שרות בכירות, נשות עסקים ומנהיגות חברתיות ממרוקו, טוניסיה, עומאן, מצרים, מירדן, הרשות הפלשתינית, קטאר, האמירויות ואלג׳יריה, אומרות בצורה ברורה: מדינות שמשאירות נשים מאחור נשארות מאחור, זאת עובדה:
אחד התהליכים המרתקים ביותר במזרח התיכון הוא התהליך שמובילות הנשים באזור. בכנס שבו השתתפתי בקטאר, לקחתי חלק בפורום נשים מכל רחבי המזרח התיכון. נשים שנלחמות על מקומן ומצליחות להשיג ייצוג ומעמד במדינותיהן.
נשים ערביות חזקות, קמות מתחברות ועושות שינוי. כמעט בכל מדינה מתחילים להבין ששילוב נשים במעגל העבודה ובמעגל מקבלי ההחלטות, הופך את המדינה שלהם לטובה וחזקה יותר.
ישבתי בפאנל מסביב לשולחן והתרגשתי עד עימקי נשמתי לשמוע אותן. חשבתי שחבל שהבנות שלי ורעייתי דבי לא נמצאות יחד איתי לשמוע את הדברים המרגשים כל כך. אני מספר להן והן מתלהבות וביחד נהיה חלק מהתהליך האזורי שגם ישראל תיקח בו חלק.
גם אני השתתפתי בדיון ודיברתי על נשים ישראליות שמובילות בהייטק, בתעשיה, בעסקים קטנים. באופן מפתיע, קבוצת הנשים שעיניינה אותן ביותר היא דווקא הקבוצה של נשים חרדיות. למה? כי חברה דתית שהצליחה להתגבר על החשש הדתי בעזרת רבנים ונשים פורצות דרך, יכולה לתת השראה לאזור כולו! כך יצא שהעניין הכי גדול שאנחנו מעוררים מגיע דווקא משילוב נשים חרדיות במעגל העבודה, כי במרבית מדינות האזור נשים הן דתיות והאיסורים שנכפים עליהן עוצרים אותן, פעמים רבות, מלצאת לעבודה. בישראל יש חברות רבות שהצליחו למצוא את דרך המלך ולשלב נשים חרדיות תוך התחשבות בצרכים המיוחדים ובמגבלות החברה החרדית.
בפאנל שבו השתתפתי, שבו השתתפו נשים מכל רחבי האזור, סיפרתי על איך אנחנו עושים את זה. דיברתי גם על שילוב נשים במקצועות טכנולוגיים ויזמות נשית. למרות הביקורת שיש לנו על עצמנו היה נפלא לראות שפתאום אנחנו יכולים להיות גם השראה לנשים מכל רחבי המזרח התיכון. התהליכים שקורים אצלנו הם מודל לאותן נשים חזקות ומרשימות שפגשתי. האזור כולו יהיה טוב, מוביל ומתקדם הרבה יותר ככל שיותר נשים תהיינה חלק ממעגלי ההשפעה עליו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 299. הגיבו: 39. שיתפו: 28.
{% trans 'Tags' %}: