מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 24


אני אוהבת לומר שאבא שלי, אליעזר, הוא המצפון שלי. את הריק הגדול שהותיר אחריו, החליף סרגל הערכים, המצפון והדרך שהנחיל לנו מבלי להשתמש בהרבה מילים. אבא שלי היה איש של מעט מילים והרבה מעשים - הוא ניהל יום-יום שבו משתמשים במעט ״פלברות״ אבל עושים, מזיזים, משנים ומשפיעים.
הדבר שהיה הכי חזק אצלו, היא העובדה שקיבל את ילדיו ממש כפי שהם וכיבד את נטיות ליבם. למרות שלא השתגע על פוליטיקה, הוא ידע שצריך מנגנון קבלת החלטות ושאני רוצה להיות חלק ממנו.
10 שנים אחרי שנפטר בחטף, קשה לי עדיין העובדה שהוא לא הכיר את כל נכדיו, שהוא לא ראה את אחי יואב צומח להיות מנהל ותעשיין מעולה ועם לב גדול, שהוא לא זכה לראות אותי בכנסת.
כשנפטר היום לפני עשור, הרגשנו אבודים לגמרי. אבל בזכות הכלים שנתן לנו והעובדה שיכולנו, ולו במעט, להתנחם בכך שלא סבל לאורך זמן, אנחנו חושבים עליו בחיוך, משיקים כוסות עראק בחדווה של אנשים שמבינים שהחיים מורכבים מרגעים קטנים וטובים.
היית לכולנו רוח תחת הכנפיים, ולעולם תחסר לנו אבא. 3650 ימים בלעדיך אבל עדיין, באופן בלתי מוסבר, תמיד איתך.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 104. הגיבו: 18. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

המאבק של ותיקי הפלמ"ח, המאבק הלאומי, ההיסטורי והצודק, לו הייתי שותף, להנצחת מלווי השיירות לפריצת המצור על ירושלים במלחמת העצמאות, נשא פרי - וזו ההצלחה בראש ובראשונה של דור לוחמי הפלמ”ח ושלנו, בניהם ובנותיהם.

כבר 70 שנה שדמם של לוחמי חטיבת הראל והנופלים בדרך לירושלים ספוג באדמת באב אל וואד, בדרך אל העיר, ולכן זה המקום בו מן הראוי היה ויהיה להנציח את שמם וזכרם.

אך גם המובן מאליו, לצערי לא תמיד מובן לממשלת ישראל.

לכן הצטרפתי, כדור שני ללוחמי פלמ"ח, למאבק להנצחת הנופלים בדרך אל העיר, בחאן שער הגיא - הן בקריאות מחאה לצד ותיקי דור הפלמ”ח ומשפחותיהם בימי שישי בחאן, והן בהעלאת הנושא לסדר היום הפלרמנטרי והתקשורתי, כמו במכתב ששלחתי לפני למעלה משנה לראש הממשלה, בו קראתי לו להוביל החלטת ממשלה חלופית שתכליתה הנצחת מורשת חטיבת הראל והפלמ”ח באתר, במקום זו מ-2011 שקבעה כי אתר מורשת רחבעם זאבי ז”ל יועבר לחאן השיירות.

לפני מספר חודשים השתתפתי בהתרגשות בטקס ההכרזה על שער הגיא - מרכז מורשת לפורצי הדרך ומלווי השיירות לירושלים.

והיום, לאחר חודשים של עמידה איתנה ועיקשת מול כל הגורמים, ניתן להכריז כי הדרך נפרצה בשנית עם החלטת הממשלה, ויוחזר באופן רשמי הכבוד הראוי להנצחת פורצי הדרך ומלווי השיירות לירושלים ערב הקמת המדינה, תוך הקצאת המשאבים לפעילות חינוכית ותרבותית בתחומי ידיעת הארץ והמורשת באתר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 69. הגיבו: 5. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

‏בלילה שבין מוצאי שבת ליום ראשון חוזר שעון החורף. יחשיך מוקדם, ממש מדכא. אבל אסור להתייאש: גם בפוליטיקה וגם בחלוף העתים - אחרי החושך מגיע אור

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 93. הגיבו: 5. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5031726,00.html

בעקבות הגניבה החקלאית הגדולה ממושב שקף במועצה אזורית לכיש שהתרחשה בסוף השבוע, הגשתי דרישה לדיון מהיר בכנסת.

יש להכיר באירוע החמור כפשע לאומני ולפצות את החקלאים בהתאם.
על הממשלה להכריז על מיגור הפשיעה והטרור החקלאי כיעד בעל חשיבות עליונה.

הקלות בה עבריינים מצליחים לפגוע בחקלאים ובחקלאות היא בלתי מתקבלת על הדעת, ומטרת הדיון ביוזמתי היא לבחון צעדים מידיים למניעת אירועים דומים ומתן פיצוי הולם לחקלאים.

יש פה שילוב של איום בטחוני ואיום על קיומה של ההתיישבות והחקלאות. על הממשלה לטפל בנושא בדחיפות


אהבו: 12. הגיבו: 2. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 10. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 4. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

בהצלחה לעשרות מוסדות אקדמיים, לאלפי מרצות ומרצים ומאות-אלפי סטודנטים וסטודנטיות, המתחילים היום את שנת הלימודים האקדמית.

יש לנו אקדמיה מצליחה ,אך אתגרים רבים עומדים בפניה, ויש לפעול כדי שלא נפספס בטעות את הרכבת...

היום ב ידיעות אחרונות Yedioth Ahronoth - פרסמתי את דעתי על אתגרי המערכת האקדמית לשנים הבאות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 19. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 90. הגיבו: 7. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:


РУ⬇️

صباح الخير ياشرطة!

כתבתי את המשפט הזה בערבית ואיחלתי למשטרת ישראל בוקר טוב בשפה שהיא שפת שכנינו כאן באזור, אך גם של יהודים רבים שעלו מארצות ערב.

כולי תקוה שיהיה שם המשטרה מישהו שיבין את המילים האלו.

בכתבה המצורפת אותה פרסם יותר ברגר ב”הארץ” נכתב שצעיר פלסטיני שאיחל בוקר טוב בפייסבוק נעצר, שימו לב למה, כי המשטרה השתמשה בגוגל טרנסלייט כי לא נמצא בסביבה אף דובר ערבית לרפואה.

הדיווח הזה חמור ומצער, במיוחד כשמדובר בשפה שהיא גם שפה רשמית במדינת ישראל, ושפה שחיונית לנו כישראלים לקיום במזרח התיכון.

אנחנו לא חיים על אי ולא מנותקים מהעולם. נכון, אנו חיים באזור לא פשוט, אך דווקא בגלל זה עלינו להבין את שכנינו - הן במציאות של חיים משותפים ושלום, אך גם ובעיקר במציאות של העדר שלום.

לפני יותר משנה עברה בכנסת בקריאה טרומית הצעת חוק עליה אני חתומה ומבקשת כי תלמידי ישראל כולם ילמדו ערבית החל מכיתה א' , אך לא קרה דבר מאז.

מקרה זה הוא רק דוגמא עד כמה נחוץ לחבר את תלמידי ישראל, אזרחי העתיד, לשפה הערבית, וכך גם לשפה ולתרבות שהיא נחלתם לא רק של שכנינו - גם של רבים מסביהם וסבתותיהם.

לימוד הערבית בישראל הוא מינימאלי, רבים רשאים לבחור שלא ללמוד ערבית כלל. באוניברסיטאות לימודי המזה”ת וערבית הם נחלתם של מעטים בלבד.

אז שוב, ‏صباح الخير (בוקר טוב), ולשימת ליבו של השר בנט: עבודה רבה עוד לפנינו כדי להנחיל את השפה הערבית אצל תלמידי ישראל כדי להתמצא במציאות המזרח תיכונית הלא פשוטה. עליך, אדוני השר, לפעול כדי לשנות את המציאות הזאת.

Я написала эту фразу по-арабски, пожелав израильской полиции доброго утра на языке наших соседей по региону, но также и на языке многих евреев, репатриировавшихся из арабских стран.

Я очень надеюсь, что в полиции найдется человек, понимающий написанное.

В статье, опубликованной в газете "Гаарец", сообщается о молодом палестинце, пожелавшем доброго утра на своей странице в Фейсбуке и арестованном за это. Обратите внимание, по какой причине: полиция использовала Гугл Транслейт, поскольку рядом не оказалось ни одного человека, владеющего арабским языком.

Эта история вызывает сожаление и возмущение, особенно учитывая тот факт, что арабский является одним из официальных языков в государстве Израиль. Речь идет о языке, который жизненно важен для нашего существования на Ближнем Востоке.

Мы не живем на острове, и мы не оторваны от окружающего мира.. Да, мы живем в непростом регионе. Но как раз поэтому мы должны понимать наших соседей - как в ситуации мирного сосуществования, так и - что не менее важно - в ситуации отсутствия мира.

Более года назад в кнессете в предварительном чтении рассматривался законопроект, под которым стоит и моя подпись. Речь идет о том, чтобы школьники изучали арабский язык уже с первого класса. Но с тех пор не было никакого продвижения.

Описанный выше случай - всего лишь один пример того, насколько важно приобщить израильских школьников, будущих граждан, к арабскому языку - родному языку не только наших соседей, но многих, живущих с нами рядом.

Изучение арабского языка в Израиле в еврейских школах - минимальное. Многие ученики имеют право вообще отказаться от изучения арабского языка. В университетах арабский язык и историю Ближнего Востока также учат немногие.

Хочу обратить внимание министра просвещения Нафтали Беннета: нам предстоит большая работа с целью приобщения израильских школьников к арабскому языку - чтобы они разбирались в непростой ближневосточной реальности. Вы, господин министр, обязаны изменить существующее положение.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 106. הגיבו: 9. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

העתיד שלנו תלוי רק בנו. לישראל בחירה בין שתי דרכים שונות לגמרי - או החזון שלנו של מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית, מדינה חזקה ובטוחה עם גבול מוכר, או ארץ ישראל השלמה עם מליונים של פלשתינים בתוכינו. לשם מקדמת אותנו הממשלה תוך כדי שחיקת הדמוקרטיה.

על כל מי שמתנגד לשחיקה המתמשכת והדרמטית בדמוקרטיה והצעידה לעבר חזון הסיפוח - להתייצב מולם. חובתנו, חברי האופוזיציה כולה - לא לקרוץ, לא למצמץ, לא לפזול. פשוט לשכנע שזאת הדרך היחידה שתשמור על ישראל.

ארה״ב עברה את חוויית המקרתיזם של רדיפה והוצאה מחוץ לחוק של כל מי שנחשד אז בקומוניזם ולא יישר קו. מי שמתנגד לדרכה של הממשלה, מעיז לחשוב או לדבר אחרת - חווה אותה כעת בישראל!

מתוך דברים שאמרתי אתמול בשבת תרבות ברעננה. שתפו.


אהבו: 1,070. הגיבו: 295. שיתפו: 207.
{% trans 'Tags' %}: