אתמול ציינו את יום העסקים הקטנים השנתי, בכנסת, בפעם החמישית בהובלה של ח"כ איילת נחמיאס ורבין - Ayelet Nahmias Verbin ושלי. במהלך היום המיוחד הזה, הצבנו על סדר היום סוגיות בוערות לעסקים קטנים ולעצמאיים.

ברכנו על דברים שבהם יש התקדמות ובראשם, הרפורמה באשראי והוזלת עלויות הסליקה לעסקים קטנים, הרפורמה בפנסיה עם דגש על עצמאיים שהכנסתם נמוכה, ביטול עלויות השתתפות במכרזי מדינה, ושינוי החישוב לנשים עצמאיות בחופשת לידה.

סימנו אתגרים לחודשים הקרובים. בראשם, רפורמה ברישוי עסקים והקלה בירוקרטית בחידוש רישיונות והורדת עלויות מכרזים בשלטון המקומי. בנוסף הציג שר הכלכלה את היעדים של ועדת נטו עסקים קטנים שתעסוק בעיקר בנושאי מיסוי ויצטרך להיות תעדוף בין צרכים (הרחבת מעמד עוסק פטור, שווי רכב, חישוב פחת ועוד) - יש הרבה צרכים ולא הכל מתוקן בבת אחת.

גם כעסנו בדיון על יישום מוסר תשלומים, שהייתה לי הזכות להוביל לסיום יחד עם יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל, סביב אי מימוש החוק בעיקר ע״י החברות הממשלתיות (תעש, רכבת ישראל, נתיבי ישראל ואחרות) והרגשנו את המחויבות שלנו לוודא שהחוק יאכף ולא יעוכבו תשלומים לספקים.

הכינוס המרכזי הוקדש לייצוא של עסקים קטנים, בחנו את הדרכים בהן ניתן לסייע לעסקים קטנים שמבקשים לשווק מוצריהם ולפתוח לעצמם את האפשרות לשיווק בחוץ לארץ. מהנתונים שהוצגו לנו ראינו שמכון היצוא לא עושה די בנושא ודרשנו דיווח ומעקב, הוספת תכניות לייעוץ, תוספת מימון לתערוכות ועוד.

זו הייתה הזדמנות נפלאה לפגוש את השטח. עצמאים ובעלי עסקים קטנים הגיעו מכל הארץ באוטובוס העצמאים של לה"ב והשתתפו בדיונים שקיימנו בוועדות כחלק מהיום. אני מודה ללה"ב רועי כהן - Roee Cohen , על המסירות ותחושת השליחות בכל הנוגע לעסקים הקטנים והעצמאים ולשר אלי כהן - Eli Cohen על הליווי הצמוד והתמיכה בעסקים הקטנים ועצמאים לאורך כל הדרך. אנו נמשיך לפעול למען קידום העצמאים והעסקים הקטנים כי הם המנוע האמיתי של המשק.


אהבו: 34. הגיבו: 12. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}: