אסור לעבור לסדר היום.
אפשר היה למנוע את התמונות הקשות והאלימות שהתרחשו בכותל המערבי בשישי האחרון. חבל שתפילת ראש חודש אדר, שאמורה לבשר שמחה ואחדות לאומית הפכה למקור של שנאת חינם. בואו נודה בכנות - הפתרון קיים, מוכר ואפילו הוסכם: הכשרת הרחבה הדרומית. המדובר בפתרון שגיבשנו יחד עם יו"ר הסוכנות הקודם שרנסקי ושנתמך על ידי קשת רחבה של גורמים בממשלת ישראל, ביהדות התפוצות, בנשות הכותל, בזרמים ועוד. המתווה היה אמור להשיב את השקט והכבוד ההדדי לאתר המורשת הקדוש של העם היהודי כולו: "בֵיתִי, בֵּית־תְּפִלָּה יִקָּרֵא לְכָל־הָעַמִּים".

למרבה הצער, ברגע המכריע - התחוללה בריחה מבישה מאחריות Miri Regev מירי רגב התפטרה מראשות הוועדה אחרי שאמרה בדיוק ההפך בכנסת הקודמת בגלל לחץ של כמה מתפקדים. איילת שקד פרשה בעקבותיה למרות שידעה שהמהלך הכרחי. נפתלי בנט - Naftali Bennett שאמון על התפוצות, ולא מפסיק להתגאות בכך שהוביל את היוזמה להקמת הרחבה, מפחד לגעת בנושא וראש הממשלה בכלל ויתר. וכך תרכובת מוכרת של שיקולי פריימריס ופוליטיקה קטנה של הנהלת חשבונות, עצימת עיניים מההשלכות וחוסר לקיחת אחריות הובילה לאירועים הקשים שראינו בשישי.

אני קוראת לBenjamin Netanyahu - בנימין נתניהו להתעלות מעל השיקולים הקטנוניים שאפיינו עד כה את טיפולו, ולהשיב לכותל את מקומו בליבת הקונצנזוס על העם היהודי כולו. הפתרון אפשרי צריך רק לרצות. תפילת ראש חודש ניסן בכותל - חייבת להיראות אחרת.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 90. הגיבו: 9. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}: