מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 5


בשעה שהציבור הישראלי נאבק תחת יוקר המחיה, מסתבר שיש כסף, אפילו הרבה כסף. רק שהוא לא הולך לחינוך ולבריאות - הוא הולך לשוחד למתנחלים. הבוקר הכשירה הממשלה את התוכנית הגדולה ביותר בתולדות ההתנחלות, תוכנית סמוטריץ' עלית. לפי חוק שעבר בוועדת שרים לחקיקה, כל מתנחל ששם אי פעם קרוון על גבעה, יהפוך למייסד של ישוב. כלומר המדינה תהפוך 60 מאחזים ליישובים חדשים. תוך שנתיים כל קרוון יקבל כביש משלו, מים, חשמל, הסעות לבית ספר, גני ילדים. כסף כמו מים יש כאן.

צריך לומר ברור: האינטרס הישראלי הוא פינוי התנחלויות, לא בנייה שלהן. תחת השם המכובס ״הסדרה״ מסתתר שוד קרקעות המוני, לטובת חזון משיחי והרסני שמעודד אלימות ומרחיק את הביטחון והשקט. זה הפוך ממה שישראל צריכה.

ביבי הסטרי כי הוא חייב לשלם פרוטקשן לסמוטריציה אבל בסופו של דבר, אין פיתרון צבאי ואין פיתרון מתנחלי לסכסוך הזה. הממשלה הזאת נשנענת על יסודות רקובים של שחיתות והתנחלות אבל זה לא יימשך עוד הרבה זמן. לטובת ישראל, חובה לשנות כיוון

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 294. הגיבו: 92. שיתפו: 57.
{% trans 'Tags' %}:

הממשלה הזאת חושבת שהיא יכולה לקצץ בתקציבים החשובים ביותר לכולנו - רווחה בריאות, חינוך ותחבורה - ואנחנו נשתוק. שהיא יכולה להכנע למונופולים ולייקר לכולנו ברגע את הצרכים הבסיסיים שלנו - מזון, חשמל ודלק - ואנחנו נשתוק.

אז אנחנו לא נשתוק ואנחנו מסרבים להתרגל כי מגיע לנו יותר. אם גם אתם/ן מאמינים/ות שאסור לנו להתרגל - שתפו!


אהבו: 61. הגיבו: 23. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

התרגלנו לשירותים חברתיים ירודים, התרגלנו לקבל פחות ועכשיו הם מקצצים עוד.
הפגיעה בחינוך, בבריאות, בתחבורה ובביטחון האישי שלנו היא לא טעות, זו מדיניות.
צדק חברתי משיגים בקלפי, מסכימים? שתפו!
להצטרפות --> http://bit.ly/meretz19


אהבו: 1,061. הגיבו: 351. שיתפו: 208.
{% trans 'Tags' %}:

טבעת החנק על הציבור הישראלי מתהדקת. מחירי הצרכים הבסיסיים ביותר של כל משפחה עולים, כשבמקביל, השירותים החברתיים והרווחתיים קורסים, והתוצאה היא שרבע מהאזרחים הישראלים צריכים לבחור בין פרוסה לתרופה.

זו תוצאה של ממשלה שמוצאת תמיד כסף כדי לבנות עוד כמה יחידות דיור בהתנחלויות, לקנות מטוס לראש הממשלה או להעלות את שכר המנכ"לים במשרדי הממשלה, אבל אומרת שהכיסים ריקים כשצריך לדאוג לעובדים סוציאליים, לנכים ולקשישים.

נתניהו, רד מהמטוס ותסתכל ל-2 מיליון עניים בעיניים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 835. הגיבו: 220. שיתפו: 439.
{% trans 'Tags' %}:

יום קשה של פיגועים. משתתפת בצער העמוק של משפחותיהם של יובל מור יוסף ויוסף כהן ומייחלת לשלום הפצועים. הסכסוך הזה עולה בחיי אדם וכל יום כזה מדגיש את הדחיפות לסיים אותו.

לסכסוך הזה אין פיתרון צבאי. לכן שום התלהמות שנשמעת כרגע לא תשפר את המצב. רק להפך. הריסות בתים זה קלף פבלובי שנשלף כל פעם שאין תשובות. זה צעד לא חכם ולא צודק. הסדרה של אלפי בתים בהתנחלויות בוודאי שלא. הערכות מערכת הביטחון מזהירות כבר תקופה ארוכה מהסלמה בגדה המערבית בהיעדר צעדים מדיניים.

בסופו של יום, לסכסוך הזה יש רק פיתרון מדיני והממשלה הולכת בכיוון ההפוך. בנט מתדלק פנטזיה משיחית על סיפוח וכתגובה לפיגוע מסית נגד מערכת המשפט. התשובה נמצאת בכיוון ההפוך בדיוק - בסיום הכיבוש, פינוי התנחלויות ומשא ומתן להסדר מדיני. זה האינטרס הישראלי.


אהבו: 221. הגיבו: 106. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

הגענו היום למחאת העובדות והעובדים הסוציאליים, על מנת להילחם ולהיאבק על פניה של מדינת ישראל.

העו״סים הם בחזית של מערכת הרווחה בישראל. הפגיעה המתמשכת בזכותם לפרנסה ובטחון היא אות קלון לממשלת ישראל, שהינה האחראית הישירה למצב העגום. אני עדיין נדהם מכך שבעולם כל כך ציני הם בוחרים ללכת למקצוע הכי פחות ציני, וכל זאת בידיעה לאיזו גזרה הם הולכים.

כחלון - קאט דה בולשיט. שב אתם, ותמצא פתרון. בלי חברתיות ובלי חברותיות, פשוט בהגינות.

איגוד העובדים הסוציאליים
עו"סים שינוי הדף הרשמי


אהבו: 203. הגיבו: 9. שיתפו: 59.
{% trans 'Tags' %}:

תנחומים למשפחות ההרוגים והחלמה לפצועים מהירי המזוויע בגבעת אסף. מוכרחים להפסיק עם ההזיה שאפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות או ריבונות ולחשוב, שהיאוש של האנשים האלו לא יהפוך לאלימות מחרידה.
קונספציית הכבדת היד נכשלת, הפלסטרים הזמניים אינם מוכיחים את עצמם והקרבנות שאנו נאלצים לשלם גדלים מיום ליום. רק מהלך אמיתי לטווח הרחוק, יביא ביטחון לאזרחי ישראל.
https://www.haaretz.co.il/news/politics/1.6743657


אהבו: 13. הגיבו: 1. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

דובר צה"ל נתפס בשני שקרים שונים. אז מה - מאמר שלי הבוקר ב Haaretz הארץ
בשבועיים האחרונים נתפס דובר צה"ל בשני שקרים שונים. אף לא אחד מהם לא פתח את מהדורות החדשות. אולי כי אנחנו לא מצפים ליותר מדובר צה"ל, ואולי כי הם נוגעים לחייהם ולכבודם של פלסטינים. אני לא יודעת מה יותר גרוע.
השבוע נורה למוות מוחמד חוסאם חבאלי בטול כרם. דובר צה"ל טען שהחיילים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובאש חיה כדי לפזר הפרת סדר. אלא שתיעוד שמצאו תחקירני "בצלם" מגלה שחבאלי נורה בראשו מאחור, ברחוב שקט, שלא הייתה בו הפרת סדר. חבאלי היה בן 23 וסבל מנכות פיזית וקוגניטיבית.
בשבוע שעבר הכחיש דובר צה"ל את הדיווחים הפלסטיניים על השלכת רימוני גז ורימוני הלם לבית ספר יסודי בחברון, רק כדי לגמגם כשהתברר שגם אירוע זה תועד בווידיאו. בבית הספר הציגו ארגז עם עשרות רימוני גז ריקים. בבית ספר יסודי, כזכור, לומדים ילדים בני שש עד 13.
נפתלי בנט, המועמד מטעם עצמו לתפקיד שר הביטחון, טרם הגיב לאירועים האלה. בין היתר משום שהם מעמידים באור מגוחך את הטענה המדהימה שלו,שחיילים מפחדים מהפרקליט הצבאי יותר משהם פוחדים מיחיא סינוואר. בנט לא המציא כלום. הטענה הזאת מתגלגלת שנים במערכת הפוליטית, והיא זוכה לתמיכה רק מפני שנראה כי דובר צה"ל לא מבין את תפקידו.
תפקידו של הדובר הוא למסור לציבור מידע מהימן על פעילות הצבא. אנחנו שולחים לצבא את ילדינו, שיסכנו את חייהם ואז יידרשו ללכת למילואים, להוציא את כספם (במסים) על תקציב ביטחון, שהולך וגדל אף על פי ששכר החיילים בשירות חובה נמוך משכר המינימום. הצבא הזה שלנו. אין לו מנדט לשקר לנו, בטח לא בעניינים של חיים ומוות.
ייתכן שבדובר צה"ל מאמינים שכך הם מגינים על החיילים — הם לא. הם מגינים על פשע. אנחנו שולחים חיילים לעמוד מול האוכלוסייה הפלסטינית תוך סיכון חייהם. הם נדרשים לבצע משימות מורכבות מול אזרחים שמעט זכויותיהם הן גזר שניתן לקחת מיד, ואפילו הזכות למשפט הוגן אינה עומדת להם. זה מצב אכזרי, ואי אפשר לצפות שהוא לא יוליד אכזריות, אלימות וביזה. זה מובן מאליו. השאלה היחידה היא, למה בדובר צה"ל חושבים שתפקידם לטייח את זה.
בתגובה לדבריו של בנט הסביר הרמטכ"ל לאחרונה כי "צה"ל הפעיל בשלוש השנים האחרונות בעשרות אלפי אירועים אש, והועמד לדין חייל אחד. יש עשרות חקירות וזה בסדר". שלוש שנים, עשרות אלפי אירועים, ורק חייל אחד לא נהג כשורה. פלא כזה יכול להתרחש רק בצבא המוסרי בעולם.
כך מגינים על פשע, לא על חיילים. אם חיילים אכן יורים גז לבתי ספר פלסטיניים, הם לא עושים זאת כי הם סדיסטים, אלא כי כך נראות הנורמות של השליטה הצבאית שלנו בשטחים. כאשר צה"ל מסתיר זאת מהציבור, הוא אומר לחיילים דבר פשוט: נשלח אתכם למשימות שיטור בלב אוכלוסייה עוינת, שידרשו הפעלת אלימות יומיומית, ואנחנו מאחוריכם. רק תקפידו לא להיתפס.
השקרים האלו הם הפקרה של הציבור. כדי שאפשר יהיה להמשיך ולשלוח חיילים לשרת במדינת הצללים בשטחים, ובאותה נשימה לא לדעת, לא לראות ולא לשמוע מה הם עושים שם, ובטח שלא לדעת מה המחיר שהם, אנחנו והפלסטינים משלמים על כך.
"שקט, יורים". כבר 51 שנה.
https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.6742477


אהבו: 138. הגיבו: 17. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

‏תינוק בן יומו. איזו זוועה. מה בכלל אפשר לומר למשפחה שאיבדה תינוק שזה עתה נולד? ליבי איתכם והלוואי שאיש כאן לא ידע לא צער ולא דם
https://www.haaretz.co.il/news/politics/1.6740635


אהבו: 264. הגיבו: 38. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

מחר מגיעים לקריית הממשלה להיאבק על דמותה ופניה של מדינת ישראל.

כפי שאמרתי בעבר - המאבק של העובדות והעובדים הסוציאליים הוא מאבק כלל ישראלי, מאבק שצריך להיות של כולנו כי הוא למען כולנו.

כחלון, תסתכל להם בעיינים, שב אתם, תמצאו פתרון. בלי חברתיות ובלי חברותיות, פשוט בהגינות.

איגוד העובדים הסוציאליים
עו"סים שינוי הדף הרשמי

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 85. הגיבו: 9. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}: