גם בתקופת הבחירות- ממשיכים לשמור על התעשייה הישראלית.

בדיון פגרה מיוחד שנערך היום בוועדת הכספים נידון תחילה נושא הטלת היטל היצף על ייבוא כבלי נחושת במתח נמוך מטורקיה לישראל במהלך להצלת 120 עובדי מפעל סינרג'י בשדרות. במסגרת אישור ההיטל על ייבוא כבלי נחושת, קבעה הוועדה כי הצו יהיה בתוקף למשך 4 שנים, זאת במטרה להביא לסיוע רחב ככל הניתן למפעלים ולשם החזרת עובדים שפוטרו.

זמן רב שאני מלווה את מפעל המלט "הר טוב" ואת עובדיו במאבק על המשך קיומם. היום נערך בוועדת הכספים של הכנסת דיון נוסף בנושא הטלת היטל היצף על ייבוא מלט לישראל מטורקיה ומיוון, ייבוא שמסכן את תעשיית המלט המקומית. וועדה מקצועית שבחנה את הסוגיה בעבר המליצה להטיל היטל היצף של 20% על ייבוא של מלט לישראל. שר הכלכלה המליץ על הטלת היטל היצף של 0.25% בלבד, וועדת הכספים בצעד של פשרה החליטה להמליץ על הטלת היטל היצף של 7% על הייבוא.

בדיון היום הבעתי את דעתי שאת עתיד מפעל המלט "הר טוב" צריך להפריד משאלת יוקר המחייה ולכן צריך לפעול באופן נפרד בסוגיה הזו: מפעל הר טוב מייצר פחות מ-10% מהמלט בישראל ועל כן הממשלה צריכה לפעול להבטחת עתידו של המפעל מצד אחד ולבחון את תעשיית המלט הישראלית בראייה רחבה יותר, מהצד השני.

אני שמח שהוועדה בראשותו והובלתו של יושב הראש ח"כ משה גפני אימצה את דעתי וקיבלה החלטה שיש לסייע לעובדי המפעל בהקדם וכי במידה והדבר לא ייעשה תתכנס הוועדה שוב ותצביע על הגדלת ההיטל ב-5 אחוזים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 14. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: