המחנה הציוני

9,780 ( +0.03% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

איתן ברושי / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  איתן ברושי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 21 ביוני 2018 10:57. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 ביוני 2018 07:05


עלינו לאחד שורות כי רק ככה נוכל להשפיע על סדר היום במדינה ולחזור למקומנו הראוי בהנהגת המדינה. יש לחזור ולעסוק בשאלות של מדיניות וסדרי העדיפויות.

דיברתי אתמול בכנס הכלכלי- תעשייתי של התעשייה הקיבוצית לשנת 2018 בפני מאות אנשים ובהשתתפות שר האוצר משה כחלון ובכירים נוספים.

בכנס הצגתי את שני החוקים אותם אני מקדם, חוקים אשר טומנים בחובם משמעויות כלכליות ותעסוקתיות רבות לתושבי קו העימות ואזורי עדיפות לאומית. החוק הראשון, שיעלה ביום ראשון בוועדת השרים לענייני חקיקה, מבקש לחייב את כל משרדי הממשלה השונים לתת עדיפות של עד 15% ליישובים באזורי עדיפות לאומית בבואם לגשת למכרז של ספק ממשלתי. החוק השני מבקש לאפשר הקמת שדות סולארים על קרקע חקלאית בשטח של עד 1000 דונם ליישוב באזור עדיפות לאומית, במקום המגבלה הקיימת היום המאפשרת הקמת שדות כאלו עד 250 דונם בלבד.

בנוסף, התרעתי על הטיפול הלקוי של הממשלה בנושא המשבר בחקלאות. הצירוף של המצב הביטחוני בעוטף עזה, יחד עם הפשיעה החקלאית, משבר משק המים, האיום על ענפי הרפת והלול והסכנה על המשקים המשפחתיים עלולים להביא לקריסה של ענף החקלאות.

רשות מקרקעי ישראל ממשיכה לפגוע בהתיישבות ובחקלאות ולסכל את רצוננו להתפתח, לצמוח ולהתפרנס בכבוד. הגענו למצב אבסורדי שהרשות היא המנדט הבריטי ואנחנו ההתיישבות- פועלים כמו המחתרות.

מוזמנים להאזין ולשתף את דבריי


אהבו: 8. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

אם ההמשלה תמשיך להתעלם מהמצוקות של החקלאים, לא תהיה ברירה ויוכרז מרד חקלאים. בישראל שום דבר לא מגיע בגרביטציה- הכל בכח המשיכה.

בעוטף עזה שורר מצב חירום ופעולות הממשלה הן בגדר מעט מדי ומאוחר מדי. השתתפתי בכנס חירום במכללת ספיר בנושא הטרור החקלאי והמשבר במשק המים. הממשלה מתעלמת מהתושבים, אנחנו באנו להזדהות עימם. אם המדינה תפקיר עתה גם את ביטחונם ורכושם של החקלאים מול איום הטרור המוחשי, הרי שקיים חשש סביר כי זה יהיה הקש שישבור את גב הגמל וחקלאי ישראל ירימו ידיים.

חייבים לפצות את החקלאים ולהציל את ענף החקלאות. הממשלה חייבת להגדיר את הטרור החקלאי כטרור לאומני ולפצות באופן מיידי, לא בשנת התקציב הבאה, את אלו שניזוקו ונפגעו. בנושא הקיצוץ במים, לא נקבל מצב של קיצוץ בלי פיצוי. לצד המחמאות- יש להעניק גם המחאות.

מוזמנים להאזין לדבריי מהמליאה.


אהבו: 45. הגיבו: 2. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

אסור להפקיר את תושבי אילת והערבה לטובת שיקוליי נדל"ן בתל אביב.

השתתפתי היום בוועדת הפנים של הכנסת בדיון בנושא עתידו של שדה התעופה שדה דב בתל אביב בהשתתפות ראש עיריית אילת ובכירים בעיריית תל אביב.

שדה התעופה משרת אינטרסים רחבים של תושבי אילת והערבה, אך גם של תושבי המרכז והצפון. מדובר בשאלה של סדרי עדיפויות: אסור להעדיף את שיקולי הנדל"ן בתל אביב, שיקולים אותם מובילים פקידי האוצר ואנשי רשות מקרקעי ישראל, על פני האינטרסים של תושבי אילת. ניתן לשלב שדה תעופה יחד עם בנייה למגורים.

יש לאפשר את המשך פעילותו של שדה התעופה בכל מחיר מפאת שיקולי תיירות, בריאות ובטחון התושבים.


אהבו: 26. הגיבו: 3. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

לפני עשרות שנים שאלו האם תהיה כאן מדינה. כיום, יש כאן מדינה חזקה ומתקדמת, בראש ובראשונה בזכות ההון האנושי ומערכת החינוך .

נפגשתי אתמול עם חניכים ומורים בבית הספר בכפר הירוק ע"ש לוי אשכול, כפר נוער חינוכי של החינוך ההתיישבותי, אשר הוקם בשנות החמישים ופועל משנת 1977- הכפר הירוק . לכפר הירוק תפקיד חשוב בקליטת בני נוער עולים וילדים מרקע של מצוקה ושילובם יחד עם בני נוער ממגוון שכבות האוכלוסייה, תוך מימוש אינטגרציה חברתית ומתן אפשרות למימוש מקסימאלי של יכולותיהם וכישוריהם של בני הנוער בחינוך ההתיישבותי.

בהמשך, השתתפתי באירוע חגיגי להוקרת כפר הנוער ויצ"ו הדסים, שגם הוא חלק מהחינוך ההתיישבותי - ויצו ישראל Wizo Israel על זכייתו בפרס החינוך הארצי לשנת תשע"ח ולציון 98 שנות עשייה חינוכית של ארגון ויצ"ו הארצי והעולמי.

החינוך ההתיישבותי, אשר כפרי הנוער והפנימיות הם חלק חשוב ממנו, מונה כ-100,000 חניכים, מתוכם 25,000 חניכי הפנימיות וכפרי הנוער. החיבור של נוער פריפריאלי המגיע לעיתים מבתים קשים, יחד עם העולים החדשים ויחד עם בני הנוער מהחינוך ההתיישבותי- הוא כור ההיתוך של החברה הישראלית.

לחינוך ההתיישבותי יש תפקיד חשוב גם בשנים הבאות בעיצוב פניה של החברה הישראלית ומוטלת עלינו החובה לחזק ולשמר את המערכת הזו.

מוזמנים לצפות ולשתף .


אהבו: 48. הגיבו: 0. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

מבקש לשתף אתכם במקצת מהפעילות שלי בשבוע שחלף.

בתחילת השבוע המשכתי לקדם בוועדת הכספים של הכנסת את סוגיית מתן הפיצוי לתושבי רמת הגולן ועוטף עזה אשר ספגו נזקים כבדים בתחומי התיירות והמלונאות.
בהמשך לדיון שיזמתי במליאת הכנסת, אקדם בוועדת הכספים את נושא הפיצויים לחקלאים בעוטף עזה שניזוקו מהמצב הביטחוני , בדגש על ההצתות והשריפות, אותן יש לסכל מיידית.
יש לגבש מדיניות ברורה ומסודרת בנושא הפיצויים, הכוללת לוחות זמנים ומתן פיצויים נדיבים יותר. לצד המחמאות הניתנות לתושבים יש להעניק גם המחאות.

בהמשך השבוע לקחתי חלק בכנס "אנרגיה וכלכלה" עם נציגי הממשלה, ראשי הענף ו- 500 משתתפים . כיו"ר השדולה לאנרגיה ירוקה בכנסת, הצגתי את פועלי בתחום האנרגיה המתחדשת, בדגש על הצעת החוק שלי להקמת שדות סולאריים על שטח של 1000 דונם ליישוב בקרקע חקלאית. ההצעה באה לבטל את המגבלה שהטילה רשות מקרקעי ישראל, על הקמת מתקנים סולארים בשטח של 250 דונם בלבד. אני מאמין שההצעה תאושר בקרוב.

כיו"ר השדולה החקלאית בכנסת , השתתפתי בטקס הנחת אבן פינה למפעל ההשבה רמת מנשה. חשיבותו של המפעל בכך שהוא יאפשר הזרמת מי שופכין לשטחים של 6 יישובים ברמת מנשה ויאפשר להם לבצע נטיעות של אלפי דונמים. הדבר יהווה זריקת עידוד לחקלאות, להתיישבות לכלכלה וניצול נכון של המים המושבים.

במושב אליפלט, אשר במועצה האזורית מבואות החרמון, התארחתי במפעל "חרגול פודטק", שהיא החברה המסחרית הראשונה בעולם שהגיעה לגידול מתועש מחגבים. החגבים משמשים כמקור נהדר לחומרי הזנה מהטבע, כגון : חלבון בריכוז הגבוה ביותר, אומגה 3 , מינרליים למיניהם, כל זאת ללא שומן רווי וכולסטרול- Hargol FoodTech - Steak TzarTzar. עומדים בפניהם קשיים גדולים ונעניתי לבקשתם לסייע.

לבסוף, ביקרתי בקיבוץ כפר הנשיא, אשר במועצה האזורית גליל עליון, ויחד עם הנהלת הקיבוץ דנו בשאלות הקשורות לסוגיות הבנייה, הקליטה והצמיחה בקיבוץ.
ברכה מיוחדת לאחינו המוסלמים חג אלפיטיר שמח ושבת שלום לכולם.


אהבו: 44. הגיבו: 4. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

לרגל חג אלפיטיר מאחל לכל העדה המוסלמית במדינת ישראל חג שמח וכל עאם ואינתום בכיר
ח"כ איתן ברושי
بمناسبة حلول عيد الفطر السعيد اتمنى لكل المسلمين في دولة اسرائيل عيد مبارك وكل عام انتم بخير
عضو الكنيست ايتان بروشي


אהבו: 21. הגיבו: 0. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

רשות מקרקעי ישראל ממשיכה לשים מקלות בגלגלי החקלאות וההתיישבות.

הפעם הרשות ואנשיה מעוניינים לסכל את הצעת החוק שלי שנועדה לאפשר הקמת שדות סולארים על קרקע חקלאית בשטח של עד 1000 דונם ליישוב באזור עדיפות לאומית, במקום המגבלה הקיימת היום המאפשרת הקמת שדות כאלו עד 250 דונם בלבד.

ההצעה תסייע לקדם את המטרות הלאומיות של הממשלה בתחומיי האנרגיה המתחדשת, תסייע לחקלאות ולהתיישבות ותיתן תקווה לתושבים באזורי העדיפות ובקווי העימות.

הצעת החוק שלי זוכה לתמיכת חברי כנסת מכל סיעות הבית ולתמיכת משרדי הממשלה השונים- משרדי האנרגיה, החקלאות ואיכות הסביבה, אך עושה רושם שהעוינות והשנאה של רמ"י לחקלאות ולהתיישבות גוברת על כל שיקול ענייני אחר.

מוזמנים לצפות ולשתף את דבריי מהמליאה.


אהבו: 49. הגיבו: 4. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

הקואליציה העבירה היום במליאת הכנסת חוק ביוזמת מפלגת "הבית היהודי", חוק הפוטר את מתיישבי יהודה ושומרון מתשלום על קרקע בהתיישבות הכפרית עליה בנו את ביתם.

החוק אומר שלא ייגבה תשלום על קרקע כפרית עליהם נבנו בתים ביהודה ושומרון מ-1967 ועד עתה, אלא רק על בתים שייבנו מיום חקיקת חוק זה. מדובר בעשרות אלפי בתים במרחב הכפרי ביהודה ושומרון אשר להם מאשרת הכנסת מחיקת חובות עבר של לפחות מאות מיליוני ₪.

חוק זה איננו חוקי כפי שחוק ההסדרה איננו חוקי. הסיבה היא שלכנסת אין סמכות חוקית להתערב בנעשה ביהודה ושומרון, סמכות הנתונה בידי המפקד הצבאי והמנהל האזרחי.

בידי החטיבה להתיישבות מצויים 500,000 דונם, על חלקם נבנו היישובים הכפריים וחלקם נועדו לפעילות חקלאית ועסקית. חלק משמעותי הוא שטחים פתוחים שנותרו בתחום השיפוט של היישובים .

מדובר בחוק חמור ביותר. החוק פותר מתשלום על הקרקע הכפרית את מתנחלי יהודה ושומרון, דבר שלא קיים בשום מקום אחר בארץ, וצפוי לעלות לקופת המדינה סכומי עתק. אני אדרוש דיון בוועדת הכספים של הכנסת על עצם חקיקת החוק, אשר משמעותו היא שהכנסת פועלת ללא סמכות ומורה למנהל האזרחי מה לעשות בשטחי יהודה ושומרון. בנוסף, אדרוש לקבל תשובות ממשרד האוצר על אובדן ההכנסות העצום למדינה.

המזל הגדול של מתיישבי יהודה ושומרון הוא שבתיהם נבנו עם המנהל האזרחי ולא עם רשות מקרקעי ישראל ששנים רבות נציגיהם עמדו בראשה.

אני מצפה שהיועץ המשפטי לממשלה יתערב וימנע את החוק הזה.

שתפו והפיצו.


אהבו: 24. הגיבו: 2. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

במסגרת שבוע הספר המתקיים השבוע בארץ, הקראתי במליאת הכנסת מספרו של אסף ענברי- "הטנק", על קרבות מלחמת העצמאות בדגניה ובעמק הירדן.

בחלק שהקראתי מוזכר אבי ז"ל, יצחק ברושי, מפקדו הראשון של גדוד 12 וממקימי חטיבת "גולני".גדוד 12 נקרא גדוד "ברק", על שמו המחתרתי של אבי- ברק. היום בני, ברק ברושי, הוא רס"ן בקבע בצה"ל.

מוזמנים להאזין לדבריי מהמליאה.


אהבו: 79. הגיבו: 7. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

רשות מקרקעי ישראל איבדה מזמן את ערכיה ואת הקשר לציונות.

מחר תעלה במליאת הכנסת הצעת החוק שלי להקמת שדות סולאריים על שטח של 1000 דונם ליישוב בקרקע חקלאית. ההצעה באה לבטל את המגבלה שהטילה הרשות, על הקמת מתקנים סולארים בשטח של 250 דונם בלבד.

לא ברורה התנהלות הרשות לנוכח כמות הקרקעות הלא מנוצלות באזורי העדיפות הלאומית (עמק המעיינות, הערבה, עוטף עזה...), לנוכח מספר ימי השמש הרבים בארץ ולנוכח המצוקה במשק המים אשר מעמיסה קשיים רבים על החקלאים. הרשות לא מתחשבת ולא באה לקראת החקלאים אשר בנוסף לכל המצוקות המתוארות לעיל, מתמודדים גם עם מציאות ביטחונית מורכבת בעוטף עזה וברמת הגולן. ההסבר היחיד שעולה על הדעת הוא רצונה של רשות מקרקעי ישראל להמשיך להתנכל לחקלאים, לחקלאות ולהתיישבות. דוגמא מוחשית לכך היא האילוץ להחלפת שטחי משבצת שהטילה הרשות על הקיבוצים אורים, עלומים ונירים בבואם ליזום הקמת שדה סולארי והדרישה לתשלום לרמ"י בגין יישום הפרויקט, תשלום המתקרב ל-20 מיליון ₪.

כיו"ר השדולה לאנרגיה ירוקה בכנסת, נאמתי היום בכנס לאנרגיה וכלכלה, בהשתתפות שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ, מנכ"ל משרדו אודי אדירי, מנכ"ל איגוד חברות אנרגיה ירוקה לישראל איתן פרנס ומאות משתתפים באולם האירועים "אווניו". בכנס דיברתי על האתגרים המונחים לפתחה של הממשלה לשנים הבאות בתחומי האנרגיה המתחדשת, , התייעלות אנרגטית ותחבורה ירוקה.

אני קורא מכאן לממשלה ולכנסת לאמץ את הצעת החוק שלי אשר טומנת בחובה אפשרויות נוספות של תעסוקה, פיתוח והעצמת הקהילה, בעיקר לנוכח הקשיים עימם מתמודדים החקלאים בשנים האחרונות.

מוזמנים לשתף ולקרוא טור דעה שלי בנושא שהתפרסם במוסף סוף השבוע בעיתון "דה מרקר" בלחיצה על הקישור- https://www.haaretz.co.il/st/inter/Global/magazine/Haaretz/2018/energy_jun/index.html

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 42. הגיבו: 2. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}: