"עליתי מפריז לפני 20 שנים ועדיין אני לא מבין את היחס הלא שוויוני, לנשים בישראל, את הפערים, את האלימות ואת מקרי הרצח. יש התעניינות רבה בצרפת על חוק האיזוק האלקטרוני שהובלת" אומר לי Jonathan Serero מ- i24NEWS Studios

צר לי לאכזב - אבל חקיקת הבזק לאיזוק האלקטרוני שהבטיח רוה"מ Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו עפה ברוח. עוד ספין להרגעת הרוחות, שבפועל הוא לא נקף אצבע לסייע. כבר לפני שנה וחצי העברתי אותו בטרומית בשם מפלגת יש עתיד, אפשר היה לכלול את החוק מציל החיים הזה במרתון החקיקה שהיה לפני פיזור כנסת ישראל.

אני מברכת על התקציב למיגור האלימות נגד נשים, שנמצא סוף סוף היום, אחרי שנתיים של דחייה. אך אסור להסתפק רק בחלקים מתוכנית החומש המקצועית, שגובשה ושאושרה כבר ביוני 2017. נוכח מקרי הרצח והאלימות הקשה - מה שצריך כעת זה ליישם את התוכנית במלואה: לשכלל את המנגנון להעברת מידע בין משרדי הממשלה, לפתוח מרכזי סיוע אזוריים 24/7, להקים מערך משטרתי מיוחד. וליוזמה המבורכת של השרה גילה גמליאל - Gila Gamliel להרחבת הטיפול בגברים אלימים, יש לייעד תוספת תקציבית.

קוראת לראש הממשלה נתניהו לממש את הבטחתו הפומבית, לתקצוב התוכנית היסודית למניעת רצח נשים ואלימות במשפחה במלואה, ומייחלת שגורלה לא יהיה כמו ההבטחה שנתן לחקיקת הבזק לאיזוק האלקטרוני - שלא מומשה.

Itv avec la députée מפלגת יש עתיד עליזה לביא Aliza Lavie sur les violences faites aux femmes! i24NEWS en Français
נשות ״יש עתיד״

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 20. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: