המחנה הציוני

20,352 ( +0.71% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

יוסי יונה / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  יוסי יונה בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 22 במרץ 2018 12:30. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 23 במרץ 2018 07:05


מחדל הדיור הציבורי

1. שיחה היפותטית: ״גברתי,״ אומרים נציגי משרד השיכון לאימא חד-הורית התובעת זכאות לדיור ציבורי, ״המצוקה שלך אינה חמורה מדי. אם תביאי עוד ילד, בנוסף לשניים שכבר יש לך, אז נוכל להקפיץ אותך לראש תור הממתינים. ואם תאבדי את כושר ההשתכרות שלך, כתוצאה אולי מתאונה קשה, אז תקבלי את הדירה הראשונה שתתפנה...״ חלם!

2. זה למעשה לא מצב היפותטי: העובדה שהמלאי של דירות בדיור הציבור מוגבל ביותר, גורמת למשרד השיכון להקשיח את התנאים. רק החלכאים והנדכאים ביותר זוכים...

3. היעד צריך להיות שההיצע של הדיור הציבורי יתקרב לממוצע של מדינות ה-OECD.

4. הממוצע באירופה של דירות ציבוריות הוא 51.3 דירות לכל 1000 תושבים. בישראל לעומת זאת יש 0.039 דירות לכל 1000 תושבים. שערורייה! כשל שלטוני חמור!

5. המדינה צריכה להעניק פתרון דיור לכל מי שאין לו הון התחלתי או שכושר ההשתכרות שלו מוגבל.

6. אנחנו צריכים להגיע למצב שיש לנו כ- 250 אלף דירות בדיור הציבור.

7. רכישת דירות קיימות על ידי משרד השיכון אינה הפתרון; היקף הרכישות מוגבל וגם עלול לגרום לעליית מחירי הדיור.

8. כדי לתת להגדיל את היצע הדיור הציבורי באמצעות ״בנייה תקציבית״, נדרשים למעלה ממאה מיליארד שקל. הרבה כסף!

9. לא ניתן להקצות את המשאבים הללו באופן מיידי ולכן, כדי לעמוד ביעד הזה, נדרשת תכנית לאומית רב שנתית.

10. ממשלת נתניהו-כחלון אינה הפתרון; לשם כך צריך להחליף את השלטון!

ראו דיון נרחב בכתבה של רויטל עמירן
‏https://www.ha-makom.co.il/post/revital-amidar-tase

קרדיט תמונה - טל דהן, האגודה לזכויות האזרח.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 51. הגיבו: 5. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

סאלח, פה זה ארץ ישראל – הכרה ופיוס או שיסוי ופילוג?

1. כל מי שצפה באחד מפרקי הסדרה בבימויו של דוד דרעי, "סאלח, פה זה ארץ ישראל", אינו יכול שלא לכעוס ושלא להתקומם. היחס של מוסדות המדינה כלפי יוצאי המזרח בכלל וכלפי יוצאי צפון אפריקה בפרט היה מחפיר, בלתי-אנושי ונגוע בנימות גזעניות.

2. גם אני אישית נחשפתי למפגעיה של מדיניות זאת, שבאה לביטוי בהסללה שלי ושל רבים מבני משפחתי הנרחבת ושל חברי השכונה שבה גדלתי, למסלולים מקצועיים. הנושא הזה זוכה לפרק מיוחד בסדרה התיעודית "סאלח פה זה ארץ ישראל." למעשה פרק זה מתבסס, ולו באופן חלקי על חומרים ארכיונים ועל מחקרים שערכנו, דר' יצחק ספורטא ואני.

3. יש שמדקלמים ומצדיקים את היחס הזה באמצעות סיסמאות נבובות - "כורח הנסיבות," "צוק העתים," ו"אינטרסים לאומיים דוחקים." אין הצדקה ליחסם של מוסדות המדינה בשנים אלה ליוצא ארצות המזרח ולא יכולה להיות הצדקה למדיניות השיטתית והמפלה שהונהגה כלפיהם/כלפינו.

4. ג׳ון רולס, גדול הפילוסופים הפוליטיים של מאה השנים האחרונות, כתב פעם שכל אדם אוחז בזכויות יסוד שאינן ניתנות להפרה. החשיבות של זכויות אלה כה חשוב כך שגם הרווחה של החברה כולה לא יכולה לגבור עליהן. בחברה צודקת, הוא המשיך, זכויות אלה אינן ניתנות למשא ומתן פוליטי ולא ניתן להכפיף אותן לאינטרסים חברתיים, חשובים ככל שיהיו.

5. משעה שאמרנו דברים אלה, עולה השאלה מה הצעד הנכון לעשותו? כיצד חברה אמורה לפעול ביחס לעוולות העבר? כיצד מדינה צריכה לנהוג ביחס לעוולות אלה?

6. שני צעדים משלימים נדרשים. הצעד הראשון, חברה השואפת לשקם את אחדותה חייבת להכיר בפרקים אפלים בעברה ולשלב אותם בדברי הימים שלה, ללא כחל וסרק! לא להסביר, לא להצטדק, לא להכחיש ולא להתכחש! פשוט להודות שנעשו עוולות!

7. הצעד השני, עוולות העבר מהדהדות בהווה. לכן על החברה לאמץ מדיניות חברתית-כלכלית שמטרתה לתקן את ההשלכות של עוולות אלה; עליה לאמץ העדפה מתקנת שמפצה על עוולות אלה.

8. השילוב של שני צעדים אלה מאפשרים פיוס. אך למצער, הדיון הציבורי מתקיים בעיקר בין שני מחנות מנוגדים. האחד ממשיך להצטדק ולהתכחש לעוולות העבר, ואילו המחנה השני עושה שימוש ציני בתיעוד של עוולות העבר. האחד מתחפר ומתגונן, והמחנה השני רואה בתיעוד העבר ״מכרה זהב,״ אמצעי לקושש זרדים בקלפי. במקום פיוס, הוא מחפש סכסוך; במקום ריפוי, הוא מחפש הסתה; במקום אחדות, הוא מחפש פילוג.


אהבו: 542. הגיבו: 134. שיתפו: 113.
{% trans 'Tags' %}:

תודה לתומר אביטל על הפרגון; אמרתי שאוותר השנה על העלאת השכר - וויתרתי.


אהבו: 360. הגיבו: 26. שיתפו: 71.
{% trans 'Tags' %}:

חמש הערות על הפרטת ההשכלה הגבוהה בישראל, בעקבות הכוונה להפוך את המרכז הבין תחומי לאוניברסיטה פרטית:

1. פתיחתן של המכללות בשנות התשעים הביא לגידול דרסטי במספר הסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה.

2. פתיחתן של מכללות פרטיות, בעיקר בתחום המשפט, נועד לאפשר לרבים מאלה שלא עלה בידם להתקבל לפקולטות למשפטים באוניברסיטאות לרכוש תואר למשפטים במכללות פרטיות. וזה אכן, למרות שחלה אינפלציה של עורכי דין.

3. אבל התרחשו גם תהליכים אחרים, פחות מעודדים. נוצרה תחרות בין מכללות לאוניברסיטאות על סטודנטים. המכללות הורידו דרישות אקדמיות ובכך גרמו גם למחלקות שונות באוניברסיטאות להוריד את דרישותיהן.

4. נוצר אבסורד שבו סטודנטים מוכנים לשלם הרבה כדי לקבל מעט; ככל שהמחיר גבוהה יותר כך יורדת איכותו של המוצר

5. כמו כן, קיימת סכנה הפוכה - יתקיים תהליך אמריקניזציה של ההשכלה הגבוהה. המכללות יגייסו סגל אקדמי איכותי ויספקו השכלה גבוהה איכותית לאלה שהפרוטה מצויה בכיסם

בקיצור - התחזקות המכללות הפרטיות על חשבון פגיעה במעמדה של ההשכלה הגבוהה הציבורית.

לכתבתו המלאה של אדיר ינקו כתב החינוך של ויינט לחצו על הקישור:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5163464,00.html

המועצה להשכלה גבוהה

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 61. הגיבו: 7. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

לפני כשלוש שנים פנו אלי נציגים של פורום האדריכלים הצעירים, רונה אורובנו - מזרחי, ויקטור אבקסיס ונדב הייפרט, ועניינו אותי בקידום הצעת חוק בעניינם. לא ידעתי אז שאני נכנס להרפתקה כה ארוכה, כה מורכבת וכה חשובה. הדבר בתחילה נראה עניין פשוט: התבקשתי לסייע לאדריכלים להביא לקצה אפליה ממושכת של בוגרי מוסדות השכלה גבוהה לאדריכלות שמהם נמנעה הרשמה אוטומטית לפנקס האדריכלים – זכות שעמדה רק לבוגרי הטכניון, עם סיום לימודיהם.

לאחר שהצעת החוק בעניין זה עברה בקריאה טרומית, התברר שיש מקום לעשות שינויים נוספים בחוק האדריכלים והמהנדסים כדי להקל על הלימוד, ההכשרה וההתמחות של צעירות וצעירים שבוחרים לקשור את עתידם עם מקצוע האדריכלות. לאחר אין סוף פגישות, דיונים והתייעצויות בין הגורמים השונים, הצלחתי להביא לניסוחה של רפורמה ניכרת בתחום. לא רק שהפסקנו אפליה ברישום לפנקס האדריכלים, שהעניקה יתרון לא הוגן לבוגרי הטכניון, אלא גם הרחבנו את הרפורמה לשינויים משמעותיים אחרים:

1. מתן אפשרות להתחלת תקופת ההתמחות תוך כדאי הלימודים - הצעת החוק תאפשר התמחות אשר תחל שנה וחצי לפני סיום התואר תוך כדי הלימודים בשונה מהמצב הקיים היום בו ניתן להתחיל התמחות רק בסיום הלימודים.

2. מתן אפשרות לקיום השתלמויות מקצועיות כחלופה לבחינת הרשוי (בהתאם להחלטת מועצת האדריכלים).

3. שמירת זכויות הסטודנטים להתמחות בתנאים שהיו בתוקף עם תחילת תקופת ההתמחות.

4. פטור מתשלום כפל אגרה - מהנדס או אדריכל רישוי שקיבל לראשונה את רישיונו לאחר חודש יוני יהיה פטור מתשלום אגרה שנתית לאותה שנה.

כמו שכתבתי קודם, הרפורמה הזאת קודמה על ידי, אבל היא באה לעולם בהשראת פורום האדריכלים הצעירים, שליוו את התהליך הארוך והמורכב הזה מתחילתו, והיו שותפים לניסוחה הסופי. אני רוצה להודות להם על כך שנפלה בידי הזכות להשלים את הרפורמה הזאת, ואני רוצה להודות לכל אלה שנטלו חלק בקידומה.

הפעילות הפרלמנטרית גדושה בפעילות סיזיפית ולעתים בתסכול רב ובחוסר אונים. הכנסת הופכת אט-אט לזירה התנגחות צעקנית וירודה, כשרבים מחבריה עטים על כל הזדמנות לבצע אקט פרובוקטיבי שיקנה להם "תהילת עולם" או לפחות תהילה תקשורתית לרגע. אבל הפעילות בכנסת מזמנת לנו, לחברות וחברי הכנסת, סיפוק רב, כשאנו יודעים שעלה בידנו לעשות מעשה שיש בידו כדי להביא בשורה לאזרחים ששלחו אותנו לבית הנבחרים.
הרפורמה בחוק האדריכלים היא אחת הדוגמאות המרכזיות לעשייה מסוג זה.

פורום אדריכלים צעירים איתן כבל Victor Abecassis Rona Orovano Mizrahi Nadav Heipert


אהבו: 94. הגיבו: 11. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

לא להפריט את הבגרות!

בשקט-בשקט ומתחת לרדאר, במהלכו של חג הפורים האחרון, הפיץ משרד החינוך הנחיה חדשה לכלל מנהלי בתי הספר התיכוניים בישראל, שתכליתה - הפרטה ניכרת של החינוך הציבורי בישראל.

ההנחיה החדשה מאפשרת לראשונה לבתי הספר התיכוניים שנמצאים בבעלות של רשתות חינוך לגבות אלפי שקלים מהורי התלמידים עבור שעות לימוד לבגרות. ההנחיה קובעת כי מעתה מנהלי התיכונים יצטרכו לדווח רק על חלק משעות הלימוד שהם מספקים לתלמידים, כלומר על כמות שעות שאינה מאפשרת לתלמיד להוציא תעודת בגרות איכותית המאפשרת קבלה למוסדות להשכלה גבוהה. את השעות החסרות שנותרות ללא פיקוח רשתות החינוך יוכלו להתנות בדרישת תשלום מההורים.

המשמעות של ההנחיה החדשה ברורה - מערכת חינוך אחת לתלמידים שהוריהם יוכלו לשלם ולהבטיח תעודות בגרות מלאה ואיכותית וסיכוייהם להתקבל למוסדות להשכלה גבוהה יהיו גבוהים, ומערכת חינוך שנייה לתלמידים שהוריהם לא יוכלו לעמוד בנטל התשלומים וילדיהם יאלצו להסתפק בתעודת בגרות חלקית בלבד.

העובדה שמשרד החינוך בחר להפיץ את ההנחיה החדשה במהלך חג הפורים בשקט-בשקט וללא הכרזה ציבורית מעוררת חשד כבד. אם מחשבים את מספר השעות שתלמיד יפסיד במהלך שלוש השנים בתיכון, בגלל חוסר יכולת כלכלית, מגיעים לסה"כ של חצי שנת לימודים. כן קראתם נכון! תלמיד כזה ילמד רק שנתיים וחצי בעוד התלמיד שהוריו ישלמו ילמד שלוש שנים. כמו כן הרווח המצטבר האפשרי לרשתות החינוך כתוצאה מההנחיה החדשה יכול להגיע על פי הערכה שמרנית לסכום של 716 מיליון ₪ שיגבו מההורים.

צריך להזכיר שכבר שנים רשתות החינוך בעיקר של הציונות הדתית גובות אלפי עד עשרות אלפי ש"ח מתלמיד בתיכון (או ישיבה ואולפנה). לאחרונה קבוצת הורים בדקה ומצאה שהכסף שאמור לממן עוד שעות לימוד בכלל הולך למשכורות, להפרדה בין בנים לבנות וכו, דבר שאינו חוקי בעליל. לפיכך הוגשה עתירה לבג"צ בעניין זה ובעקבותיה החליטו הגורמים המקצועיים במשרד החינוך לעשות להסדר זה סוף. אלא שבמקביל הפעילו מנהלי הרשתות שמזוהים עם הבית היהודי מכבש לחצים על שר החינוך בנט ולבסוף הגענו להסדר המעוות המופיעה בהנחיה שהופצה לבתי הספר התיכוניים. במקום לאסור את תשלומי ההורים הלא חוקיים, הוחלט להפוך אותם לחוקיים.

בתגובה למסמך השערורייתי הזה, נשלח מכתב דחוף, החתום על-ידי ועל ידי עשרות הורים ממטה המאבק לחינוך חינם, לשר החינוך בנט. במכתב שאותו ניסח עו"ד הרן רייכמן מהקליניקה למשפט ומדיניות חינוך, אנו דורשים שהשר יפעל לבטל את ההנחיה החדשה בתוך שבוע, דרישה שאם לא תתמלא תאלץ אותנו לעתור לבית המשפט העליון.
כעת נמצא הכדור בידיו של שר החינוך, שבידו היכולת לבטל מהלך שעלול להביא להגדלת הפערים בהישגי תלמידים במערכת החינוך, ולפגוע בהזדמנויות החינוכיות של בניהן ובנותיהן של אוכלוסיות מוחלשות בחברה שלנו.

מוזמנים לצפות בווידאו בכתבתו של עומרי מניב ששודרה בחדשות ערוץ עשר.


אהבו: 823. הגיבו: 280. שיתפו: 849.
{% trans 'Tags' %}:

"מוֹדֶה וְעֹזֵב יְרֻחָם"

בדיון שהתקיים אתמול בוועדת הכספים הביע שר החינוך נפתלי בנט את התנצלותו על קמפיין הבחירות שנערך על ידי הבית היהודי נגדי בבחירות של 2015. זה היה קמפיין מכוער ואלים שחצה באופן בוטה את "גבולות- המותר-והאסור" בשיח הציבורי והפוליטי שלנו; הוא הפך חילוקי דעות לגיטימיים לחלוקי דעות הקיימים כביכול בין "אויב לידיד," בין כאלה שמודרכים לכאורה מדאגה לביטחונה של המדינה ולשלום אזרחיה לבין אלה שחוברים לכאורה לאויביה. כל מי שלא אימץ את הקו המפלגתי של הבית היהודי הוקע כ"אויב" ו"כעוכר ישראל". אמנם הקמפיין המבזה כלל דמויות אחרות השייכות למחנה הציוני, כמו מרב מיכאלי, סתיו שפיר וזוהיר בהלול, אבל אני "זכיתי" למקום מיוחד בקמפיין המרושע.

אין להכחיש, תהומות מפרידים בין קצות הקשת בפוליטיקה שלנו; אין להכחיש, החברה שלנו מפולגת באופן עמוק על פי קווי מתאר מדיניים, חברתיים ותרבותיים. לצד מחלוקות אלו, החברה שלנו מאופיינת בחוסר סובלנות קיצונית; השיח הציבורי שלנו הופך מדי יום ביומו ליותר יצרי וליותר אלים, והוא עדיין מלא בהכפשות וגדוש בעלילות שווא הן לגופו של אדם והן לגופן של מפלגות פוליטיות או תנועות אזרחיות.

אנו עדים גם לקמפיינים מסוכנים שמטרתם לערער על הלגיטימיות של רשויות החוק ושל שלטונות החוק וזאת כאמצעי להבטיח שרידות שלטונית. אנו שומעים בתדהמה על אנשי ציבור המפריחים לאוויר קונספירציות הזויות שלפיהן קשרו יחד המשטרה והתקשורת כדי להביא להדחתו של ראש הממשלה. התנהלות צינית זאת של אנשי הציבור פוגעת קשות באמון הציבור ברשויות החוק ומכרסמת באיתנותה של הדמוקרטיה שלנו.

ניתן להניח שהמחלוקות העמוקות המאיימות על החברה שלנו ימשיכו ללוות אותה עוד זמן רב. לצד מאמצים כבירים הנדרשים לגשר על הפערים האלה, נדרשים גם מאמצים רבים כדי למצוא פשרה המאפשרת את קיומם של חיים משותפים. להשקפתי, פשרה זאת תחייב ויתור על חבלי ארץ מולדת למען אחדותו של העם ולמען המשך קיומה של החברה שלנו כחברה פלורליסטית, נאורה והומאנית. עד אז, אנחנו נדרשים לתעצומות נפש כדי לרסן התבטאויות, הצהרות, הכפשות והסתות נגד אדם כלשהו או תנועה פוליטית.

קבלתי את התנצלותו של השר בנט ואני רוצה להאמין שהתנצלותו תעודד אחרים לקיים רב שיח דמוקרטי, ללא הסתה, בכבוד הדדי, בפתיחות ובסובלנות. בסופו של יום, עתידה של החברה שלנו, כחברה הומאנית, סולידרית ורודפת צדק ושלום, מונח על כף המאזניים.

חג פורים שמח!


אהבו: 387. הגיבו: 68. שיתפו: 38.
{% trans 'Tags' %}:

״אני סומך עליכם,״ אמר נתניהו בסרטון שפרסם בשבוע שעבר, כשהתפוצצה פרשת בזק-אלוביץ-פילבר.

במשפט זה - ״אני סומך עליכם״ -טמונה תמצית קו ההגנה של נתניהו ביחס לפרשיות המחשידות אותו בשחיתות. נתניהו סומך על תומכיו שהם לא יאפשרו לשלטונות החוק למצות איתו את הדין - הוא פשוט מסית את תומכיו נגד רשויות החוק ונגד התקשורת שממלאת את תפקידה הציבורי ומסקרת את החקירות.

נדמה שאנחנו צועדים לעברם של ימים קשים. ראש הממשלה חדור הכרה ש״המדינה זה אני״. הוא מאמין שאם הוא נופל אז אין זה ראוי שהמדינה תמשיך לעמוד על רגליה, איתן, בלעדיו; מגיע לה שתלך לאבדון, איתו...

ואילו חבריו הבכירים להנהגה, אלה שנדרשים לגלות רוח פטריוטית בשעות קשות אלה, ושיכולים להפר את רוע הגזרה, למנוע פילוג ושיסוע של החברה שלנו, מחרישים, מכלכלים את צעדיהם...

ואילו אחרים, זוטרים יותר, שחובשים את הספסלים האחוריים של הכנסת, שחוששים לעתידם הפוליטי, פוצים פה ומדברים; הם מגינים עליו בלהט ומגייסים תיאוריות קונספירציה הזויות ומקשקשים על מזימות שנרקמו בין התקשורת והמשטרה שמטרתן להפיל את ראש ממשלה. לא יאומן!

בהבל פה הם מכרסמים בלכידות הפנימית של החברה שלנו; מצטרפים לקמפיין ההסתה של נתניהו נגד התקשורת, נגד מערכת המשפט ונגד רשויות החוק. שרידות פוליטית הפכה להיות ערך עליון עבור המנהיג וחברי סיעתו.

אני רוצה להאמין שהפעם, לכשתתברר חומרת ההאשמות נגדו, נתניהו לא יוכל לסמוך על תומכיו שיעמדו לצידו ומאחוריו - המדינה זה לא הוא, המדינה זה אנחנו, כלל אזרחי ישראל; אנחנו הריבון היחיד!


אהבו: 105. הגיבו: 18. שיתפו: 48.
{% trans 'Tags' %}:

אם זה עובד למה לקלקל!

היום תעלה במליאת הכנסת, הצעת החוק שלי שקוראת לביטול הסעיף בחוק תאגיד השידור הציבורי שמחייב את סגירת הטלוויזיה החינוכית בתחילת אוגוסט 2018.

הבוקר קיימנו כנס חירום בכנסת בסימן קריאה לשרי הממשלה ולחברי הכנסת לתמוך בהצעת החוק.

הצטרפו אלינו לכנס החירום גיבורי הטלוויזיה החינוכית כמו חיים זיסוביץ׳, שמעון פרנס, יואב קוטנר, ירדן בר כוכבא, פרופ׳ יורם יובל, וגם, אוזה, נולי ובץ.

מנהלת הטלוויזיה החינוכית, אורנה שמחון השתתפה בכנס והציגה מתווה להמשך פעילותה של הטלוויזיה החינוכית בהיקף תקציבי שזהה לזה הנדרש לפתיחתו של ערוץ ילדים במסגרת תאגיד השידור.

חשוב לציין, שרי ממשלה וחברי כנסת מכל קצות הקשת תומכים בהמשך פעילותה של הטלוויזיה החינוכית. הטלוויזיה החינוכית חיה ופועלת; היא יצירתית וחיונית; היא מתייעלת, זוכה לשיעורי צפייה רבים ורלוונטית לחיינו.

אז עתה נותר לשבור את חומות האדישות והאטימות ולאפשר את המשך פעילותו של המפעל החינוכי החשוב הזה.

בסרטון בשיחה עם עוזה ונולי על עתידה של החינוכית.

שומרים על החינוכית הטלויזיה החינוכית -ערוץ 23 אל תסגרו את החינוכית


אהבו: 203. הגיבו: 27. שיתפו: 28.
{% trans 'Tags' %}:

עוד כברת דרך קצרה ונסיים את המסע הארוך שהתחלנו לפני כמעט שלוש שנים.
הצעת החוק שיזמתי שכוללת רפורמה מקיפה בלימודי האדריכלות, ההכשרה וההתמחות המקצועית של האדריכלים בישראל, עברה היום, פה אחד, בועדת הכלכלה, והיא תובא להצבעה בקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת בימים הקרובים.

אז מי שמתעניין לדעת מה הרפורמה כוללת, אז הנה:

1. רישום אוטומטי בפנקס האדריכלים לכלל בוגרי מוסדות הלימוד המוכרים על ידי המל"ג בשונה מהמצב הקיים היום בחוק בו רק בוגרי הטכניון נרשמו באופן אוטומטי.

2. מתן אפשרות להתחלת תקופת ההתמחות תוך כדאי הלימודים - הצעת החוק תאפשר התמחות אשר תחל שנה וחצי לפני סיום התואר תוך כדי הלימודים בשונה מהמצב הקיים היום בו ניתן להתחיל התמחות רק בסיום הלימודים.

3. מתן אפשרות לקיום השתלמויות מקצועיות כחלופה לבחינת הרשוי (בהתאם להחלטת מועצת האדריכלים).

4. שמירת זכויות הסטודנטים להתמחות בתנאים שהיו בתוקף עם תחילת תקופת ההתמחות.

5. פטור מתשלום כפל אגרה - מהנדס או אדריכל רשוי שקיבל לראשונה את רשיונו לאחר חודש יוני יהיה פטור מתשלום אגרה שנתית לאותה שנה.

ונסיים בתודות - היוזמה למהלך ההיסטורי באה מצדם של פורום האדריכלים הצעירים, שהגו, דחפו ופעלו רבות מאחורי הקלעים ובקדמת הבימה לקידום הרפורמה. ותודה לאיתן כבל, יו״ר ועדת הכלכלה שליווה, ידחף ופעל כדי שהצעת החוק תעבור.

בתמונה מחוץ לאולם וועדת הכלכלה בסיומו של הדיון עם חברי פורום האדריכלים הצעירים.

פורום אדריכלים צעירים

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 97. הגיבו: 11. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}: