אזור ים המלח והיישובים שם קרובים לליבי והיו נושא מרכזי בעשייה שלי בכנסת.

הבוקר הגעתי לעמוד מקרוב על התקדמות תכנית הסיוע בהיקף של 420 מלש"ח לישובים מצפה שלם ועין גדי ולרשויות באזור ים המלח, תכנית שנועדה לתת מענה לנזקי הבולענים ולסייע ליישובים בתחומי התשתיות, החקלאות, התיירות והצמיחה הדמוגרפית. מדובר בהחלטת ממשלה שהגיעה בעקבות יוזמה שהובלתי וקידמתי. בנוסף, נפגשתי עם הנהלת קיבוץ מצפה שלם ונציגת המועצה האזורית מגילות, ולאחר מכן עם הנהלת קיבוץ עין גדי ועם בכירי המועצה האזורית תמר ובראשם ראש המועצה דב ליטבינוף.
אמשיך לשמור על קשר רציף עם התושבים וההנהגות גם בהמשך.

בהמשך היום השתתפתי בכנס השנתי ה-6 של הנהגות הקיבוצים שנערך השנה באזור הדרומי של ים המלח, כנס אותו ייסדתי כשהייתי מזכ"ל התנועה הקיבוצית. זהו סמינר מרשים של שלושה ימים, בהשתתפות מאות אנשים, סמינר העוסק בסוגיות המרכזיות על סדר יומה של ההתיישבות בכלל ושל התנועה הקיבוצית בפרט. בכנס השתתפתי באופן פעיל במושב שעסק בסוגיית הבנייה ושיוך הדירות בקיבוצים ואמרתי, לאחר ששר האוצר שדיבר לפני הצהיר כי החליט להקפיא את עבודת הצוות שבוחן את חלופת האגודה, שהדבר העיקרי הוא שאסור לנו להתפשר על יישום חלופת האגודה ועלינו לנצל את החודשים הקרובים כדי להתקדם ביישום חלופות השיוך.
התנועה הקיבוצית היא תנועה מובילה שהייתה שותפה מרכזית בהקמת המדינה ובחיזוק מעמדה. במרוצת השנים בניה ובנותיה לקחו חלק פעיל בשרות משמעותי לטובת החברה והמדינה ולכן, גם היום התנועה הקיבוצית והקיבוצים צריכים להיות כח מוביל בחברה הישראלית.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 23. הגיבו: 1. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: