הרשימה המשותפת

28,891 ( +1.22% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

עאידה תומא סלימאן / הרשימה המשותפת באתר כנסת פתוחה

  עאידה תומא סלימאן בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 20 ביוני 2018 19:57. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 21 ביוני 2018 07:05


مستمرة في النضال من اجل وسائل إضافية لحماية حياة النساء

לפני חצי שנה ישב השר לביטחון פנים בועדה לקידום האישה והודיע שאפשר להפיץ את תזכיר החוק לשימוש באזיקים אלקטרוניים כלפי גברים אלימים, הצעת חוק שלי שעברה בקריאה טרומית לפני שנה כבר. ריבונו של עולם, 16 נשים נרצחו מאז שנאמרו הדברים בוועדה בראשותי, איך עדיין אין התקדמות מאז, ככל הנראה שלשרים האחראיים אין תחושת חירום נוכח המצב, ככל הנראה 16 הנשים שאיבדו את חייהן לא מספיק חשובות לשרים בכדי להכריז על מצב חירום. אמרתי היום בועדה ואני מדגישה, ההצעה הזו יכלה אולי להציל את הנשים שאיבדו את חייהן ואפילו אם היא הייתה מצילה רק אישה אחת היה כדאי לחוקק אותה.
מבטיחה להמשיך להיאבק למכן יותר אמצעים להגן על הנשים, מגיע לנשים לחיות ללא פחד, ללא דאגה וללא החשש המתמיד שכל דקה יכולה להיות גם האחרונה.


אהבו: 51. הגיבו: 6. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

(עברית⬇️)
زرنا اليوم، النوّاب في القائمة المشتركة، عشيرة عرب الجهّالين في الخان الاحمر المهدد بالهدم الفوري وبتشريد سكّانه.

حواليّ المائتين من فلسطينيي النقب، هجروا قسرًا الى الخان على يد السلطات الاسرائيلية عام ١٩٥٣ يعيشون في الخان تحت ظروف حياتية ومعيشية صعبة، ومقطوعون عن الكهرباء والمياه، يقفون اليوم امام خطر هدم بيوتهم ومدرستهم التي يتعلّم بها ١١٩ طالبًا وطالبة.

قضيّة الخان الاحمر ليست انسانية فقط، انما هي قضية سياسية من الدرجة الاولى اذ ان سلطات الاحتلال ترى بالخان الاحمر، الذي يربط بين شماليّ وجنوبيّ الضفة الغربية، عائق امام مخططات وسياسات توسيع المستوطنات وترسيخ الاحتلال. هدم الخان هو جريمة حرب ستدفع ثمنها اسرائيل، وهو اجهاض لأي حل سياسي يضمن للشعب الفلسطيني حقّه بتقرير مصيره واقامة دولته الفلسطينية.

ביקרנו היום, חברי הכנסת מטעם הרשימה המשותפת, את שבט ערב אלג'האלין שגרים על אדמות ח'אן אלאחמר בגדה המערבית ונמצאים תחת סכנה מיידית של פינוי.

כ-200 פלסטינים שגורשו מהנגב בשנת 1953 ע"י הרשויות הישראליות ויושבו בח'אן אלאחמר, חיים בתנאים קשים ועוני מחפיר, ללא חשמל או מים. ממשלת ישראל, בהכשרת בג"צ, עומדת לפנות את הכפר, לנשל את התושבים מאדמתם ולהרוס את בתיהם ואת בית הספר האקולוגי בו לומדים כ-119 תלמידי ותלמידות האזור כולו.

האיום בפניו עומדים תושבי הכפר ח'אן אלאחמר אינו רק אסון הומניטארי, אלא גם ובעיקר פשע מלחמה שיוביל לאסון פוליטי. ממשלת נתניהו רוצה את הפרוזדור שמחבר את צפון הגדה לדרומה, נקי מפלסטינים, בכדי להרחיב את מפעל ההתנחלויות שלה ולטרפד כל סיכוי להקמת המדינה הפלסטינית העצמאית.


אהבו: 161. הגיבו: 12. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

قدمت اليوم مشروع قانون يطالب بمنع قطع المياه عن التجمعات السكنية كأداة لجباية ديون السلطات المحليّة من المياه.
قُلت امام الهيئة العامة للكنيست أن قطع المياه عن جميع مواطني البلدة، بدون التمييز بين من دفع ومن لم يدفع، وبدون الفحص فيما اذا كان هناك خلل في عمل السلطات المحلية حتى تتراكم هذه الديون، هو عقاب جماعي غير أخلاقي.
الائتلاف الحكومي اسقط هذا القانون، بالرغم من انه قانون يحمي مواطني الدولة جميعا، عرب ويهود!


אהבו: 91. הגיבו: 7. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

בתום היום הסוער הזה בו התקיים דיון בנושא נשים עזתיות בצל המצור, חשוב לי לומר שלמרות כל הצרחות וההתלהמות, מרגיע אותי קצת שהצלחנו לשבור את השתיקה הרועמת סביב אחריות ישראל על קריסת הרצועה תחת המצור.

הדיון היה קשה וכואב, נשים מובטלות החיות בעוני מחפיר, מפוצלות ומבודלות מבני משפחותיהן, נשים חולות סרטן שממתינות חודשים ארוכים לאשרת כניסה מיוחלת בתקווה שיוענק להן טיפול שיציל את חייהן.
כל הכאב הזה לא נגע לליבם של חברי כנסת שמסרבים להפנים שממשלת ישראל אחראית על המצב הזה.

האטימות וקהות החושים היום מצד מספר חברי כנסת, כשדיברנו על רזאן אלנג'אר, הפרמידקית שנרצחה בדם קר תוך כדי מתן סיוע לפצועים, פשוט נוראית!!

בכל זאת, את המצור על האמת הצלחנו לשבור, ויחד, נמשיך במאבק הצודק להסרת המצור על עזה, סיום הכיבוש והקמת המדינה הפלסטינית ובירתה ירושלים המזרחית, לצד מדינת ישראל. רק אז, יוכלו שני העמים לחיות בשקט ובשלווה.


אהבו: 153. הגיבו: 21. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

עברית בהמשך

اللجنة لمكانة المرأة والمساواة الجندرية برئاستي ستعقد يوم الاثنين المقبل، ٤.٦.١٨، جلسة هامة تحت عنوان 'وضع النساء في غزة قي ظل الحصار'. هذه الجلسة الهامة اشعلت غضب الكثيرين من نوّاب الكنيست ووسائل الاعلام العبرية. منذ ساعات الصباح الباكر وأنا اتلقى توجهات تتمركز حول "كيف تطرح على طاولة الكنيست الاسرائيلي قضية النساء الغزاويّات وما علاقة اسرائيل بالنساء في غزّة، خاصة بعد التصعيد الاخير"

هذا جزء مما قلته:

*اللجنة برئاستي لم تتوانَ عن طرح أي قضية هامة تتعلّق بالنساء، خاصة النساء المستضعفات.
*التجربة والواقع اثبتا بوضوح وبطريقة مؤلمة أن أمن وأمان النساء في اسرائيل وفي جنوب البلاد خاصة مرتبط بوضعيّة النساء في غزّة وبإستمرار الحصار. عندما تعاني النساء في غزة تحت حصار غير انساني، لا مفر من أن يؤثر ذلك على امن سكّان الجنوب. هذا ليس كلامي انا فقط، هذا ما قاله كبار الخبراء الاسرائيلين الذين حذروا من تدهور الاوضاع في غزّة.
*حكومة اسرائيل مسؤولة عن تدهور الاوضاع الانسانية في غزّة، بما في ذلك منع الحركة والتجارة من والى خارج القطاع، تحديد الكهرباء ل٤ ساعات يومية، البطالة وغيرها. سياسات الحكومة هذه يجب ان تناقش في الكنيست اولًا، لهذا لا افهم الادعاء انه لا علاقة لوظيفة لجنة مكانة المرأة بوضعية النساء الغزّاويّات.
*مشاركة النساء في الحياة والقضايا السياسية، هي احد اهم اسس النسويّة التي اؤمن بها. دور النساء وتأثيرهن على حل النزاعات السياسية وبناء السلام هام جدًا.

הוועדה לקידום מעמד האישה תקיים ביום שני הבא, 04.06.18 דיון חשוב בנושא 'מצבן של נשים עזתיות בצל המצור על עזה'.
דיון זה עורר זעמם של חברי הכנסת, חברי הוועדה, ואת התקשורת הישראלית. מהבוקר הדיון סובב סביב "למה בכנסת ישראל, נידון מצבן של נשות בעזה? במיוחד עכשיו נוכח ההסלמה האחרונה"

אז הנה תשובתי:
* הוועדה בראשותי לא פסחה על שום סוגייה חשובה בנושא נשים, בעיקר נשים מוחלשות.
*המציאות הוכיחה, בדרך הקשה, שיש קשר בין מצבן של נשים ישראליות למצבן של נשים בעזה! כשנשים עזתיות סובלות, וכשעזה קורסת תחת מצור בלתי אנושי, זה ישליך על ביטחונם של תושבי הדרום. זה לא רק אני אומרת, אלא גורמים ישראלים בכירים התריעו מהדרדרות זו.
* ישראל אחראית על הידרדרות המצב בעזה, לרבות הגבלה על תנועת אנשים וסחורות, הגבלת החשמל ל4 שעות ביממה, אבטלה ועוד. מדיניות זו ראוי שתידון דווקא בכנסת בישראל, לכן תמוהה בעיני הטענה שהוועדה לא המקום הנכון לדון בזה.
* מעורבות הנשים בספירה הפוליטית היא מה- א' ב' של הפמיניזם אותו אני מייצגת. לנשים יש תרומה מאוד חשובה בלהביא שיח אחר וראיה אחרת.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,383. הגיבו: 57. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}:

#Gaza #עזה #غزة


אהבו: 404. הגיבו: 23. שיתפו: 28.
{% trans 'Tags' %}:

انتهت قبل قليل مظاهرة كسر الحصار عن غزّة.

ننتظر الان قرار المحكمة بشأن تمديد اعتقال المتظاهرين. الشرطة طلبت تمديد اعتقالهم لخمسة ايّام.

من يجب ان يقبع وراء القضبان هو وزراء هذه الحكومة المجرمة، وليس الشبان الذين يناضلون من اجل انهاء الاحتلال.

הסתיימה לפני זמן קצר ההפגנה בחיפה שקראה להסרת המצור על עזה.

בינתיים מחכים להחלטת בית המשפט בנוגע למעצרם של 19 המפגינים שנעצרו שלשום. המדינה מבקשת הארכה ל- 5 ימים.

מי שצריך לשים אחרי סורג ובריח הם שרי הממשלה הפושעת ולא הצעירים הנאבקים למען סיום הכיבוש.


אהבו: 759. הגיבו: 67. שיתפו: 87.
{% trans 'Tags' %}:

نتظاهر الان، عربًا ويهودًا لنقول لهذه الحكومة بصوت واضح أن كل محاولات التخويف وكم الافواه لن تثنينا عن نضالنا ضد الاحتلال وضد الحصار على غزّة.
نحن جزء لا يتجزأ من الشعب الفلسطيني، مستمرين بنضالنا حتى اقامة الدولة الفلسطينية المستقلة وعاصمتها القدس الشرقية.

هذه المظاهرة الجبارة هي رد صارخ بوجه كل من اعتقد انه بقمع المظاهرات والاعتقالات يمكنه ان يرهبنا او يعزلنا عن شعبنا وقضاياه.

بعد قليل ستنظر المحكمة بالاعتقالات التعسفية من مظاهرة يوم الجمعة. اعتقالات غير قانونية ويجب اطلاق سراح المعتقلين فورا.

מפגינים עכשיו, ערבים ויהודים, כדי להגיד בקול רם וברור שכל ניסיונות ההפחדה וההשתקה לא ימנעו מאיתנו להמשיך במאבק הצודק נגד הכיבוש ולמען הסרת המצור מעל עזה. אנחנו חלק בלתי נפרד מהעם הפלסטיני, נמשיך להיאבק למען הקמת המדינה הפלסטינית ובירתה ירושלים המזרחית. הפגנה זו היא תשובה נחרצת בפרצופם של כל אלה שחשבו כי בדיכוי הפגנות ומעצרים יבודדו אותנו מכאבם של בני עמנו. עוד מעט ידון בית המשפט במעצרם של הצעירים מהפגנת שלשום. מעצר בלתי חוקי ויש לשחררם לאלתר!"

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 70. הגיבו: 8. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

الآن من الناصرة -
ذُبحت صباح اليوم صبيتان في مقتبل العمر من يافا، على ما يبدو بيد اخيهنّ.
ايضًا في هذه المرّة كان بالامكان تفادي هذه الجريمة البشعة لولا تقاعس الشرطة وسلطات الرفاه الاجتماعي.
لكن لا يمكن ان نتجاهل ايضًا صمت مجتمعنا تجاه قمع النساء بكل اشكاله، والذي بدوره يمهد ايضًا للجريمة القادمة.


אהבו: 451. הגיבו: 25. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

رفيقاتي ورفاقي في الشبيبة الشيوعية، الحرَس الفتي لحزبنا الشيوعي، شكرًا على #شعلة_غزّة الذي حملتموها وطفتم بها قرى وبلدات الجليل، قاطعين ٤٠ كيلومترًا مشيًا على الاقدام، حاملين العلم الفلسطينيّ ومنشدين للاغاني والاهازيج الوطنيّة. #شعلتكم هذه اضاءت حلكة ايّامنا.

افتخر بكن وبكم، بإبداعكم النضالي، بتحدّيكم للشرطة التي حاولت اكثر من مرة منعكم من الاستمرار. دمتكم ذخرًا لشعبنا وقضاياه.

חבריי וחברותיי בברית הנוער הקומוניסטי, תודה ענקית על יוזתמכםן #משואת_עזה , אותה נשאתם לצד דגל פלסטין, והלכתם 40 ק"מ ביישובי הגליל. משואתכם זו האירה את החושך שסובב אותנו.

גאה בכם ובכן, ביצירתיותכם, בעקשנות שלכם אל מול ניסיונות המשטרה להכשיל את מחאתכם נגד הכיבוש ולמען הצדק והחירות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 905. הגיבו: 59. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}: