המחנה הציוני

8,571 ( +5.95% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

איתן ברושי / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  איתן ברושי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 19 בינואר 2018 10:27. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 19 בינואר 2018 07:05


ביום ראשון הקרוב תעלה לדיון בועדת שרים לענייני חקיקה הצעת החוק שלי, שמטרתה להגביל את היקף השטח שניתן להפקיע בדיון מהיר בועדה הארצית לתכנון ולבנייה (ותמ"ל). ביום רביעי לאחר מכן תעלה ההצעה לאישור מליאת הכנסת.

כדוגמה לאופייה ההרסני של הותמ"ל במתכונתה הנוכחית, השבוע עלתה לסדר היום ההצעה של הפקעת שטחים בהיקפים חסרי תקדים מאדמת מושבים מהמועצה האזורית מגידו וסיפוחם לעיר יוקנעם. הצעה זו היא עדות לממשלה שאיבדה את האיזונים והבלמים.

החוק שלי הוא פשרה מתוך הבנה שצריך לקדם את הבנייה בכל הארץ, אבל לא במחיר חיסול המרחב הכפרי והחקלאות. יש החלטת ממשלה לזרז את הבנייה, אבל אין החלטה לחסל יישובים צמודי דופן לערים.

אני קורא לממשלה ולשרים לשמור על האיזונים בין הרחבת הבניה לבין השמירה על המרחב הכפרי. אפשר גם וגם.
אני מצפה לתמיכה מכל סיעות הבית, מדובר בעניין לאומי ולא מפלגתי.

צפו בדברים שאמרתי השבוע במליאת הכנסת

שבת שלום לכולם


אהבו: 25. הגיבו: 1. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

בסיום יום מוצלח ועשיר בפעילות מגוונת של סיעת המחנה הציוני באזור עפולה, מגדל העמק והעמקים, הצטרפתי ליו"ר המפלגה אבי גבאי לכנס גדול ומרשים לתושבי עפולה והסביבה, יחד עם ח"כ לאה פדידה, ח"כ סאלח סעד וראש העיר איציק מרון.

במהלך היום ערכנו סיור במפעל ההייטק KLA-Tencor, ערכנו ישיבת סיעה משותפת עם מועצת התלמידים בבית הספר ויצו ניר העמק, ונפגשנו עם תושבי היישוב הבדואי בית זרזיר ועם ראש המועצה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 19. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

הגענו היום, חברי סיעת המחנה הציוני, לסיורים באזור עפולה, מגדל העמק והעמקים.

את ישיבת הסיעה ערכנו בבית הספר ויצו ניר העמק, בשיתוף עם מועצת התלמידים.

אמרתי לתלמידים שאנחנו מנהלים מערכה על מדיניות הממשלה- האם זו תהיה ממשלת יהודה ושומרון או ממשלת הנגב והגליל. הקרב הוא על המדיניות לטובת חיזוק ההתיישבות והערים בצפון ולאורך הגבולות.

צפו בדברים שאמרתי


אהבו: 41. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

התאונה הקטלנית שאירעה באזור מצפה רמון שבנגב אתמול בלילה, כתוצאה מהתנגשות בגמל משוטט, בה נהרג נער בן 13 ונפצעו בני משפחה נוספים וחיילים, היא תוצאה של מחדל מתמשך.

כבר לפני כשנתיים יזמתי דיון בנושא בועדת הפנים של הכנסת. הייתי גם מיוזמי הצעת חוק שהיה מחייב את בעלי הגמלים לגלות אחריות בנושא הגמלים המשוטטים ולמנוע את הסכנה.

פניתי היום ליו"ר הכנסת בבקשה שיזרז את תהליכי השלמת החוק בועדת הכלכלה ויביא את החוק בהקדם בפני מליאת הכנסת.

בלי חקיקה וענישה ראויה לא יהיה סוף למחדל.

צפו בדברים שאמרתי היום לערוץ 7

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/364131


אהבו: 24. הגיבו: 1. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

אנחנו מודים לחיילי צה"ל ומעריכים את היכולת שמגלה הצבא בהשמדת מנהרות וביכולת התקפית אל מול גורמי הטרור בעזה.

אבל ישנם גיבורים נוספים בפרשה הזאת- תושבי שדרות ויישובי עוטף עזה. הם חיים שנים במצב חירום, תחת משטר 'צבע אדום' ונמצאים בכוננות יום-יומית לספוג את איום הטרור.

מדינת ישראל מצדיעה לחיילי צה"ל, אבל לא פחות מכך למתיישבים. אין פתרון אחר למימוש הריבונות מלבד ההתיישבות, אין חלופה לחקלאות כאמצעי לביטחון ולעצמאות מדינת ישראל.

צפו בדברים שאמרתי השבוע במליאת הכנסת


אהבו: 38. הגיבו: 1. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

משרד החקלאות מתגאה בהשגת תוספת של 15 מיליון שקלים שנועדו ליצור תנאים שיאפשרו לחקלאים לקבל ביטוח כנגד נזקי הטרור החקלאי. בפועל יש צורך בסכום הגדול מכך פי ארבעה.
מדובר בפתרון חלקי ביותר לתופעת הטרור החקלאי, שמגיע מעט מדי ומאוחר מדי.

האזינו לדברים שאמרתי השבוע לרדיו 'מורשת'


אהבו: 9. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

אתמול בבוקר נפגשתי עם בכירי המועצה האזורית מגידו לדיון בעניין אלטרנטיבות אפשריות לפתרון המחלוקת שבין המועצה האזורית מגידו ובין העיר יוקנעם, בנוגע לשטחי הפיתוח של העיר ושמירת המרחב הכפרי.

לאחר מכן נפגשתי עם ראש עיריית חיפה מר יונה יהב. קיבלתי סקירה כללית על מצב העיר ועל הנושאים המטרידים את ראש העיר והתושבים, עם דגש על נושאי תעסוקה, איכות סביבה, פיתוח, הגירת תושבים ועוד.

בהמשך נפגשתי עם פעילים מרכזיים ממפלגת העבודה במחוז חיפה והקריות לשיחות על מצב המפלגה, על האפשרויות העומדות בפניה בעתיד ועל פתרונות אפשריים לגיוסם מחדש של פעילים רבים לשורות המפלגה וצורך בהרחבת ההתפקדות.

במהלך כל יום האתמול קיבלתי ברכות ותודות על כך שהממשלה אישרה בסוף השבוע האחרון את היוזמה שהובלתי בשנתיים האחרונות לשיקום יישובי ים המלח.

בין המברכים הייתה גם גב' רותי ליאור, יו"ר קיבוץ עין גדי שכתבה לי: "שלום לך חבר, סלח לי שכך אני פונה אליך, אבל אני מרגישה שאתה מעבר לחבר כנסת גם חבר אמיתי שלנו. אני מצטרפת לכל מילה שאריה שחל כתב. אתה עבורי ועבור כל הקיבוץ דוגמה נהדרת לפעיל פוליטי שעושה את עבודתו בנאמנות וללא לאות. תודה גדולה לך עבור הכול".

גם אריה שחל, תושב ותיק של קיבוץ עין גדי כתב לי: "לאיתן שלום, עם אישור תקציב המדינה בממשלה ובו תכנית הסיוע ליישובי ים המלח ולאזור כולו, אני מבקש להודות לך על תרומתך המכרעת לטיפול בנושא. פעלת, ללא לאות, במשך למעלה משנתיים בעניינינו, הפעלת את כל המוסדות והמנגנונים הנוגעים בדבר, החל מהאנשים בשטח ועד נשיא המדינה, והתוצאה: אישור מלוא התכנית המוסכמת במסגרת תקציב המדינה. נכון, ציפינו לסיוע רחב יותר, נכון, עוד דרך ארוכה לפנינו, אבל, ההישג הנוכחי מהווה אבן דרך קריטית בנושא".

אני רוצה להודות לכל השותפים למהלך רב החשיבות הזה: ליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני; יו"ר ועדת הפנים ח"כ דוד אמסלם; מנכ"ל משרד ראש הממשלה; ראשי המועצות האזוריות והיישובים ולנשיא המדינה שהתגייס ותמך בנושא.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 35. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

ישראל זקוקה לשדה תעופה משלים לנתב"ג. הפתרונות המוצעים כעת יוצרים מחלוקת קשה. לכן התגייסתי למשימה לקדם את היוזמה להקמת אי מלאכותי מול חופי הארץ שישמש לצרכי תשתיות, לרבות כשדה תעופה.

קראו את הטור שכתבתי ופורסם היום ב'מעריב'.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 25. הגיבו: 3. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

שבוע טוב ליישובי ים המלח

במסגרת דיוני התקציב לשנת 2019 שנערכו בסוף השבוע, אישרה הממשלה את היוזמה שהובלתי בשנתיים האחרונות למתן תקציב מיוחד לתכנית להצלת יישובי ים המלח- מצפה שלם ועין גדי.

התכנית, בעלות של יותר מארבע מאות מיליון שקלים, היא פרי מאמצים שהובלתי בשנתיים האחרונות החל במליאת הכנסת; דרך ועדת הפנים בראשות ח"כ דוד אמסלם; משרד ראש הממשלה בראשות המנכ"ל; ביקור הנשיא ותמיכתו בנושא; ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני ועד לישיבת הממשלה האחרונה שבה אושר התקציב.

אני רוצה להודות לכל השותפים לדרך, לראשי המועצות מגילות ותמר, לנציגי היישובים, לממשלה ולמנכ"ל משרד ראש הממשלה.

זו היא בשורה היסטורית לקיבוץ מצפה שלם ולקיבוץ עין גדי, שחגג השבוע יום הולדת 62. חשוב להזכיר שהתכנית לא תפתור את בעיית הבולענים, אבל תאפשר את המשך קיומם של היישובים באזור בעל חשיבות לאומית.

תמונה: מארק ניימן/לע"מ.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 274. הגיבו: 28. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

השתתפתי היום באירוע מיוחד לציון יום הולדתו ה-70 של חברי צביקה לוי, חתן פרס ישראל, 'האבא של החיילים הבודדים'.

אמרתי שצביקה, בן וחבר קיבוץ יפעת ועמק יזרעאל, מייצג חיבור בין לוחם לחולם, בין האדם לאדמה. פרס ישראל בו זכה הוא ביטוי להערכה של מדינה שלמה על פעילותו לאורך השנים.

אמרתי לו תודה ואיחלתי לו בריאות רבה.

מזל טוב צביקה!

שבת שלום

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 63. הגיבו: 3. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}: