מקצצים בחיים עצמם גם השבוע

***

עוד קיצוץ רוחבי, הפעם לטובת תקציב הבטחון המנופח ממילא. יכול להיות שבצדק, יכול להיות שלא, יכול להיות שלטובת צוללת נוספת ויכול להיות שלעולם לא נדע, אבל חוץ מהשאלה החשובה לאן הכסף הולך, צריך לבחון מאיפה הכסף מגיע.

שוב אנו רואים כיצד ראש הממשלה, שר האוצר ושאר חברי הממשלה מאשרים קיצוצים כואבים בלי שום מחשבה, אחריות, קבלת החלטות - מקצצים בהכל. ממש הקיצוץ הרוחבי השבועי.

שתבינו, קיצוץ רוחבי שכזה הוא בגדר גזר דין מוות לאוכלוסיות רבות. קחו לדוגמה את אותה משפחה שלא יכולה ללכת לרופא פרטי, כשהתור שנקבע לאב המשפחה לניתוח הוא לעוד שנה מהיום. תחשבו על אותה אם יחידנית ושלושת ילדיה שגם השנה לא יזכו לקבל דירת דיור ציבורי בשל הקיצוץ בתקציב משרד השיכון. ומה עם אותה משפחה שצריכה להסיע את ילדם שלומד בחינוך המיוחד באמצע היום מבית הספר, וזאת בגלל שההסעות שהיו לו עד כה בוטלו. אלה דוגמאות אמיתיות, מוחשיות, שכולנו מכירים, מ״החיים עצמם״, שהופכות להיות יותר ויותר נפוצות בגלל אותם קיצוצים רוחביים שראש הממשלה ושר האוצר כל כך אוהבים.

ממשלה אחראית שאיכפת לה מאזרחיה, מאנשיה, לא מנהלת את התקציב בצורה המחפירה הזו. היא לא מקצצת בבריאות, ברווחה, בחינוך, בדיור. אבל זו המדיניות. זה סדר העדיפויות - יותר ויותר לפחות ופחות. שוב מקצצים בחיים עצמם.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 360. הגיבו: 77. שיתפו: 83.
{% trans 'Tags' %}: