אורה נמיר איננה. אורה נמיר, האשה שהעזה להתמודד על ראשות העבודה בתחילת שנות ה-90 מול רבין, פרס וישראל קיסר. אשה חזקה ונחושה, חכמה ומיוחדת. אורה נמיר היתה חברה שלי.

בשנת 1995 ליוויתי, בתכנית הטלוויזיה שהיתה לי אז, את המאבק הראשון של מלצריות ומלצרים על זכויותיהןם. יום אחד הטלפון שלי מצלצל. על הקו: שרת העבודה והרווחה אורה נמיר. אני רוצה שתפגישי אותי אתןם, אני רוצה לפתור את זה. וכך היה. אורה היתה שרת עבודה ורווחה שהשיגה הישגים גדולים. היא היתה חברת כנסת ויושבת ראש ועדות העבודה והרווחה וקידום מעמד האשה. והיא לא ויתרה.

בשנת 98׳ נסעתי לבקר אותה בסין. ראיתי מקרוב את ההערצה והכבוד שרחשו הסינים לשגרירה אורה נמיר. בארוחת ערב במשכנה, ראיתי אותה מנהלת ביד רמה דיון עם עשרות אורחות ואורחים סינים שנושאים אליה עיניים.

כשיצאנו רגע למטבח היא אמרה לי "אני גם השגריר וגם אשת השגריר", וניסחה בכך גם את האתגר של אשה לבדה, וגם את הצורך הדחוף שלנו לתקן את הכלכלה, ככה שתדע לספור את הערך הכלכלי של האחריות על הבית וכל מה שבא איתו.

בשנים האחרונות כבר אי אפשר היה לשבת עם אורה לארוחות צהרים מחכימות בקפה בתיה. היום היא הלכה לעולמה. אורה נמיר היא מודל שכולנו צריכות לשאת אליו עיניים. לא קלה ולא רכה, אלא אשה חזקה, חכמה, חדה, מרשימה, רואה את בני ובנות האדם כמו שהןם, אומרת אמת ועושה. פשוט עושה. בכל הכח. מודל של עמוד שדרה והדר. נוחי בשלום אורה יקרה, אוהבות אותך.

*מצטערת, לא הצלחתי למצוא קרדיט לצילום הזה, שכל כך אפייני לה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,651. הגיבו: 198. שיתפו: 176.
{% trans 'Tags' %}: