מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 9


הפיצול בעם הוא האיום האסטרטגי על מדינת ישראל, אנו בשעת חירום חברתית - וכיפת ברזל חברתית לעם ישראל היא המענה!

בעשור האחרון ממשלות ישראל עסקו בעצמן והרבה פחות באזרחים, בבני אדם. מול מדיניות ההפרד ומשול שמציע נתניהו, הציבור כולו כמהה לשינוי, למנהיגות ששמה לנגד עינייה קודם כל את האדם, מנהיגות מאחדת שפועלת למען סולידריות חברתית אמתית.
לכל מי שחרד לעתידנו הממשי כאן, לעתידם שת הזוגות הצעירים, לקורת גג, לחינוך חינם מגיל אפס, לחיים בכבוד, גם לאזרחים ותיקים, שרוצה בצדק חברתי, שתהיה כאן מערכת בריאות יעילה ומערכת חינוך שוויונית, דיור בר השגה, מאבק בעוני ולמען שוויון הזדמנויות, מאבק למען חברה צודקת יותר - ידע שאצלנו הפתרון, ובידיו הבחירה.

העבודה-גשר היא הבית שמחבר בין כל האוכולוסיות בחברה הישראלית, ופועל למענן. זאת כיפת הברזל החברתית שתגן על כולנו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 141. הגיבו: 14. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

במערכת הבחירות הנוכחית, מפלגת העבודה הפכה מושא להשתלחויות מכל קצוות הקשת הפוליטית והתקשורתית. תחילה טענו והעלילו עלינו שנשב עם ביבי, מה שגרם לעמיר פרץ להוריד במחאה את השפם האייקוני שלו, בכדי למשוך את תשומת הלב של התקשורת והציבור להתחייבותו, ולאחר מכן החליטו שאין לנו תכנית מדינית, בעוד אחרים מאמצים את עמדותינו. בקיצור - הכל קשקוש.

להלן מאמר שפרסמתי בהארץ, המשיב לטענותיו של אהוד ברק על מצעה הברור של מפלגת העבודה והנושא המדיני. מוזמנים/ות לגזור ולשמור (הקישור בתגובה הראשונה).

לנוחיותכן/ם מצורף הטקסט במלואו:

שמחתי לקרא את מאמרו של אהוד ברק, "הסדר אזורי ומשא ומתן, או היפרדות" ("הארץ" 23.8) שבו הוא מאמץ באופן כמעט מלא את תפיסתה המדינית ביטחונית של מפלגת העבודה. שמחתי פעמיים, פעם אחת, משום שאין ספק שכרמטכ"ל, שר ביטחון וראש ממשלה לשעבר, יש לברק הבנה בתחום הביטחוני., פעם שנייה, כיוון שמאמרו ממחיש כי גם ראשי מרצ, שאליה חבר ברק, מבינים עתה שיוזמה אופרטיבית ישראלית היא המפתח לשינוי המציאות. במשך שנים תקפו אותי על תפיסת ההיפרדות שהצגתי ואשר אומצה רשמית על ידי מפלגת העבודה כבר ב-2016.

למרות כל אלו מאוד השתוממתי לנוכח דבריו של ברק "רתיעתן של כחול לבן והעבודה מטרידה אותי ביותר", המכוונים בהתחמקות כביכול של מפלגת העבודה מדיון מדיני ביטחוני, ומהצגת מתווה ברור בתחום זה. ראוי להפנות את תשומת ליבו של ברק לכך, שלמרות שנקלענו למערכת בחירות נוספת בתוך זמן קצר הגלגל לא הומצא ערב החלטתו לחזור לפעילות פוליטית מפלגתית והספירה לא החלה לאחר שהחליט לחבור למרצ.

התפיסה המדינית ביטחונית של מפלגת העבודה, שעיקרה היפרדות בביטחון, התקבלה רשמית כאמור כבר ב 2016 כאשר יו"ר המפלגה היה יצחק הרצוג, אושררה כאשר היו"ר היה אבי גבאי, ואף גובשה ופורסמה תחת השם "נתיבים להיפרדות" ערב הבחירות האחרונות. זאת התפישה שמוביל מחדד יו"ר הנוכחי של העבודה, עמיר פרץ.

התפיסה מבוססת על עקרונות ברורים, וניצבת על ארבעה נדבכים: ביטחון לפני הכל, יוזמה ישראלית, יציאה מהקיפאון ומניעת סיפוח ומסגרת זמן מחייבת. אני מבין שבלהט הבחירות הנוכחיות - ולא מתוך כוונה רעה שמטרתה הטעיית הציבור - נשכחו מברק עובדות אלו.

נקודת התורפה בעמדתו של ברק היא הדגש על המילה "או". "הסדר אזורי ומשא ומתן או היפרדות", ועל המילה "אם". "אם יתברר שאי אפשר להגיע להסכמה עם הפלסטינים", כותב ברק. ה"או" וה"אם", ההתניה והתלות של פעולה אחת בשנייה, הן אם כל חטאת. משמעותה של התלות שמציע ברק - רק אם לא נתקדם להסדר אזורי נחל בהיפרדות - היא שבסבירות גבוהה לא יתרחש דבר. ישראל תפנה לראשות הפלסטינית ולליגה הערבית, יעברו חודשים רבים עד אשר תתקבל התייחסות אם בכלל, ובעקבותיה יימשכו השיחות בערוצים כאלו ואחרים אבל ההיפרדות לא תתרחש.

זוהי דרך בטוחה להמשך הסטגנציה ולדיבורים במקום מעשים. למעשה, ההפך הוא הנכון: רק אם ישראל תבצע מהלכים אמתיים להיפרדות מהפלסטינים, תהיה במדינות הליגה הערבית נכונות להתקדם אל עבר נורמליזציה עם ישראל.

בניגוד למדיניות ה"או" ו"האם" שבה דבק ברק, למפלגת העבודה יש עמדה חדה וברורה, שנוסחה באופן הבא במצעה: "ישראל תבהיר כי היא תעדיף לתאם את צעדיה עם שכניה ועם הקהילה הבין לאומית אולם גם בהעדר תאום כזה היא תנוע קדימה באופן עצמאי לעיצוב עתידה. בהירות זו תובא לידי ביטוי לא רק כתוצאה מהצהרות בלבד כי אם בעיקר בעקבות מהלכים בפועל אותם תיזום ותבצע ישראל.... בראש ובראשונה בכדי להבהיר כי לישראל יש כוונה אמתית תחומה בזמן לביצוע מדיניותה".

התכנית של העבודה כוללת סדרת פעולות יזומות ומתוחמות בזמן לקידום ההיפרדות. ביניהן, לדוגמה, חקיקת "חוק פינוי פיצוי מרצון" בתוך שישה חודשים מכינון קואליציה שבה מפלגת העבודה תהיה שותפה. לשמחתי גם את הפעולה הזו אימץ ברק במאמר שפורסם, אבל, כאמור, מבחינתו מדובר במהלך מותנה, שאינו מהווה התחייבות ברורה ותחומה בזמן.

בסיכומו של דבר, ולמרות טענות שגויות שמועלות שוב ושוב, מפלגת העבודה היא היחידה המציגה באופן שיטתי בשנים האחרונות מתווה מדיני-ביטחוני, המגובה גם במצע רשמי ובתוכניות אופרטיביות, שתכליתן קידום יזום של היפרדות על בסיס עקרון שתי מדינות לשני העמים, ושמירה על ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

הכותב, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, משובץ במקום החמישי ברשימת העבודה-גשר לכנסת

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 71. הגיבו: 15. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

הממשלה הבאה תצטרך להתמודד עם גרעון חמור שממשלת נתניהו מובילה אליו.

נתניהו וכחלון מתכננים לכסות את בור מיליארדי השקלים על ידי גזירות כלכליות קשות - העלאת מיסים, קיצוץ בשירותים החברתיים החשובים ביותר, ביטול התחייבויות ועוד.

עובדים, בעלי עסקים, הורים, זוגות צעירים, קשישים, מעמד הביניים- המשבר הזה יפגע בכולנו.

רק כיפת ברזל חברתית, התכנית הכלכלית של העבודה-גשר, תגן על אזרחי ישראל מהגזירות שבדרך, תוביל לצמצום הפערים בישראל ולצמיחה במשק- כי אצלנו בני אדם לפני הכל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 115. הגיבו: 35. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

״איוב, אתה השתגעת?!?״
הלוואי והיינו שומעים את ראש הממשלה צועק כך על המחסור במיטות בבתי החולים, על מצב התחבורה הציבורית, משבר הדיור של הצעירים או על מצבם של קשישים וניצולי שואה. אבל לא. ראש ממשלת ישראל צורח על השר שלו כי, שומו שמיים, שרת המשפטים שלו קיבלה בעיתון קרדיט במקומו. עלוב
(ציון נאנוס כותב מדויק)


אהבו: 963. הגיבו: 74. שיתפו: 162.
{% trans 'Tags' %}:

ההתרברבות של חברי הקבינט ב"תרגיל ההונאה” אמש, ראשית - פוגעת ביכולתו של צה”ל לעשות הונאה דומה בפעם הבאה, ושנית - "מוציאה לשון” לחיזבאללה, כאילו אומרת בהתרסה "לא הצלחתם, אז כדאי שתנסו עכשיו שוב או שבפעם הבאה - תנסו חזק יותר”. אז האם הפרסום הזה היה הכרחי?

מה היתה מטרת פרסום ההונאה, אם לא לשדר תחושת שביעות רצון רגעית לאזרחי ישראל, אותם אלו שבפעם הבאה שוב יהיו במקלטים.

אין ספק שהפעולה המבצעית של צה”ל בצפון היתה מוצלחת לכשלעצמה משום שמנעה התדרדרות בגזרה. האירוע הזה מצטרף למדיניות המב”ם (המערכה שבין המלחמות) אותה החל להוביל הרמטכ”ל הקודם, פעילות הכרחית לשם מניעת אחזקת נשק אסטרטגי בידי גורמים עויינים, אם לחיזבאללה בלבנון או לאיראן דרך סוריה ועיראק, שכל מטרתם לפגוע בישראל ולדרדר את האיזור למלחמה.

הפעילות של צה”ל הכרחית, אבל הצורך לברבר אותה לדעת ע”י קבינט חסר אחריות, לפורר את העמימות סביבה ולהודיע בריש גלי שאותה לוחמה פסיכולוגית, היא-היא לוחמה פסיכולוגית - הינו מיותר והרסני.

אי אפשר גם שלא לתהות לגבי התזמון הבעייתי - התפוצצות הרחפנים בא-דחייה המייוחסת לישראל, אם אכן הייתה ישראלית, הינה החלטה לשינוי המדיניות שהיתה נהוגה ב-4 השנים האחרונות, לפיה ישראל נמנעה מלפעול התקפית בתוך לבנון. אבל אם בזמנים אלו, כשלושה שבועות לפני הבחירות, החליטה הממשלה הזמנית לשנות את המשוואה, כאשר ברור היה מראש שזה ידליק את הצפון כדי שאולי ישכחו לרגע את אוזלת ידה בדרום, משדרת סכנה רבה לביטחון כולנו.

ונקודה אחרונה, מדוע הממשלה שהציגה לפני למעלה משנה את תכניתה "ביטחון לצפון" הכוללת השקעה של 5 מליארד ש"ח במיגון הצפון, ומתוך סכום זה התחייבה להשקיע כ-500 מליון ש"ח כבר השנה, השקיעה עד כה 120 מליון בלבד, איננה מסוגלת לבצע את מדיניותה עצמה ולמגן את הצפון?


אהבו: 440. הגיבו: 51. שיתפו: 78.
{% trans 'Tags' %}:

לרגל פתיחת שנת הלימודים במגזר הערבי, ביקרתי הבוקר בבית הספר "סנט מיכאל האורתודוקסי" ביפו.

בית הספר הזה, מופעל על ידי עמותה שממלאת את ה"ואקום" שממשלת נתניהו מייצרת. את ההפקרה החברתית הזאת חייבים לסיים.

התכנית החברתית שלנו לשוויון מבטיחה שילוב מלא של כל המגזרים בישראל וצמצום הפערים הבלתי נסבלים בין תלמידים, אזורים ומגזרים.

שוויון שכזה ניתן להשיג רק על ידי חוק חינוך חינם מגיל 0, ביטול תשלומי הורים ושיפור מערכת החינוך על ידי צמצום התלמידים בכיתות ושכר הולם לאנשי החינוך.

ישראל נמצאת במצב חירום חברתי.

רק העבודה – גשר תפרוס כיפת ברזל חברתית על ישראל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,902. הגיבו: 290. שיתפו: 98.
{% trans 'Tags' %}:

‫מסע היח״צ של נתניהו לא מייצר שום לוחמה פסיכולוגית או הרתעה, רק התגרות מיותרת והזמנה לתגובה חוזרת מצד החיזבאללה.

איזה ציניקן נואש צריך להיות כדי ״לשרוף״ תרגיל הטעיה מבריק של הצבא ולהעמיד בסכנה לפגיעה נוספת חיילים ותושבים בצפון עבור ניסיון לרווח פוליטי זול. מה זה אם לא לעשות מסחרה מהביטחון הלאומי שלנו?

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 613. הגיבו: 184. שיתפו: 104.
{% trans 'Tags' %}:

אני מחזק את תושבי קו הגבול, את כוחות צה״ל וכוחות הביטחון.

אני סומך על צה״ל ומפקדיו כי יעמדו בהצלחה מול האתגרים הביטחוניים העמודים בפנינו.

כולנו כאחד מאחורי צה״ל ותושבי הצפון.


אהבו: 359. הגיבו: 95. שיתפו: 27.
{% trans 'Tags' %}:

שלום כתה א', וב', וכל השאר, בהצלחה לכןם בשנת הלימודים שנפתחת הבוקר.

בוקר טוב להורות ולהורים שלוקחים אותןם הבוקר לבית הספר - אתן מוסרות אותם למערכת שקלטה השנה רק 7 מורים לפיסיקה אבל 477 מורים ליהדות. אתם מוסרים את הבנות שלכם למערכת שתעשה לילדות שלכם מסדרי צניעות, תפלה אותן בלימודי מדעים ובספורט.

אבל זה לא חייב להיות ככה. ב-17 בספטמבר יש בחירות. אתןם יכולות להצביע למפלגת העבודה שנאבקת למען שוויון מגדרי, למען שוויון לפריפריה, למען מרחב ציבורי פתוח, למען תנאים ראויים בכתות, למען שכר ראוי למורות ולמורים ולמען חינוך חינם, ציבורי ומפוקח, מגיל אפס.

רק דמיינו איך תיראה פתיחת שנת הלימודים הבאה אם תעשו את זה.

בתמונה: ח"כ מיכאלי מתרגשת בכתה א'. צילום: עמי מיכאלי

TheMarker Online Haaretz הארץ

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 849. הגיבו: 49. שיתפו: 45.
{% trans 'Tags' %}:

״נבובו״ אהוב ומיוחד שלי

תכף נלך בפעם הראשונה לפעוטון. לא עצמתי עין כל הלילה מרוב התרגשות. הלבשנו אותך בבגד חגיגי. כל שעה בדקנו שארזנו לך הכל: הטיטולים, המוצצים המיוחדים שאתה אוהב, שלוש בובות שישמרו עליך כולל את ״סליפשיפ״ שעוזרת לך להירדם. חצי שנה עברה מהר מדי נבובו שלי. משהו בי רוצה לתפוס אותך חזק חזק; משהו בי מבין שהגיע הזמן גם לשחרר כדי שתוכל לצאת ולגלות את העולם.

הפכת אותנו למשפחה ילד שלי. כזו מאושרת עם כל כך הרבה אור ושמחה. כל חיוך שלך גורם לכל לעצור מלכת; צחוק מתגלגל עושה לנו גם דמעות בעיניים. אתה מקור הגאווה שלנו וסיבת הדברים כולם.

צא לדרך ילד שלי. ״זה הזמן שלך לזרוח ולדעת ולגעת בהכל, לטרוף את העולם אל תפחד ליפול ילד שלי הכל מחכה רק לך. ‫ואבא כאן תמיד לחבק ולשמור אותך. עד סוף העולם אני לא עוזב אותך. ילד שלי, לך רק בדרך שלך״‬

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 7,321. הגיבו: 950. שיתפו: 174.
{% trans 'Tags' %}: