סטיילינג יהודי.
פרשת "אמור" מזכירה מה מטרת עצמאותנו, ואת מי ומה ראוי ולא ראוי שנספור.

הפרשה מתארת הוראות מיוחדות לעבודת הכהנים, בהן איסור צער בעלי חיים כשחיטת בהמה ובנה ביום אחד, מצוות ציון מועדי ישראל והשבת, מצוות ספירת העומר, מצוות לחם הפנים והדלקת "נר התמיד" במנורת הזהב ואירוע "המקלל".

מוזר. עם ישראל יוצא ממצרים, ומיד מצווה לספור שבעה שבועות, את 49 הימים בין יציאתם לחופשי, מליל פסח, ועד חג השבועות.
אז מה עניין הספירה?

על פי הסוד, הספירה מדגישה כי היציאה לחירות הלאומית-פיזית אינה שלמה, אלא היא אמצעי בדרך למטרה גדולה יותר, ש"סופרים" את הימים עד להגשמתה - קבלת החירות הרוחנית עם היותם ל"עם הספר", 7 שבועות מאוחר יותר, בקבלת התורה.

שבעת השבועות שבין היציאה ממצרים לקבלת הטייטל: "עם הספר", הינם על פי זה זמן המיועד להכנה רוחנית ומוסרית של כל אחד ואחת, זמן בו בכל יום עובדים על תיקון מידה אחרת בנפש, כך שמגיעים מוכנים וראויים יותר למעמד.

מאז ועד היום מזכירה ספירת העומר ששאיפתנו אינה מסתכמת בלהיות "עם חופשי בארצנו", "ככל העמים", אלא רצוננו לזכות גם לחירות רוחנית ולממש את זהותנו ומסורתנו הייחודית.

מעניין, שאותה תקופה של ספירת העומר בין פסח לשבועות התקבעה בזכרון הלאומי כתקופה בה נוהגים מקצת מנהגי אבלות, לזכר מותם של אלפים מתלמידי רבי עקיבא, שעל פי המסורת נספו מאחר ולא נהגו מספיק כבוד זה בזה.

מכך אנו לומדים מסר לדורות, כמה חשוב לנהוג כבוד אמיתי זה בזה. עצוב שיש ביננו מי ששנאתם העצמית מעבירה אותם כל כך על ד(ע)תם, עד כדי שנוהגים כבוד בכל מכל כל, מלבד בבני עמם עצמם, שמייצגים - רחמנא ליצלן - את מסורת אבותם.

לשמחתנו, אותה מסורת עתיקה עדיין כאן, כשאופנות אחרות כבר מזמן פאסה. אני גאה בבחירה בלינור אברג'יל כמנחת טקס עצמאותנו, בהנחיה מקצועית ומלאת חן חיצוני ופנימי, תוך מתן ייצוג תרבותי לרוב רובו של עמנו שגאה בזהותו ובמורשתו היהודית.

לינור, השביס שלך הוא כתר המורשת היהודית על ראשך ועל ראשנו. שבת שלום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 12,691. הגיבו: 803. שיתפו: 337.
{% trans 'Tags' %}: