסמתי השבוע בעיתון ישראל היום ומצורף כאן לעיונכם.

שבת שלום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 60. הגיבו: 37. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

מלט הוא מוצר אסטרטגי לקיומה ובטחונה של מדינת ישראל ויש להבטיח את המשך ייצור המלט בישראל. ייבוא פרוע של מלט הוא איום על עתידה של המדינה ועל פרנסתם של עובדים רבים .

ערכתי לאחרונה שני סיורים חשובים במפעלים העוסקים בתחום המלט: הראשון במפעל "הרטוב" בבית שמש המייצר את המלט בייצור מקומי. השני הוא מפעל "סימנט" במפרץ חיפה, אשר מייבא את המלט ומספק אותו לקבלני הבטון.

בשנים האחרונות מתקיים ייבוא בהיצף משמעותי של מלט מיוון ומטורקיה לישראל, כך נקבע בממצאי החקירה הסופיים של הממונה על היטלי סחר במשרד הכלכלה. מרבית הצריכה המקומית צריכה להתבסס על ייצור מקומי (80%) והיתרה (20%) על יבוא. בעקבות ההיצף, שיעור היבוא עומד היום על 40%! תוך שהתעשייה המקומית איננה מנצלת את מלוא כושר הייצור שלה, עובדה המסבה לה נזקים כבדים. המשך הייבוא הפרוע בתנאים הללו הוא איום ישיר על מפעלי המלט ומשמעותו פיטורי מאות עובדים שמפרנסים משפחות רבות במעגל ישיר ועקיף בתעשייה.

על מנת להבטיח את המשך קיומו של הענף, אעלה את הנושא בשבוע הבא במליאת הכנסת ובוועדת הכספים .לפי ההצעה של גורמי המקצוע שאותה אקדם, יש לשמור על מסגרת של עד 20% ייבוא מלט באופן חופשי ופתוח לתחרות, ללא מכסים וללא סובסידיה של הממשלה. מעבר לרמה של 20%, על מנת לשמור על המפעלים המקומיים, יש להטיל מכסים גבוהים על ייבוא מלט לישראל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 81. הגיבו: 33. שיתפו: 22.
{% trans 'Tags' %}:

בסוף השבוע ביקרתי בקיבוץ מרום הגולן, שבמועצה אזורית גולן. נפגשתי עם נציגי הנהלת הקיבוץ, וקיבלתי מהם סקירה מקיפה על מצב הקיבוץ השוכן על הגבול עם סוריה. דנו במחצבות הטוף ברמת הגולן, ועל החקלאות, בדגש על ענף הבקר לבשר, נושא בעל חשיבות שנמצא בסכנה בכל חלקי הארץ. דיברנו גם על נושא המים ושאר נושאי פיתוח, הרחבת וצמיחת הקיבוץ. בנוסף, סיירתי במלון החדש שנבנה בקיבוץ, השוכן למרגלות הר בנטל, ושמחתי לראות אותו בתפוסה מלאה, בנוסף לצימרים שקיימים כבר שנים רבות. בהקשר זה, יש לציין כי עדיין לא ניתנו הפיצויים על אירועי הביטחון בחודשים הקודמים. בהתחשב בנסיבות, התמונה הכללית היא מרשימה וראויה להערכה.

בצמוד לקיבוץ, נמצא בית אריזה של חברת ״בראשית״, בבעלות 16 שותפים בהם קיבוצים, מושבים ופרטיים, שמטפל ב-80 אלף טון פירות נשירים, אשר צומחים על למעלה מ-13 אלף דונם בגליל ובגולן. המפעל מפרנס למעלה מ-400 משפחות בהעסקה ישירה, ועוד רבים בהעסקה משנית. בפגישה עם מנכ״ל החברה, עלו שאלות על מחסור בעובדים, עליות היצור, עלויות המים, והאיום מצד היבוא הפרוע. הצורך בסיוע עידוד השקעות הון בחקלאות ע״י המדינה הוא ברור. בית אריזה נוסף קיים בקיבוץ יפתח בגליל העליון, ונידונה שאלת יצוא התפוחים מרמת הגולן לסוריה, כפי שהיה טרום מלחמת האזרחים. כיו״ר השדולה החקלאית בכנסת, אפעל לסייע בכל הבעיות שהוצגו בפניי, לרבות היצוא לסוריה, שבו עסקתי בעבר כעוזר שר הביטחון.

לאחר מכן, הגעתי לחזק את ידיו של חברי, ראש מועצת מבואות חרמון, בני בן מובחר, בעקבות הצתת בית המועצה הנמצא בצומת כ״ח. לבניין המועצה נגרם נזק המוערך בכ-5 עד 6 מיליוני שקלים, וידרשו חודשים רבים כדי להחזיר את בית המועצה לתפקוד מלא. פניתי בתיאום עם ראש המועצה לשר הפנים ומנכ״ל משרדו, ובימים הקרובים יוקמו מבנים זמניים כדי לסייע למועצה בתקופה קשה זו. בצפון נמשכות התופעות של טרור חקלאי ותופעת ה״פרוטקשן״, והמשטרה חוקרת אירוע זה כמו אירועים נוספים.

ביקרתי גם במלון ״גליליון״, שנמצא בלב הגליל העליון, ממש על כביש 90, במרחק נגיעה מאגמון החולה. המלון נבנה לאחרונה ביוזמת חיים אוחיון וקיבוץ כפר גלעדי, מתחם המלון הינו חדשני ומושקע, בעל 120 חדרים בתפוסה מלאה. במקום פועל מתחם שוק איכרים מרשים, השם דגש על תוצרת הארץ. יצירת מקומות עבודה וחיזוק התיירות באיזור הוא מהלך קריטי לסלילת דרך לצמצום בריחת הצעירים למרכז.

אירוע נוסף בתחום הפשיעה החקלאית התרחש בבוקר יום שישי האחרון, באיזור קעביה זרזיר שבעמק יזרעאל. הגעתי למקום על מנת לראות מקרוב את הנזק הגדול שנגרם לחקלאים מבית לחם הגלילית. ארבעה לולים שאיכלסו למעלה מ-50 אלף עופות, הוצתו באכזריות, וזאת שבועיים בלבד לפני שיווקם. נזק בשווי של 4 עד 5 מיליוני שקלים, שידרשו חודשים רבים להתגבר עליו. הטרור החקלאי משתולל, והממשלה משותקת. על שר החקלאות, השר לביטחון פנים, שרת המשפטים ושר האוצר, להתכנס מידית ולזרז את הטיפול במיגור התופעה. עד עכשיו נעשה מעט מדי, לאט מדי, מאוחר מדי.

אמשיך ללוות את החקלאות וההתיישבות בכל רחבי הארץ.

לצערינו אירע היום (א׳) פיגוע רצחני באיזור התעשיה ברקן שבשומרון, שמהווה סמל לדו קיום בימים כתיקונם. אני מגנה את הרצח, מחזק את כוחות הביטחון ובעלי העסקים, משתתף בצער העמוק של משפחות הנרצחים, ומאחל החלמה מהירה לפצועה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 85. הגיבו: 12. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

העלייה מבריה"מ בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000 היא הדבר הכי גדול וחשוב שקרה לעם היהודי בשנים הללו.

בשנים האלה, במסגרת תפקידיי במועצה האזורית עמק יזרעאל, עסקתי רבות בפרויקט בית ראשון במולדת לעולים מברית המועצות. הקיבוצים באזור ובכל הארץ קלטו את העולים, סיפקו להם קורת גג, תעסוקה ומסגרת ללימוד עברית. בהמשך תפקידיי השונים, במועצה וכמזכיר התנועה הקיבוצית, המשיכה התנועה הקיבוצית לקלוט עולים מחבר העמים ומהעולם כולו. גם היום הקיבוצים מובילים את קליטת החיילים הבודדים ומשפחות עולים.

מוזמנים לצפות בדבריי ממפגש מרגש בו השתתפתי יחד עם אותם עולים שהגיעו בסוף שנות ה-90 מבריה"מ.

שבת שלום.


אהבו: 29. הגיבו: 0. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

זמן רב אני מלווה את נושא דמי הטיפול הארגוניים. מדובר במס נוסף אשר מבקשים להטיל ארגוני התעשייה הגדולים וגורמים נוספים על החקלאים ועל העסקים הקטנים והבינוניים במגזר הכפרי וההתיישבותי, אשר זכאים לפטור מפאת חברותם בארגונים אחרים.

כלומר, ארגוני התעשייה ביקשו להטיל מס נוסף, לדוגמא, על חקלאים החברים בהתאחדות חקלאי ישראל ומשלמים להתאחדות את דמי הטיפול הארגוניים, או על עסקים במושבים ובקיבוצים שמשלמים דמי חבר לתנועת ההתיישבות בה הם חברים.

השתתפתי אתמול בדיון נוסף בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, בסופו נקבע שהתקנות אותן מבקשים להכיל ארגוני התעשייה הללו, לשם הגדלת הכנסותיהם, לא יחולו על העסקים במגזר הכפרי וההתיישבותי, הנמצאים תחת ארגון גג כזה או אחר. קביעה זו מאשררת את המצב הקיים ומונעת הטלת מיסים נוספים על החקלאים ועל בעלי עסקים קטנים ובינוניים בתנועות ההתיישבות .

אני מברך על ההחלטה אשר מעבירה מסר שבראש סדר העדיפויות נמצאים היצרנים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים, ולא ארגוני המעסיקים.


אהבו: 59. הגיבו: 4. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

השלטון המקומי הוא מרכיב חשוב בחייו של כל אזרח במדינה. הבחירות לרשויות המקומיות הן תמיד חשובות, אך הפעם הן חשובות עוד יותר, כיוון שהן מהוות מעין חזרה גנרלית לקראת הבחירות הכלליות.

הגעתי היום לאזור חיפה והקריות להיפגש עם המועמדים ולהביע את תמיכתי. בקריית ים נפגשתי עם המועמד למועצת העיר אלי כהן וצוותו, ולאחר מכן נפגשתי עם עדנה לוסטיג ויוסי ונגר, ראשי המטה בקריית חיים של המועמד לראשות עיריית חיפה מטעם מפלגת העבודה ישראל סביון.

נותרו עוד פחות מחודש ימים עד לבחירות ועל מפלגת העבודה לשים את הבחירות לרשויות המקומיות בעדיפות גבוהה. על מפלגת העבודה, חברי הכנסת והגורמים הנוספים לפעול במשותף על מנת להגיע להישגים טובים ככל הניתן בבחירות הקרובות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 28. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: