המחנה הציוני

21,906 ( +0.42% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

איילת נחמיאס ורבין / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  איילת נחמיאס ורבין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 16 באוגוסט 2018 21:20. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 באוגוסט 2018 07:05


אני עם מעונות היום ועם ראשות הארגונים, במיוחד חברתי Galia Wolloch , יו״ר נעמ"ת שאני רואה כיצד נאלצת למתוח את המשאבים כדי לספק שירות איכותי ואחראי לפעוטות מגיל לידה עד 3.

אם צריך לשבות כדי שמשהו יקרה כאן, אז אין ברירה, למרות העול שתטיל על ההורים. פניתי כבר כמה פעמים בעניין לשרים הרלוונטיים - רווחה, חינוך ואוצר.

מיום שנכנסתי לכנסת אני עומדת בראש שדולת המשפחה. הסיבה שהתחלתי לעסוק בעניין זה באופן אינטנסיבי כל כך הוא התחושה שלי עצמי וגם מסביב שמדינת ישראל שמחה על ריבוי הילודה, משפחות גדולות יש לנו כאן, אבל מה עושים עם הילדים דקה אחר כך זה פחות מעניין את המדינה.

מיום שנולד הבכור שלי הבנתי שאת הפתרונות איך לצאת לעבודה, כל אמא, כל הורה, צריך למצוא בעצמו. אנחנו מעודדים ילודה, אבל כשהורים, בעיקר אמהות עדיין, רוצות לחזור לעבודה אין להן סיכוי מבלי שישעבדו את משכורתן לטובת פתרונות השגחה על הילדים.

מעונות היום הם ממש הפתרון המתבקש. העובדה שלא כל ילד וילדה בישראל מקבלים הזדמנות להיות במעונות יום מסובסדים היא מצערת. רק שליש מהילדים הנולדים בישראל מצליחים להשתלב במעונות - מעט מדי מעונות, ובעיקר מעט מדי בעלות ובעלי מקצוע שמוכנות לעבוד בהם.

המטפלות.
אלה שבידיהן אנחנו מפקידים את הילדים שלנו ומצפות שיהיו מסוגלות לגשת לתינוק בוכה, ללטף ילד שקיבל מכה, לקרוא סיפור ולוודא שהילדים אוכלים. אני לא מדברת כבר על החלפות בזמן ושינה בזמן, עייפות ובכי, צחוק ושמחה.

הכל מתערבב יחד במעונות האלה.
ושם פוגשים אותן, את מי שנשחקות בתנאים-לא תנאים ובשכר שאני יודעת שהמעסיקים שלהן מתביישים לתת.
דווקא כי הם מעסיקים אחראיים הארגונים הללו, הם מתריעים כבר שנים על קושי הולך וגובר באיתור כח אדם. כבר התמודדנו עם כמעט-שביתה לפני שנתיים.

ושוב הבטחות.
ביטחונם של הישראלים חשוב, אבל גם היכולת לתת בשנים הקריטיות הללו לפעוטות את הבסיס זה חשוב.
אבל מעונות היום הם כמו ילד ללא הורים. ברצונה הממשלה מעבירה אותם למשרד הכלכלה (מה הקשר ?), ברצונה למשרד הרווחה (מה הקשר? ) אבל אף פעם לא ניסתה להעבירם לפיקוח של משרד החינוך. אף פעם לא היו הפעוטות שלנו תחת האחריות של מי שאמור לעסוק בזה.
זה השפיע על התנאים של המטפלות, זה משפיע על היחס אליהן ובכלל למעונות היום.

חייבים להתעשת כאן.
לפני שנה בדיוק אושרה הקמתה של המועצה לגיל הרך. מי שאמורה להתוות את המדיניות בתחום. אם נדמה לכם שהיא אוישה והחלה לפעול, אתם טועים.
מה זה דחוף בסך הכל.

אז זהו שזה כבר בלתי נסבל.
והארגונים יצאו למאבק, אולי מהחשובים שנוהלו כאן בשנים האחרונות.
הם ואנחנו נזדקק לכםן כאן ברשתות החברתיות ושם בחוץ, בחזית המאבק.

זהו מאבק על עתיד ילדי ישראל, לא פחות.
בואו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 81. הגיבו: 4. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

הם כאן. כל הזמן. יהודים שמגיעים לישראל כדי לראות, לטייל, לחקור, ללמוד.. כל כך רצון ללמוד. כל כך רצון לשאול.
נפגשתי הערב עם קבוצה של ה The Center for Community Leadership at JCRC NY קבוצה של אנשים צעירים, עם רעב לדעת עוד.
זוהי הקבוצה השנייה של יהודים מחו"ל איתם אני נפגשת השבוע, וסביר שבמהלך שלוש וחצי השנים האחרונות, נפגשתי עוד עם עשרות.
שאלות.
דיברתי איתם הרבה על ההקמה של מדינת ישראל, על הפוליטיקה הישראלית כיום, ועל הרבה ממה שקרה באמצע.
היום פורסם מאמרו של נשיא הקונגרס היהודי, שאומר שדור העתיד של יהודי העולם, כבר לא ירצה לתמוך בישראל. הוא טען זאת בגלל חוקים ומדיניות המפלה יהודים לא אורתודוכסים, להט"בים, מיעוטים ועוד, אשר אינם מקובלים על יהודי העולם, אשר תמיכתם בנו עד כה הייתה כמעט מובן מאליו.
בתוך מציאות כזו, קשה להסתכל לכל אותם יהודים, אוהבי ישראל, שבאים לכאן עם סקרנות אין קץ, כדי לגלות שכאן, אם יבואו, הם יהיו אזרחים קצת פחות שווים. קצת פחות ראויים. טובים לגיוס, אבל לא לנישואין. למיסים, אבל לא לחופש פולחן מלא בכותל. ליישוב הארץ, אבל לא לביקורת על הממשלה.

אני ממשיכה להיפגש איתם. להבטיח להם שיש גם מי שחושב אחרת. שרוצה אחרת. שיש להם מקום כאן, אם רק יירצו. אני אמשיך לעשות זאת גם בעתיד, ואמשיך לעבוד כדי שההבטחה שלי תהפוך למציאות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 184. הגיבו: 10. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

הם גיבורים.
אתם יודעים את זה ואנחנו יודעים את זה.
תושבי העוטף, למודי הסבבים, 130 ימים של שריפות ורגעי ה ״חזרה לשיגרה״ כאילו זאת באמת שיגרה, הופכת אותם, לגיבורים בעיני.

ושוב ההסלמה הזאת שאתה יודע שתגיע - כי יש כאן ממשלה שלא ניצלה את שנות השקט למהלכים משמעותיים, והיא מאיימת תמיד מעבר לפינה והופה - הנה שוב.
מזה 3 חודשים אני חיה עם אפליקציית צבע אדום. מרגישה חובה ציבורית להתעורר יחד איתם. אבל אני ומשפחתי, לא צריכים לברוח לממ״ד - ואני לא שוכחת את זה לרגע, כי הם - בשריפות היומיומיות, פצמ״רים, איום המנהרות וירי תלת מסלול, הם שסופגים את הקושי עבור הישראלים.

מוכרחה לומר שהפתרון הצבאי הוא מורכב ואני לא מקנאה במי שישב בקבינט אתמול.
אבל איזו חוצפה יש להם להסתכל לתושבים בעיניים - לאלה שהבטיחו למוטט את שלטון חמאס.
אבל אם נשים את העניין הביטחוני לרגע בצד, למה הממשלה הזאת לא פועלת כדי להזרים משאבים לחקלאים, לתיירנים, למרכזי החוסן שעוד רגע קורסים מהמאמץ העצום ומחוסר המשאבים ואיזו שערוריה שהם אינם בולמים את מהלך לקיצוץ מכסות המים.

פניתי אתמול ליו״ר ועדת הכספים על מנת שיכנס את הועדה כבר בראשית השבוע כדי שנוכל לוודא את הזרמת המשאבים באופן מיידי. לפני 3 חודשים פניתי לראש הממשלה ודרשתי ממנו להכריז על העוטף אזור ״מוכה אסון״ כדי שיהיה קל להזרים בהוראות שעה את כל מה שזקוקים לו, לפני שבועיים פניתי לסגן שר הבריאות על מנת שיעביר כסף למרכזי החוסן.
אני עוקבת ובודקת, כי לא יכול להיות שיעמדו לבדם מול הגל הקשה של ההסלמה.
הם מותשים הגיבורים.
מילה של אופטימיות - בצהרים הוחלט לבטל את פסטיבל הבלונים הפורחים בפארק אשכול. לפנות ערב נודע שלמרות הכל הבלונים עצמם יופרחו.
הבלונים האלה, לא ישרפו שדות, הם יעלו למעלה למקום שבו נמצאות התקוות ויושבים החלומות.
כי אולי עוד יבוא יום.
החדשות

https://www.mako.co.il/news-israel/local-q3_2018/Article-229a2c7f9df1561004.htm?utm_source=Whatsapp&utm_medium=Share&Partner=Whatsapp_Share


אהבו: 195. הגיבו: 18. שיתפו: 27.
{% trans 'Tags' %}:

שבעת מדורי גיהינום.
זה מה שעוברות נפגעות עבירות מין (גם נפגעים כמובן), ובמיוחד אלה שבוחרות לנסות ולהשיג קצת צדק.

בשנים האחרונות למדנו לא אחת על התבטאויות מאוד קשות בבית המשפט סביב כתבי אישום ותביעות בנושא עבירות מין. יותר מכל דבר אחר זה מצביע על חוסר הבנה מוחלט של עומק התהום בו נמצאות הנפגעות.
אלו שבחרו להתלונן, ולמצות את כל התהליך המשפטי עוברות טראומה מתמשכת.
אלה ביניהן אשר הגיעו עד כדי הרשעה, לרוב לא מגישות תביעת נזיקין על הפגיעה שחוו, מאחר שלאחר התהליך הפלילי הקשה שעברו, הן לא יכולות להתמודד עם העלאה מחודשת של הפגיעה.

כדי להקל עליהן, הנחתי את הצעת החוק שקובעת שבתביעות נזיקיות בעבירות מין, בית המשפט יקבע מומחה מטעמו וזאת על מנת שהקורבן לא תעבור שוב את שבעת מדורי הגיהנום של חקירה מבישה, מבזה, שמחזירה את הארוע כמו פלאשבק נוראי.
אתמול סיימנו להכין לקריאה 2-3 את הצעת החוק שקידמתי בסיוע שרת המשפטים איילת שקד במטרה אחת -למנוע את שחיקתה של הנפגעת, להגן עליה ולסייע לה להיפרע מהעבריין, לפחות בסכום כסף מסויים.

הצעת החוק גובשה מתוך הבנה כי אלו המקרים בהם יש להסתכל על האירוע, ולשים רק את הקורבנות מול העיניים. לנתבע, אשר להזכיר שבמקרים אלו, הינו עבריין מורשע, תישמר הזכות לנהל הליך משפטי הוגן – אך רק באופן סביר לנסיבות הללו.

אלו המקרים שבהם אנו כחברה צריכות וצריכים להתגייס, חוקית, מוסרית וחברתית – על מנת לרכך את הפגיעה.

התרגשתי אתמול כשהובלנו את הצעד הראשון בדרך להשגת קצת צדק עבור נפגעות ונפגעי עבירות מין. הדרך עודנה דרך חתחתים, אבל אולי עם קצת, קצת פחות מהמורות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 130. הגיבו: 5. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}:

אני מסתכלת על פניהם של לאה, זהבה ושמחה. בפניהם של האחים והאחיות, הארוסה, בני המשפחות והחברים. מסתכלת ומתביישת.

בשנה שעברה בועדה לביקורת המדינה שעסקה בדוח בנושא צוק איתן ראינו כבר התרופפות מטורפת ביחס שמי שמייצג את המדינה חייב - כן, חייב, למשפחות השכולות.

אבל משפחות גולדין ושאול לא זוכות אפילו להיות משפחות שכולות ״רגילות״. 4 שנים אחרי צוק איתן והן עדיין נדרשות להתדפק על דלתות בתקווה שמי ששלח את הבנים ישמע את זעקתן.

אבל אני מתביישת כי מה שמעסיק את נתניהו וסביבתו זאת התנגחות במשפחות - לנזוף בהן על מי שהוזמן לאזכרה או לצעוק עליהן שהם שקרנים.
במקום שראש הממשלה יעסוק בהסדרה מלאה מול עזה שכוללת את הבנים והאזרחים, הוא ממלא פיו מים במקרה הטוב, או דואג שיפוזרו שקרים כאילו המשפחות מבקשות שישחרר מחבלים חיים.

יש לנו אחריות לבנים כשאנחנו שולחים אותם, כשאנחנו זוכים לחבק אותם בחזרה, כשאנחנו מניחים פרחים על קברם או כשאנחנו לא מצליחים להשיבם.
אנחנו. כן. כי גם אם איני יושבת בקבינט אלא רק בועדת חוץ וביטחון, גם אם לא הייתי חברת כנסת בצוק איתן, יש גם לי אחריות.

לכן אני מזכירה אותם בכל הזדמנות, נוכחת בכל דיון, מצטרפת למשפחות בארועי הנצחה וזיכרון ולובשת חולצה שנושאת תמונתם.
מה קרה לבנימין נתניהו, אח שכול בעצמו, ששכח מהי הרגישות המתחייבת?!?
הקהות הזאת, המכוערת, שהדהימה אותי כשדמיינתי את הטלפון מבית רה״מ ללאה גולדין לנזיפה, אסור שתשתלט עלינו.

קראתי אתמול לראש הממשלה נתניהו להתנצל בפני המשפחות. זאת לא בושה וזה המעט שמגיע להן.
ערוץ עשר, Sefi Ovadia


אהבו: 165. הגיבו: 63. שיתפו: 33.
{% trans 'Tags' %}:

עמדנו בכיכר אתמול.
בניגוד לכל המניפולציות והפייק ניוז שביקשו לעשות סביב עצרת ההזדהות המשמעותית אתמול עם הדרוזים הצ׳רקסים הבדואים, ודאי אלה שנלחמים עימנו שכם אל שכם - אלו המנסים ליצור שסעים בינינו ובינם, הם הממשלה ועושי דברה. שקר, כזב וזיוף הם כבר לא גבול עבורם, על מנת לנסות לרמוס את המחאה הלגיטימית של אחינו, על ידי מיתוגה כמפלגתית.

חוק הלאום הוא חוק חסר, ביודעין ובמכוון. עמדתי במליאה וביקשתי מהשרים, דרשתי מהם להביא חוק יסוד שעליו יסכימו לפחות 100 מחברי הכנסת - זה חוק לאום אמיתי. אבל הממשלה הזאת רצתה חוק חסר, צולע. סיפרתי על הדמעות שזלגו על לחיי כשהצבעתי נגד החוק הנוכחי.
אבל אתמול התמלאתי תקווה וגאווה כי עשרות אלפי הישראליות והישראלים שהיו בכיכר אמרו לציבור מדהים בישראל - לדרוזים ולבני מיעוטים אחרים, שהפעם אנחנו כאן בשבילם.

התווכחתי על חוק הלאום בנוסחו הנוכחי ועל חוק יסוד מגילת העצמאות שנניח, אצל אראל סגל ב103 fm. אתם מוזמנים להאזין לדברים שאמרתי.


אהבו: 51. הגיבו: 10. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

צל.
אוף כמה צריך כאן צל.
כשילדי עוד היו קטנטנים והייתי הולכת איתם לגינות המשחקים הייתי רודפת אחריהם שלא יפלו אבל גם בודקת האם המתקנים לא רותחים מדי.

כשנכנסתי לכנסת גיליתי באמצעות ארגון ״בטרם״ כמה ילדים נפגעים בשנה מהמתקנים הרותחים וגם שבכלל אין כאן חובת הצללה של גני המשחקים. זאת בנוסף לעובדה שישראל הקטנה שניה בעולם במלנומה.

התחלתי לטפל בזה באמצעות חקיקה ראשית ואז עברתי למשנית, כלומר לתקנות, והדרך הייתה ארוכה מאד עד להסכמות עם משרדי הממשלה ועם השלטון המקומי. בדרך עוד קיבלתי עשרות תמונות מכם של גני ילדים לא מוצללים ובקשות להחיל חובת הצללה על עוד מקומות חשופים בישראל כמו תחנות אוטובוס.

התקנות מגיעות להשלמה אבל בדרך ילדים קטנים כמו רון, שעם אביו הופעתי אתמול, נפגעים בקיץ מהמתקנים הרותחים.
אז אנא, אפילו אם מוצלל בדקו שהמתקן אינו רותח.
אני אמשיך לעשות כל מאמץ לפתור בעיות קטנות כגדולות.


אהבו: 27. הגיבו: 4. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

הגעתי היום לכנסת בתחושה שאנחנו מתחילים בתהליך מיוחד של שינוי ושאני אזכה לקחת בו חלק.

היום היה הדיון הציבורי השלישי למעשה של ועדת החקירה הפרלמנטרית לבחינת האשראי ללווים גדולים, אולם היום היה אמור להתקיים התשאול הראשון והזימון היה לדורית סלינגר יו״ר רשות שוק ההון.
הנהלת הועדה עמלה קשה על הדיון הזה, היועצים טרחו יחד איתנו על ניתוח החומר ועבדנו על השאלות המהותיות שנועדו לתת תשובות על השאלות, לפחות לחלקן, כיצד מחולק האשראי במשק ומה המשמעויות של ההקצאה הזאת.
כחלק מהמאמץ שלנו להגביר את פיקוח הכנסת על הרשות המבצעת, אורגן האולם בצורה מעט שונה מאשר בעבר ויו״ר רשות שוק ההון הייתה אמורה לשבת לבדה במרכז החדר בדומה לשימועים בסנאט האמריקאי.

לתדהמתנו היא החליטה לא להגיע. היא חשבה שהיא מכתיבה את הארוע.
אני חוזרת שוב - רגולטורית בכירה הניחה שמותר לה פשוט לא להגיע לועדת חקירה פרלמנטרית כי סידורי הישיבה לא התאימו לה.
אני מבינה אגב את הקושי בלהיות הראשונה במעמד הזה אבל להיות רגולטור ובעל השפעה גדולה כל כך במשק, זה לא רק כיף.
נדהמתי מההחלטה שלה ואני סבורה שזאת הייתה טעות ענקית מצידה.
אף רגולטור לא ינהל את הכנסת. המפקחת על הבנקים והנגידה ניסו לפני קצת יותר משנה לנהל אותנו כשהתנגדו להקמת הועדה המיוחדת בראשותי - וקיבלו ועדת חקירה פרלמנטרית.

אבל הועדה תמשיך למלא את תפקידה המורכב ממילא ואני מניחה שסלינגר תונחה להגיע.
גם אם השאלות מורכבות, מתפקידה לענות עליהן.
אנחנו נהיה שם כדי לוודא שאתם, הציבור, ואנחנו מבינים כיצד קרסו לווי הענק ולמה אם לכם יש חוב לבנק אתם לא ישנים בלילה, אבל אם יש חוב של מיליארדים הבנק לא ישן בלילה.
כלומר אני מבינה לגמרי למה, אבל מה אנחנו עושים כדי לשנות את זה.

קרדיט צילום: רן מלמד

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 51. הגיבו: 8. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

כשחשבתי שפוגעים בחיילות בשירות המשותף, קל היה לי להתייצב לצידן.

החיילות בצבא נושאות היום בתפקידי מפתח כי הצבא זקוק להן, פשוט כך.
בשנתיים האחרונות אנחנו עדות לחיכוך הקשה סביב השירות המשותף עד כדי הפרחת הוראות הזויות של מפקדים לאוויר - סביב חולצות טי שירט לבנות, מכנסיים מתחת למכנסיים קצרים במד״סים ועוד ועוד. רוחם של רבנים מסויימים שורה ומגיעה עד הבסיסים, מפקדים שמבקשים לרצות אותם או את פקודיהם וכו׳.

לשמחתי אתמול הוציא ראש אכ״א אלוף מוטי אלמוז איגרת ברורה המורה באופן מוחלט שהוראות הצבא הן ואין בילתן ושאף מפקד לא יכול להמציא הוראה להיכנס עם בגדים לבריכה....
בשורה התחתונה אם לחייל או מפקד יש בעיה עם מה שלובשת אחת החיילות, שפשוט יסיט את מבטו, פתרון פשוט.

תודה לכתבים הצבאיים שמלווים בדבקות את המאבק הזה ובמיוחד לצחי דבוש מגלי צה״ל שמקפיד להציף כל ארוע כזה.

מוזמנים להקשיב לראיון שנתתי הבוקר לאפי טריגר.


אהבו: 26. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

דיברתי בנושא חוק הלאום במליאה אינספור פעמים. בשניים מהמקרים כיהן כיו״ר הישיבה חבר הכנסת חמד עמאר. דרוזי.
התביישתי בכל פעם שהסבתי אליו את פני.
באחד מהמקרים, בו תוכלו לצפות בסרטון, נכח השר בנט במליאה.
אותו השר שהשבוע ״נזכר״ שאולי יש בעיה בחוק הלאום ביחס לדרוזים, וקראתי אליו לוודא ש 100 חברי כנסת יוכלו להצביע בעד החוק, אמרתי לו שזאת המתנה האמיתית בשנתנו ה 70.

לכל מי ששואל מה הבעיה בחוק, אני רוצה להסביר.
לגיטימי לחלוטין לרצות שיהיה לישראל חוק לאום המגדיר את היותנו מדינה הלאום היהודי. אולם ההחלטה של הממשלה להדיר את המילים דמוקרטיה, שוויון וכו׳ הייתה החלטה מודעת לגמרי.
כלומר הפגיעה במי שמשרתים איתנו כתף אל כתף - נושאים בכל החובות ואף יותר, מחזיקים את בטחונה של ישראל בליבם, בנשמתם ולמרבה הצער בשכול, הפגיעה הייתי לפגוע בהם. כאילו שווה היה מבחינתה של הקואליציה לשלם את המחיר.
ביקשנו שוב ושוב - יש נוסחים טובים מאלה כמו של ח״כ בני בגין, יש את מגילת העצמאות שבה המילה דמוקרטיה כלל לא מוזכרת אבל כל מה שחשוב בדמוקרטיה נמצא בה.
יהודית ודמוקרטית.
זה סוד החוזק הפנימי שלנו, הליבה.
אבל ברגע שוויתרנו על אחד מהם, כאילו רגל אחת התקצרה והפכנו צולעים.

יש הרבה סעיפים בחוק שאנחנו מזדהים ורוצים בהם - אם כבר הוחלט שמחוקקים חוק כזה. נמנענו במליאה מלהצביע נגדם או כי הצבענו כנגד החוק כולו בקריאה שלישית. אבל ידענו והתרענו כבר אז את מה שפתאום נזכרו בקואליציה, לומר השבוע. פתאום הם נזכרו לחבק את הדרוזים. מביכים.

אני רוצה לחזק את חברי הדרוזים האהובים מקרוב ומרחוק ובמיוחד את העותרים לבג״צ כנגד החוק ביניהם חברי הקרוב לסיעה, חבר הכנסת סאלח סעד.
ביום ההצבעה כתבתי שדמעות יזלגו על לחיי כשאצביע נגד חוק הלאום.
כך היה - בגללם, בגללנו.

אפשר היה לעשות את זה אחרת לגמרי.
שבת שלום


אהבו: 86. הגיבו: 12. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}: