המחנה הציוני

23,856 ( +0.09% בחודש האחרון, בקירוב)

טוען נתונים נוספים...

רויטל סויד / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  רויטל סויד בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 14 בנובמבר 2018 19:13. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


אני מאוד מצטערת בשביל כל בוחרי הימין שליברמן, נתניהו ובנט בילבלו אותם והבטיחו להם הבטחות ריקות.

כואב לי לראות היום את התסכול הקשה של תושבי עוטף עזה והדרום ששרים בממשלה רימו אותם כל כך. הם היו ונשארו , חלק ממשלת ההבטחות הריקות. להזכירכם, זה אותו מחנה שהבטיח שתי גדות לירדן וארץ ישראל השלמה, חיסול הטרור ומה לא. אז ודאי שאנשי עוטף עזה מתוסכלים כל כך. הם הבטיחו להם שיחסלו את הנייה. הבטיחו להם שימוטטו את החמאס. סיפרו להם שכל הבעיה זה שלא נותנים לצה"ל לנצח והבטיחו להם שרק ביבי וליברמן הם הגיבורים שיכולים לחסל את החמאס. אבל אתם יודעים איך זה בממשלה - דיבורים לחוד ומציאות לחוד.

כהונת ליברמן הייתה דוגמא מושלמת: אינסוף הבטחות בומבסטיות - ואפס תוצאות בשטח. ליברמן הוכיח בכהונה שלו שלהיות שר ביטחון זה קצת יותר מורכב מלהיות טוקבקיסט ימני. בטוקבקים הכל פשוט. בטוקבקים מחסלים את הנייה וממוטטים את החמאס בלי בעיה. בשטח, מה לעשות, המציאות קשה ומורכבת הרבה יותר.

ממשלת הימין הזאת אוהבת לספר כמה שהם מבינים בביטחון, כמה שהם רציניים וקשוחים לעומת המחנה השני. בפועל, כפי שכהונות ליברמן ונתניהו הוכיחו - לימין המתלהם אין שום פתרונות במציאות. בסופו של יום, לא במקרה ראשי מערכת הביטחון בצה"ל ובשב"כ ממליצים שוב ושוב לשרים המתלהמים לרסן את עצמם. לא כי ראש השב"כ הוא איזה פעיל שלום עכשיו או כי הרמטכ"ל הוא שמאלני - אלא מהסיבה הפשוטה שהאנשים האלו מחוייבים לביטחון ישראל, לתוצאות בשטח ולשמירה על חיי אזרחים, ולא אוהבים סתם להצהיר הצהרות ריקות בשביל קולות בפריימריס וכותרות בעיתון.

ולכן, היום יותר מתמיד, אני מבינה לחלוטין את התסכול הכבד של תושבי עוטף עזה, והדרום - הפוליטיקאים בימין הבטיחו להם הבטחות סרק ושיקרו להם שנים על גבי שנים על איך יחסלו את החמאס ויקרקסו את כולם.

כשפוליטיקאים מבטיחים הרים וגבעות ולא מספקים תוצאות - התגובה המתבקשת מהציבור היא לשלוח אותם הביתה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 44. הגיבו: 8. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

״מדינאי, שהשלטון בשבילו אינו מטרה אלא אמצעי לשרת עמו ואידיאל חייו, חייב לבחון את הנסיבות, התנאים והצרכים של זמנו ומקומו, וגם כושרו, סגולותיו ונטיותיו, כשהוא בא לקבוע אם רצוי שיוסיף לעמוד ליד ההגה, או שיסתלק זמנית או לחלוטין"- ראש הממשלה דוד בן גוריון. היום יותר מתמיד צריך להקשיב לדבריו של הזקן.

ייצגתי היום את הכנסת, כסגנית היו״ר בטקס האזכרה הממלכתי לדוד ופולה בן גוריון במדרשת שדה בוקר, בהשתתפות נשיא המדינה, רובי ריבלין, וראש הממשלה, בנימין נתניהו.
ראש הממשלה שיבח היום בנאומו בטקס את בן גוריון, שהיה מנהיג שידע לקבל החלטות גורליות גם בניגוד לדעה הרווחת בציבור. אכן, בן גוריון היה מנהיג אמיתי שידע לקבל החלטות אמיצות, לאורך כל שנות כהונתו, ולא רק אתמול.

אחרי סבב של 48 שעות של לחימה, כ- 400 רקטות נחתו על תושבי הדרום, 100 מטענים על הגדר מאות אלפי דונמים שהוצתו, הרוגים ופצועים. תושבי הדרום שמגלים שנים רבות חוסן בלתי רגיל, מותשים. הם מאוחדים בתחושה שהפקירו אותם.
איפה היו ההחלטות האמיצות, הגורליות במשך כל השנים האחרונות, מאז מבצע צוק איתן. שנים של שקט יחסי- שלא נוצלו לשום יוזמה.

קולם של תושבי הדרום נשמע היטב. הם בטח לא רוצים מלחמה או מבצע, אבל הם גם לא מוכנים יותר לחיות את החיים האלה, כשכל רגע הם דרוכים למשמע האזעקה, שריפה או כניסה. זו שגרת חירום עם כוננת תמידית למלחמה. הם מוכנים להתאזר בסבלנות ובאורך רוח, כדי שסוף סוף ישוב הביטחון לחייהם. בטחון שאבד להם לפני 15 שנים.

היום יותר מתמיד ישראל צריכה מנהיגים בחזותו של דוד בן גוריון.
מנהיגות של נחישות, תעוזה, יוזמה, יצירתיות והחלטיות.
מנהיגות שמקבלת החלטות גורליות גם אם הן לא פופולריות.
מנהיגות אחראית.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 74. הגיבו: 13. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

מרכינה ראש בפני משפחתו של גיבור ישראל סא״ל מ׳, שהיום הגעתי אליהם לניחום אבלים.

החיבוק החם שקיבלתי מאשתו של מ' מספר את כל הסיפור - סא"ל מ' היה לוחם פורץ דרך, בן מסור, אבא מדהים ובעל לתפארת. הוא היה מלח הארץ ויבוא יום ומלוא גבורתו יסופר. בתפקידו הצבאי תמיד היה דוגמה ומופת לדור צעיר של לוחמים וכאזרח היה מודל לחיקוי בקרב משפחתו וסביבתו.

הכאב והצער על האובדן של הוריו, אשתו ושני ילדיו הוא קשה מנשוא וכולנו כואבים ומתאבלים יחד עימם ועם הקהילה בה התגורר. זכיתי לכתוב בספר ״כותבים לזכרו של סא״ל מ׳" בו כל המנחמים כולם, אלו שהכירו אותו ואלו שהתוודעו אליו ולגבורתו רק לאחר מותו. כולם משתפים בתחושותיהם שסא"ל מ' היה הפנים היפות של מדינת ישראל.

מ' הוא גיבור ישראל שביצר את ביטחונה של מדינת ישראל.

יהיה זכרו ברוך.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 57. הגיבו: 8. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

משפחה נוספת הצטרפה אתמול למשפחת השכול, ומדינה שלמה מרכינה ראש, כואבת ומבכה יחד עם משפחתו של סא״ל מ׳ את האובדן הקשה מנשוא.

מורשת הגבורה של סא"ל מ' הבטיחה את ביטחוננו במשך עשרות שנים. הוא חירף את נפשו למען כולנו תוך שהוא מהווה דוגמא אישית ללוחמים צעירים.

ברגעי שכול, כולנו יודעים להתאחד סביב גורמים מאחדים: ביטחון המדינה, אהבת הארץ וההבנה שמדינת ישראל האהובה היא הבית שלנו.

למען המשך קיום מורשתו של סא"ל מ', גיבור ישראל, שאת חייו הקדיש לצה"ל, למען ישראל חזקה יותר, בטוחה יותר וחברה ישראלית טובה יותר, נדע שגם בשגרת חיינו, כוחנו באחדותנו.

שולחת איחולי החלמה מהירה ורפואה שלמה לקצין שנפצע.

יהיה זכרו של סא״ל מ׳ ברוך!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 104. הגיבו: 16. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

אם יש משהו ששרת המשפטים שלנו לא מבינה ושפרשת הצוללות מלמדת אותנו באופן ברור הוא שהסיפור הוא בסוף כזה: או שתהיה לנו מדינת חוק דמוקרטית, עם שופטים ויועצים משפטיים עצמאיים, כשליד הפוליטיקאים יש שומרי סף שדואגים לשמור על האינטרס הציבורי אל מול האינטרס המזדמן של הפוליטיקאים - או שהשלטון יהפוך למושחת, שומרי הסף יהפכו מסורסים, פוליטיקאים יאבדו רסן ויעבירו את השלל למקורבים אליהם- והמדינה שלנו תתפורר לאט לאט.

איילת שקד מרגישה כרגע על הגובה, היא שרת המשפטים והיא רוצה שפוליטיקאים יוכלו לעשות מה שמתחשק להם, בלי שאיזה יועץ משפטי יבוא ויגיד להם שזה מחוץ לחוק. היא כרגע אוחזת בהגה והיא לא מבינה למה בכלל מישהו צריך לפקח על הפוליטיקאים. אבל איילת - שמירה על המדינה ועל שלטון החוק והדמוקרטיה יותר חשובים ממצב הרוח של הפוליטיקאים. כן, הפוליטיקאים נבחרים למשול, זה נכון, אבל למשול אך ורק במסגרת ובגבולות החוק. רק במסגרת השלטון הדמוקרטי. בית משפט עצמאי ויועצים משפטיים עצמאיים - ושומרי סף עצמאיים בכלל- זוהי מסגרת השלטון הדמוקרטי.
פרשת הצוללות מספקת לנו ולשרה שקד תמונה ברורה למה מתרחש כאשר שלטון חוק מסודר ודמוקרטי הופך לשלטון עורכי דין אישיים ומקורבים.

תביני איילת, שלטון בא עם המון כח, עם המון קרבה לצלחת, עם המון פיתויים. האבות המייסדים שלנו בחרו לשים שומרי סף ליד הפוליטיקאים לא סתם, הם ידעו שצריך איזונים ובלמים. הם רצו לדאוג שהמדינה תשאר מדינת חוק יהודית ודמוקרטית - לא משנה מי נבחר.

אנחנו, איילת, לא ניתן לך, לסמוטריץ' או לבנט לחסל את הדמוקרטיה הישראלית רק כי מתחשק לכם כרגע קצת יותר כח בידיים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,263. הגיבו: 179. שיתפו: 587.
{% trans 'Tags' %}:

גברתי שרת המשפטים, אדוני שר החינוך,
אחרי לא מעט שנים במערכת אולי הגיע הזמן שתלמדו איך עובד השלטון הדמוקרטי במדינת ישראל. אתם כבר לא נוער בגבעות, אתם שרים. הגיע הזמן שתפנימו שעובדי המדינה ומשרתי הציבור כשמם כן הם- עובדים של המדינה ומשרתים את הציבור. הם לא העובדים הפרטיים שלכם.

כאשר אתם מציעים מהלכים בעייתים, מבחינת החוק, התפקיד של היועצים המשפטיים הוא לא להוריד את הראש ולהתחנף אליכם. אלא להגיד לכם, את עמדתם, בצורה ברורה ונחרצת. זאת הגדרת התפקיד שלהם, בשביל זה הם מקבלים כסף מקופת הציבור ולא מהכיס הפרטי שלכם. התפקיד שלהם מאוד חשוב, כי המדינה ושלטון החוק בה, חשובים יותר מפוליטיקאי זה או אחר. היועמ״שים נמצאים שם כדי לוודא שאתם תמשלו ותנהיגו את המדינה על פי החוק ולא לפי צרכי הפריימריס. הם נמצאים שם בדיוק בשביל להגיד לכם מתי עברתם את הגבול ומתי הפעולות שלכם מסכנות את האינטרס הציבורי.

וכן, זה אולי ידהים אתכם לגלות ולשמוע, אבל זה שרשימה שקיבלה פחות מ 7% מקולות הציבור, רוצה משהו, זה עדיין לא אומר שזה האינטרס הציבורי.
אז אפילו שאתם בממשלה, עדיין בישראל צריך לשמור על נורמות החוק, גם כשזה לא נח לכם. אלו הם חוקי המשחק. בזכות שמירה על החוק אנחנו חיים במדינה דמוקרטית כבר 70 שנה, ולא באנרכיה משיחית, דתית כמו במאחזים. אנחנו לא ניתן לכם להפוך את ישראל למערב הפרוע של נוער הגבעות.

הגיע הזמן שתבינו שלמרות שנכנסתם לממשלה והצלחתם לסובב את נתניהו על האצבע בהמון מקרים- אתם, שרוצים סיפוח ומוכנים בשבילו לפרק את בתי המשפט, להקריב את הערכים הליברלים שלנו, את השוויון והדמוקרטיה אתם לא הציבור ולא העם. אתם המיעוט.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,381. הגיבו: 359. שיתפו: 1,258.
{% trans 'Tags' %}:

איילת שקד, תורידי את הידיים שלך מדינה זילבר, מהיועצים המשפטיים, משופטי בית המשפט העליון. הבעיה שלך היא לא זילבר אלא ציבור שלם שרוצה דמקורטיה. את גיבורה על שומרי הסף - את רוצה אותם צייתנים, בובות על חוט. בואי נראה אותך מול ציבור שלם שרוצה ערכים לברלים, שוויון ודמוקרטיה.

מה שייזכר כמורשת של שקד במשרד המשפטים זה השבר והקרע חסר התקדים שהיא יצרה במשרד בראשותו היא עומדת. שקד הביאה לכך שכל הדרג המקצועי משפטי מתייצב מולה -הפולטיקאית היחידה במשרד.
שרת משפטים שאמורה להגן על המערכת עומדת בראש מסע הציד נגדה.

צפו!


אהבו: 566. הגיבו: 220. שיתפו: 155.
{% trans 'Tags' %}:

רציתי לשאת נאום נגד חוק הנאמנות,
אבל בשביל מירי רגב חייב לשלב קצת תרבות.
בחרתי בדרך של שיר,
אומנם זה לא צ'כוב, אבל זה עדיין נהיר.
השרה רגב הייתה צנזור ראשי, תפקיד בכיר,
על כך כל אחד יסכים,
אך בדמוקרטיה, המצב קצת מורכב,
כאן לכל אחד מותר לומר את שעליו.

מוזמנים לצפות בשיר החרוזים שלי היום מהמליאה.


אהבו: 338. הגיבו: 108. שיתפו: 135.
{% trans 'Tags' %}:

אסור שמקרה גל הירש יחזור על עצמו. השיטה הזו שהתקבעה במשטרה, שיש מגירה בה אוגרים חומרים על מועמדים פוטנציאליים ופותחים אותה ביום פקודה, או יותר נכון ביום מינוי- חייבת להיפסק.

בואו נבהיר משהו- ניצב זה תפקיד בכיר, ואם מתקבל מידע שניצב התנהל בצורה לא תקינה או פלילית חייבים לבחון ולטפל בזאת בזמן אמת, מיד. אם יש ממש בטענות אז ברור שהוא לא יכול להמשיך בתפקידו. לכן זה מחויב מציאות שהמידע ייבדק - בלי קשר לשאלה אם הוא מועמד לקידום או לא.

בשנים האחרונות מתקבלת התחושה שחומרים נאגרים, נשמרים, לא נבדקים ונשלפים בעיתוי קריטי, ממש לפני קידום. מוציאים חומר על המועמד- זה פוגע בעיקר באמון הציבור במשטרה.

ואם מדברים על אמון הציבור- אז קרב ההאשמות וההודעות לתקשורת שהוציאו המפכ״ל ודובר משרד המשפטים, שהאשימו האחד את השני ביוזמת כתיבת המכתב עם המידע שהועבר לבדיקה הוא יותר ממביך.

חייבים למנוע את מדיניות ״הסיכולים הממוקדים״ במינוי בכירים . מפרשת גל הירש חייבים להפיק לקחים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 55. הגיבו: 22. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

‏פרשת המסרונים בה הודחה השופטת פוזננסקי-כץ לצמיתות מכס השיפוט, הציפה את הבעייתיות בחוק. הענישה הקיימת לא מאפשר לכאורה לבית הדין המשמעתי עונש של השעיה. כיום האפשרויות הן נזיפה התראה, העברה לבית משפט אחר או הדחה לצמיתות. חסר שלב ענישה נוסף של השעיה, שבנסיבות מסוימות יהיה מידתי והולם.

התפקיד שלנו כמחוקקים הוא להיות פה וקול לכל חלקי החברה. גם לאלו הנחשבים לחזקים שבה. בבג״צ שהגישה פוזננסקי על הדחתה, טענה שרת המשפטים כי יש להסתפק בעונש של השעיה, אך לכאורה זהו עונש שלא מופיע בחוק. הצעת החוק שהגשתי נועדה להבהיר שהמחוקק סבור שבסמכות של בית הדין המשמעתי להשעות שופט לתקופה קצרה.

החברה הישראלית מצפה משופט לנורמה ערכית ומוסרית גבוהה, ובצדק. אך הענישה של כל אדם, גם של שופט, שעבר עבירת משמעת חייבת להיות מידתית ובהתאם לנסיבות המקרה.

‏לכל אדם הזכות שיהיה לו את יומו בבית המשפט והוא יזכה להישפט משפט צדק על מעשיו. גם לשופטים מגיעה הזכות הזו.

גלובס - Globes

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 228. הגיבו: 18. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}: