כולנו

19,556 ( +0.09% בחודש האחרון, בקירוב)

טוען נתונים נוספים...

רועי פולקמן / כולנו באתר כנסת פתוחה

  רועי פולקמן בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 11 באוקטובר 2018 12:31. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


שלושה שבועות לבחירות בשלטון המקומי – הגיע הזמן לדבר על איפה שהלב נמצא – ירושלים.

העיר שגרתי בה מעל עשור, הקמתי בה תנועות חברתיות עם שותפים יקרים, קידמתי מתוך העירייה תהליכים לקידום צעירים וחיזוק הסביבה העסקית בעיר, ועד היום היא העיר שלי.

אני מכיר את Ofer Berkovitch - עופר ברקוביץ למעלה מעשור כחלק מהעשייה החברתית והפוליטית בירושלים, ואני מוריד את הכובע בפניו על קמפיין בחירות שכולו אהבה לעיר ולתושביה. כשמאחוריו תנועה חברתית של אלפי פעילים שנותנים את הנשמה, אין עדות אמינה יותר לאותנטיות של הקמפיין הזה.

האנרגיות הן אנרגיות שיא של צעירים שנלחמים על העיר שלהם, מזכיר את הבחירות של 2008 בהן עמדנו יחד שעות על גבי שעות בצמתים וחילקנו פלאיירים - ברקוביץ וקובי פריג' של התעוררות בירושלים, ואנחנו ברשימת ירושלים תצליח ופעילים של ״רוח חדשה״, באוויר נשבו רוחות של מהפכה.

בשבועות האחרונים רצים ברשת קמפיינים של השמצה והכפשה, שמנסים להדביק לברקוביץ' תוויות לא לו. אפשר וצריך להתווכח על חזון, על ניסיון ועל קבלות, אבל אסור להסכים לקמפיין הכפשות נגד מועמדים כמו ברקוביץ'. ברקוביץ' הוא פעיל ירושלמי, לא איש מפלגתי, לא ימין ולא שמאל. אדם ישר שצריך להימדד אך ורק על סוגיות עירוניות.

בשלוש השנים שלי בכנסת שיתפתי פעולה עם ברקוביץ' בענייני ירושלים – טיפול במבנים נטושים, פעילות תאגיד השידור מהעיר, מניעת הוצאת המדען הראשי מירושלים וקידום מעבר משרדי ממשלה לעיר. במקביל פעל ברקוביץ' בשיתוף פעולה עם ח"כים ממפלגות אחרות, כשטובת ירושלים לנגד עיניו.

למרות הערכתי האישית לאלקין, ללאון ולדייטש, הלב בבחירות האלה עם עופר והתעוררות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 226. הגיבו: 43. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

מילה טובה על המועמדים במועצה אזורית מטה יהודה!
שלומי מגנזי

באופן טבעי, כתושב אחד המושבים במטה יהודה, אני מעורב בבחירות למועצה בשנה האחרונה. מבחינתי היו שני נושאים שהיה חשוב לי לקדם כדי להשפיע על הנעשה. הראשון, טוהר מידות והרצון שלי ושל תושבים רבים להבטיח מועצה נקיה הפועלת לרווחת התושבים ולא לקידום מקורבים. השני, מועצה מתחדשת שבה יש ביטוי לכל התושבים ואנשים שנבחרים כדי לדאוג לאינטרס הציבורי ולא רק לקבוצות בעלי אינטרסים.

לכן פעלתי בשבועות האחרונים מאחורי הקלעים לסייע בהגעה להסכם השותפות בין ניב ויזל ושלומי מגנזי שיחזק אותם בהתמודדות ויחזק את המועצה אחרי שייבחרו להוביל אותה בחמש השנים הבאות. מגנזי, נציג מפלגת 'כולנו' במטה יהודה, ראה כי תושבים רבים עוברים לתמוך בויזל לאחר פרישתו של משה דדון, וקיבל החלטה מנהיגותית להביא לידי ביטוי את משימתו כנציג האוכלוסיה החדשה במועצה ולחבור לקואליציה רחבה.

ההסכם אותו השיג, נותן במה גם לכוחות מקומיים שלא קיבלו עד היום ביטוי בניהול המועצה, ובקדנציות הקרובות יהיה להם למי לפנות. בזכות אותו הסכם, לועדים המוניציפלים ולישובים הקהילתיים יהיה מקום בניהול המועצה, והזירה לא תשאר רק לבריתות הישנות של הקיבוצים והמושבים והדילים שמותירים את כולם מאחור- זה ייגמר.

צור הדסה למשל תזכה לראשונה לתקציב ניהול עצמי וסגן מטעם הישוב, ולא רק תושבי צור הדסה יכולים להיות מרוצים אלא גם ההרחבות, הישובים הקהילתיים והערביים שיקבלו ייצוג טוב יותר לאינטרסים שלהם בהנהלת המועצה.

הסכם האיחוד של מגנזי וויזל הוא עוד אבן דרך לקראת הקדנציה הבאה במטה יהודה והוא מצטרף להסכמים עם תנועת המושבים והקיבוצים במועצה, בתקווה שהמהלכים הללו יובילו להקמה של קואליציה רחבה שתדאג לכולם ולא כפי שהיה עד כה.

ויזל קיבל שותף רציני שגם יוכל למנף את החיבור שלו אל הפעילות ברמה הארצית לקידום נושאי ההסדרה של פיתוח המושבים והקיבוצים במועצה מול מינהל מקרקעי ישראל וגופי התכנון.

בזכות הבחירות המוניצפאליות, אני מסתובב בהרבה ישובים בשבועות האחרונים (לא רק במטה יהודה...), תומך ומחזק מועמדים ברשויות המקומיות. אנחנו רואים תופעה של כמות מתמודדים חריגה ברשויות- כולם רצים לרשות, כולם הכי טובים וכל האחרים הכי רעים. אני בתחושה, שבסופה של מערכת בחירות הזו, כאשר נגיע לשלב הסיכומים, נגלה כי הגענו ל'סיבוב שני' ביותר מדי רשויות, לדעתי הרבה יותר מאשר אי פעם בהיסטוריה של השלטון המקומי בישראל.

ומול המגמה הזו, אני מסיר את הכובע בפני ויזל ומגנזי על השותפות ביניהם במטה יהודה ועל זה שידעו לשים בצד את האגו ולחבור יחד. כמו ביישובים אחרים בארץ, היריבים הפוליטיים שלהם במטה יהודה מנסים למכור סיפורים על דילים ושחיתויות, אבל אני שמלווה במשך שנה את העבודה מול שניהם יודע להגיד לכם שמדובר בהשמצות ריקות מתוכן.

מצביעי מטה יהודה יכולים עכשיו לבחור במועמד על בסיס ייצוג אמיתי לכולם ולא על בסיס דילים בין קבוצות אינטרס ותיקות. אני מאחל להם בהצלחה, ומאחל לנו, תושבי המועצה, שנזכה לקדנציה של ניהול תקין וקידום עניינים עבור כלל התושבים חדשים וותיקים כאחד.

אני אתכם!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 380. הגיבו: 15. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

אז כמה זה 2+2?
———
בעידן שבו מכתיבים לנו מציאות מדומה, חשובה לנו האמת והעובדות האמיתיות.
זה חשוב תמיד ועוד יותר בעת בחירות.
אסור לנו לתת לשיח ה"עובדות האלטרנטיביות" להפוך את מערכות הבחירות שלנו להתנערות מוחלטת מהצורך להתווכח על עובדות אמיתיות.
גם כשבוחנים מפלגות ומועמדים וגם כשמדברים על עשייה, תבדקו ותשוו אל תאמינו לכל פוסט והודעת וואטסאפ ממקור לא ברור.

מתוך חוג בית שהתקיים בהוד השרון.


אהבו: 24. הגיבו: 11. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

היום בבוקר יצאתי ביחד עם חברתי לסיעה ח"כ מירב בן ארי - Merav Ben Ari לסיור ברחוב ביאליק ברמת גן עם המועמד כרמל שאמה הכהן ועשרות פעילים.
עברנו בין בתי עסקים רבים, מסעדות, מספרות וחנויות רבות.
אין ספק שמדובר בעיר מלאת חיים אך עם זאת צריכה שינוי וראש עיר שרואה לנגד עיניו את התושבים.
מצב הרחובות הראשיים בעיר לא טוב, צריך לטפל בחניה בתשתיות ובאירועים מושכי קהל, כרמל יעשה את זה.
אני מאחל המון הצלחה לכרמל ותודה לתושבי העיר שקיבלו אותי בברכה.
שבת שלום!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 175. הגיבו: 53. שיתפו: 20.
{% trans 'Tags' %}:

אחד המנהגים המרכזיים בחג הסוכות הוא נטילת ארבעת המינים.

במדרשי חז"ל מוסבר כי ארבעת המינים (אתרוג, לולב, הדס, וערבה) מסמלים את השבטים השונים בעם ישראל, כל אחד על פי התכונות והמעלות השונות שלו- האתרוג בעל טעם וריח, ההדס הוא בעל ריח אך חסר טעם, הלולב בעל טעם אך חסר ריח, והערבה חסרת טעם וריח.

מצוות ארבעת המינים לא יכולה להתקיים בלי אחד המינים, ככה גם אנחנו כחברה זקוקים למגוון דעות, מחשבות ותרבויות. כולנו אנשים שונים ובעלי תכונות ודעות שונות, ובלי אחד המינים, בדיוק כמו ארבעת המינים, החברה מתקשה להתקיים.

בפתח השנה החדשה, ולקראת חג הסוכות, אני מאחל שנדע להיות מאוחדים יותר ולמצוא טוב גם במי ששונה מאיתנו. לחפש לא את מה שמפלג בינינו וגורם לחברה הישראלית להיות מפוזרת ומפורקת, אלא את מה שיכול לחבר בינינו ולהפוך אותנו לאגודה אחת כמו ארבעת המינים.

חג שמח!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 32. הגיבו: 11. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

ממשיכים להילחם בשביל הזוגות הצעירים.
----
לא משנה כמה בעלי אינטרס יחשבו אחרת ויהפכו את המספרים- מחירי השוק בירידה.
שוק הדיור שונה ב-180 מעלות מזה של לפני שלוש שנים וחצי, אז נכנסנו לתפקיד, אמרו שמחירי דיור תמיד יעלו, שזוגות צעירים לא יקנו דירה, ומשקיעים לא ייצאו מהשוק- אז אמרו.
יש מי שינסה לצנן את הנתונים, אבל יש את האמת.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 535. הגיבו: 40. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

בפיגוע הדקירה הקטלני הבוקר בצומת גוש עציון נרצח ארי פולד.

ארי לא הניח למחבל ונלחם בו גם אחרי שתקף ודקר אותו. בשארית כוחותיו האחרונים ורגע לפני שהתמוטט ארי ז"ל הספיק לרדוף אחרי המחבל ולירות בו.

ארי הוא אחיו של חברנו איתן, דובר ח"כ בצלאל סמוטריץ'. אני שולח תנחומים לאיתן ידידי, ומשתתף בצער משפחת פולד.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 11. הגיבו: 1. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

אל תקנו את הכותרות, קנו את הירידות בשוק הדיור!
מתוך ראיון ששודר ברדיו 102FM >>
---
לכתבה נוספת בנושא באתר גלובס: https://bit.ly/2p9o3zq


אהבו: 24. הגיבו: 14. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

שנה אחת - כל כך הרבה הישגים!
שתהיה לנו שנה טובה אפילו יותר מקודמתה! חג שמח!


אהבו: 37. הגיבו: 12. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

כחלון הוא שר אוצר של מעמד הביניים.

השתתפתי היום בוועידת המשפיעים של חברת החדשות.

אמרתי שם כי מצב המשק הוא הטוב שהיה מקום המדינה וכי מדיניות שר האוצר משה כחלון פותרת בעיות של עשרות שנים.

כחלון הוא שר אוצר של מעמד הביניים ולא של הטייקונים- הוא נלחם במה ששרי אוצר אחרים פחדו ומזיז את הגבינה מאזור הנוחות של בעלי הכוח במשק.

מצב הכלכלה פעם היה טוב כמו בתקופת כחלון?! לא. אנחנו רוצים כלכלה חברתית ומחירים הוגנים ונמשיך להילחם על זה.


אהבו: 51. הגיבו: 28. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}: