״גרעון במובהקות הדמוקרטית״, ככה מכנה סגן יו״ר הכנסת בצלאל סמוטריץ' את תכנית הטרנספר שלו. הבנתם את זה? לשלול זכות הצבעה לפי גזע זה לא אפרטהייד, זה פשוט גירעון. כמו מינוס קטן בבנק.

ה״תכנית״ הזאת עברה פה די בשקט. אולי כי התרגלנו, ופגיעה בדמוקרטיה כבר לא מרגשת כל כך. מילה מוזרה ״דמוקרטיה״. שמאלנית כזאת. אבל יש דברים שאסור ואי אפשר להתרגל אליהם. למשל כשסגן יושב ראש הפרלמנט של דמוקרטיה חושב שזה לגיטימי ״להציע״ לבני אדם תחת שלטונו הצבאי ברירה: היכנעו או תגורשו, או כשמפלגה שמיוצגת בכנסת מקבלת פה אחד(!) איזה נייר שמשום מה קוראים לו "תכנית", שבו כתוב שבני עם אחד יכולים פשוט למנוע מבני עם אחר את הזכות שעמים נלחמו ועדיין נלחמים עליה בעידן המודרני, ושמהווה את מימוש הזהות הלאומית הבסיסית ביותר: זכות הצבעה.

אסור להתרגל וצריך לומר ברור: אף עם לא יוותר על השאיפות הלאומיות שלו, בטח לא בגלל שבצלאל סמוטריץ׳ אמר. העם היהודי לא עשה את זה, ובצדק, והעובדה שזה העם שהיום מונע את השאיפות האלה מעם אחר - בכוח הזרוע, היא מקור לבושה, לא לתכנית פוליטית. ובכלל, זו לא תכנית. זו סתם גזענות, וככזו צריך לדחות אותה בשאט נפש, לא לקיים עליה דיונים והצבעות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 655. הגיבו: 125. שיתפו: 107.
{% trans 'Tags' %}: