מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 24


אני מאוד מצטערת בשביל כל בוחרי הימין שליברמן, נתניהו ובנט בילבלו אותם והבטיחו להם הבטחות ריקות.

כואב לי לראות היום את התסכול הקשה של תושבי עוטף עזה והדרום ששרים בממשלה רימו אותם כל כך. הם היו ונשארו , חלק ממשלת ההבטחות הריקות. להזכירכם, זה אותו מחנה שהבטיח שתי גדות לירדן וארץ ישראל השלמה, חיסול הטרור ומה לא. אז ודאי שאנשי עוטף עזה מתוסכלים כל כך. הם הבטיחו להם שיחסלו את הנייה. הבטיחו להם שימוטטו את החמאס. סיפרו להם שכל הבעיה זה שלא נותנים לצה"ל לנצח והבטיחו להם שרק ביבי וליברמן הם הגיבורים שיכולים לחסל את החמאס. אבל אתם יודעים איך זה בממשלה - דיבורים לחוד ומציאות לחוד.

כהונת ליברמן הייתה דוגמא מושלמת: אינסוף הבטחות בומבסטיות - ואפס תוצאות בשטח. ליברמן הוכיח בכהונה שלו שלהיות שר ביטחון זה קצת יותר מורכב מלהיות טוקבקיסט ימני. בטוקבקים הכל פשוט. בטוקבקים מחסלים את הנייה וממוטטים את החמאס בלי בעיה. בשטח, מה לעשות, המציאות קשה ומורכבת הרבה יותר.

ממשלת הימין הזאת אוהבת לספר כמה שהם מבינים בביטחון, כמה שהם רציניים וקשוחים לעומת המחנה השני. בפועל, כפי שכהונות ליברמן ונתניהו הוכיחו - לימין המתלהם אין שום פתרונות במציאות. בסופו של יום, לא במקרה ראשי מערכת הביטחון בצה"ל ובשב"כ ממליצים שוב ושוב לשרים המתלהמים לרסן את עצמם. לא כי ראש השב"כ הוא איזה פעיל שלום עכשיו או כי הרמטכ"ל הוא שמאלני - אלא מהסיבה הפשוטה שהאנשים האלו מחוייבים לביטחון ישראל, לתוצאות בשטח ולשמירה על חיי אזרחים, ולא אוהבים סתם להצהיר הצהרות ריקות בשביל קולות בפריימריס וכותרות בעיתון.

ולכן, היום יותר מתמיד, אני מבינה לחלוטין את התסכול הכבד של תושבי עוטף עזה, והדרום - הפוליטיקאים בימין הבטיחו להם הבטחות סרק ושיקרו להם שנים על גבי שנים על איך יחסלו את החמאס ויקרקסו את כולם.

כשפוליטיקאים מבטיחים הרים וגבעות ולא מספקים תוצאות - התגובה המתבקשת מהציבור היא לשלוח אותם הביתה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 44. הגיבו: 8. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

״מדינאי, שהשלטון בשבילו אינו מטרה אלא אמצעי לשרת עמו ואידיאל חייו, חייב לבחון את הנסיבות, התנאים והצרכים של זמנו ומקומו, וגם כושרו, סגולותיו ונטיותיו, כשהוא בא לקבוע אם רצוי שיוסיף לעמוד ליד ההגה, או שיסתלק זמנית או לחלוטין"- ראש הממשלה דוד בן גוריון. היום יותר מתמיד צריך להקשיב לדבריו של הזקן.

ייצגתי היום את הכנסת, כסגנית היו״ר בטקס האזכרה הממלכתי לדוד ופולה בן גוריון במדרשת שדה בוקר, בהשתתפות נשיא המדינה, רובי ריבלין, וראש הממשלה, בנימין נתניהו.
ראש הממשלה שיבח היום בנאומו בטקס את בן גוריון, שהיה מנהיג שידע לקבל החלטות גורליות גם בניגוד לדעה הרווחת בציבור. אכן, בן גוריון היה מנהיג אמיתי שידע לקבל החלטות אמיצות, לאורך כל שנות כהונתו, ולא רק אתמול.

אחרי סבב של 48 שעות של לחימה, כ- 400 רקטות נחתו על תושבי הדרום, 100 מטענים על הגדר מאות אלפי דונמים שהוצתו, הרוגים ופצועים. תושבי הדרום שמגלים שנים רבות חוסן בלתי רגיל, מותשים. הם מאוחדים בתחושה שהפקירו אותם.
איפה היו ההחלטות האמיצות, הגורליות במשך כל השנים האחרונות, מאז מבצע צוק איתן. שנים של שקט יחסי- שלא נוצלו לשום יוזמה.

קולם של תושבי הדרום נשמע היטב. הם בטח לא רוצים מלחמה או מבצע, אבל הם גם לא מוכנים יותר לחיות את החיים האלה, כשכל רגע הם דרוכים למשמע האזעקה, שריפה או כניסה. זו שגרת חירום עם כוננת תמידית למלחמה. הם מוכנים להתאזר בסבלנות ובאורך רוח, כדי שסוף סוף ישוב הביטחון לחייהם. בטחון שאבד להם לפני 15 שנים.

היום יותר מתמיד ישראל צריכה מנהיגים בחזותו של דוד בן גוריון.
מנהיגות של נחישות, תעוזה, יוזמה, יצירתיות והחלטיות.
מנהיגות שמקבלת החלטות גורליות גם אם הן לא פופולריות.
מנהיגות אחראית.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 74. הגיבו: 13. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

משרד האוצר פועל בכוונה שלא לממש את תכניות העבודה שלו.

השתתפתי אתמול בדיון בוועדת הכלכלה בנוכחות רבים מראשי השלטון המקומי בנושא עיכובים בהעברות התקציביות ממשרדי הממשלה לרשויות המקומיות, עיכובים שאורכים לעיתים חודשים ארוכים. משרד האוצר נמצא בלחץ עקב הגרעון בו הוא נמצא ועל כן הוא מערים קשיים במימוש התכניות שהוא אישר.

ההעברות התקציביות שהאוצר עושה לאורך השנה נועדו להעביר כספים למקומות בהם יש גירעונות, על חשבון כספים שהוא התחייב לשלם.

האוצר לא מוכן לשלם בדיעבד, אלא אומר לרשות מקומית שרוצה לבנות, לדוגמא בית ספר, שתשלם ואז ההחזר יתפרס על פני מספר שנים, אם בכלל. הסדר צריך להיות הפוך: אם בתכנית העבודה רשות מקומית התחייבה לספקים שלה, משרד האוצר חייב לעמוד בהתחייבויות הללו.

האוצר והממשלה צריכים לשנות את מוסר התשלומים הקלוקל שלהם. צריך לקבוע לוחות זמנים ברורים לתשלומי הממשלה לספקים ולגורמים להם היא חייבת כסף.

צפו בדבריי מהוועדה ובתמיכה לדברים.


אהבו: 26. הגיבו: 3. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

מרכינה ראש בפני משפחתו של גיבור ישראל סא״ל מ׳, שהיום הגעתי אליהם לניחום אבלים.

החיבוק החם שקיבלתי מאשתו של מ' מספר את כל הסיפור - סא"ל מ' היה לוחם פורץ דרך, בן מסור, אבא מדהים ובעל לתפארת. הוא היה מלח הארץ ויבוא יום ומלוא גבורתו יסופר. בתפקידו הצבאי תמיד היה דוגמה ומופת לדור צעיר של לוחמים וכאזרח היה מודל לחיקוי בקרב משפחתו וסביבתו.

הכאב והצער על האובדן של הוריו, אשתו ושני ילדיו הוא קשה מנשוא וכולנו כואבים ומתאבלים יחד עימם ועם הקהילה בה התגורר. זכיתי לכתוב בספר ״כותבים לזכרו של סא״ל מ׳" בו כל המנחמים כולם, אלו שהכירו אותו ואלו שהתוודעו אליו ולגבורתו רק לאחר מותו. כולם משתפים בתחושותיהם שסא"ל מ' היה הפנים היפות של מדינת ישראל.

מ' הוא גיבור ישראל שביצר את ביטחונה של מדינת ישראל.

יהיה זכרו ברוך.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 57. הגיבו: 8. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

המצב הביטחוני בדרום ובעוטף עזה דורש הכרזה על מצב מל"ח- משק לשעת חירום.
אני קורא לקבינט שמתכנס, להכריז על מל"ח. זה מה שיסגור את הפערים של אתמול ונכון למציאות של היום.

מל"ח הוא גוף בין משרדי מתוקצב והפעלתו של גוף זה נועדה לאפשר שגרת חיים תקינה ככל האפשר בעורף בעת לחימה. אחד מלקחי דו"ח מבקר המדינה שחקר את מלחמת לבנון השניה הוא שלא הופעל מצב מל"ח .

היום העליתי את הדרישה הזו בוועדות חוץ וביטחון, כספים וכלכלה של הכנסת. אני מודה ליושבי הראש של הוועדות- אבי דיכטר - Avi Dichter, משה גפני איתן כבל שנענו לבקשתי ויפנו לממשלה בנידון.

מוזמנים לצפות בדבריי היום מהכנסת.


אהבו: 28. הגיבו: 6. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

היום בבוקר התראיינתי ביומן הבוקר של גל״צ עם אפי טריגר.

מוזמנים להאזין לדברים שאמרתי:
https://soundcloud.com/user-488150163/121118a


אהבו: 1. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

משפחה נוספת הצטרפה אתמול למשפחת השכול, ומדינה שלמה מרכינה ראש, כואבת ומבכה יחד עם משפחתו של סא״ל מ׳ את האובדן הקשה מנשוא.

מורשת הגבורה של סא"ל מ' הבטיחה את ביטחוננו במשך עשרות שנים. הוא חירף את נפשו למען כולנו תוך שהוא מהווה דוגמא אישית ללוחמים צעירים.

ברגעי שכול, כולנו יודעים להתאחד סביב גורמים מאחדים: ביטחון המדינה, אהבת הארץ וההבנה שמדינת ישראל האהובה היא הבית שלנו.

למען המשך קיום מורשתו של סא"ל מ', גיבור ישראל, שאת חייו הקדיש לצה"ל, למען ישראל חזקה יותר, בטוחה יותר וחברה ישראלית טובה יותר, נדע שגם בשגרת חיינו, כוחנו באחדותנו.

שולחת איחולי החלמה מהירה ורפואה שלמה לקצין שנפצע.

יהיה זכרו של סא״ל מ׳ ברוך!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 104. הגיבו: 16. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

אם יש משהו ששרת המשפטים שלנו לא מבינה ושפרשת הצוללות מלמדת אותנו באופן ברור הוא שהסיפור הוא בסוף כזה: או שתהיה לנו מדינת חוק דמוקרטית, עם שופטים ויועצים משפטיים עצמאיים, כשליד הפוליטיקאים יש שומרי סף שדואגים לשמור על האינטרס הציבורי אל מול האינטרס המזדמן של הפוליטיקאים - או שהשלטון יהפוך למושחת, שומרי הסף יהפכו מסורסים, פוליטיקאים יאבדו רסן ויעבירו את השלל למקורבים אליהם- והמדינה שלנו תתפורר לאט לאט.

איילת שקד מרגישה כרגע על הגובה, היא שרת המשפטים והיא רוצה שפוליטיקאים יוכלו לעשות מה שמתחשק להם, בלי שאיזה יועץ משפטי יבוא ויגיד להם שזה מחוץ לחוק. היא כרגע אוחזת בהגה והיא לא מבינה למה בכלל מישהו צריך לפקח על הפוליטיקאים. אבל איילת - שמירה על המדינה ועל שלטון החוק והדמוקרטיה יותר חשובים ממצב הרוח של הפוליטיקאים. כן, הפוליטיקאים נבחרים למשול, זה נכון, אבל למשול אך ורק במסגרת ובגבולות החוק. רק במסגרת השלטון הדמוקרטי. בית משפט עצמאי ויועצים משפטיים עצמאיים - ושומרי סף עצמאיים בכלל- זוהי מסגרת השלטון הדמוקרטי.
פרשת הצוללות מספקת לנו ולשרה שקד תמונה ברורה למה מתרחש כאשר שלטון חוק מסודר ודמוקרטי הופך לשלטון עורכי דין אישיים ומקורבים.

תביני איילת, שלטון בא עם המון כח, עם המון קרבה לצלחת, עם המון פיתויים. האבות המייסדים שלנו בחרו לשים שומרי סף ליד הפוליטיקאים לא סתם, הם ידעו שצריך איזונים ובלמים. הם רצו לדאוג שהמדינה תשאר מדינת חוק יהודית ודמוקרטית - לא משנה מי נבחר.

אנחנו, איילת, לא ניתן לך, לסמוטריץ' או לבנט לחסל את הדמוקרטיה הישראלית רק כי מתחשק לכם כרגע קצת יותר כח בידיים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,263. הגיבו: 179. שיתפו: 587.
{% trans 'Tags' %}:

תודה! תודה לכל אחת ואחד מכן/ם על החברות, המעקב, התמיכה, השיתוף ואף הביקורת.
אני כאן בשבילכן/ם - אז אל תהססו לפנות, לשאול ולהציע.

ויש גם מסלול למטיבי לכת: הרשמו באתר שלי לעדכונים שוטפים >> https://omerbarlev.co.il/contact/send-message

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 151. הגיבו: 3. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

מחאת העובדים הסוציאליים מוצדקת מאין כמותה.

אם לא די בכך ששכרם הוא שכר רעב, רבים מהם מועסקים באופן קבלני וגם התקינה העלובה מייצרת עומס מטורף של 650 תיקים בממוצע לעובד סוציאלי אחד (!!) בעת האחרונה רבים מהם הפכו לשקי אגרוף אנושיים של מטופליהם ומופגנת כלפיהם אלימות קשה.

כיו״ר השדולה של העו״סים בכנסת אני מגבה ותומך לחלוטין במחאתם ואף נקדם השבוע דיון דחוף בכנסת במטרה ללחוץ על משרד הרווחה לעשות את כל מה שנדרש כדי לשמור על בטחונם.

(צילום: אמיל סלמן)

איגוד העובדים הסוציאליים
Inbal Hermoni

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 824. הגיבו: 49. שיתפו: 398.
{% trans 'Tags' %}: