מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 5


עכשיו ברוטשילד יחד עם רבבות ישראליות וישראלים שמאסו בממשלת השחיתות, קצו בכך אותם אלו שהחליפו את הממלכתיות במלוכנות ומעדיפים את האינטרסים הפרטיים שלהם על האינטרס הציבורי.
רק יחד, בנחישות ובסולידריות נחליף את נתניהו וחבריו בממשלה שמציבה את האדם במרכז.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 308. הגיבו: 39. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

ממשלת השחיתות - הביתה!

אנחנו ננצח

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 157. הגיבו: 17. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

30 שנים של גבורה.

פרוייקט מיוחד בהמקום הכי חם בגיהנום: הסיפורים של הנשים והגברים ששברו את קשר השתיקה, והפכו, לא פעם במחיר אישי כבד, לאבני הדרך הבוהקות במאבק הארוך נגד ההטרדות המיניות.

"גדולות האומה", קראו ושתפו >> https://www.ha-makom.co.il/project/gdolot-hauma-avenue


אהבו: 156. הגיבו: 3. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

אתמול בערב השקנו את פורום התרבות החדש של מרצ, בהנחיית Hagai Ayad הנהדר. היה לי לא מעט לומר על מירי רגב (בהמשך הפוסט), אבל בחרתי להביא כאן את הקטע המבריק של Mika Ben-Shaul, כי באמת חבל שתפספסו אותו.

מעט ממה שאמרתי בערב אתמול:

שמעתי ששרת התרבות החליטה שמי שהגיע הנה היום הוא "מתייוון" ושהפורום הזה "רואה במוסדות תרבות במה להסתה נגד מדינת ישראל ודה לגיטימציה נגד חיילי צה"ל". אני באמת מצטערת, רגב, שלא הלכנו כמוך להצטלם מחייכים עם אנשי לה פמיליה ושאין כאן אנשים שקוראים לרצוח את הרמטכ"ל. אני מצטערת שלא הבאנו לפה את אחד החברים המכובדים שלך כמו שמעון גפסו. אני יודעת שזו החברה שאת מעדיפה, אבל אני הולכת לומר לך משהו פשוט:

אמני ישראל היו פה לפנייך והם יהיו כאן אחריך. שרת תרבות שמכנה אמנים בוגדים ומתייוונים לא ראויה לתפקידה; שרת תרבות שקוראת לצנזר סרטים שהיא אפילו לא טרחה לראות [ופוקסטרוט בדיוק נכנס לרשימה הקצרה של מועמדים לאוסקר הזר!], אינה יכולה להיות אשת ציבור. אולי שכחת, אבל נבחרת לשמש כשרת התרבות של ישראל, לא הצנזורית שלה. יש הבדל. אבל אם את נהנית כל כך מתפקיד הצנזורית, אני בטוחה שיש מדינות מתקדמות אחרות שישמחו להנות מכישורייך. צפון קוריאה, למשל.

ומילה לאמנים: השיטה של רגב פשוטה מאוד –היא רוצה שאתם, שאנחנו, נחשוש לעמוד לצדם של אמניות כמו עינת וייצמן או אחינועם ניני. היא יודעת שכשזה יקרה תישאר לכם ברירה אחת: להתמתח לדום ולהתחיל לדקלם את המסרים של הממשלה הזו או להיעלם.

השיטה של רגב פשוטה, אבל התשובה אליה פשוטה יותר: לסרב. לסרב להפקיר אמנים רק משום שמירי רגב החליטה לסמן אותם כבוגדים. לסרב לקבל את המשוואה ההזויה שלפיה כל מי שסוטה מהקו הממשלתי הוא גיס חמישי. לסרב להיכנע לשרה שהתמחתה בפילוג והסתה. אתם צריכים להיות חזית אחת בנושא הזה, כי זה מתחיל בעינת וייצמן ונגמר בכל אחד ואחת מכם.
ואני רוצה שתדעו: אנחנו במרצ לא מוכנים להפקיר אתכם לבד במאבק הזה. אנחנו לא נתחבא מכם רק בגלל שמירי רגב החליטה שאתם האויב הציבורי הבא. אנחנו אתכם, ואתם תנצחו במאבק הזה.


אהבו: 818. הגיבו: 153. שיתפו: 171.
{% trans 'Tags' %}:

המהפכה מתרחשת בפרטים הקטנים; שלושה חודשים מיישום היוזמה שהובלתי לחיוב חברות התחבורה הציבורית להציב באוטובוסים את המדבקות למניעת הטרדות מיניות, וכבר רואים תוצאות בשטח.

בשבועות האחרונים אני שומעת על עוד ועוד מקרים בהם נשים שהוטרדו מינית באוטובוס, פנו בעקבות המדבקה לנהג וקיבלו מענה מיידי. העדויות מספרות על נהגים שעשו את עבודתם נאמנה, עצרו את האוטובוס עד שהגיע שוטר לקחת את הפוגע לתחנת המשטרה, והנשים הנפגעות הגיעו אחריהם להגיש תלונה.

מדהים לגלות איך שלט אחד יכול לסייע בצמצום תופעה קשה ונפוצה. כעת בזכות המידע המוצג באוטובוסים, יותר נשים יעזו להתעמת עם הפוגע ברגע המעשה, כך יעלה מספר התלונות על פגיעות מיניות, וכך גם תגבר ההרתעה לפוגעים בתחבורה הציבורית.

אני רוצה להודות שוב לשותפים ולשותפות שלי ליוזמה: איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל, שר התחבורה ישראל כץ, ויותר מכל לKeren Corcos והנשים האמיצות שראו בי כתובת ונאבקו עמי לשינוי המציאות. תודה.

מוזמנים ומוזמנות לצפות בכתבה של חדשות 2 בנושא: http://bit.ly/2ze9QHl

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,010. הגיבו: 47. שיתפו: 82.
{% trans 'Tags' %}:

אני לא חושבת שהיה בישראל גל פיטורים כל כך אכזרי כמו הפיטורים בטבע. 1750 עובדים ישראלים ילכו הביתה ויצטרכו להבין מאיפה הם מביאים פרנסה עכשיו, משלמים במשרתם על חטאיהם של מנהלים כושלים ונהנתניים.

אכזרי לשלוח אלפי עובדים הביתה בהינף יד, אכזרי להעניק להם תנאי פרישה עלובים, ואכזרי לברבר על הצורך בהתייעלות בזמן שהמנכ"ל החדש מקבל מענק חתימה של 30 מיליון דולר ורכב פאר.

וזו החברה שקיבלה מישראל למעלה מעשרים מיליארד שקלים בהטבות מס, שהתרגלה לשלם 0.3% מס על הכנסותיה בישראל ולגזור קופון של מיליארדים.

עובדה: הטבות המס הללו לא העניקו לעובדי טבע שום הגנה. נאדה.

כבר שנים שאני קוראת בוועדת הכספים להפקיע מטבע את הטבות המס הללו. היום הוכח שוב שמדינת ישראל שילמה ביוקר ובתמורה קיבלה אצבע משולשת.

אם בטבע מעדיפים מצנחים מוזהבים למנכ"לים על פני חייהם של אלפי עובדים ישראלים, ישראל צריכה להחזיר לטבע באותו המטבע. הגיע הזמן לדרוש בחזרה את הטבות המס שהענקנו להם. זה כסף שלנו והוא אמור היה להגן על התעשייה הישראלית והעובדים הישראלים.

מה שקרה היום הוא יריקה בפרצופו של משלם המסים הישראלי. הגיע הזמן שמשלם המסים ידע גם להחזיר. כי אם לא יהיה מחיר אמיתי למה שקרה היום, אנחנו נראה את זה קורה שוב. ושוב. ושוב. אסור לנו לתת לזה לעבור.

(צילום: באסל עוידאת, פלאש 90)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 746. הגיבו: 104. שיתפו: 47.
{% trans 'Tags' %}:

כמה קל לוותר על הזכות של אדם (בעיקר אם היא אישה) להיות נוכחת.

ביום ראשון תעלה הצעת חוק של ח"כ מלכיאלי מש"ס (שכבר השווה בין רפורמים לכלבים), שתתן הכשר להפרדה מגדרית ולהדרת נשים באקדמיה.

אתמול נפגשו בכנסת היועץ המשפטי לממשלה ושרת המשפטים ופשוט לא הצליחו להבין מה הבעיה עם להרחיק, להעלים או לא לכלול חצי מהאוכלוסיה במרחב ציבורי ששייך לכולם. כולם, מבחינתם של הבכירים ביותר במערכת אכיפת החוק, יכול להיות לא כולל כולן.

״אמנם הדרת נשים פסולה״ אמר מנדלבליט, ״אבל״ - וזה בכלל לא חשוב מה יש אחרי ה״אבל״. עצם זה שיש שם ״אבל״ הוא אמירה שיכול להיות שיש רגשות של מישהו שיותר חשובות מהזכויות של בני אדם, גם אם הן נשים. שיכולה להתקבל על הדעת איזשהי מציאות שבה מישהו יכול להחליט שיש משהו שיכול להצדיק להעלים אותי, או כל אישה אחרת.

רק כדי שנבין לאן הגענו, מלכיאלי מציע לאפשר לכל האוניברסיטאות והמכללות בארץ להחיל הפרדה מגדרית בכל תוכניות הלימודים שלהם, ללא אישור המל"ג, ולקבל למסגרות האלו גם סטודנטים שאינם חרדים, ללא מגבלות.

זו מתקפה משולבת ועוצמתית על תובנות בסיסיות בשוויון וזכויות שהיינו בטוחות שכבר השארנו מאחור. זה לא קשור לרגשות ולא לצניעות ולא לחרדים. זה סימן שאלה על עצם היכולת של אישה להיות אדם במרחב הציבורי בלי שעצם קיומה המלא מוטל בספק או נתון למגבלות.

לא ייאמן שצריך להזכיר את זה שוב ושוב, אבל כנראה שאין ברירה: אין סימטריה בין הדרה ובין נוכחות והפרדה לא שווה לקיום מלא. אין לנו כוונה לתת לאף אחד לדחוק או לבטל אותנו בשם "פגיעה ברגשות" או בשם שום דבר אחר. כל נסיגה מאיסור מוחלט על הדרה היא פגיעה בלתי נסבלת שאין שום דרך להסכים לה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 623. הגיבו: 110. שיתפו: 260.
{% trans 'Tags' %}:

טבע היא לא חברה בקריסה.
היא פשוט חברה שעושה עלינו את הסיבוב הגדול בתולדות המדינה.
חברה שצמחה על משאבים ציבוריים, נהנתה מהטבות מס מפליגות בגובה 20.6 מיליארד ש"ח ועכשיו כשהיא מרוויחה קצת פחות מתחזיותיה היא מפטרת כמחצית מעובדיה הישראליים.


אהבו: 208. הגיבו: 37. שיתפו: 43.
{% trans 'Tags' %}:

פעם היה אחד בשם נפתלי בנט שאמר על המסתננים ש״הם לא אשמים, הממשלה אחראית״. הייתה גם אחת מירי רגב שחתמה על הצעת חוק של מרצ, שקראה להסדיר את מעמדם של מבקשי המקלט. מה קרה מאז? ממשלות הימין הפקירו לחלוטין את הנושא, דרום תל אביב הפכה למה שהיא היום, וכדי להתמודד עם המחדל, עשו בימין את הדבר היחיד שהם יודעים לעשות - הסיתו נגד הקורבנות כדי להסיט את הביקורת. נשמע מוכר, לא? קוראים לזה ביביזם.

בעקבות חוק גירוש מבקשי המקלט שעבר השבוע, הנה שישה דברים שצריך לדעת על משבר הפליטים, שהכינו אנשי ״שישים ואחת״ מבית ״מולד״:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 339. הגיבו: 36. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

الائتلاف الحكومي يشيع الكذب ويزرع الخوف و يستغل مصائب الغير وماذا لا يفعل حتى يبقى في الحكم!

سياسة التمييز والعنصرية ضد كل من هو مختلف حتى باللون تصدح الى السماء
قضية المتسللين او اللاجئين اصبحت شماعة هذه الحكومة

الحكومة اهملت احياء في جنوب تل ابيب لسنوات طوال واليوم تضع اللوم على المتسللين او اللاجئين الافارقة

شاهدوا الجزء الثاني من خطابي بالكنيست عن قانون المتسللين


אהבו: 43. הגיבו: 0. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}: