מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 24


עכשיו בארוע שיזמתי: כנס הצדעה לעולים המשפיעים בחברה הישראלית, בשדולה להשארתם של העולים בארץ שאני בראשה. יחד עם ליעמי לורנס מנכ״ל keep olim. המדינה משקיעה בעלייה ושוכחת את העולים שמגיעים וננטשים. המדינה חייבת להשקיע בסיוע למציאת עבודה, דיור, תמיכה נפשית, הנגשה לשונית וכל מה שמסייע לרכך את תהליך ההשתלבות בחברה ובחיי היומיום.
בסיום הכנס, חילקנו תעודות הערכה והצטיינות לא.נשים שהשפיעו על פני החברה הישראלית. בתרומתם, העולים יוצרים חברה, חיים ומציאות. אלו הם א.נשים שאינם מקבלים את המשפט: מגיע לי. הם יוצרים מציאות ותיקון מציאות בעצמם מכוח יכולותיהם הנהדרות


אהבו: 13. הגיבו: 7. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

ממשלת ישראל מכורה, נמכרה, ועובדת עבור חברות הטבק. הממשלה לא התכוונה ולא מתכוונת לאשר את החוק שלי ושל ח״כ יהודה גליק לאיסור פרסום מוצרי עישון. דחיית החוק היום בועדת השרים, לאחר שכבר החוק עבר בועדה שלי לקריאה ראשונה, היא חציית קו אדום מסוכן של שירות ממשלתי עבור טייקוני הטבק.

8,000 אנשים מתים בשנה בישראל מעישון והילדים של כולנו ימשיכו לשמוע בזכות הממשלה כמה עישון זה עניין אופנתי ו-Cool. הממשלה ממציאה תירוצים שונים כשתוך כדי כך היא דורסת ברגל גסה את הכנסת .

אוי לה לאותה בושה, שרת המשפטים איילת שקד ושר הבריאות יעקב ליצמן זהו אות קלון על מצחכם.

אמשיך להילחם בכל כוחי נגד פרסום מוצרי עישון וטבק, ולא משנה כמה חברות הטבק יתנגדו או יפעילו כוח, יש לנו אחריות כלפי הדור הצעיר וחובה עלינו למנוע מהם את הנזק העצום של הסיגריות.

תמונה: ויקיפדיה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 470. הגיבו: 100. שיתפו: 86.
{% trans 'Tags' %}:

גם אם חוק החינוך המיוחד יעבור זה לא סוף פסוק!! אנחנו נמשיך להלחם יחד אתכם ההורים עד שכל ילד וילדה יקבלו את סל השירותים שנותן מענה לצרכים המיוחדים שלהם.

הערב הפגנו יחד עם מאות הורים וילדים שהגיעו לכיכר הבימה להגיד לא לרפורמת ״סיר הלחץ״ שמשרד החינוך מתכנן להעביר, רפורמה שתפגע בצורה קשה בזכויות הילדים עם צרכים מיוחדים.
כולי תקווה ששר החינוך ושר האוצר יתאפסו על עצמם ויבינו שניתן עוד לתקן את העוול הזה.

ארגון בזכות
נפתלי בנט - Naftali Bennett
Moshe Kahlon - משה כחלון

ארגון קשר
בית איזי שפירא - Beit Issie Shapiro

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 37. הגיבו: 7. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

4 שנים למבצע צוק איתן

ישראל נגררה אז למבצע, החמאס קבע את גובה הלהבות ואת עומק המנהרות. אפשר היום שזה יהיה אחרת אבל במקום טקטיקה של חוטי עפיפון או לבקש יפה מהחמאס לקצת שקט - נדרשת אסטרטגיה שמשלבת גם מהלכים צבאיים וגם מדיניים עד לפירוז והחלפת שלטון החמאס.

האסטרטגיה שהצגתי במהלך צוק איתן קיבלה גיבוי מלא וכבר עמדה להצבעה במועצת הביטחון. נתניהו העדיף לנהל עם החמאס מו״מ ועכשיו שוב תושבי העוטף תלויים בו.

4 שנים אחרי ואנחנו שוב נגררים ולא יוזמים.
4 שנים אחרי ונוף חייהם של תושבי העוטף נשרף.
צריך לחזור לעקרונות של החלטת מועצת הביטחון ולתפיסה שעם החמאס לא מדברים אלא קובעים עובדות בשטח. לפעול בשיטתיות ובסבלנות. אם צריך באמצעים צבאיים ובוודאי שבמדיניים.

אנחנו חיים בשכונה קשה אבל יש דרך להתמודד ולא להתעלם או לעצום עיניים. ישראל צריכה אסטרטגיה מול עזה. זה מגיע לתושבי העוטף ולביטחון הלאומי שלנו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,644. הגיבו: 260. שיתפו: 252.
{% trans 'Tags' %}:

‏אני יודע שחם ואני יודע שהילדים בחופשה - אבל יש דברים שאסור להיות אדיש כלפיהם. ממשלת ישראל (ושרת המשחיתים) איילת שקד מכרו היום את בריאות הציבור לתאגידי הטבק. הקפיאו חוק חשוב למניעת פרסום סיגריות שקידמנו בכנסת. הכי הון-שלטון שיש. הכי.


אהבו: 136. הגיבו: 22. שיתפו: 41.
{% trans 'Tags' %}:

חוק המשתלות שיזמתי הוא חוק המשקף את רצון הציבור הישראלי הרחב ומטרתו היא להציל את ענף המשתלות מפני קריסה. בכך יינתן מענה לציבור החפץ לטפח את תחביבו ולטפל בגינה ביום המנוחה.

בשנים האחרונות החלו פקחי יחידת האכיפה במשרד העבודה והרווחה לאכוף את הוראות חוק שעות עבודה ומנוחה על משתלות הפתוחות ביום השבת, כלומר, לאסור על עובדים יהודים ועל בעלי משתלות יהודים לעבוד במשתלה בשבת. פעולות אכיפה אלה משמעותן שמי שיימצא שהעסיק עובד יהודי בשבת צפוי לקנס כספי עצום. בשל פעולות אלה נאלצו בעלי משתלות מסוימות לסגור את המשתלה בשבת, שהוא יום המהווה נדבך עיקרי בפרנסתן.

במדינת ישראל קיימות מאות משתלות בהן מגדלים עצים, פרחים, שיחים ושאר צמחים, והן מוכרות את תוצרתן לציבור. במשך עשרות שנים נהגו משתלות רבות לפעול גם ביום המנוחה השבועי, ובכך היוו חלק משמעותי מתרבות הפנאי של אזרחי ישראל. משתלות משמשות כמקום אליו מגיעים הורים וילדיהם לא רק לרכישת צמחים, אלא גם כחלק מבילוי וחוויה משפחתית בחיק צמחיה פורחת.

מסקר שנערך ובחן את עמדות הציבור בנושא ביקור במשתלות, עולה כי למעלה מ-70% מהמבקרים מגיעים עם חברים ומשפחה ורואים בביקור עצמו פעילות משפחתית וחינוכית.

פעולות האכיפה הנ"ל מאיימות על קיומו של ענף המשתלות במתכונתו הקיימת, שכן מדובר בענף של עסקים שהם ברובם משפחתיים.

בתום דיון במליאת הכנסת ובשיתוף עם שר העבודה והרווחה חיים כץ, הוחלט כי החוק יעלה במועד מאוחר יותר בהסכמה משותפת למען עתיד הענף.

מוזמנים לצפות בדבריי מהמליאה.


אהבו: 71. הגיבו: 10. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

חשוב שתכירו: אמילי מואטי היא לוחמת חברתית ולוחמת צדק, שכוחה הוא ליבה, וליבה הוא מצפן מדוייק. זה מידע אישי.

גילוי נאות, הכרנו בעקבות עבודה משותפת בה סייעה לי אמילי בהתמודדות בפריימריז. עבדנו יחד תחת קורת גג אידיאולוגית אחת, כאשר כל אחד מאיתנו לומד ומפנים את המטען הערכי של האחר, אני בוודאי. זה גם מה שהפך אותנו לחברים קרובים, מצרך נדיר בפני עצמו.

מי שעוקב/ת אחר דבריה החדים וכתביה המקוריים (כעת גם בספר הביכורים שלה "סימנים כחולים" ספר פוליטי נוקב), יודע/ת שלצד ביקורת חברתית חריפה על העדר השוויון בחברה הישראלית, ועוד יותר על העדר שוויון ההזדמנויות, אמילי מתווה יעדים יצירתיים, ללא פשרות, בכל שעה ובכל תחום. לכן אני בטוח כי ניתן לסמוך על כוחו של המצפן שמוביל אותה, וכי והוא נחוץ לכוח של כולנו.

ולמה אני מספר את כל זה? אומנם אמילי נמצאת כבר מזמן בין שורותינו כחברת מפלגה אקטיבית, אך כעת היא גם הכריזה באופן רשמי על התמודדותה לרשימת מפלגת העבודה לכנסת בבחירות הקרובות - וזוהי גם ההזדמנות של כולנו להסתכל קדימה, ביתר נחישות ללא מורא, ועם אמונה רבה בעצמנו ובכיוון אליו אנחנו צועדים בגאווה.

צילם אותנו: דן חיימוביץ'

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 369. הגיבו: 53. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

العربية ↓

היום לפני 4 שנים פרץ מבצע "צוק איתן".
50 ימי לחימה שהביאו לאלפי הרוגים ופצועים ברצועת עזה, עשרות חיילים הרוגים וחרדת קיום מתמשכת לאזרחים משני צידי הגדר- פלסטינים וישראלים.
הימים הקשים הללו הביאו איתם, מעבר למוות המיותר ויגון, הרבה שנאה וקיטוב לתוך החברה הישראלית. ימים בהם לדבר בערבית ברחוב היה בגדר סכנת נפשות, הפגנות אלימות וחשדנות הדדית.
בסוף המלחמה נתניהו וממשלתו, שלא שונה בהרבה מהממשלה הנוכחית, הבטיחו כי כעת "נפתח חלון הזדמנויות", הביטחו שיקום לרצועת עזה בתמורה להסכם רגיעה מתמשך.
מאז, נתניהו שטוב בדיבורים אך חלש מאוד במעשים, לא עשה דבר וחצי דבר למנוע את הסבב האלים הבא, שבמידה רבה כבר מתקיים שבועות רבים.

הימים הקשים ב"צוק איתן" הם שדחפו אותי להיכנס לפוליטיקה, מתוך תחושה קשה שהעתיד של ילדינו ונכדינו מופקר בידי פוליטיקת השנאה והקיטוב שמובילים נתניהו ושריו. והנה, 4 שנים אחרי, נראה כי לא הצלחנו לעשות מספיק על מנת להביא את הממשלה לפעול למען עתיד טוב יותר לשני העמים החולקים את הארץ.

על כולנו האחריות להרים קול זעקה לעצירת המלחמה הבאה. אין לנו את הפריבילגיה לשבת בשקט.

قبل اربع سنوات وفي مثل هذا اليوم اندلعت حرب غزة المسماة حرب الجرف الصامد.
خمسون يوماً دامياً وعنيفاً نتيجتهم الالاف من الضحايا والجرحى ،عشرات القتلى من الجنود بالاضافة الى خوف وذعر في كلا الطرفين، الفلسطيني والاسرائيلي.
هذه الايام العصيبة جلبت المصائب والالام، مظاهرات عنيفة وانعدام الثقة بين العرب واليهود بالاضافة الى الكراهية والاستقطاب داخل المجتمع الاسرائيلي حتى اصبح التحدث باللغة العربية امراً خطيراً.
في نهاية الحرب سيئة الذكر وعد رئيس الحكومة نتنياهو بان هنالك فرصة لاعادة تاهيل قطاع غزة.
منذ ذلك الحين نتنياهو رجل الكلام لا الافعال لم يقدم اي شيئ لمنع مواجهة اخرى والتي نشهدها جزئياً منذ اسابيع عديدة.
هذه الحرب هي التي دفعتني الى ولوج عالم السياسة من منطلق الخوف والقلق على مستقبل اولادنا واحفادنا المسلم بيد حكومة غير مبالية تعمل على دب الفتنة والكراهية داخل المجتمع، وها نحن اليوم وبعد اربع سنوات من حرب غزة الاخيرة لم نفلح كفاية في اجبار هذه الحكومة على العمل من اجل الشعبين اللذين يتقاسما هذه الارض المقدسة.
واجبنا جميعاً ان نصرخ صرخة واحدة وموحدة لمنع الحرب القادمة، لا نملك اي حق بالسكوت والجلوس جانباً.


אהבו: 38. הגיבו: 9. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

אני שמח להזמינכם לכינוס השדולה למעמד האדם העובד בישראל, והפעם, בנושא מעמד הסגל הזוטר במוסדות ההשכלה הגבוהה.

ביום שלישי, 17/7, 9:15 באולם ירושלים בכנסת.

נרשמים כאן: https://goo.gl/forms/2ChXvTcmXQ3qDJCA3

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 20. הגיבו: 4. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

בסוף השבוע התלהט מחדש הוויכוח על ההסכם בין ממשלות ישראל ופולין. עכשיו ברור לכל כי ישראל ויתרה לפולנים ואימצה את הנרטיב שלהם לגבי השואה ומלחמת העולם השנייה תמורת שיפור יחסים בין שתי המדינות. לישראל נותרה דרך אחת. לבטל את ההסכם.

לסיכום השבועי: https://goo.gl/9trWsJ

שבת שלום,
נחמן


אהבו: 36. הגיבו: 11. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}: