הודעה חשובה לכל מי שמכיר קרוב משפחה, מכר או שכן שעשויים להיות זכאים לזכויות של ניצולי שואה >>

האחריות שלנו כמדינה היא לוודא שניצולי השואה יוכלו לחיות בכבוד המגיע להם תוך מיצוי מלא של זכויותיהם. במשך יותר מדי שנים זכויותיהם של ניצולי השואה נשארו על הנייר, ולא עברו לכיס שלהם, ועל זה שמנו את הדגש בשנים האחרונות ובעיקר בשנה האחרונה. זו השנה השלישית שבה זכאים ניצולי שואה מצפון אפריקה וניצולי הפרהוד בעיראק להכרה בסבל שלהם ובזכויות המגיעות לכל ניצול שואה.

אין דרך לפצות על הסבל שעברו אותם הניצולים שאיבדו בצעירותם את היקר מכל, אך נמשיך לסייע בכל דרך שנוכל כדי לאפשר להם לחיות בכבוד.

בימים אלה הרשות לזכויות ניצולי השואה מגיעה עד לביתם של מי שאותרו על ידה כעשויים להיות זכאים לזכויות של ניצולי שואה, ומעניקה להם טיפול וסיוע במיצוי זכויות. בכל יום מתבצעים עשרות ביקורי בית ועד כה בוצעו למעלה מ-24 אלף ביקורים בבתי הניצולים.

מאז תחילת הפרויקט ועד היום הוכרו למעלה מ-1,900 ניצולים כזכאים לתגמולים חודשיים (בעלות של 80 מיליון ש"ח); למעלה מ-10,000 ניצולים כזכאים למענקים שנתיים ולהטבות (64 מיליון ש"ח); הועלו אחוזי נכות והוכרו מחלות נוספות ללמעלה מ-14,000 ניצולים (146 מיליון ש"ח); והכל בעלות כוללת של 291 מיליון ש"ח.

אני קורא לכל מי שמכיר קרוב משפחה, מכר או שכן שעשויים להיות זכאים לזכויות של ניצולי שואה - לפנות לרשות לזכויות ניצולי השואה כדי לברר שהוא או היא מקבלים את כל מה שמגיע להם כדין.

ניתן לפנות לרשות בטלפון *5105 או ‭03-5682651


אהבו: 236. הגיבו: 47. שיתפו: 48.
{% trans 'Tags' %}: