למה לעזאזל החליטו במשטרה שמותר להם להיכנס להוצאת "ידיעות אחרונות" ולהחרים את כתבי היד של בן כספית ומשה יעלון? כי אפשר. ככה פשוט.

ביום חמישי, לראשונה בהיסטוריה הישראלית, פשטה המשטרה על הוצאת ספרים כדי לאסוף את כתב היד של הספר של אולמרט, שם נכתב לכאורה מידע רגיש. אבל במשטרה החליטו שאם הם כבר שם, למה לא לקחת איתם גם קריאה נוספת לדרך.

זה סיפור פשוט מדהים. קודם כל כי כתבי היד ממילא עוברים צנזורה לפני פרסום, כך שלא היתה שום סיבה לפשיטה הארדואנית הזו. אבל בעיקר בגלל שבמשטרה החליטו לרמוס את החיסיון העיתונאי.

בן כספית עבד שלוש שנים על הספר שלו על נתניהו, ובמשטרה פשוט שרפו לו את המקורות. סתם כי אפשר. איזה מקור יעז לדבר עם עיתונאי כשהוא יודע שבכל רגע נתון המשטרה יכולה לחשוף את שמו, אפילו בלי סיבה מיוחדת? איך אמורה להתנהל עיתונות עצמאית אם המשטרה שמה למרמס אפילו ערך בסיסי כמו חיסיון עיתונאי?

משטרה שלא יודעת להתמודד עם הפגנה בלי לפגוע במפגינים צריכה ניעור ציבורי. משטרה שמנסה לבטל את זכות ההפגנה ונזרקת מכל מדרגות בית המשפט צריכה ניקוי אורוות. ומשטרה שדורכת על חופש העיתונות מסכנת את הערכים הבסיסיים ביותר שעליהם הוקמה המדינה הזו. אם למשטרה חסר חומר קריאה, אני ממליצה על גרוסמן. בינתיים, היא צריכה להחזיר את הספרים האלה להוצאה. ולהתנצל.

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,512. הגיבו: 146. שיתפו: 384.
{% trans 'Tags' %}: