שלושה חודשים לפני הבחירות והנה הימין שוב מאוחד. ולאיזו תכלית? להגן על חמישה נערים שחשודים בטרור. נשמע הזוי? מחריד לגלות שלא.

חמישה נערים מלב ההתנחלויות, לא נוער גבעות או עשבי פרא בשוליים, תלמידים במוסד חינוכי מוכר ומובל ע״י רבנים, נעצרים בחשד למעשה רצח ובמקום חשבון נפש, לקיחת אחריות או אפילו גינוי, החברים הטובים של המתנחלים מתחילים לתת עבודה.

שרת המשפטים איילת שקד שוחחה עם אחת האימהות והתערבה אצל פרקליט המדינה על מנת לסייע. הרב דרוקמן - מבכירי הציונות הדתית - קרא לשחרר אותם. סרטון האבטחה של ההתנחלות נמחק ע״י הרבש"צ. השר לוין קרא לרצח עוד באוקטובר ״בדל של אירוע״ והבוקר זה כבר הפך ל"אירוע בודד".

לא תרצח? אף שר, חבר כנסת ובוודאי לא ראש הממשלה לא צייץ מילה מאז אתמול. שתיקה. כולם רואים באופק בחירות והלובי המתנחלי חזק מכל אמת מידה מוסרית.

מצטיירת כאן תמונה מבהילה של מעשה טרור מגובה ועטוף פוליטית וציבורית על ידי חברה שחייבת חשבון נפש דחוף, אבל היא כל כך רקובה שאין אפילו מי שיעשה את המובן מאליו ויגנה את מעשה הרצח.

אם לא נכריע את מדינת ההתנחלויות, היא תכניע אותנו. מתחת לידיים של הנהגה פוליטית, צומחות מיליציות אלימות ומסוכנות, ממומנות בכסף ציבורי ומהלכות אימים על ההנהגה הבכירה ביותר ועל ראש הממשלה. כאשר נערים אחרים רואים את ההתגייסות הכללית למען חמשת החשודים הם מבינים מה מותר ומה אסור. ככה צומחת אווירת טרור. כך צמחה גם התשתית לרצח רבין, כאשר רק בדיעבד התגלה עומקה של רשת התמיכה וההגנה לרצח שהסיט את ישראל ממסלולה. הרבנים מגבים, הפוליטיקאים קורצים או שותקים, והנערים יוצאים לבצע.

ועדיין, לא מיותר לציין שהנערים החשודים זכאים לכל הזכויות שלהם, אין למנוע מהם מפגש עם עורך דין, ובוודאי שאין להרוס את בתיהם, לגרש את משפחותיהם או חלילה להעניש בעונש מוות. טרור הוא טרור, אבל מדינת חוק דמוקרטית חייבת להנהיג משפט צדק.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,186. הגיבו: 470. שיתפו: 277.
{% trans 'Tags' %}: