המחנה הציוני

23,544 ( +0.11% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

רויטל סויד / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  רויטל סויד בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 17 באוגוסט 2018 19:03. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 17 באוגוסט 2018 07:05


תודה לכל מברכיי אהוביי, על האיחולים והברכות ליום ההולדת, שימחתם וריגשתם אותי חבריי היקרים.

שבת שלום,
תמיד שלכם,
רויטל

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 281. הגיבו: 100. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

את השינוי המהותי של שילוב נשים בתפקידים שהוגדרו עד עכשיו כ"גבריים", נראה בעיקר בדור הבא. הילדים והנכדים שלנו יראו זאת כמובן מאליו. על אליס מילר שנאבקה על מנת להתקבל לקורס טיס, שהיה סגור בפני נשים, הם ישמעו רק במסגרת לימודי המשפטים, וגם זה רק בגלל שהבג"צ שהגישה נמצא ברשימת לימודי החובה במשפט חוקתי. כל השאר לא יידעו, או לכל היותר יקראו בספרים, שפעם ניהלנו פה מאבק ציבורי על שוויון ושילוב נשים בכלל ובצה"ל בפרט.

הדור הבא יגדל למציאות שוויונית יותר וזה ייראה לו מובן מאליו. בדיוק כמו שהיום זה לא נתפס שפעם לנשים לא היתה זכות להצביע, רק בשל היותן נשים. הן נאבקו, נעצרו ונאסרו ובדור הזה, שלנו, אנחנו לא מסוגלים לדמיין מציאות בה נשים אינן רשאיות להצביע בקלפי, לבחור ולהביע עמדה (!) - רק בגלל שהן נשים.

אז הדור הבא אולי לא יזכור שהשבוע נעשה עוד צעד למען נשים. הפעם, את ההיסטוריה רשמה רס"ן ג' שמונתה למפקדת טייסת טיסה ראשונה בחיל האוויר. אבל הדור הבא ידע שאין שום מגבלה מגדרית שמונעת מנשים קידום. ושכל קידום הוא תלוי יכולות, מסוגלות והתמדה ואינו תלוי בשאלה האם נולדת גבר או אישה.

אז ברכת הצלחה שלוחה לך רס"ן ג' ותודה על כך שבזכות ההישג האישי שלך הצעדת לא רק את נשות ישראל, אלא את הנשים בכלל, עוד צעד לעבר שוויון מגדרי מוחלט. כי כל אישה שפורצת דרך עבור עצמה סוללת את הדרך הזו פעם ראשונה עבור כל אחיותיה אחריה. ולא רחוק היום שבו יונתן, בנה של רס״ן ג׳, הילדים והנכדים שלנו יראו בשוויון בין נשים לגברים ערך שהוא מובן מאליו. בהצלחה!

תמונה: אדר יהלום, ביטאון חיל האוויר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 39. הגיבו: 2. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

זה לא מאבק על שכר ולא על תנאים זה מאבק על חיים. על שלומם של האחים והאחיות ובכלל הצוות הרפואי שיום יום מותקפים באלימות פיזית ומילולית. שביתת האחיות נועדה להעיר את מקבלי ההחלטות, אבל למען האמת היא אמורה להעיר את כולנו, כציבור, ולהגיד- עד כאן.

״חבל שלא שרפו את כולכם״ שיתפה מלכי בר אור בכאב, כיצד פונים אליה מטופלים, בכתבה בידיעות אחרונות היום. הרצח של טובה קררו ז״ל, שהוצתה למוות על ידי מטופל בחולון, זעזע את כולנו, את החברה, את משרד הבריאות, את חברי הכנסת, ונדמה היה שתופעת האלימות נגד הצוות הרפואי, תזכה סוף סוף להפנמה ולעדיפות בטיפול ותבוא על פתרונה.

מיד לאחר הרצח יזמתי דיון במליאה בנושא, פניתי אל סגן השר ליצמן והצגתי שורה של צעדים שיש לנקוט: הצבת שוטר ייעודי ומאבטח בכל חדר מיון, הקצאת ניידת סיור שתסייר בקביעות בבתי חולים ובמרפאות בקהילה, לחצני מצוקה ושינוי מדיניות בכל הנוגע לתיקי אלימות נגד צוות רפואי, הכולל החמרת ענישה ומתן קדימות לטיפול בתיקים בנושא זה. משרד הבריאות הקים את וועדת מור יוסף שאימצה בין היתר את ההמלצות שהצעתי לסגן השר.

בפועל רוב ההמלצות של הועדה לא אומצו או יושמו, ועל אף הזעזוע הציבורי, שוב ושוב נתקל הצוות הרפואי בסביבת עבודה אלימה ומסוכנת. העומס בחדרי המיון, התורים בבתי החולים יכולים להיות מתסכלים, אך לא יתכן שאת המחיר ישלמו האחים והאחיות, שמתייצבים יום יום על מנת לסייע לציבור החולים.

משרד הבריאות חייב ליישם את ההמלצות ובהקדם, המקרה הבא כבר בפתח והאחריות לצמצם את האלימות במסדרונות היא על הממשלה.

תמונה: בית החולים הדסה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 33. הגיבו: 1. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

בדיוק לפני שנה, ביולי 2017, כשחברי שכיב שנאן שכל את בנו כמיל ז״ל, הקימו בקואליציה את הוועדה המיוחדת לחוק הלאום. נאמתי באותו היום במליאה ותארתי לחבריי בדיוק רב את מה שקורה עכשיו. את האפליה והפגיעה באחינו הדרוזים ובערך השוויון. כבר אז שאלתי אותם איך נסתכל לשכיב בעיניים, איך הוא ומשפחות שכולות נוספות שאיבדו את בניהם ירגישו, עכשיו, כשהמדינה מגדירה אזרחים סוג א׳ ויש אזרחי סוג ב׳.

מאז ובמשך כל השנה, הזהרתי שוב ושוב מהנזק שיגרום חוק הלאום.

פתאום אחרי שהחוק עבר הם התעוררו שם בקואליציה. השר בנט טוען שזו לא הייתה כוונת הממשלה והשר כחלון מספר לנו שהחוק חוקק בפזיזות. אז לא פזיזות ולא טעות- אלא אטימות, לאומנות וגזענות. 25 דיונים התקיימו בוועדה המיוחדת בה אני חברה, אינספור שעות דיון ונאומים במליאה הוקדשו לנושא, על איזו פזיזות מדברים בקואליציה?! די להיתתמות. ראש הממשלה ושריו ידעו היטב מה הם עושים. רק שעכשיו יש שיטה חדשה בקואליציה- קודם מחוקקים, אחר כך מתחרטים ובסוף מצהירים שמתקנים.

אז קדימה- את חוק הלאום המפלה צריך לבטל, ויפה שעה אחת קודם.


אהבו: 86. הגיבו: 11. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

הבוקר קיבלנו תזכורת חשובה מדוע הצעת החוק שיזמתי עם ח״כ עודד פורר - Oded Forer מע״מ 0 על תיירות ברמת הגולן ובאצבע הגליל כל כך חשובה. הגענו לסיור בקו הגבול כשברקע הדי הפיצוצים מסוריה, ובאופק מאהל האוהלים של הפליטים. נפגשנו עם התושבים ושמענו על ההתמודדות היומיומית,על הביטולים של הרגע האחרון, ואיך הקיץ הזה הוא הקיץ הקשה ביותר שידעו בעסקי התיירות בגולן ב25 השנים האחרונות. עסקי התיירות הם הראשונים להיפגע מהמצב הביטחוני בצפון- הצעת החוק תחזק אותם!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 56. הגיבו: 5. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 354. הגיבו: 36. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

הלילה נכנס לספר החוקים של מדינת ישראל חוק שהקואליציה מכנה ״תעודת הזהות״ של מדינת ישראל. מסתבר שהם חושבים ש -70 שנה התנהלנו פה בלי זהות.

ראש הממשלה אומנם מתגאה בעולם שאנחנו המדינה הדמוקרטית *היחידה* במזרח התיכון, אך למרות כל הגאווה וההצהרות התמידיות, בחוק הלאום סרבו להכניס את המילה ״דמוקרטית״ וגם לא את ״השוויון״.

אבל זו ממש שיטה שם בקואליציה. הרי גם במערכת המשפט העצמאית והחזקה שלנו הם מתגאים מחוץ לגבולות המדינה. אך כאן, בארץ, מנסים לרסן ולרסק את בית המשפט העליון ואת שלטון החוק.

הייתי חברה בוועדה המיוחדת לחוק הלאום. ניהלנו מאבק עיקש במהלך דיונים רבים ובמליאה. נאמתי אינספור פעמים על הפגמים שבחוק ועל כך שחוק לאום אמור להיות חוק מאחד ולא מפלג, חוק שיחבר גם את יהדות התפוצות, ובעיקר חוק שיעגן את הערכים עליהם גדלנו- ערכי מגילת העצמאות. אמנם הצלחנו לרכך מעט את החוק ולהוציא ממנו סעיפים גזעניים ולא שוויונים, אך בסוף הוא עבר.

ושלא יהיו אי הבנות אני בעד חוק לאום. חוק שיגדיר את מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, יהודית ודמוקרטית. שמושתת על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל ותקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת גזע ומין.

זה לא חוק הלאום שעבר הלילה.

מתוך כל הנאומים בחרתי להעלות דקה מתוך הנאום שלי היום. צפו בסיפורו של אבסורד!


אהבו: 62. הגיבו: 8. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

חוק הפנדקאות עבר! הוא עבר כשהקואלציה מסרבת להכניס להגדרה של ״הורים מיועדים״ גם אבות יחידים - את הקהילה הגאה.

אז איפה השוויון, ואיפה האנושיות?הקואלציה מישירה מבט לקהילה הגאה זו שהיא מתהדרת בה כעלה תאנה בעולם, ואומרת להם במפורש- נמנע מכם את הזכות להיות אבות.

חוק הפונדקאות מנציח אי שוויון. אבל אנחנו נמשיך את המאבק הצודק הזה עד שנצליח!

צפו בדבריי במליאה אתמול לפנות בוקר.

המרכז הגאה - Israeli LGBT Center @חוש"ן - Hoshen האגודה למען הלהטב בישראל
IGY - ארגון נוער גאה - איגיהחוג הגאה - מפלגת העבודה


אהבו: 108. הגיבו: 21. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}:

יו״ר ועדה לא אמור לשמש כשכיר חרב של ראש ממשלה חשוד בפלילים ואסור לו לנצל את כוחו הפרלמנטרי לשיבוש מהלכי חקירה והטיית משפט. אתמול, הודיע ח״כ קיש על דיון בוועדת פנים בנוגע לחשש לניגוד עניינים של ניצב ריטמן בהקשר חקירות נתניהו. זו חציית קו אדום ויצירת תקדים מסוכן של התערבות בחקירה פלילית שמתנהלת נגד גורם פוליטי. לא בכדי היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט והיועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון הודיעו שאסור לקיימו.


אהבו: 143. הגיבו: 45. שיתפו: 105.
{% trans 'Tags' %}:

אם אתם עדיין לא יודעים למה אתם צריכים לקחת חלק במאבק נגד חוק הלאום, קחו דקה וחצי וצפו!


אהבו: 254. הגיבו: 62. שיתפו: 56.
{% trans 'Tags' %}: