הבית היהודי

32,733 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

בצלאל סמוטריץ / הבית היהודי באתר כנסת פתוחה

  בצלאל סמוטריץ בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 3 בינואר 2019 11:21. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


‏ב"ה הצלחה גדולה. כנסת ראשונה. בלי רציפות מכנסת קודמת. חלקם חוקים גדולים ומשמעותיים מאוד. בעזרת הרבה שיתופי פעולה מיוחדים, צוות נהדר ובעיקר סיעתא דשמיא. ממשיכים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 208. הגיבו: 45. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

הרב אלישע וישליצקי היה יהודי צדיק במלוא מובן המילה.

הוא היה עובר מעיר לעיר יום ולילה ומלמד תורה בפשטות ובאהבה בוערת לכל אדם ובענווה יוצאת דופן.

בשותפותו הגדולה במפעל הגרעינים התורניים הוא הרים דגל של שותפות עמוקה וכנה בין ערכי הציונות הדתית לציבור הרחב במדינת ישראל*.

המפעלים הגדולים להם היה שותף הרב אלישע ימשיכו להאיר את מדינת ישראל באור נפלא של גאולה ובכך הוא ימשיך לחיות איתנו. צדיקים במיתתם קרויים חיים.


אהבו: 236. הגיבו: 9. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

‏שלוש וחצי שנים התווכחנו, צעקנו, ולפעמים אפילו רבנו. אבל תמיד ידענו שכולנו, משני צידי המתרס הפוליטי, פועלים איש איש לפי השקפתו לטובת המדינה והעם. ולכן אנחנו חברים. הפרידה קשה ומרגשת. מקווה לפגוש את רובכם כאן גם אחרי הבחירות כדי להמשיך לריב ולהפוך את המדינה הזו למקום הכי טוב בעולם.


אהבו: 750. הגיבו: 67. שיתפו: 62.
{% trans 'Tags' %}:

בנט ושקד לא מייצגים את הציונות הדתית.

ח"כ סמוטריץ' על הפילוג: "לא אהבנו את הדרך"
http://ch2ne.ws/758292


אהבו: 455. הגיבו: 74. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

חב"ד מאז ולתמיד!

ראיון במגזין כפר חב"ד.

אחלה יום חברים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 79. הגיבו: 14. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

*נפרדים מהכנסת הזו ברגשות מעורבים. על מה שעשינו ועל מה שלא כי נתניהו בלם.*

אני לא שמח על סיום עבודת הכנסת בקדנציה הנוכחית, יש עוד עבודה רבה לפנינו. ח"כ מיכל רוזין שעלתה אחרי גם לא אהבה את מה שעשינו בקדנציה הזאת. אני מבטיח מיכל, שאעשה בעזרת השם כל שביכולתי להמשיך ולשרת את הציבור ששלח אותי ואת עם ישראל כולו גם בכנסת הבאה.


אהבו: 264. הגיבו: 36. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

כמה חברים שאלו אותי מה כל כך הכעיס אותי בנאום אתמול של מנדנבליט והוציא ממני את הפוסט הנוקב הקודם.

>>>
אז ככה. האיש מקבל במה מכובדת בכנס מכובד כדי לשאת נאום לאומה. הוא מחזיק באחד התפקידים החשובים, החזקים, והמשפיעים ביותר על מדינת ישראל ועל כל אחד ואחת מכם. חונים לפתחו שלל נושאים ואתגרים שמטרידים את מנוחת אזרחי ישראל ואפילו מאיימים על שלומם. אבל הוא לא מוצא לנכון לדבר על אף אחד מהם.

הוא לא מדבר על רמת הפשיעה הגואה ועל הביטחון האישי שנמצא בירידה. הוא לא מדבר על אמון הציבור במערכת שהוא עומד בראשה שנמצא בירידה מתמדת (שלא לומר בקריסה) וגם לא על שחרור לרחובות של אלף אסירים שהתבצע אתמול בצו בג"ץ. הוא לא מדבר על משפט אברג'ל ומשפחות הפשע שמטילות חיתתן על אזרחי ישראל, וגם לא על הטרור החקלאי. הוא לא מדבר על חלקה של רגולציית הייתר המשפטית באחריות ליוקר המחיה ומחירי המזון, וגם לא על רות דוד וכמות השערוריות שמתגלות חדשים לבקרים במשטרת ישראל.

הוא אפילו לא מדבר על הפגיעה שנגרמת לשלטון החוק מכך שחאן אל אחמר לא מפונה למרות כל ההליכים המשפטיים שהתקיימו בעניינו.

>>>
מנדנבליט מצא את האיום האמיתי על מדינת ישראל. זה ששווה להקדיש לו חלק מרכזי בפתיחת נאומו לאומה. שני קרוואנים שהוצבו בתגובה לרצח הנורא בגבעת אסף, כחלק מתשובה ציונית מתבקשת, ועל קרקעות שנרכשו כדת וכדין ובהרבה מאוד כסף.

מפעל של אהבת הארץ והשתדלות ליישב אותה במסירות ובהקרבה. זו כנראה הסכנה הגדולה האורבת לפתחה של מדינת ישראל אליבא דהיועץ המשפטי לממשלה.

מתיישבי עמונה הגיבורים והחלוצים ואנשי הציבור שמבקשים לעזור להם למחות את חרפת הגירוש המושחת שהוביל בג"ץ (שעליו הוא טורח להגן כל כך בנאום) - הם אויבי שלום הציבור האמיתיים.

זה בהחלט מרגיז ומקומם. אני מודה.

>>>
אף לא אחד מה"חוקים" שמנדנבליט טוען שהופרו במהלך הזה אינו חוק נורמלי שחל בישראל הקטנה. כולם חוקי ספר לבן שחוקקו בשנים האחרונות על ידי המשפטנים במטרה לפגוע בהתיישבות הישראלית ולהפלות לרעה את תושביה. כך המכשולים הרבים בהליך הרישום, האיסור לשנע קרוואנים, צו התיחום המקומם - שלמיטב ידיעתי מעולם לא הופעל כנגד ההשתלטות והבניה הבלתי חוקית שמבוצעת על ידי הרשות הפלשתינית בגיבוי אירופי בשטחי סי בהיקפים מטורפים, ועוד.

>>>
קולו של היועץ לא נשמע בעניין חאן אל אחמר. לבניה הבלתי חוקית הערבית הוא ואנשיו מתקשים למצוא מענה יעיל. אבל את כבשת הרש של מתיישבי עמונה הגיבורים הוא יצא מגדרו כדי לגזול. בהתאם לחוק כמובן. שלטון החוק.

אני מקווה מאוד שראש הממשלה, המשמש היום גם שר ביטחון ואחראי על המנהל האזרחי, לא יאפשר לו לעשות את זה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 497. הגיבו: 65. שיתפו: 77.
{% trans 'Tags' %}:

יש לי כבוד והערכה גדולים ליועץ המשפטי לממשלה, אבל הניסיונות שלו להגן על המדיניות הצבועה והמפלה של אנשיו כנגד ההתיישבות והמתיישבים, ולהאשים אותנו בהפרת חוק בשיבה שלנו הביתה לעמונה בלילה שלאחר הפיגוע הנורא בגבעת אסף, מקוממים ולא יכולים להישאר ללא מענה.

>>>
היועץ מודע לכך שהקרקע נרכשה על ידי המתיישבים אבל מלין על כך שהליך הרישום של הרכישה טרם הסתיים. עלינו הוא מלין?! על עצמו ועל אנשיו הוא צריך להלין!

הגיע הזמן להוקיע את הצביעות הזו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים: אין אף מקום אחר בעולם ואין אף אזרח אחר במדינת ישראל שנדרשות לו יותר מארבע שנים כדי לבצע רישום עיסקה בטאבו. מה שבישראל הקטנה לוקח עשר דקות לא מסתיים כשיהודי רוכש קרקע ביהודה ושומרון גם בתוך ארבע שנים.

האשמותיו של היועץ המשפטי לממשלה כלפיי היום הן כתב אישום חמור כנגדו וכנגד הכפופים לו, שמפלים לרעה במשך שנים את המתיישבים הישראלים ביהודה ושומרון ופועלים כנגדם בשרירות ובאפליה קשה.

>>>
אין אח וריע למסלול המכשולים המכוון שמעבירים היועצים המשפטיים כל יהודי שמבקש לרכוש קרקע ביהודה ושומרון. כשזה מצטרף למכשולים הגזעניים שמערימה הרשות הפלשתינית, שקבעה עונש מוות למוכרי קרקעות ליהודים, זה חמור פי אלף.

אין עוד אף אזרח במדינת ישראל שנדרש לקבל "היתר עיסקה" מפקיד צבאי כתנאי לפתיחת תיק רישום כדי לבצע העברת בעלות לאחר שהוא רכש קרקע ביהודה ושומרון ושילם עליה מיליוני שקלים. זכות הקניין?! הצחקתם את היועמ"שים. במדיניות האפרטהייד שלהם ביהודה ושומרון הזכות הזו שמורה לערבים בלבד.

יהודה ושומרון הוא המקום היחיד בעולם שבו יהודי לא יכול להירשם כבעלים של קרקע שהוא רכש כדת וכדין. קראתם נכון. זה שריד לחוק גזעני ומפלה שחוקקו הירדנים כשהם שלטו באזור ולא בוטל עד היום.

מעולם, לאף ערבי שרכש בית ביהודה ושומרון, לא הוצגה דרישה לבצע הליך של שנים רבות ל"רישום ראשון" כתנאי למתן היתר למגורים בבית שנרכש כדת וכדין. זו דרישה חדשה שהומצאה יש מאין על ידי יועמ"ש איו"ש רק נגד מתיישבי חברון שרכשו את בית המכפלה.

אין אף אזרח אחר במדינת ישראל שחי תחת רפובליקת בננות של ממשל צבאי ושנדרש לקבל אישור מאיש צבא כדי לשנע קרוואן ממקום למקום.

כנגד שום אזרח אחר במדינת ישראל, וגם לא כנגד שום ערבי ביהודה ושומרון, לא הוצא צו תיחום דרקוני שאוסר עליו להיכנס לקרקע שהוא רכש, כמו שהוציאו אנשיו של היועץ כנגד המתיישבים בעמונה. את משפחות המחבלים מנדנבליט מסרב לגרש מביתם אבל את היהודים מאדמתם חופשי חופשי. ועוד על פי חוק. גם בסדום היה חוק וגם בסדום מי שהעז להפר אותו הואשם בכך שהוא פוגע בשלטון החוק.

הלאה. כנגד הערבים ביהודה ושומרון לא מתקיימת אכיפה כמעט בכלל על בניה בלתי חוקית ובאופן גורף לא כנגד בניה בקרקע פרטית. גם בעניין הזה שלטון החוק באזור שמור ליהודים בלבד.

>>>
שלוש שנים שמנדנבליט כבר מכהן בתפקיד היועץ המשפטי לממשלה ואף לא אחד מהאבסורדים המפלים והמקוממים האלה לא בוטל! אין לו כנראה זמן לזה. אבל כדי לשאת נאומים חוצבי להבות אש יש לו את כל הזמן שבעולם.

בשבוע שעבר בישרו כותרות ענק בעיתונים על חוות דעתו של היועץ שמאפשרת סוף סוף להפעיל את תקנת השוק ולהסדיר כאלפיים בתים שהוקמו על אדמות מדינה ונגרעו מהן בהליך מקומם וחסר תקדים שמופעל, שוב, כנגד מתיישבי יו"ש בלבד.

שלוש שנים שחוות הדעת הזו מונחת על שולחנו של היועץ. שלוש שנים לקח לו לאשר את הצעד הטריוויאלי והמתבקש הזה, הצעד הראשון והקל ביותר בהסדרת אלפי מבנים שהוקמו לאורך השנים על אדמות לא מוסדרות. אחר כך הוא עוד יטען שחוק ההסדרה מיותר כי יש באמתחתו חלופות מידתיות יותר. בקצב הזה ייקח לו מאות שנים להסדיר את ההתיישבות...

יש לי עוד כמה וכמה דוגמאות כאלה אבל אני לא רוצה להתיש אתכם בפרטים ואני מניח שהמסר הובן.

>>>
המדיניות שמכתיבים היועצים המשפטיים ביהודה ושומרון היא מדיניות הספר הלבן שנועדה לפגוע בהתיישבות ולהצר את צעדיה בצורה מפלה ומעוולת.

המאבק בה הוא גאווה גדולה, המשך למאבקם של אנשי ההפעלה ואנשי חומה ומגדל. דור דור ומפריעיו, דור דור וחלוציו גיבוריו. ההיסטוריה תשפוט כל אחד לפי הצד שבו הוא בחר להיות.

>>>
היועץ תקף בנאומו היום גם את החוק שלי להסדרת ההתיישבות הצעירה. זה אותו יועץ שטען שחוק ההסדרה אינו חוקתי והתייצב בעניינו בבג"ץ באופן אבסורדי נגד הממשלה שאותה הוא אמור לייצג.

אני קובע נחרצות שחוק ההסדרה הוא חוקתי, ועוד איך. לא אני אומר את זה. אומרת את זה הממשלה שמיוצגת באמצעות עו"ד ד"ר הראל ארנון - משפטן מהשורה הראשונה. אומר את זה היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד אייל ינון, משפטן חשוב אף הוא. אומרת את זה שורה של מומחים ופרופסורים למשפטים. מותר ליועץ לחשוב אחרת, אבל אסור לו לקבוע שמי שחושב אחרת ממנו פועל נגד שלטון החוק. זו אמירה מקוממת שמסוכנת לדמוקרטיה הישראלית ועלולה להביא לדיקטטורה משפטית אלימה.

גם החוק הנוכחי להסדרת ההתיישבות הצעירה צולח את מבחני החוקתיות. אני מרשה לעצמי להעריך שהיועץ מבין את זה היטב. מה שמפריע לו כל כך זה שאחרי כל כך הרבה שנים שהוא וחבריו התרגלו לנהל את המדינה ולקבוע איפה ומתי ואיך יקום ישוב ואיפה לא, פתאום קמים כמה שרים וחברי כנסת חצופים ומתיימרים לייצג את העם שבחר בהם ולדרוש להיות שותפים בניהול המדינה.

מפריע להם שאחרי עשרות שנים שהם הפכו את עצמם לכוהני הצדק והמוסר והכתיבו לעם באופן חד צדדי את "ערכי היסוד של השיטה" יש כמה נבחרי ציבור שמרשים לעצמם לקרוא על זה תגר ואשכרה למשול ולחוקק ערכים ומדיניות שמשקפים את רצונו של הרוב בעם. מטריף אותם שאשכרה יש כאן פתאום הבלחות של דמוקרטיה במובן הפשוט של המילה. שלטון העם. כן, לא רק שלטון החוק אלא גם שלטון העם.

וזה משגע אותם, אז הם מגייסים את כל הכח ויורים בכל התותחים כדי לעצור את זה.

>>>
אבל הם לא יצליחו. אני מודיע באופן חד משמעי שאם היועץ יחשוב אפילו לחזור על הקרקס הזה שבו הוא מתייצב בבג"ץ נגד הממשלה והכנסת בחוק להסדרת ההתיישבות הצעירה או בחוק לגירוש משפחות מחבלים, שמקדמים חבריי השר בנט וח"כ יוגב, אעשה בלי נדר את כל מה שאני יכול כדי להעביר את החוק שלי שאוסר עליו לעשות את זה. האבסורד הזה שבו היועץ חושב שהוא מייצג את הא-ל ומרשה לעצמו לפעול נגד הממשלה שאותה הוא אמור לייצג חייב להיפסק. אין לזה אח וריע בשום מדינה מתוקנת בעולם וזה לא יהיה גם כאן. בלענו את הצפרדע הזו פעם אחת יותר מידי. עד כאן.

>>>
את הגלגל הזה אי אפשר כבר להחזיר לאחור. העם מזהה היטב את שוד הדמוקרטיה שעורכים כאן המשפטנים כבר יותר משלושה עשורים ודורש להחזיר לו את המדינה. יותר ויותר נבחרי ציבור מבינים את זה, ובעזרת השם זה יקרה.

הדרך היחידה שבה המשפטנים יוכלו לעצור אותי תהיה לתפור לי תיק. הם לא היססו את לעשות את זה ליעקב נאמן ז"ל ולעוד אחרים שהעזו לעמוד בדרכם, ואני מניח שיש במשטרה ופרקליטות מי שכבר מחפשים אותי בסיבוב. אבל אני לא חושש מזה. זה לא יעצור את תהליך ההבראה של הדמוקרטיה הישראלית. את מה שלא אספיק אני להשלים, אם יערכו לי סיכול ממוקד, ישלימו אלה שיבואו אחרי. תהליך התיקון הזה הגיע כבר לנקודת האל חזור.

>>>
לא עברנו על החוק בשיבה הביתה לעמונה. עשינו את הדבר הצודק, המוסרי והציוני ביותר. על אף כל הקשיים רכשנו את הקרקע במליוני שקלים ואנחנו בסך הכל מבקשים לממש את זכויות הקניין שלנו וליישב את הארץ שאנחנו כל כך אוהבים. מערכת משפט שמבוססת על צדק ומוסר יכולה וצריכה להגן על הזכות הזו שלנו - זכות קניין פרטית, אבל עוד הרבה יותר מכך זכות וחובה כללית יהודית והיסטורית.

"השיבה שופטינו כבראשונה ויועצינו כבתחילה והסר ממנו יגון ואנחה".

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 460. הגיבו: 83. שיתפו: 126.
{% trans 'Tags' %}:

ארץ ישראל שלנו ואת מה ששלנו אי אפשר לגנוב.

תשובה ציונית הולמת לטרור הערבי- פיתוח ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

הצעת חוק 'מרקם חיים בהתיישבות' עברה בקריאה טרומית.
<<<

במאי אשתקד התקבלה החלטת ממשלה על הקמת צוות ייעודי במשרד ראש הממשלה להסדרת יישובים שנבנו על אדמות מדינה. מדובר על ישובים שהוקמו לפני עשרות שנים בתמיכת הממשלה ובברכתה ומתגוררים בהם כששת אלפים משפחות. למרות זאת ההסדרה מתקדמת בעצלתיים. הצעת חוק 'מרקם חיים' מעגנת בחקיקה את מעמדם המיוחד של אותם יישובים תוך כדי תהליך ההסדרה המתארך. ראשית, קובעת ההצעה את חובתה של הממשלה להשלים את מהלכי ההסדרה בתוך שנתיים. שנית, נקבע כי בתקופת הביניים יזכו תושבי היישובים הצעירים למלוא השירותים המוניציפאליים להם זכאי כל אזרח. במציאות הנוכחית מבקר המדינה מבקש לאסור על הרשויות המקומיות להעניק שירותים מוניציפליים לאלפי המשפחות. חברת החשמל ומקורות מנועים מלהסדיר חיבורי חשמל ומים מסודרים,משרדי הממשלה מנועים מלתקצב תשתיות ומבני ציבור ועוד ועוד. כאמור, הצעת החוק מבקש לקבוע כי בתקופת הביניים יזכו הישובים הצעירים למעמד של ישוב מוסדר לעניין קבלת שירותים. שלישית קובעת הצעת החוק שבתקופת הביניים שעד להשלמת הליכי ההסדרה יותלו כל הליכי האכיפה והצווים המנהליים ולא יבוצעו פעולות של יחידת הכיפה במנהל האזרחי בלא הנחיה ישירה של שר הביטחון או ראש הממשלה באישור הקבינט.

מדובר על יישובים שלמים שתלויים בין שמים וארץ. המועצות לא יכולות לקחת עליהם אחריות כיוון שהם אינם מוסדרים ואלפי משפחות לא מקבלות שירותים מינימליים של אזרח. מדינת ישראל הקימה התיישבות מפוארת ואחריותה לאפשר מרקם חיים נורמלי לתושביה. אזרחי יהודה ושומרון הם שווי חובות הגיע הזמן שיהיו גם שווי זכויות. אני קורא לראש הממשלה ושר הביטחון לקדם את החוק במהירות האפשרית על מנת להעניק לאזרחים את המגיע להם. הממשלה הזו מחוייבת להסדרת ההתיישבות והמחויבות הזו לא יכולה להישאר רק ברמת הדיבורים. הגיע העת לעבור לשלב המעשים"


אהבו: 355. הגיבו: 37. שיתפו: 60.
{% trans 'Tags' %}:

חוק מרקם חיים, חוק גירוש מחבלים, חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה והאם המתיישבים לוקחים את החוק לידיים? צפו.


אהבו: 104. הגיבו: 9. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}: