המחנה הציוני

21,238 ( +0.02% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

קסניה סבטלובה / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  קסניה סבטלובה בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 23 במרץ 2018 11:40. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 23 במרץ 2018 07:05


חברות יקרות וחברים יקרים,

השבוע העולם ציין 15 שנים לפלישה אמריקאית לעיראק ולנפילתו של משטר אכזר שבראשו עמד צדאם חוסיין. מאז הרבה מים זרמו בפרת וחידקל, אבל עיראק שחלקה אחד כבר נשבה על ידי הקיצוניים הסוניים וחלקה השני נמצא תחת השפעה איראנית ממשיכה להיות גורם שמייצר חוסר יציבות במזרח התיכון. מה נשתנה ב15 שנים שעברו וגם מה שמתרחש בעיראק הרחוקה משפיע על ביטחונה של מדינת ישראל?

ביום הראשון של המלחמה ההיא, לפני 15 שנים הייתי שם, במפרץ הפרסי על סיפונה של משחתת אמריקאית, משקיפה על המפץ האזורי הגדול.

באותה תקופה, הקואליציה של מדינות בראשות ארה"ב החלה בפלישתה לעיראק, ושעון החול של ההיסטוריה החל למדוד את הימים האחרונים לקיום משטרו של סאדם חוסיין. רצה הגורל וערוץ 2 בחרו לשגר אותי במיידי לבחריין, כמה ימים לפני פרוץ המלחמה.

אגב, כל פעם שהייתי צריכה לשדר בערוץ 2, הייתי מבקשת מהכתב הפלסטיני שהיה איתי על המשחתת, להביא לי פחית של קולה – המכונה הייתה בקצה השני של המשחתת, וכך עד סוף הנסיעה לא נודע לו שאני מישראל.

מי ידע אז, במרץ 2003 שדווקא לאחר מפלתו של הדיקטטור האכזר סדאם חוסיין, עיראק תצלול למעמקי מלחמת הדת האכזרית מכל..

שכנים שגרו זה לצד זו החלו להילחם, הכפרים התרוקנו מהתושבים "הלא נכונים" וחצי מתושבי המדינה הפכו לפליטים בארצם.

בין קבוצות האזרחים, נוצרה הפרדה ברורה - השיעים, שעד כה לא התקרבו למעוזי השלטון פתחו במדיניות הרוונשיסטית כנגד הסונים, המיעוט הסוני הלך והקצין ותנועות איסלאמיות קיצוניות הרימו את ראשן, במיוחד ב"משולש הסוני" בעוד שהכורדים חפצו בעצמאות בבניית עצמאותם. סוריה ואיראן ניצלו כל הזדמנות כדי לפגוע בדמוקרטיה הבתרית שהיתה צריכה לקום בעיראק. בשאר אסד פתח את הגבול שלו לנחילי הג'יהדיסטים, בעוד שקציני בעת' מודרים מצאו את מפלטם בדמשק ושם התחברו לפונדמנטליסטים האיסלאמיים. איראן מימנה והרחיבה פעילות של גורמים שיעיים רוחניים וצבאיים על אדמתה של עיראק ובנתה מיליציות חמושות שנאמנות למשטר האייתולות יותר מאשר להנהגת איראן. כך באו לעולם הפיגועים הנוראיים בנג'ף וכרבלא, כך נוצרה אמירות רמאדי ב 2007, כך בא לעולם דאע"ש הרצחני והאכזרי.

בעוד חודשיים שוב ייערכו בעיראק בחירות לפרלמנט. לראשונה מזמן רב מכהן שם ראש הממשלה מתון וענייני – היידר אל-עבאדי – ותנועות פוליטיות הקוראות לפיוס ולחלוקה הגונה של השלטון בין העדות השונות מרימות את ראשן. האם עיראק, ערש הציוויליזציה, המרכז הנוצץ של אימפריה העבאסית בה פרחו מדעים ותרבות, תוכל להתרומם מהביצה של עדתיות, שחיתות ופנאטיזם? האם תקום מההריסות, כמו עוף החול? יש לעיראק את המשאבים, גם הכלכליים וגם האנושיים לכך, אך יש לה גם לא מעט אוייבים, הפנים ובחוץ והראשונים בהם הם סוריה ואיראן המעוניינות לצרף אותה לציר הרשע שלהם.

ברור לגמרי שאיראן שלוטשת את עיניה לעיראק, תמשיך לפעול כנגד היציבות במדינה העיראקית, בראש ובראשונה על מנת ליצור את "המסדרון השיעי" שישתרע מטהרן ועד לדמשק דרך בגדאד. סצנריו כזה מסוכן גם לישראל וגם למדינות אחרות באזור. לכן חייבים להדק את שיתוף הפעולה עם הכורדים בעיראק, בעוד שמדינות העולם, לרבות מדינות ערביות חייבות לייצב את המצב בעיראק עצמה כדי לבלום את הההשפעה האיראנית ההרסנית. רק נוסחת הוגנת לחלוקת משאבים ושלטון בין העדות העיראקיות השונות יכולה להביא את הארץ הזאת לנחלה ולמנוע את נפילתה בידי האייתולות האיראניים או הקיצונים הסוניים. ומה שאולי הכי חשוב להבין, שבמערכת האזורית הזאת הכל קשור להכל. ישראל אינה משקיפה על מה שמתרחש במזרח התיכון מהצד. היא שחקן פעיל המסוגל לפעול כשצריך לפעול, ליצור ולקדם קשרים ולבלום התקדמות של גורמים מסוכנים. כרגע מי שזקוק לישראל יותר מכולם - זה הכורדים העיראקיים, אך גם המדינה העיראקית באם תוכל להתנתק מזרועות האייתולות, גם היא יכולה להיות שותף ליצירת נוסחת ביטחון חדשה באזור, בדיוק כמו סעודיה, מצרים וירדן.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 20. הגיבו: 4. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

РУ⬇️
בפגישה עם משלחת UNI של האיגודים המקצועיים מהעולם. המשלחת הגיעה לביקור ממושך ברשות הפלסטינית ולביקור קצרצר בישראל. זאת ההזדמנות לספר לנציגי הארגון על מה שקורה בארץ, על המורכבויות, ההצלחות והבעיות אתם אנו הישראלים מתמודדים כאן, בשכונה הלא פשוטה שלנו.

На встрече с международной делегацией представителей профессиональных союзов. Делегация прибыла с продолжительным визитом в Палестинскую автономию и с коротким визитом в Израиль. Выдалась возможность рассказать участникам делегации о том, что происходит в стране, о трудностях, об успехах, о проблемах, которые преодолевают израильтяне - в нашем непростом регионе.


אהבו: 22. הגיבו: 12. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

РУ⬇️

ומה אם לסורים היה עכשיו כור גרעיני בדיר א-זור?

אהוד אולמרט, עמיר פרץ, ציפי לבני ואהוד ברק. בשקט ובלי להתרברב בפלקטים של פצצה באו״ם קיבלו החלטה אמיצה והשמידו את הכור הגרעיני בסוריה. כך מתנהלים מדינאים שיש להם שיעור קומה, להבדיל מפוליטיקאים קטנים שעובדים בהסתה ולא בהגנה על המדינה שלנו. עכשיו אפשר לומר: שאפו גדול!

הגרעין האיראני נמצא במרחק של 1,200 ק"מ מאיתנו ומהווה איום קיומי על מדינת ישראל. אך דיר א-זור נמצאת הרבה יותר קרוב. פיצוץ הכור בסוריה מוכיח כי עוצמתה הצבאית של ישראל בלתי ניתנת לעוררין וכוח ההתרעה שלנו לא ייפסח על שום מדינה עוינת. גם לא על איראן.
למען יראו וייראו!

Что было бы, если бы Сирия обладала сегодня ядерным реактором в Дир аз-Зуре?

Эхуд Ольмерт, Амир Перец, Ципи Ливни и Эхуд Барак. Тихо, не размахивая плакатами с изображением атомной бомбы, приняли смелое решение и уничтожили ядерный реактор в Сирии. Так действуют государственные деятели высшего ранга - в отличие от мелких политиков, которые заняты подстрекательством, а не защитой нашего государства. Теперь уже можно сказать открыто: честь им и хвала!

Иранские ядерные объекты расположены в 1200 километрах от нас и представляют угрозу существованию государства Израиль. Однако Дир аз-Зар находится намного ближе. Уничтожение сирийского реактора демонстрирует несомненную израильскую военную мощь и эффективность нашей стратегии устрашения, которая направлена на любое враждебное государство. Включая Иран. Пусть знают и помнят об этом!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 153. הגיבו: 15. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

РУ⬇️

צפו כרגע בדיון בועדת העליה והקליטה בנושא גורלם של העולים המתגוררים במלון דיפלומט.
מדובר בדיון שני בנושא בו אני מצפה לקבל תשובות ברורות ממנכ"ל משרד הקליטה בסוגייה.

Смотрите трансляцию заседания комиссии по алие и абсорбции, посвященную ситуации, в которой оказались репатрианты, живущие в гостинице "Дипломат" в Иерусалиме.

Речь идет о втором заседании по этой теме. И я рассчитываю на получение внятного ответа от генерального директора министерства абсорбции по данному вопросу.


אהבו: 17. הגיבו: 3. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

РУ⬇️

חברים יקרים,

ממה מורכבות תקרות הזכוכית ומדוע התנצל יו"ר איגוד הפסיכיאטריה בישראל בפני פסיכיאטרים שעלו מחבר העמים ?

"הפסיכיאטרים עולי ברה"מ באו מתרבות אוטוריטרית, הגישה שלהם לנתונים ולניתוח נתונים והיכולת שלהם להסתגל לשינוי הפרדיגמה פחותה בהרבה מאלה שסיימו את לימודי הרפואה בישראל" .
כך התבטא בראיון למגזין מדעי העוסק בפסיכיאטריה והיוצא לאור בארה"ב פרופסור חיים בלמקר, יו"ר איגוד הפסיכיאטריה בישראל (Mad In America,10 Feb 2018 ). בהמשך המאמר הפרופסור המכובד המשיך להסביר מדוע ישראלים שעלו מחבר העמים ועברו את כל ההכשרות הדרושות בארץ ואף זכו ברישיון מטעם משרד הבריאות אינם מספיק טובים לעומת הקולגות שלהם שבאו מארה"ב או אירופה. לא נולדת בניו-יורק או בלונדון? בעיה שלך, צריך לדעת היכן להיוולד על מנת למצוא חן בעיני מי שעומד בראש איגוד מקצועי נחשב ומן הסתם משפיע על מה שחושבים אחרים במילייה המקצועי שלך וקובע בדרך כזאת או אחרת האם תקודם או לא, תקבל תפקידים נחשבים או לא.

אני קיבלתי את המאמר הזה במייל מידיד, פסיכיאטר מקצועי שעלה לפני יותר מ-27 שנים מחבר העמים, שהוא וחבריו שמועסקים בבתי החולים השונים במדינת ישראל נדהמו מההתנשאות הגובלת בגזענות של מי שנושא בתואר הרם "יו"ר איגוד הפסיכיאטריה". הסגנון הבוטה הזה הזכיר להם את המאבק העיקש שניהלו הם וחבריהם למקצוע בתחילת שנות התשעים, כאשר האליטות הרפואיות שנלחצו מכמות העולים החדשים בעלי המקצוע שהגיעו ארצה ניסו למנוע מהם לעסוק במקצוע הזה בכלל בשלל טענות כאלה ואחרות. גם בתחומים אחרים רבים היה ניסיון להדיר את העולים מ"העבודות הנחשבות". למה מה קרה? שילכו לקטוף תפוזים, לשטוף רצפה ולנקות שירותים. שיאכלו את המנה שלהם, כמו כולם.

המאבק ההוא הוכתר בהצלחה. אלפי רופאים ורופאות מקצועיים עברו בהצלחה את כל המבחנים המפרכים, למדו את השפה העברית וקיבלו את הרישיון המיוחל. היום, כאשר רבים מהם עומדים לפרוש או פורשים, מסתבר שיש מחסור חמור ברופאים. התרומה שלהם לחברה שלהם היא ברורה ובלתי ניתנת להכחשה, בדיוק כמו תרומתם של אלפי מורים ומורות, מהנדסים ומהנדסות, מדענים ומדעניות שגרמו לקפיצה משמעותית של ישראל בכל מה שקשור למדעים המדויקים. אני שומעת לא מעט על בתי ספר בהם סוגרים את המגמות של חמש יחידות לפיזיקה כי חסרים מורים מקצועיים המסוגלים להוביל את המגמות הללו. אני יודעת על הלחץ על המהנדסים המקצועיים בתעשייה.

אבל הדעות הקדומות לא עוברות מהר מן העולם, ולא משנה לאילו הצלחות מסחררות יגיעו הישראלים שעלו מברה"מ. אנחנו עדיין נתפסים כאחרים, כשונים, כמאיימים. כזרים. מותר ללגלג עלינו, מותר להתבטא באופן גזעני,מותר להדיר. מותר הכול. לפרופ' אבי שמחון,שכיום משמש כיועץ לענייני
כלכלה לראש הממשלה מותר להגיד ש"לעולים שהגיעו לישראל מברה"מ אין קשר ליהדות. הם לא באו כדי להצטרף לעם היהודי אלא כדי לקבל סל קליטה. אם אנו מקבלים 450000 עולים כאלה, למה שלא ניתן גם לעשרות אלפי המסתננים מאפריקה לעבור הליך גיור מזורז". הרב יצחק פרץ, רבה הראשי של רעננה האשים את עולי חבר העמים בכך שהם "גויים שאשמים ברציחות". שר הפנים אלי ישי טען ש"חיילים שאינם יהודים על פי ההלכה פחות נאמנים למדינת ישראל" וכהנה וכהנה. מדי יום מתחקרים את העולים ואת ילדי העולים ברחוב, בבית ספר ובמקום העבודה עם השאלה "האם את/אתה יהודי?", שולחים "בחזרה לרוסיה", מאשימים בתרבות "הגולאגים", פשע מאורגן, הפצת סמים, אלכוהוליזם, תופעת הזנות ובעצם כל דבר אחר שאפשר לעלות על הדעת. העיתונאים לא מאוד מתעניינים בסיפורים האלה, אלא אם כן המותקף הוא שר הביטחון אביגדור ליברמן. אז מה קרה, אמרו לקבוצה של מקצוענים שהם סוג ב' , לא מתאימים לעסוק במקצוע והלוואי שיפרשו בקרוב? לא נורא, אין מה לראות פה, אין דרמה. בכלל לא דומה לסיפור של רמי סדן, יו"ר חדשות ערוץ 10 שהודח מתפקידו על אמירה גזענית כנגד מפלגת ש"ס, ראשיה ומצביעיה. אה, זה דווקא כן דומה מאוד? מבולבלים? גם אנחנו.

כמיליון עולים דוברי רוסית סופגים בשקט, לא עושים מהומות, לא סוגרים את איילון, לא הופכים את השולחן למרות שיש לכך אלף סיבות מוצדקות ביותר. מי שמתייאש – עוזב, אחרים סופגים את העלבונות ומפתחים תגובת נגד שקטה – הם הופכים לזרים במדינתם הם.

המילים המקוממות של פרופ' חיים בלמקר על כך שהפסיכיאטרים ממוצא מסוים פחות טובים כי לא זכו להיוולד באירופה או בארה"ב - והרי רוב הישראלים - הם או הוריהם – עלו ממדינות לא דמוקרטיות, בין אם מדובר באתיופיה, רוסיה, מרוקו או עיראק – ממשיכות להדהד בראשי.

בעקבות פרסום המאמר הזה פניתי במכתב דחוף ליו"ר ההתאחדות הרפואית פרופ' לאוניד אידלמן בדרישה לכנס את ועדת האתיקה בעקבות המילים הקשות של פרופ' בלמקר.
הנה התשובה שהתקבלה מלשכתו:
"פרופ' בלמקר מסר כי צר לו על המשבר שנוצר סביב הכתבה של מר רוברט ויטאקר והוא מצר על כך שדבריו הוצאו מהקשרם והוצגו בצורה לא נכונה ופוגענית. פרופ' בלמקר מכיר ומעריך את התרומה הלא מבוטלת של הפסיכיאטרים יוצאי ברית המועצות למקצוע הפסיכיאטריה בישראל ובשינוי שהפסיכיאטריה עוברת."
אני מצרפת כאן גם את מכתבו של חיים בלמקר לועדת האתיקה בו התנצל על "האמירה האומללה". אני שמחה על ההתנצלות הזאת, ובטוחה בכך שעלינו להתנגד לאמירות כאלה בכל תוקף ולצאת נגדן בכל פעם, גם אם זה קשה ולא נעים. רק כך נוכל לשנות את המציאות ואת השיח הפוגעני במדינתנו. לא נוכל להתקיים פה לנצח כשבטים המרוחקים זה מזה , זה לא יטיב עם אף ישראלי וישראלית. לכידות חברתית ושוויון אפשר ליצור רק באווירה מכבדת ובדו-שיח בין שווים שבונים יחדיו את החיים שלנו במדינת ישראל.

Дорогие друзья, из чего состоит “стеклянный потолок”, и за что принес извинения председатель Всеизраильского объединения психиатров перед коллегами, репатриировавшимися из стран бывшего СССР?

“Психиатры, новые репатрианты из СССР, прибыли к нам из тоталитарной культуры, их подход к данным, их анализ данных, из способность адаптироваться к меняющейся парадигме - намного меньшие, чем у тех, кто изучал медицину в Израиле”.

Так высказался в интервью американскому журналу по воросам психиатрии профессор Хаим Бельмекер (“Mad In America”, 10 февраля 2018). Далее в своей статье уважаемый профессор продолжил объяснять, почему израильтяне, репатриировавшиеся из стран бывшего СССР, прошедшие в Израиле все необходимые уровни специализации и даже получившие лицензию от министерства здравоохранения, недостаточно хороши по сравнению со своими коллегами, прибывшими из США и Европы. Ты не родился в Нью-Йорке или Лондоне? Твоя проблема. Нужно знать, где следует родиться, чтобы понравиться человеку, возглавляющему профессиональное объединение и считающемуся влиятельной персоной среди представителей данной сферы, в той или иной степени оказывающему воздействие на принятие решений, получишь ли ты продвижение в своей профессии, будешь ли назначен на серьезную должность.

Мне эту статью послал друг, профессиональный психиатр, репатриировавшийся 27 лет назад из бывшего СССР. Он и его товарищи, работающие в различных израильских больницах, были потрясены высокомерием, граничащим с расизмом, того, кто занимает пост председателя Всеизраильского объединения психиатров. Столь грубый стиль напомнил им упорную борьбу, которую вели его коллеги по профессии в начале 90-х годов, когда врачебные элиты Израиля, напуганные количеством новых репатриантов-профессионалов, пытались не допустить их к работе, используя те или иные аргументы. Во многих других сферах деятельности также предпринимались попытки не допустить репатриантов к работе по “престижным профессиям”. С какой стати? Пусть собирают апельсины, моют туалеты. Пусть съедят свою порцию…. Как и все.

Борьба увенчалась успехом. Тысячи врачей-профессионалов успешно сдали тяжелейшие экзамены, выучили иврит и получили желанную лицензию. Сегодня, когда многие из них собираются на заслуженный отдых или уже вышли на пенсию, выясняется, что в стране имеет место серьезная нехватка врачебных кадров. Общественный вклад врачей-выходцев из бывшего СССР понятен и неоспорим. Так же, как вклад тысяч учителей, инженеров, ученых, благодаря которым Израиль совершил серьезный скачок во всем, что касается точных наук. Я часто слышу о школах, в которых перестают готовить учеников на высший аттестационный балл по физике, потому что не хватает учителей, способных обеспечить достаточную подготовку. Мне известно также, о проблемах с нехваткой инженеров в промышленности.

Но предрассудки не исчезают. И не важно, каких головокружительных успехов будут добиваться израильтяне, выходцы из бывшего СССР. Нас по-прежнему будут воспринимать, как “других”, странных, предствляющих угрозу. Как чужих. Над нами можно смеяться, можно позволять себе расистские высказывания в наш адрес, можно отстранять нас от любой сферы. Профессор Ави Симхон, исполняющий обязанности экономического советника главы правительства, может заявить следующее: “У репатриантов, прибывших в Израиль из СССР, нет никакой связи с еврейством. Они прибыли сюда не для того, чтобы присоединиться к еврейскому народу, а для того, чтобы получить корзину абсорбции. Если мы принимаем 450000 таких репатриантов, то почему бы не принять десятки тысяч мигрантов из Африки и устроить им ускоренный гиюр”? Рав Ицхак Перец, главный раввин Раананы, назвал советских репатриантов “гоями, виновными в убийствах”. Бывший министр внутренних дел Эли Ишай утверждал, что “солдаты, не являющиеся евреями по Галахе, менее преданы государству Израиль”. И так далее и тому подобное. Ежедневно к новым репатриантам и их детям обращаются с вопросом “Ты еврей?” - на улице, в школе, на рабочем месте. Их отправляют “обратно в Россию”, обвиняют в “культуре Гулага”, в организованной преступности, в распространии наркотиков, в алкоголизме, в проституции. Во всем, что можно только придумать. Журналистов не слишком интересуют подобные истории. Только в том случае, если нападкам подвергается министр Авигдор Либерман. Подумаешь, специалистам сказали, что они являются вторым сортом, не соответствуют профессиональным требованиями и пожелали им скорее уйти на пенсию. Ничего страшного. То же мне драма. Ничего общего с историей Рами Садана, главы новостной службы 10-го канала, которого сняли с должности после ксенофобного высказывания в адрес партии ШАС, ее лидеров и избирателей. Разве это не то же самое?

Миллион русскоязычных репатриантов молча глотают обиды и оскорбления, не устраивают из этого шума, не перекрывают шоссе Аялон, не стучат по столу – хотя на это существуют тысячи оправданных причин. Те, кто отчаиваются, уезжают из страны. Другие глотают обиды и формируют тихую стратегию преодоления – становятся чужими в своем государстве.

Слова профессора Хаима Бельмекера о том, что психиатры определенного происхождения хуже потому, что не удостоились родиться в Европе или США большинство израильтян или их родителей приехали из недемократических государств, идет ли речь об Эфиопии, России, Марокко или Ираке), не выходят из моей головы.

В связи с публикацией этой статьи я обратилась со срочным письмом к председателю профсоюза врачей, профессору Леониду Идельману, и потребовала немедленного созыва комиссии по профессиональной этике, которая должна рассмотреть заявление профессора Бельмекера. Вот ответ, полученный из его канцелярии.

“Профессор Бельмекер сообщил, что сожалеет о кризисной ситуации, создавшейся вокруг статьи Роберта Витакера, он сожалеет, что его слова были вырваны из контекста и представлены в искаженной и оскорбительной форме. Профессор Бельмекер признает и ценит немалый вклад психиатров, выходцев из СССР, в израильскую психиатрию и в те изменения, которые переживает эта область”.

Я размещаю здесь письмо Хаима Бельмекера в комиссию по профессиональной этике, в котором он приносит извинения за “неудачное высказывание”. Я рада, что были принесены извинения. Я убеждена, что мы всегда обязаны выступать против подобных высказываний, даже если это неприятно. Только таким образом мы можем изменить реальность в нашем государстве. Мы не сможем всегда существовать в этой стране в качестве разрозненных кланов. Это не принесет израильтянам ничего хорошего. Общественную солидарность и равенство можно сформировать лишь в атмосфере взаимного уважения между равными, совместными усилиями создающими достойную жизнь в государстве Израиль.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 25. הגיבו: 3. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

РУ⬇️

סיפורי כץ.

חברים יקרים, היום פורסם ב-THE MARKER על כך שקרן המטבע הבינלאומית מגדירה את התחבורה הציבורית בישראל כגרועה במדינות המפותחות.

כן, ישראל בה התל”ג לנפש הוא ה-20 בעולם, מדינה קטנה שניתן לחצות לאורכה ב-5 שעות נסיעה ברכב, ולרוכבה בכשעה.

השר ישראל כץ חוזר ומספר במסיבות עיתונאים על מהפכות, על מחלפים ורכבות. אפילו על רכבת לסעודיה דבר לא פעם, ועל נמל ימי ונמל תעופה בעזה.

תחבורה ציבורית היאאמצעי לצמצום פערים בכך שמאשפרת לכל אחד להגיע במהירות לעבודה, לבילויים, לבקר משפחה בזמן סביר ומבלי להשתמש ברכב פרטי.

אך כאן, בישראל, אפילו תחבורה ציבורית בשבת אין - למה? “כי אתם השמאלנים” (כך ענה לי בשאילתה שהגשתי בנושא זה לפני כשנה. ראו בתגובות).

עוד מספר לנו השר כץ על מהפכה בחיבור המסילתי - בפועל, קו הרכבת המהיר לירושלים מתעקב במעל לעשור, ושוב נדחתה פתיחתו.

ומה קורה בערים הגדולות? יעבור עוד זמן רב עד שהרכבת הקלה בתל אביב תצא לדרך, ומרחק של קילומטר בכל אחת מהערים הגדולות עשוי לקחת שעה נסיעה בשעות העומס.

כשתהיה תחבורה ציבורית, ישתמשו בה, ממש כפי שזה קורה במקומות אחרים בעולם בהם עשירים ועניים, צעירים וזקנים בוחרים להשאיר את רכבם בבית ולנסוע בבטחה, בפשטות ובמהירות.

ישראל כץ, לפני שמישהו ימריא מנמל תעופה בעזה - בוא נחזור לקרקע.

אזכיר שוב. ישראל מדינה קטנה. זו לא הודו או רוסיה רחבות הידיים בהן דווקא התחבורה הציבורית משוכללת ומתקדמת.
השקעה נכונה, סדר עדיפויות הגיוני, וחזרה אל הקרקע, יהפכו גם את ישראל למתקדמת, כפי שמגיע לנו - כפי שלא כל כך קשה לעשות.

Сказки Исраэля Каца

Дорогие друзья, сегодня в издании “TheMarker” была опубликована информация о том, что Международный валютный фонд определяет израильский общественный транспорт, как худший среди развитых государств.

Да, речь идет об Израиле, занимающем солидное 20-е место в мире по доходу на душу населения. Речь идет о маленьком по размеру государстве, которое можно пересечь на автомобиле с севера на юг всего за 5 часов, а с запада на восток – вообще за час.

Министр транспорта Исраэль Кац, не переставая, рассказывает на пресс-конференциях о “революции” в транспортной сфере, о дорожных развязках и поездах. Он даже рассуждает о поезде в Саудовскую Аравию. А также о морском и воздушном портах в Газе.

Общественный транпорт – один из основных инструментов для сокращения социального разрыва между гражданами, поскольку позволяет каждому быстро добираться до места работы, до мест досуга и отдыха, дает возможность достаточно часто посещать родственников – не используя частный автобиль.

Но в Израиле, общественный транспорт не работает по субботам. Почему? “Из-за вас, левых” (так ответил на мой депутатский запрос министр транспорта около года назад – ссылка в первом комментарии).

Министр Кац рассказывает нам о “рельсовой революции”. Однако открытие скоростной линии между Тель-Авивом и Иерусалимом вновь откладывается. Реализация этого проекта заняла более десятилетия.

А что происходит в больших городах? Пройдет еще очень много времени прежде, чем тель-авивское метро начнет действовать. Пока что в любом крупном городе, в часы пик, на преодоление километра дороги уходит час.

Когда в стране будет нормальный общественный транспорт, им станут пользоваться все (как это происходит в других местах в мире) - богатые и бедные, молодежь и пожилые люди. Граждане предпочтут оставлять свои машины дома и добираться до нужных мест просто и быстро.

Исраэль Кац, прежде, чем кто-то вылетит из аэропорта в Газе, давай вернемся на грешную землю.

Вновь подчеркну: Израиль – маленькая страна. Не Индия, не Россия - с их колоссальными пространствами (в этих странах, кстати, общественный транспорт удобный и современный).

Правильное вложение средств, логичный порядок приоритетов, возвращение на почву реальности – все это превратит Израиль в страну с современным общественным транспортом, который мы заслужили. И который не так уж сложно обеспечить.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 59. הגיבו: 12. שיתפו: 32.
{% trans 'Tags' %}:

האם המעצמות שהכריזו בחגיגיות על סופה של דאע״ש אומרות את האמת? ומה המשמעות עבור מדינת ישראל? תצטרפו לשידור חי מהנאום שלי בכנס על ארגון דאע״ש והרעיון מאחוריו מאונ׳ תל-אביב


אהבו: 16. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

РУ⬇️‏

נתניהו ושריו עסוקים בספין הבחירות שיצרו ,ואנו בכנסת ממשיכים לעבוד
למען הציבור.
מהבוקר השתתפתי ב 3 דיונים קשים מנשוא - דיון בועדה לקידום מעמד האישה על אמהות לסביות שנאלצות להוכיח כשירות הורית ולעבור בדיקות משפילות, ובועדת העליה על הרשימות השחורות של פסולי חיתון שרבנות מנהלת ועכשיו על הדרך הבלתי אפשרית לגיור שעבור רבים מסתיימת במפך נפש וטראומה קשה. מה שמחבר בין כל הדיונים זה אוזלת היד של מדינת ישראל שנכנעת לגחמות של הרבנות החרדית כל פעם מחדש ומאפשרת את האפליה, את הפגיעה הקשה באזרחים ואת הפילוג בעם. את הממשלה הזאת שבוגדת בערכי השוויון וברוח של מגילת העצמאות חייבים להחליף!

Нетаниягу и его министры заняты созданной ими же интригой вокруг возможных выборов. А мы в кнессете продолжаем работать на благо общества.

С утра я участвовала в трех очень тяжелых заседаниях. На заседании комиссии по статусу женщин обсуждалась унизительная ситуация, в которой оказываются две матери ребенка в однополой семье, вынужденные проходить унизительные проверки для доказательства своего родительства. На заседании комиссии по алие и абсорбции мы обсуждали "черные списки" раввината, в который внесены граждане, чье еврейство ставится под сомнение ("псулей хитун"). Обсуждалась также невозможная система прохождения гиюра, оборачивающаяся тяжелой душевной травмой для тех, кто проходит этот процесс.

Все эти темы связывает одно: бездействие государства, всякий раз подчиняющегося капризам ультраортодоксального раввината и позволяющего подобную дискриминацию, причиняющего этим тяжелый ущерб гражданам и ведущего к расколу в обществе. Это правительство, предающее ценности равенства, закрепленные в Декларации Независимости, мы обязаны поменять!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 12. הגיבו: 2. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

РУ⬇️‏

רשימות פסולי החיתון של הרבנות הראשית לא מתאימות למדינה יהודית ודמוקרטית.

אנחני זוכרים היכן ניהלו רשימות של יהודים. הפרקליטות קבעה שהרשימה לא חוקית, ויש להפסיק להשתמש בה.

עכשיו בדיון בועדת העליה והקליטה.

Список "псулей хитун" (граждан, чье еврейство ставится под вопрос) главного раввината не может существовать в еврейском демократическом государстве. Мы хорошо помним, как составляли списки евреев. Прокуратура постановила, что подобный список незаконен. Следует немедленно прекратить использовать его.

Сейчас на заседании комиссии по алие и абсорбции.


אהבו: 25. הגיבו: 1. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

РУ⬇️

משבר גיוס? משבר תקציב? משבר מדומה, או משבר אמון בין אלו שנתניהו התהדר בכך שהם שותפיו הטבעיים?

חברים יקרים, סדר היום של השבועות האחרונים נסוב סביב חקירות נתניהו ומשחקי האגו בקואליציה באשר לחוק הגיוס. הערב כנראה נדע אם ישראל צועדת שוב לקראת בחירות.

כשהם עסוקים בלהפיל את האשמה על כך שהממשלה עומדת ליפול זה על זה, כולנו מתעסקים רק בשני הנושאים האלו, ולא בחיים עצמם.

לא תשמעו בחדשות על דו”ח ה-OECD שמספר כמה טוב בדו”חות האקסל המתארים את הכלכלה הישראלית, אך מספרים גם על קשישים עניים שנאלצים לבחור בין אוכל ותרופות, על ילדים עניים, טפערי שכר בין נשים לגברים.

לא תשמעו על היעדר יישום החלטה 1325 של האו”ם בנוגע לשילובן של נשים במוקדי קבלת ההחלטות.

וביטחון?
מר ביטחון עסוק בעניינים שציינתי בפתיח.
לא תשמעו על התעצמות חזבאללה, התקרבות איראן לגבול, וגם לא על המצב בגבול רצועת עזה.
כי גם לדברים האלה אין להם פתרונות.

זוהי רשימה חלקית. וכל הדברים האלו הן סיבות נוספות לכך שהממשלה הזאת צריכה לסיים את תפקידה.

מירי רגב דיברה היום על ירי בתוך הנגמ”ש.
אך מי ש”יורה בנגמ”ש" כבר כל כך הרבה זמן אלו חברי הממשלה הזאת שמסבה כל כך הרבה נזקים לחברה הישראלית.

הירי הזה בנגמ”ש הוא שיסוי והסתה בין קבוצות באוכלוסייה, זניחת תפקידה של הממשלה: לעבוד עבור הציבור הישראלי - לא לעבוד עליו כפי שעושה ממשלת נתניהו הנוכחות, וגם ממשלותיו הקודמות.

אז מי רוצה בחירות? גם אנחנו.

הממשלה הזאת מועלת בתפקידה.
אין לה זכות קיום.
אנחנו נחליף אותם.

Кризис, связанный с призывом? Кризис вокруг госбюджета? Мнимый кризис или настоящий кризис доверия между теми, кого Нетаниягу называет “естественными коалиционными партнерами”?

Дорогие друзья, политическая повестка последних недель связана с уголовным расследованием против Нетаниягу и эгоистическими играми членов правительственной коалиции вокруг закона о призыве. Вскоре мы, возможно, узнаем, идет ли снова Израиль на выборы.

Члены коалиции заняты лишь взаимными обвинениями в том, из-за кого из них может развалиться правительство. Всем мы тоже заняты лишь этими двумя темами, а не реальными жизненными проблемами.

Вы не услышите в новостях об отчете OCED, рассказывающем не только о хороших показателях израильской экономики, но и о нищих стариках, вынужденных выбирать между едой и лекарствами, о бедных детях, о разрыве в доходах между мужчинами и женщинами.

Вы не услышите о том, что не выполянется резолюция ООН за номером 1325 об участии женщин в институтах, ответственных за принятие важных решений в государстве.

А вопросы безопасности?

“Мистер безопасность” занят тем, о чем я написала в начале своего поста.
Вы не услышите в новостях об усилении Хизбаллы, о том, что Иран приближается к нашим границам, о положении на границе с сектором Газа.

Поскольку у правительства нет решения этих вопросов.

Это лишь частичный список важных проблем нашей жизни. Но и этого достаточно для того, чтобы нынешнее правительство завершило свое существование.

Мири Регев говорила сегодня о “стрельбе по своим”.
Однако те, кто постоянно стреляют “по своим”, это члены правительства, причиняющего так много ущерба израильскому обществу.

“Стрельба по своим” - это подстрекательство и раскол между различными частями общества, отказ правительства от своей основной задачи – работать на благо израильских граждан, а не обманывать их, как это делает и нынешнее, и все предыдушие правительства Нетаниягу.

Мы тоже хотим, чтобы состоялись выборы.

Нынешнее правительство не выполняет свои функции.
Оно не имеет права на существование.
Мы должны его сменить.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 187. הגיבו: 21. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}: