מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 11


תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 17. הגיבו: 4. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

אנחנו הילדים של חורף שנת 73.

מלחמת יום הכיפורים תפסה אותי כתלמיד כיתה י"ב בישיבת נתיב מאיר בירושלים. במוצאי החג נסענו לת"א באוטובוסים עמוסים, בעיקר במילואימניקים שבדרך. לא אשכח את אליהו ליברמן, שהיה הסדרניק בישיבת הכותל ו-4 שנים מעליי בסניף יד אליהו, שעמד לידי כל הדרך ולא שב מן המלחמה ההיא לאחר שהטנק שבו נלחם נפגע ונפל למימי התעלה.

חיפשנו מה לעשות, תרמנו דם למרות שהיינו מתחת לגיל המותר, מיינו חבילות ללוחמים בדואר, העמסנו מנות קרב על משאיות בצריפין, עבדנו במיון גזר בקיבוץ עלומים (עוטף עזה) כשלידנו רעשי המשאיות והרכבים המשוריינים בדרכם לסיני. בעיקר קינאנו באלה שנלחמו במלחמה שבה כמעט נגענו, אבל פספסנו בשנה. אנחנו הילדים של חורף שנת 73, ואולי בגלל זה יצאו מכיתה אחת שרבניה אמנם חובשי כיפות שחורות, אבל מחוברים מאוד למתרחש במדינה, 3 אלופים, 2 תתי אלופים ועוד קצינים ולוחמים רבים. כי גם אנחנו הילדים של חורף שנת 73.

גמר חתימה טובה.


אהבו: 230. הגיבו: 27. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

עבור מי שהיה בגיל הדעת לפני 45 שנים, יום הכיפורים יהיה לעולם מזוהה עם צפירות באמצע יום הצום, גברים שעוזבים בחופזה בית ומשפחה ותחושת מועקה וחשש, שכמוה לא ידענו מאז. עבור מי שהיה חייל, בוודאי חייל בקו הראשון בתעלה או ברמת הגולן, היום הזה ייקשר לעולם למחזות, שחיילים של היום יתקשו להעלות אותם על הדעת.

הייתי נער במלחמה הגדולה. אבא שלי יצא מהבית בצהרי היום, וחזר אחרי ששה חודשים אדם אחר. אחים של חברים קרובים לא חזרו כלל, אחרים נפצעו וחיים עד היום עם המלחמה. למרות שלא לחמתי בה, היא שינתה גם אותי.

אתמול, בדיון של ועדת משנה של ועדת החוץ והביטחון, החלפתי כמה משפטים עם תא"ל דרור שלום, ראש חטיבת המחקר באמ"ן. אין גוף צבאי הנושא על בשרו את מכוות יום הכיפורים כמו חטיבת המחקר. דרור הזכיר כמה מהדברים שהיו ידועים לאנשי המודיעין ולא תורגמו להתרעה מפני מלחמה, אני הזכרתי לו שרוב הדברים האלה היו ידועים לכולם, כולל לציבור. העיוורון לא נבע מכך שהעיניים המודיעיניות לא ראו, אלא משום שהמוח המדיני (בראש וראשונה) והצבאי סירבו לתרגם את מה שראו למציאות ולמעשה. מחדל יום הכיפורים לא היה מודיעיני, אלא תודעתי ומנהיגותי.

זה הציווי שלנו, שנקנה בכל כך הרבה דם וסבל: אף פעם לא לסרב לראות. לדעת תמיד שאם לא יבוא מעשה, בסוף המציאות תפעל - והתוצאה תהיה בהכרח גרועה יותר. לזכור שלכל מחדל יש מחיר, ושבחרנו לעמוד במקום שבו פועלים כדי שלא יהיה מחדל ולא יהיה מחיר. את זה אנחנו חייבים לדור המופלא של לוחמים ומפקדי שדה שהפך את המלחמה ושילם בדמו, ולדורות הבאים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 991. הגיבו: 62. שיתפו: 121.
{% trans 'Tags' %}:

תודה לכל הפעילים והחברים שהגיעו לביתי להרים כוסית לכבוד השנה החדשה. מי ייתן ותהיה זו שנה מתוקה של בחירות טובות למען העם והחברה בישראל.
מאחל בכל ליבי גמר חתימה טובה לכולנו וצום קל לצמים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 75. הגיבו: 15. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

הלחץ עובד. גם איגוד ההתעמלות הקטארי נכנע והתחייב לארח את הנבחרת הישראלית עם הדגל וההמנון הישראלי.

הספורט צריך להישאר מנותק מהפוליטיקה ואני יחד עם צוות המשפטנים הבכירים שגייסתי בראשותו של פרופ' אלן דרשוביץ', נמשיך לוודא שככה זה יישאר.

איגוד ההתעמלות בישראל


אהבו: 19. הגיבו: 2. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

לא בשמנו! לא בשם היהדות!
שוב בני העדה האתיופית חווים השפלה וגזענות. שוב מפקפקים ביהדותם. שוב תחקיר שגורם לבטן להתכווץ. שוב בשם הכשרות. הפעם זה הרב של קרית גת, שמנע מאחיותנו בנות העדה האתיופית לבשל בקייטרינג. נשים מסורות, יהודיות בכל נימי נפשם, שיוצאות לעבוד לפרנס בכבוד את משפחתן - נתקלות פעם אחר פעם בחומות של אטימות, גזענות ואפליה כי יש מי שהן לא מספיק יהודיות בעיניו. במשך שנים בישלו שם נשים ממוצא אתיופי והכל היה בסדר, עד שבא הרב הבלין והחליט לפקפק בהן.

החלוקה המבישה הזו ליהודים סוג א' ויהודים סוג ב' כבר הפכה לשיטה. כאן אצלנו, במדינת העם היהודי שקמה כדי לקבץ גלויות ולהיות בית חם ומחבק. הכי חמור - זה נעשה כאילו בשם היהדות ובשם הכשרות.

אז חובתנו לקום ולזעוק: זו לא יהדות. זו לא כשרות. זו בושה שרחוקה שנות אור מהיהדות, ומנוגדת גם לפסיקת הרב עובדיה יוסף שקבע מפורשות שאין להטיל ספק ביהדותם של יוצאי אתיופיה. נמאס כבר לשמוע מזה. פעם זה תחקיר המוהלים, פעם היקב, פעם בקייטרינג, ומי יודע איפה עוד חווים בני העדה את ההשפלה הזו, לפני שמגיע Uriya Elkayam וחושף את השערוריות הללו.

נאמר שעל עבירות שבין אדם לחברו אין יום הכיפורים מכפר, עד שירצה את חברו או חברתו. עוד לא מאוחר. ומעבר לסליחה הגדולה לאותן עובדות מסורות- מוטב שלעיר יימצא רב אחר, ראוי יותר, גזען פחות.


אהבו: 38. הגיבו: 5. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

ראש הממשלה אשם בכך שהוא מאפשר ל 6.66% מהעם לקבוע לנו את עתידנו.


אהבו: 156. הגיבו: 37. שיתפו: 23.
{% trans 'Tags' %}:

למי טובה משטרה חלשה? למושחתים. למי עוד יותר טובה משטרה חלשה? למושחתים בכירים. למי עוד יותר טובה משטרה חלשה? לראש ממשלה שיש נגדו חשדות חמורים


אהבו: 107. הגיבו: 20. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

ב-1 לינואר שוב הח״כים יעלו לעצמם את השכר ב-3%, כמו בכל שנה, כי הבושה מתה בכניסה למשכן.

השוטרים ששומרים עלינו לעומת זאת, מחכים כבר 12 שנה לעדכון שכר.

יש עתיד כרגיל תהיה היחידה שתתנגד להעלאה המבישה הזו, והיחידה שבה הח״כים תורמים את ההעלאות לארגונים הומניטריים.

תחליטו אתם מה אתם מעדיפים: קואליציה של פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם, או את יש עתיד שעובדת בשבילכם.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,502. הגיבו: 136. שיתפו: 286.
{% trans 'Tags' %}:

אי הארכת כהונת המפכ"ל בגין חקירות ראש הממשלה היא מסר לא רק למפכ"ל הבא, אלא לכל הקצונה הבכירה במשטרת ישראל, כולל מפקדי אגף החקירות ויחידת להב 433- אם אתם רוצים להתקדם ולהיות מפכ"לים או ניצבים, אל תנהלו חקירות נגד שרים, ראשי ממשלה וחברי מרכז.

בדיוק כדי למנוע דברים מהסוג הזה הצעתי את החוק לקציבת כהונת מפכ"לים ורמטכ"לים ל-4 שנים, חוק שנתניהו דחה כבר פעמיים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 328. הגיבו: 61. שיתפו: 75.
{% trans 'Tags' %}: