ההתיישבות והחקלאות בגליל המערבי, בדומה לשאר האזורים בארץ, מתמודדת עם אתגרים לא פשוטים ולאחר הקמת הממשלה החדשה יש להיערך לדיון על עתיד החקלאות וההתיישבות בישראל.

בסיור שערכתי היום באזור המועצה האזורית מטה אשר, בהובלת חברי רן שוסטרמן - המושב שלכם בכנסת בקרב מגדלים ורפתנים במושבים וקיבוצים באזור, עלו הנושאים המרכזיים שעל סדר היום של ענפי החקלאות השונים, בדגש על גידולי השדה, המטעים וענף החלב. כדי להתמודד עם הרפורמות השונות אותן מובילה הממשלה ועם פערי התיווך אל מול רשתות השיווק, נדרש שיתוף פעולה הדוק יותר בין המושבים לקיבוצים, למען הצגת חזית אחידה, חזקה ויעילה יותר. מהביקור מתחזקת גם המסקנה כי יש להפסיק את פעולת הותמ"לים המפקיעה קרקעות ומאיימת על המרחב הכפרי כולו.

ברמה הארצית ישנה חשיבות גבוהה מי ימונה לשר החקלאות ופיתוח הכפר בממשלה הבאה. השר הבא צריך להיות מי שמחובר לחקלאות ולהתיישבות ורואה בתפקיד שליחות לטווח ארוך. שר החקלאות צריך לשמש כמקור הסמכות וליצור אחדות ודרך פעולה משותפת בין כל הארגונים השונים ולחזק את המעמד של ההתיישבות והחקלאות.

בהמשך ביקרתי במלון "גלילון" ובשוק האיכרים הצמוד לו. המקום הוא שותפות בין היזם, איש הפריפריה והגליל חיים אוחיון, ובין קיבוץ כפר גלעדי. המלון המרשים בו הושקעו כ-100 מלש"ח, סמוך לאגמון החולה, נפתח לפני 3 שנים, מונה 120 חדרים ומספק מאות מקומות עבודה לתושבי הגליל העליון, יהודים וערבים. מיזמים כמו "גלילון" הנעשים באהבה ומתוך תחושת שליחות מהווים מודל להשקעה ופיתוח הפריפריה. כן יירבו!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 34. הגיבו: 0. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}: