יום משפחה שמח לכולן/ם! האמנם? זו גם הזדמנות חגיגית של כולנו להתכנס סביב השולחן ולהילחם יחד לשוויון והכרה עבור כל סוגי המשפחות.

הזכות להקים משפחה, לחיי זוגיות ולהורות צריכה להיות מעוגנת כחוק יסוד - לכולן ולכולם, בלי הבדל ובלי אפליה. זה הכי צודק והכי בסיסי, ולכן הנחתי הצעת חוק זו במטרה להבטיח את המובן מאליו - שוויון זכויות מלא במדינתנו הדמוקרטית.

נתניהו בקדנציה הזו בחר להתעלל בקהילה הגאה עם צביעותו בחוק הפונדקאות לאבות. הבטחותיו התגלו שוב כריקות מתוכן, ללא שום כוונות אמתיות ליישמן בשל מגבלותיו הפוליטיות שהוא יצר. כך רק פגע עוד יותר בדרישה הכי אנושית להקים משפחה ללא אפליה.

וזה לצערנו, לא מסתכם רק אצלו. מדובר במדיניות ממסדית מפלה בנושא הקמת תא משפחתי, כזה שאינו תואם את ההגדרות הארכאיות והמצומצמות של הרבנות האורתודוכסית. גם זוגות של נשים שמרחיבות את התא המשפחתי שלהן, ומביאות יחד ילדים, צריכות לעבור תהליך מטרטר, יקר ומפרך כדי לקבל צו הורות של בית משפט ולאשרו במשרד הפנים, כל זאת כדי להיות רשומות כאמהות לילדיהן ולקבל את הזכויות הסוציאליות והטיפול בילדיהן באופן שוויוני.

נשמע לכן/ם הגיוני שבמדינת ישראל יש דבר שנקרא 'צו הורות' שמיועד לזוגות נשים בלבד? שנשים כיום יכולות להביא ילדים בפונדקאות אבל גברים וזוגות גברים - לא?

אולי אחת ולתמיד - במקום להתפלפל במונחים משפטיים ולתרץ בנסיבות קואליציוניות, יהיה הרבה יותר פשוט לקיים שוויון מלא, בלי תהליכים שונים ומשונים, בלי הבחנה ובלי אפליה?

הזכות והחופש לבחור איך לחיות ועם מי לחיות, הזכות להורות, לנישואין, להקמת בית בישראל, ולא באף מקום אחר - אלו עקרונות הכי בסיסיים במדינה דמוקרטית, בחברה חופשית, ליברלית ומתוקנת. וכאשר מונעים את זה מפלח כלשהו באוכלוסיה - פוגעים בכולנו כחברה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 54. הגיבו: 3. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}: