הורים לילדים בקהל?
כן כן, אתם. אליכם אני פונה הפעם.

הגיע הזמן שנדבר על איך נתניהו מצפצף עליכם ועל הילדים שלכם. אני יודעת שדיברו לא מעט על הנזק שבבחירות חוזרות- אבל בואו רגע נדבר קצת יותר קונקרטית.

בעוד כשבועיים וחצי הילדים שלנו יצאו לחופש הגדול, ילכו לקייטנות, יבלו בבריכה, בים, במגרשי המשחקים. אחרי חודשיים זה ייגמר וב-1 לספטמבר נחזיר את הילדים למסגרות. חלקנו נשלח את הילדים הקטנים שלנו לראשונה לבית הספר או לגן.

איפה הבחירות פוגשות אתכם? ובכן, נשים לרגע בצד את העובדה שמדובר בעוד יום חופש באמצע ספטמבר. על זה אפשר להבליג איכשהו.

אבל מה עם הצהרונים? אחד מהנושאים שעסקתי בהם רבות בכנסת ה20 היה נושא הפיקוח על הצהרונים. כל הורה שעובד במשרה מלאה יודע ומבין מהי חשיבות הצהרון עבר הילד. זו מסגרת שמאפשרת לנו אוויר ואורך נשימה, יכולת לשהות עוד בעבודה בזמן שהילד שלנו נהנה מחברתם של ילדים אחרים, מכין שיעורי בית ולרוב גם אוכל ארוחה חמה. כמעט ואי אפשר לוותר עליהם.
כמובן, שלצערנו הרב העלויות הן כבדות. מדובר בגזרה דרמטית במיוחד למי ששולח יותר מילד אחד, לחלקנו גם בלתי אפשרית. לכן, נלחמתי כדי להעביר את חוק הפיקוח על הפעלת צהרונים- גם כדי שהעלות תוגבל בהתאם למצב הסוציו אקונומי של המשפחה, לפי הגדרת האשכול ברשות בה אתם מתגוררים וגם כדי שיהיה ברור מה מקבלים בצהרון, איזה חוגים? בגדול- להימנע ממצב שבו כל מפעיל צהרון יכול לקבוע מחיר שרירותי לפי רצונו.
כל המטרה בחוק הזה הייתה להבטיח שהורים יוכלו להמשיך לעבוד בשקט והילדים יהנו ממסגרת חינוכית בבית ספרם לאחר שעות הלימודים- בסכום סביר והולם ובתנאים מתאימים.

לצערי, משרד האוצר הסכים לענין רק בהוראת שעה ולא בחוק קבוע ולכן, היציאה לבחירות כרגע פוגעת ביכולת להתארגן תקציבית לענין הזה ולסבסד את היישובים הזקוקים לכך.

ואז הכריזו על בחירות. ופוף! הכל הולך לאבדון. כי בלי ממשלה אי אפשר להפעיל שוב את הוראת השעה.
ובספטמבר הזה, כשתרשמו את ילדכם לצהרון, תיאלצו לשלם סכומים לא הגיוניים ובלתי סבירים.
לנתניהו לא אכפת מאלפי השקלים שיכולתם לחסוך מדי שנה, או מאותם ההורים שיאלצו לשלם מחיר כבד שלא יצליחו לעמוד בו. לא מעניין אותו מה יקרה לילדים שלכם בסוף יום הלימודים או מי ידאג להם בזמן שאתם עובדים.
לנתניהו אכפת רק מעצמו.

ירימו ידיהם הורים לפעוטות שצפויים להכניס לראשונה את הבן או הבת למעון.

זוכרים את חוק הפיקוח על מעונות היום? אותו החוק שהתחלתי להילחם עליו אי שם בשנת 2015 ורק בכנסת ה-20, אחרי 3 שנים ואחרי הריגתה חסרת הרחמים של יסמין וינטה ז"ל הצלחנו להעביר? אותו החוק שנועד ליצור סדר ולוודא שהמעון שאליו אתם שולחים את הפעוט שלכם מוגן ובטוח, שמי שמטפל בילדים שלכם הוא אדם ראוי ללא כל עבר פלילי, שהוא עומד בתקנות, בנהלים ומתאים לילדכם?
נחשו מה? גם הוא ייכנס לתוקף בספטמבר. היינו אמורים לשבת ולהתחיל לעבוד על תקנות קונקרטיות, שיצילו חיי ילדים רבים.
אבל זה לא מעניין את נתניהו. גם לא העובדה שנחשפו פרשות של כמה מטפלות נוספות שהתעללו בפעוטות. הילדים הקטנים שלכם יחכו. הבטחון האישי שלהם לא בראש מעייניו.
מי שבראש מעייניו של נתניהו הוא לא הציבור, אזרחי ישראל- אלא רק נתניהו עצמו.

ב-1 לספטמבר אתם תיאלצו לחוות על בשרכם את חוסר האכפתיות של נתניהו והזלזול כלפי הילדים שלכם, הבטחון שלהם, הכסף שלכם. אבל אני רוצה לבקש מכם דבר אחד- שתזכרו שאפשר אחרת. שיש מנהיגות שונה, שרואה אתכם ושמה אתכם במרכז. שלפני שהיא תרוץ להכריז על בחירות חוזרות היא תחשוב על כמה הם יעלו, לא רק למשק בכלליות- אלא לכם. מה יהיה המחיר שאתם תשלמו- וזה יהיה הדבר היחיד שינחה אותה.

תדעו שיש מי שדואג לכם ולילדכם.

צילום: גרשון אלינסון/פלאש 90

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 683. הגיבו: 150. שיתפו: 100.
{% trans 'Tags' %}: