המחנה הציוני

20,428 ( +0.12% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

יוסי יונה / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  יוסי יונה בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 16 באוגוסט 2018 09:26. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 באוגוסט 2018 07:05


בזחיחות שלטונית חסרת מעצורים, פועלת הממשלה להקים יישוב לעשירים בנגב, לעשירים בלבד. במקום לספק פתרון יצירתי וצודק להתיישבות הבדואים בנגב; במקום לחזק ולהרחיב את היישובים היהודים בנגב; במקום לעודד דו קיום בנגב, היא בונה יישוב לעשירים, דבר שיגביר את הניכור והעוינות בין תושביה. כשבן גוריון ״קבע כי בנגב ייבחן עם ישראל ומדינתו״ הוא בטח לא ראה בעיני רוחו כיצד משבשת הממשלה הנוכחית את חזונו.
TheMarker Online
Yael Darel


אהבו: 84. הגיבו: 18. שיתפו: 23.
{% trans 'Tags' %}:

הבוקר הציגו שר החינוך נפתלי בנט ומנכ"ל משרד החינוך, בועדת החינוך של הכנסת, את היערכות משרד החינוך לקראת שנת הלימודים החדשה.

בתגובה לדברי השר שהדגיש את חשיבותה של הערבות ההדדית והסובלנות בחברה הישראלית, ביקשתי שהשר יגנה את ציד המכשפות שעושים לאלופי צה"ל בשל התבטאויותיהם (ראו מקרה ציד המחשבות של תנועת אם תרצו על האלוף גולן, שמטרתה מניעת מינויו האפשרי לתפקיד הרמטכ"ל).

תבעתי משר החינוך למגר את התופעה המבישה של מורי קבלן במערכת החינוך, לעצור את ההפרטה של מערכת החינוך וביקשתי את תגובתו (דבר שהוא לא טרח לעשות) לדיווחו של ליאור דטל (דה מרקר) לכך שתכניות "אתגר" ו"מב"ר," שמיועדות לסייע לתלמידים חלשים, מופעלות דווקא בבתי ספר המשרתים אוכלוסיות חזקות. העליתי גם חששות מאופן היישום של החינוך המיוחד במערכת החינוך.

כאמור, בניגוד לשנים קודמות שבהן שר החינוך טרח להשיב על שאלות וחששות מהמשתתפים בדיוני ועדת החינוך, הדיון הסתיים ללא מענה...

נפתלי בנט - Naftali Bennett
@משרד החינוך


אהבו: 46. הגיבו: 13. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

מהבדיקה שערך כתב דה מרקר ליאור דטל שפורסמה היום עולה כי שני מיליארד שקלים שהוקצו לכיתות תגבור במטרה לצמצם פערים, לא הופנו לאוכלוסיות שזקוקות להם ביותר - תלמידים ממעמד כלכלי נמוך.

לא די שמערכת החינוך עוברת תהליכי הפרטה מואצים שפוגעים אנושות בשוויון הזדמנויות, משרד החינוך מגדיל לעשות - הוא מפנה תקציבים לתלמידים מבוססים, על חשבונם של תלמידים מוחלשים. מקומם!

נפתלי בנט - Naftali Bennett
TheMarker Online

https://www.themarker.com/news/education/.premium-1.6366643


אהבו: 42. הגיבו: 19. שיתפו: 65.
{% trans 'Tags' %}:

מורה לחיים

לפני ימים ספורים התפרסמה ידיעה על מחקר שנערך על-ידי סמינר לוינסקי ששמנו עולה כי יוקרתו של מקצוע ההוראה נמצאת בשפל. והנה שוב הפרדוקס – המשתתפים במחקר (בסקר) מעלים על נס את חשיבותו של החינוך ועדיין רואים בהוראה כעיסוק בעל יוקרה נמוכה.

כמי שעקב אחרי נושא זה שנים ארוכות, אני רוצה לעמוד על מספר סיבות מרכזיות שבגללן מקצוע ההוראה נמצא בשפל יוקרתי. הסיבה הראשונה – השכר. שכר המורים בישראל, בעיקר של מורים בשנים הראשונות לעבודתם, מהנמוכים במדינות ה-OECD. הנה דברים מסקירתו של הכלכלן הראשי במשרד האוצר כפי שדווחו על ידי ליאור דטל, דה-מרקר: "כאשר משווים כיום את שכר המורים בישראל לשכר המורים במדינות המפותחות, למדים כי בעוד שכר המורים הוותיקים דומה לממוצע OECD ואף גבוה מעט מהשכר של המורים הוותיקים במדינות האיחוד האירופי, שכר המורים הצעירים הוא מהנמוכים בקרב מדינות הארגון. בסך הכל, ב-2014-2003 שכר המורים הוותיקים (בני 45 ומעלה) בתיכונים עלה ב-25% במונחים ריאליים (בניכוי האינפלציה), כאשר באותה תקופה השכר הממוצע עלה ב-10% במונחים ריאליים. לעומת זאת, שכר המורים הצעירים (34-25) עלה ב-14% בלבד."

לממצאים אלה קשר עם העובדה שרובם של עובדי ההוראה בישראל הם נשים. עובדה זאת מלמדת על התפתחות ארוכת שנים שבהן גברים רבים נטשו את המקצועות והוא הפך למקצוע "נשי". בדומה לתחומי עיסוק אחרים שבהם נשים מהוות את חלקו הגדול ביותר של כוח העבודה, כגון אחיות במגזר הציבורי ועבודה סוציאלית, קיימת הלימה בין הפיכתו של המקצוע ל"נשי" לבין שכרם הנמוך של העוסקות בו.

סיבה נוספת היא הפגיעה בפרופסיה של מקצוע ההוראה. הוראה היא מקצוע הדורש שליטה בתכנים של תחומי הידע שונים (כגון ספרות, מתמטיקה, גיאוגרפיה, תנ"ך, אנגלית ועוד); שליטה בטכניקות הוראה; וכן תכונות ההופכות את המורה לדמות ערכית. בשנים האחרונות אנחנו עדים למגמות החותרות תחת הפרופסיה של ההוראה, דבר הבאה לביטוי בהעסקתם של עובדי הוראה רבים שאינם עונים לאמות מידה אלה. קיימת תפיסה שגויה בקרב רבים, תפיסה משקבלת את תמיכתו של משרד החינוך, שכול אחד יכול להיות מורה. תופעה זאת באה לביטוי, ראשית, בגיוסם של אלה השולטים בגוף ידע כזה או אחר (מתמטיקה, אנגלית, ועוד) גם אינם בעלי תעודת הוראה או בעלי הכשרה מוגבלת בתחום ההוראה. תופעה זאת באה גם לביטוי בעת גיוסם של רבים מעובדי הוראה בגיל הרך מבלי שידרשו להכשרה מקצועית של ממש. על כך יש להוסיף את העסקתם של עובדי הוראה באמצעות חברות כוח אדם, דבר המשקף זילות במקצוע ההוראה.

והסיבה האחרונה – אובדן הסמכות כמקור ידע. בעידן שבו מקורות הידע הופכים לזמינים באמצעות מהפכת התחשוב, לעתים רבות מזדנבים המורים אחר תלמידיהם, שמגלים פעמים רבות מיומנויות טכנולוגיות ודיגיטליות גבוהות משל מוריהם. דרכי קבלת המידע, הידע ועיבודו מאיימים לבטל את ההיררכיות בין מורים לתלמידים.

אז מה עושים? אחד, העלאת שכר משמעותית למורים חדשים כדי לעודד אחרים לרכוש את מקצוע ההוראה (דבר שיכול גם לעודד את כניסתם של גברים לתחום). שנית, לחזק את ההוראה כפרופסיה וזאת באמצעות דרישות סף לא מתפשרות, כפי שהדבר קורה בתחומי עיסוק אחרים (רפואה, עריכת דין, עבודה סוציאלית, הנדסה, אדריכלות ועוד). שלישית, הדגשת חשיבותם של מרכיבים אישיותיים וערכיים במקצוע ההוראה- תפקידו של המורה אינו מסתכם בהנחלת ידע; המורה הוא/היא גם מחנך/כת, דמות חיקוי, מנחה, mentor – מורה לחיים!


אהבו: 34. הגיבו: 0. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

אמש התארחנו ח"כ יעל כהן פארן ואנוכי בחוג בית של מפלגת העבודה סניף יהוד מונוסון שארגנה חלי פרידמן בביתה של חברתנו תלמה אליגון רוז, היה דיון מעניין על פועלנו כאופוזיציה,פעילות השטח של המפלגה והחשיבות הגדולה לאיחוד השורות לטובת הפלת שלטון הימין.

יעל כהן פארן Yael Cohen Paran
Talma Alyagon-Roz
Heli Friedman

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 40. הגיבו: 2. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

הכתפיים שעליהן אנחנו עומדים הן שמאפשרות לנו לראות רחוק אל עבר האופק, לקוות, לחלום, להאמין...

לפני למעלה מחודש נשאתי דברים בכנס השנתי של קרן אייסף, הקרן הבינלאומית לחינוך, שנערך בניו יורק. היה זה מפגש שהתקיים לרגל 41 שנה להקמתה של הקרן. היא הוקמה על ידי הגברת נינה ויינר, שהצליחה להדביק בהתלהבותה תורמים רחבי לב, וביניהם אדמונד ולילי ספרא.

איך שהזמן חולף במהירות! אני נמנה על מחזור הבוגרים הראשון של הקרן! זה היה בשנה השנייה ללימודיי באוניברסיטת חיפה כשקיומה של קרן אייסף הובא לידיעתי. ״ישנה גברת אמריקאית אמידה,״ נאמר לי על ידי מי שניהל אז את היחידה לגישור פערים, גבי מלכה, ״והיא מעניקה מלגות לימודים לסטודנטים שמשפחותיהם לא יכולות לממן עבורם שכר לימוד. נבחרת על ידינו,״ הוסיף, ״כאחד המועמדים לקבלת המלגה.״

בתמורה למלגה התבקשתי לכתוב מכתב תודה לגברת האלמונית. דבר שעשיתי בשמחה. המלגה הזאת פטרה אותי, ומאז היא פוטרת אלפי סטודנטים אחרים, מהצורך לכלות זמן ומאשבים רגשיים בעבודות חלקיות כדי לממן את שכר הלימוד וכן את ההוצאות הנלוות (מעונות ועוד).

אנחנו, בוגרי הקרן והסטודנטים שזוכים עתה לסיוע ממנה, ברי מזל!!! ללא הסיוע הנדיב של הקרן, רבים מאיתנו לא היו מצליחים לממן את לימודיהם ולהשלימם. ועל כך אנחנו אסירי תודה לקרן, ובמיוחד לגברת נינה ווינר שפעלה ללא לאות מזה ארבעה עשורים כדי לגייס תרומות עבור הקרן והייתה שותפה לגיבוש ולפיתוח פרויקטים שונים שבמסגרתם פועלים מלגאי הקרן ובוגריה. (לאחרונה פרשה הגברת ווינר מתפקידה כנשיאת הקרן והעבירה את התפקיד לידיו המסורות של קרלוס בן נעים).

עם סיום לימודיי לתואר ראשון התקבלתי ללימודי דוקטורט במסלול ישיר בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת פנסילבניה שבפילדלפיה, ארה״ב. לצורך מימון הלימודים בקשתי לפגוש את גברת ווינר, שעשתה אז את אחד מביקוריה הרבים בארץ. הגברת ווינר לא התלהבה תחילה מהרעיון- ״כיצד ניתן לתרום לחברה הישראלית באמצעות תואר דוקטורט לפילוסופיה?״ היא הקשתה. למען האמת, לא ידעתי אז כיצד להשיב.

במשך לימודיי בארה״ב המשכתי ליהנות מסיועה הנדיב של הקרן. סיוע זה נדרש לי באופן אקוטי בעיקר בשנה הראשונה לשהותי בארה״ב משום שלא זכיתי מייד למלגת לימודים מהאוניברסיטה שבה למדתי.

בשנים בהן שהיתי בארה״ב למדתי מקרוב על המסירות הרבה ועל המאמצים הרבים הנדרשים כדי להשיג את המשאבים המאפשרים את פעילותה הברוכה של הקרן בארץ.

למעשה, אני מלווה את הקרן מאז הקמתה, פעם כסטודנט באוניברסיטת חיפה, פעם כסטודנט בארה״ב ופעם כבוגר וכידיד-תמיד של הקרן מאז שסיימתי אל לימודיי ושבתי לארץ.

בנוסף לסיוע החומרי הנדיב שהקרן מעניקה לבוגריה, הקרן פועלת גם להנחיל להם ולחזק בקרבם השקפת עולם שבמרכזה מחויבות לפעילות למען החברה- כל אחת ואחד בתחומי עיסוקם, וכל אחת ואחד על פי יכולתם. אני ממשיך ליטול חלק בפעילותיה של הקרן (כנסים, ימי עיון ובסמינארים רעיוניים). זה המעט שאני יכול להחזיר לקרן המופלאה הזאת ולסטודנטים הרבים, בעבר ובהווה, שממשיכים מסורת ארוכה של קבלה-ונתינה!

בנאומי בפני ידידי הקרן אמרתי שפעילותי הציבורית, בין אם בחברה האזרחית בעבר ובין בהווה, בכנסת, נעשית ברוח הערכים של אייס״ף - צדק חברתי, חמלה, העצמה והסתמכות עצמית!

Those who have excelled and been able to materialize their dreams should look back with a sense of humbleness and modesty and ask themselves: who were the giants who offered their shoulders, enabling them to see far into the horizon, to believe in themselves, to hope, to dream, to achieve? Was it their Mothers? Fathers? A special teacher? Role models they had admired? Well, they must know! They all have their own giants, allowing them to see far.

And sometimes one also needs a greater family to provide you with an edifice of hope, partaking in this giant-kike role. ISEF has fulfilled this role for me, and for many others students.


אהבו: 117. הגיבו: 15. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

הערב בירושלים יחד עם האלפים!!
שוויון אינה מילה גסה! שוויון - ממהותה של חברה דמוקרטית, מתקדמת ונאורה. שוויון ללא הבדלי דת, גזע, מין והעדפה מינית. שוויון לכולם! המחנ״צ עם הקהילה הגאה בירושלים!
Merav Michaeli מרב מיכאלי
Michal Biran | מיכל בירן
שלי יחימוביץ
Tzipi Livni - ציפי לבני
המחנה הציוני
רויטל סויד עו"ד | Revital Swid
הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 58. הגיבו: 6. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

מחר, יום שלישי 31/7 בשעה 17:30, רחבת הכניסה לעזריאלי. בואו להפגין למען הטלוויזיה החינוכית, עדיין אפשר לתקן!!!
חינוכית


אהבו: 26. הגיבו: 2. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

ההודעה של חברנו זוהיר מדכדכת. קודם התפטרותו מהכנסת הוא הפסד שלנו, שלנו, של חברי סיעת המחנ״צ.
זוהיר הוא איש רעים להתרועע, מצוי בתרבות הישראלית ואף שותף לעיצובה, דוגמה מרשימה של אזרח ערבי שמטיב להשתלב בחברה הישראלית.

ההתפטרות שלו מהכנסת היא משל על החברה שלנו. אם החברה שלנו לא מסוגלת להכיל את זוהיר אז מי הם נציגי הציבור הערבי שאיתם אנחנו יכולים לחיות באחווה ובשלום? מצד אחד, זוהיר הוא איש שגאה בזהותו הפלסטינית ופועל למען קידום רווחתו של המיעוט הערבי בישראל, ומצד שני, הוא מופת של דו-קיום כבוד הדדי, ופיוס, בין יהודים לערבים.

חוק הלאום הרע, מבית היוצר של הימין הקיצוני ושמעניק לגיטימציה להפלות את אזרחי ישראל הלא יהודים, היה עבורו הקש ששבר את גב הגמל.

אני מקווה שזאת לא המילה האחרונה של זוהיר; אני מקווה שהוא עוד ישנה את דעתו וקורא ליו״ר המפלגה שלנו, אבי גבאי, לדבר על ליבו ולהפציר בו לשנות את דעתו.

זוהיר בהלול زهير بهلول

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 53. הגיבו: 4. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

״רוב היהודים שם דמוקרטים הם כבר חצי שמאלנים עזוב אותך נו באמת...״
״הייתי בלוס אנג׳לס במשלחת של הסוכנות חשבתי אני נמצא בסניף של מרצ בתל אביב״
“היהודים שם חיים בסרט״
כך בזלזול התייחס ח״כ ביטן כאשר סיפרתי על הודעות הדאגה שאני מקבל מחברי היהודים בארה״ב בעקבות חוק הלאום.
ממשלת נתניהו פוגעת בלגיטימציה של מדינת ישראל בעיני האחים והאחיות שלנו בעולם. הקשר עם יהדות ארה״ב היה והינו קשר אסטרטגי חשוב לישראל, הקרע העמוק ביחסים איתם והזלזול של הממשלה בדעות ובביקורת שלהם יגבו מאיתנו מחיר כבד


אהבו: 228. הגיבו: 88. שיתפו: 44.
{% trans 'Tags' %}: