רמת הגולן מייצגת בצורה הטובה ביותר את השילוב הנכון בין ערכי הביטחון, ההתיישבות, החקלאות והברית עם אחינו הדרוזים. במהלך כל תקופת כהונתי כחבר כנסת, אני מלווה את תושבי הגולן ואת ההנהגות המקומיות, בעתות חרום ושגרה, זאת מתוך ראייה כי ההתיישבות בגולן היא נכס אסטרטגי במעלה הראשונה למדינת ישראל.

לאחרונה קיבלו מגדלי ומשווקי התפוחים בגולן בשורה חשובה: אושר ייצוא התפוחים לסוריה. מדובר בהישג גדול, בו עסקתי רבות לאחרונה ואף פניתי בבקשה כזו למשרד הביטחון. אי לכך, הגעתי הבוקר לבית הקירור "אל מארג׳" שבמועצה המקומית מג'דל שמס שלמרגלות החרמון, הקיים כבר 17 שנה ושייך לאגודה שיתופית בה חברים 300 חקלאים מצפון הגולן. בית האריזה ובית הקירור המייצא 4500 טון תפוחים בשנה ו-400 טון דובדבנים בשנה, מעסיק 20 עובדים בהעסקה ישירה ועוד עשרות בהעסקה עקיפה. ענף גידול הפירות הוא ענף מרכזי בגולן ויתרונו הגדול של בית עסק זה הוא יתרון הגודל המאפשר לו לאגד מספר רב של מגדלים קטנים ולייצר כח קנייה משמעותי.
חשוב מאוד, בעיקר בתקופה זו, לעודד את שיתוף הפעולה, להדק את הקשר עם האוכלוסייה הדרוזית ברמה"ג ולחזק את השותפות ארוכת השנים.

קיבוץ מרום גולן בו ביקרתי בהמשך היום, בליווי של גבי מרכז המשק ושל שפי מנכ"ל תיירות מרום גולן, הוא קיבוץ הקרוב לליבי אשר סייעתי לו רבות, בעיקר בתקופה אחרונה. בתקופה הנ"ל שניים מהענפים המרכזיים של הקיבוץ עמדו תחת איום: ענף התיירות ומחצבת הטוף. ענף התיירות ניזוק מהמתיחות הביטחונית שהתהוותה לאורך הגבול הסורי, מתיחות שהגיעה לשיא לפני שנה. הנזק שנגרם לתיירות באזור, מפאת הביטולים והירידה בהזמנות, נאמד במאות אלפי ₪. נרתמתי למשימה, ובדומה לפיצויים שניתנו לתיירנים בעוטף עזה, הצלחנו בעבודה משותפת לפצות את העוסקים במלאכה.
מחצבת הטוף, אשר מספקת אבני טוף לנוי ולחקלאות, עמדה לאחרונה בפני קשיים בנוגע לשמירת הבעלות. בעבודה משותפת מול רשויות המדינה הצלחנו להגיע לפתרון זמני ואנו שואפים, לטווח הארוך, לייצר פתרון קבע שיאפשר את שמירת הבעלות של הקיבוץ על המחצבה.

מדינת ישראל רואה ברמת הגולן נכס אסטרטגי ברמה הביטחונית וההתיישבותית, ועל כן עליה לבטא זאת בעידוד הצמיחה והגידול הדמוגרפי ובמתן תמיכה וסיוע למתיישבים, לחקלאים ולעוסקים במקצועות התיירות. הגולן פורח, הנחלים זורמים בשצף קצף ואני מזמין את כולם להגיע ולטייל בחבל ארץ מדהים זה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 13. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: