אתמול בתכנית אופירה וברקו אייל ברקוביץ שוב חזר על השקר ש״ניחמתי מחבלים״. הוא אמר את זה כבר פעמיים בעבר. בשתי הפעמים הקודמות הערתי לו ולמערכת התכנית. איכשהו עוד האמנתי בתמימות שהוא ראה את השטות הזו איפשהו באתרי השקר של הימין וסתם לא בדק. אבל אחרי שהוא חוזר על זה בפעם השלישית כשהוא כבר יודע בוודאות שמדובר בקשקוש, אין אלא לקבוע שברקוביץ הוא בעצמו חלק מתעשיית השקר.

ברקוביץ הדהד את השקר הזה בזמן ראיון עם ניצן הורוביץ. במהלך הראיון הוא שלף את הראיה המרשיעה. ״התמונה מאחוריך. תסתכל אחורה״ הוא צעק לניצן. מאחוריו הוקרנה תמונה שלי יושבת על כיסא בליל הבחירות במרצ לצד חבריי מוסי רז ועיסאווי פריג׳. ״יש עובדות״ קבע ברקוביץ׳ בהתייחסו לתמונה רגילה לגמרי, שבמקרה מופיע בה ערבי. לתפוס את הראש ולא להאמין. לא על ברקוביץ, ולא על עולם ועידן שבו התעמולה בשקל הזאת עוברת על המסך וכאילו התרגלנו.

לא הייתי מתעכבת על זה יותר מדי אלמלא השבוע היה אחד הרגעים האלה שבהם כבר די ברור שפשוט אסור להתרגל. אסור להתרגל לשקרים ולקשקושי ה-״שמאל, ערבים, קרן חדשה״ של מרססי התעמולה העלובה, וצריך לעמוד ביחד על האמת. להיות בכל מקום שצריך להיאבק בו על שוויון וצדק ולהילחם בכל גזענות. אני אלחם כששוטר יורה בערבי מהגב. אני אפגין כשישראלי עם עור שחור נורה בלי סיבה. בישראל שלי, לעומת זאת של ברקוביץ׳, כל האזרחים שווים, ותפקיד המשטרה הוא להגן עליהם ולא לירות בהם.

אגב, אני מניחה שבמערכת סתם התבלבלו בין תמונות, אתם יודעים, כל תמונה שמופיע בה ערבי היא כנראה עדות לחבלה טרוריסטית. ברקוביץ התכוון כנראה לתמונה אחרת שבה אני מצולמת מנחמת משפחה של אזרח ערבי, פשוט גזענותו הלא כל כך סמויה הפריעה לו להבין שמה לעשות, לא כל ערבי הוא מחבל.

בהמשך הראיון, ברקוביץ׳ גם טען בפני הורוביץ שאני שותה קפה על בסיס יומי עם אבו מאזן והוא מקווה שהוא לא יעשה כך. אז אני גאה מאד שהייתי מנהיגת המפלגה היחידה בישראל שנפגשה עם מנהיג הרשות הפלסטינית. אני מאד מקווה שגם הורוביץ יעשה את זה, ישמור על גחלת השלום ויעשה את מה שאף מנהיג מפלגה לא מעז וזה להגיע לבני השיח הפלסטינים ולהבהיר לציבור הישראלי ש״יש פרטנר״. אני גאה בזה ולא מתביישת לרגע, מי שצריך להתבייש הם מלבי השנאה שרוצים שישראל תמשיך לחיות על החרב, שרוצים עתיד של מלחמות במקום עתיד של שלום.

אחרי שרואים את התוצאות של תעשיית השקר בארץ ובעולם בשנים האחרונות, ברור עוד יותר שזו ממש מלחמה על החיים שלנו כאן. זה לא מצחיק אותנו יותר, זה לא ״ככה זה״ ולא נעבור על העניין לסדר היום. שתפו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,654. הגיבו: 268. שיתפו: 150.
{% trans 'Tags' %}: