הבית היהודי

30,368 ( +0.54% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

בצלאל סמוטריץ / הבית היהודי באתר כנסת פתוחה

  בצלאל סמוטריץ בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 13 בנובמבר 2017 20:50. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 בנובמבר 2017 07:05


הגיע זמן הכרעה!


אהבו: 181. הגיבו: 28. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

דברים שאמרתי במסיבת העיתונאים של כל סיעות הבית לפני מספר דקות בנושא הביטוח הסיעודי הממלכתי.

זהו חוק מוסרי, אנושי, יהודי מהמעלה הראשונה, זה חייב לעבור עבור הורינו, סבינו וסבתותינו וכך בעזרת ה' יהיה.

צפו.


אהבו: 100. הגיבו: 23. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

אחמד טיבי ביקש שנסיים את הכיבוש-

אותנו לא יגרשו מארץ ישראל.
לא מירושלים, לא מתל אביב ולא מחווארה.

הבטחתי שבע"ה נוודא שמכבשים רבים יכבשו את את כבישי יהודה ושומרון כדי שלמעלה ממיליון יהודים יסעו בבטחה ובנחת לבתיהם הפורחים בישוביי יהודה ושומרון הפורחים!

צפו.


אהבו: 834. הגיבו: 141. שיתפו: 81.
{% trans 'Tags' %}:

ניצחון למדינת ישראל ולציונות

בשל התנגדותנו לחוק ההשתלטות על קק"ל והמו"מ האינטנסיבי שהתקיים בימים האחרונים בין הצדדים הוסכם על תיקון החוק באופן שימנע את הלאמת קק"ל.

הסעיפים הבעייתיים שהיו מונעים מקק"ל את האפשרות להמשיך לממש את ייעודה הציוני ימחקו מהחוק.
<<<
בהיבט הכלכלי קק"ל תחויב בתשלום מסים על פעילותה העסקית כמו כל גוף מלכ"רי אחר, בכך יתווסף סכום קבוע לתקציב המדינה לצורך מיזמים לאומיים. פעילותה הציונית למטרות ציבוריות של קק"ל תישאר פטורה ממס וישארו בידה די תקציבים כדי להמשיך בפעילותה החשובה בפריפריה, בהתיישבות ובחקלאות. בכדי לענות על צורך תקציבי מיידי של הממשלה בשנתיים הקרובות קק"ל תוכל לבחור בחלופה שבה היא תעביר בכל אחת מהשנים 2018 ו2019 שישים וחמישה אחוזים מהכנסותיה לתקציב המדינה (כמיליארד ש"ח) ואז היא תקבל פטור ממס עד שנת 2024. המשמעות היא שהתקציב שתעביר קק"ל למדינה יהיה מעין מקדמות על חשבון המס עד שנת 2024.

ההסדר הזה משקף אחריות גם לתקציב המדינה וגם להמשך פעילותה הציונית החשובה של קק"ל. התעקשנו כאן על מהות ואני שמח שיו"ר הקואליציה ומשרד האוצר הבינו את זה. מבקש להודות לשר בנט על גיבוי מלא, ליו"ר הקואליציה, ליו"ר וועדת הכספים, ולשר האוצר ולכל חברי וועדת הכספים על שעות של דיונים, ויכוחים ולבסוף הבנות ברוח טובה. נמשיך לפעול לקידום הציונות ולשמירה על המוסדות הלאומיים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 116. הגיבו: 13. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

למה אני נגד חוק ההשתלטות על קק"ל?

1. כי לממשלה צריכה להיות סיבה טובה מאוד כדי להצדיק הפרת הסכם מפורש שהממשלה חתומה עליו. הפרת הסכם ברגל גסה פוגעת באמון הציבור בממשלה. בכל הכבוד, כרגע אין שום סיבה מוצדקת לכך. קק"ל הסכימה להעביר מיליארד ₪ לשנת 2018. תקציב 2019 עוד לא עלה בכלל לדיון בקואליציה, לא ברור אם חסר בו כסף ואם כן אז לאן הוא מיועד. העברת החוק בעיתוי הזה היא מלחמת אגו ותו-לא. אגו ורצון של כחלון ל'שיק פתוח' של מיליארד ₪ לתקציב 2019 אינם סיבה מספיק טובה...

2. כי החוק הזה כולל אלמנטים מסוכנים שנוגדים את ייעודה של קק"ל עבור העם היהודי כמו הכפפתה באופן מוחלט לחוק חובת מכרזים (הנוסח הנוכחי עוד יותר גורף ומסוכן מהנוסח הקודם).

3. כי החוק הזה לא יביא כסף למדינה. הוא יגרום לזה שקק"ל תורה לרמ"י להפסיק לשווק את קרקעותיה, אם יש לה שכל היא תעביר החלטת דירקטוריון על התנתקות מרמ"י וזה יתקע את כל שיווק הקרקעות של קק"ל במרכז הארץ, וממילא יפגע במאמצים להוריד את יוקר הדיור.

4. כי החוק הזה לא יכניס כסף למדינה כי קק"ל במקום להעביר כל כך הרבה כסף למדינה תבחר באופציה של מיסוי. כל המנגנון האדיר שלה יהיה הוצאה מוכרת לצורכי מס. זה יתמרץ אותה לנפח עוד את המנגנון ובסוף היא תשלם מעט מאוד מס. הרבה פחות ממה שהיא מעבירה היום.

5. כי עשרות ראשי רשויות מהפריפריה מתנגדים לחוק הזה. הם מקבלים סיוע אדיר מקק"ל בתחומים שהמשלה לא מבצעת. וכאשר המדינה תיקח את הכסף הזה לתקציב המדינה הם יכולים לשכוח מהסיוע ומהפרויקטים האלה. מתי, לדוגמא, הממשלה תקצבה מאגרי מים בחקלאות?!

6. כי החוק הזה רומס את הכנסת. הפרוצדורה של 'העלאה באוב' של סעיף מחוק ההסדרים הקודם והחזרתו לחיים היא פרוצדורה מאוד בעייתית מבחינת עבודת הכנסת (לא רחוק מההתנהלות בעניין מס על דירה שלישית). שוב האוצר כופה על הכנסת פרוצדורה מאוד בעייתית שפוגעת בכבודה ובעבודתה של הכנסת.

7. לסיכום: כי החוק הזה הוא חסר אחריות. הוא לא מסתכל צעד אחד קדימה על ההשלכות האפשריות שלו על קק"ל ועל פעילותה הציונית. הוא קצר רואי וקצר טווח ומונע מרצון מידי להכריע את קק"ל ולקבל ממנה תקציב לטווח הקצר. גם במחיר של כאוס ומלחמת הכל בכל.


אהבו: 102. הגיבו: 10. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

כואב מאד את לכתו של הרב ישראל רוזן.

הרב רוזן, תלמיד חכם ואיש הלכה, פורץ דרך בחיבור בין ההלכה לחיים המודרניים בתחומי תורה ומדע. הרב היה ממקימי מערך הגיור הממלכתי ופעל ברגישות גדולה בנושא הגיור.
יחסר מאד בציונות הדתית ולעם ישראל כולו.
תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 133. הגיבו: 5. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

חברים וחברות,
בשביל הישגים כאלה שלחתם אותי לכנסת. העברנו הערב חוק מאד מאד חשוב לנגב ולציונות, וזאת למרות אינספור הקשיים והמכשולים שהציבו המשפטנים.
צילמתי סרטון קצר שמסביר את החוק.
תודה שאתם דוחפים ומחזקים, אלה התוצאות וההישגים שלכם.

שתפו גם את החברים שלכם.


אהבו: 404. הגיבו: 65. שיתפו: 90.
{% trans 'Tags' %}:

מחזקים את האחיזה הציונית בנגב

חוק חוות הבודדים עבר בקריאה שניה ושלישית ברוב גדול במליאת הכנסת ונכנס אחר כבוד לספר החוקים של מדינת ישראל.

אני שמח על ההסכמה הרחבה ושמח שההתיישבות הציונית בנגב עדיין בקונצנזוס במדינת ישראל. חוק חוות הבודדים שעבר הערב מסדיר קשיים משפטיים שצפו בחוק הקודם ביחס לחוות הבודדים ומסדירה את החוות במקומם.

במשך השנים חוואי הדרום בנגב נתקלו באין ספור קשיים בירוקרטיים והיום מדינת ישראל מסתכלת להם בעיניים ואומרת להם - תודה!

תודה על שנים על התיישבות,
של היאחזות בקרקע,
תודה על שמירה על אדמות המולדת
ותודה על מאבק העיקש שלכם למען הציונות.

אני מבקש להודות לחברי ח"כ איתן כבל יו"ר ועדת הכלכלה על עמידה איתנה בהובלת הליך החקיקה בכנסת וכן לשר כחלון וליו"ר קבינט הדיור אביגדור יצחקי על התמיכה והסיוע בקידום החוק.

הערב עשינו צעד חשוב למען הנגב, למען הציונות ולמען מדינת ישראל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 171. הגיבו: 10. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

אני שומע מהבוקר את אוהדי בג"ץ מסבירים על החשיבות הקריטית שיש לבית משפט חזק בהגנה על זכויות אדם ומיעוטים מול עריצות הרוב, ומנסה בכל כוחי להיזכר מתי איזה מיעוט כאן שאינו ערבי או מסתנן זכה להגנה כזו? מתי חבריי ואני זכינו להגנה כזו?

* בהפגנות נגד הסכמי אוסלו מול אלימות משטרתית של מדינת המשטרה שרבין השליט כאן?

* בגירוש מגוש קטיף מול רמיסת זכויותיהם של עשרת אלפים מתיישבים?!

* אולי במאבק נגד הגירוש מול הארכות מעצר סיטונאיות של קטינים וקטינות ומול רמיסת זכות המחאה (ששמורה כנראה רק למפגיני שמאל "לא פוליטיים)?!

* או אולי מול חוקים והנחיות של דינה זילבר ששוללות מאנשים דתיים ויראי שמים לחיות על אמונתם?!

* ואם לא זה אז לפחות אולי במאבקם של בעלי מרכולים קטנים שמצליחים בקושי לשרוד מול טייקונים שבעים שמתעקשים להעסיק עבדים בשבת ולייצר תחרות לא הוגנת?!

* ואם לא זה אז לפחות לפחות במאבקם של תושבי דרום תל אביב שנאנקים כמיעוט מול גל של מסתננים שמטביע את החיים הנורמליים שלהם?!

באמת באמת שאני מנסה להיזכר. באמת ובתמים. אבל מה לעשות, אני פשוט לא מצליח.

>>>
אז האמת, אני לא רוצה בית משפט חזק ואני לא רוצה בית משפט חלש. אני בסך הכל רוצה בית משפט שעושה את תפקידו ללא משוא פנים. רוצה מאוד.

>>>
להגן על הרוב ולזכות במחיאות הכפיים שלו זו חכמה קטנה (זה מה שבג"ץ עושה בזמן האחרון בפסילת חוק הגיוס, בפסק דין המרכולים הטרי מהיום, וכדו'). פופוליזם כזה יש לנו במנות גדושות במגרש הפוליטי. את בית המשפט אנחנו צריכים למטרה אחרת בכלל.

הלוואי והנשיאה החדשה, אסתר חיות, תפעל בכיוון הזה ותתקן את הנזקים הגדולים שמשאירה אחריה נאור. אם היא תעשה את זה היא תזכה ממני לכל גיבוי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 870. הגיבו: 179. שיתפו: 188.
{% trans 'Tags' %}:

בדיון על הלאמת קק"ל נגד הסכים ונגד נ


אהבו: 6. הגיבו: 2. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: