המחנה הציוני

20,437 ( +0.02% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

יוסי יונה / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  יוסי יונה בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 12 בספטמבר 2018 22:01. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 8 בספטמבר 2018 19:40. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


כוכב הזמר, רשיד טהא, יליד אלג׳יר, הלך לעולמו והוא בן 59 (דום לב). בזמנו תרגמתי את השיר יא ראיח, (ההולך, המהגר, ההלך), שמזוהה עמו אולי יותר מכל שיר אחר. הקאבר שהוא עשה לשיר (1993) שכתב וביצע היוצר האלג'יראי דחמאן אל-חראשי, הביא לו תהילה רבה ברחבי העולם. אז הנה שוב, לזכרו, השיר עם לחנו הקיצבי והליריקה הנוגה.

https://www.facebook.com/YossiYonah/videos/1013424602034816/


אהבו: 61. הגיבו: 15. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

חג שמח ושנה טובה!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 70. הגיבו: 9. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

די לפוליטיקה של פחד, הפחדה והסתה

הנשיא אובמה במסר לקראת הבחירות לבית הנבחרים ולסנאט שיתקיימו בשישי לנובמבר, 2018. בנאום פוליטי נוקב, אובמה מיטיב לדייק בתיאור השיטות שבהן נוקטים מנהיגים פוליטיים כדי לשמר את הכוח הפוליטי שלהם באמצעות הפחדה, הסתה, ופילוג. במקום שהם ידגישו קודם את המשותף לכולנו ואת המאחד בין כולנו, הוא אומר, ורק אז לעסוק בחילוקי דעות לגיטימיים, מנהיגים אלה עורכים הבחנה מופרכת בין "אנחנו" ל"בינם", בין "ידיד" ל"אויב."

על-פי הבחנה מופרכת זאת, כל מי שלא מסכים איתם, ולו בנושאים שוליים, הוא אויב ובוגד. רטוריקה כזאת מאיימת על הרקמה החברתית ואפילו יכולה להוביל לאלימות רחבה ונוראית בין קבוצות האוחזות באמונות דתיות ואידאולוגיות שונות.

מה שנכון לארה"ב ולמדינות אחרות ברחבי העולם נכון גם לחברה שלנו. שיטות ההסתה של הימין הקיצוני בחברה שלנו, ושל נתניהו בפרט, עונות לתיאור של אובמה.

באתגר שניצב היום בפנינו הוא לאחד את הקולות השפויים כדי למנוע את ההתדרדרות של החברה שלנו לתהום של גזענות, הסתה ומלחמת אחים.
Barack Obama


אהבו: 52. הגיבו: 4. שיתפו: 28.
{% trans 'Tags' %}:

ביקרתי הבוקר ב"גן החלומות" בכפר אז"ר, גן שיקומי לילדים חולי סרטן.
הגן, פרוייקט יחיד מסוגו בעולם, מאפשר לילדים החולים מסגרת נעימה, בטוחה וסטירילית לתקופת המחלה, בו הם מסוגלים להמשיך את התפתחותם הרגשית והקוגנטיבית לצד התמודדות עם המחלה הקשה.

נפעמתי מהמסירות של הצוות המקצועי, ההנהלה והגגנות, לילדים, שמלווים אותם ברגישות רבה ובמקצועיות בלתי מתפשרת.

התחייבתי בפניהם לקדם חוק שיקנה מעון יום שיקומי לילדים חולי הסרטן בגילאי 0-3 שכן זה ראוי שהמדינה תקח אחריות על אותם ילדים חולים ותסייע למשפחותיהם.

כפי שהצלחתי עם חוק ילדים חולים, אני מאמין שיחד עם חברי כנסת נוספים, נצליח גם כאן!

בתמונות, הצוות המקסים: גולי קשת - יו״ר ועד מנהל
ליאור שמואלי- מנכ״ל עמותת גדולים מהחיים
אלינוער לויטן- סמנכ״ל עמותת גדולים מהחיים
איילת רפלין- מנהלת המרכז החינוכי שיקומי גן החלומות
וילדי הגן.

גן החלומות - המרכז החינוכי לגיל הרך - עמותת "גדולים מהחיים"

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 52. הגיבו: 7. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

המון מהומה על לא מאומה

חברה ששואפת לפתח בקרב אזרחיה תחושה של שייכות על בסיס של זהות תרבותית משותפת חייבת להבטיח ייצוג בזהות זאת למורשת התרבותית של כלל הקבוצות המרכיבות אותה. אם היא מבטיחה את הייצוג שלהן בזהות המשותפת אז גורמת לתחושות של ניכור בקרב בנות ובני הקבוצות שנעדרות ייצוג בזהות הזאת ולעתים מביא הדבר גם לפילוג של החברה לקבוצות המשנה שלה.

ועדת ביטון, שהכינה דו"ח מקיף ומעמיק שגם הצביע על החסר וגם ניסח המלצות לתת לחסר הזה מענה במערכות החינוך השונות בישראל, פעלה מתוך רצון לאחדות ולכידות חברתית.

שר החינוך בישר לפני ימים ספורים שהמלצות הדו"ח מוטמעות בתוכניות הלימודים בבתי הספר ובמיוחד בתכנית הלימודים לבגרות. "מערכת החינוך," באה ההכרזה, "צריכה להתחיל לספר את הסיפור המזרחי." עדי קיסר, דן בניה סרי, רונית מטלון, שרה שילה ושמעון אדף הם בין היוצרים, כך נמסר, שיצירותיהם יככבו בתוכניות הלימודים של בתי הספר התיכוניים.

אבל הפער בין ההצהרות לבין מעשים הוא עמוק. המון מהומה על לא מאומה. תכנית הלימודים בספרות שכוללת כ-25 יצירות, ושעליה נבחנים לבגרות תלמידי בתי הספר התיכון הממלכתי מורכבת משני חלקים: לימודי חובה (70%) ולימודי רשות (30%).

1. בלימודי החובה אין ולו יצירה אחת של יוצר או יוצרת מזרחית. קיימות 6 יצירות של תור הזהב בספרד ואחרים, שהן יצירות כלל יהודיות אבל לצורך הקטלוג המטעה מוצגות כיצירות מזרחיות.

2. באר שללימודי רשות, השמיים הם הגבול. ניתן להכניס עוד ועוד יצירות וזה עניינם של המורים בבתי הספר לבחור מתוכם כרצונם. למעט יוצרים יוצאי דופן כסמי מיכאל וארז ביטון, מורות ומורים אינם נוטים לבחור יצירות של יוצרים מזרחים.

3. מכלל 25 יצירות בלימודי המקצוע, 12 יצירות נכללות בלימודי חובה: 4 יצירות פרי עטו של ביאליק; 4 ימי ביניים; ו-4 יצירות של משוררי המחצית המאה הראשונה של המאה העשרים. קיימת קטגוריה נוספת – לימודי רשות - הכוללת 4 יצירות של יוצרים מהמחצית השנייה של המאה העשרים ושם ניתן למצוא את יצירותיו של נתן זך, ארז ביטון, עמירה הס ואחרים.

4. ושוב, לימודי החובה בשירה אינם כוללים יצירות של משוררים מזרחים.

משרד החינוך הודיע על כינונה של ועדת מקצוע חדשה בתחום הספרות שאמורה להגיש בעוד שנתיים תכנית לימודים מעודכנת. כן, רק בעוד שנתיים! אפשר שוועדה זאת תתקן את המעוות אבל עד אז הולם כמנהגו נוהג – תת ייצוג מחפיר של יוצרים מזרחים בתכנית לימודי החובה בספרות.

כפי שקבעו חבריה של ועדת ביטון, הדרישה לייצוג הולם של המורשת המזרחית בתוכניות הלימוד לא עולה מתוך רצון בלבד להבטיח ביטוי הולם למורשת חשובה ועשירה זאת; היא נובעת גם מתוך הכרה שההיענות לדרישה הזאת תתרום רבות לאחדותה וללכידותה של החברה הישראלית.

משרד החינוך, נפתלי בנט - Naftali Bennett, ערוץ הכנסת- העמוד הרשמי
לראיון המלא:
https://bit.ly/2wMt1px


אהבו: 26. הגיבו: 5. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:

אורי אבנרי ז״ל - ״בלי מורא ובלי משוא פנים״

אורי אבנרי היה מחנכו של דור! בכליון עיניים ציפיתי מדי שבוע בשנות השבעים המוקדמות ליציאתו של השבועון ״העולם הזה.״ השבועון סיפק נקודת מבט ביקורתית לא-שגרתית על החברה הישראלית, על היבטיה הכלכליים, הפוליטיים והתרבותיים.

אצלנו במשפחה התקיימה חלוקה שמעולם לא הבנתי את מקורותיה ואת סיבותיה, בין קוראי ״ידיעות״ ובין קוראי ״מעריב״. אבי קרא ״ידיעות״ ואחי הבכור קרא ״מעריב.״ אני קראתי גם וגם. אבל בימים רחוקים אלה, שני העיתונים האלה לא היו נועזים וביקרותיים כפי שהיה ״העולם הזה״.

ואולי זאת הייתה הסיבה שנשבתי בקסמו! היה זה עיתון שלא היסס לשחוט ״פרות קדושות,״ וכל זה לא לשם הפרובוקציה אלא מתוך מחויבות אמת לקדם את האינטרס הציבורי הרחב. חשיפת שחיתויות וסקנדלים שלטוניים, הטפה ליחסי שכנות טובה עם שכנינו הערבים והגנה על ערכי הדמוקרטיה ושקיפות שלטונית, עמדו בראש מעייניו של השבועון.

רבים נוטים לשכוח ש״אבנרי השמאלן״, שעד יום מותו האמין בפתרון של ״שתי מדינות לשני עמים,״ היה שנוא נפשו של שלטון מפא״י, שאותו הוא ביקר, כפי שציווה המוטו של העיתון, ״בלי מורא ובלי משוא פנים.״

לאורי אבנרי זכויות רבות גם במתן כיסוי נרחב למאבקים של הציבור המזרחי כמו מאבק וואדי סליב ומאבקם של הפנתרים השחורים. והוא גם הקדים את זמנו ועסק בפרשת ילדי תימן, גם כשעיתונים אחרים ברחו אז מהפרשה הזאת כמו מאש.

בעקבות פרשת אלאור עזריה חטא אבנרי בהכללות סרות טעם ומטרידות נגד הציבור המזרחי, שמהם עשה ניסיון דחוק להתנער. ועדיין, אני מוקיר את פועלו הנחוש והמתמיד, שנפרש על פני שנים ארוכות, למען חברה נאורה ושוחרת שלום.

יהי זכרו ברוך

צילום: ראובן קסטרו, וואלה NEWS

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 62. הגיבו: 7. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

כמו בכל שנה הריטואל בנוגע לתשלומי ההורים בבתי הספר עולה שוב על סדר היום.

תשלומי הורים היא רעה חולה שנמשכת יותר מדי שנים.
אין כמו תשלומי הורים ללמד כמה התרחקנו מהערך של שוויון הזדמנויות בחינוך. אנחנו יודעים כי קיים קשר הדוק בין הישגי התלמידים לבין המצב הסוציו אקונומי שלהם ולמקום מגוריהם.

לתשלומי הורים תרומה גדולה למשוואה הזאת. בהערכת חסר, מדובר על 4.5 מיליארד שקלים של תשלומי הורים מידי שנה. בהשוואה לשיעורם של תשלומים אלה להיקפם לפני 7 שנים, מדובר על עלייה של 350٪‏!

כמידי שנה מבטיח משרד החינוך להוריד את תשלומי ההורים אבל בפועל אינו עושה דבר ואף מעודד את התופעה! המצב הזה בלתי נסבל! בחברה מתוקנת שצריכה לדאוג לחינוך ילדיה לא יתכן כי תלמידים מעוטי יכולת ישארו מאחור ומשרד החינוך יעמוד מנגד ויאפשר לזה לקרות. אני אמשיך להלחם ברעה החולה הזאת ואני פונה אליכם הורים יקרים להצטרף למאבק למען ביטולם של תשלומי הורים!

@משרד החינוך
נפתלי בנט - Naftali Bennett


אהבו: 45. הגיבו: 6. שיתפו: 29.
{% trans 'Tags' %}:

بمناسبة عيد الأضحى المبارك، أتمنى لكم، أصدقائنا المسلمين والدروز، كل عام وأنتم بألف خير

חג שמח ומבורך לאחינו הדרוזים והמוסלמים לרגל חג הקורבן


אהבו: 49. הגיבו: 5. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

בזחיחות שלטונית חסרת מעצורים, פועלת הממשלה להקים יישוב לעשירים בנגב, לעשירים בלבד. במקום לספק פתרון יצירתי וצודק להתיישבות הבדואים בנגב; במקום לחזק ולהרחיב את היישובים היהודים בנגב; במקום לעודד דו קיום בנגב, היא בונה יישוב לעשירים, דבר שיגביר את הניכור והעוינות בין תושביה. כשבן גוריון ״קבע כי בנגב ייבחן עם ישראל ומדינתו״ הוא בטח לא ראה בעיני רוחו כיצד משבשת הממשלה הנוכחית את חזונו.
TheMarker Online
Yael Darel


אהבו: 91. הגיבו: 19. שיתפו: 25.
{% trans 'Tags' %}:

הבוקר הציגו שר החינוך נפתלי בנט ומנכ"ל משרד החינוך, בועדת החינוך של הכנסת, את היערכות משרד החינוך לקראת שנת הלימודים החדשה.

בתגובה לדברי השר שהדגיש את חשיבותה של הערבות ההדדית והסובלנות בחברה הישראלית, ביקשתי שהשר יגנה את ציד המכשפות שעושים לאלופי צה"ל בשל התבטאויותיהם (ראו מקרה ציד המחשבות של תנועת אם תרצו על האלוף גולן, שמטרתה מניעת מינויו האפשרי לתפקיד הרמטכ"ל).

תבעתי משר החינוך למגר את התופעה המבישה של מורי קבלן במערכת החינוך, לעצור את ההפרטה של מערכת החינוך וביקשתי את תגובתו (דבר שהוא לא טרח לעשות) לדיווחו של ליאור דטל (דה מרקר) לכך שתכניות "אתגר" ו"מב"ר," שמיועדות לסייע לתלמידים חלשים, מופעלות דווקא בבתי ספר המשרתים אוכלוסיות חזקות. העליתי גם חששות מאופן היישום של החינוך המיוחד במערכת החינוך.

כאמור, בניגוד לשנים קודמות שבהן שר החינוך טרח להשיב על שאלות וחששות מהמשתתפים בדיוני ועדת החינוך, הדיון הסתיים ללא מענה...

נפתלי בנט - Naftali Bennett
@משרד החינוך


אהבו: 48. הגיבו: 14. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}: