מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 11


אל תגידו לי שזו האמת. אל תגידו לי שבאמת שוב חמאס מכתיב לנו את הפסקת האש.

24 שעות בהן נורו 500 טילים לעבר מדינת ישראל ואף גורם מדיני לא מדווח. המנהיגות נעלמה ומתחבאת מאחורי דובר צה"ל ומאחורי דיווחים ערביים. מר ביטחון מוביל אותנו לדרך ללא מוצא. חמאס החליט מתי הדייט הזה התחיל, הוא מחליט מתי מסתיים והוא יחליט אם נצא לסבב נוסף בעוד שבוע או בעוד חודש. אם הדיווח על הפסקת אש נכון זאת הפקרה של תושבי הדרום. הפקרה!
אומרים שאם האמא בבאר שבע לא הייתה מצליחה לקחת את הילדים לממ"ד היינו בתוך עזה. אומרים שאם הטיל היה פוגע באוטובוס מלא היינו בתוך עזה. קבינט יקר, מה אז הייתה המטרה שלכם? ארגון טרור מכתיב לממשלה עם הצבא החזק במזרח התיכון איך להתנהג.


אהבו: 407. הגיבו: 68. שיתפו: 161.
{% trans 'Tags' %}:

בבוקר כזה אחרי לילה ללא שינה כאן בעוטף עזה, אני לא תמיד מוצא את המילים כדי לכתוב על התחושות. אני חושב על ההורים, הילדים, המבוגרים יותר, חיות המחמד, כל מי שלא מוצאים מנוחה ושוהים שעות ארוכות בממ"ד, שומעים חדשות וחושבים לעצמם, 'שמישהו יעצור את זה'. ילדים שהיו אמורים לבלות בגנים ובבתי הספר והורים שתכננו שיום שלישי שלהם ייראה אחרת לחלוטין. ליבי עם התושבים ועם לוחמי ולוחמות צה"ל שעושים לילות כימים כדי לנסות ולתת לתושבי עוטף עזה והדרום הגנה מירבית.

הקבינט המדיני-ביטחוני חייב, פשוט חייב לקבל החלטה שלא תישען רק על הרתעה. בסבב הזה חייבים לקבוע יעדים מאוד ברורים ללחימה: החלשה של החמאס, הגעה להסדרה לטווח ארוך מאוד מתוך חולשת החמאס וחוזקה של מדינת ישראל ובאותה עת, שיקום של רצועת עזה על ידי העולם שיגוייס למהלך.
אני ממליץ לשרי הקבינט לעבוד סביב השעון כדי לקבל הסכמה, ערבויות ותמיכה עולמית. בלי יעדים ברורים ואסטרטגיה, אנחנו נמצא את עצמנו מסבב לסבב, חיים תחת אזעקות וצבע אדום. זה הזמן לקבל החלטות ולעזור לתושבים לקבל את שגרת חייהם פעם אחת ולתמיד אחרי 18 שנים. אנחנו מוכנים לשהות 100 ימים במקלט ובממ"דים בידיעה ברורה, שזה הסבב האחרון.


אהבו: 171. הגיבו: 42. שיתפו: 99.
{% trans 'Tags' %}:

אבל כבד שורר הבוקר בבית ישראל שאיבד קצין, סא"ל מ', שגבורתו תיזכר ותילמד גם בשנים הבאות. ליבי עם משפחתו. מאחל החלמה מהירה לפצוע צה"ל שנפגע באירוע. בזכות הלוחמים הגיבורים שעומדים בטווח שבין הטרור ובין ההתיישבות, אנחנו מסוגלים לצמוח ולגדול כאן בעוטף עזה.

הגעתי הבוקר ללול במ.א אשכול שספג נזק מפגיעת הרקטה אמש. ברגעים כאלו, החוסן האזרחי מורגש בעוטף עזה במלוא עוצמתו. זה לא הזמן למחלוקות, זה הזמן לאחדות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 225. הגיבו: 20. שיתפו: 40.
{% trans 'Tags' %}:

מקומם ומביש: ועדת שרים לחקיקה דחתה עכשיו את הצעת חוק הצוללות שהגשתי אשר ביקשה לסגור את הפירצה בחוק שאפשרה את השחיתות בפרשת הצוללות וכלי השיט. מבחינתי החל מהיום הממשלה כולה שותפה לשחיתות הבלתי נסבלת הזו בקודש הקודשים של החברה הישראלית - הרכש בטחוני.

ומה בסה״כ ביקשתי? להחזיר באופן מיידי את הפרק שיד נעלמה במשרד הביטחון ביטלה בזמנו.
הרי לא ייתכן שסוכנים ומעאכרים יגזרו קופונים על חשבון מערכת הבטחון ללא ידיעתה וללא כל הגבלה או פיקוח. מדובר בביטחון ילדינו, זה לא משחק ילדים.

כך או כך על אפם וחמתם נביא את ההצעה הזו להצבעה במליאת הכנסת. נראה את חברי הקואליציה מצביעים בעד שחיתות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 109. הגיבו: 22. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

הפרוטקשן לחמאס.

עוד פעם שילמה הממשלה פרוטקשן. הפעם לחמאס. היא אפילו עמדה בזמנים שהכתיב ארגון הטרור המתועב.

האמת היא שהממשלה הזאת מבוססת על פרוטקשן. ביטול מתווה הגיור ומתווה הכותל הוא דמי פרוטקשן למפלגות החרדיות על חשבון הציבור בישראל. השוד המתבצע כמעט מידי יום בוועדת הכספים של הכנסת על ידי חברי הקואליציה שסוחטים עשרות ומיליוני שקלים הוא דמי פרוטקשן של ממש. פרוטקשן על חשבון משלם המיסים או אם תרצו, על חשבון סל התרופות, מערכת הבריאות, מערכת החינוך ועוד.

איני מופתע מכך שתשלום דמי פרוטקשן בזמנים שקובע הצד השני הפך זה מכבר לנורמת ההתנהלות של הממשלה על חשבון כולנו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 68. הגיבו: 34. שיתפו: 33.
{% trans 'Tags' %}:

מר ביטחון, רע ומר

אני מכיר את מסמך תפיסת הביטחון שכתב האלוף יאיר גולן עבור שר הביטחון. זה מסמך מקיף, רציני, שיש בו תפיסה מגובשת. הבעיה היא שהמסקנות המעשיות העולות ממנו נוגדות את מה שפירסם ראש הממשלה לא מזמן במסגרת מה שהוא מכנה ״תפיסת הביטחון 2030״. הסכנה היא שבדרך שבה נתניהו הולך, לא יהיו לנו לא כסף ולא ביטחון.

גולן מדבר על הצורך לבנות ולהפעיל צבא מכריע, ואין הכרעה במלחמה אלא בכוחו של צבא יבשה חזק - המופעל בנחישות ולמטרות הנכונות על ידי דרג מדיני החלטי. זה גם הכיוון אליו הוביל הרמטכ״ל הנוכחי בשנות כהונתו. אבל צה״ל עדיין לא נמצא שם, וההחלטות שנתניהו רוצה לקבל מסיטות אותו לכיוון אחר לגמרי.

שום דבר ב-40 המיליארדים שראש הממשלה רוצה שנוציא בעשור הקרוב לא מקרב אותנו לצבא כזה. זה אומר שנוציא את הכסף, על חשבון הבריאות ותחבורה והרווחה והחינוך, ולא נקבל כוח שיש בו כדי להשיג את המטרות -שעליהן, כמובן, נתניהו לא מחליט כי הוא פוחד.

ככה זה כשאין תפיסה, אין הכרעה מנהיגותית בין אלטרנטיבות והתחייבות לפעול לפיה, אין כלום חוץ מרטוריקה ריקה, הצגות של ״תפיסת ביטחון״ ובריחה מאחריות.

ככה זה כשבנימין נתניהו הוא ״מר ביטחון״ - באמת רע ומר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 159. הגיבו: 20. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:

‏הבלוף של ״היחסים המיוחדים״ של נתניהו עם פוטין קורס ברעש.
‏הרוסים מגבילים את צה״ל בסוריה, פוטין מסרב להיפגש עם ביבי.
‏כמו בעזה, ביבי מפחד ליזום ולנצל הזדמנויות, ומוצא את עצמו נגרר ומושפל


אהבו: 319. הגיבו: 30. שיתפו: 56.
{% trans 'Tags' %}:

לעצור רגע ולומר תודה. בהתרגשות רבה השוויצה שחר נכדתי בדחליל שהכינה לגינה. כמה שמחה בעיניה המחייכות. כמה כיף לאסוף אותה מהגן. והיום בדיוק 80 שנים לליל הבדולח הלילה שבין 8-9 בנובמבר 1938, שבו השתוללו הנאצים ועשו שמות ופוגרומים ביהודים, בכל רחבי גרמניה ואוסטריה. וכמה אסירי תודה צריכים אנו להיות - כולנו. ויותר מידי פעמים אנחנו שוכחים, מזלזלים והורסים. אפשר אחרת. יש לנו אותנו - בואו נשנה אנחנו עוד יכולים . שבת שלום וחודש טוב

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 53. הגיבו: 3. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

אתם רציניים? ברור שאנחנו בעד תחבורה ציבורית בשבת

————-

אחד החוקים הכואבים של הפוליטיקה אומר כך: שקר מעניין תמיד ינצח אמת משעממת.

השבוע קבלנו לזה תזכורת כשמרצ והעבודה הפיצו את השקר הבא: ״יש עתיד לא באו להצבעה על תחבורה ציבורית בשבת, בטח עשו ׳דיל׳ עם החרדים". בהתחלה לא התייחסנו. חשבנו שזה שקר כל כך מחוצף וטיפשי שאף אחד לא ייקח אותו ברצינות. איזו טעות.

אם אתם עדיין איתי אתם צריכים לדעת שחלק מהאנשים כבר הפסיקו לקרוא. אלה האנשים שמעדיפים שקר מעניין. כבר בשורה השלישית הם חששו שייקחו מהם את ההזדמנות לקצת זעם צדקני. לא בכזו קלות הם יוותרו על עננת הקדושה האופפת אותם בזמן שהם מאשימים אחרים. אם אתם עדיין פה סימן שאתם שייכים למיעוט הנבחר שמוכן להקשיב וללמוד את העובדות.

אז הנה העובדות:

קודם כל, ברור שיש עתיד בעד תחבורה ציבורית בשבת. יש לנו הצעת חוק כזו, כבר העלינו אותה בעבר, אנחנו מעלים שוב בעוד שבועיים, היא כבר על סדר היום. בפעם הקודמת שהעלינו אותה, אגב, לא כל חברי הכנסת של השמאל באו להצביע. יו״ר מרצ תמר זנדברג למשל, לא הייתה באולם המליאה, ולא מעט חברי כנסת מהמחנ"צ נעדרו אף הם.

אז למה לא עשינו להן את אותו ״שיימינג״ שהן וחבריהן עשו לנו? מפני שאנחנו יודעים את האמת המשעממת - ככה זה באופוזיציה. לפני כל הצבעה אתה מסתכל על הלוח האלקטרוני הגדול ויודע מראש אם יש לקואליציה רוב. ב-99% מהמקרים יש להם. האם זה אומר שצריך לוותר מראש על המאבק? חס וחלילה. רק צריך לדעת לנהל אותו.

פעם בהרבה מאוד זמן האופוזיציה מצליחה לעשות לקואליציה אמבוש. כדי שזה יעבור, מארגנים את זה מראש עם כולם. מדובר בגרסה הפרלמנטרית של ״שני דגלים״. מסתתרים במקום קרוב, מחכים להתראה ופורצים לאולם ברגע האחרון. אם מרצ באמת חשבו שזה אפשרי הפעם, למה הם לא דיברו איתי מראש? למה הם לא ביררו איפה ח״כ יעל גרמן שמובילה את הנושא ביש עתיד? (היא הייתה באזכרה של בנה) כי הם ידעו שההצעה תיפול בכל מקרה, והעדיפו לחפש אשמים מאשר שותפים.

החלק האחרון של ההאשמה הוא הכי מטורף. מפלגת העבודה, שהצביעה עם החרדים נגד חוק הגיוס, שלא עזרה לנו במאבק על לימודי הליב״ה, שלא אמרה מילה על תקציבי העתק שמקבלות המפלגות החרדיות, מאשימה אותנו ב״דיל״ עם ליצמן וגפני? באיזה עולם הם חיים? הם לא קראו עיתונים בשבע השנים האחרונות? חוץ מזה, הם הרי יודעים שההצעה שלנו עולה עוד שבועיים, אז איזה ״דיל״ יכול להיות פה?

לא יכול להיות, אבל כאמור, הם שיקרו שקר מעניין, של שורה אחת, והנה אני מסביר את האמת המורכבת כבר על פני חמש פסקאות. זה העולם החדש שבו אנחנו חיים. חוץ מאלה מאתנו שמעדיפים לעבוד ברצינות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,024. הגיבו: 204. שיתפו: 154.
{% trans 'Tags' %}:

על פרשת תולדות בפחות מדקה וחצי>>

#פרשת_השבוע
#שבת_שלום


אהבו: 306. הגיבו: 207. שיתפו: 57.
{% trans 'Tags' %}: