המחנה הציוני

25,663 ( +0.41% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

יעל כהן פארן / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  יעל כהן פארן בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 20 במרץ 2018 10:12. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 22 במרץ 2018 06:05


המחנה הציוני עובדים ועובדות למען הציבור!

גאה להיות בחמישייה הראשונה בדירוג הח"כ החברתי, וגאה אפילו עוד יותר ש4 מחבריי במחנה הציוני נמצאים בחמישייה הראשונה!

בתקופה בה הממשלה מפנה עורף לשכבות המוחלשות, לנכים, לפריפריה, לאזרחי ישראל- יש מי שנאבקים למען צדק חברתי, למען אזרחי ישראל כולם.

יש לנו נבחרת טובה ומסורה שעובדת למען הציבור, שרואה קודם כל את טובת האזרח והאזרחית.

ואי אפשר להתעלם מכך שלפיד נמצא במקום האחרון במדד. יש מי שמדבר טוב, ויש מי שעושה שיהיה כאן טוב.

אני מאמינה בנבחרת שלנו, מאמינה שאנחנו האלטרנטיבה האמיתית והיחידה לממשלת הימין.

הירוקה שלך בכנסת,
יעל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 252. הגיבו: 54. שיתפו: 32.
{% trans 'Tags' %}:

ה״משבר הקואליציוני״ של הימים האחרונים רק מחזק את ההבנה שהממשלה, ובמיוחד העומד בראשה, מנותקים מהציבור, ומביאים להידרדרות באמון העם בשלטון ובנבחריו. תקופת נתניהו תיזכר לא רק כתקופה המושחתת ביותר אלא גם כתקופה שבה אמון הציבור במערכת השלטונית הידרדר למימדים מפחידים. זה מסוכן לדמוקרטיה ולמדינה יותר מהכל. צפו בדבריי במליאה.


אהבו: 128. הגיבו: 72. שיתפו: 37.
{% trans 'Tags' %}:

אורי, מעין, שקד, בנותיי היקרות, לרגל יום האישה, כמה מילים אישיות ממני, לכן ולבנות הדור שלכן.

היום מציינים בישראל ובעולם כולו את יום האשה. יום שמוקדש כולו לשיח סביב הכוח הנשי, הזכויות, השוויון המגדרי, הדרך הארוכה שעשינו הנשים לאורך מאה השנים האחרונות אך גם מציינים את העבודה הרבה שעוד נותרה לנו לעשות.

נכון, לא נולדתן לעידן חשוך של שיעבוד או ניצול מחפיר, ואתן קוצרות היום המון פירות שזרעו עבורכן ועבור נשים רבות את הדרך, בעמל רב יש לומר, נשים שסללו כמה וכמה דרכים בדרך לניפוץ תקרת הזכוכית, אבל כאמא שלכן וכאישה שבעצמה נאבקה במעלה דרכה המקצועית אני אומרת לכן: עוד רבה וארוכה הדרך.

העולם עדיין נשלט על ידי רוב גברי, שלעיתים מאפשר לעצמו לקבע אותנו הנשים ולצמצם אותנו למרחב קטן או תחום מסוים, אבל העולם משתנה, משתנה מהר מאד.

השבוע, באחד הימים שחזרתי מאוחר מיום דיונים ארוך במליאת הכנסת, כבר הייתן במיטות, רדומות, התמימות והמתיקות שלכן הייתה דומה לזו שראיתי ביום בו נולדתן.

הבטתי בכן, בנות יקרות שלי וחשבתי לעצמי: אתן חזקות. חשבתי לעצמי איזה נשים חזקות תגדלו להיות, בעלות אופי דומיננטי שיודעות להכריז בכל כניסה לחדר שהן נוכחות ולדרוש את היחס הראוי והשווה כמו לכל הנוכחים האחרים.

חשבתי, על היכולת שלכן להיות מצטיינות בכל תחום ושמבחינתכן השיח של מה גברי, מה נשי, לא רלוונטי בכלל ולא משפיע על תהליך קבלת ההחלטות שלכן.

אחרי שנישקתי אתכן ואיחלתי לילה טוב הבנתי בעצם שלמרות הצעדים המשמעותיים שהשגנו, ולמרות שהמאבק שלנו, הנשים, רחוק מלהסתיים, יש גם תקווה גדולה.

היום, אני בוחרת להקדיש לכן את הברכה ליום האשה לכן ולבנות דורכן, אני מאחלת שלא נצטרך כבר לציין יותר יום מיוחד למאבק לזכויות הנשים, שהיום הזה יהיה באמת יום שכולו רק חגיגה.

אוהבת,

אמא.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 256. הגיבו: 22. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

כל האמת על הותמ"ל. נשמע אולי אפרורי, אך משפיע על החיים של כל אחד ואחת מאיתנו.

הותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבניה של מתחמים מועדפים לדיור) הוא גוף שקם במטרה לאשר בנייה במהירות, מבלי לשתף את הרשויות והציבור בהליך התכנון, ותוך כדי פגיעה ממשית והרסנית בסביבה ובתושבים.

הותמ"ל צריך להיסגר באופן מיידי. הוא היה אמור לפתור את משבר הדיור אך בפועל לא תרם לבנייה של אפילו לא יחידת דיור אחת ולא הוכיח את עצמו כגוף יעיל יותר מהוועדות המחוזיות.

הותמ"ל נכשל כישלון חרוץ ומהווה כלי שרת בידי שר האוצר לקדם בניה לא יעילה, ללא תכנון יסודי, ללא חשיבה לטווח הרחוק.

פניתי אל יו"ר קבינט הדיור, אביגדור יצחקי, בדיון בועדת הפנים ואמרתי לו שהוא לא אומר אמת לתושבי מדינת ישראל. עבור אזרחי ישראל הותמ"ל הוא לא הפיתרון והוא לא זה שיחלץ אותנו ממשבר הדיור.

ההחלטה שלא לקיים הצבעה על המשך פעילות הותמ"ל היא הישג למתנגדים, לנו, חברי הכנסת שהתנגדו, לארגוני הסביבה, ולמטה המאבק לבינוי שפוי שמייצג כמעט 100 מאבקים שונים בישראל, וכמובן לאזרחי ישראל.

המאבק לא תם, ביום ראשון הקרוב יעלה שוב להצבעה בוועדה. לא נוותר ולא נפסיק להיאבק על סגירתו.

יש פיתרון אחר. העברת התקציבים לועדות המחוזיות, שכבר הוכיחו את יעילותן, הקצאה של כוח אדם ומשאבים, תכנון ובינוי שפוי, כזה שמתחשב בכל צרכי התושבים, שאינו פוגע בסביבה, ושנעשה באחריות ובמחשבה.

הירוקה שלך בכנסת,
יעל.


אהבו: 73. הגיבו: 18. שיתפו: 41.
{% trans 'Tags' %}:

עוד עד מדינה נגד נתניהו. אין שום משבר קואליציוני אמיתי. נתניהו משחק בקואליציה, באזרחי ישראל, וצוחק על כולם.

זה לא התקציב, זה גם לא חוק הגיוס. זה הכל תירוצים.

נתניהו יודע מה עומד לפניו. מסקנות המשטרה בתיק 1000 ו-2000 היו כל כך חמורות. קיימת תשתית ראייתית להעמדת ראש הממשלה לדין באישום שוחד מרמה והפרת אמונים. אין חמור מזה לנבחר ציבור. אין חמור מזה לראש ממשלה.

ויש גם את תיק 4000 ותיק 3000 שהוא כנראה החמור מכולם. אחד אחרי השני נחקרים מקורביו והופכים לעדי מדינה.

נתניהו מבין לאן זה יגיע, הרי הוא יודע טוב מאוד מה יהיה ומה היה. כנראה שממש לא 'כלום'.

אין לו מה להפסיד מבחירות עכשיו, להיפך. תשומת הלב תוסט מהחקירות, הכל יהפוך לפוליטי, תחושת הרדיפה תתחזק ואולי אפילו תהיה עצירה מוחלטת של כל החקירות ״כדי לא להשפיע על תוצאות הבחירות״.

איך אפשר לנהל כך מדינה? נכון, הממשלה הזו צריכה ללכת, אבל לא בגלל החקירות ולא רק בגלל עננת השחיתות הכבדה.

היא צריכה ללכת, אני מזכירה לכם, גם בגלל הקיטוב, השיסוע בעם, וההסתה, בגלל היחס לפריפריה, בגלל הפגיעה בשכבות החלשות, בגלל היחס לנכים, בגלל הפגיעה בסביבה, בגלל הקיפאון המדיני, בגלל חוסר החזון והתקווה.

וכן, יש אלטרנטיבה, יש דרך אחרת, ואנחנו במחנה הציוני נוביל אותה.

הירוקה שלך בכנסת,
יעל.

קרדיט צילום: יונתן סינדל, פלאש90

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 586. הגיבו: 114. שיתפו: 168.
{% trans 'Tags' %}:

"אלו הילדים שלנו שנושמים את האוויר המזוהם". זה המשפט שהדהד בחדר ועדת הפנים בכנסת, משפט שהטיחה תושבת חיפה בח"כ אמסלם יו"ר הקואליציה, קואליציה ששוב ושוב בוחרת באינטרסים של בעלי ההון על פני בריאות וחיי הציבור.

כלוחמת סביבתית וכחברת כנסת אני נתקלת בהמון מאבקים מורטי עצבים. המאבק על האמוניה וחוק רישוי עסקים הידוע גם כחוק חיפה כימיקלים הוא אחד הבולטים שבהם.

השבוע עלה לדיון בועדת הפנים, בה אני חברה תיקון לחוק רישוי עסקים, שקובע כי הממשלה תהיה רשאית להחליט כי עסק שיש בפעילותו חשיבות לאומית, יוכל לקבל רישיון עסק במסלול עוקף רשות מקומית באמצעות מנגנון אחר. המטרה: להחזיר את האמוניה למפרץ חיפה, הפעם באמצעות מיכל צף באוניה, שזה פתרון מסוכן לא פחות. מעבר לאמוניה, לחוק יש משמעות אדירה על הסביבה משום שהוא ינטרל את כוחן של הרשויות המקומיות להתנגד להקמת מפעלים בשטחן ולהילחם על בריאות והגנת תושביהם.

המאבק במיכל האמוניה נשא פרי בשנה האחרונה כשהצלחנו, יחד עם כל הגורמים הסביבתיים, להוביל לסגירתו ולסילוקו של איום ההרעלה מעל ראשנו. אלא שיש מי שחושב אחרת, והמישהו הזה כנראה מקורב מאד לראש הממשלה ומפעיל את כל כוחו כדי להבטיח שחברת חיפה כימיקלים תקבל את מה שהיא רוצה.

מה שהתחולל השבוע סביב החוק הזה היה לא פחות משערורייה. סלט של שחיתות, נציגי התעשייה המזהמת שלחצו לחץ אדיר על מקבלי ההחלטות, נציגי משרד ראש הממשלה שהתערבו ישירות בנעשה בועדה, (דבר חריג שלעצמו) וממשלה שמפנה גב לתושבים, מחבקת את בעלי ההון ואומרת: "לא אכפת לי זיהום סביבתי, והרעלת ילדים, אכפת לי מבעלי ההון".

הדיון היה סוער, יו"ר הועדה סילק בזה אחר זה פעילים ירוקים ותושבי המפרץ שבאו למחות, בעוד לוביסטים נשארו בחדר ולחשו אל אוזנם של חברי הכנסת מהקואליציה. אבל זה לא מנע ממני ומחבריי לאופוזיציה לתת פייט רציני על מנת לסנדל את ההצבעה על החוק המושחת. ניצלתי כל כלי פרלמנטרי שיש בידי כדי להרוויח זמן ולפעול יחד עם חברי הכנסת המתנגדים לחוק לגייס קולות נוספים. אני חייבת לציין את חבר הכנסת אכרם חסון, מסיעת "כולנו", שלמרות חברותו בקואליציה הבין את המחטף שמתבצע על גב התושבים, ואת הפוטנציאל ההרסני של החוק והתגייס לשכנע את שר האוצר לפעול בעניין.

על אף המאבק העיקש החוק עבר ברוב דחוק בועדה, אך בהבטחת שר האוצר למנוע קידומו במליאה. חשוב להמשיך ללחוץ עליו ולתמוך בו לקיים הבטחתו.

במקביל פניתי ליועץ המשפטי לממשלה שיתערב ויעצור את החוק.

נכון שאין סיבה לחגוג, אבל המאבק לא תם, וזו בהחלט לא המילה האחרונה.

הצעת החוק שלי להבראת מפרץ חיפה נועדה למנוע בדיוק מקרים דומים כאלו למיכל האמוניה. כדי שתעבור אני זקוקה לכם. לחצו לתמיכה:

http://action.yaelparan.org.il/haifalaw/

תודה לחבריי לסיעה ולחבריי לשדולה למען תושבי מפרץ חיפה ח"כ יעל גרמן וח"כ אכרם חסון, תודה לח"כ דב חנין ולח"כ תמר זנדברג, תודה גדולה לפעילי מגמה ירוקה, הקואליציה לבריאות הסביבה וצלול, תודה לירון חנן ולירוקים של חיפה, לעיריית חיפה ולראש העירייה יונה יהב.

אני מתחייבת בפניכם, כל עוד אני חברת הכנסת הירוקה שלכם, אלחם עבור הזכות הבסיסית של כל אדם לחיות באזור נקי ובטוח, לנשום אוויר צלול ולחיות על קרקע פורייה.

הירוקה שלך בכנסת,
יעל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 791. הגיבו: 66. שיתפו: 209.
{% trans 'Tags' %}:

לעצור את עסקת ייצוא הגז!
15 מיליארד דולר- עיסקה דרמטית בסדר גודל כזה, בה נמכר עבור הטייקונים המשאב החשוב ביותר של הציבור בישראל, לא יכולה להתנהל תחת ענן כה כבד של חשדות לפלילים ושחיתות.

לאור החשד שחלק מהמעורבים לקידום ההחלטה על ייצוא הגז פעלו תמורת בצע כסף כנגד האינטרסים הלאומיים, ונוכח העובדה שבימים אלה בוחנת מחדש ועדה נוספת בראשות מנכ"ל משרד האנרגיה, אדירי, את מדיניות משק הגז, יש לעצור לאלתר את כל עסקאות הייצוא, לבטל את המלצות ועדת צמח ולפתוח מחדש את הנושא לדיון ציבורי!

פניתי ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד מנדלביט, בדרישה שיורה לאלתר על עצירת כל המגעים הקשורים בעסקת ייצוא הגז למצרים זאת לאור התשתית הראייתית כנגד המשנה לראש המל"ל לשעבר, אבריאל בר יוסף בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, והחשד כי קידם אינטרסים עסקיים של איש העסקים מיכאל הרצוג, בעת שישב כחבר ב"וועדת צמח" שהמליצה לאפשר ייצוא גז מישראל.

בעלי השליטה בחברות הגז מוכרים את משאב הטבע היקר ביותר של הציבור, בעסקה מסתורית ובמחיר חיסול לחברה עלומה (דולפינוס). המצרים יהנו מהגז, תשובה יתענג מהמיליונים ואנחנו נישאר קרחים מכאן ומכאן. זהו אינו יום חג. זהו יום שבו הטייקונים שוב שודדים את הציבור בחסות הממשלה.

שיהיה ברור לכולם - כל ייצוא של גז מהמאגרים הקיימים ירוקן אותם ויותיר את מדינת ישראל ללא משאבי אנרגיה חיוניים לקיומה ויקפיץ את מחיר הגז שכולנו נשלם כאן בישראל. הגז שייך קודם כל לאזרחי המדינה, לשימושם בתעשייה, בתשתיות, במעבר לאנרגיה נקייה וזולה ובהבטחה לאוויר נקי והמכירה שלו, היא לא פחות משערורייה.

לקריאת הכתבה של Lior Gutman בכלכליסט:

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3732243,00.html

הירוקה שלך בכנסת,

יעל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 590. הגיבו: 131. שיתפו: 300.
{% trans 'Tags' %}:

מגמה ירוקה - Green Course תמיד ידעה להעצים ולקדם את הפעילות והפעילים, לתת לכל אחד ואחת את ההרגשה שהיא והוא יכולים להשפיע ולשנות את המציאות. זה סוד קסמה, כבר 21 שנים.

כבוד גדול להיבחר כאחת מ100 המשפיעות והמשפיעים של הארגון, תודה רבה!

כאקטיביסטית שצמחה בארגון, הן כמנכ"לית, חוויתי הישגים רבים ומשמעותיים. חוק החופים, חוק הפיקדון והשפעה על תוואי הרכבת לירושלים הם רק אחדים מהמאבקים בהם הצלחנו לשנות.

חווית ההצלחה, לדעת שהובלת ועשית שינוי למען הסביבה והחברה, זה משהו שמסב אושר וסיפוק רב.

מגמה ירוקה מקימים את בית הספר לאקטיביזם במטרה להיפגש עם מאות ואלפי צעירים מכל הארץ כדי לספר איך אזרחים יכולים לשנות את המציאות.

במשך 21 שנים מגמה ירוקה פיתחו פרקטיקות מעולות להצמחת מנהיגים חברתיים. עכשיו רק צריך לתמוך בקמפיין ולעזור להם להקים את בית הספר ולהגדיל את כמות האקטיביסטים הסביבתיים והחברתיים במדינה>>>

https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=25784

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 77. הגיבו: 13. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

עמק יזרעאל, אחד האזורים היפים בישראל, נמצא בסכנה.

תכנית הרסנית מאיימת להקים בעמק שדה תעופה בינלאומי גדול שיפגע במרקם המיוחד ובאופי של האזור.

תושבי העמק, ומרבית הרשויות בו, מתנגדים לכך בתוקף. מעבר לכך, החלופה שמוצעת לשדה, בדרום הארץ בנבטים, מקובלת מאוד על הרשויות והתושבים בדרום.

אני מזמינה אתכם ואתכן לשתף את הסרטון ולתמוך במאבק- אומרים לא לשדות תעופה בעמק יזרעאל!

הירוקה שלך בכנסת,
יעל.

נגד הקמת שדות תעופה בעמק יזרעאל


אהבו: 459. הגיבו: 87. שיתפו: 401.
{% trans 'Tags' %}:

ביחד עם עדי לוסטיג חברתי, לוחמת סביבתית ומובילת המאבק שלא מוותרת, ובצדק, ציינו עשור למאבק על חוף פלמחים. מאבק שטרם הושלם.

לא רק שהיזמים שרוצים להפוך את החוף לכפר נופש הגישו עתירה כנגד ההחלטה שלא לבנות בחוף, הם גם כינו את שיקולי ההחלטה כמונעים מ"לחץ ציבורי ושיקולים פופוליסטיים".

אתם מבינים? הרצון של הציבור לראות חוף חופשי ונגיש הוא שיקול פופוליסטי!

ב2004 הייתי שותפה לחקיקת חוק החופים, חוק שמגן על חופי ישראל מבנייה, אך גם בכנסת המאבק לא תם- יש להעביר את התיקון לחוק החופים- תיקון שישמור על חופי ישראל מפני אותן תכניות המאיימות לפגוע במשאב היקר השייך לנו, לכולנו!

הבוקר גם סיירתי עם פעילים באשקלון, לראות מקרוב את המחדל האנושי שמאיים להעלים את רכסי הכורכר ואיתם גם את רצועת החוף היפיפיה של אשקלון.

ולא רק שם. זו מגמה מטרידה. בעקבות בניית תשתיות בים ובקו החוף עלולים החופים שלנו להיעלם. בהרצליה, בנתניה ועוד חופים רבים לאורך ישראל.

קו ברור עובר ומחבר בין הנושאים הסביבתיים בהם אני עוסקת- המדינה חייבת להחזיר לעצמה את האחריות על כל משאבי הטבע שלה, משאבי הטבע שלנו.

אני מתכוונת, ביחד עם חברותיי וחבריי לדרך בכנסת, בארגוני הסביבה ובציבור, ביחד אתכם, לקדם ולהעביר את התיקון לחוק החופים, עוד השנה.

אמשיך לפעול ולעדכן.

הירוקה שלך בכנסת,

יעל.

Adi Lustig

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 516. הגיבו: 47. שיתפו: 65.
{% trans 'Tags' %}: