צריך להפריד בין הדת למדינה, בלי שנאה, ותוך כבוד הדדי. הצטרפו אלי ונעשה משהו כדי שייפרדו כידידות --> www.ilangilon.org

המאבק לשחרור האדם, כל אדם באשר הוא אדם, הוא המניע לעשייה הפוליטית שלי. להחזיר לבני אדם את היכולת לשלוט בחייהם שלהם, לקבוע את גורלם שלהם ולבחור את אורחות חייהם בחופשיות ובלי פחד – זו המשימה שלנו.

***

המאבק לשחרור האדם הוא מאבק אוניברסאלי ומתקיים בכל החזיתות – הכלכלית, החברתית, הביטחונית וכן, גם הדתית.
שכן קו אחד מחבר בין הערבי שלא רוצים להשכיר לו דירה בצפת, לאתיופית שמפלה בקבלה לביה"ס בקריית מלאכי, להומו שמופלה בקבלה לעבודה בירושלים, לעובדי הסיעוד הפיליפינים שזכויותיהם נרמסות ברעננה, למנקה הרוסייה באוניברסיטת תל אביב שמנוצלת על ידי חברת קבלן, לילד על כיסא הגלגלים מאום אל פחם שגן הילדים שלו לא נגיש - כולם חלק ממעמד הקשת. המקום שבו מצעד הגאווה, צעדת האחד במאי וצעדת זכויות האדם נפגשים – זהו מעמד הקשת.

***

המציאות הישראלית של היעדר הפרדת דת מהמדינה רעה לכולנו – היא משעבדת את הדת למדינה ואת המדינה לדת, היא פוגעת בחופש של מיליוני אזרחים, יוצרת אפלייה ומקדמת את אי השוויון. חברה פלורליסטית מקיימת חופש דת לכל – ולא כופה על איש דבר או מפעילה עליו סנקציות מסיבות דתיות. הפרדת דת מהמדינה היא שלב הכרחי בשחרור האדם והשלמת המהפכה הדמוקרטית בישראל.

***

אין שום סיבה שלא תהיה תחבורה ציבורית שבעה ימים בשבוע בישראל. יודעים מה? אפילו באירן יש תחבורה ציבורית שבעה ימים בשבוע.

***

אין שום סיבה שלא יהיו נישואים אזרחיים בישראל. אין שום תירוץ, הסבר או נימוק מתקבל על הדעת למה במדינה דמוקרטית נשלל מהאזרחים החופש לבחור עם מי להתחתן.

***

יותר מזה - המדינה היחידה בעולם שמפלים בה בין יהודים ליהודים היא ישראל. רק בישראל זרם אחד ביהדות קיבל מונופול על היהדות והשאר מושלכים להילחם על פירורים. רק בישראל רב רפורמי או רבה קונסרבטיבית לא זוכים להכרה ככל רב רגיל.

***

הצטרפו אלי וביחד ננצח –--> www.ilangilon.org.il

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,584. הגיבו: 196. שיתפו: 235.
{% trans 'Tags' %}: