המחנה הציוני

14,329 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מנואל טרכטנברג / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  מנואל טרכטנברג בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 11 בנובמבר 2018 21:09. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!שמחתי להשתתף אתמול בכנס של ג'וינט- אשלים, במושב על חינוך מלידה. זו הייתה הזדמנות מצוינת לברך על ההתקדמות הרבה שקרתה בתחום זה (כמו ההכרזה על הקמת המועצה לגיל הרך והעברת חוק הפיקוח על המעונות), ומצד שני להזכיר כי הדרך עודנה ארוכה, וכי נדרשת עוד עבודה רבה על מנת להציב את הנושא במקומו הראוי בסדר העדיפויות הלאומי.

אני משתף כאן מקצת מדבריי בכנס, המתמקדים בצורך לקידום רפורמה מקיפה ב- "חופשת" לידה (חופשה זה בטוח לא!), ובהקמת קמפוסים לגיל הרך - מרכזים רב תכליתיים לפעוטות בני חצי שנה עד 6, המציעים את כל קשת הפונקציות החינוכיות והטיפוליות הנחוצות עבור הילדים והוריהם בשלבים אלה.

מהלכים אלה הכרחיים כדי לקדם שוויון הזדמנויות אמיתי, כמו כן כדי לצמצם את הפער המגדרי בין נשים וגברים בשוק העבודה. הם יתרמו לתכנון חכם של המרחב העירוני, להעצמת העובדים בחינוך לגיל הרך, ועוד. אני מחויב לחלוטין להמשך העשייה בתחום זה, שהרי אין ספק כי ההשקעה בגיל הרך הנה החשובה והצודקת ביותר שעל המדינה לעשות.


אהבו: 40. הגיבו: 2. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

בשורה גדולה לילדי ישראל ולהוריהם: משרד החינוך הודיע סוף סוף על הקמת המועצה לגיל הרך!
ברור כיום יותר מתמיד שהיה צריך לשים קץ לפיצול הבלתי נתפס בין רשויות בטיפול בילדי הגיל הרך, לחוסר לקיחת אחריות על הפעוטים עד גיל 3, ולגישה של "פלסטר פה וקצת יותר כסף שם" שאפיינה עד כה את מדיניות הממשלה. במקום כל אלה תבוא גישה אינטגרטיבית, בה הילד על כל צרכיו במרכז, ריכוז סמכויות ותקציב, ותכנון לטווח ארוך – זה מה שהמועצה אמורה לעשות.
ח"כ אלי אלאלוף ואני, ועוד שותפים רבים, עמלנו קשות משך שנתיים כדי להעביר את חוק המועצה לגיל הרך בכנסת. אני מברך את שר החינוך נפתלי בנט על הצעד החשוב הזה, אשר יש בכוחו כדי לחולל מהפכה של ממש בדרך שמדינת ישראל מתייחסת ומטפחת את המשאב היקר לנו מכל, את ילדינו. אני שמח מאוד שבראש המועצה (כסיו"ר) תעמוד סימה חדד, לה ניסיון וזכויות רבות בעשייה למען הגיל הרך, מודעת לגודל האתגר וההזדמנות, ונכונה להשקיע את כל מאודה כדי שמהלך זה יצליח.

אני ממשיך לעבוד בימים אלה וביתר שאת על נושא זה, וכמובן אעמיד את עצמי ככל יכולתי לרשותה של סימה ושל המועצה כדי לסייע בהצלחת המשימה.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=691455261240323&id=256943428024844

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 48. הגיבו: 4. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

הרגע הדרמטי שבו המדינה מתחילה לקחת אחריות.

שלשום היה יום היסטורי, והתרגשתי יחד עם חבריי לשעבר לספסל הכנסת - שותפיי לדרך חה"כ יפעת שאשא-ביטון ויעקב מרגי, שני מובילי ועדות שהציבו את הגיל הרך בראש סדרי העדיפויות. יחד עם השר חיים כץ, שמוכיח בשנתיים האחרונות כי ילדי ישראל עומדים בראש מעייניו - הם העבירו את חוק הפיקוח על מעונות היום.

לראשונה מזה 70 שנים - המדינה לוקחת אחריות על ילדי ישראל באופן מקיף, ורואה את תפקידה לוודא שהילדים הרכים ביותר יופקדו בידי המחנכות והמחנכים הראויים לכך.

זהו מאבק בן 15 שנים על חוק שראוי היה להיחקק מזמן. וזוהי התחלה של דרך ארוכה - ועוד רבים המאבקים לפנינו. להוכיח שהחוק לא יישאר אות מתה; להציב את איכות החינוך והטיפול בראש סדר העדיפויות של הפיקוח, ולא את גובה האסלה או רוחב החלון; להשקיע בהון האנושי שמטפח את המיומנויות הבסיסיות ביותר של ההון האנושי העתידי שלנו - ילדינו ונכדינו.
לפני 3 שנים התחלנו להוביל את המאבק להעברת מעונות היום למשרד החינוך. ראינו - חברי הכנסת אלאלוף, מרגי, שאשא ביטון, מרב מיכאלי ועוד רבים אחרים - כיצד ילדינו היו הפקר במשרד הכלכלה, שם 'חנו' המעונות תחת אחריות המשרד שהנושא איננו בראש מעייניו - טעות שמקורה בהיסטוריה של הפוליטיקה הארצית.

היה נדמה שהמאבק תם בכישלון, כאשר המעונות הועברו בדיל פוליטי אל משרד הרווחה בראשות השר כץ. לשמחתנו - התבדינו, ולראשונה היה שר ומנכ"ל שמבינים את חשיבות המעונות, ואת גודל האחריות.

יותר מכל, המאבק הזה הוא מאבק שלכם - הורי ישראל. מאבק של מאות ואלפי הורים, בהובלת כמה עשרות הורים נחושים שפקדו את הכנסת, את העיריות ואת משרדי הממשלה יומם וליל, ולא ויתרו ולא הורידו את הנושא מסדר היום.
גם כאשר עלו הצעות חוק 'קטנות' ונקודתיות - ההורים הבינו שאין להסתפק בנצחון מהיר, וכי דרוש שינוי מערכתי. ההצלחה הגדולה - להציב חוק גדול כל כך ולא 'קליט' תקשורתית בראש סדר יומה של הכנסת - נזקפת קודם כל לזכות המאבק החברתי העצום של ההורים ונשות ואנשי החינוך בני-בריתם.

אנו מצויים בנקודת מפנה, כאשר ההבנה בדבר חשיבותה העצומה של ההשקעה בגיל הרך מחלחלת לאט - לאט לממשלה ולמקבלי ההחלטות.
השבוע זכינו לעוד רגע משמעותי - יישר כוח גדול!

יפעת שאשא ביטון - Yifat Shasha Biton
אלי אלאלוף - Elie Elalouf
Merav Michaeli מרב מיכאלי


אהבו: 52. הגיבו: 1. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

לפני כשבועיים פרסמנו את החזון שלנו לעתיד התחבורה בישראל, ואנו מתרגשים לקראת מסע מסעיר שבסופו, בעתיד הקרוב, נוכל לחזות במהפכה של ממש.
על אף שעבודתנו זוכה לחשיפה תקשורתית לא קטנה, ומשום שאנו מקבלים אותות חיוביים מגורמי הממשלה הבכירים הרלוונטים לביצוע השינוי, אנו רוצים לייצר בעמוד זה פלטפורמה חיה לדיון בנושא.
.
על כן, בכל מספר שבועות יעלה בדף זה סרטון או מאמר קצרצר שמסביר באופן ממוקד את הפתרון ואת ההיגיון שעומד מאחוריו.
כל שאלה וכל התנגדות אפשרית ישמחו אותנו, כך נוכל להבהיר ביתר דיוק את הרעיון, או אפילו לשפר אותו.
.
כך או כך, אני מפנה אתכם שוב אל המתווה המופיע במלואו במאמר שפירסמנו תחת מוסד שמואל נאמן בטכניון בכתובת:
https://www.neaman.org.il/Undoing-the-Gordian-Knot-a-transportation-roadmap-for-the-short-run
.
סוף שבוע נעים ושבת שלום!


אהבו: 12. הגיבו: 1. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

הבחירות לרשויות המקומיות יתקיימו עוד מעט (ב-30.10), והשאלה היא האם אנו, התושבים ברשויות אלו, מספיק מעורבים ונכונים להשמיע קול, וכן, גם להטיל פתק בקלפי. העבר לא מבשר טובות: שיעור ההצבעה בבחירות המקומיות הקודמות עמד בממוצע רק על 50%, הרבה פחות מאשר בבחירות הכלליות (70%). חבל! לרשות המקומית יש משאבים רבים ויכולת גדולה להשפיע כמעט על כל היבט מרכזי בחיינו - בחינוך, רווחה, דיור, פנאי, תחבורה ועוד. למעשה, בחלק ניכר מתחומים אלה לרשות המקומית יש גם סמכות וגם יכולות שלא נופלות ואף עולות על אלו של השלטון המרכזי. ולהבדיל מהממשלה, השלטון המקומי "קרוב לבית" תרתי משמע, ועוסק הרבה פחות בנושאים הקשים שמפלגים אותנו – מהקונפליקט ועד ליחסי כנסת-מערכת המשפט.
הבחירות אמנם הינן אירוע שמתרחש רק מדי מספר שנים, אבל מעשה ההצבעה מסמל דאגה לכלל, מעורבות, ורצון לקחת את גורלנו בידיים, לפחות ברמה הזאת. אין "מושיע" שיפתור לנו את הבעיות הבוערות, לא ברמה הלאומית ולא ברמה המקומית – בסופו של יום זה רק אנחנו, כל אחת ואחד מאתנו במעגלים הקרובים והרחוקים, אשר יכולה ויכול לתרום את חלקו לעיצוב סביבה וחברה טובות יותר.
אני מאמין גדול ביכולת הזו, במעשה הבודד שמצטבר לעוד מאות ואלפי ורבבות מעשים כאלה, עד כי הטפטוף הופך לזרם חזק ואף לשיטפון סוחף. אז כן, בואו נצביע, זה יהיה גם תרגול לא רע לקראת הבחירות הכלליות שגם הן לא רחוקות...

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 17. הגיבו: 0. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

מוזמנים לצפות בעוזר המחקר הנהדר שלי, אלון פרדו, מסביר על המהפכה התחבורתית שאנו מובילים, בתוכנית של אורלי וגיא (מתחיל בדקה ה-11:15):

https://www.10.tv/ong7/173064


אהבו: 6. הגיבו: 0. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:


יוצאים לדרך!
התכנית עליה עבדנו בשנה האחרונה לפתרון המשבר התחבורתי נחשפת כעת בכתבה של אבי וקסמן בדה מרקר, ואני ממליץ למתעניינים לעיין בה:
https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.6511266

למיטיבי לכת, התכנית המלאה עלתה לדף הפרוייקט שלנו באתר מוסד נאמן: https://www.neaman.org.il/100-Days-Project
אשמח לשמוע את דעתכם!


אהבו: 29. הגיבו: 6. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}: