יחד עם ח"כים מכחול לבן, הגעתי היום לביקור בבאר שבע.
👇
את היום התחלתי בביקור פתע במרכז לבריאות הנפש בעיר בניהולו של הפרופ' זאב קפלן. במרכז מחלקות אשפוז סגורות , בהן שוחחתי עם הצוותים הרפואיים ועם המטופלים, למדתי על הגישה האנושית המלווה את הטיפול במרכז ושמעתי על הדברים להם הם זקוקים. בביקור הסתבר לי שאפשר גם אחרת. לא שהכל מושלם אבל תנאי המגורים, הצבעים והניקיון במרבית המקומות מהווים דוגמה לאיך מחלקות פסיכיאטריות צריכות להראות בכל הארץ.
משם הגענו , ח"כ איתן גינזבורג, יועז הנדל ואני, לבית יונה, שם פגשנו את הדיירים שהפגינו בקיאות בכל הנושא הפוליטי ושאלו אותנו שאלות נוקבות על המצע של כחול לבן .

בהמשך נפגשנו עם סגן ראש עיריית ב"ש טל אלעל, שנתן לנו סקירה על העיר מתצפית אנדרטת הנגב. ראינו את הפוטנציאל האדיר שיש לבאר שבע בתכניות הפיתוח הרבות, והתרגשתי לראות את המקום בו אמור לקום בית החולים השני בעיר, בית החולים שעל הקמתו החלטנו שר האוצר לפיד ואני בשנת 2014 כשהיינו בממשלה.
ההחלטה על הקמת בית החולים לא מתממשת כבר 5 שנים. משרדי הבריאות והאוצר לא מקדמים את בנייתו, מצב שפוגע בתושבי האזור ומונע מהם לקבל שירותי בריאות ראויים.

החלק המרגש ביותר בביקור היה בעמותת ״באר שובע״ שם ראינו איך מתנדבים עובדים למען אנשים הזקוקים לארוחה חמה. חלק מהמתנדבים הגיעו בעבר בעצמם כדי לקבל ארוחה חמה, לפגוש אנשים ובהמשך החליטו לחזור כמתנדבים, לפעול ולהעצים אחרים. באר שובע היא הרבה יותר מחדר אוכל, והמנהל והמתנדבים עושים שם עבודת קודש.

אין ספק שבאר שבע היא בירת הנגב. יש לה פוטנציטל אדיר ונראה שהיא לא מפסיקה להתפתח. תודה ליסמין פרידמן ולכל הפעילים שארגנו את היום המיוחד הזה.

Be'er Sova באר שובע
מפלגת כחול לבן
עיריית באר שבע
יסמין פרידמן

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 985. הגיבו: 143. שיתפו: 100.
{% trans 'Tags' %}: