מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 5


יחזקאל דרור הציע לנתניהו שלום תמורת מחילה לשחיתות. נתניהו השיב ב"לא, תודה" להצעה המחרידה הזו ובצדק. לשלום מהסוג שמציע דרור לא תהיה תכלית או תוחלת. מחנה השלום הוא לא עיר מקלט לפוליטיקאים מושחתים. זה היה נכון לאולמרט וזה נכון גם לנתניהו.

לקריאת המאמר המלא שכתבתי ל"הארץ":


אהבו: 214. הגיבו: 44. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}:

צריך להגיד את המובן מאליו: תפקיד משטרת ישראל הוא להגן על האזרחים ועל האינטרס הציבורי. הפגנות המוניות בכל מוצאי שבת אולי לא נוחות למשטרה, אבל זהו תפקידה. כחלק מתפקידיה במדינה דמוקרטית, עליה להגן על חופש ההפגנה והזכות הבסיסית למחאה ציבורית. במקום לבצע מעצרים ולסכל הפגנות, המפכ"ל, היה צריך להידבר עם נציגי המפגיניםות ולחפש יחד מקומות חלופיים, בכדי לאפשר את המחאה.
>>
ניסיונות המשטרה להשתיק את קולות המחאה לא התחילו בהפגנה אמש. מלכתחילה ניסתה המשטרה למנוע את ההפגנות בפ"ת, בכך שביצעה מעצרים בודדים והכריזה על העיר כשטח סטרילי, בהרחבה ופרשנות דרקונית של קביעת בג"צ. המדיניות הזאת נבלמה דאז בידי בג"צ.
>>
גם שהמשטרה מתעמרת במפגינים ומפגינות שלא חולקים עמי את אותה עמדה או אג'נדה – אני תומכת בזכותם הדמוקרטית לחופש הביטוי. זו זכות בסיסית שלנו כאזרחי המדינה ובודאי כנבחרי ציבור. להטוטי הלשון של כל מיני פוליטיקאים שמנסים לייצר משוואות של תפקוד המשטרה בסוגיה אחת, לעומת ההפגנות בפתח תקווה תחזור אליהם כבומרנג – זה מחול צביעות והפניית גב לציבור.
>>
אתמול, נעצרו אלדד יניב ומני נפתלי נעצרו בחשד לשידול הגעה להפגנה. לא פעם משטרת ישראל עוצרת פעילים חברתיים בגלל התבטאויות ברשתות החברתיות. הכוח הרב שניתן לה בחוק לטיפול בגורמים עוינים, משמש אותה כעת נגד אזרחים שומרי חוק, שכל רצונם הוא למחות כנגד השחיתות. אסור לוותר על הזכות להפגין, זו קריאת השכמה לכולנו, לא לעמוד מנגד.
>>
ומילה ליועץ היועץ המשפטי לממשלה: שבור שתיקה ותבקר באופן נחרץ את התנהלות רשויות החוק מול חופש הביטוי – זה תפקידך ואחריותך הציבורית.

(צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90).

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 844. הגיבו: 93. שיתפו: 129.
{% trans 'Tags' %}:

לא היה למשטרה שום צידוק חוקי לעצור אתמול את מני נפתלי - למען הצדק והדמוקרטיה וEldad Yaniv, ושום סמכות לעצור את הגישה לאתר המחאה. נקודה.
את מני נפתלי עצרו עוד לפני שהוא אפילו הגיע להפגנה. אלדד יניב נעצר כי הוא אמר שמותר להתנגד לפעולה לא חוקית.
זה נכון.
במשטרה אולי שכחו, אבל החוק מאוד ברור בנושא הזה:
מותר להפגין. כן, גם בלי לבקש רישיון מהמשטרה. מותר לקרוא לאנשים להפגין. זה אל"ף-בי"ת של דמוקרטיה.

הייתי מציעה לליכוד ליזום חוק שאוסר על הפגנות נגד מנהיג מכהן, אבל אין בזה שום צורך: המשטרה הבהירה שהחוק לא מזיז לה.

המשטרה המציאה לעצמה מערכת חוקים משלה עבור מפגינים נגד השחיתות.
בהתחלה היא אסרה על קיום הפגנות בכל פתח-תקווה, עצרה באלימות מפגינים ועשתה הכל כדי לחסל את ההפגנות האלה.
במקום להילחם בשחיתות, המשטרה החליטה להילחם במפגינים נגד השחיתות.
המעצרים אתמול הם מעצרים פוליטיים, שנועדו להשתיק מחאה לגיטימית.
בפעם האחרונה שהמשטרה עשתה את זה, זה רק הגדיל את ההפגנות.
וזה בדיוק מה שיקרה גם עכשיו.

(צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,201. הגיבו: 128. שיתפו: 181.
{% trans 'Tags' %}:

קריאה לשבת: הם מנכסים לעצמם מונופול על ה״עם״, כל ביקורת נגדם היא אנטי-דמוקרטית בהגדרה, כשהם בשלטון הם מנצלים את הזמן להאשים את האופוזיציה, ואף פעם אין להם מחסור באויבים. יונתן לוי ראיין את פרופ' יאן־ורנר מולר, מומחה לפופוליסטים, שהגדיר במדויק את הפופוליזם הימני מטראמפ דרך ונצואלה והונגריה ועד נתניהו. וגם כמה לקחים לשמאל. רמז: לא לחקות אותם ולא לבלוע את הנחות היסוד. להתנגד ולהציע אלטרנטיבה. שבת שלום


אהבו: 264. הגיבו: 39. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

שלושה פועלי בניין מצאו את מותם היום בתאונות עבודה. הם מצטרפים לשני פועלים נוספים שהלכו לעולמם בתאונות עבודה באתרי בנייה השבוע. סך הכל שבוע פרודוקטיבי עבור מסע הקטל בענף הבנייה. 21 עובדים נהרגו מההפקרות בהקפדה על הוראות הבטיחות מאז תחילת 2017 - והיד עוד נטויה.

לא רק שעשרות משפחות איבדו את יקיריהן, לא רק שהמוות הזה היה מיותר, לא רק שהיה אפשר למנוע אותו - אלא שהכתובת הייתה על הקיר. 17 מפקחי בטיחות בכל מדינת ישראל עבור למעלה מ-13 אלף אתרי בנייה בישראל. כשמדובר בקבלנים שרק עסוקים בלהגדיל את שורת הרווח סוגיות כמו בטיחות העובדים היא כמעט שולית. ממשלת ישראל, שמתעלמת מהנושא פרט לטיפולים קוסמטיים, היא שותפה פעילה למחדל שעולה לנו בחיי אדם. הקטל בענף הבנייה הוא המקום שבו הפערים החברתיים הופכים לפערים בחיי אדם.

חיי אדם הם תכלית הכל. אין דבר משמעותי מהם - ואין שום דרך להחזיר למשפחות את יקיריהן. אנשים שמתים כי אנשים אחרים מנסים לחסוך כמה גרושים זאת מציאות שאנחנו לא צריכים ולא יכולים לקבל. המאבק שלנו לעבודה בטוחה, שבה אנשים יוצאים בבוקר לעבודה ויודעים שהם יחזרו בחתיכה אחת הביתה, לא יעצר עד שננצח ונעלים את התופעה הפסולה הזאת של הפקרות חיי העובדים בשל תאוות בצע.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 864. הגיבו: 113. שיתפו: 195.
{% trans 'Tags' %}:

צפו רגע בקליפ הזה.
נאום של הילארי קלינטון לפני שנה, שבו היא מזהירה בדיוק איזה סוג נשיא יהיה טראמפ.
לא היה צורך בכוחות ניבוי מיוחדים. המרוץ לנשיאות של טראמפ החל בטענה שמקסיקנים הם אנסים. אח"כ הוא סירב להתנער מתמיכת הקו-קלוקס קלאן.
כולם ראו לאן זה הולך.

גם בממשלה ראו את זה, אבל העדיפו להתעלם. טראמפ שילם מס שפתיים לפרויקט ההתנחלויות, וזה הספיק להפוך אותו למשיח.
את השיטה הזו הבינו אנטישמים עוד לפני טראמפ. כריסטיאן שטראכה האוסטרי הפך ברגע ל"ידיד ישראל", כי גם לו אין בעיה עם התנחלויות, רק עם יהודים.
ועדיין, מזעזע לראות איך ראש הממשלה שותק היום. זה אותו ראש ממשלה שביטל פגישה עם שר החוץ הגרמני בגלל שהוא נפגש עם שוברים שתיקה, כן?
ביקורת על מדיניות הממשלה בשטחים היא עילה למשבר דיפלומטי, בזמן שגיבוי לנאו-נאצים מעורר מקסימום שיעול מבוכה קטן.

קונסול ישראל בניו-יורק, דני דיין - Dani Dayan, מן הסתם לא יסכים איתי בנוגע להתנחלויות. אבל הוא אמר היום בראיון אמת פשוטה, שמפחיד לחשוב עד כמה לא מובנת מאליה היא הפכה:
"כאשר אני רואה דגל נאצי, אני שוכח מכל דבר אחר. דגל נאצי צריך להילחם בו קודם כל. בלי שום אבל ובלי שום חבל."

בלי אבל. פשוט כך.


אהבו: 1,799. הגיבו: 158. שיתפו: 353.
{% trans 'Tags' %}:

من اهم الانجازات الشخصية في دورة الكنيست الاخيرة تعيين اول قاضية شرعية، المحامية هناء خطيب

للأسف هناك من عارض هذا التعيين، لماذا؟ لأنه حرام تكون امرأة قاضية في المحكمة الشرعية!

ادعاء بائس وغير مسند شرعا

علينا ان نتوحد معا رجالا ونساء لكسر السقف الزجاجي

مرة اخرى واخرى، الف مبروك للقاضية الشرعية الأولى في البلاد، المحامية هناء خطيب


אהבו: 103. הגיבו: 13. שיתפו: 22.
{% trans 'Tags' %}:

סדר עדיפויות

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 483. הגיבו: 58. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

اعتقال الشيخ رائد صلاح له تسمية واحدة: ملاحقة سياسة وتقييد حرية التعبير عن الرأي مثل الانظمة الديكتاتورية

مرة اخرى تتصرف الشرطة ومن يقف على رأسها بغباء وحقد ضد رئيس الحركة الاسلامية الشيخ رائد صلاح

دعوة الوزير اردان الى ارسال الشيخ صلاح:" لفترة طويلة الامد وراء القضبان"، قبل ان تتضح التهم المنسوبة له امر مرفوض رفضا باتا

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 14. הגיבו: 0. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

מעיפים נכים מכיסאות הגלגלים שלהם, גוררים אותם על הכביש, בועטים בהם לצד הדרך. נשמע מוכר? היחס של המשטרה כלפי הנכים שהפגינו אתמול הוא המשך ישיר של התנהלות הממשלה כלפי הנכים. הממשלה שמתעלמת מהנכים, מתעללת בהם, ומבזה אותם.

קל למשטרה להתעמר בנכים. קל לממשלה להתאכזר לאנשים עם מוגבלויות. קל לנתניהו לדחוק את הנכים לתחתית סדר העדיפויות. הם רגילים לזה. במשך עשורים הנכים בישראל מופלים לרעה, זכויותיהם מופרות וכבודם נרמס. עשורים של קצבאות נכים שדנות אנשים לעוני; כבר 16 שנה שקצבת הנכות לא עודכנה.

פשוט אי-אפשר לחיות מ-2,342 ש"ח לחודש. זאת לא קצבה - זאת בדיחה עצובה על חשבון הנכים. לא יכול להיות שבשנת 2017 נכות בישראל תהיה גזר דין של קיום בעוני מחפיר. לא ניתן לממשלת נתניהו להמשיך לפגוע ברבע מיליון ישראליות וישראלים. לא יעזור שום דבר, לאף אחד - אנחנו נעלה את קצבת הנכות לשכר המינימום.

כועסים? שתפו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,527. הגיבו: 321. שיתפו: 833.
{% trans 'Tags' %}: