מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 24


זכיתי להיפגש היום בעכו עם בירם כיאל, בין שחקני הכדורגל המוכשרים שיצאו מישראל.
כיאל הגיע לשחק בבימת הכדורגל הטובה בעולם, בקבוצת ברייטון מהליגה האנגלית, ובנוסף שחקן נבחרת ישראל בכדורגל.

מלבד היותו שחקן כדורגל בחסד הוא מודל לחיקוי עבור הצעירים הישראלים בכלל, והערבים בפרט. צעיר שאפתן אשר סלל את דרכו לקדמת הבמה העולמית, בהמון כישרון התמדה ואמונה.

כולנו גאים בך, מצפים לחזות בהשגים הבאים שלך!
Beram kayal بيرم كيال

بكل فخر التقيت اليوم لاعب كرة القدم الشهير والمتالق بيرم كيال ابن قرية الجديدة المكر والذي يلعب في نادي برايتون الانجليزي.
بيرم يلعب في افضل منصة كروية عالمية هو لاعب منتخب اسرائيل ايضا، فرض نفسه واثبت قدرته بفضل ايمانه الوطيد بان الانسان هو الذي يحقق الاحلام ويصل الى القمم حتى لو جاء من بلدة متواضعة .
كيال هو خير مثال لذلك ونجاحه ما هو الا وصفة لابناء الاجيال الواعدة الذين يفتقرون الى الامكانيات وينقبون عن فرص تفتح امامهم ابواب النجاح .
بيرم لا يزال متواضعا، خلوقا، دمثا ومحبا للغير اثبت ايضا انه يتمتع بارادة حديدية وايمان عميق حيث تغلب على اصابات كادت تقضي على حياته الرياضية .
قبل ايام لعب واجاد صنعا في المباراة امام مانشيستر يونايتد ! هنيئا لك صديقي بيرم ، وفقك الله وسدد خطاك.
نحن فخورون بك يا بيرم !

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 124. הגיבו: 10. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

בעקבות פירסום הפצצת הכור הגרעיני הסורי: ‏מסתבר שמלחמות על העבר קשות יותר מהמלחמות על העתיד


אהבו: 26. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

מרגע הגילוי, דרך התכנון ועד לתקיפה: מוזמנים/ות לצפות


אהבו: 230. הגיבו: 31. שיתפו: 25.
{% trans 'Tags' %}:

סיפור שהיה כך היה: הפצצת הכור הגרעיני בסוריה מצביע על יכולות ביטחוניות רב-מערכתיות של מדינת ישראל, ועל חשיבותה של הנהגה אמיצה, אחראית ויוזמת.

בין ליקוט פרטי הפרטים של אחד המבצעים החשאים והמשמעותיים של ישראל בזמננו, אי אפשר שלא להתפעם נוכח יכולות מערכת הביטחון, על השילוב בין תכנון מודיעיני ואסטרטגי מפורט, לבין ביצוע מרשים של טייסי חיל האוויר, לוחמי יחידות עילית ומפקדי צה”ל בכלל, וכל זאת בהובלת קבינט מדיני חדור מטרה וחזון.

כך נפרסת לפנינו תמונתו של מבצע “מחוץ לקופסא” ההרואי, מבצע צבאי ומדיני של גאווה לאומית.

לגבי המאבק על הקרדיט "מי היה בעד ומי הקשה קושיות...", זה מזכיר לי מאבק דומה על למי הגיע הקרדיט על מבצע אנטבה? וכמו שם, כך גם כאן, אני הרבה יותר רגוע כאשר יש מנהיגות שאינה מיקשה מתלהבת (או לפעמים מתלהמת) אחת, שיש בתוכה שדוחפים ויש בתוכה המקשים קושיות, ובשני המקרים ההיסטוריים הללו - התוצאה הייתה מצויינת.

אז אם להוציא מן המשוואה את העיסוק בקרבות המאסף על קרדיטים אישיים ותזמוני הפרסום, המציאות המשתנה טופחת על פנינו - מה שיכלו ראשי ממשלה בעלי תעוזה ויוזמה להוביל, מרבין, דרך ברק, שרון ואולמרט - מדיניות לאומית וביטחונית אחראית ויוזמת, זה משהו שאנו יכולים רק להמשיך ולחלום עליו בתקופת נתניהו, שתרשם בדפי ההיסטוריה על נאומיו המפוארים ואפס המעשים.


אהבו: 65. הגיבו: 17. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

בתוך כל הרעש לפעמים יש רגעים של בהירות, רגעים שניתן לראות מי עושה ומה עושה, רגעים של מנהיגות. בתוך הקרב אהוד נגד אהוד מתברר תפקידם של פרץ ולבני. פעולותיהם החכמות, האסטרטגיות והשקולות של שר הביטחון עמיר פרץ Amir Peretz שהכין את המבצע בשלביו הראשונים ושרת החוץ (כשעוד היה תפקיד כזה) לשעבר Tzipi Livni - ציפי לבני, הם היו ציר מרכזי בתכנון הפעולה והובילו את ישראל להישג האסטרטגי המשמעותי ביותר ב20 השנים האחרונות.

היום מתברר שמנהיגות היא של מי שעושים ומתנהלות באחריות וברצינות, לא בציורים של פצצות באו״ם והסתה נגד ערבים ושמאלנים. היום מתברר שדווקא השמאל מביא בטחון, שדווקא איתו אפשר לישון בשקט.

עמיר פרץ, ציפי לבני, היו"ר אבי גבאי והנבחרת הכי חברתית בכנסת הם האלטרנטיבה למי שמזהיר מפני איראן אבל איפשר לה להגיע לסף דלתנו. ואנחנו נחליף אותו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 220. הגיבו: 82. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:

ספטמבר 2007. צה"ל, מוסד, חיל האויר, דרג מדיני- שילוב ראוי של תהליך קבלת החלטות וביצוע מושלם.

חשוב לציין את תהליך החשיבה, העמימות וההרתעה למניעת מלחמה לא רצויה. יכולת ביצוע כזו ויותר, חשובה להפעלת כוח ולניצחון באין דרך אחרת,
להרתעה ולמניעת מערכות מיותרות בעתיד.

‏בשעה שכל בכירי המבצע זוכים לתהילה שמגיעה להם, אולפנים וערוצי תקשורת מפרגנים, חשוב לי להזכיר את חלקו של מאיר דגן ז"ל, מפקדי שאיננו איתנו. איש מיוחד שידע להאיץ ולפעול כשצריך, ולפעול לעצירת מהלך שנראה כסיכון לא שקול.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 149. הגיבו: 9. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 6. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

РУ⬇️

ומה אם לסורים היה עכשיו כור גרעיני בדיר א-זור?

אהוד אולמרט, עמיר פרץ, ציפי לבני ואהוד ברק. בשקט ובלי להתרברב בפלקטים של פצצה באו״ם קיבלו החלטה אמיצה והשמידו את הכור הגרעיני בסוריה. כך מתנהלים מדינאים שיש להם שיעור קומה, להבדיל מפוליטיקאים קטנים שעובדים בהסתה ולא בהגנה על המדינה שלנו. עכשיו אפשר לומר: שאפו גדול!

הגרעין האיראני נמצא במרחק של 1,200 ק"מ מאיתנו ומהווה איום קיומי על מדינת ישראל. אך דיר א-זור נמצאת הרבה יותר קרוב. פיצוץ הכור בסוריה מוכיח כי עוצמתה הצבאית של ישראל בלתי ניתנת לעוררין וכוח ההתרעה שלנו לא ייפסח על שום מדינה עוינת. גם לא על איראן.
למען יראו וייראו!

Что было бы, если бы Сирия обладала сегодня ядерным реактором в Дир аз-Зуре?

Эхуд Ольмерт, Амир Перец, Ципи Ливни и Эхуд Барак. Тихо, не размахивая плакатами с изображением атомной бомбы, приняли смелое решение и уничтожили ядерный реактор в Сирии. Так действуют государственные деятели высшего ранга - в отличие от мелких политиков, которые заняты подстрекательством, а не защитой нашего государства. Теперь уже можно сказать открыто: честь им и хвала!

Иранские ядерные объекты расположены в 1200 километрах от нас и представляют угрозу существованию государства Израиль. Однако Дир аз-Зар находится намного ближе. Уничтожение сирийского реактора демонстрирует несомненную израильскую военную мощь и эффективность нашей стратегии устрашения, которая направлена на любое враждебное государство. Включая Иран. Пусть знают и помнят об этом!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 63. הגיבו: 7. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

היום הוסר צו איסור פרסום מאחת הפעולות הנועזות בהיסטוריה של מדינת ישראל.

היתה לי הזכות להיות אחד מעשרת חברי הקבינט הבטחוני-מדיני בראשותו של אהוד אולמרט שקיבל את ההחלטה ההסטורית להשמיד את הכור הגרעיני שנבנה בסוריה. מבחינתי היה זה אחד מאותם רגעים מכוננים שאתה יודע שישפיעו על העם והמדינה לאורך שנים.

הודיתי אז ואני מודה גם היום ולתמיד -לטייסי חיל האויר, לחיילי צה״ל ועובדי מדינה רבים אלמונים, לראשי המוסד והשב״כ ולוחמיהם, לרמטכ״ל ומפקד חיל האויר ולראש אמ״ן וראש אג״ת ואנשי מערכת הבטחון, לחברי הקבינט הבטחוני-מדיני, לשרת החוץ, לשרי הבטחון ובמיוחד לראש הממשלה אהוד אולמרט, שהפגין מנהיגות מרשימה ואמיצה מאד לאורך כל התהליך בקבלת ההחלטה והובלת עבודת המטה ותהליך המבצע ותוצאתו.

איום בטחוני משמעותי הוסר ובדיעבד ברור מה נחסך מאיתנו מצפון.


אהבו: 525. הגיבו: 124. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

החודש לפני 11 שנה קרא לי ראש המממשלה דאז לביתו והציג לי מידע מודיעיני על מבנה דמוי קוביה, הכור הגרעיני שנבנה בסוריה. מספר חודשים אחר כך, בחמישי לספטמבר 2007 ישבנו שלשתינו, ראש המממשלה שר הביטחון ואני כשרת החוץ, בחרנו את דרך הפעולה הצבאית והחלטנו על הוצאת המבצע אל הפועל באותו לילה.

גם 11 שנה אחרי, זוכרת את הרגעים שישבנו שם, יחד עם הרמטכ״ל ומפקד חיל האויר בבור הפיקוד בקריה, מקשיבים לדיווחים על התקדמות המבצע, מעודכנים שהכור חוסל, מחכים שמטוסינו יחזרו בשלום ומקווים שעם ישראל יוכל להמשיך לישון בשקט.

כשיצאתי באמצע הלילה מהבור לאחר שהסתיימה התקיפה והסתכלתי על שמי תל אביב חשבתי שיכול להיות שעם ישראל יתעורר למלחמה בלי לדעת למה, אבל היה ברור שזה היה המעשה הנכון, שהיינו צריכים לפעול ועשינו הכל כדי להקטין הסיכון שנידרדר למלחמה כוללת.

התקיפה היא מההחלטות הביטחוניות והאסטרטגיות החשובות והמוצדקות שקיבלה ישראל בעשורים האחרונים. מצער שהחשיפה מלווה בוויכוחים אישיים בין ראש מממשלה לשר הביטחון. אפשר פשוט לפרגן לכל מי שהיה שותף. לראש הממשלה אהוד אולמרט שהוביל, לשני שרי הביטחון עמיר פרץ ואהוד ברק, לצה״ל כמובן ולכל המערכות שעבדו בשקט ובמקצועיות, בלי פטפטת, בלי יחסי ציבור ועם המון אחריות ושיקול דעת. הייתה לי הזכות להיות שותפה.


אהבו: 3,338. הגיבו: 467. שיתפו: 198.
{% trans 'Tags' %}: