מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 5


חוק יסוד ירושלים הוא חוק מקושקש ומיותר. הוא נולד אך ורק כדי לנסות ולשקם את הכבוד הלאומי האבוד של קואליציית ביבי-בנט בעקבות מחדל המגנומטרים וההתקפלות שאחריו, בדיוק כמו שקרה בעבר עם חוק המואזין וחוק הלאום. אז אם כבר, בואו נקרא לילד בשמו: זה לא חוק יסוד ירושלים, זה חוק יסוד המגנומטר.


אהבו: 408. הגיבו: 65. שיתפו: 20.
{% trans 'Tags' %}:

שמואל אליהו, רב העיר צפת, אמר הבוקר ש"הפכנו ללהט"ביסטן" ושלהט"בים הם חולים. הוא מקבל משכורת מאתנו.
40 הרבנים שחתמו אתמול על מכתב פתוח לשרת המשפטים, שבו הם מסבירים שאימוץ על ידי להט"בים "מנוגד למוסר האנושי" – גם הם מקבלים משכורת מאיתנו.
שרת המשפטים, ששותקת לנוכח המכתב הזה – גם היא מקבלת משכורת מאיתנו.

תחשבו על הלהט"בים שאתם מכירים.
חושבים שהם חולים? נראה לכם הגיוני שמישהו שאתם משלמים לו משכורת יתבטא ככה כלפי החברים, הילדים, הקולגות שלכם? כלפיכם?

להט"בים הם לא חולים, או סוטים או פחות מוסריים. הם אנחנו ואנחנו הם. אני קצת לא מאמינה שאני ממש צריכה לכתוב את זה.

ובזמן שאנשים שטופי שנאה משתמשים בשמות גנאי ובהצדקות מעוותות של מוסר, בימין שותקים.
קול דממה דקה מכיוונם של אלה שיודעים טוב מאוד לעשות שיתוף לקמפיינים מסחריים, סרטונים של מוזיקאים או ידיעות מעמוד הפייסבוק 0404.
רבנים אמורים להיות מגדלור לאנשי הקהילה שלהם, אבל הם עסוקים מדי בלהפוך את הלהט"בים בישראל לשק חבטות.
ובימין, האנשים שאמורים להיות ממונים עליהם לא אומרים מילה.

בישראל של שנת 2017, עובדי ציבור עולבים בציבור וזוכים לגיבוי שבשתיקה ממנהיגות פחדנית (או יותר גרוע, כזו שהציבור פשוט לא מעניין אותה).⁠⁠⁠⁠

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,421. הגיבו: 504. שיתפו: 354.
{% trans 'Tags' %}:

דיון הראווה על חוק הלאום שהתקיים היום בכנסת היה צריך להתקיים בכלל ב"בית המכפלה" בחברון, יחד עם 120 הפולשים שמתבצרים שם, זה בהחלט תואם יותר לאג'נדה של הקואליציה: אובדן הביטחון על ידי הבערת השטח.

"דיון" זו באמת הגדרה יפה למצעד הפופוליסטי של נאומים לאומניים שנציגי השלטון הציגו. נאומים על הגדרת הריבונות על מדינת ישראל- ממש כאילו חזרנו לבאזל. רק שכחו שמדינת ישראל הוקמה לפני 69 שנים, וחוק הלאום שהם מקדמים לא רלוונטי לכלום, מלבד הפרה גסה של האיזון החשוב בין מדינה שהיא בית לעם היהודי, לבין שוויון לכל אזרחיה. מה שנקרא- בין היהודית לדמוקרטית. זו הממשלה שלנו: במקום להרגיע את המשבר המדיני החריף והמצב הביטחוני, פועלים לתקוע עוד כמה אצבעות בעין לאזרחי ישראל הערבים ולירוק בפנים של רוב אזרחי ישראל החילונים.

חוק הלאום הוא רק עוד מהלך במשחק הנואש של נתניהו להסית את הדיון מהחקירות עליו. מהלך שמתווסף לאחרוניו- ערעור חריף של הסטטוס קוו ויצירת משבר עם כל ערביי ישראל, פלסטין והעולם, וההחלטה להשאיר 15 משפחות שפלשו לתוך בית המכפלה בחברון. דווקא עכשיו, אחרי שבועיים של הסלמה ביטחונית ומשבר מדיני חריף, פולשים 120 איש ואישה למקום הנפיץ ביותר בשטחים, וראש הממשלה ושר הביטחון מחליטים שאין צורך בהתערבותם. אין זמן עכשיו לעסוק בביטחון מדינת ישראל, יותר חשוב לקשקש עצמם לדעת על לאומנות ודתיות.

נתניהו, כל שנותר מהטייטל שלך- "מר ביטחון" הוא הפקרת הביטחון למען הישרדות אישית ומשחקי אגו בינך לבין בנט על רכישת אהדת מתנחלי בית המכפלה בחברון, 99% אזרחי ישראל האחרים, משוועים למנהיגות אחראית ושקולה.

(צילום: אוליבייה פיטוסי/ הארץ)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 279. הגיבו: 61. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

הממשלה מפקירה את תושבי גבעת עמל - והכנסת משתפת פעולה בעוולה

***

תודה רבה, אדוני. אני מגיע עכשיו, אדוני, מתעתוע בוועדת הפנים אליו הוזמנו תושבי גבעת עמל, לאחר שבכנס שהיה לשר האוצר בקרית-אונו הוא הבטיח להם שהוא יתמוך בחוק גבעת עמל. יש ארבעה חוקים שונים לגבי גבעת עמל, לפצות את התושבים שיושבים שם מסוף שנות ה-40 בשליחות המדינה והיום הם מפוזרים כאילו היו פירורים על איזה שולחן, כי האדמה נמכרה יחד עם התושבים והם עומדים לאבד את ביתם.

היתה הבטחה של שר האוצר להעביר להם את החוק היום, כדי שמחר, לכל המאוחר, נוכל להעביר אותו בקריאה ראשונה ולתת לו דין רציפות. ובכן - להד"ם, שום דבר לא קרה. בבירור לאחר מכן הסתבר בכלל שיועץ שר האוצר בכלל ישב בישיבה והוא לא אישר את המציאות הזאת של הסכמת שר האוצר בנסיבות האלה להעביר את החוק הזה. כנ"ל אני מדבר על שרת המשפטים, אדוני. כולם היו עם התושבים, וברגע שהתושבים הגיעו במר ליבם למקום הזה, במעמד של לאבד את הבית שלהם, בהבטחה שכאן יעבור החוק הזה לפיצוי תושבי גבעת עמל, אף אחד לא שם עליהם שום דבר, והסבירו להם מדוע הדבר הזה איננו אפשרי בוועדת הכנסת.

אני מבטיח לך, אדוני, ואתה גם יודע שיש הצעות חוק שכרגע עדיין נידונות בוועדות שונות ומחר הן יגיעו לכאן להצבעה, אבל כאשר מדובר על גבעת עמל – לא, לא, זה לא יהיה, משום שכנראה הם לא כוח פוליטי מספיק כמו תושבי עמונה ואחרים. אינני יודע איזו דוגמה לתת. לא פלא, אדוני, לא פלא, שהמעמד של הבית הזה נמצא באחד המעמדות הנמוכים ביותר בדעת הקהל מבחינת האמינות שלו. הייתי אומר כמעט כמו לבלרים ועורכי דין אחרים שלא יכולים להגיד מילה אחת אמת מבלי להסמיק.

אני רוצה להתנצל גם בשם כל המליאה הזאת בפני תושבי גבעת עמל, שהפכו להפקר ולהבטחות סרק של פוליטיקאים שרק איחזו להם עיניים. תודה לך.

***

גבעת עמל - נלחמים על הבית


אהבו: 131. הגיבו: 15. שיתפו: 55.
{% trans 'Tags' %}:

التحريض ضد العرب في وسائل الاعلام الاسرائيلية ليس بجديد
هناك من هو معني بتشويه صورة العرب وعلينا ان نقف بوجهه
علينا نحن العرب ان ننقل وجعنا وقضايانا الخاصة بلغة الصحافة العبرية، نعم باللغة العبرية لأن دون ذلك لن يصل صوتنا هناك
وانا اتساءل كم هو عدد الناطقين باللغة العبرية في سلطاتنا المحلية؟

كلمتي في المؤتمر الذي ساهمتُ بعقده في الكنيست بعنوان التحريض السياسي ضد العرب في وسائل الاعلام العبرية


אהבו: 76. הגיבו: 1. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

פרשת הצוללות מעלה ריחות רעים. רעים במיוחד.
ריחות שיותר מזכירים ביוב מאשר את הים.

פתאום כולם יודעים מי זה מיקי גנור. פתאום יש חשבונות בנק בקפריסין. פתאום מתברר שבן הדוד של נתניהו, שבמקרה גם מייצג אותו במו"מ הקואליציוני, מייצג גם את מיקי גנור (איזה צירוף מקרים, אה?).

השחתה מוסרית של השירות הציבורי, הטבות כספיות שמנות למקורבים, הפרטה פראית של מערכת הביטחון - פרשת הצוללות חושפת ריקבון רב מערכתי ורב שכבתי. כל זה לא קורה במקרה. זו לא הנהנתנות המפורסמת של נתניהו והחמדנות הצינית של מקורביו. זו מדיניות - סדורה ומתוכננת. הפרטת הרכש הצבאי היא המשך של הפרטת אוצרות הטבע והשירותים החברתיים.

כשהממשלה מפריטה את הרכש הצבאי, מה היא אומרת בעצם?

שהמערכות הכי רגישות בישראל מופקרות לאינטרסים כלכליים.

שכל מיני סוכנים, מתווכים וגוזרי-קופונים מקצועיים מתעשרים על חשבוננו.

שתאגידים זרים וחברות מסחריות ישפיעו על תהליכי קבלת החלטות שנוגעות לכולנו.

כשמפריטים את הרכש הביטחוני מכפיפים את שיקולי הביטחון להיגיון של השוק. ביטחון הוא לא סחורה - הוא זכות של כל אזרח במדינה, גם אם הממשלה הנוכחית נכשלת בעקביות לספק אותה.

כשאינטרסים פרטיים ותעדוף של רווח כספי על פני טובת הציבור חודרים למערכת הביטחון הם מחלישים אותנו. כחברה, כצבא, כמדינה. יש כאן הפקרה של ביטחון מדינת ישראל בידיהם של מתווכים. תגידו, עצרתם פעם לחשוב למה לעזאזל מדינת ישראל צריכה בכלל מתווכים כשהיא קונה צוללות או מטוסים?

בסוף, מדינה קיימת בשביל לשרת את האזרחים שלה, ולא להפך. לאזרחי ישראל מגיעה הנהגה שמעדיפה את האינטרס הציבורי על פני אינטרסים פרטיים. לחברה הישראלית מגיעה ממשלה שתוביל אותה. ממשלה שלא מונעת מציניות, אינטרסים צרים ופחד. למדינת ישראל מגיע לפתוח דף חדש, נקי משחיתות וחמדנות.

כועסים? שתפו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 896. הגיבו: 171. שיתפו: 341.
{% trans 'Tags' %}:

وزير الامن الداخلي اردان احمق
احمق لأنه لم يفكر بالبعد الاستراتيجي لنصب البوابات الالكترونية على مداخل الاقصى ويعمل ما يحلو له من قرارات متسرعة، حمقاء
وزعيمه نتنياهو غارق في التحقيقات
حكومة عديمة المسؤولية، فشلت بجميع الامتحانات التي واجهتها
على هذه الحكومة الرحيل

شاهدوا كلمتي في الكنيست حول حجب الثقة عن الحكومة


אהבו: 259. הגיבו: 23. שיתפו: 29.
{% trans 'Tags' %}:

משבר הר הבית מתאר יותר מכל כרוניקה ידועה מראש. פיגוע נורא גורר את הממשלה, ובמיוחד את העומד בראשה, לשלוף מהמותן ולפעול ללא ראייה אסטרטגית רחבה. מגנומטרים, ריבונות, מצלמות חכמות, מה לא היה לנו? פשוט ובטוח יותר היה לנהל את המשבר הזה באחריות- בשיתוף כל הגורמים המעורבים בשמירה על הסטטוס קוו בהר הבית. את המחיר להפקרות המדינית הזו כולנו שילמנו בשבוע האחרון, והממשלה שוב מגלגלת את האחריות הלאה ופועלת להדוף את הביקורת עליה, במקום להבין ששגתה שגיאה נוראה ועמוקה. אלו הדברים שאמרתי הערב ב"שבע אקטואלי" של תאגיד השידור הישראלי - כאן:


אהבו: 312. הגיבו: 75. שיתפו: 32.
{% trans 'Tags' %}:

ארבע הערות על ההסלמה הנוכחית:

1.
ראשית, הלב עם המאבטח ועם עובדי השגרירות בירדן. אני מקווה שכל הגורמים המעורבים יפעלו באחריות כדי לפתור את המשבר הזה ללא הסלמה נוספת.

2.
בעוד השטח מתלקח, שרים בממשלה מצאו את הזמן למחול התנערות מאחריות שלא ראינו כמוהו מאז גל הדקירות של 2014. מה לא שמענו? שאין שום קשר למגנומטרים, שתמיד היו כאן פיגועים, אפילו היו כאן מי שהעזו לטעון שלדבר על הקשר בין האירועים למדיניות פירושו הצדקת הפיגועים.

בנט, למשל, תהה השבוע האם אנחנו גם אשמים בפרעות תרפ״ט, במלחמת העצמאות ובפיגועי הפדאיון. זה מאותו אדם שטען שאוסלו גרם נזק עצום, שהמרמרה היא תוצאה של ההתנתקות ושנאום בר-אילן גרם לטרור. מסתבר שלמדיניות הישראלית יש השפעה על הטרור רק אם בנט לא מרוצה ממנה.

3.
בימים האחרונים ראינו רצח מזעזע בחלמיש, דקירה בפתח-תקווה, דקירה בשגרירות ישראל בירדן, שני ניסיונות פיגועי דריסה ודקירה, הפגנות של אלפים, סגירת נציגויות ישראליות בטורקיה וירי מעזה. זה לא מקרי.

אחד הקריטריונים של ברברה טוכמן להגדרת מדיניות כ"איוולת" הוא שאפשר היה לראות מראש את תוצאותיה השליליות של המדיניות. זה בדיוק מה שהתרחש, ועכשיו, כדי להסתיר את האיוולת הזו, שרים בממשלה פתאום מעמידים פנים שהם נסוגו ליכולת הקוגניטיבית של בני שנתיים ואינם מסוגלים עוד לחבר את הנקודות. זה מרתיח. החלטתם על המדיניות הזו? עמדתם מאחוריה? המינימום עכשיו הוא לקחת אחריות.

4.
אני מהמרת שבקרוב המגנומטרים ירדו, ומקווה שנראה את סוף ההסלמה הנוכחית. הר הבית היה זרז לאינתיפאדה השניה, לגל הפיגועים של 2014 ולהתפרצות עכשיו. במקום לחכות להתלקחות הבאה, כדאי שנגיע להבנות עם הירדנים והפלסטינים בנוגע לסידורי הביטחון בהר. במקום לכבות שריפות, למנוע את השריפה הבאה. ובטח שלא לזרוק גפרורים לחבית מלאה דלק. היה לנו די מזה.

(צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 879. הגיבו: 156. שיתפו: 45.
{% trans 'Tags' %}:

هل أنت في مرحلة التطبيق او التدريب المهني؟
هل واجهتك مصاعب ومشاكل خلال فترة التدريب؟
هل تريد ان تشاركنا تجربتك الشخصية
نحن العنوان: لوبي المتدربين في الكنيست برئاسة النائب عيساوي فريج
انت مدعو للمشاركة في المؤتمر غداً الثلاثاء الساعة الثالثة في قاعة القدس
للحصول على مصادقة لدخول الكنيست، الاتصال: 0522417505

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 114. הגיבו: 1. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}: