הבחירות לרשויות המקומיות יתקיימו עוד מעט (ב-30.10), והשאלה היא האם אנו, התושבים ברשויות אלו, מספיק מעורבים ונכונים להשמיע קול, וכן, גם להטיל פתק בקלפי. העבר לא מבשר טובות: שיעור ההצבעה בבחירות המקומיות הקודמות עמד בממוצע רק על 50%, הרבה פחות מאשר בבחירות הכלליות (70%). חבל! לרשות המקומית יש משאבים רבים ויכולת גדולה להשפיע כמעט על כל היבט מרכזי בחיינו - בחינוך, רווחה, דיור, פנאי, תחבורה ועוד. למעשה, בחלק ניכר מתחומים אלה לרשות המקומית יש גם סמכות וגם יכולות שלא נופלות ואף עולות על אלו של השלטון המרכזי. ולהבדיל מהממשלה, השלטון המקומי "קרוב לבית" תרתי משמע, ועוסק הרבה פחות בנושאים הקשים שמפלגים אותנו – מהקונפליקט ועד ליחסי כנסת-מערכת המשפט.
הבחירות אמנם הינן אירוע שמתרחש רק מדי מספר שנים, אבל מעשה ההצבעה מסמל דאגה לכלל, מעורבות, ורצון לקחת את גורלנו בידיים, לפחות ברמה הזאת. אין "מושיע" שיפתור לנו את הבעיות הבוערות, לא ברמה הלאומית ולא ברמה המקומית – בסופו של יום זה רק אנחנו, כל אחת ואחד מאתנו במעגלים הקרובים והרחוקים, אשר יכולה ויכול לתרום את חלקו לעיצוב סביבה וחברה טובות יותר.
אני מאמין גדול ביכולת הזו, במעשה הבודד שמצטבר לעוד מאות ואלפי ורבבות מעשים כאלה, עד כי הטפטוף הופך לזרם חזק ואף לשיטפון סוחף. אז כן, בואו נצביע, זה יהיה גם תרגול לא רע לקראת הבחירות הכלליות שגם הן לא רחוקות...

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 17. הגיבו: 0. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}: