המחנה הציוני

20,442 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

יוסי יונה / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  יוסי יונה בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 9 בינואר 2019 10:59. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


שמאל, מלא-מלא

החיפוש הנואש של מפלגות רבות אחר המרכז הוא בעצם הונאה של הציבור. מפלגות מרכז ״מצטיינות״ במסרים עמומים, ערטילאיים, לא מחייבים לכלום, לא פה ולא שם.

למול הימין ואובדן הדרך שלו יש להציע סדר יום שמציג חלופה ברורה! החלופה צריכה להציע מענה ברור, ללא פחד ומורא, לאתגרים כבדי המשקל שאיתם מתמודדת החברה הישראלית הן בתחום הקונפליקט המדמם עם הפלסטינים, הן בתחום החברתי-הכלכלי והן בהגנה על ערכי הדמוקרטיה.

החלופה היא שמאל, מלא מלא! החלופה היא שמאל המחויב לשמור על האיזון העדין בין הגדרתה של ישראל כמדינה יהודית לבין הגדרתה כמדינה דמוקרטית, מדינה רודפת צדק חברתי ושלום עם שכניה.

הבחירות הקרובות מחייבות איחודים וחיבורים, לא פיצולים וקרעים, בין מפלגות ותנועות שונות, הניצבות מהמרכז שמאלה, על בסיס סדר הזה - שמאל, מלא-מלא!

מתוך דברים שנשאתי באירוע ההשקה של קמפיין הבחירות של יאיא פינק, מועמד ערכי וראוי, שמתמודד בפריימריז על מקום ברשימת מפלגת עבודה לכנסת.


אהבו: 127. הגיבו: 46. שיתפו: 32.
{% trans 'Tags' %}:

בעוד אני עולה במעלית לאולפן החדשות של ערוץ ״כאן״ אני נתקל במשורר רועי חסן.
“שלום, שלום,״ אנחנו מברכים זה את זה. ״אני לדב גילהר,״ אני אומר. והוא לתוכנית הרדיו המשותפת שלו עם המשורר והפעיל החברתי שלומי חתוכה. ״אז אולי תרצה, לאחר שתסיים שם, להשתתף בשיחה שאנחנו מקיימים,״ הוא מציע. ואני משיב - ״בשמחה!״

היה יופי של מפגש אקראי שבה התייחסנו בין היתר לעמוס עוז ולהיבטים שונים של מפעלו הספרותי. אז הנה קטע קצר-
שבת שלום!
כאן תרבות


אהבו: 16. הגיבו: 1. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

הבחירות הקרובות הן בעלות חשיבות לאומית והיסטורית. התוצאות שלהן יקבעו את עתידה של החברה הישראלית.

כדי לעצור את הדרדרותה של ישראל למקומות האפלים אליהם מוביל אותנו הימין, על מפלגות השמאל ותנועותיו ליצור גוש שמאל מלוכד.

המופע שבו נפרד יו״ר המפלגה אבי גבאי מציפי לבני, פוגע ביצירתו של גוש זה, ובוודאי שאינו מתיישב עם יחסי אנוש בסיסיים וקולגיאליים.

כמו כן, החיפוש הנואש של פוליטיקאים אחר המרכז מחבל במאמצים לגבש את מחנה השמאל סביב הזהות הערכית ואידאולוגית שלנו.

הנסיונות הקודמים לברוח מזהות זו נחלו כישלון חרוץ.
רק שמאל מאוחד ובטוח בעצמו, יביא את השינוי!


אהבו: 238. הגיבו: 113. שיתפו: 55.
{% trans 'Tags' %}:

״המתיוונים הבוגדים מהימים ההם דומים לחילונים של ימינו״ (מתוך מטלת חנוכה לילדי כיתה ו׳)

השבוע נפלה בכנסת הצעת חוק שהגשתי ״איסור פעילות שיש בה הדתה, שנאה בשל נטייה מינית, גזענות והדרת נשים במוסד חינוך ממלכתי״ הצעת החוק הונחה על שולחן הכנסת במקור על ידי זהבה גלאון.

בדברי במליאה סיפרתי על הבית המסורתי בו גדלתי, בילדותי, אבי ז״ל היה מקדש את קידוש יום שישי בערב וגם ביום שבת בבוקר ומיד אחרי זה היינו עולים על האוטו ונוסעים אל הים. לא הייתה אצלנו אף פעם סתירה בין אהבת המסורת לחילוניות. אין בי, חס וחלילה, עוינת או טינה כלפי דת ומסורת ישראל. אני נגד כפייה דתית ונגד כפייה חילונית!

אני מאמין בחופש של ההורים להחליט לאיזה בתי ספר הם שולחים את ילדיהם. זו זכותם הבסיסית! הורים רוצים לשלוח את ילדיהם למקום המתאים לאקלים התרבותי, לערכים ולאורח החיים שלהם.

ולכן אין מקום לכפייה דתית בבתי ספר חילוניים. הדבר חשוב שבעתיים לא לעשות זאת היא משום שהילדים הם ילדים רכים, ולכן מניפולציות, הסחות דעת, כפייה, הן דברים בלתי לגיטימיים; הם מנוגדים לערך של חינוך פתוח ומנוגדים לרצונם של הורים.

חמור יותר, אנחנו מתוודעים לדוגמאות שבהן נעשים מאמצים לכפייה דתית – וכן, כך אני מכנה זאת, גם במקרים הללו הדבר לא נעשה בהשראה של המסורת העשירה של היהדות ושל ההלכה היהודית. בדרך כלל אנחנו נתקלים בתפיסות סתגרניות, בתפיסות צרות, בתפיסות שמלאות בדעות קדומות, ואפילו תפיסות שיש בהן נימות גזעניות, ובוודאי כנגד הקהילה הלהט"בית בישראל.

באחת הדוגמאות נעשית השוואה, בלימוד כימיה, בין מולקולות לחתן וכלה- רק חתן וכלה יכולים להתחבר, לא חתן וחתן ולא כלה וכלה- בספר כימיה!!! זאת אומרת שיש כאן הוצאה או החרגה של אורחות חיים שחלק מאזרחיות ומאזרחי ישראל מקיים!

כך גם במקרה שעליו דווח בתכנית הצינור, בערוץ 10, בה ביקשו מהתלמידים לערוך השוואה בין המתיוונים הבוגדים של פעם לחילונים של היום.

בשנים האחרונות עוברת מערכת החינוך הפרטה אגרסיבית וקיצוצים נרחבים שגורמים לחסר בשעות לימוד. לוואקום הזה נכנסים ארגונים ועמותות הפועלים בבתי הספר ללא כל פיקוח וללא כל בקרה. זה האקלים שמאפשר את ההדתה המערכת החינוך, וזאת בניגוד לרצונם של הורי התלמידים.

הפלת הצעת החוק לא תעצור את הורי התלמידים להיאבק על זכותם שילדיהם יקבלו חינוך שמתיישב עם השקפת עולמם וערכיהם. אנחנו, חברי הכנסת, נסייע להם להבטיח שמערכת החינוך לא תפעל בניגוד לרצונם.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 509. הגיבו: 94. שיתפו: 127.
{% trans 'Tags' %}:

אפס סובלנות לאלימות נגד נשים!

המאבק למניעת אלימות נגד נשים הוא מאבק של כולנו, נשים וגברים כאחד. זה מאבק שמצריך מאיתנו חשבון נפש עמוק על יחסה של החברה הישראלית כלפי נשים.

24 נשים נרצחו השנה!! וזוהי רק אחת התוצאות - אמנם החמורה ביותר - של מציאות קשה שבה נאלצת כל אישה ואישה להתמודד בדרך של שגרה עם אלימות הנושאת פנים כאלו או אחרות נגדה.

אפס סובלנות לאלימות נגד נשים! הגיע הזמן לשים לאלימות הזאת סוף! הגיע הזמן לשינוי יסודי ועמוק של ערכיה ותרבותה של החברה הישראלית כך שנשים תוכלנה לחיות ולהתנהל בבטחה מלאה הן במרחב הפרטי והן במרחב הציבורי! הגיע הזמן שנשים תוכלנה לבחור את מסלול חייהן מבלי להיות חשופות לאלימות ולאופנים אחרים של דיכוי ואפליה!

עלינו, חברות וחברי כנסת, ליטול חלק בכל יוזמה, חקיקתית או אחרת, שמטרתה מיגור כליל של האלימות נגד נשים והבטחת שוויון מלא בין נשים לגברים!

בתמונה: יועצתי שירן מאיר ששובתת היום, ואנכי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 76. הגיבו: 5. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

‏במענה לדבריי שאין די בלומר ״צריכים לתת גיבוי למשטרת ישראל״, אלא על היועמ״ש עצמו לתת גיבוי מלא למשטרת ישראל, היועמ״ש נעתר לדרישה והכריז חד משמעית שהוא מגבה ללא כחל וסרק.


אהבו: 26. הגיבו: 4. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

ישראל 2018- אין דין ואין דיין !

מתוך נאומי היום בכנסת:
לממשלה הזאת אין הצדקה להמשיך להתקיים ולו ליום אחד נוסף אחד. עננה שחורה וכבדה מתנוססת זה זמן רב מעל הממשלה ומעל לחלק משריה- עננה כבדה של שחיתות. חשדות כבדים הולכים ונערמים מעל לראשם של נבחרי ציבור רבים ובראשם ראש הממשלה.

הנה דברים שאמר לאחרונה סנטור אמריקאי בשם קורי בוקר, מדינת ניו ג'רזי: ״כשמתבוננים בתרבויות האנושיות המפוארות מהאימפריה הרומית ועד וברית המועצות אנחנו רואים שרובן לא נפלו בגלל איום חיצוני אלא בגלל חולשה פנימית, שחיתות, בגלל כישלונן לעמוד מאחורי הערכים והאידאלים שבשמן דיברו.״

אנו עדים לתקופה עגומה שבה השחיתות הולכת ומכרסמת במוסדות השלטון והדמוקרטיה. הדבר הנורא ביותר הוא שהמסר שעובר מהממשלה לציבור האזרחים הוא שאם לראש הממשלה מותר אז גם לנו מותר...

ראש הממשלה, שריו ושופריו הופכים את המשטרה, את הפרקליטות ואת התקשורת לאויבי העם. הם מכפישים ומסיתים נגדם ובכך מכרסמים ביסודות המשטר הדמוקרטי שלנו.

באנו חושך לגרש!


אהבו: 251. הגיבו: 71. שיתפו: 46.
{% trans 'Tags' %}:

מחאת הגימלאים מגיעה שוב לכנסת ישראל! והיא תמשיך ותגיע לכנסת, לכיכרות העיר ולצמתי הכבישים, עד שיתוקן העוול!

כיצד ניתן לחיות על קיצבת זקנה ממוצעת של 2300 ₪!? כל מי שנעדר מקורות הכנסה נוספים נגזר עליו לחיות מתחת לקו העוני עם קצבה כה זעומה!

ובמי מדובר? מדובר בהורינו שהניחו את היסודות לכלכלתה ולצמיחתה של הכלכלה שלנו, אלה שבלעדיהם מדינת ישראל לא הייתה מגיעה להישגיה המדהימים!

באתי עם חבריי לסיעה, איציק שמולי, נחמן שי, עמיר פרץ , יעל פארן ועומר ברלב, כדי להזדהות עם מאבקם של הגימלאים ולהבטיח את המשך המאמץ כדי לתקן את העוול ולהשוות את קצבת הזקנה לשכר המינימום!

הסתדרות הגמלאים בישראל Histadrut - ההסתדרות החדשה איציק שמולי | Itzik Shmuli יעל כהן פארן Yael Cohen Paran מפלגת העבודה @נחמן שי - Nachman Shai עמר בר-לב - Omer Barlev אילן גילאון @עמיר פרץ Amir Peretz


אהבו: 30. הגיבו: 10. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

דברים שנשאתי הבוקר בהפגנת האמנים מחוץ לכנסת:

״תפקיד שרת התרבות במדינת דמוקרטית הוא להלחם נגד אלו שרוצים להצר את הביקורת על הדמוקרטיה ולא להפוך את תפקידה לצנזורית הראשית של התרבות בישראל.

אני מגיע מהאקדמיה ושם, בלי החופש לבקר אין אקדמיה. כן, האקדמיה ממומנת על ידי המדינה. ככה זה בדמוקרטיה.

קיים עיוות באופן שבו שרת התרבות מבינה את תפקידה. אין זה תפקידך לצנזר!! תפקידך לאפשר ולעודד את חופש היצירה נגד אלה שרוצים להגביל אותו.

על פניו חוק הנאמנות הולך להיקבר בקבורת חמור, אבל אני לא חושב שהשרה תוותר בקלות. ולכן גם המאבק שלנו בחוק הזה ימשך. הנוכחות שלכם כאן נותנת לנו, חברי ועדת החינוך, תמיכה מורלית אדירה במאבק הזה!

אנחנו נלחם נגד החוקים ההזויים והמטורללים של שרת החינוך בשמכם ובשם כל אזרחי ישראל ובשם הדמוקרטיה הישראלית!

כולנו אומרים ביחד כן לדמוקרטיה, כן לחופש היצירה וכן לסובלנות!!״

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,242. הגיבו: 287. שיתפו: 341.
{% trans 'Tags' %}:

‏הבחירות בלתי נמנעות! הממשלה הימנית ביותר הולכת וקורסת לתוך כישלונותיה. כישלון בטחוני, שיתוק מדיני, גירעון הולך ותופח, מחירי הדיור שבים לעלות, מערכת בריאות מקרטעת, קיצוצים בכל המשרדים, והפקקים בדרכים... הם מוציאים את החשק לצאת מהבית, אבל זה יהיה שונה ביום הבחירות! העם רוצה שינוי!

ראיון הערב בILTV.tv


אהבו: 84. הגיבו: 75. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}: