מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 5


ירושלמים וירושלמים הקשיבו!

בכל רחבי הארץ - פתק למרצ למועצת העיר זה פתק לעיר חופשית שוויונית ודמוקרטיה. והיום, באתי לדוכן של מרצ ירושלים.

בירושלים אין תחליף למרצ במועצת העיר - הרשימה הליברלית היחידה שתומכת באופן חד משמעי בזכויות נשים, זכויות להט"ב, הפרדת הדת מהמדינה ושדואגת גם לתושבי ותושבות מזרח העיר.

כאן בתמונה עם ראשית הרשימה ד''ר לורה ורטון ומס' 2 אייל לוריא פרדס - ועליהם כולכם.ן יכולים לסמוך

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 76. הגיבו: 14. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

שמונה שנים חייתי בירושלים: בנחלאות, בבקעה וברחביה, ועד היום יש לי צביטה קטנה בכל פעם שאני עולה לכנסת. ירושלמים, בבחירות הקרובות אתן ואתם זקוקים למרצ חזקה במועצה. רק מרצ תשמור על ירושלים חופשית, פלורליסטית, סובלנית, שוויונית ופתוחה בשבת.

הגעתי היום יחד עם כל חברי הכנסת של מרצ לתמוך ברשימה שלנו למועצת העיר בראשות לורה ורטון. לא חשוב לאיזה ראש עיר תצביעו, מרצ צריכה להיות שם חזקה כדי לשמור על ירושלים חופשית. שבת שלום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 216. הגיבו: 40. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

החלטת העליון בעניינה של לארה אל-קאסם הוא ניצחון חשוב במאבק על ישראל כדמוקרטיה ליברלית, חופשיה ממשטרת מחשבות ומטרלול היסטרי ומיותר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,229. הגיבו: 259. שיתפו: 97.
{% trans 'Tags' %}:

זאת לא טעות - זאת מדיניות

15 נשים נרצחו רק מתחילת השנה האחרונה. אבל אלימות כלפי נשים ורצח הם לא גזירת גורל. מדיניות נכונה הייתה יכולה להציל את חייהן של רבות מהקורבנות.

מדינת ישראל ממשיכה להוביל מדיניות כושלת ולא נעשה די כדי לעצור גברים שכבר תקפו. דו"ח של מרכז אדווה חושף כי 20% התלוננו במשטרה עוד קודם. המשמעות היא שאחת מחמש נשים הייתה יכולה להיות היום בחיים אם המדינה הייתה מפעילה את כל האמצעים לעצור את הבעל האלים.

במקביל אין השקעת משאבים מספקת, אין רצף טיפולי, אין הגנה מספקת לנשים, והכי גרוע- אין תיאום בין מכלול הגורמים שאמונים לשמור על הביטחון שלנו- ביטחון פנים לא מדבר עם הרווחה שלא מדבר עם הבריאות ובקיצור יד שמאל לא יודעת מה עושה יד ימין.

להתנהלות הכושלת הזו של הממשלה יש מחיר כבד וכואב. במילים אחרות, המדינה פשוט מפקירה נשים, עד שקורה הרצח הבא וכולם מתכנסים לעוד דיון.

במקביל לאסונות הללו השר ארדן הוסיף חטא על פשע והקל בהליכי רישיון לנשיאת נשק. אז אם השנה היה קשה לנשים לשרוד אלימות במשפחה, כשהנגישות לנשק הופכת לזמינה לכל גבר שסיים מסלול קרבי בואו לא נופתע עם נסיים את השנה עם נתונים קשים יותר.

אי מניעת רצח נשים הוא כישלון ממשלתי מהדהד. הממשלה חייבת להיכנס למצב חירום לאומי, להקים רשות לאומית שכל מטרתה לתכלל את עבודת הרשויות, להשקיע משאבים, לצמצם נשק במרחב הציבורי ובעיקר להגן עלינו מאלימות ורצח.

אנחנו לא נפסיק להיאבק על הביטחון שלנו.

בתמונה: הבוקר בעצרת נגד רצח נשים

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 221. הגיבו: 33. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

הממשלה הפילה היום פעם נוספת את הצעת החוק שלי לביטול ההנצחה של רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל. הצעת חוק שמבקשת לא להנציח אדם, שבין היתר יש נגדו האשמות על עבירות מין ואלימות.

זה לא רק עניין של ימין ושמאל – זו צריכה להיות החלטה ערכית משותפת לכל חברי וחברות הכנסת. לשים בצד את חילוקי הדעות על שלל הנושאים שעל סדר היום, כדי להוביל אמירה חוצת מפלגות וחד-משמעית כנגד אלימות מגדרית ומינית.

אבל הממשלה מחמיצה כל הזדמנות לדאוג לבטחונן של הנשים. את שתי הנשים שנרצחו השבוע על ידי בני זוגן, שהעלו את מניין קורבנות הטרור המגדרי בשנת 2018 בלבד ל-20, נתניהו "שכח" להזכיר בנאומו בפתיחת מושב הכנסת ביום שני האחרון. כמו "ששכח" לגנות את מעלליהם של יועציו נתן אשל ודיויד קיז, ולהציע לנפגעות את תמיכתו ומחויבותו הבלתי מתפשרת לאפס סובלנות לאלימות מינית.

כנראה שגם הטרור המגדרי מצטרף לשורה ארוכה מדי של נושאים ש״משעממים" אותו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 448. הגיבו: 122. שיתפו: 66.
{% trans 'Tags' %}:

אחי מיכאל זנדברג הודיע עכשיו על פרישה אחרי יותר מעשרים שנה בכדורגל מקצועני.

אני זוכרת אותו בתור תינוק מכדרר וכל השכונה באה להסתכל, ואחר כך זה באמת הביא אליפויות, גביעים, גולים, בישולים, ליגת האלופות, נבחרת, אינסוף שיאים והצלחות וגם לא מעט הפסדים ודמעות.

אני בטח לא אובייקטיבית, אבל באמת שהוא אחד הגדולים. סרטון הפרישה שלו הוא צפיית חובה לכל מי שאוהב כדורגל. אני פשוט אוהבת את אחי הקטן.


אהבו: 612. הגיבו: 73. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

המחשבה על כך שביתך נהרס, שהמעון שלך, המקום החם והמחבק איננו עוד, היא בלתי ניתנת לעיכול. ליבי ומחשבותיי עם מירי ומשפחתה.

הבעיה הגדולה כרגע היא שממשלת נתניהו היא כמו מכונית שנוסעת ללא נהג. אופציית הכוח כאופציה האחרונה היא לא בלתי כשרה, אחרי הכל אנחנו צריכים להגן על חיי אזרחינו. אבל הדרך היחידה להבטיח בטחון לילדים משני צידי הגדר לטווח הארוך, ולמנוע את המשך ההרס והסבל בעוטף ישראל היא רק דרך רמאללה.


אהבו: 54. הגיבו: 6. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

אם דן מרגלית חושב שהוא יכול לפטור חמש מתלוננות שונות ב"לא יהיה כלום כי אין כלום", הוא כנראה שכח שהממזרות שינו את הכללים. וכל הכבוד לעיתונאיות האמיצות ולך רויטל ולעורכי הארץ על הפרסום החשוב הזה.
https://www.haaretz.co.il/news/law/.premium-1.6569031


אהבו: 2. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

בוקר מפחיד בדרום. חיזוקים לאם האמיצה מירי גולדשיין ולכל תושבי הדרום והנגב המערבי.

ירי טילים על אוכלוסיה אזרחית הוא פשע מלחמה. בשעות האחרונות מתרבים הניתוחים מי ביצע את הירי ולמה, אבל האמת הפשוטה נשארת: עדיפה הסדרה על מלחמה.

יש לעשות הכל כדי למנוע הדרדרות למלחמת ברירה, שמשמעותה היחידה היא עוד הרוגים, פצועים, טילים, אימהות וילדים במקלטים. בסופה של מלחמה כזאת, המציאות לא תיעלם, והמשוואה תישאר על השולחן: הפסקת האלימות ומתווה להסרת המצור ושיקום הומניטרי. את כל זה אפשר לעשות כבר עכשיו.

שמענו הרבה משרי הקבינט בימים האחרונים. ססמאות ריקות, איומים והתלהמות. חודשים ארוכים שכל גורם אפשרי מתריע שהאינטרס הישראלי הוא הסדרה. זה לא יקרה על ידי הידוק המצור על הרצועה, אלא להיפך. מערכת הביטחון מבינה את זה, בעוטף עזה מבינים את זה, אפילו הממשלה יודעת את זה, אבל חודשים ארוכים היא לא עושה דבר והנה שוב הסלמה. כך מפקירה הממשלה את ביטחון אזרחי ישראל ומסכנת אותם ואת חיילי צה״ל. מי ששולח חיילים לקרב בלי שעשה הכל כדי למנוע את המלחמה מפקיר את דמם.

עוד לא מאוחר לעשות את הדבר הנכון. בשביל לעשות את זה דרוש אומץ. עכשיו זה פחות או יותר הרגע האחרון, אבל זה מה שנחוץ לאזרחי ישראל.


אהבו: 349. הגיבו: 55. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

נתניהו הרוויח ביושר את הביקורת עליו לגבי המצב בדרום. אבל יהיה נחמד לראות פחות פוליטיקאים מהמרכז שתוקפים אותו משום שהוא לא נגרר לעוד מבצע חסר תוחלת.
הבעיה במדיניות נתניהו אינה האצבע הזהירה על ההדק, אלא ,הנחה שניתן להשאיר את האזור על סף פיצוץ במשך עשור ולקוות שזה לא יסתיים בדם.
https://www.haaretz.co.il/news/politics/1.6569094


אהבו: 22. הגיבו: 5. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: