הליכוד

11,527 ( +1.41% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

נורית קורן / הליכוד באתר כנסת פתוחה

  נורית קורן בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 25 במאי 2018 18:12. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 27 במאי 2018 07:05


שבת שלום לכל בית ישראל!
קראתי הבוקר את הטור השבועי של חנוך דאום - Hanoch Daum (שעלה גם בעמוד הפייסבוק שלו) והייתי מוכרחה לשתף אתכם!
אני מאמינה שהדבר החשוב ביותר שמקנה לנו כוח מנטלי הוא איחוד העם, יש לנו מספיק שסעים בחברה שאנו צריכים לאחות - אנחנו לא צריכים עוד פילוג!

1
כמה שמחתי כאשר נטע ניצחה בארוויזיון. שמחתי בכל ליבי. בביתי בגוש עציון האורות דלקו. גם בבתים הסמוכים היו אורות. כשהתברר שקפריסין קיבלה פחות נקודות מאיתנו מקולות הקהל, הרעש נשמע למרחוק. קפצנו עד הגג. כמו כולם. זה היה רגע מיוחד. רגע שנזכור. אבל למחרת, בעודי באופוריה של הזכייה, נתקלתי בסטטוס שפרסמה חברת הכנסת סתיו שפיר ואני מודה שהדברים שהיא כתבה הכאיבו לי. מה שניצח אתמול, כתבה שפיר, זה כל מה שביבי בנט והסמוטריצים מנסים להרוס לנו, ומיד הוסיפה שלא במקרה החגיגות היו בכיכר רבין ולא בישיבת עלי. איזה משפט מכוער. בתחילת הסטטוס היא הספיקה לכתוב שהניצחון הוא נגד הפלגנות והופ, משפט לאחר מכן החלה לפלג. במקום להשאר לרגע אחד עם הניצחון הזה, שבאמת כל אחד יכול להזדהות עימו, במקום לקבל בברכה את העובדה שדתיים וחילוניים, ימניים ושמאלניים, מסורתיים ולהט״בים שמחים יחד עם נטע, סתיו הסבירה למי השמחה הזו שייכת (לה ולמי שחושב כמותה), ולמי לא.
כי את זאת יש לדעת: כאשר סתיו שפיר כותבת שהניצחון הוא כל מה שביבי בנט וסמוטריץ לא רוצים שיהיה פה, היא לא יוצאת רק נגד שלושתם אלא בעצם מבקשת להדיר את הציבור הגדול שתומך בהם, משמחת הארוויזיון. אבל מי שמך, גברת שפיר, לקבוע למי שייכת השמחה ולמה בעצם מבחינתך אני ושכניי בגוש עציון, שחלקנו הצביע לאותם ביבי ובנט, לא רשאים לחגוג? ומאיפה בכלל הסקת שבכיכר לא היו ליכודניקים שהלכו להתקרחן עם זכייתה של נטע? כי אני מכיר לא מעט כאלה שהיו שם, אחד מהם חייל בחופשה (בחור חילוני אגב), שהצביע לבנט ובליל הזכייה שלח לי בווטסאפ תמונה שלו בבריכה בכיכר: האם היה עליו לבקש ממך אישור קודם לחלוק עימך את השמחה?

2

תגידי סתיו, השמחה שלך לא הייתה שלמה אם לא היית דורכת בסטטוס על תלמידי מכינת עלי? מה הם עשו לך בכלל, הילדים המצויינים האלה, הערכיים כל כך, שמשרתים ביחידות המובחרות ביותר ומשתלבים בדרג הפיקודי של הצבא שלנו? אולי תבררי האם אי פעם בעשרים השנה האחרונות היה איזה מפקד שהגיע מעלי שהייתה איתו בעיה כלשהי, בתחום של הדתה או שילוב נשים, לפני שאת יורדת לחייהם? נכון, יש שם שניים או שלושה רבנים שמעבירים שיעורים פרובקטיביים ואמרו דברים מופרעים לגמרי, גם בעיני זה מקומם, אבל למה בעצם את צריכה לפסול ולהוציא ממתחם הלגטימיות אלפים רבים של בוגרי המכינה הזו, שהם באמת מלח הארץ, ולמה הדבר שהכי דחוף לך יום אחרי הארוויזיון זה להסביר שהם לא חלק מהחגיגה? אדרבה: את אמורה להתעודד ולשמוח מכך שחגיגה ליברלית כל כך נחגגת בישראל, אולי זה אומר שבכל זאת קץ הדמוקרטיה שחברייך חוששים ממנו (או חוששים לכאורה, כאמצעי ניגוח) לא כה קרוב?
אני ראיתי אנשים דתיים שמחים עם נטע. ראיתי מתנחלים שמחים איתה, ראיתי עשירים ועניים, וראיתי, ממש בעיני, איך לכמה רגעים, היינו יחד. אבל את לא היית מסוגלת להחזיק את הרגע הזה. כי יותר משאת חוששת משני רבנים מעלי, את חוששת מהתלמידים שלמדו שם. ובמקום להיות שמחה מכך שהם שותפים איתך בשמחת הארוויזיון- את נבהלת מזה.
הקשבת בכלל לנטע? למה שהיא אמרה לגבי האחר? כי נראה שהאחר, סתיו שפיר, מבהיל אותך. אם הוא לא היה מבהיל אותך היית מתווכחת איתו- אבל לא שוללת ממנו את הזכות לשמוח. ולא רצה דקה אחרי הזכייה להוציא אותו ממעגל החוגגים.

3

ואת לא היית לבד ברגע הזה, סתיו שפיר. גם ח״כ סמוטריץ נהג כמוך. אני יודע שהיית רוצה לחשוב שסמוטריץ הוא הדבר הכי רחוק ממך, אבל יש לי בשורה לא פשוטה עבורך: כמי שקרוב יותר אלייך בנושאי דת ומדינה וקרוב יותר לסמוטריץ בסוגיית האין פרטנר, אני חייב לומר שבלא מעט מובנים אינכם שונים כל כך זה מזה. בשניכם יש את אותו דבר צורמני- קושי לקבל את האחר, הוא את החילוני הליברלי ואת את הדתי שמרני. לכן לא התפלאתי כשהתברר שגם סמוטריץ לא יכל להיות לרגע עם השמחה של הארוויזיון. גם הוא היה חייב לפלג. הוא בירך את נטע, ואז מיד שלח עקיצה לתמר זנדברג על כך שהטקס יהיה בירושלים, אז אולי גם אליו היא לא תגיע. מה הקשר, ח״כ סמוטריץ? מדוע אתה לא יכול לאפשר לשמחה להיות נוכחת פה בלי לעשות עליה סיבוב פוליטי, בלי לעקוץ את יריביך? איך לקחת ניצחון כל כך מתוק למסע המפותל הזה שבסופו זנדברג נקטלת? איך עמדתה לגבי השגרירות בירושלים קשורה פה בכלל?
אבל אתם יודעים מה מנחם אותי? שהעם בישראל שמח ביחד. אלה אתם, שפיר וסמוטריץ שרבתם. לא אנחנו. הסתכלתי על יואב צפיר, דורון מדלי וחברי המשלחת. עקבתי אחריהם. הם ביטאו פאן טהור. הם הבינו שמותר בישראל שיהיו איים של שמחה שמנותקת מהמחלוקת הפוליטית. הם הבינו שמותר לנו להתענג יחד ולהניח לרגע בצד את העמדות השונות שיש לנו בנושאים רבים. הם הבינו שהאנשים פה מסוגלים לקום בבוקר ולשמוח גם בלי שהם מציינים כמה הם שונאים את האחר.

4
זה בעצם לוז הענין: אם אני רואה אדם חילוני מגיע לבית כנסת להגיד קדיש, ליבי מתרחב. אני לא חושב על כך שיש סתירה בין אורח חייו למעשה הזה, אלא מתרגש מכך שהוא מבטא את הכבוד לבן משפחתו שנפטר, באמירת קדיש בבית הכנסת. ואם אני רואה חרדי מסתופף יחד עם ישראלים רבים בהופעה של שלמה ארצי בירושלים, אני שמח. אני מרגיש קרוב אליו. במוחי לא עוברת המחשבה על כך שאולי אותו חרדי באורח חייו מדיר נשים או לא מתגייס, אלא מחשבה אחרת חולפת בי: הנה יש סיכוי. הנה יש ממשק. הנה משהו חדש ואחר שעשוי להתחיל. כך עובד הראש שלי ושל לא מעט אנשים שאני מכיר: כשאנו רואים ניצוץ אנחנו מברכים עליו, לא מדכאים אותו. אבל לא כך חברי הכנסת סמוטריץ ושפיר. במקום שסתיו שפיר תחבק את העובדה שגם דתיים חוגגים ניצחון של אישה בתחרות מגה ליברלית, ובמקום שסמוטריץ ישמח שגם שמאלנים שמחים שאירופה תעלה בשנה הבאה את ירושלים על ראש שמחתה, כל אחד מהם קופץ כדי לפלג ולתקוע עוד טריז בין הציבורים שחיים פה בישראל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 126. הגיבו: 52. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

דיברתי אתמול במליאת הכנסת על הצער הגדול של המשלוחים החיים וזאת בהמשך להצעת החוק שיזמתי המיועדת להפסיק את הסבל החמור והמיותר שנגרם למאות אלפי בעלי חיים שמיובאים לישראל.
גם הרבנים הגדולים טוענים: "אין זו דרכה של תורה ואין זה מן המוסר האנושי להתיר צער בעלי חיים כל כך קשה"

אנונימוס לזכויות בעלי-חיים | ישראל נגד משלוחים חיים - Israel Against Live Shipments


אהבו: 71. הגיבו: 27. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}:

כולנו מכירים את הסיטואציה שבה אנו ממתינים ומתייבשים על קו הטלפון כדי לקבל שירות.
אבל כאשר נציגי השירות רוצים למכור לנו מוצר - זמן ההמתנה יורד פלאים.
כחברה בועדת הכלכלה של הכנסת, אני תומכת בהצעת החוק של חה"כ איתן כבל שקובעת כי גם בנושאים של חשבונות, תמיכה טכנית ובקשות לסיום התקשרות (ניתוק) נהיה זכאים לקבל מענה מהיר ואנושי.


אהבו: 79. הגיבו: 9. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

בעקבות חשיפת תחקיר חי בלילה - נדב בורנשטיין בנושא היעלמות תינוקות מבית חולים השרון, יזמתי דיון שבו נחשפנו לעדויות חדשות ומזעזעות ממשפחות הילדים שנעלמו.
לאחר תום הדיון שיגרתי מכתב לשר לבטחון פנים, גלעד ארדן | Gilad Erdan בדרישה לקבל חומרים ולדעת מה עלה בגורל החקירה המשטרתית שנפתחה עוד בשנת 82' ולחדש את החקירה לאור הדברים שנשמעו בדיון.

בנוסף, שלחתי מכתב גם לסגן שר הבריאות ליצמן, שבו דרשתי שמשרד הבריאות יפתח בחקירה יזומה על מנת לגלות מה עלה בגורל התינוקות.

כפי שכבר אמרתי בעבר - לא ארפה מהנושא עד שנגיע לחקר האמת!


אהבו: 102. הגיבו: 33. שיתפו: 65.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 0. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

"וְחַג שָׁבֻעֹת תַּעֲשֶׂה לְךָ בִּכּוּרֵי קְצִיר חִטִּים וְחַג הָאָסִיף תְּקוּפַת הַשָּׁנָה"
🌾🌼 חג שבועות שמח לכל בית ישראל 🌾🌼

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 179. הגיבו: 20. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

הגעתי למגדל העמק לאירוע 'בימת הכנסת' שמאפשר לפגוש תושבים מכל הגילאים ולדון בפעילות הכנסת.
על הדרך פגשתי גם כמה מנהיגים דגולים משכבר הימים😉

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 44. הגיבו: 2. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

צפו בראיון שלי לאורלי וגיא שנערך הבוקר בעקבות הדיון שיזמתי אתמול בכנסת בנושא דיכאון לאחר לידה>>>

אמא יקרה - עמותה לחוות קושי רגשי/דיכאון בהריון ולאחר לידה -ע"ר | נשים מדברות אִמָּהוּת


אהבו: 46. הגיבו: 8. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}:

כיו"ר ועדת המשנה לרפורמה בבריאות הנפש, יזמתי היום דיון שבו חשפתי לראשונה מחקר חדש ומדאיג העוסק בדיכאון בקרב נשים בתקופה שסביב הלידה.
לצערי, לאורך השנים הנושא הוזנח ובעקבות כך גם המודעות הירודה והטיפול מטעם הגורמים המקצועיים לוקה בחסר.

לכן, כפי שציינתי בדיון עצמו, לא ארפה מהנושא ואפעל למען סיוע אל מול הגורמים הרלוונטים לטובת אותן נשים שסובלות מדיכאון בתקופה שסביב הלידה.

צפו בקטע מתוך הדיון שהתקיים היום בו ימית אורבין, יו"ר ומייסדת עמותת אמא יקרה - עמותה לחוות קושי רגשי/דיכאון בהריון ולאחר לידה -ע"ר , משתפת אותנו בסיפור האישי שלה.


אהבו: 28. הגיבו: 2. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

שִׂמְחוּ אֶת יְרוּשָׁלַ‍ִם וְגִילוּ בָהּ כָּל אֹהֲבֶיהָ שִׂישׂוּ אִתָּהּ.

ירושלים לובשת חג - זהו יום היסטורי למדינת ישראל ועם ישראל!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 688. הגיבו: 16. שיתפו: 22.
{% trans 'Tags' %}: