הליכוד

34,018 ( +0.38% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

שרן השכל / הליכוד באתר כנסת פתוחה

  שרן השכל בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 9 ביולי 2018 14:13. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 ביולי 2018 07:05


צעד קטן במערכה גדולה

היום הצבענו על הצעת החוק הממשלתית לאי הפללת צרכני קנביס. הצעת החוק הממשלתית רחוקה מלהיות כפי שיחלתי, גם לא הייתי אומרת שהיא הצעה טובה, אולם ברור שמדובר באבן דרך משמעותית ביעד שאותו הצבתי לנגד עיני לפני כשנתיים עם הגשת הצעת החוק שלי לאי הפללת צרכני קנאביס.
אני סבורה שלא ראוי להטיל ענישה פלילית על צרכני קנאביס שלא פגעו באף אדם, וצר לי שהשר ארדן לא איפשר צעד משמעותי זה.
גלעד ארדן סרב לקבל את כל ההסתייגויות שלי, כולל הורדת סכום הקנס, ביטול תיקים פליליים לקטינים והפנייתם לטיפול, מחיקת רישומים פליליים מהעבר ועוד תיקונים רבים שנידרשו, למרות שלתיקונים אלו הייתה רוח גבית ממשרד המשפטים, הסנגוריה הציבורית, נציגי ציבור וחברי כנסת רבים נוספים.

ולכן, המערכה עוד לא תמה. ביחד עם כל תומכי אי ההפללה, אמשיך להילחם לשינוי הצעת החוק בכל דרך שעומדת לרשותי, עד לאי הפללה אמיתית.
תודה גדולה לכל מי שלקחו חלק בעשיה: קנאביס הליברלים בליכוד הליכודניקים החדשים התנועה הליברלית החדשה - The Israeli Freedom Movement פורום קהלת Kohelet Forum דקל דוד עוזר, אורן ליבוביץ, נתיב בליכוד פורום מנוף, גיא לרר , Gadi Wilcherski גדי וילצ'רסקי ועוד רבים נוספים.
נמשיך להאבק, עד שננצח.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 84. הגיבו: 11. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

התרגשתי מאוד לעלות הבוקר להר הבית לראשונה לאחר שלוש שנים ולראשונה בתור ח״כית.

הר הבית הוא אחד משני המקומות הקדושים ביותר בהיסטוריה היהודית בת אלפי השנים ועומד בלב התרבות והדת היהודית. המקום המיוחד הזה, הוא חלק בלתי נפרד מהזהות הישראלית שלי ושל יהודים רבים.

הקשר העמוק לירושלים העתיקה נוצר אצלי במהלך שירותי הצבאי כלוחמת במשמר הגבול.
לאחר שהשתחררתי, הייתי עולה להר מדי פעם, ברוב הפעמים עליתי עם דרכון זר שהיה בראשותי, כתיירת, על מנת שלא אאלץ להתמודד עם חיכוכים והקנטות. הייתי מגיעה וסופגת מהאווירה הייחודית.

לפני שהושבעתי לכנסת ידעתי שלא אוכל יותר לבקר בהר בגלל האיסור על חברי כנסת לעלות אליו. יומיים לפני ההשבעה היה ביקורי האחרון והיום הגעתי אליו לראשונה כנבחרת ציבור.

תודה לראש הממשלה שנענה לבקשתי ואפשר את החוויה המיוחדת הזו ותודה למשטרת ישראל ולמג״ב שאבטחו אותנו במקצועיות ובנחישות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 496. הגיבו: 40. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}:

מזמינה אתכם לקרוא טור דעה שכתבתי ל״גלובס״ בנושא המועצות החקלאיות>>

המפתח להצלחה - הסרת חסמים ורגולציה בחקלאות.

העיוותים שנוצרו כתוצאה מהקמת המועצות החקלאיות מקשים על החקלאים ויוצרים עיוותים בשוק.

במדינת ישראל הוקמו מועצות חקלאיות, שאמורות לתכנן את השוק, כמעט בכל תחום.
הכוונה הייתה חיובית: להעניק הגנה לחקלאים ולהבטיח איכות ומחיר הוגן לצרכנים. אך המצב בפועל רחוק כמרחק שמיים מארץ. המועצות ש"פרחו" בארץ בכל תחום - פירות וירקות, חלב, דבש, שמן זית, ועוד, הפכו לטבעת חנק על צווארם של החקלאים.

מסתבר כי מקבוצת חקלאים-ציונים, שמקדמים עבודת אדמה כדי לגאול את אדמות ישראל, שהתכנסה יחד לאיגוד על-מנת להגן על החקלאים וליצור מדד איכותי לייצור מזון, הפכו אט-אט חלק מהמועצות למועדון אקסקלוסיבי סגור, שבו דואגים לחברים ולמקורבים ומעניקים להם רישיונות או מכסות. מאיסוף מסים מהחקלאים למטרות פרקטיות כמו הדברה משותפות, מחקרים, פיצויים לנפגעים, עבודה שיתופית ותמיכה הדדית - הפכו חלק מהמועצות למפעל לג'ובים ולקופה, שכל אחד דואג לקחת כמה שיותר לעצמו.

באותה נשימה, על ענף שהיה משגשג ורווחי בעבר - החקלאות הישראלית - הועמסו מסים, היטלים ועוד תוספות מסים על עובדים זרים בענף, שמגיעים למאות אלפי שקלים בשנה. ירידה ברווחיות וקשיים שונים בענפי חקלאות שונים, הובילו לכך שכל מס נוסף שהמדינה כופה על החקלאים, מעמיק יותר את שקיעתם.

לשם הדגשת האבסורד - עד היום מגדלי הפירות נדרשו לשלם למועצה מס על כל דונם של מטע או שטח חקלאי שבבעלותם. כך למשל, חקלאי שמגדל בננות נכנס לחובות, משום שמטעיו נפגעו ממכת קור, והוא לא מכר בננה אחת, ייאלץ להיכנס לחוב גדול יותר כדי לספק את המועצה.

והנה בשורה: השבוע התקבלה בוועדת הכלכלה הסתייגות לתיקון העיוות; ומהיום החקלאים ישלמו למועצה היטל, רק על-פי כמות הסחורה ששווקה בפועל. כך רק אם יהיה לחקלאי רווח, הוא יצטרך לשלם.

אמנם בשוק שבו ישנם מוצרים מתכלים, יש צורך בתכנון מסוים. אך בעולם גלובלי, שבו קשה לחסום מידע, שירותים, מוצרים וכמעט הכול נמצא בלחיצת כפתור, תכנון חסמים, מסים ורגולציה שמטרתה להקשות על הצרכנים, מתייתרת; ואפילו היא כמעט בלתי אפשרית.

הניסיון להותיר את תכנון השוק ברמה ריכוזית, ולנסות לעקוף אותו עם מנגנונים מיותרים, לא צלח, ורק פגע בחקלאים ובצרכנים. כאשר מועצת החלב הפעילה נוסחה "גאונית" להשאיר את התכנון בשוק החלב, ותוך כדי כך לייצור תחרות מתמדת בין כלל החקלאים, היא קיבעה את התמורה לחקלאי עבור ליטר חלב, בשווי הממוצע של עלות הייצור מכלל החקלאים. בכך, יצרה המועצה מציאות בלתי אפשרית שבה 50% מכלל החקלאים, יספגו כמעט תמיד בהפסדים, ולא יוכלו להרוויח. כך הובילה מועצת החלב למצב שבו רבע מהרפתות נסגרו בשנים האחרונות.

פתיחת השוק לתחרות לא צריכה לגרום לחקלאים לקרוס. היא אמורה לתת לאלו שעובדים קשה ומתייעלים, אפשרות להרוויח טוב! זה בלתי אפשרי לנסות להמציא את הגלגל כל פעם מחדש במדינה. עלינו לבחור בין שוק ריכוזי מתוכנן, שבו הציבור נדרש לשלם מחיר יקר על סל המזון כדי לתמוך בחקלאות כביטוי לערך מוסרי, ציוני, ערכי - לבין כלכלה ליברלית פתוחה שבה נהנה הצרכן ממגוון ומתחרות המובילים להוזלת המוצרים.

בגישה הליברלית, המדינה מאפשרת לחקלאים לנהל בעצמם את עסקיהם, וגם מפסיקה להתייחס אליהם כמסחטת כסף. היא מפסיקה להטיל על הפועלים מסים של מאות אלפי שקלים בכל שנה; ולטרטר אותם במרוץ אחר רישיונות לציוד חקלאי. המדינה מפסיקה להשתמש בהם כשוטרי הגירה ולהערים עליהם קנסות של מאות אלפי שקלים בשל תקנות איכות סביבה, שהמדינה בעצמה לא מצליחה לפתור.

אני את בחירתי עשיתי.

אילו החקלאים שלנו ישוחררו מנטל הביורוקרטיה, המיסוי והרגולציות הבלתי מוצדקות, הם יוכלו להתחרות בארץ ובעולם, בזכות הסרת החסמים האלה, וכך נצא כולנו נשכרים. הצרכנים, הרשתות וגם החקלאים, שיוכלו להפוך לתחרותיים בקנה-מידה עולמי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 231. הגיבו: 11. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

סיכום שבועי 17-23.6:

ביום ראשון בבוקר הצטלמתי לתכניתו של הקוסם חזי דין בקשת. לאחר מכן קיימתי ישיבת לשכה ובהמשך נפגשתי בכפר יהושע עם קבוצת חקלאים מקומיים. שמעתי מהם על הקשיים הרבים שעומדים בפניהם וסיפרתי להם על הפתרונות שאני מקדמת בכנסת.
בערב קיימתי מספר פגישות פוליטיות.

ביום שני בבוקר נכנסתי לדיון בועדת הכלכלה בנושא תיקון לחוק מועצת הצמחים. אני פועלת במשך 3 שנים לחיסול המועצה, אך כל זמן שהמועצה עוד קיימת, יש לוודא שהיא ממלאת את ייעודה, דואגת לחקלאים ולאינטרס שלהם. לכן הצעתי לגבות היטלים רק לפי התוצרת ששווקה, כדי לתקן את העיוות בחוק שקובע כי חקלאי ישלם לפי כל דונם שבבעלותו, גם אם לא מכר גרם אחד ולא הרוויח שקל. לשמחתי הצעתי התקבלה. בנוסף הצעתי לנתק את מארג האינטרסים בין המועצה לבין רשתות השיווק, ולגבות היטלים ישירות מהחקלאי ולא דרך רשתות השיווק.
בצהריים נפגשתי עם קבוצת עיתונאים מאיי הפאסיפיק וסיפרתי להם על שיטת הבחירות בישראל, על עבודת הכנסת ועניתי לשאלותיהם על נושאים בסדר היום.
לאחר מכן התראיינתי לאתר הודי ודיברתי על יחסי ישראל הודו ושיתופי הפעולה בתחומי ביטחון, סייבר וטכנולוגיה.
אחר הצהריים נכנסתי לדיונים והצבעות במליאה ובין לבין נפגשתי עם משה ברוקנטל, מנהל ענף הפירות במועצת הצמחים, על מנת לקדם תיקונים שיטיבו עם החקלאים והמשק.

ביום שלישי בבוקר נפגשתי עם שביט מס, ראש המועצה המקומית קדימה-צורן ושמעתי ממנו על פעילותו הנמרצת במועצה ב5 השנים האחרונות. לאחר מכן נפגשתי עם אבי הררי, ראש המועצה המקומית אבן יהודה, וקיבלתי ממנו סקירה על עשייתו וההשקעה האדירה בתחום החינוך, חזות היישוב והביטחון האישי של התושבים.

ביום רביעי בבוקר נכנסתי לדיון בועדת העבודה הרווחה והבריאות בנוגע למודל אי הפללה של השר ארדן. ברור לכל כי מדיניות האכיפה הנוכחית נכשלה, אין הגיון ואין תועלת במדיניות ההפללה. המודל המוצע הוא אמנם רגל בדלת, אך הינו רחוק מלהיות טוב. נציגי משרד המשפטים, נציגי הציבור ונציגי הרשות למלחמה בסמים, המליצו כבר לעבור למודל אי הפללה מלא, אך המודל המובא לפנינו הוא בפועל הפללה עצמית. ‫יש לודא שאכן המודל יוביל אותנו צעד קדימה ולא כמה צעדים אחורה, אלחם בדיוני הועדה כדי להכניס בו שינויים שיקרבו אותו לאי הפללה אמיתית.

לאחר מכן התראיינתי לכתבת מגזין בכאן 11 בנושא הקנאביס הרפואי. דיברתי על הבעיות ברפורמה ובנזקים שנגרמים מבלימת ייצוא הקנאביס.
משם עליתי לדיונים והצבעות במליאה.
בצהריים נפגשתי מנכ״ל וחברי הארגון ״אירים למען ישראל״, שוחחנו על הידוק הקשרים ושיתופי פעולה בהפצת האמת של ישראל בעולם והמלחמה בBDS. בהמשך נפגשתי עם אורי ספיר, סמנכ״ל תנועת השומר החדש כדי לדון בתכנית למיגור הטרור החקלאי ויישומה בשטח.
בערב נפגשתי עם אורלי גל, מנכ״לית עמותת נט״ל ודנו על גיבוש חקיקה שתסייע להלומי קרב.

ביום חמישי ערכתי סבב פגישות פוליטיות.
ביום שבת התראיינתי לאריק וייס בשבת תרבות במזכרת בתיה.

שבוע טוב,
שָׁרֶן הַשְׂכֵּל

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 99. הגיבו: 11. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

ניצחון חשוב לחקלאים, לא מכרתם לא שילמתם!

אתמול, לאחר מאבק ממושך, התקבלה ההסתייגות שלי בועדת הכלכלה, שקובע מועצת הצמחים תורשה לגבות מס מהחקלאי, רק על פי משקל התוצרת ששווקה. בכך תוקן האבסורד שהתקיים עד היום, שהתיר למועצה לגבות מס לא הגיוני, לפי כל דונם שבבעלותו של חקלאי, גם אם לא מכר גרם אחד של תוצרת ושדותיו הושמדו או נשרפו. דבר שהוביל לעליית מחירי המזון והידק את החבל על צאוורם של החקלאים שגם כך מתמודדים עם קשיים רבים.

אין עוררין על כך שיש לסגור את מועצת הצמחים, אך כל זמן שהיא עוד קיימת, יש לוודא שהיא אכן ממלאת את ייעודה ודואגת לחקלאים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 254. הגיבו: 28. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

ראש בראש עם ח״כ מוסי רז - Mossi Raz סיבוב שני.
הצטרפו אלינו>>>


אהבו: 133. הגיבו: 172. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}:

איך שוחקים את החקלאים? גובים מיסים והיטלים לא הגיוניים!
גם אם חקלאי לא מכר גרם אחד מתוצרתו, לא משנה מה הסיבה לכך - השדה הושמד, נשרף או שמחלה תקפה את היבול, הוא עדיין מחוייב לשלם היטל למועצה לפי כל דונם (!) שבבעלותו.
הצעתי לחייב את המועצה לגבות אך ורק לפי משקל התוצרת ששווקה.
לא אהבו את זה, אבל אמשיך להאבק למענכם החקלאים עד שזה יעבור!


אהבו: 182. הגיבו: 21. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

השר ארדן: "המדיניות לפיה שימוש בקנאביס מהווה עבירה פלילית נכשלה" 😑


אהבו: 249. הגיבו: 23. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

ערכנו היום סיור של ועדת חוץ וביטחון בעוטף עזה בעקבות טרור עפיפוני התעברה.

בעוד שצה״ל פועל להגברת ההרתעה ולנטרול חוליות שעוסקות בהכנת עפיפוני תבערה, אנו נדאג שיוקצו תקציבים לשיקום השטחים ולפיצוי החקלאים שיקוזזו מכספי הרשות הפלסטינית.

קיבלנו גם דיווח מראשי הרשויות ושמענו על האתגרים העומדים בפניהם. תושבי העוטף מפגינים חוסן אזרחי יוצא דופן, נספק להם את הכלים שיסייעו להם לדבוק בו.

אבי דיכטר - Avi Dichter

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 138. הגיבו: 17. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

פרשת טיוח ההטרדות המיניות בשב״ס חמורה מאוד, לא רק מעצם הפגיעה בסוהרת, אלא גם מפני שהיא מעלה את השאלה: מי שולט בפועל באגפי הכלא?

קצין המודיעין בכלא גלבוע, בגיבוי שרשרת הפיקוד, סחר בביטחונה של סוהרת כדי לספק מאווייו של אסיר ביטחוני, משום שרצה לשמור על ״שקט תעשייתי״ באגפים ביטחוניים ולהימנע מעימות. אך היכן עובר הגבול? איזה עוד מקרים מטוייחים בכותלי הכלא מתוך חשש מתגובתם של אסירים ביטחוניים? איזה עוד תגמולים מוענקים לטרוריסטים כדי ״לשמור על שגרה?״

רוב האסירים הביטחוניים הינם מחבלים עם דם על הידיים, ההתנהלות הזו מסכנת את בטחון המדינה ואסור לנו להקל ראש לרגע. מדינת ישראל היא הריבון היחיד בבתי הסוהר בארץ!

הגעתי היום לדיון בועדה לביקורת המדינה ומחר אגיע כדי לקבל תשובות גם בדיון בועדת הפנים.


אהבו: 214. הגיבו: 27. שיתפו: 37.
{% trans 'Tags' %}: