הרגע הדרמטי שבו המדינה מתחילה לקחת אחריות.

שלשום היה יום היסטורי, והתרגשתי יחד עם חבריי לשעבר לספסל הכנסת - שותפיי לדרך חה"כ יפעת שאשא-ביטון ויעקב מרגי, שני מובילי ועדות שהציבו את הגיל הרך בראש סדרי העדיפויות. יחד עם השר חיים כץ, שמוכיח בשנתיים האחרונות כי ילדי ישראל עומדים בראש מעייניו - הם העבירו את חוק הפיקוח על מעונות היום.

לראשונה מזה 70 שנים - המדינה לוקחת אחריות על ילדי ישראל באופן מקיף, ורואה את תפקידה לוודא שהילדים הרכים ביותר יופקדו בידי המחנכות והמחנכים הראויים לכך.

זהו מאבק בן 15 שנים על חוק שראוי היה להיחקק מזמן. וזוהי התחלה של דרך ארוכה - ועוד רבים המאבקים לפנינו. להוכיח שהחוק לא יישאר אות מתה; להציב את איכות החינוך והטיפול בראש סדר העדיפויות של הפיקוח, ולא את גובה האסלה או רוחב החלון; להשקיע בהון האנושי שמטפח את המיומנויות הבסיסיות ביותר של ההון האנושי העתידי שלנו - ילדינו ונכדינו.
לפני 3 שנים התחלנו להוביל את המאבק להעברת מעונות היום למשרד החינוך. ראינו - חברי הכנסת אלאלוף, מרגי, שאשא ביטון, מרב מיכאלי ועוד רבים אחרים - כיצד ילדינו היו הפקר במשרד הכלכלה, שם 'חנו' המעונות תחת אחריות המשרד שהנושא איננו בראש מעייניו - טעות שמקורה בהיסטוריה של הפוליטיקה הארצית.

היה נדמה שהמאבק תם בכישלון, כאשר המעונות הועברו בדיל פוליטי אל משרד הרווחה בראשות השר כץ. לשמחתנו - התבדינו, ולראשונה היה שר ומנכ"ל שמבינים את חשיבות המעונות, ואת גודל האחריות.

יותר מכל, המאבק הזה הוא מאבק שלכם - הורי ישראל. מאבק של מאות ואלפי הורים, בהובלת כמה עשרות הורים נחושים שפקדו את הכנסת, את העיריות ואת משרדי הממשלה יומם וליל, ולא ויתרו ולא הורידו את הנושא מסדר היום.
גם כאשר עלו הצעות חוק 'קטנות' ונקודתיות - ההורים הבינו שאין להסתפק בנצחון מהיר, וכי דרוש שינוי מערכתי. ההצלחה הגדולה - להציב חוק גדול כל כך ולא 'קליט' תקשורתית בראש סדר יומה של הכנסת - נזקפת קודם כל לזכות המאבק החברתי העצום של ההורים ונשות ואנשי החינוך בני-בריתם.

אנו מצויים בנקודת מפנה, כאשר ההבנה בדבר חשיבותה העצומה של ההשקעה בגיל הרך מחלחלת לאט - לאט לממשלה ולמקבלי ההחלטות.
השבוע זכינו לעוד רגע משמעותי - יישר כוח גדול!

יפעת שאשא ביטון - Yifat Shasha Biton
אלי אלאלוף - Elie Elalouf
Merav Michaeli מרב מיכאלי


אהבו: 53. הגיבו: 1. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}: