כולנו

19,506 ( +0.23% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

רועי פולקמן / כולנו באתר כנסת פתוחה

  רועי פולקמן בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 6 ביולי 2018 09:39. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 ביולי 2018 07:05


רישוי עסקים קטנים ובינוניים - יש מי שדואג לכם.

יחד עם יו״ר ועדת הפנים Yoav Kisch - יואב קיש, מתווה ממשלתי שהתחיל חיוור ופושר הפך בעבודה קשה להיות אגרסיבי ומשמעותי. ממצב של פיקוח ובקרה אינסופיים על העסקים לפני מתן אישור, עברנו לאיזון טוב יותר בין הקלות לעסקים במתן הרישיון לבין היכולת של גורמי האכיפה לאכוף.

הנה ההישגים המרכזיים, רשימה לא ממצה:

✔ הארכת תוקף רישיונות עסק(בהתאם להצעת החוק שלי בנושא):
פאבים – 5 שנים
אולמות – 10 שנים
מספרות וקסמטיקה – 10 שנים
בתי קפה ומסעדות – 10 שנים

✔ קביעה ופרסום של מפרטים אחידים לדרישות מסוגי עסקים שונים

✔ לראשונה - מסלול תצהיר (ממלאים טופס ומקבלים רשיון אוטומטית) והעברת מסה של עסקים למסלול רישוי זה

✔ הסוף לטרטור- הקמת one stop shop לרישוי עסקים - מרכזי שירות ברשויות המקומיות הגדולות שישבו בהם אחת לחודש נציגים של כל הגופים המרשים בזמן אחד!

✔ הקמת ועדה מייעצת - ועדת ממשלתית שתבחן את ההשפעות של הדרישות במפרטים כדי למנוע הכבדה כלכלית ומשקית

שנים מדברים על זה ועכשיו זה קורה. עוד צעד למען העסקים הקטנים מצטרף לשורה ארוכה שכוללת חוק שוטף 30, פנסיה לעצמאיים, וביטול עלות אגרות במכרזי מדינה.

עוד בשורות לעסקים הקטנים בקרוב. שבת שלום!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 35. הגיבו: 12. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

הלוואי שכל השיפוצניקים היו כמו אברהם, השיפוצניק החרדי מביתר עילית שנתן לי אחריות עד בוא המשיח.

עד אז, דאגתי להעביר השבוע חוק בקריאה ראשונה שיחייב את כל השיפוצניקים לתת שנה אחריות על עבודות שיפוץ.

האזינו לראיון עם הפרטים בתגובות>>>

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 32. הגיבו: 11. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

כל הסיפור של משבר הדיור ב-35 שניות. לצפות ולא להאמין. קבלנים יקרים, החגיגה נגמרה. הכללים השתנו - כדאי שתתרגלו.


אהבו: 81. הגיבו: 49. שיתפו: 49.
{% trans 'Tags' %}:

היום יום ההצדעה לחיילי מערך המילואים בכנסת (המילואימניקים) אז אני מרשה לעצמי קצת נוסטלגיה מאימון מחלקת הסיור במסייעת עם יואש ונועם. אנשים טובים ומוכשרים שכמו כל המילואימניקים מכירים איך זה שהצו מגיע תמיד כשזה הכי לא מתאים. בין אם אתם סטודנטים והצו נופל על תקופת מבחנים ובין בשלבים מאוחרים בחיים שאתם מצפים לילד. אבל כמו תמיד, עוזבים הכל ויוצאים. החוויה תחרט בזכרון והחברים לנשק ילוו אותנו כל החיים.

כחלק מהיום הזה ביקשתי לתקן עיוות של שנים. הצעת חוק שהגשתי יחד עם איציק שמולי | Itzik Shmuli והונחה על שולחן הכנסת תתקן את אופן החישוב לתגמול ימי מילואים לעובדים במשרה חלקית או שעתית.

ההגיון אומר שמי שעושה מילואים צריך לקבל על כך תשלום כאילו עבד. אבל החישוב המתבצע כיום לתגמול ימי מילואים מקפח את העובדים במשרה חלקית או לפי שעה. כיוון שהתגמול המתקבל כיום מחושב לפי ממוצע המחלק את המשכורות האחרונות ל90 ימים. במקרה של עובד שעתי או במשרה חלקית, חישוב השכר היומי לפי החישוב הקיים יהיה בחסר. זה, כבר פחות הגיוני.

הצעת החוק שלנו מבקשת לשנות את אופן החישוב ולחשב את הגמול המגיע לכם לפי הימים שעבדתם בפועל במקום לעשות ממוצע כללי, כך תקבלו באמת את מה שמגיע לכם. כי אין סיבה שחייל מילואים המבצע את תפקידו ינזק כלכלית.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 255. הגיבו: 10. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

נשיא התאחדות הקבלנים מר בריק, אין לי דבר נגדך או נגד הקבלנים אותם אתה מייצג. רק כשקבוצה קטנה, בעלת אינטרס מובהק, יוצאת בקמפיין נגד הזוגות הצעירים זה מעצבן אותי.

אני מציע שתפסיקו עם ההפחדות ותצטרפו אלינו, בגישה חיובית, להחזרת שוק הדיור לשפיות. אתם תרוויחו אבל קצת פחות ואזרחי מדינת ישראל ירוויחו בגדול.


אהבו: 54. הגיבו: 19. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

החשש הגדול של הזוגות הצעירים זו התקווה הגדולה של הקבלנים.

במקום להבין שהכללים השתנו ולהצטרף למשימה של להחזיר את שוק הדיור לשפיות הקבלנים עסוקים בלהילחם בזוגות הצעירים. בהתחלה ניסו לשכנע שאין סיכוי שהמחירים ירדו, עכשיו כשזו כבר עובדה הם עסוקים בלהפחיד את הציבור שמחר יהיו עליות.

הם שומרים דירות בצד. עורמים אותם כמו קוביות של לגו. ולמה? כי רווח סביר לא מספיק. למה לא להרוויח רווח חזירי כמו שהיה שנים על חשבון בועת מחירים מטורפת.

אתם יודעים מה? זה לא יעזור להם, המחירים ימשיכו לרדת הצעירים יחכו להזדמנות בהוזלה והמשקיעים ימשיכו לצאת מהשוק.

אסא ששון הבריק כהרגלו והביא זווית חדשה על הסיפור. שאל את השאלה הנכונה - אם הקבלנים באמת שומרים דירות בצד, מאיפה הכסף לממן את כל החובות על הפרוייקטים?

אין לי ספק שבסוף ישתלטו על השוק קבלנים הגונים שלא יחפשו איך להילחם בירידות אלא לסייע להם ולאפשר לכולם להרוויח.

אנחנו נמשיך בנחישות לדאוג למחוסרי הדיור ואני בטוח שגם מחפשי הדירות לא יתפתו לקנות במחירי בועה וימשיכו ללחוץ את הקבלנים להוריד מחירים .

בתגובה הראשונה מצורפת כתבתו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 166. הגיבו: 79. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}:

שוק התיווך לשכירות כיום מתאפיין בחד צדדיות וחוסר צדק כאשר עלויות התיווך נופלות בעיקר על השוכרים. היום עבר בקריאה טרומית, ויושלם בתקנות או בהמשך חקיקה, חוק שלי שיפסיק את חוסר הצדק המתקיים ותקבע ויקדם חלוקה הוגנת יותר בעלויות התיווך.


אהבו: 33. הגיבו: 17. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

ברוח שירה של אתי אנקרי - 'לא ניתן לפקיד הבנק להפשיט את כבודי מעלי'

"חוק הגרייס" שייתן דחייה בתשלומי המשכנתא מתקדם עוד צעד

כשאנשים לוקחים משכנתא, הם רואים מולם עתיד ורוד. בטוחים בעתידם הם מתחייבים לשנים קדימה. אבל החיים, כמו שהחיים יודעים להיות, לא תמיד צפויים. לפעמים השינויים הם טובים-כמו לידה. אבל לפעמים, לא עלינו, קורים גם דברים פחות נעימים-כמו פיטורים או מחלה.

האירועים הבלתי מתוכננים האלו בליווי משכנתא, יכולים להיות התחלה של כדור שלג אימתני שעתיד להרוס את עתידה הכלכלי של המשפחה. אי יכולת עמידה בתשלומי המשכנתא מתרגמת בשלב מאוחר להלוואות משנה או במקרה הגרוע לצווי הוצאה לפועל. לא נעים, על כך יעידו עשרות אלפי משפחות.

"חוק הגרייס" אותו יזמתי עבר אתמול בערב בקריאה ראשונה ויסיים את מסלול החקיקה בשבועות הקרובים. עם כניסתו לתוקף ייתן החוק אוויר למי שזקוק לכך יותר מכל. החוק יאפשר ללוים לקבל מהבנק מסלול 'מבוטח', כזה שיאפשר להם לקחת הפסקה מתשלום המשכנתא לפחות לשלושה חודשים בשלושה מצבי החיים – אבטלה, מחלה או חופשת לידה.

בהזדמנות זו אגיד תודה על הליווי והתמיכה לאורך הדרך לרן מלמד מעמותת ידיד, איתן כבל יו"ר ועדת הכלכלה, עודדה פרץ מבנק ישראל, רוני נויבאואר ולירון מאוטנר ממשרד המשפטים, כפיר בטט ממשרד האוצר, אסנת ואתורי העומדת בראש מחאת התינוקות וליועצי היקרים אילה, תומר ושלומי.

האזינו לדברי במליאה


אהבו: 57. הגיבו: 27. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

על אף הלחצים, חוק המתווכים עבר היום בוועדת שרים לחקיקה

גם הממשלה מבינה את הצורך בפיתרון לפרקטיקה הפסולה של מתווכים להפיל את כל דמי התיווך על השוכרים. יש לנו עוד דרך לעשות לפני שנוכל לומר שפתרנו את הבעיה ואנחנו צריכים אתכם איתנו בתהליך.

רגע לפני שממשיכים לדהור קדימה אני רוצה להגיד תודה לתומכים לאורך הדרך ובפרט לועד שוכרי הדירות של ישראל, התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל, וגם לחברי ועדת שרים שהכירו בבעיה.

לא הגון ולא צודק להפיל את עלויות התיווך רק על השוכרים. זה מעלה את השכירות באזורי הביקוש, יוצר החצנה שלילית של עלויות התיווך, וזה חייב להיפסק.

אז מה השגנו היום? בקרוב, מתווך שיפעל בניגוד לנהלים החדשים ולא יפעל באופן הוגן לחלוקת עלויות כך שגם המשכיר ייקח חלק - יסכן את רשיונו.

הקונגרס החברתי
שכירות הוגנת חוק 2000

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 268. הגיבו: 85. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:


אהבו: 7. הגיבו: 5. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: