לשחקנית אחת יש יותר אומץ מלשלושה גנרלים ביחד. איך ייתכן שבשנת 2019 זה לגיטימי לשלול עשרים אחוז מהאוכלוסייה הישראלית? איך ייתכן שמלבד המפלגות הערביות ומרצ, אף מפלגה לא דואגת לייצוג ראוי ל-20% מהאוכלוסיה? איך יתכן שכל המערכת משתפת פעולה עם קמפיין ביבי או טיבי, כאילו אם במקרה אתה ערבי אתה נחשב מצורע?

אפילו גבאי במפלגת העבודה הראה לזוהיר בהלול את הדלת בדיוק כשהיה צריך לעמוד באומץ נגד חוק הלאום. איך ייתכן שמאות אלפי ישראלים הפגינו נגד חוק הלאום, ומפלגות המרכז לא מעזות דרוש לבטל את החוק?

השיח נגד האזרחים הערבים בבחירות האלה גרוע יותר מכל שיח אנטישמי במדינות דמוקרטיות אחרות בעולם. אם ראש ממשלה אחר היה מדבר ככה על יהודים, אם ראש ממשלה אחר היה עושה קמפיין שלם שפוסל יהודים, אזרחי המדינה שלו, מלשבת בממשלה רק בגלל שהם יהודים, היינו הופכים את העולם. אבל בישראל מזמן איבדנו את הבושה.

ומנגד, במקום להכריז שלא מתיישרים לפי החליל הגזעני של הימין הכהניסטי, ולומר של-20% מאזרחי המדינה, גם אם הם ערבים, מותר שיהיה ייצוג בממשלה, עסוקים כל היום בלהבטיח שהם לא יישבו עם ערבים.

באנו להחליף את הממשלה כדי להיות אלטרנטיבה לשיסוי ולגזענות. לא כדי להיות חיקוי חיוור שלו.

מילה אחת לרותם סלע. דרוש אומץ מטורף לומר דברים כל כך ברורים במקום שאת נמצאת בו. ייתכן שבימים הקרובים תותקפי, אבל אני מציעה לך לחזור כל ערב הביתה, להביט במראה ולהיות גאה בעצמך. לצערי, בעידן המתקרנף של היום מעט מאד אנשים יכולים לעשות את זה. שלא במקרה, רובן נשים. רותם, אני מצדיעה לך

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 9,037. הגיבו: 1,135. שיתפו: 1,151.
{% trans 'Tags' %}: