המשבר: ריקבון השחיתות של ראש הממשלה הוא נמק מוסרי שמאיים להדביק את כולנו אם לא נגדע אותו. הנמק המוסרי הזה מתפשט ופוגע בכל מה שמסביבו - זו הסיבה שאנחנו רואים את שרי הליכוד מבזים את עצמם ומשתינים עלינו האזרחים בקשת כשהם יוצאים בפומבי להגנתו של נתניהו במקום לדרוש את התפטרותו המידית, שזו הציפייה הטריוויאלית מכל מי שיש לו גרגיר של ממלכתיות ודאגה לשלטון החוק.
הריקבון שיוצר הנמק הזה מתפשט כמו עננה שחורה כשנתניהו ועושי דברו תוקפים את המשטרה והפרקליטות, בניסיון מבחיל לפגוע באמון הציבור בהם, רק כי הם חושבים שלהכפיש אותם יעזור לנתניהו לחמוק מהעמדה לדין.
הריקבון שיוצר הנמק המוסרי הזה משמעותו שראש הממשלה יכול להתערב ולקבוע את זהות המפכ״ל של אותה משטרה שחוקרת אותו כרגע, מהלך מושחת בפני עצמו ולו רק בגלל מראית העין והידיעה שנתניהו עצמו לא יבחל בדבר כדי למלט את עצמו משנים ארוכות בכלא.
הנמק המוסרי הזה מתפשט אל כלי התקשורת, שמוכנים להעמיד פנים שעסקים כרגיל ולעבור לסדר היום רק כי אף אחד בקואליציה הרקובה הזו לא מעז להגיד את המובן מאליו, שראש ממשלה שחשוד בשוחד לא יכול להמשיך לכהן אפילו יום אחד בתפקיד, שאולמרט המושחת הלך בצדק הביתה (ולבסוף לכלא) מוקדם יותר ועל חשדות פעוטים בהרבה מאלה שנתניהו מואשם בהם.
שהם מפקירים את שלטון החוק בישראל ואת האמון שלנו כישראלים במדינה שלנו לטובת ההישרדות הפוליטית המבישה של עבריין קטן ואובססיבי שלא בחל באף תרגיל מטונף, שעושה בכספי הציבור כרצונו, שזרק לפח מילוני שקלים ששייכים לנו, לאזרחי המדינה.
רק כדי לרפד את הכיסים של אלוביץ׳ כדי שיהפוך עוד כלי תקשורת בישראל לזומבי פרופגנדה שמטרתו לשים ליפסטיק על ממשלה וראש ממשלה רקובים שכולם נמק מוסרי אחד עצום ומתפשט. אנחנו הגוף שנמצא בסכנה מהנמק הזה ואנחנו חייבים לגדוע אותו עכשיו.
אל תפסיקו לדבר על זה. אל תפחדו להגיד בקול רם שלא פחות ממעשה השחיתות עצמו, ההשארות במשרד ראש הממשלה של נתניהו היא מעשה שחיתות ועוולה ענקית נגד כל אחד ואחד מאיתנו. דמות המדינה, שלטון החוק, הצדק הכי בסיסי שכולנו מצפים שיעשה עם גנבים ועבריינים - כל אלה עומדים כרגע למבחן. אל תשתקו, אל תיכנעו לריקבון הזה. רק ככה נקיא אותו מתוכנו וננצח.
https://www.haaretz.co.il/news/law/.premium-1.6708855


אהבו: 220. הגיבו: 6. שיתפו: 29.
{% trans 'Tags' %}: