הבית היהודי

6,791 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

ניסן סלומינסקי / הבית היהודי באתר כנסת פתוחה

  ניסן סלומינסקי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 9 בינואר 2019 21:37. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


ועדת החוקה מסכמת את הכנסת ה-20 עם מספר שיא של 185 חוקים ו-173 צווים ותקנות

בין החוקים הבולטים: המדרג החדש לעבירות ההמתה (מהפך שלם בדין הפלילי), הגבלת התיישנות עבירות ומשך החקירות (לאפשר למי שחטא ושילם את חובו לחזור לחיים נורמטיביים), איסור צריכת זנות, חוק הלאום, חדלות פירעון ושיקום כלכלי, צמצום השימוש במזומן, חוק ההסדרה, חוק המאגר הביומטרי במתווה החדש, שכירות הוגנת, "חוק ההדחה", חוק המאבק בטרור, חוק העמותות, "החוק הנורווגי", חוק המישוש, הרפורמה במינוי אפוטרופוס לאנשים עם מוגבליות. העברת סמכויות בעתירות ביהודה ושומרון מבג"ץ לבית משפט מחוזי מנהלי בירושלים.

הוועדה בראשותי מסיימת קדנציה משמעותית ביותר תוך שהיא ניצבת בחזית כשיאנית חקיקה המובילה את ליבת העשייה הפרלמנטרית ומצליחה לקדם רפורמות ענק כלכליות וחברתיות לצד רפורמות ענק בדין הפלילי שהיו תקועות שנים. הוועדה הצליחה להטות את הכף לטובת השיקום הכלכלי והאישי במטרה להחזיר יותר אזרחים לשוק העבודה ולחיים נורמטיביים. כמו כן, יצרה הוועדה יותר נורמליזציה ביהודה ושומרון, ונתנה כלים יעילים לגופי הביטחון להיאבק בטרור, בפשע ובהלבנת הון תוך הגנה על זכויות הפרט וחיזוק מעמד הכנסת מול הרשות השופטת.

היום הבאתי להצבעה במליאה את הצעת חוק הרישום הפלילי - תקנת השבים, התשע"ט–2019.
ההצעה מחליפה את חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, התשמ"א-1981 הקיים, בחוק חדש שעורך איזון נכון יותר בין השמירה על האינטרס הציבורי של הגנה על הציבור לבין תקנת השבים והאינטרס החשוב של שיקום ושילוב מי שמעד, חזרה לחברה.
הצעת החוק מסדירה את שמירת המידע הפלילי, דרכי העברתו, הגופים הזכאים לקבלו והיקף העברת המידע.
אחד מהשינויים המרכזיים שנקבע הוא קיצור תקופות ההתיישנות והמחיקה של הרישום הפלילי על אדם, ובזה יתאפשר לו לחזור לחיים נורמטיביים.

בסיום הישיבה הקדישו חברי הכנסת ונציגי המשרדים מספר מילות סיכום לפעילות הוועדה בכנסת ה-20: ח"כ יעל גרמן: "אני מלאת התפעלות מההתמדה וההעמקה". משרד המשפטים: "הוועדה עשתה מהפכה שלמות בדין הפלילי בארבעת הימים האחרונים"

מוזמנים לצפות בדבריה של חברת הכנסת יעל גרמן שנאמרו במסגרת הוועדה.


אהבו: 32. הגיבו: 39. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

השתתפתי שלשום בכנס חשוב בלשכת עורכי הדין בירושלים עם שופטי בית המשפט המחוזי ובראשם אהרן פרקש נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, בנושא של העברת הסמכיות מבג"ץ לבית המשפט המנהלתי מחוזי בירושלים, בנוגע לעתירות של יהודה ושומרון. החוק שעבר כבר משנה מציאות ומביא לדיון ענייני בעתירות ללא נגיעות פולטיות כפי שהיה בבג"ץ. כמו כן החוק ממשיך את התהליך של החלת החוק הישראלי ביהודה ושומרון.
בנוסף השתתפתי בכנס של "תגלית" פרויקט שעושה עבודת קודש ומביא את הצעירים היהודים מרחבי העולם לישראל, יוצר אצלם קשר עם המולדת והמדינה ומגדיל את הסיכוי שיעלו ארצה בעתיד.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 21. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

סיכום עבודת ועדת החוקה בראשותי בכנסת הנוכחית...

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/390635


אהבו: 42. הגיבו: 7. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

הרב אלישע וישליצקי, ידיד אמת ויקר, היה ממובלי רבני הציונות הדתית ומהמנהיגים ואנשי הרוח הבולטים בדורנו. אדם חכם, ישר, נעים הליכות, אשר העמיד תלמידים רבים, גרעינים תורניים ועמד בראש בית המדרש מהות, לוחם למען ארץ ישראל, תורת ישראל וחיבור בין כל עם ישראל. "חבל על דאבדין ולא משתכחין".
יהי זכרו ברוך.


אהבו: 28. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

ממשיכים את המהפכה החוקתית בדין הפלילי

בתום דיון מרתוני אל תוך הלילה, 10 שנים לאחר מסקנות 'ועדת קנאי': ועדת החוקה בראשותי אישרה לקריאות 3-2 את הרפורמה לקיצור תקופת המרשם הפלילי, 'חוק המרשם הפלילי - תקנת השבים'.

בוועדה אמרתי כי "החוק מאפשר לאנשים שכשלו ושילמו את חובם לחברה לשוב לחיים נורמטיביים ולהתחיל מחדש. זו הטיית הכף לטובת השיקום כמו בשורת חוקים נוספים שאישרה הוועדה בראשותי ובהם חדלות פירעון ושיקום כלכלי, חוק ההפטר לפושטי רגל ועוד רבים"

תקופות ההתיישנות והמחיקה לרישום פלילי יתקצרו משמעותית; מעסיקים לא יוכלו לדרוש ממועמד לעבודה הצגת תדפיס הרישום הפלילי, (דרישה שבדרך כלל תגרום לפגיעה בחזרה לחיים נורמטיבים לאלו ששילמו את חובם לחברה) ועוד נושאים ופרטים רבים נוספים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 17. הגיבו: 2. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

עוד מהפכה בסדר הדין הפלילי יצאה לדרך

בתום דיון מרתוני סוער: ועדת החוקה אישרה את הרפורמה המקצרת התיישנות עבירות ואת משך חקירות והעמדה לדין

זהו חוק חשוב לתועלת הציבור ורשויות אכיפת החוק. חוק שעושה שינוי דרמטי לטובת אזרחי המדינה וזכויות הפרט ומחזק את כוחות הביטחון במאבקם בטרור ובעבירות החמורות

עד היום הייתה יכולת למשטרה להאריך את תקופת ההתישנות ללא מגבלה. הוועדה קיצרה את תקופת ההתישנות מאד לפי חומרת העבירות, ובתוכן אושר כי בעבירת הרצח לא תהיה התיישנות וכי בעבירות חמורות במיוחד שעונשן מעל 7 שנים תהיה תקופת ההתיישנות 15 שנים ובכלל זה עבירות מין חמורות, עבירות חטיפה, ביטחון, טרור, ארגוני פשע ועבירות המתה.
הוועדה החליטה שתקופות ההתיישנות בעבירות מין בקטינים מחוץ למשפחה ייספרו מגיל 23 ולא מגיל 18 כפי שקיים היום. עוד הוסכם שהיעדרות של עד מרכזי בעבירות ארגוני פשע וטרור המונעת את השלמת החקירה לא תימנה בתקופת ההתיישנות.
הוועדה החליטה לדחות ב-9 חודשים את כניסתו לתוקף של החוק.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 16. הגיבו: 40. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

מהפכה בדין הפלילי

אישרנו היום לקריאות שנייה ושלישית את המדרג החדש לעבירות ההמתה.
חוק זה הוא חוק חשוב מאוד שעושה מהפך שלם בדין הפלילי.

לאחר 19 דיונים ממושכים אישרנו פה אחד לקריאות שנייה ושלישית את הרפורמה שנועדה ליצור מדרג חדש של עבירות המתה בחוק העונשין. הצעת חוק זו היא הצעת חוק פרטית שלי וכן של ח"כ מיקי רוזנטל שמוזגה עם הצעת החוק הממשלתית.
הצעת חוק זו קובעת בין השאר: מדרג אחר ובו תקבע עבירת רצח שהעונש לצידה הוא מאסר עולם כעונש מרבי ועבירת רצח בנסיבות מחמירות שלצידה עונש מאסר עולם חובה.

להצעת החוק הוסיפה הוועדה נסיבה מחמירה של רצח נשים בידי בני-זוגן כשקדמה לכך התעללות גופנית או נפשית בקורבן. כמו כן הפחיתה הוועדה את עונשן של נשים שרצחו את בני-זוגן המתעללים מ-20 ל-15 שנות מאסר.

דנו על הנסיבות המאפשרות לקבוע אחריות מופחתת, הכרענו בשאלת התיוג המוסרי כי האדם לא יתויג כרוצח אלא כממית באחריות מופחתת שהיא קטגוריה חדשה במקום רצח.

בהמתה באחריות מופחתת מוצע לקבוע עונש מרבי של 20 שנה. בין הנסיבות המקלות נקבעה נסיבה המתייחסת למצב בו המעשה נעשה כשהנאשם היה נתון במצב של מצוקה נפשית קשה, עקב התעללות חמורה ומתמשכת בו או בבן משפחתו, בידי מי שהנאשם גרם למותו, קבענו שהעונש המרבי בנסיבה זו יעמוד על 15 שנים.

עו"ד לילך ממשרד המשפטים: "אני רוצה להודות ליו"ר הוועדה לוועדת החוקה לייעוץ המשפטי של הוועדה שעשו עבודה יסודית... הגענו לעומק בסוגיות מהותיות וערכיות... זאת עבודה ראוייה לציון..."

מוזמנים לצפות בדבריה של עו"ד לילך.


אהבו: 16. הגיבו: 2. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

ככה משנים מציאות

לפני כשנתיים, אחרי עבודה מאומצת אישרנו את חוק האפוטרופסות לאנשים עם מוגבליות נושא שהוא מהרגישים והחשובים שנידונו בוועדה.

החוק מיטיב עם עשרות אלפי אנשים שנמצאים תחת אפוטרופסות הפוגעת בחירותם ובעצמאותם ומאפשר להם בין היתר להשמיע את קולם ולקבוע בעצמם את בא-כוחם ליום בו לא יוכלו לקבל החלטות באופן עצמאי, במקום שבית-המשפט יקבע זאת עבורם. החוק העניק להם גם אפשרות להסתייע בתומך החלטות מטעם המדינה בהכרעות המשמעותיות בחייהם.

היום בדיון מיוחד על יישום החוק, עם מנכ"לית משרד המשפטים שפירטה כיצד החוק יושם הלכה למעשה במערכת, קבלתי לידי מידי ד"ר רונן גיל דו"ח מעקב על ביצועו של החוק בשטח.
אני שמח לראות כיצד הצלחנו לשנות מציאות ולהביא להטבה בחייהם של אנשים עם מוגבלויות.

ד"ר רונן גיל : "מנתונים שאני מקבל על בסיס יום יומי הוא (החוק) פשוט השפיע על עשרות אם לא מאות אלפי אנשים במדינת ישראל והוא ממשיך להשפיע... כל הפעילות המבורכת של יו"ר הוועדה והיועצים המשפטיים לגמרי לא הייתה לחינם"

מוזמנים לצפות בדבריו של ד"ר רונן גיל בוועדה.


אהבו: 23. הגיבו: 2. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

עברה בוועדה בקריאה ראשונה הצעת חוק החטיבה להתיישבות

הצעת החוק נועדה לחייב את הממונה על הרכוש הממשלתי והנטוש ביהודה ושומרון להקצות לחטיבה להתיישבות את המקרקעין המיועדים להתיישבות כפרית ביהודה ושומרון, ולהסמיך את החטיבה לנהל את המקרקעין ולרשום את הזכויות בהם.

הצעת החוק, תאפשר בניה והרחבת ההתיישבות ביהודה ושומרון עד להחלת ריבונות מלאה בעזרת ה' על כל מרחבי ארצנו.

אני רוצה להודות לחברי בצלאל סמוטריץ, יוזם החוק, על העבודה הרבה שהשקיע בקידום חוק זה.


אהבו: 46. הגיבו: 3. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

למען החלשים

אתמול אישרנו בוועדת החוקה חוק ומשפט שבראשותי חוק חברתי חשוב מעין כמוהו: בעלי חוב שיעמדו בצו התשלומים שנקבע להם יזכו להקלות ויותר מלווים יקבלו חזרה את כספם

נעשה כאן מעשה גדול מאד של הליכה לקראת האנשים החלשים ביותר במשק שהחוק יהיה להם לעזר רב. חוק שיעצור את המעגל ההרסני של תפיחת החובות שמוציאה אנשים ממעגלי החברה ופוגעת במלווים שלא יראו את כספם חזרה. אמשיך לפעול בוועדה ונמשיך אנו כסיעה בעשייה החברתית למען הציבור בישראל.

ועדת החוקה, אישרה אתמול לקריאות שנייה ושלישית את הצעת החוק לפיה, אם חייב משלם באופן רציף ועקבי את התשלומים שנקבעו לו, תופחת לו ב-25% ריבית הפיגורים על יתרת החוב, לא יעוקלו לו חשבון העו"ש, המשכורת או הרכב והוא לא יוגבל בחידוש רישיון נהיגה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 21. הגיבו: 3. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}: