שגרת הפעילות שלי בשנה החדשה ממשיכה היכן שהסתיימה השנה שחלפה לה. ערב ראש השנה ערכתי ביקור באזורי הגליל התחתון, הגלבוע ועמק יזרעאל, אזורים חשובים המייצגים ערכים של דו קיום, חקלאות והתיישבות.

במסגרת הקשר השוטף שאני מקיים עם נציגי המגזר הערבי, ביקרתי בכפר שיבלי ונועדתי עם ראש המועצה המקומית נעים שיבלי בסוגיות מרכזיות המעסיקות את המגזר הלא יהודי, קרי בנייה, תעסוקה, דו קיום בין יהודים לערבים והקשר ההיסטורי בין מפלגת העבודה למגזר הערבי.
בהמשך ביקרתי בארגון משקי עמק יזרעאל, ארגון כלכלי גדול וחשוב המאגד תחתיו למעלה מ-30 קיבוצים, יישובים ותאגידים, ומתמקד בתחומי החקלאות והתעשייה החקלאית.
במועצה האזורית גלבוע, מועצה הכוללת קיבוצים, מושבים וכפרים ערבים, נפגשתי עם ראש המועצה עובד נור ועם מנכ"לית המועצה ויחד דנו בנושאים מרכזיים שעל סדר יומם: חקלאות, בנייה, תעסוקה וחינוך. בחווה לגידול בקר במורדות הגלבוע נועדתי עם מגדלי בקר לבשר בשאלות הנוגעות להמשך קיומו של הענף. כיו"ר השדולה החקלאית בכנסת, אני עוסק רבות בנושא הגידולים, הייבוא והמשלוחים החיים. בנושא זה יש למצוא את האיזון הנכון בין דאגה למגדלים, אספקת בשר טרי ובמחיר סביר לצרכן הישראלי ושמירה על רווחת בעלי החיים.

בכל המפגשים עלו שאלות מרכזיות של יכולת הקיום בכלל ומעמדן של החקלאות וההתיישבות בפרט.

למחרת החג הגעתי לאזור המועצה האזורית אשכול אשר בעוטף עזה. במרכז למחקר ופיתוח נפגשתי עם מנהל המרכז ליאור קתרי ועם חקלאי האזור. המרכז מתמקד במחקר בתחומי הירקות והפירות ותורם מהידע הנצבר לאזור הדרום ולמדינה כולה. תפקיד המרכז הוא להבטיח את היתרון היחסי של ישראל בתחום החקלאות ולשם כך נדרשים משאבים נוספים. בפגישה עם החקלאים עלו הנושאים הבוערים המעסיקים את כלל חקלאי ישראל: פערי התיווך, סוגיית הייבוא הפרוע, מחירי המים, העובדים הזרים ועוד. הביקור חיזק את הצורך בהמשך הליך חקיקת חוק החקלאות שיזמתי, על מנת להגדיר את מערכת היחסים ההדדית בין החקלאים למדינה לטווח הארוך.

עם ראש המועצה גדי ירקוני נפגשתי לשיחת עבודה אודות הסדרת מעמדם של יישובים אשר אינם נמצאים בטווח הגיאוגרפי של קו העימות, אך המועצה לה הם משתייכים ושגרת חייהם נמצאים בטווח שכזה.

בהמשך נועדתי עם עו"ד יהודית אוליאל, מזכירת סניף נעמ"ת בשדרות, אשקלון וקריית גת, בנושאים הקשורים לעיר שדרות ולעוטף עזה, בהתמקד על סוגיות החינוך, תעסוקה ועתיד הצעירים. כחבר וועדת החינוך של הכנסת דנו גם במשבר בגיל הרך בישראל ואודות הצעת החוק שלי להחלת חוק העבודה המועדפת בחינוך. סיכמנו להמשיך להיות בקשר ולקדם את הנושאים שעל סדר היום.

אמשיך לשמור על קשר התושבים ועם ההנהגות על מנת לקדם ולחזק את הערכים המרכזיים בהם אני דוגל: חיזוק הנגב והגליל, ההתיישבות, החקלאות, חינוך ודו קיום.

שבת שלום, שנה טובה וחתימה טובה .

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 85. הגיבו: 5. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}: